Aankopen van verschillende goederen in de Ver. Staten verwacht De overeenkomsten van de R.T.C. zullen begin December in de Tweede Kamer worden behandeld kju, een gri^p De bliksem trof de eeuwenoude toren van Groede Het wiel der onbestendigheid De E.C.A. herval Marshall-hulp aan Indonesië doch tot op heden werden geen wrakstukken gevonden. De 0-304 had voor tien dagen mondvoorraad aan boord alsmede een aantal zich in de reddingssloepen bevindende noodrantsoenen. De Belgische rege ring zou overwegen een vliegtuig D. Economic Coflporatlon Adml- «ch.nklngon en door de E.C.A. to XpTri X" katj£*p0.X\cbe°t ■tratlon heelt bekend gemaakt, dat verstrekken aanvullende loningen, de als gevolg van de succesvolle Uo fondsen zullen worden aango- beëindiging van de Rondo Tafel wend voor de financiering van voor- namelijk in de V.S. to verrichten aankopen van voedingsmiddelen, Conferentie tussen Nederland en Indonesië ontstane omstandigheden textielproducten en andere drin- een onmiddellijke hervatting van de Marshall-hulp aan Indonesië mo gelijk maken. opgegovon. Franse rechters staken wegens onvoldoende verwarming Vijftien rechters van de Franse Zeven ministeries werkten aan de Memorie van Toelichting gend benodigde verbruiksgoederen welker aflevering aan Indonesië zo spoedig mogelijk zal plaats vinden. t aa *yn staking gegaan. De mogelijkheid bestaat echter, AUe rechtszaken werden voor onbe- Naar de mening van de E.C.A. zal dat de levering van sommige goe- Pa®*«e tijd uitgesteld omdat de de hulp, welke Indonesië thans ge- deren eerst na de datum van de rechtszaal niet verwarmd wordt, boden kan worden, in hoge mate souvereiniteitsoverdracht zal kun- J! .van bijdragen tot de volvoering van het nen geschieden, zulks tengevolge meegedeeld, dat de 8®lden, die voor Europees herstelprogramma als ge- van de tfjd, welke benodigd is voor d.® verwarming van de Hoge Raad heel. Een en ander is in overeen- de fabricage en verscheping van zfjn uitgetrokken, b^na opgebruikt stemming met de voorstellen ge- bedoelde goederen. Evenals tevoren z"n a~ Sevolg van de gestegen ko- daan door het O.E.E.C., welk li- zullen ook thans tussen de betrok- ienprijzen. chaam in zijn aanbevelingen ten ken regeringen schikkingen worden aanzien, van de hulp-verdeling voor getroffen ten aanzien van de stor- het belastingjaar 1949/1950 een be- ting van tegenwaarde-fondsen en drag van 40.000.000 dollar (f 150 het gebruik, dat er naderhand in In- millioen gulden) had gereserveerd donesië van gemaakt zal worden, voor hulp aan Indonesië gedurende Het tegenwaarde-fonds is een spe- de periode tot 1 Januari 1950, waar- ciale rekening, waarop het equiva- meldt, wordt de Antwerpse fabri- in de souvereiniteitsoverdracht aan lent in Nederlandse courant van de kant van tapijten H. D. er van be de Verenigde Staten van Indonesië dollar-schenkingen wordt gestort, schuldigd de leverancier te zijn van zal plaats vinden. Deze speciale rekening wordt ge- de tienduizend Belgische tapijten, Evenals gedurende de eerste pha- bruikt voor de financiering van pro- die na de oorlog o.a. met pantser- se van de E.H.P, hulp aan Indonesië jecten, verband houdende met het auto's naar Nederland zijn gesmok- zullen ook thans de toewijzingen economisch herstel, in elk der aan keld. De tapijten, die een kostprijs ten behoeve van Indonesië aan het het E.H.P. deelnemende landen. hebben van 50 gulden, werden in Koninkrijk der Nederlanden gedaan Nederland verkocht voor 100 tot worden. 