Na wat kinderziekten groeide de baby tot een stevige sportieve man Stad en Provinci i 30 {aar G.V. „Rust Roest" Ben vereniging die weet wat „harmonische samenwerking" betekent „Alf V blijft zitten tot mor genochtend, dan bon ik nog stoeda aan hot woord ovor „Ruat Roost", zo ongeveer zei do hoer J. L. v. d. Houten hot, toen wij eon geaprek mot hem hadden ovor z'n jubilerend troe telkind. De heer v. d. Houten tippelde 27 jaar mee ala lid, waarvan 10 jaar ala leider. Hij heeft een generatie van Zlerik- zeesu gymnasten gevormd en dan la het wel begrijpelijk dat je zo maar niet raakt uitgepraat. We bleven intussen niet zitten tot „morgenochtend"; maar in een interessant gesprek li er toch veel naar voren gekomen, dat aan het papier mag worden toevertrouwd, nu deze krachtige gymnastiekvereniging, die de heilzame spreuk „een gezonde ziel in een gezond lichaam" in haar blazoen heeft geschreven, Btaat aan de vooravond van de officiële herdenking van haar dertigjarig bestaan. Zoals Felix Timmermans zijn „Pallieter" schreef na de eerste we reldoorlog als reactie op een berg misère en veel narigheid en som berheid, zo voelden ook vele jonge lui te Zierikzee na de eerste oorlog behoefte om uitdrukking te geven aan datgene wat onbestemd nog woelde in hun hart: een nieuwe drang naar intensief leven, een zich ontspannen in onderlinge vriend schappelijke samenwerking. De keus viel of liever moest vallen op de lichamelijke oefening, de tijden zou den immers mensen vragen die te gen een stootje zouden blijken te kunnen. Op 1 Oct 1919 begon het vreed zaam te rommelen: officieel heet het „dat de plannen vaste vorm kre gen" en spoedig werd een jonge gymnastische spruit ten doop gehou den, die luisterde naar de naam „Rust Roest". De naam werd sym bool van het rusteloze streven van leiders en leden door de jaren heen, om altijd en overal op de bres te staan voor de belangen van de li chamelijke opvoeding. O, het begin (zoals alle begin) was maar primitief. Vroeger stond op de plaats waar thans de Chr. UX.O.-school is gevestigd, een oud schoolgebouw (ambachtsschool). Die oude school had een zolder en daar begon het „Het begon op een zol der", zo zou de titel moeten zijn van een „Rust Roest"-roman, zo die ooit wordt geschreven. Twee afde lingen oefenden op die zolder: jon gens van 12-16 jaar en een herenaf deling. Aanvankelijk enthousiasme mocht echter niet smoren in het stof dat uit de naden van de zolder bij iedere oefening opsteeg en daarom ging men uitzien naar wat anders. De toenmalige leider, de heer L Hage, slaagde er in voor zijn men sen op een betere localiteit beslag te leggen. Het werd de gymnastiekzaal van de RJLB.S., het oude gym nastieklokaal wel te verstaan. De oefenlokalen wisselden, ook de lei ders. De heer N. J. Visser, wiens naam altjjd een goede klank zal Sowjet-Russischeoffieieren gearresteerd In verband met de verbreiding van anti-Stalinistische pamfletten., zijn te Rosslauin, het gebied van Dessau, vier Sovjet-Russische offi cieren gearresteerd en is alle maj> schappen de bewegingsvrijheid ont komen, aldus meldt de onder Britse licentie verschijnende „Telegraf". De gezinnen der officieren zijin naar de Sovjet-Unie gezfonden en de ge heime politie onderwerpt het ge bied aan een nauwkeurig onder zoek, aldus het blad. „Op zichzelf" is het Europees herstel niet slecht Hoffman spreekt zelfs van een wonder De administrateur van ide E.C.A.. Paul Hoffman, heeft pp een pers conferentie verklaard, dat de voor uitgang van. West-Europa