Vlissingen wordt weer all-round bunkerhaven Stad en Provincie Schepen komen olietanken Voor het eerst na de oorlog liep een olietanker de haven van Vlis singen binnen met 13.000 ton stook olie voor het bunkerstation van de Steenkolen Handelsvereniging. Wanneer de ontwikkeling verder gaat, zoals men op het ogenblik ver wacht, zal men de resterende we ken van dit jaar, en vooral ook het volgende jaar, weer de schepen zien binnenlopen, om als van ouds te pro fiteren van de ligging van Vlissin gen als bunkerhaven aan de grote route van Noord-Europa naar de Middellandse Zee, Afrika en Ame rika. De Engelse olietanker „Regent Panther" is Maandagavond begon nen met lossen en men rekent daar mede Woensdagmorgen klaar te ko men. Dan zal ongeveer een vierde gedeelte van de tahks van de Steen kolen Handelsvereniging met bun kerolie zijn gevuld en het zal on getwijfeld niet lang meer duren of Duitse deskundigen naar de Verenigde Slaten AJbert Gore, demp-crafisch lid van het Huls van Afgevaardigden der V.S., heeft te Nushville in Tennes see medegedeeld, dat hij verbomen had, dat ongeveer 150 Duitse des kundigen naar Tennessee zouden worden gezonden en de voornaam ste rol ziouden spelen bij de op bouw en het doen function neren van een luchtvaartkundig centrum, waarmee een bedrag van honderd fiiiUioe® dollar gömoeid zou zijn Gore verklaarde tegenover ver slaggevers. dat de deskundigen van wie de meeste belast waren met ohderzaekangs wierkzaamhed en w'aren aangemoedigd met hun gezinnen naar de VS. te gaan, na dat het leger bij het binnenrukken in West-Duitsland een geweldige windtunnel van de nazi's had ge vonden. Hij verklaarde, dat de Duitse windtunnel, die gebruikt wondt voor het ontwierpen van snelle vliegtuigen, de grootste en beste toen bestaande w'as. Zowel' het mar teriaal als het personeel Worden naar de V,S. overgebracht, zto ziei bij. TWEEDE KAMER De motie-Gortzak verworpen By de aanvang der vergadering heeft de Tweede Kamer Dinsdag middag gestemd over de motie van de heer Gortzak (C.P.N.), betreffen de verhoging van de toeslag op het loon. Deze motie luidde: „De Tweede Kamer der Staten- Generaal, van oordeel, dat de stij ging der prijzen der meest noodza kelijke levensbenodigdheden, reeds vóór de devaluatie van de gulden, zulk een omvang had aangenomen dat de gulden bijslag op het loon onvoldoende moet worden geacht, dringt er by de regering op aan deze bijslag, in afwachting van verdere maatregelen ter tegemoetkoming in de gevolgen van de devaluatie, di rect te verhogen tot f2,50." De heer van der Goes van Naters (P.v.d^A.) verklaarde vooraf, dat z.i. deze motie volkomen past in een totalitaire gedachten gang. In Neder land pleegt men overleg en dat is in volle gang. Deze motie is gericht tegen medezeggenschap van de ar beiders; sprekers fractie zou daar om tegenstemmen. De motie werd verworpen met 63 tegen 6 stemmen (die der C.P.N.) De Stichting toezicht politieke delinquenten blijft nog bestaan De Stichting Toezicht Politieke Delinquenten zal niet, zoals in de begroting van Justitie is aangekon digd, met ingang" van 1 Januari 1050 haar werkzaamheden 'stopzet ten; Aanvankelijk lag het wiel in de bedoeling doch aangezien, de Vereniging van Reelassermgsinstel- lingen de zorg voor de aan het toezicht der stichting toevertrouwi- de personen niet over kan nemen, heeft het hoofdbestuur van de