150 gulden, zodat de Antwerpenaar Antwerpenaar verdiende millioenen met tapijten- smokkel Naar de „Gazet van Antwerpen" Schenkingen en leningen Controle op atoomenergie met deze zaak millioenen verdiend moet hebben. Alle pantsersmokke- De Franse en Canadese delegatie laars Z0Uden in dienst van deze H. Deze bijstand zal beschikbaar bij de algemene vergadering der D., die zjch echter steeds achter de worden gesteld in de vorm van Verenigde Naties hebben met steun schermen hield, hebben gestaan. van Engeland en de Verenigde Sta ten bij de politieke commissie ad hoe een voorstel ingediend, waarin Het Amerikaanse Legioen wenst verplichte militaire opleiding Het Hoofdbestuur van het Ameri kaanse legioen, de voornaamste or ganisatie van Amerikaanse oud strijders, heeft op een bijeenkomst te Indianopolis zijn goedkeuring ge hecht aan een voorstel, alle Ameri kanen, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, in de zomer een verplichte militaire opleidingscursus b° °P verzoek van de republikeinse X autoriteiten pest-serum gedropped, van vier maanden te laten volgen. -K alle landen worden verzocht zo veel koorts en pijnen, drijft U uit door de van hun souvereiniteit af te staan kraeht der genezing van SANAPIRIN om een doeltreffende controle op Buisje 25 tabl. 40 ct; 50 tabl. 75 ct. de atoomenergie mogelijk te maken. 1 De resolutie zal deze week in be handeling worden genomen. Pest in Wonosobo Volgens het huidige dienstplicht stelsel wordt bij loting slechts een deel der dienstplichtigen opgeroe pen. Verder heeft het bestuur een resolutie aangenomen, waarin het Curasao zorgde voor 6800 Kerstpakketten Onder dé Nederlandse troepen o.p Op 1 November hebben Neder- en, lde ingezetenen van Curasao, Cs landse vliegtuigen boven Wonoso- een actie gevoerd, met het doel i j i-i.i„: Niwfe Kerstpakketten te kunnen zenden aan de Nederlandse troepen in Indonesië. Deze actie heeft tot nog toe 6863 Niwin-Kerstpakkettsn opgeleverd. Door middel van de Nederlandse troepen op Curasao aangezien zich reeds vijf gevallen van pest in het gebied van Wono sobo hadden voorgedaan met dode lijke afloop. resoiuue w zich een pest-geval voorgedaan, Congres wordt verzocht een pro- J gramma op te stellen voor de ver dediging der burgers in geval van e^n atoomoorlog. Laag water veroorzaakt electriciteits-rantsoenering In de stad Wonosobo zelf heeft hébben enkele maanden terug de Nüwliln 1.175.000 cigaretten (ter waar de van f 80.000) naar Indonesië ver- zJondön. doch dit werd van buitenaf geïm porteerd. De haard van de ziekte is gele gen in het voor de Nederlanders on bereikbare gebied van de Wali Se- raju. Aon do voorbereiding von do par lementaire behandeling van de ter R.T.C. bereikte overeenkomsten wordt thans met do grootste spoed gewerkt. Men is thans bezig aan de opstelling van de Memorie van Toe lichting, waaraan voor wat de ma terie betreft door niet minder dan zeven minibteries wordt meegewerkt nl. Overzeese Gebiedsdelen, Finan ciën, Economische Zaken, Oorlog, Marine, Sociale Zaken, Onderwijs Kunsten en Wetenschappen. Reeds is het financieel-economisch gedeel te, dat door de ministeries van Fi nanciën on Economische Zaken in samenwerking met de financieel- economische afdeling van Overzee se Gebiedsdelen werd samengesteld, geheel gereed. Verwacht wordt, dat men midden volgende week zover is, dat met de samenbundeling van al deze docu menten kan" worden begonnen, Engeland en Cuba wensen V.N.