AL DA CHINA Het wiel der onbestendigheid Onlkend wordt dat de rode opmars thans succesvol Is Overwinningen van de nationalisten Het officiële Chinese persbureau Central News Agency meldt, dat de regeringsstrijdkrachten aan de zui delijke oever van de Yangtse, te Patoeng, de communistische troepen tot de aftocht hebben gedwongen. Uit dezelfde bron wordt gemeld, dat de 125ste divisie van het 42ste communistische leger te Erhtangjoe op de vlucht is gedreven. Voorts zouden meer dan 5000 communisten, die op het eiland Tengpoe (Tsjoe- san-archipel), waren ontscheept, na een gevecht van 34 uren door do land- en luchtstrijdkrachten, afkom stig van de bases Taipeh en Tinghai, zijn vernietigd. Central News Agency meldt even eens, dat 2500 man van de 61ste communistische divisie buiten ge vecht zijn gesteld tijdens een lan dingspoging, die, volgens de natio nalistische kringen, het voorspel zou zijn van een communistisch plan tot invasie van de Tsjoesan-archipel. De communistische strijdkrachten, die thans aan de kust van Tsjekiang ge concentreerd zijn, zouden vijf legers omvatten. De communisten zouden voorts, meer naar het Zuiden, aan de kust van Foekien, bootjes in ge reedheid brengen, met het doel een nieuwe ontscheping op het eiland Tsjinmen te wagen. Ueitóte in 't gezin Dampo-verkoudheidsbalsem: beproefde hulp bij een gevatte koude voor Vader, Moederen kipd.Prijzenf.l,25290_en72c: Expeditieleider van de „Willem Barendsz" naar Zuid-Afrika De jagervloot moet worden geïnspecteerd Bijna op hetzelfde ogenblik], dat de wa.vi'sv aarder „Willem Barenidsz" 's lands grenzen aan de Noordzee verliet, vertrok van Sohiphioil naar Johannesburg de tweede mam van onze nationale walvisvaart, de heer Di.gfimn Sikorge, wdens functie ex peditieleider is. De heer Skorge is 42 jaar oud en Noor van gen boor te. Tijdens de oorlog verbleef hij in Kaapstad, waar hij de Zuid- Afrilcaamse nationaliteit aannam, i De eerste taak, die hi| op zidh. zal nemen, zodra de KLM die hem in Zuid-Afrika- zal hebben gefaradht, is het inspecteren van de vlopit van 11 jagers, die de „Willem Ba- remdsz" op zijn tocht door de Zuid- pyolzeeën zullen begeleiden. Hier voor heeft hij een maand de tijd. Waart pas begin December zal de Ba- rendsz-expeditie beginnen. De tocht taal 4 'maanden iduren. Dagfinm Sktoa> ge is sinds 1945 tweede man op d1 „Willem Barendszf'Jaarlijks, enkele maanden voor het veertrek, •bomt hij naar Nederland om de plannen voor de walvasvaart uit te wtrkien in overleg met zijn Neder- lar.dse collega's. Tegen April zal de heer Dagfinn SkJorge per KLM terugkeren. Minister Johnson sprak over de Amerikaanse bewapening Voorsprong op het gebied van munitieproductie Louis Johnson, de Amerikaanse minister van Defensie, heeft in een rede te Indianapolis verklaard, dat naar zijn mening de V.S. over wa pens beschikken, die veel beter zijn dan die van elke mogelijke vijand. „Onze wapens moeten ontwikkeld worden, niet voor gebruik tegen een theoretische vijand van een ander tijdperk, maar voor verdediging te gen de huidige macht van een groot land. Onze tactiek moet zijn, terug te slaan, waar dit land volgens waar schijnlijkheid het zwakst is zijn lange verbindings- en vervoerslij nen, zijn productiefaciliteiten en ons te verdedigen tegen de tactiek, waar dit land zich waarschijnlijk op zal concentreren een snelle aanval over land op de met ons be vriende landen, atoombomaanvallen op onze industriecentra. Wij hebben meer tijd gehad, ons voor te berei den op de middelen om de uitwer king van de atoombomaanval te niet te doen, indien wij daar het slacht offer van zouden worden. Wij ge loven, dat wij nog munities hebben, waarmee