stichting met instemming van de minister van justitie besloten tot uiterlijk '1 Januani 1951 de werk zaamheden oip zeer beperkte schaal voort te zetten; Tegen die datum Zal het personeel bestaan uit on geveer 25 man thans nog 165 terwijl ook alle plaatselijke bu reaux gesloten zullen worden. De stichting toezicht politieke de linquenten. opgericht in September 1945, heeft met plm. 17.000 vrij willige medewerkers, de toezicht houders, de zorg oip zich genomen voor de politieke delinquenten, van wie er thans bijna 15,000 nog ion- der toezicht staan. De stichting heeft huisraad onder vrijgekomen delinquenten verdeeld, ongeveer 300.000 textielpunten onder hen ge distribueerd en in ruime zin be middeld bij het zoeken naar werk en huisvesting. de eerste boot komt in de haven om olio in te nemen. Do „Regent Pan ther" was afkomstig uit Trinidad. Het bunkerbedrijf, dat met kolen is gestart, werkt nu dus ook weer met olie. Ook de outillage komt weer op vooroorlogs peil, nu de rhaatschappij over eigen sleepboten beschikt, zo dat men in staat zal zijn ieder schip met eigen materiaal en eigen per soneel te assisteren. In één kolom... de wereld om Doordat een vrachtauto', die op weg was van Le Hövre naar Lyom, omsloeg, zijn acht tan eieren stukgevallen. Men had zeven uur nodig om de w'ég schoon le maken Bolwerken samengesteld uit rallen krantenpapier zul'.en speciale schuilkelders in het gebouw1 van de „Chicago. Tribune" beschermen in geval vain een atoomaanval, al dus deelt het 'blad mede, Australië telt thans 8 millioen mw'oners, hetgeen een bevolkings aanwas van een millioen personen in de afgelopen tien jaar 'betekent. De bevolkingsaanwas bedraagt dit jaar 205.000, onder -Wie 120.000 im migranten. Prins Charles, de zoon van de hertog van Edinburgh en prin ses Elizabeth van Engeland, is een jaar gewbrden. De verjaardag is, op verzoek van prinses Eliza beth, niet officieel gevierd. Op een bijeenkomst van mijn werkers te Sulzbach is een reso lutie aangenomen, wlaarin de Ver- vergadering z.ch uitsprak tegen ver pachting van de mijnen van het Saar-gebied aan Frankrijk, daar dit jn strijd zou zijn met de autonomie van het Saar-gebied. Geëist wlerd. dat de mijnen door de regering van het Saar-gebied zouden wier- den genationaliseerd. Volgens de Beierse grenspolitie hebben meer dan 17.000 personen uit de Sowjet-zóne van Duitsland en Tsjecho-Slowiaikije in de aïgelor pen maanden getracht illegaal de grens te overschrijden, 7.518 van hen werden naar de Sowjet-zöne teruggestuurd en meer dan 9.600 Werden gearresteerd, aldus de po litie. Volgens het met Britse ver gunning verschijnende Berlijnse blad „Telegraf" wbrdt, onder Sow jet- Russische leiding en met speciale uit de Sowjet-Unie .overgebrachte machines, in de chemische fabrie ken te Erkner aan de rand van Berlijn een zeer explosieve stof. genaamd „carbazol", Welk© wordt glebruiklt bij de productie van 'de atoombom, vervaardigd. In de afge lopen drie maanden zouden des nachts 200 kg. „carbazol" naar de SaWjet-Unie zijn vervoerd. In Engeland is een 3-jarig kind na een ziekte van een uur gestorven aan een buitengewtoon snel-dcdende vorm van kinderver lamming. De oorzaak van de Ziekte wlerd na de dood hoor een micros copisch onderzoek van hersenen en ruggemerg vastgesteld. De Bntse „Cornet" van de Ha- viCand, een lijnvüegtuig met straal aandrijving, heeft een