in de lich ting van economisch herstel veel twieg 'had van een wonder en hij' voegde er aan toe, optimistisch te zJijln omtrent de vooruitzichten. De Ver. Staten1, zo zeide hij", heb ben 8 milliard dollar gestoken, in het Europese herstel'. Achttien maanden geleden bestond het ge vaar. dat West-Europa in de Rus sische invloedssfeer '%>u geraiken. Dank zij: deze uitgaven Is er geen gevaar voor Europa. Het Ameri kaanse volk heeft rooit zoveel voor zo 'weinig geld gekregen. Men mag hopen (op een twteede wonder, wan neer de pogingen om een verenigd geïntegreeerd Europees economisch leven, tot stand te brengen zullen slagen. Hoffman Wees er op, dat de Europese productie reeds voer- oprliogse miveaux heeft bereikt. houden ln de oren van iedere spor tieve Zlorikzeoönanr, werd bereid gevonden de leiding op zich to ne- mon en zo ging het dan mot een snoltrelnvaart bctor en vlotter, zodat reeda in 1924 Zierlkzeo oon krach tige en bloelonde gymnastiekvereni ging binnen haar muren had. Een scheur ln een gaaf stuk hout Voor een goed begrip bedenke men, dot „Rust Roest" destijds res- sortoerde onder „Volksweerbaar heid", een jongere uitgave van do Nationale Reserve zo mon wil. Dit militaristische tintje aan de vereni ging werd een doorn in het oog van sommigen. De geschiedenis is gauw verteld: er was eon al of niet ver meende casus belli en ook nog en kele andere minder belangrijke on- enigheidjes. Zo ontstond oen scheur in de vereniging. Zoals 'bekend is uit de ene „tak" later „Olympia" ont staan. Een kern van mensen zette „Rust Roest" voort en het waren niet de slechtste turners die aanble ven. Staande achter de dingen is er nauwelijks spijt mogelijk over deze gang van,zaken. Belde verenigingen hebben tenvolle hun bestaansrecht bewezen. De propaganda voor de lichame lijke oefening immers wierp steeds meer vruchten af en als gevolg daar van werd de toevloed van leden steeds groter. Dan komt de heer J. L. v. d. Houten op het „slappe koord" van „Rust Roest", een taai en pezig manneke, dat meteen met grote voortvarendheid de leiding van de geamputeerde vereniging met kracht op zijn nog jonge schou ders nam. v. d. Houten was geen salonjonker, die wel eens keek hoe zijn pupillen het deden, hij deed zelf mee met een enthousiasme dat aanstekelijk werkte op allen die on der zijn leiding de gymnastiek be oefenden. Er was nog wel eens wat critiek op dat koppige stelletje „Rust Roest"-mensert. Het „niet kletsen, maar de buikzwaai leren", moet toen echter het devies van de Rust Roesters zijn geweest/ want het ging, en goed ook. „Rust Roest" werd steeds sterker, vooral ook omdat het ledental boven 16 jaar altijd in een redelyke verhouding stond tot dat van de jeugdafdelingen. Enige tyd nadien werd nog een advies-com missie samengesteld, die er even eens flink de schouders onder zotte en toon was hot lovon van „Rust Roest" aan oon stelsolmatige Inten sivering onderhevig. Introductie van het rhythme Geen gymnastiekvereniging kon hot rhythmisch gudoolto vun hot werkprogramma verwaarlozen on hot betekende oon groto steun voor de voronlging, dat ln 1934 „beslag gelogd" kon worden op do hoor Chr. J. Mazuro, die mede do vorcniglng op oon hoogto wist to brongen, waar volo verenigingen in den lande oen schuin oog op kunnen werpen. Nieuwo methodes vonden ingang on vooral in dit opzicht beet „Rust Roest" de spits of. Nog altijd is er groei in het werk. Hot lidmaat schap van het K.N.G.V. betekent daarby oon grote steun. Eon felt van grote waarde