wij de tegenstanders gro ter schade kunnen berokkenen dan zij ons kunnen toebrengen, en be tere verdedigingsmiddelen om hun agressieve bedoelingen te dwarsbo men". Volgens Johnson moeten de V.S. en hun Westelijke geallieerden reke ning houden met de mogelijkheid, dat zij in geval van oorlog in hoe veelheid manschappen overtroffen worden. De V.S. zijn de rest van de wereld nog voor op het stuk van mu nitieproductie, „maar evenals bij al len, die in enige wedren de leiding hebben, voelen wij de warme adem van degenen, die ons op de hielen zitten, m onze nek", aldus Johnson. Bende opereert In Zuid-Celebes Vrouwelijk raadsiid-bendehoofd vermoordde inspecteur De bende, die de laatste tijd terreur uitoefende tn het gebied van Masamba ln het noordelijk) deel van Zuitd-Celebes, heeft 2 Novem ber de 27-jarige Inspecteur van de Farokafabriekon, do heer Th. Plulj- ter, vermoord, die toevallig te Pa- loppa vertoefde, toen eon bende daar een politiepost overviel en met do buitgemaakte wapens hem aanhield en iin gijzeling nam. Enkele dagen daarna ls het lijk gevonden, dat te PoJoppa begraven werd, doch dat mogelijk naar Mar ka&sar zal worden overgebracht. Do bende schijnt onder leldimg to hebben gestaan van hel vrouwelijk) raadslid te Makassar, Salaiw'atl1 Dar oed. dat met een gemeenteiauto de ity fa arts reed, Eukelo compagnieën militairen hebben intussen oen actie ingezet in het moeilijk begaanbare terrein, wearbij zes bendeleden wenden ge* amsteerd. Het hoofd van de Daerah, de vorsr van Bone, heeft persoonlijk de toestand in ogenscboiuiwi gemor men. De regering van Oost-Indo nesië sprak haar leediwiezein uit en verklaarde, dat ,pnet' de gropitste doortastendheid het optreden te gen de bende wlordt voortgezet.1 Op hen zal met volle gestrengheid! de correctieve strafwet worden toe-; gepast". Gunstig oordeel over huisvesting in Nederland De democratische senator Joh Spartaan, die zo. juist terug itf gekeerd van een b'ezioek aan Scan-' dinavië en Nederland, heeft ver-j küaard, dat deze landen meer doen voor de huisvesting van families' met lage inkomens, dan de Ver Staten. Deze landen hadden opk minder achterbuurten dan de V.S. Spartaan stelde met drie andere leden van de Senaat een onder zoek; in naar het huisvestimgsivraag» stuikt. De Senatoren w'aren vooral opder de indruk van de cooper,a- 1 tieve huisvestingisprograms in de Scandinavische landen. Verzet onderSowjettroepen in Duitsland Officieren van de westelijke ge allieerde dienst hebben verklaard, reeds enige tijd pp de hoogte te zijn van het bestaan van een anti communistische verzetsgroep, be- kfend, staande alis N.T.S., die wterkt oit^r de Sovjet-Russische bezet- tijqfslroepen in Duitsland. De be weging, die clandestien het blad „Possef" uitgeeft,zou meer ver spreid zijn .onder de gevedhtseerir hoden van het Soivjetleger dan pm- der het Sovjet-Russische admini stratieve personeel'. De beiweging trekt voornamelijk die Russen, die sympathiseren met generaal An drei VLassof, de Spvjetgeneraal, die in 1943 naar de Duitsers overliep en aan Hitlers zijde vooht. maar die nieit zover (wilden gaan als Vlarsof om tegen hun eigen land te vechten. Muzikant speelde op de straal voor centen Maar hij bezat een vermogen Te Gemève is een straatviolist, die aldaar voor penningen speelde, op 72-jarige leeftijd aan een hart aanval overleden. Hij laat een be drag van ongeveer 145.000 gulden achter. De politie ornderzoeikt de zolderkamer, waar de violist, een Italiaan, genaamd Giuseppe Bruno, •wtoir.de en vond dozen, waarin zich 50 000 Zlw'itserse fr., 2.500.000 Ita liaanse lire en juwtelen ter waarde van 100 000 Zwitserse fr. bevonden). De zsalc is naaT het