nonstop*- vlucht gemaakt van ruim 51/2 uur ap een hoogte van 11.600 tot 13.300 meter. Op het laatste deel van deze vlucht werd in een uur 940 'kkn. afgelegd. De moordenaar van Gandhi, Nafhoeram Godse, en diens mede plichtige Narayan Apte, zijn in de gevangenis van Ambala (Oost- Pendsj a ab) ap geh angen. In West-Duitsland werd 12 November 362.055 ton steenkool ge dolven, het hpegste kwantum, dat daar tot nog toe op één dag be reikt wbrd. Het Engelse ministerie van Be- Voorading heeft een terrein bij Ca- penhust in de buurt van Chester (Noiord-West-Engeland) uitgekozen Voor 'een nieuwe fabriek voor atoomenergie van 60 ha. oppervlak te. Volgend jaar wlordt met de bouw begonnen, waar enige dui zenden arbeiders bij betrokken zul len zijn. Maandag is te Hannover een trein uit Polen aangekomen met 902 Duitse vluchtelingen uit de voormalige Oost-Duitse provincies. Volgens een dezer, de voormalige Duitse poi'.itie-inspecteur Lor9e- mann, bevinden zich nog ongeveer 5000 Duitse vro.uWen en mannen in Poolse gevangenissen en concen tratiekampen, 'beschuldigd van oor logsmisdaden. Prins Bernhard licht ongesteld Prins Bomhard zal Zidh, tenge volge van een lichte aanval van griep enige dagen moeten ontzien. Derhalve Zal Z.K.H.ioak niet kun1 nen deelhembn aan de jacht in ijie Ardennen, waartoe Prins Regent Kapel' van België hem had uitge nodigd. Brand in de Bruynzeel- fabrlek te Zaandam Grote voorraden potloden en hout verloren gegaan Bij do Noderlandso Potlood-indu strie van de fa. Bruynzoel to Zaun- dam, die is ondergebracht in do Behave rij van doze firm a aan de Pietor Ghysenlaan is Dinsdagmor gen omstreeks acht uur brand uit gebroken. I11 de loop van de ochtend heeft het vuur, waartegen de vrijwillige brondwteor in Zaandam 7 motor» spuiten in de strijd heeft gewor pen. ernstige afmetingen aaiigeno<- men. Door nog onbekende oorzaak vatten voorraden potloodhout (ce derhout, dat m Amerika werd ge lklacht eb met dollars betaald) en gereed product in een (opslag plaats vuur, maar dadelijk wias •de fabrieksbrandw'eer van Bruyn- Zeél paraat om de strijd met do Vlammen te beginnen. De" vrijwilli ge brandweer van Zaandam was "0»k spoedig ter plaatse met '4 auto- e,n 2 mptorspuiten, In totaal w'erd het vuur met tien slangen aangegrepen. Enorme rookwolken maakten het onmogelijk door do normale ingang] In de lp>ods te ko men en dus hakte men gaten m de muren, w'aardopr het vuur kon wlorden bestreden. Omstreeks elf uur wlas nten zover. Jat voor uitbreiding pif overslaan naar andere loodsen van het vuuir geen gevaar meer bestond. Die1 ma- blussing zal echter nog geruime tijd iin beslag nemen omdat het vuur nog tussen de houtstapels smeulit, 'De machines vooir de pptlocd- imdustrie zijn, maar zich li-et aan zien grotendeels gespaard geble ven. De voorraden ppitioad'hout en gereed product en ook het daar opgeslagen verpakkingsmate riaal zijn voor een groeit deel ver loren gegaan, Blumenfhal krijgt 9 jaar S.S.