-vergadering in eigen land De Britse delegatie te Lalke Suc cess tr,of vüiOi'bereidiingen voor een officiële' uitnpdigiinig tot de Ver. Naties om de volgende algemene vergadering' te Edinburgh te doen houden, voor het geval er geneigd heid zou bestaan het volgende jaar niet in de Verenigde Staten bijeen te Ikomen. Het verluidt echter dat de Britse uitnodiging slechts in het geval dat coik Cuba een uitnodiging tot de Verenigde Naties zal richten', om de volgende algemene vergadering te Havanna te doen honden, zal 'wprden gedaan. De Cubaanse dele gatie is reeds druk' bezig de an dere delegaties te peilen omtrent de kansen van een dergelijk Cu baans voorstel. Er is echter nog geen officieel voorstel aan- Secre taris-Generaal Trygve Lie gedaan. Indien zfo'wlel Groiot-Brittannië als Cuba 'hun uitnodigingen officieel doen, zijn, volgens functionarissen der Verenigde Naties, de kansen van beide staten op aanvaarding Het werk van de Neder landse Heide-Maatschappij verfilmd Twee dagen per week stroombeperking in Frankrijk Frankrijk heeft voor het gehele Belgisch vissersvaartuig vermist In verband met het feit, dat de Nederlandse Heide Maatschappij volgend jaar zestig jaarbestaat Het is thans reeds een week ge- wordt een documentaire vervaar- land geldende beperkingen van de leden dat het Belgische vissersvaar- digd, die op oorspronkelijke wijze stroomvoorziening van 1 tot 2 da- tuig 0-304 de haven van Oostende het werk en de geschiedenis van de gen in de week uitgebreid. Bij het had moeten binnenlopen. Heide Maatschappij zal uitbeelden, ingaan van- de nieuwe beperkings- Uit ondervraging van de schip- In deze film, welke in Januari in maatregelen hebben de autoriteiten pers van vaartuigen, die nabij de Arnhem haar première zal beleven gewaarschuwd, dat verdere onmid- Doggersbank hebben gevist, blijkt, en waarvan de opnamen een jaar dellijke beperkingen nodig kunnen dat de storm in de nacht van 24 op vergden, worden de twee enige zijn als de centrales overbelast wor- 25 October, toen het laatste radio- speelrollen vertolkt door bekende den. Als redenen voor de noodvoor- contact met het schip tot stand radio-acteurs, de heren Wam Hes- ziening wordt gegeven het lage peil kwam, geluwd was. Het schijnt dus kes en Huib Orizant. De vertoning van het water voor de waterkracht- vrijwel vast te staan, dat het vaar- dezer documentaire, welke één uur tuig niet in de storm is ondergegaan, in beslag zal nemen, zal voorname- De mogelijkheid bestaat, dat het lijk geschieden bij lezingen en in belaste centralels en de omstandig- vaartuig op een myn is gelopen, middelbare scholen, heid, dat sommige arbeiders het langzaam-aan doen uit ontevreden heid over de loonpolitiek van de re gering. Lichtreclames en etalageverlich ting zullen voor 8.30 uur 's avonds, behalve op Zon- en feestdagen, ver boden zijn. De meeste Parijse ochtendbladen leggen zich neer bij de nieuwe maatregelen, doch het rechtse blad centrales tengevolge van droogte, het optreden van defecten in over- Wat de oorlog spaarde vernielde het hemelvuur Z.K.H. Prins Bernhard bezocht de „Oslofjord Z.K.H. Prins