Zwitserse mi nisterie van financiën verwezen, daar geen erfgenamen vah Bruno, die voor het centrale station over leed, bekend zijn. Overval op kruideniers winkel mislukte Twee mannen kwamen na slui tingstijd de winkel van kruidenier W. aan de Persoonsstraat te Rotte- dam binnen. De bedoeling van de heren werd de kruidenier direct dui delijk, want niet zodra waren zij binnen of het was: „handen omhoog of ik schiet". De kruidenier, die niet bang was uitgevallen, riep direct naar achteren om hulp, ofschoon hij wist dat er niemand was. Een der mannen maakte gebaar, alsof hij wilde schieten. Hiervoor moest hij zijn hand uit de zak halen en het bleek, dat het wapen een kromge bogen stuk ijzerdraad was. Na het alarm van de kruidenier namen de mannen haastig de benen, Een ar beider van het G.E.B. en de ijlings gealarmeerde politie, zetten de ach tervolging in en in de Röntgenstraat werden de mannen gepakt. De 26-j. losse werkman A. J. B. uit Bruns- sum en de 20-jarige losse werkman G. B. uit Amsterdam, die beide plat zak waren, hadden in een logement met elkaar kennis gemaakt, waarna tot deze overval werd besloten. Gaat Amerika contact onderhouden met Spanje? Volgens het Spaanse Nieuwsbu reau heeft de Amerikaanse denw> cratlsohe senator Pat Mc Carran. die ZaterdagavoJkd in BoroekwM is aangekomen, verklaard, dat hij Dean Ache&oh zou aanraden wleer een ambussucleur maar Spanje te sturen. HIJ hoopte, m gaat het Nieuwsbureau voort, dat Spanje ertidieten zou krijgen om Ameri kaanse katoen te kopen. Spainje wias 'belangrijk voor do uitvoering van het Atlantisch defensieplan er had economische hulp modlg. Hei wias „voior honderd procent" oen vijand van het communisme en moest daarin "wlordein gesteund. De Senator Is hoor goneraal Franco ontvangen. De hervatting van de E.C.A.-hulp aan Indonesië Naar de correspondent van„Ane- ta" uit welingelichte bron heeft ver nomen, wordt de hervatting van de E.C.A.-hulp aan Indonesië midden volgende week verwacht. Reeds eer der werd gemeld, dat de steun rond 37.5 millioen dollar zou belopen. De E.C.A.-steun zou via Nederland al leen tot aan de souvereiniteitsover- dracht aan Indonesië kunnen wor den gegeven, daar nadien Indonesië als souvereine Aziatische staat niet 'meer voor Marshall-hulp in aan merking kan komen. [Het overmaken van gelden naar Indonesië In aansluiting op de mededeling, dat de controle op postpakketten aan militairen in Indonesië is ver scherpt in verband met geconsta teerde gevallen van bankbiljetten- smokkel, wordt van officiële zijde nog de aandacht gevestigd op een door de Nederlandse Bank getrof fen regeling, op grond waarvan maandelijks gelden naar Indonesië runnen worden overgemaakt tot een bedrag van ten hoogste, f 200 per maand voor betalingen van niet- commerciële aard. I Onder betalingen van niet-com- merciële aard dienen o.m. te wor den verstaan: betalingen wegens ondersteuningen, kosten van ver pleging van familieleden of militai ren, geschenken en studiekosten. Men wende zich hiervoor tot een bank, welke tegen geringe kosten gelden voor deze doeleinden kan overmaken. Noodweer in Surinajne In de afgelopen week heeft op verschillende plaatsen in Suriname een noodweer gewoed, dat gepaard ging met blikseminslag en windho zen. Onder andere is de bliksem in geslagen in de woning van de heet J. Drielsma, lid van het college van algemeen bestuur voor financiën. In het district Suriname werd een vrouw door de bliksem gedood. Berichten over verzets- beweging in Oost-Duitsland Het met Britse licentie verschij nende blad „Telegraf" verklaart, dat een anti-óommunistisdhe ver- Zefbewieginjg, genaamd N.T.S., pam fletten onder de leden van het