Renesse bereidde haar burgemeester een onnavolgbare inkomst Stad en Provincie Enorme belangstelling In een gepavolseerd dorp Behalve het comité van ontvangst schoolkinderen, muziekcorps „Luc- toe et Emergo", talrijke andere ver enigingen, waren vele belangstellen den op deze bijzondere Zaterdag middag naar de grens der gemeente getrokken, om de nieuwe burge meester en zijn echtgenote hartelijk welkom te heten. Bij de aankomst van de nieuwe magistraat, sprak namens het co mité van ontvangst de heer J. Vrie- sendorp van Renesse, die de ver wachting uitte, dat het de burge meester en mevrouw, onder Gods onmisbaren zegen, heel goed moge gaan temidden der bevolking van Renesse, die harerzijds alles zal doen om hot verblijf alhier zo prettig mogelijk te maken. Een leerlinge van de O.L. school bood mevrouw bloomen aan. Temidden van ruiters en onder de vrolijke tonen van „Luctor et Emer go" begaven de burgemeester en echtgenote, gezeten in een open auto, zich naar het gemeentehuis, alwaar bi) aankomst de schoolkinde ren een welkomstlied zongen. Het dorp was met* vlaggen getooid en de belangstelling was enorm. Voor de openbare raadsvergade ring bestond grote belangstelling en talrijke autoriteiten op velerlei ge bied waren aanwezig. De loco-burgemeester, de heer M. de Roo, opende deze vergadering, waarna de secretaris het besluit van de benoeming door H.M. de Ko ningin voorlas. In zijn toespraak zei de heer de Roo, de burgemeester de volle medewerking van wethou ders, raadsleden, gemeentepersoneel en onderwijzend personeel toe. Hij wees er op, dat in deze gemeente een uitgebreid verenigingsleven be staat, vestigde de aandacht op de Oranjevereniging (geheel Renesse is verknocht aan ons geliefd Oranje huis), op de grote ontwikkeling van Renesse als badplaats, waarbij de vereniging „V.V.V. Renesse Vooruit" nuttig werk verricht, terwijl tal van andere verenigingen, als muziek, zang, mandoline, toneel, voetbal, korfbal en andere verenigingen een grote plaats in het dorpsleven in nemen. Onder meer zal het aanleg gen van een nieuw sportterrein in deze ambtsperiode zeker de aan dacht vragen. Spr. verwachtte dat de geestelijke belangen van deze in hoofdzaak door Protestanten be woonde gemeente, de volle aan dacht moge hebben, en hing als te ken der waardigheid en het onver brekelijk verbonden zijn aan deze gemeente de burgemeester de ambts keten om en overhandigde hem, na het burgemeesterlijk echtpaar het beste in de nieuwe woonplaats toe gewenst te hebben, de voorzitters hamer. Rede burgemeester De burgemeester, Mr. G. F. Lun- singh Tonckens, daarna het woord nemende, dankte in de allereerste plaats Hare Majesteit Koningin Ju liana, die het behaagd heeft hem als burgemeester dezer gemeente te be noemen en sprak zijn erkentelijk heid uit jegens Zijne Excellentie de minister van Binnenlandse Zaken en de heer Commissaris der Konin gin in Zeeland, die beide zijn be noeming hebben bevorderd. Hij bracht dank aan de vorige bur gemeester, de heer W. H. Scholder, voor hetgeen hij in zijn 33-jarige ambtsperiode voor Renesse gedaan heeft of heeft weten te verhinderen. Tijdens deze ambtsperiode is het be stuur in vaste banen geleid. Nu is er een wijziging gekomen. Ook voor hem is er een verandering gekomen, een verandering die hij gewild heeft. Hoewel geboren en getogen in het hoge Noorden, is Zeeland