was dat na do jongsto oorlog, toon de heer v. d. Houten door drukko werk zaamheden minder tyd beschikbaar had, do heer L. A. Schouls, die zyn sporen reeds had verdiend, bereid word gevonden zich met de hoofd leiding te belasten. Deze mag zich een leerling noemen van de heer Mazure en hy zal er zeker in slagen diens werk in zyn geest voort te zetten. Behalve gymnastiek beoefende de vereniging ook athletiek, korfballen en wandelsport. Vele triomphen (ook buiten het eiland) bewezen, dat deze takken van sport dezelfde aandacht hadden als de gymnastiek. Nu zal dan morgen „Rust Roest" in de bloemetjes komen. Er zijn ver schillende leden die ook voor zich zelf jubilea kunnen vieren, zoals de heer J. Coumou, die reeds dertig jaar zijn krachten aan „Rust Roest" wijdde. Het zal een hoogtijdag wor den, want de gehele „Rust Roest"- familie, die door de jaren zo har monisch wist samen te werken, zal of werkelijk of in de geest aanwe zig zijn in de Concertzaal. Dit laat ste is geen phrase. U moet het maar eens vragen aan de commissie, die een rondschrijven stuurde aan alle oud-leden. De meesten hebben veel aan „Rust Roest" te danken en zij stuurden dan ook prompt 'n kaartje terug (ook uit Indonesië). Zij tasten ook in hun zak en van dit jubi leumpotje wordt straks een glan zend nieuw vaandel gekocht, sym bool van de bloei dezer stedelijke vereniging, die aller sympathie meer dan waard is. Het demobilisatieprobleem voor de radio Wanneer straks vele duizenden militairen uit Indonesië terugkeren, pal hun demobilisatie pins vioJk voor verschillende problemen, stellen; Hierop zal de aandacht Worden gfevestigd in een speciale radio uitzending, die in samenwierütiing inet de nationale démobilisatieraadi tot stand is gekomen. Deze uitzen ding, die in het programma van de N.C.RV. zal vallen vain Woens dag 9 November te 21.15 uur, zal Wlorden ingeleid door Z.K-H. Prins Derahard, voorzitter vlam de natio nale DemobHisatieraad. De slagers mogen weer rauw vei uitsmelten Nu de rantsoenering is opgehe ven, mogen de slagers en vleeswa- renfabrikanten het in hun bedrijf verkregen rauwe dierlijke vet uit smelten en het gesmolten vet on verpakt in voorraad hebben mits de hoeveelheid niet groter is dan 50 kg. Voor gesmolten dierlijk vet in verpakkingen van V* of Vz kg. geldt deze voorraadslimiet niet. Voor het in eigen bedrijf uitge smolten dierlyk vet zal geen prijs bepaling gelden en dit vet behoeft niet gebanderolleerd te worden. De maximumverkooppr ij zen voor ver pakte gesmolten dierlijk vet ver vallen. Tevens vervalt het bande rolleren van bak- en braadvet en gesmolten dieriyk vet in verpak kingen van Yx en kg. Wel blijft de maximlmverkoopprüs voor bak en braadvet van kracht, doch deze behoeft niet meer op de kleinver- pakking te worden vermeld. Plan voor pensioensverzeke ring voor zelfstandige tuinders Het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen heeft in overleg met de standsorganisaties in de tuin bouw een plan ontworpen om tot pensioensverzekering voor zelfstan dige tuinders te geraken. Het ligt in de bedoeling een zodanige premie heffing in te voeren, dat deze va rieert met de veilingomzet van de aangesloten' tuinders. Deze premie zou 2 van de omzet bedragen met een minimum van f 60 en een maxi mum van f 400 per jaar tussen het 25ste en 65ste levensjaar. Ook voor weduwen en wezen is een regeling ontworpen. Indien in tuinderskringen vol doende belangstelling voor dit nieu we fonds bestaat, is men voorne mens dit per 1 Januari 