Bernhard heeft Maandagmiddag een bezoek ge bracht aan het m.s. „Oslofjord", dat in opdracht van de Norske Amerika Linje op de werf van de Nederland se Dok- en Scheepsbouwmaatschap pij te Amsterdam is gebouwd. De Prins werd ontvangen door de heren J. P. Hulsman en P. Goed koop Dz., beide directeur van de N.D.S.M., die met de heer O. G. Smitbedrijfsleider van de houtaf deling de hoge gast rondleidden. Het schip werd van onder tot bo ven bekeken, het zwembassin, de salons, de verschillende hutten enz. De kapitein van het schip, Ole Buil, werd aan de Prins voorgesteld en legde de werking der navigatie-in- strumenten uit, waarvoor de Prins zich zeer belangstellend toonde. Na een uur op het schip te heb ben vertoefd, verliet de Prins, die vergezeld was door zijn secretaris, mr. J. Thomassen, de werf. waarna zjj, gehecht aan het wets ontwerp, de normale weg zal be wandelen alvorens naar schat ting in de eerste week van Decem ber voor openbare behandeling in de Tweede Kamer gereed te zijn. Van officiële zijde koestert men do verwachting, dat men nog in de loop van December gereed zal zijn, zelfs voor Kerstmis en dus zeker voor het tijdstip, waarop de souve reiniteitsoverdracht zal dienen te geschieden. In één kolom de wereld om In geheel Engieland zJjm Zm- dag herdcnkïngsptochtigheden ge houden tei ere van de gevallenen in de twee wereldoiorliOigen. Ko ning George legde aain de vpet van het oiorliogsgedenlkteken ill White hall een krans papavers, Ook zijn oudste dichter, prinses Elisabeth, em een broeder van de Koning, de Hertog van Gloucester, legden kran sen, gevolgd dpior premier Attlee, Wmstou Churchill en leden der re gering en vertegenwloordigers van •die Dominions en Koloniën. Herbert Morrispn, de Britse vice-premier, vieijkLaairde Zondag op een openbare bijeenikpanst, dat het EngeliseP volk een Wlerkelijk zeer grapt bedraigi aan allerlei genoe gens, spelen ejd., die geen nood zakelijke b'estaansvoorWlaairden zijn, uitgeeft. Van de 8000 miilioen ppnd sterling, die 'het vorig' jaar voor persoonlijk verbruik wiaren uitgege ven, Kvlas iets meer dan een ikwart aan Levensmiddelen besteed en bijna een jkiMart aan al-cohol, tabak, bios copen, paardenrennen en andere vermakelijkheden. Enkele honderden Parijzienaans hebben Zondag een mis bij'gewopnd. 30 meter onder de gpond, temidden van millioenen menselijke doods hoofden én beenderen. Het Mlas de eerste godsdienstoefening in de ca tacomben, sinds een deel ervan als béwlaarplaats voor menselijks resten in 1787 iwerd gebruikt. De gods dienstplechtigheid Wierd gehouden ter herdenking van de executie van duizenden katholieken tijdens 'de Franse revolutie. Een marmeren ge denkplaat te hunner nagedachtenis werd .onthuld. Ben Duits gerechtshof te Mün- chen heeft de 63-jarige ér. H. Pfan- müller, voormalig directeur van een ziekenhuis, veroordeeld tjoft 6 jaar gevangenisstraf. 120 krankzinnige kinderen, die hij naar verdelgings kampen stuurde, kwlamen opi het Leven. Mrs. Jessie Bertany, de vrpujw! van een lopdgieter te Chicago, en moeder van zeven kinderen, heeft in totaal 27.700 dpjllar aan prijzen gpwonnen in een radioi-prijsvraag. Maaibij1 men uit zes gegevens een film moest kunnen thuisbrengen. Zij zal nu ojn. een reis naar Ierland kunnen maken, een nieuwe auto, een diamanten ring van 3000 dol lar, een uitzet van 1500 dollar, een voorraad conserven voor tMee jaar en tMee rasechte Ierse settlers kun nen kopen. ErichFischer, voprmalig chef van de persafdeling aan het minis terie vcpr propaganda in Nazi- Dui'tsland, is dopr een ztiiverings- redhtbank te Hamburg vofkjoimen vrij van schuld verklaard. RADIOPROGRAMMA Woensdag 9 November HILVERSUM I. 301.5 M. 