hem be kend en heeft hij de bewoners ten zeerste leren waarderen. Hij hoopte met de leden van de Raad te streven naar één doel, het behartigen van de belangen van Renesse in zijn geheel. Hij bracht dank aan de loco-burgemeester de heer de Roo, die hem en mevrouw hadden ontvangen en verzocht de leden der Raad alle inwoners dank te brengen voor de wel zeer bijzon dere ontvangst en besloot met de woorden: „Moge Gods zegen op onze arbeid rusten". Hierna verklaarde hij de openbare raadsvergadering voor gesloten en werden verversin gen aangeboden. Andere sprekers De heer W. H. Scholder, de vo rige burgemeester, zeide dat het voor hem en zijn vrouw een emotie volle dag was, die bij hem herinne ringen teweegbracht aan zijn ambts aanvaarding, nu 33 jaar geleden. Hij bood gelukwensen aan en hoopte dat de nieuwe magistraat met blij moedigheid zal mogen werken, op dat Renesse moge groeien en bloeien. De heer J. W. de Jonge zeide me de namens het gemeentepersoneel de burgemeester alle mogelijke steun toe bij zijn arbeid, en wees op de verdere ontwikkeling van Re nesse als badplaats, waarbij het per soonlijk inzicht vun grote waarde is en noemde aangaande de be zoeken in 1949 aan Renesse enige cijfers. In 1949 verbleven te Renesse 3371 Nederlanders met 43332 over nachtingen en 90 vreemdelingen met 797 overnachtingen. Evenwel' zijn alle cijfers nog niet binnen; een ver blijf bij familie is hierbij niet inbe grepen. Namens de Herv. Gemeente sprak Ds. H. Cramer als volgt: „Edelacht bare Heer Burgemeester dezer ge meente! Er wordt wel eens gezegd hoe beter opvoeders en overheden, hoe minder hun aanwezigheid wordt gevoeld. Indien er in deze uitspraak waarheid schuilt en ik geloof dat dit het geval is dan heeft de Ned. Herv. Gemeente van Renesse, drie- en-dertig, en misschien wel meer jaren de beste burgemeester gehad die zij zich maar kon wensen. Niet alleen dat er nooit sprake is ge weest van enigerlei belemmering of wrijving, er heeft zelfs nooit enige aanraking bestaan, en vanuit de bo venaangehaalde zienswijze beoor deeld, heeft de Hervormde Gemeen te te dezer plaatse dus de rust van het paradijs gesmaakt. De Hervorm de Gemeente heeft deze rust niet altijd naar waarde weten te schat ten en soms toegegeven aan dromen, wier vervulling hen uit het paradijs der laatste kwarteeuw zou verdrij ven. En, nu is Uw ambtsaanvaarding, mijnheer de burgemeester, een ge rede aanleiding eens iets van die dromen prijs te geven. Een van die dromen is, dat de overheid terwille van haar roeping niet neutraal zij, noch eigen gekozen wereldbeschou wingen volge, maar in haar heer schappij de Koningsheerschappij Gods zoeke te bevorderen en Jezus Christus als de Overste van de Ko ningen der aarde zoeke te prijzen. Neutraliteit is een fictie, die nooit ergens bestaan heeft, noch bestaan kan dan in de verbeelding van hen, die door armoede van het geestelijk leven er toe konden worden verleid, ze tot een ideaal te verheffen. Als voorbeeld zou ik kunnen aanhalen, da de enige vorm waarin de Kerk van Jezus Christus in deze gemeen te vertegenwoordigd is, de Ned. Herv. Gemeente, hier alleen aan wezig is, omdat zij daarzelf uitdruk kelijk om heeft gevraagd. Niet kiezen is kiezen U, die uit een grote stad komt, waar men weet hoe het hoort, zult dit een ernstige tekortkoming ach ten. Toch zoudt U onjuist doen, met daar personen