1950 in wer king te laten treden. De aandacht is er op gevestigd, dat deze regeling uitsluitend zou kunnen gelden voor de leden van veilingen, aangesloten bij het Centraal Bureau. Het fonds zou onder de naam „Onderlin ge Pensioensverzekeringsmaatschap pij voor zelfstandige tuinders" in het leven worden geroepen. Opgeviste granaat ontplofte Twee slachtoffers te betreuren Maandagmorgen om elf uur is op het Buiten Beeckemplein onder de gemeente Velsen bij het uitbagge ren van een vijver een granaat me de opgehaald. Toen het nog niet op gemerkte projectiel tegelijk met de bagger op een vrachtauto zou wor den geschept, stootte de arbeider L. Marcelis uit Bloemendaal met een schop op het projectiel, waardoor het ontplofte. De man werd op slag gedood. Zijn mede-arbeider B. Sil- levis uit Haarlem, werd zwaar ge wond en moest in zorgwekkende toestand naar het Antonius zieken huis in IJmuiden worden overge bracht. De politie heeft bij nader onder zoek het vermoeden gekregen, dat de mannen bij het baggeren het projectiel wel moeten hebben opge merkt. Marcelis was 48 jaar en vader van 8 minderjarige kinderen. Het twee de slachtoffer, dat Maandagnacht in het ziekenhuis is overleden, is 61 jaar, gehuwd en vader van 3 kin deren. President Galo Plaza van Ecu ador heeft ontkend, dat het opbla zen van een brug in de provincie Chimborazo een aanslag op zijn le ven was. Plaza voegde er aan toe, dat hij de laatste dagen deze brug niet gepasseerd is. Duizenden Belgische communis ten hebben Zondagochtend deelge nomen aan het jaarlijks feest van „De Rode Vaan". De dag werd in gezet met een optocht, die werd ge opend door de voorzitter Lalmand en het volledig bestuur der party. De besprekingen van het minis ters-comité van de Raad van Euro pa werden enige minuten onder broken voor een korte gedachten- wisseling over Garry Davis. Do Franse minister van Buitenlandso Zaken, Robert Schuman, zeide over hem: „Een Europees paspoort zou een schitterende oplossing zijn voor het geval van de paspoortloze we reldburger Garry Davis, die ons reeds meer dan een jaar hoofdpyn bezorgt". De handel ln vee en vlees Is nagenoeg vrij Heffingen bedrijfschap aanzienlijk lager Het einde van do rantsoenering van vlees heeft tot helangrljko wij zigingen In he bestaande systeem van do nfzot van slachtvee on do handel ln vleos geleid. Hot op grond van do Voo- on Vleosvorordonlng 1042 bestaando slachtverbod is in getrokken. Dit botekont o.m., dat voortaun voor hot verrichten van huissluchtlngon geen slachtmachtl- glngon zyn vereist. Do op grond von do Vloeskouringswot bestaande be palingen ondergaan uiteraard geen wyziging. OvornemlngBmarkton voor slachtvee en slachtschapen worden niet meer gehouden. Ook do toewyzing van slachtvee en vlees door do pluatsoiyko toowyzingscom- missarlsson aan do bo- ttn vorwer- konde bodryven is boëindigd. Sla- gors, vlooswuronbedryvon en slaeht- bcdryvon kunnen hot benodigde slachtvee vry inkopen, Het bestaande systeem van cen trale varkensslachtingen blijft ge handhaafd tonoinde hot mogeiyic te maken het varkensvlees to subsidi ëren. Do subsidie wordt uitsluitond betaald op goedgekeurd varkens vlees, dat onder contrólc van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees op deze centrale slachtplaatsen wordt geslacht. De heffingen voor dit be- dryfschap, welke by het slachten zyn verschuldigd, worden belang rijk verlaagd, doordat de afschaf fing van de rantsoenering de kos ten van het overheidsapparaat aan merkelijk vermindert. De