-Hauptsturmführer Hans Carl Christian Blumenthal, voormalig chef V£fi de Sicherheitsdienst en plaatsvervangend chef (oinder La- ges) van de Sicherheitspolizlei te Amsterdam; Blaricum en Beverwijk! van 1941 t.m. 1945, is gisteren door het Amsterdams Bijzonder Gerechts- h f tot een gevangenisstraf voor de tijd van negen jaar met aftrek veroordeeld. Veertien dagen geleden wlas tegen hem twintig jaar geëist. HOOFDPUNT-m Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. hardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. ZIERIKZEE De heer J. Nieskens met pensioen tender is thans gereed on is ver krijgbaar gesteld bij de Oentra-krul. deniers in het gehele land, volgens e©n bepaald verkoopsysteem1, waar bij men gedurende zeven weken, wekelijks een coupon dient te kor- pen. Is hot vereiste uantal coupons gekocht, dnn wordt lie kalender uitgereikt. Als bijzondere attractie wordt bi} elke coupon een serie van tien mertogels uitgereikt. Aan deze actie is eon aardige wedstrijd verbonden, waarvoor geldprijzen besqhikboar worden gesteld. Boven dien heeft men kans bij namkoop van een der op de zegels voor komend merkartikel, het desbe treffend artikel nog eens gratis te ontvangen. Hoe alles precies In el kaar zit, is opgeschikt voor publi catie In de krant, maar iedere Con tra-kruidenier is gaarne bereid het naadje van dé kous aan lie belang stellende koper to verklappen* - Voor het to Goes gehouden vakiexamcn Kruidenier slaagden opk mej. F. Kramer en dhr J. H. Bil; alhier. Jubileum-avonden Algem. Ned. Landarbeidersbond Op 22 en 23 November belegt de Federatie „Sühouwen-Duiveiand" van de Algemene Nederlands© Land- öibeklersbond tw'ee jubileum avon den in de Concertzaal. Het gezel schap Tetman-de Vries zal optre den met „De tijd staat niet stil", terwijl de Bondssecretarls, d© heer A. de Ruiter, een jubileumrede zal uitspreken; Alle landarbeiders uit Sphauwbn-DulveLaind worden ap ge wiekt deze avonden te bezoeken,. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer, DUIVENDIJKE De NIWIN-Kerstpakketten-actia ten bate van onze jongens iin In- dië heeft alhier opgebracht desjom van f 12. De collecte ten behoeve van het Ned. Oorlogsgravenoomité heeft alhier opgebracht de spm van f 24,82. De jaarlijkse Unie-collecte 'in 'het rayoh Scharendijke, Duivendijke- Elkerzee, heeft opgebracht de som van' f 409,10. NIEUWERKERK Vojor het Kruideniersvakexamen te Goes gebpudem, slaagde ook onzie dorpsgenoot, de heer Th. Sdliiettekatte. SIRJANSLAND De bibliotheek is geopend Vorige week werd de bibliotheek van de Ned. Herv. Kerk alhier ge- oipend. Iedere Woensdagmiddag zal gedurende een half uur mej. van Dienst gelegenheid geven boeken af te halen. De laatste jaren vv'strdenj ruim 150 nieuw© boeken aange schaft, waardoor het aantal thans 400 bedraagt. Hieronder zijn ook een aantal jongens- en meisjesboe ken begrepen, waardoor vooral ook aan de jeugd de gelegenheid wordt geboden de lange winteravonden nuttig door te brengen door het lezen van goede lectuur. niet dldhtér bij on® doel. Toe komst is er alleen door een te rugkeren tot Sohrlft en Historie. Daar zich hier een grensgeval voordoet betreffende de pensioen regeling sprak, na de pauze, de hoor v. d. Linde ook hierover nog Hjijl zelde dat waterschappen, D.U.W. en Helde Mij. hier nag niet bij inbegrepen 'waren. De wa terschappen niet omdat dj een semi-overheldsbedrijf zijn. Dit fonds werkt met terugkerende kracht van- fif 1 Mei 1047. Als men altijd In de landbouw heeft gewerkt en dit door omstandigheden nu niet meer nvgelijk is. js bijbetaling mogelijk Alleen door het opgeven van prin cipiële bezwaren wordt aan de werkgever vrijstelling gegeven. Me dewerking in deze is ten zeerste gewenst. Do heer v. d. Linde sloot deze goed bezochte vergadering met danll.ij ËÊM Waar gaaf 11 heen Woensdag 16 Nov.: Concertzaal, 2 uur, radio-jeugdconcert. Woensdag 10 Nov.: Concordia, 8 uur, A.N.W.B.