voor aansprakelijk te stellen. Integendeel, deze zijn allen welwillend, hoffelijk en geenszins dom. Het is eenvoudig het uitvloei sel van het tot de draad versleten beginsel der neutraliteit, dat de diepste gronden der menselijke ziel, de eigenlijk bewegende krachten der wereld het billijkst meent te be handelen door ze te vergeten. Zij moge echter een maatschappelijke belemmering blijken, zij is ook vol komen onbestaanbaar. Onze Heer heeft met haar voor alle eeuwen en plaatsen voorgoed afgerekend door Zijn woord „Wie niet vóór Mij is, is al tegen Mij". Niet kiezen is kiezen. Bijkomstig achten is ver achten. En nu droomt deze gemeente, mijnheer de Burgemeester, en het is tevens de droom van de gehele N.H. Kerk, dat het „Uw roeping zijn moge, op het aan Uw opzicht toe vertrouwde gebied van het open bare leven zelf in Uw ambt naar God's geboden te handelen en dat leven dienovereenkomstig te orde nen". De droom, dat dit mogelijk zou zijn, is liefelijk en ze keert nu al jaren als een wensdroom in de rus tige slaap van onze gemeente terug. Er is nog een andere droom. Het is de hoop, dat U ook stelling zult nemen tegen die rampzalige, hoog moedige en afgodische afdwaling, die ons vaderland zoveel ellende be rokkend heeft, dat Gods Woord en Gebod in menselijke stelsels zouden zijn te vangen en te belichamen, dat partyprogramma's en „eeuwige be ginselen" allengs met Gods vrijmach tige en Zich steeds vernieuwende beslissingen op één lijn, ja daarbo ven worden gesteld. Ik weet, dat de goede trouw van velen der zo mis leiden hen onaantastbaar en hun na- iviteit hen ook zo onverzettelijk maakt,maar niettemin smaden zij de Bijbelse openbaring God's, door die te trekken binnen de kring van hun menselijk bestek en gebruik, en tegen zulk een smaad heeft de overheid krachtens haar roeping te waken. Deze droom is zwaar en drukkend, want deze strijd is in ons vaderland moeizaam en bloedig en nog is de zege niet in zicht. De Poradljsbewoners hebben een maal van hun droom, die in den be ginne zoveel beloofde, bitter berouw gehad. Zij zagen tegen die als zonde tegen God. Ik ben overtuigd, dat de Hervormde Gemeente van Renesse deze dromen nooit als zonde zal be hoeven to zien. Maar ik ben er even zeer van overtuigd, dat wij er ook nooit berouw van zullen hebben dat we ze hebben gedroomd, dat ik ze hier aan do openbaarheid heb prijs gegeven en dat ik daardoor uiting hob gegeven aan de grote verwach tingen die de Hervormde Gemeente vun Renesse van Uw ambtsvervul ling, mijnheer de Burgemeester, koestert. Generaal Dürst Britt, bevelhebber van het 4e Militaire Gewest, sprak mede namens de staf, waaraan de burgemeester do laatste drie jaren verbonden was, woorden van waar dering voor de beste wijze waar op hij zijn arbeid verrichtte, bo vendien heeft hij hem als goed vriend leren waarderen. Spr. wenste de burgemeester en echtgenote het allerbeste toe in de gemeente He- nesse. Hierna sprak Jhr. Mr. J. Schuur- beque Boeye, burgemeester van Zle- rlkzee. Deze merkte o.m. op, dat, ge zien de wJjze waarop de installatie is voorbereid, men wel veel van de nieuwe burgemeester in Renesse moet verwachten. Hij sprak de ver wachting uit, dat de burgemeester op beste wijze zijn plicht zal doen. Voor de Rijkspolitie sprak adju dant Haverhoek, mede namens de districtscommandant van Gelderen, en hoopte op een prettige