Sovjet-leger in Duitsland verspreidt. De letters zijn ontleend aan het Russisch van „Dopd aan de tiran nen". Volgens het blad nemen hoge of ficieren van de geheime Sovjet- politie aan die bewtegimig deeL Op een der pamfletten staat vol gens het blad het volgende in.het Russisch: „Aan Wiens zijde staat gij, aan de zijde van de Bolsjewis tische verraders of aan de zijde van de strijders voor een betere toekomst?" De organisatie zou ook herhaaldelijk Duitsers geWaar- sdhuWd hebben, die zich in Ik/ gevaar bevonden. do;or de Sovjet- russen gearresteerd te zullen Wor den. Volkslied voor de Oost-Duitse republiek gecomponeerd Hans Eisler, broer van de Duitse communistenleider Gerhairt Eisler, heeft een volkslied gecomponeerd Vioipr de Oost-Duitse republiek, op wbiorden van de Duitse dichteer Johannes Beoher. Het lied zial voor het eerst gezongen iwforden pp een officiële bijeenkomst in de Sovjet- sector van Berlijn ter herdenking van de Sovjet-Russische revolutie. 32 jaar geleden. Het nieuwie volkslied bestaat uit drie strofen van acht regels, ge zet op een langzame plechtig© me lodie. De eerste strofe luidt: Auferstainden aus Ruïnen Uinid der Zulkunft zugewandt. Lass una dir zum guten dienien. Deutsohland, einlg Vaterlanid, Alite Not gilt es zu zwingen, Und wir zwingen sie vereint, Und es w'ird uns doch geiiitugen. Dass die Sonne sohön wie hie iiber Deutsohland scheint." Gistermorgen heeft de Nederlandse ambassadeur te Londen het huwe lijksgeschenk van Prinses Wilhelmina voor de hertog en de hertogin van Edinburgh, aan Prinses Elisabeth ter hand gesteld. Dit geschenk bestaat uit kostbaar tafellinnen. Op bovenstaande foto ziet men de wever, die zps maanden lang de spoel door de schering liet schieten, bezig met het vervaardigen van het prachtige tafellinnen. Romeins brandgraf gevonden Ln het H jugemerveld onder Wijk- Maastricht is ter plaatse, 'waar del oude Romeinse heirWegert naa. Aken en langs de Maas elkaar krui sen, bij1 grendwerkza amhedem vopr gasleidingen op een meter diepte een Romeins brandgraf gevoinden. Er zij'n opgegraven eein flinke urn waarin delen van de verbrande kist en van het ijzerbeslag van de lijk-J kist zijn gevonden'. Voorts lagen er' in de onmiddellijke nabijheid ver- st-hiDeinde grotere en kleinere pot ten in terra sigil'lata (rode, oinge- g'lazuurde keramiek) en delen a. van twfee grote, platte schotels me/ eenvoudige, maar karakteristieke bramdversierlngen. Een aantal scher ven kon r.iog niet Worden gedeter- mineerd. Er wierden. nog gevpnden j een speerpunt en een bronzen le peltje. Deskundigen menen, dat het graf dateert uit het laatst van de twleede eeuw na Christus. Sluismeester redde West-Brabant Tijdens een vergadering, van het Heemraadschap Roosendaalse en Steenbergse Vliet, is aan de heer A. Voormeulen, die na 40 jaren trouWe 'oienst de pensioengerech tigde leeftijd bereikte, door bur gemeester Mr. H- Pop van Dintei oprd de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ver leend. Door verschillende sprekers •werd het voortreffelijke werk van Voormeulen geroemd. Hij Was de man die tijdens de laatste bezet- tingsdageix West-Brabant voor een ramp heeft behoed. Hij negeerde mJ'. met gropt persoonlijk gevaar eea Duitse order om de sluisdeuren open te Zetten en het brakke wa ter over de West-Brabantse polders te laten lopen. Microfilms van handschrif ten en miniaturen Van ongeveer 150 der 3000 ma nuscripten en met de hand geschil derde miniaturen in de bibliotheek van de Grieks-orthodoxe kerk te Jeruzalem, waarvan sommige uit de 6e eeuw stammen, zal voor het eerst in de geschiedenis een micro film worden opgenomen. Dit is een onderneming van de bibliotheek