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 gram.; 7.33 „Oog in al"; 7.38 gram.; 8 nieuws; 8.18 „Oog in al"; 8.23 orgel spel; 8.50 voor do vrouw; 9 gram.; 10 „Kinderen en monsen"; 11.05 morgenwijding; 10.20 voor do vrouw 11 gram.; 12 lichte muzlok; 12.30 medodelingon; 12.33 voor het plat teland; 12.38 kwurtet; 12.55 kalen der; 1 nieuws; 1.15 omroeporkest; 2 gesproken portret; 2.15 jeugdcon- cort; 3 kinderkoor; 3.20 voor de jeugd; 3.50 vierhandig pianospel; 4 voor de jeugd 4.3*0 voor de zieken; 5 voor de jougd; 5.30 dansmuziek; 0 nieuws; 6.15 Vara-varia; 0.20 gram.; 0.30 voor de strijdkrachten; 7 causerie; 7.15 pianoduo; 7.30 voor de jeugd; 8 nieuws; 8.05 actualitei ten; 8.15 nieuws; 8.20 Metropolo- orkest; 8.55 hoorspel; 9.45 gram.; 10.45 populair wctonschappclijko causerie; 11 nieuws; 11.15-12 gram. HILVERSUM II. 415, 245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gewijde muziek; 7.45 woord voor de dag; 8 nieuws; 8.15 gram.; 9.30 waterstanden; 9.35 gram. 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.20 hoorspel; 12 gevarieerd program ma; 12.30 mededelingen; 12.33 po pulair concert; 1 nieuws; 1.15 koor concert; 1.20 mandoline-muziek; 1.50 gram.; 2 kamerorkest; 3 orkest, klein koor en solisten; 3.30 strijk kwartet; 4 voor de kinderen; 5.30 gram.; 5.45 het rijk over-zee; 0 blaas- orkest; 6.30 voor de kinderen; 6.45 harpconcert; 7 nieuws; 7.15 Indone sisch nieuws; 7.30 sportcommentaar en gram.; 7.40 radiokrant; 8 nieuws; 8.05 commentaar familiecompetitie; 8.15 radio-philh. orkest en solist; 9.15 klankbeeld over de demobili satie; 9.45 blaaskwintet met piano; 10,15 koor en orgel; 10.45 avondover denking; 11 nieuws; 11.15-12 popu laire gram. C.I.O.-personeel moet verklaren geen communist te zijn Philip Murray, voorzitter van het grote Amerikaanse vakverenigings- verbond C.I.O. heeft bekend ge maakt, dat het gehele personeel van. C.I.O. een verklaring moet tekenen, geen communist' te zijn. Hoewel de ze verklaring door de in Juni 1947 aangenomen Taft-Hartley-wet werd vereist, hadden de functionarissen van de C.I.O. tot nog toe geen over eenkomstige opdracht gekregen. Twee schepelingen deden zich aan boord te goed Maar bij aankomst te IJmuiden werden zijn gearresteerd Donderdagnacht zijn door de re cherche van de Rijkswaterpolitie 2 opvarenden van het s.s. „Maaskerk" aangehouden. Zij werden verdacht van diefstal van in totaal 25000 ci garetten, een kist met 12 flessen cognac en twee baaltjes textiel. Zon dag zijn de beide arrestanten tot een bekentenis gekomen en heb ben zij toegegeven tijdens de reis naar de West-Afrikaanse kust bij stukjes en beetjes deze goederen uit de lading te hebben ontvreemd. Zij verkochten het in de havens en zijn van de opbrengst, die zij samen deelden, gaan passagieren. Tenslotte werden zij betrapt door de bootsman en toen het schip in IJmuiden aankwam, gearresteerd. Zij zijn overgebracht naar de offi cier van justitie te Den Haag, daar de „Maaskerk" een schip is van de Verenigde Nederlandse Scheep