-film en lezing. Donderdag 17 Nov.: Concertzaal, 8 uurr film „Song of my heart". Woensdag 23 Nov.: Huis van Nas sau, N.I.W.I.N.-cabaret. Op 1 Januari 1950 hoopt de hoor J. Nieskens to Zierikzee zijn functie van gemeente-grafdelver neer te leggen. Ruim 30 jaar heeft de heer J. Nieskens deze moeilijke post be kleed, waarmede hij' langer in func tie is geweest dan enige voorgan ger. De heer Nieskens is afkomlstig uit Sliuis "(Z.-Vl.) In 1911 vertrok hij als emigrant naar Amerika, waar hij drie jaar vertoefde. Het beviel hem' uitstekend in het laud van Uncle Sam en hoewol zich voor hem daar zeker perspectieven open den, was hij gedwongen terug te keren naar Nederland, ter vervul ling van zijn militaire dienstplicht. Op 1 Juli 1919 kwam hij in dienst der gemeente Zierikzee. In deze dertigjarige periode wenden daar hem/ 3000 personen ter aarde be steld. Tijdens de evacuatle-p er iadle was hij inog werkzaam. In dienst der gemeente Dordrecht, Tolt ,op- voljger van de hoer Nieskens, die heden zijn 65ste verjaardag viert, is benoemid do heer C. B. v. dl. Schelde, momenteel waarnemend bode. De kalender van het Rode Kruis Het Hoofdbestuur van hot Ne derlandse Rode Kruis gaf opdracht aan de tekenaar Doevo tot het sa menstellen van een kalender, waar op het veelzijdig charitatief werk van het Nederlandse Rqie Kruis in beeld wordt gebracht. Doze ka- ANNA-JACOBAPOLDER Ge.siaayde C.N.V.-vergadering Vrijdagavond kwam de C.N.V- afdeling in ledenvergadering bijeen ïn café Geuze, onder voorzitter schap van de heer L. Quist Az. In zijtn welkomstwoord begroette deze de spreker van deze avond, de hoofdbestuurder de heer v. d. Linde. Hierna las hij een schrijven voor van het hoofdbestuur inzakte de door haar te organiseren be- drijfsfilmaiVonden. Deze films zul len, bij voldoende deelname,' met enkele bijfilms, gratis worden ver toond. Samenwerking met de afd. St,-Pihilipsland zal om verschillens de redenen geen doioijgang kun nen vinden, maar het bestuur zal trachten hier een filmavond te or ganiseren. Vervolgens sprak de heer v. d. Linde over de loon- en prijspolitiek. Hiervan zeide spr. io.a.: De staats schuld van vóór de oorlog bedroeg 4 milliard, doch is thans gestegen to,t 260 milliard. Dit is de schuld valn de regering geweest toen zij o.m. icnciordeelkundige ambtenaren mechineriën e.d. lieten kopen w'aar wij hier jn Nederland niets mee konden beginnen. We beleven nu een opgeschroefde welvaart. De sor ciale wetgeving in ons land is uit nemend bij andere landen vergele ken. Door de oiorlog is de spaar zaamheid in Nederland verdwenen De armoede, door de devaluatie ontstaan, zal gezamenlijk gedragen moeten wlorden. Mot voorbeelden toonde spr. aan dat de armoede In beginsel reeds aanwezig, is. De lonen blijven gelijk, de prijzen voor levensonderhoud gaan om hoog. Do wijsheid van de vooraan staande figuren In ons land laat niets te 'wensen over, maar de krocht en bezieling Is uit hun han delingen verdwenen omdat zij geen rekening meer houden met Schrift en Historie. We moeten echter ook nu onze verantwoordelijkheid to nen. Pessimisme brengt onfl echter ONDERWIJS Voor te Utrechit gehouden exar men „Land'bo u ww e rk tui genkennis" plaagde o.a. de heer C. Zuid'weg te Anna Jacob'apoilder. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk THOLEN. Bij ide gehouden, ver kiezing voor een Kerkvoogd en twtee Notabelen werden de heer J. Geiling met grote meerderheid als Kerkvoogd herkozen &n de he ren J. v. ld. Velde en J. van Dijk** als Notabel. Drietal te Leiden (vac. v. Apel doorn) C. van Dop Amedde; H. N. van Hensbergen Schaljkwijk en Jac. Vermlaas, Amersfoort; idem (vac. Kelder): Dr. H. Bartels, Bruml- men, G. W. Korevaar, Zwolle en J. W. Petegem, Zaandam; Beroepen te Waddinxveem: J. J. Moll Genderen, Aangenomen naar Amsterdam- Slioten: Mr. G. A. Alma Lisse; naar Stadskanaal': J. G. U. van Hoog straten, Harkstede-Scharmernaar Keilmand (toez.)J. W. Lely, Nisse. Bedankt voor Biezelinge: J. H. ven Delft Westerhof, Maasbommel'; voor MontfOjortJ. J. Moll', Gsn- deren. ZONNEMAIRE. Bij' de j.L Maan dag gehouden verkiezing vpor no tabelen zijn herkozen de (henen L« v. Leersum en L. Kaareman. Geref. Kerk Zilveren ambtsjubileum Ds. D. Bremmer Woensdag 7 December ajs. hoopt Ds. D. Bremmer, predikant te Brui- nisse, de dag te herdenken dat hij 25 jaren geleden als predikant te Bruinisse-Oosterland in het ambt wterd bevestigd. Z.Eerw. vertrok in 1928 aiaar Hoek van Holland en diende verder nog de gemeenten Middelburg en Rijssen, om daarna weer een beroep naar Bruinisse 'e aanvaarden. Beroepen te Maassluis (vac. Riet berg) F. Pijlman, Katwijk aan Zee; te Anjum D. die Boer, Aalten; te Veendami; G. Schrovenwever, Scheemida. Bed ank t voor KoudumJ. van Dijk, Nieuwleusen. Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Zierikzee (2e pned, pL: J. C. Maris, Haarlem-Noord; voor Urk en voor ZwijndrechtC, van der Weele, Harderwijk, Ger. Gemeente. Bedankt voor VHssingen en voor Stoux Center (USA): oand. J. W. Kersten, Rotterdam); vqot Nijkerk: Chr. v-an Dam, Werkendam:. SINT-PHILEPSLAND. Hedenmtd. dag (Woensdag) 3 uur, Ds. Mallan uit Bruinisse (Huwelijksbevestiging)! Rem. Broederschap Aangenomen naar Amsterdam Dr. G. J. Hoenderdaal, Amheml. Reddings-Maatschappijen ontvangen predicaat „Koninklijke" Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan der Noord- en Zuid-Hol- landsche Redding Maatschappij en de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van drenkelingen, heeft ter receptie in de Ridderzaal do minister van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, medegedeeld, dat hot H.M. de Koningin behaagd heeft aan de jubilerende maatschap pijen het praodicaat „Koninklijke" te verlenen. Daarna bood de minis ter aan de bestuurders een vlag aan, thans gesierd met de Koninklijke kroon. De handel tussen de EC.A,-landen en de V.N. Uit de door het departement van Handel te Washington gepubliceerde cijfers blijkt, dat de invoer der Ver. Staten uit de aan het plan-Marshall deelnemende landen in September 69.000.000 dollar bedroeg en dat do uitvoer naar deze landen een waar de had van 200 millioen dollar. De waarde van de invoer was wel iswaar ruim 13 millioen dollar hoger dan in Augustus, doch bleef nog steeds beneden het maandelijks ge middelde van het eerste halfjaar van 1049. Nederlandse Bakkersbond tegen contributiehefflng voor vakgroep Van de heer A. Schoep, secretaris van de Nederlandse Bakkersbond, verneemt het A.N.P., dat ongeveer 1200 bakkers in ons land gedurende de laatste weken een dagvaarding hebben ontvangen, omdat zij nalatig zijn met betrekking tot het voldoen