verstand houding. De voorzitter van „V.V.V. Renesse Vooruit", de heer J. Stevense, zou gaarne zien dat de burgemeester een juiste ontwikkeling van het badge- bied zou willen bevorderen, en door de liefde voor Renesse zich daartoe laten geleiden. De heer L. de Ruiter sprak na mens de Oranjevereniging en daar na als bestuurslid van de Stichting van de Landbouw. Wachtmeester de Jonge hoopte, mede namens zijn collega de Korte, op prettige wijze in het belang der gemeente met de nieuwe burge meester te mogen samenwerken. De burgemeester dankte, mede namens zijn echtgenote, allen voor hun aanwezigheid, en de sprekers voor de woorden tot hem en zijn vrouw gericht. In het bijzonder Ge neraal Dürst Britt, die de verre reis van Groningen naar Renesse had willen maken om bij zijn installatie aanwezig te kunnen zijn. Hierna maakten velen van de ge legenheid gebruik, o.a. afgevaardig den van plaatselijke verenigingen, om de burgemeester en mevrouw te feliciteren. OOSTERLAND Arbeider gewond Vrijdagmiddag had de workman C. van den Berge, werkzaam bij de aanleg der nieuwe riolering aan de Lange Achterweg, alhier, b'ij het graven van de diepe sleuf, het om- geluk een zw'aar stuk grond tegen het lichaam te krijgen. Naar zijn Mof. ing vervoerd, constateerde de ijlings ontboden geneesheer Dr» -Vleugels Schutter inwendige kneu zingen, waardoor de man geruime tijd rust zal moeten houden. Van den B. w'as in dienst bij de aan nemer Wandel van Nieuwerkerk. die de Werkza am heden alhier uit voert. SIRJANSLAND De oogstcoliecte in de Ned. Herv. Kedkl alhier gehouden heeft opge bracht 'f 555. Met de Zondag gehouden col lecte werd in het afgelopen jaar ruim f235 vopir de Zending opge bracht, BRUINISSE Te Bruinisse is opgericht een Ge reformeerde Mannenvereen i, onder de naaim1: Onderzoekt de Schriften, Voorzitter is Ds, D. Bremnier, se cretaris Joh. de Jonge, penningm. S. Bee'kmiam, alg. adjunct P, Janse. Bij de gehouden verkiezing voor 2 notabelen Ln de Hervormde Kerk. Werden uitgebracht 29 stemmen. De beide aftredenden, de heren N. J. iReijmhoud en J. C. Kestelpjoi werden herkozen met resp. 28 en 26 st. Da heer J. Otte-Meerman verkreeg 2 stemmen. Vcior de cursus in E.H.B.O Voior schippers, hebben zich 18 deek nemero gemeld. Zodra men beschikt pver een passende lokaliteit zal de cursus een aanvang nemen:. In de week van 14 tot 19 No vember 1949 werden door de Brui- nisser mosselikwekers afgeleverd pip do losplaatsen te Bruinisse en Ier- seke 9600 tonnen mosselen, bestemd voor België en Frankrijk. Recht streeks naar België gingen 830 zak ken, terwijl rechtstreeks naar Frankrijk 212 zakken werden geëx porteerd. Met do aflevering van deze hoeveelheid is deze w'cetó die hoogste die tn dit seizoen is voor gekomen, terw'ijl een dergelijke om zet ook voor voorgaande jaren tot dc zeldzaamheden heliport. Aange voerd werden ongeveer 1100 tonnen mosselzaad voer eigen rekening ge vist nabij Hellev,ooLsluls. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk ZIERIKZEE. Bij de Vrijdag ge houden verkiezing van 13 gemach tigden in het Kiescollege werden 232 stemmen uitgebracht. Herkozen werden; Mevr. M. H. Bakker-van Rootselaur met 211 stommen, mevr. M. W. Steendam- Quunk met 214 stommen, mevr, M, W. Vermaat-Vordoorn met 213 stem men en de heren J. C. Baart met 213 stommen, L. Berrevoets Hz. met 211 stemmen, S. W. Blok met 213 stemmen, P. J. Boot met 211 stem men, C. Buijze met 211 stemmen, A. Groenendijk met 210 stemmen en A. J. van Leeuwen met 209 stem men. In de vacatures werden ge kozen de heren J. de Koningh met 210 stemmen en Jac. Schot met 209 stemmen. De dames H. Moulijn, A. Sijbranda en A. Snijders-Leijdek ker kregen ieder 1 stem, de heer J. van Urk verkreeg 2 stemmen en de heer J. Krakeel 1 stem. Van on waarde 3 stemmen, Beroepen te Nijkerk (vacu v. d. Kopij); J. J. Poot, Barneveld; te OudöwéiterG. van Dop, Ameide. Aangenomen naar Midi urn: Cand. C. Overdijikl, hulppred., Leeulwlarden haar Westeromdcn: O. D. Bleokletr, pred, Prot. Kerk in Indonesië, Garor mmgen. Bedankt voor Wouterswlouid©H Kraaij. HarcHnxveldvoor Putten (vac. Boer):- J. R. Cuperus, Doorn spijk:; voor Meteren en Est: Joh Verwelius. Hei- on Boeicppvoor Ter Aar: L. van der Peut, Besomen. Toegelaten tot de Evangeliebedie ning: canid. H. W. v. d. Brink, Utrecht Geref. Kerk Beroepbaar: Ds. K, P. v. d. Wel; vjti. legerpxed in todofnesië, Wagen borgen; Aangenomen naar Tres Arhoyios (Argentinië)cand. J. L. v. d. VeijcLe, Amsterdam. Bedankt voor Edam: cand. K. Vegter. Voorburg; voor de benoe ming tot lerend ouderling te Bo>- zum, W. A. J Dalmaijer, Schie dam, Zilveren ambtsjubileum Ds. D. Bremmer te Bruinisse Naar Wij reeds mededeelden hoopt op Wpitnsdag 7 December a.s, Ds D. Bremmer zijn zilveren ambtsjubi leum te vieren als predikant der Geref. Kerk. Daniël Bremmer wbrÜ pp 24 April 1898 geboren te Waddmxveen, wiaar zijn vader iktein-industrieëi 'was. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, wélke studie op 28 Februari 1924 wérd beëindigd. Hij nam liet beroep aan naar Brui- nisse-Oosterland en wérd pp 7 Dcc. 1924 in het ambt bevestigd door zijn zlwager Ds. F. A. denBoeft, destijds predikant te Kruidingen. In zijn ambtsperiode te Bruinisse deed hij veel' belangeloos werk v'in de Evangelisatie te Ouwerkerk. Op 17 Februari 1929 vertrok hij naar Hoek van Holland, welke stand plaats hij op 19 Maart 1934 ver- Wisselde voor Middelburg. Op 8 December 1938 vertrok hij van Mid delburg na-ar Rijssen om tenslotte op 21 December 1948 -weer opnieuw zijn intrede te doen te Bruinisse. Ds. Bremmer ie depute at voor de zending en na het vertrek van Ds Scholing van Kamperland, voorzit ter van de Pro v. Commissie voer de V.U. en hij is bovendien Kenkvisi- tator. Ds. en Mevrouw Bremmer-den Boeft hopen iop 2 December a s. hun zilveren bruiloft te vieren; Geref. Gemeente Beroepen te MiddelhanniscaradL A. 'Vergunst, Leiden. Oud-Geref. Kerk Aangenomen naar SL-Plialipslajnd D. van Leeuw'en, Loenen aan de Vecht Weienschap en Techniek Philips neemt proeven met planten Sinds korte tijd is men in het Natuurkundig Laboratorium van de N.V. Philips bezig met het nemen van vergelijkende proeven miet plan ten, Doel van het fundamentele on derzoek is, de invloed van lucht en Warmte en eventueel ook van voch tigheid en kop'1'zuurgeh.alte op de groei en de bloei der planten na der te leren kennen. De planten wvorden geplaatst in kastjes, Waarbinnen het klimaat naar willekeur veranderd kan won den. Door middel van T.L.