vaart Maatschappij, welke in Den Haag thuishoort. Kerk uit de 13e eeuw Het nieuwe volkslied van de Oost-Duitse republiek Door blikseminslag is Maandag- De kerk werd tijdens het woeden „Aurore" noemt ze een „nationale v nntQi,„n van de torenbrand zowel van buiten ramp" en eist een onderzoek en ont- «vond te hall t.cn brand ontstaan torenzijde slag van degenen, die hiervoor ver- in de toren van de dorpskerk van nat gehouden. Men vreest voor aan- antwoordelijk zijn. Groede (Zeeuwsch-Vlaanderen). De zienlyke waterschade. Het linkse blad „Franc Tireur" beschuldigt de „internationale toren brMdde eeheeI nit doch het trusts" van het voeren van een schip van de middeleeuwse kerk is „zwarte oorlog" tegen het genatio- behouden gebleven. De kerk van Groede, een der oud- naliserde Franse electnciteitsbedryf. ste dorpeR Westelijk Zeeuwsch- Te één uur des nachts was men Vlaanderen, dateert uit de 13e, de de brand meester. De houten boven- toren uit de 17e eeuw. In de (Ned. bouw van de toren stortte, door het Hervormde) kerk bevindt, zich nog vuur aangetast, omlaag, gelukkig de bank van Vader Cats, die eens lid Het nieuwe volkslied van de Oost- zonder uitbreiding van de brand te van het kerkbestuur van - Groede Duitse republiek is voor het eerst veroorzaken. Daar de kerk geïso- was. De spits van de 48 meter hoge in het openbaar gezongen op een leerd staat midden op het plein en toren, die door oorlogsgeweld gele bijeenkomst in het Opera-gebouw er weinig wind was, liepen de hui- den heeft, was dit jaar hersteld. De in de Sowj et-sector ter viering van zen in het rond niet direct gevaar, oude klok is door de Duitsers ge- de 32ste verjaardag van de Octo- Behalve de brandweer van Groede roofd en op 31 Augustus 1948 ver- ber-revolutie. zelf, waren ook die van de andere vangen door een nieuwe, gegoten Ir de Koninklijke loge had Wil- gemeenten in W.-Zeeuwsch-Vlaan- bij van Bergen te Heiligerlee. Men helm Pieck, de president van Oost- deren uitgeriikt, n.l. van Breskens, heeft nog niet direct kunnen consta- Duitsland, plaats genomen, te ener Nieuwvliet, Retranchement, Sluis, teren of deze klok naar beneden is zijde geflankeerd door generaal V. Cadzand, Aardenburg, Oostburg, gekomen. I. Tsjoeikof, die benoemd is tot Schoondijke, Hoofdplaat, Biervliet De toren, die eigendom is van de voorzitter van de Russische con- en IJzendijke. De burgemeester van gemeente Groede, was verzekerd tröle-commissie in Duitsland, en te Groede was op het terrein van de voor een ton; het uurwerk, dat ook andere zijde door generaal-majoor brand aanwezig. Zijn ambtgenoot vernield is, voor vijf mille. In de J. Prawin, hoofd van de Poolse mi- uit Schoondijke had de telefoon- oorlogsdagen is de toren behouden litaire missie te Berlijn. Het toneel wacht betrokken op het gemeente- gebleven, terwijl vele torens van was versierd met reusachtige por- huis van Groede. naburige plaatsen vernield werden, tretten van Lenin, Stalin, en Pieck. De brandweer van Middelburg Wel heeft Groede al zijn vier mo- De gehele zaal stond op en applau- was per extra-boot van de Prov. lens door de oorlog moeten verlie- disseerde bij twee gelegenheden bootdiensten naar Breskens geva- zen. De toren stond op de monu- toen premier Grotewohl Stalin in ren. Brandweren uit België werden mentenlijst en er waren onderhan- ziin j. Jr, noemde. niet