verplichting tot het inleveren van onderpoten van runderen, leb magen van nuchtere kalveren en klieren en organen, bestemd voor pharmaceutische preparaten, blijft bestaan. De voorschriften inzake de inlevering van andere beenderen dan runderonderpoten vervallen. Vijf dames redden zeeman van een wisse dood Nachtelijke redding met een beddelaken Zondagnacht Iwiend id'ö directrice ■van ihet Tehuis voor Zeelieden, aan de Veerhaven te RoJteerdam ge waarschuwd,. dat er eon man in 't Water lag. Zij! verliet onmiddellijk haar 'bed en vergezeld van een logée ien (gewapend met een bedde laken rende zij. maar de kade. Na enige tijd zag zij een man tussen de Wal en een aan de kop vam de Veerhaven gemeerde spidoibpot, zich krampachtig vasthouden aan een meerpaal. Ze twllerp hem het la ken toe m met behulp van haar logée en drie assistenten slaagde zij ©Tin vanaf em op da Spidphioot de dflenkeilng uit hot Water te trekken. Do man bleek ieen Deen te zfijin, die de Zondagavond op Katen- drecht had doorgebracht. Hoe hij in het water terecht was gekomen. Wist hij zich niet meer te herin neren. Bejaarde dame bij het kachel- poetsen in brand geraakt Zaterdagavond is de 80-jarige mevr. de Wilde-Dijkstra te Wolsum bij het schoonmaken van haar pe troleumkachel in haar woning in brand geraakt en enkele uren daar na aan de gevolgen overleden. Mevr. de Wilde was alleen in de woning en maakte haar kachel met een in terpentijn gedrenkte doek schoon. In een andere hoek van de kamer brandde een petroleum-ka- cheltje. Toen de oude dame klaar was met het poetsen van de kachel, wilde ze het bovendeel van de bran dende petroleumkachel ook een beurt geven en gebruikte de in ter pentijn gedrenkte doek. Deze vloog onmiddellijk in brand en enige se conden later had het vuur zich aan haar kleding medegedeeld. Gillend liep de vrouw naar buiten, waar haar echtgenoot juist kwam aanlo pen. De wind wakkerde het vuur krachtig aan en eerst toen de bu ren op het hulpgeroep der beide oude mensen te hulp snelden, kon het vuur worden gedoofd. Mevr. de Wilde werd naar het ziekenhuis in Sneek vervoerd, waar zy enkele uren later overleed. De ontploffing te Apeldoorn was aan een bom te wijten Het politie-onderzoek inzake de ontploffing aan de Tulpenlaan te Apeldoorn waarby een 14-jarige jongen werd gedood heeft aan het licht gebracht, dat niet de ben zinebrander, doch een klein kaliber granaat de explosie heeft veroor zaakt. De jongen was nl. met een vriend je in de schuur bezig geweest met enkele projectielen. Even nadat het vriendje was weggegaan, geschied de de ontploffing, welke grote ra vage 'aanrichtte. De K.L.M. schrijft wereldprijsvraag uit Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van do K.L.M., hebben Phi lips, Radio Nederland en do K.L.M. oen groots opgozotta wereldprys- vraag georganiseerd waaraan een iedor, waur ook ter wereld, zul kun nen deelnomen. Do hoofdpryB bestaat uit oon reis voor tweo personen per K.L.M. naar Nederland gedurende de tulpontyd, mot een vorbiyf van oen week als gaston van PJtiJips, de Woroldom- roep en de K.L.M. Doelnnmo aan de- zo prysvraag is mogeiyk door het invullon van oon doolnomeformu- lier of door to Iuistoron naar do spe ciale uitzonding, wolko op 29 No vember door do Woroldomroop in do Engolso en Spaanse taal wordt verzorgd. Op 4 Docomber wordt do- zelfdo uitzonding in hot Noderlands uitgezonden voor do Nodorlandors in hot buitenland. Do doolnamoformulieron, welke door de vertegenwoordigers van Philips on K.L.M. in het buitenland wordon verspreid, zyn rijkelijk" met tulponmotievon geïllustreerd. BROUWERSHAVEN Maandagmorgen gloed tie schilder C. v. d. V. alhier, die op do O.L. Schooi aan het Werk was, vam e n afdak van ongeveer 8 meter hoitig* De plaatselijke arts constateerde een gecompliceerde beenbreuk. 