-buislaim- pen kan men de planten meer of minder uren lioht por etmaal ge ven, men kaïn zorgen, dnt dit licht dezelfde samenstelling heeft als het zonlicht, ofwel dat het wat meer rood Oif W'Qt meer blauw licht bo- 'vat. Verder is het mogelijk, dat de Warmte in de kas op constante temperatuur blijft, dat de vochtig heidsgraad ofwel toeneemt, ofwel afneemt en tenslotte, dat het kpol- zuurgehalte in de lucht eventueel Wordt vergmut. Proeven worden aardbeien, komkommers en ook sierplanten, o.a. de Rode Kerstster. De proefnemingen bevinden zich nog in een zeer vroeg stadium. In de toekomst zullen zij, naar ver- Wacht wordt,op velerlei gebied practisdhe resultaten ufwérpen. genomen niet allerlei planten, wjo. Leo Pugano naar Indonesië De radio-sportcommentator van do K.R.O., Leo Pagano, zul 14 De cember naar Indonesië vertrekken. Onder auspiciën van de Niwin zal hij drie maanden door do Archipel reizen om tot op de verste buiten posten a&n onze soldöten verslag te doen van de belangrijkste sportge beurtenissen van de laatste tijd. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Protest van Zierikzee afgewezen ue rulestoommissie vam de KNVB heeft het door Zierikzee ingediende protest na de wedstrijd Zierihziee- RKFC, in haar vergadering to Ber gen op Zioio'm, niet ontvankelijk ver klaard zodat de uitslag onveran derd blijft, {gelijk' spel). Bedrijfsvoetballers in Groningen gaan zich apart organiseren In Groningen is een lyoetbalstrijd ontbrand, zo melidit ,,Het Vrije Violk" Het bedrijfsvoetbal heeft zich daar losgemaakt -van de KNVB en zal nu zelf wedstrijden ln coml- peti tie verhand gaan (Organiseren. Er bestaan ree-ds uitgewerkte plannien voor de. oprichting van een Provin ciale Beriijfs'ViOetbai Bowdt Krachtens besluit van de jongste BondSAerg^dJering van de KNVB is het ,aan spelers van bij idie KNVB aangesloten verenigingen veibodan aan badrijfsvoetbalcompetities dieed te némen. Dit vérbod is gebaseerd op een rapport, dat een commissie van zeven leien uit de werkne mers- en werkgeversorganisaties -onder voorzitterschap van idle heer Lotsy aan de Stichting v:an idle Ar- bteid had uitgebracht. De Groningse beweging staat -on der leiidlimg van Ir. F. N. Hiemlstra, directeur van dé gemeentetram1 al- gingen uit andere plaatsen o.a. uit daar. Hij zou reeds symp atftiiebetuir Rotterdam hebben ontvangen. SCHAKEN De heer J. J. van den Ende kampioen van Zeeland Door Zaterdag te Goes remise te spelen tegen de heer M. J. Quak- kelaar heeft de heer J. J. van dien Ende te Zierikzee het kampioen schap van Zeeland Weten te beha len met het fraaie resultaat van 91/2 punt uit 10 partijen. In 1947 was de heer van den Ende eveneens kampioen van Zeeland, doch in 1948 behaalde de heer Quakkelaar die titel. Er moeten nog drie partijen gespeeld worden. 2e Bridgedrive te Zierikzee Voor de Zaterdag in Café-Restau rant „Mondragon" gehouden 2e Bridgedrive van dit seizoen hadden zich 3 dames en 33 heren opgege ven, doch 2 heren moesten verstek laten gaan, zodat een nieuwe com binatie geformeerd moest worden en de even paren een rustronde had den. Nadat de heer J. Th. Brouwer een welkomstwoord had gesproken, en enige aanwijzingen voor 't juiste en vlotte verloop had gegeven, ving de strijd aan 8 tafels, ieder met 3 spelen, aan. Het bleek al gauw dat er, vooral voor de oneven groep moeilijke kaartverdelingen zaten en scherp spelen geboden was. Slam werd en kele malen geboden en gemaakt, maar ook werd er op slamboden down gespeeld. Met spanning werd de uitslag tegemoet gezien, welke ook nu weer enige verrassingen op leverde. De