gealarmeerd. delingen gaande over restauratie. FEUILLETON naar het Engels 46 Miss Campbell zag ik ook niet weer en ik werd niet bij de Cre- feld's gevraagd. Ik weet echter niet of dit kwam doordat ik in quaran taine was, of doordat Miss Campbell soms kwaad van mij had gesproken. Toen de tijd van onze afzondering bijna ten einde was, kwam Herr Flessen op een goede dag schikkin gen maken betreffende het behan gen en het verven van de kamer van de kinderen en betreffende het des infecteren. Wij moesten zo lang de logeerkamer gebruiken. En dan bracht zijn vrouw een nichtje mee r'.ie bij ons logeren ztou. „Komt Elsa in Hamburg?" vroeg Trudi vergenoegd. Ja, Elsa zou die winter en waar schijnlijk het voorjaar bij hen door brengen. „Wie is Elsa?" vroeg ik de kinde ken, toen hun vader weg was. „Een nichtje van ons." „Een kind?" „Neen, neen! Elsa is al oud! Mis schien zo oud als u!" „Ik weet precies hoe oud zij is", zei Arthur. Toen wij verleden jaar in Eutin waren, heeft zij er haar achttiende verjaardag gevierd." „Elsa is heel knap van uiterlijk!" zei Trudi. „Maar niet zo mooi als Sally! Haar wangen zijn wat te rond!" Ik hoorde nog dat Elsa Mieding een enig kind en een wees was, die door haar grootmoeder buiten was opgevoed. Ik was benieuwd hoe zij er uitzag. Het liep al tegen Kerstmis toen zij kwam. Ik had het zeer druk om de flat in orde te krijgen, want het meisje dat Herr Flessen in plaats van Marie had gehuurd, was erg onhandig. Oscar, die bij vrienden had ge logeerd, kwam terug en gedroeg zich „als een vos in een kippenhok", zoals Trudi het uitdrukte. Hij was ruw en ongezeggelijk geworden en had al het Engels vergeten dat ik hem geleerd had. Ik zette hem een paar maal flink op zijn nummer en negeerde hem verder tot hij uit zich zelf zich beter ging gedragen. Hij stelde het zeker op prijs dat ik niet bij zijn ouders geklaagd had. Ik was blij dat Frau Plessen te rugkwam en dat zij met kracht de teugels van het bewind weer in handen zou nemen. Herr Plessen en de jongens wa ren naar het station gegaan om de reizigsters af te halen. Achter tante Ottilie aan liep Elsa Mieding met de „appelwangen" en het haar met de prachtige goudglans. Nu, zij had een mooie teint, maar overigens voelde ik mij in haar uiterlijk te leurgesteld. Want ze bezat een alles behalve mooi figuur, was grof van gebeente en breed in de heupen. Zodra ik haar maar vijf minuten had meegemaakt, begreep ik dat ze over het geheel veel praten en lachen zou. Ze staarde my strak aan toen ik aan haar voorgesteld werd, maar daarna negeeerde ze mij, terwijl ze veel werk maakte van de kinderen. Ze had graag komen verplegen, zei ze, maar dit had grootmoeder niet willen hebben. „Sally heeft ons opgepast", zei Trudi. „Ja, dag en nacht", viel Arthur in. „Ach so!" zei Fraulein Mieding, die natuurlijk vroeg wie „Sally" was. Intussen h'ad Frau Plessen my koel maar voldoende bedankt voor wat ik voor de kinderen had gedaan en zij had mij een dozijn heel mooie zakdoeken cadeau gedaan. Toen wij allen gezamenlijk in de eetkamer thee dronken, praatte ze maar aan één stuk door en door spekte haar opmerkingen zó dik wijls met: Liebe Tante en Lieber Onkel, dat ik meer dan genoeg kreeg van al die poeslievigheid. Ze lachte gemaakt en was zeer zelf-vol- daan, maar bezat geen slechte aard. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2