10 iheer v. d. V. is naar het Ziekenhuis te NotoircLgoiUiwie vervoerd. OOSTERLAND Burgerlijke Stand over October. Geboren: 2 Pieter A. L.. z. van A. J. Rotte en A. P. J. BeiJoij 14. Krina T., id; van J. Kort en A Klloiote; 29 Joizias P. z. van J. C. de Jonge <en M. A. Hage. Over lieden: 31 Anna v. d Have, 24 j v. van P. J. Jansinlkl (te Noiord- goutwte). Loop der bevolking. Ingekomen: 4 Auke M. Wiebrems v. Bruiinisse; Vertrokken: 12 Jan M. van der Weele n. Haarlemmermeer; 25 Her- mina M. Klink n. Lisse; 28 Johanna de Later (fwled. J. Klooite) n. Rot terdam. BRUINISSE Thuisvaart De thuiskomst van korporaal C. P. van den Berg, de zioon van de burgiemeeester, idie drie jaar op Java zijn militaire plicht vervulde, twiès voor vele dorpsgenoten aan leiding de vlag uit te steken. Na tuurlijk liet ook „Nu met Hope" zich niet onbetuigd, maar bracht een serenade. Wethouder van Ves- ïem vertolkte de gevoelens van 'het gemeentebestuur en de Nifwtfn bood een boek aan De situatie op de arbeidsmarkt Door het bijzonder mooie iwteer. iwlaardoior de werkzaamheden ijn de landboufw' beter vlotten dan anders, terfwüjil de bietenaanvoer slechts zeer geleidelijk mag plaats hebben, jv'as men genoodzaakt reeds half October Iwleer werklozen te regis treren op Schouwten-Duiveland. Dit is ongeveer een maand vmoeger dan vorig jaar, toen het aan het Ar beidsbureau gelukte de mensen tot ruim half November in het vrije be drijf ,-te plaatsen. Een 3-tal DUW-objecten zorgt er voor, dat 2Üf die IwierMoos worden, toch iwleer aan de gang' kunnen Er zijn thans DUW-objecten teBrui- nisse, te Nieuiwlerkerk en in Wes telijk Schou'wfen. Het aantal mensen Jn de DUW bedraagt ongeveer 80. De oogstoollecte in de Ned Herv. K<eikf bracht f 1282.10 op, nl f 785 70 voor de Kerk, f 488.40 voor de Diaconie en f8 vjoior de Weder- opbouwl De opbrengst van de Oogstoo,llecte in de Ger. Kerk Iwlas ruim f877. De prijzen der landbouwproducten De invloed van de devaluatie op de prijzen der voioir export in aan merking komende landbouWpron (duöten, is in deze streek goed merk baar. Was het eerst de gerst, die opliep tot een de laatste jaren niet meer gekende prijs, thans zijn oök de uien en het vlas gevolgd. Voor velen een zeer Welkome meevaller, die na de minder goede resultaten van vorige jaren uitstekend te pas komt. Intussen is de gerst Iwleer iets in prijs gedaald. Ook de prijs der aard appelen beantwoordt tot heiden niet aan de daarvan gekoes terde verwachtingen. Toch heeft een en ander tot gevolg, dat ieder druk in de Iwieer is, met het klaar maken van uien voor aflevering. Per 15 November zal de expoirt naar Engeland Weer worden hervat. Waar gaat U heen Concertzaal: Woensdagmiddag 9 Nov., 8 uur: Watt en Half Watt film „Met volle muziek" (kinder voorstelling). Concertzaal: Woensdagavond 9 Nov., 0 uur: Toneelvoorstelling Z.V.U. „Do zilveren fluit"; En- zombie Cor Ruys. Concertzaal: Donderdagavond 10 Nov.: Jubiloumvoorstelling „Rust Roost", 8 uur. Chr. Gorof. Kerk: Donderdag avond 10 Nov., 7.80 u.: Lezing Ds. A. H. Hilbers uit Oud-Boyorland. Med. Horv. Ver.