genoemde combinatie bleek het goed gedaan te hebben en ging zelfs met een prijs strijken. De le prijswinnaars in de even groep bleken ook in vorm te zijn geweest, want zij behaalden een mooi laag puntental. De prijzen stonden geheel in het teken van de Sint Nicolaas en vielen ten deel aan: Even groep: le prijs de heren G. A. Stenger (Haamstede) en J. M. de Nooijer (Renesse). met 77 pnt. 2e prijs de heren H. Vorwerk en P. I. Goedhart met 97 pnt. Oneven groep: le prijs de heren A. J. van Leeuwen en G. J. V. Labrand met 105% pui 2e prijs de heren C. C. Unger en L. Canters met 106 pnt. MOTORSPORT Piet Knijnenburg had ongeval Bij de betrouwbaarheidsrit „De Zuid-Hollandse Grensrit" van de K.N.M.V., is de bekende motorrijder Piet Knijnenburg uit Wassenaar het slachtoffer geworden van een aan rijding. Onder Lange Ruige Weide (bij Woerden), wilde Knijnenburg op een vrij smalle weg de motor met zijspan van de heer van Schaick uit Oudewater passeren. Daarbij slipte hij echter, waardoor hij met de zij span in botsing kwam on vervol gens tegen een boom reed. Met een hersenschudding en vrij ernstige schaafwonden werd Knij nenburg naar het ziekenhuis West einde te Den Hang overgebracht. De heer van Schaick geraakte met zijn duopassagier in de langs de weg gelegen wetering. Zij konden ech ter spoedig op het droge worden gebracht en liepen geen letsel op. Beide motoren werden zwaar be schadigd. SCHEEPSTIJDINGEN ZIERIKZEE, 19 November. Het m.s. „Blue Boy", ingekomen uit Middelharnis, is met een lading uien naar Londen vertrokken, MARKTBKRICHTKN VEEMARKT ROTTERDAM, 21 November. To tale aanvoer 512 stu-ké vee, waar onder 483 vette kicieien, 1 graskalf, 5 nuchtere kalvoren, 23 schapen en .«arv:.. r j.xi. vc .c Ifoe.én p. fcg. f 1.80-1.95; f 1.60-1.75; ft(i0 —1.55; lammeren f 1.80—1 60—1.4ft aanvoer vette 'koeien iets korter; handel was aanvankelijk vlot; aflpop kalmprijzen iets hoger. Lamineren aanvoer klein, handel matig, prijzen prijshoudend, BlnnenL granen (Officieuss note ringen per 100 k.g. franco Rotter dam) Tarwe met goede vraag op hogere prijzen f 22.75—23,25Rogge flauw f22.40—22.85; Gerst, vast, prima kwaliteit f28—29; (voer) la ger van f 24.50—25.50; Haver (flauSvl) f22—23; peulvruchten prijshoudend; Groene Eflwlten f 40—48Bruine Bo nen f 63—73; soms iets meer; Schokt kters f87—42. De „Vrije Griekse Radio-omroep" bracht de Sow jet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Wysjinsky dank, „daar hij zich in de algemene vergadering der Ver enigde Naties een kampioen had ge toond voor de zaak van het Vrije Griekenland". Een twéemnfccirig vliegtuig is Zaterdagochtend brandend neerge stort op een huis in de nabijheid van (het vlegvedd van Detroit; een der twéé bémanïungsleden wiesrd ge dood, terwijl vjer bewoners van het hu_s werden gewond. ADVERTENTIES Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje JOHANNIS CORNELIS Wij noemen hem Hans J. C. H. OOLE G. OOLE.—-Goudzwaard Zierikzee, 20 November 1949 Reeds 15 Jaar VERTROUWD met SNOEK'S Kleding Blokweg, Tel. 182, Z'zee Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling ont vangen op mijn 90ste geboorte dag mijn oprechten dank. Serooskerke, 23 Nov. 1949 A. GILJAMSE Voorradig KINDERMANTELS verschillende kleuren, maten 60 t/m. 95. Firma J. LABZOWSKI, Zierikzee - tel. 65

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3