van de contributie van hun vak groep. De heer Schoep voegde hieraan toe, dat dit aantal alleen maar be trekking heeft op do leden van zijn bond, die 5000 personen omvat. Er zijn in ons land echter nog twee andere bakkersorganisaties, die wat deze contributiebetaling betreft, eveneens weerspannige leden tel len. „Men kan wel zeggen", aldus onze zegsman, „dat enige duizenden bakkers voor de kadi moeten ver schijnen. Het gaat hier niet in de eerste plaats om het feil, dat de vastgestelde contributies Jn het al gemeen te hoog worden geacht, doch eerder om de verplichting tot een betaling, die wordt afgedwongen en die voortkomt uit het systeem van dwang, dat ons land door de Duit sers werd opgelegd". Opzichter viel door twee zolderingen De 58-jarige H. Brands, opzichter van bouw- en woningtoezicht te De venter, viel bij het zoeken naar een lekkage door de zoldering der twee de verdieping van een verwoest pand aan de Nieuwe Markt te De venter. Daarna viel hy nog door de zoldering van de eerste verdieping. Hy kwam op de grond terecht met als gevolg een schedelfractuur. De man is aan de verwondingen in het ziekenhuis te Deventer overleden. De vader van de filmster De filmactrice Ann Rutherford heeft meegedeeld, dat een oude man, die deze maand in een zie kenhuis aan kanker overleden is, voor zijn sterven zich als haar vader heeft bekend gemaakt. Haar moeder herkende in de patiënt de 68-jarige John Duffrin Rutherford, eertijds zanger aan de Metropolitain opera, haar vroegere echtgenoot, van wie zij scheidde toen Ann nog een kind Financieel nienws Amsterdamse effectenbaurs Vergeleken met eergisteren "vüs er op de Effectenbeurs niet vteel verandering te bespeuren. Toch .eek er Lets meer grond ïn dlei markt gekomen te zijn. Want na een aarzelende opening werd me rendeels bel vorig sliatpeil benaiiklt of iets overschreden.. Indonesische fondsen plegen sinds het einde van de R.T.C. de toon aan te geven- Aanbod scheen er gisteren niet te zijn. Amsterdam Rubber fcWam nL na 132 op 134, H V A trok tot 146 aan en Deli bleef gehandhaafd op 131, koersen, die alle dulden1 top enige steun al' viel er asn de an dere kant van enige publieke be langstelling niets te bemerken. De Beurs verwacht daarvan, ook niet veel voorshands. Eerst, zo rede- toe ïrt men, moet enige opheldering in de komende Indonesische ont wikkeling vast staan. De laatste da gen ligt de scheepvaartihoek flauw!. Scheep vaartunie verloor 4 pet, op 145, wiaarna een herstel vsjtt 2 pet voL'gde. De Indische lijnen hebben eergisteren enige punten verloren, doi'ih boden gisteren iets meer wieerstand. Het is het algemieen gebrek aan belangstelling dat drukkend op dé markt werkt en beurtelings déze of gene hoek beïnvlbedt. Het as pect werd ietwat onregeljmlatlg, aan gezien de schepen zwak gedispo neerd bleven en de andere mark ten neiging tot herstel vertoonden# Internationale fondsen bleven goed op prijs, met zeer weinig affaire «n nauwelijks merkbare fluctua ties. Kon. Olie bewoog zich tussen 807 en 3081/4' De belongs telling vear de Dollarlening Nederland bleef aanhouden. Er was aanvankelijk vraag tegen middenkoers. Hot slot k)wam op 951/8* De guldenslening^n waren prijshoudend en stil. Ook de overig© hoeken boden wedniig stof tot bespreking. De miarkt sloof |on- geanüneerd. Prolongatie S1/* pct«

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3