-gebouw: Vrydag- uvond 11 Nov., 8 uur: Lezing Ds. E. E. do Looze uit Hilvorsum, onderwerp „Dovaluatie" (Ver. v. Rochtz. Horv.). Robert Deèuillacè, (gemeente raadslid te Reghaia bij Algiers, is votor de 40e maal grootvader ge- Worden. Meer dan 1000 personen zijn te Buenos Aires gearresteerd, die oen door de communisten georganiseerde vergadering ter herdenking van de Russische revolutie bijwoonden. Een vergunning voor de vergadering was geweigerd omdat de gekozen zaal ongeschikt zou zyn. To Buenos Aires zijn 80.000 arbeiders uit de looistofIndustrie ontslagen twtegtena de sluiting von verscheidene fab'rloklen. daar 'de voorraden <10 vraag .-aww over tref fan. Een ttwieomotorlgo DC 8 Is Vrijdagavond nabij Akrom Jm Ohio neergestort. Do drie laden der be manning Zijn gedood. Man dankt dat hot ongeval to -wtljtton Is aan het slodhlo wleer. De 82-jarige Beter Franz Alit» matm heeft de traditionele Beierse drinkwledatrljd te Warzenrled bij 'a«sau geglommen dfoior in een, avond 31 pinten bier maar binnen te slaan, Hij kon op eigen benen maar huis '.open. De Roemeense regering heeft bijna duizend paspoorten uitgereikt nan Roemeense Joden die naar Pa lestina iwÜllen emigreren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ouderkerk a/d IJssel: A. J. Timmer, Polsbroek; te Ommen (2e pred.-pl.): L. J. R. Kalmijn, Vaassen, als pred. in alg. dienst door de Alg. Synode voor de geestelijke verzorging der militairen: Jhr. P. H. W. M. v. d. Meer de Walcheren, res. legerpred. Den Haag; te Wester- emden: O. D. Bleeker, pred. Prot. kerk in Indonesië, Groningen. Aangenomen naar Zevenbergen (toez.): J. Breeuwsma, Nieuw Ven- nep-Abbenes. Bedankt voor Noordeloos: J. van Wier, Kesteren. Beroepbaar: W. Roggeveen, Haar lem en J. de Beste, Brandwijk (Z.H.) Geref. Kerk Beroepen te Hardenberg: S. de Waard, Maassluis. Bedankt voor Wageningen (stu- dentenpred.): J. J. Beukenkamp, Deventer. Gerei Kerk (art. 31 K.O.) Beroepen te Grootegast: J. Kok, Noordbergum. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Maarssen: S. v. d. Mo len, Leeuwarden en P. Zwier, Zwaagwesteinde. Beroepen te Hilversum (2e precL- pl.): N. de Jong, Middelbar Ais. Bedankt voor Kamp.m <■-- Drogeham: J. H. Velema, Bunscho ten. Geref. Kerk ZIERIKZEE. Tot ouderlingen zijn gekozen de heren A. F. v. cL Berge en J. D. Kloet en tot diaken de heer A. Ph. v. d. Vate. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 7 Nov. BinnenL granen (officieuse noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Stem ming vast. Tarwe van f 22,50-123; rogge f 23-f 24; gerst (grove) f27,50- 28,25; idem (voer) f 25-f 26; haver f 23-f 24,50. Peulvr. vast: schokkers prijshoudend; erwten f 40-f 47; br. bonen f 63-f 73; schokkers f37-f44. VEEMARKT ROTTERDAM, 7 Npv, Aangevoerd 407 dieren, Iwiaaromder 895 vette koeien, 2 vette kalveren, 1 varken en 49 schapen. Prijzen per Iklg.le tWaliteit kooi©11 f 1-801,952e idem f160 —1.80; 3e id. f 1.40—1.60; schapen 1.90, 1.70 en 1.50. 8 Nov. Aanvoer 4620 dieren. Waaronder 625 paarden, 1949 stuks gekruiksvee, 463 vette koeien em ossen, 400 graskalverön, 566 nudh- tere kalveren, 8 zeUlens, 192 scha pen en lammteren, 275 biggel, 76 bokken en geiten, 66 varkens. Prijzen per stuk: kalfkoeien f 875 —■725—600; melkkoeien f 875725 600; vare koelen f530425850; vaarzen f 550450850pinken f 450 —850—275graskalverön f 255—185 —85; biggen f30—25—20; hitten f650—550—400; Werkpaarden f850 —650—500; muohtere kalveren f 35 3025p. k.g.slacTttpaarden f 1.85 —125—1; vette koeien f1 80—1.90; f 1.60—1.75f 1.40—1.55lammeren f 1.901.701.50.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3