van het Amerikaanse Congres en van de Amerikaanse scholen voor Oosterse studiën, die hun hoofd kwartier aan de universiteit te Yale hebben. Een internationale groep geleerden heeft copieën nodig voor de arbeid aan een nieuwe critische studie van het Griekse Nieuwe Tes tament. De miniaturen uit de col lectie zijn van groot belang voor de kunsthistorici. Jongen bij ontploffing gedood Zaterdagavond omstreeks 6 uur was de 14-jarige M. Wijnbergen, wonende aan de Tulpenlaan te Apel doorn, bezig met het verrichten van werkzaamheden in de schuur ach ter de ouderlijke woning, waarbij hij een brandende benzinelamp ge bruikte. Plotseling hoorden de huis genoten een ontploffing en toen zij gingen kijken, kwam de jongen ern stig gewond wankelend naar buiten. Enkele ogenblikken later stierf hij. De recherche heeft een onderzoek ingesteld, doch de oorzaak van de ontploffing nog niet met zekerheid kunnen vaststellen. RADIOPROGRAMMA HILVERSUM I. 301 M. Dinsdag 8 November 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 radio ochtendblad; 7.50 dagopening; 8 nieuws; 8.15 radio-ochtendblad; 8.40 gram.; 8.Ö5 voor de vrouw; 0 gram.; 10 morgenwijding; 10.15 gram.; 10.50 voor do kinderen; 11 gram.; 11.80 voor de zieken; 12 populair concert; 12.30 mededelingen; 12.33 voor hot platteland; 12.40 pianoduo; 1 nieuws 1.15 Mctropole-orkcst; 1.45 gram.; 2 voor de vrouw; 2.30 gram.; 4.15 muzikale causerie; 4.30 voor de jeugd; 5.25 gram.; 5.45 Het Rijk overzee; 0 nieuws; 6.15 pianospel; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 voor de kinderen; 7.05 fanfareorkest; 7.25 toncelbeschouwing; 7.40 Brief uit Parijs; 7.45 Surinaamse muziek; 8 nieuws; 8.05 actualiteiten; 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein; 0.30 Hammond- orgolspcl; 0.45 buitenlands overzicht 10 Zuid-Amerikaans orkest; 10.30 viool en piano; 11 nieuws; 11.15-12 vioolsoli. HILVERSUM II. 415,245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.45 morgen gebed en liturgische kalender; 8 nieuws en weerberichten; 0.15 gram. 0 muziek voor de vrouw; 0.30 water standen; 0.35 Lichtbaken; 10 voor de kinderen; 10.15 gram.; 10.40 schoolradio; 11 gram.; 11.30 „Als de ziele luistert"; 11.40 studentenkoor; 12 Angelus; 12,03 Promenade-orkest en solist; 12.30 mededelingen; 12.33 jPromenade-orkest (vervolg); 12.55 [Zonnewijzer; 1 nieuws; 1.20 lunch concert; 2 gram.; 2.30 voor de vrouw [3 schoolradio; 3.30 gram.; 4 voor de deken; 4.30 ziekenlof; 5 voor de anderen; 5.15 felicitaties; 5.45 amu sementsorkest en vocaal ensemble; 6.20 sportpraatje; 6.30'Radio-Volks universiteit; 7 nieuws; 7.15 actuali teiten; 8 nieuws; 8.05 De gewone man; 8.12 Radiophilharmonisch or kest en solist; 8.50 „Beeldende kun sten"; 9.10 Radiophilharmonisch or kest (vervolg); 9.35 kamermuziek gezelschap en solisten; 10.45 avond gebed en liturgische kalender; 11 nieuws; 11.15-12 Schubertprogram- ma. Zevenbergen krijgt gas van de Staatsmijnen Met de aanleg van de gastrans- portleiding naar de gasfabriek in de gemeente Zevenbergen is een aanvang gemaakt. Het werk werd door de Staatsmijnen te Heerlen op gedragen aan de N.V. Visser en Smit's Aannemingmaatschappij te Papendrecht. Het tijdstip van het gereedkomen van de leiding zal ech ter in grote mate afhangen van de weersomstandigheden. Een fabriek bij Hamburg produ ceert „volkscamera's" in een snel heid van een per minuut. De eerste 100.000 zullen spoedig verkocht wor den. De camera kost slechts 13 Duit se marken, is klein en duurzaam. Het toestel is van plastic gemaakt. Op 11 November a.s. zal burge meester Oud in de zalen van de Rotterdamse Kunstkring aan de Wit te de Withstraat de tentoonstelling openen van het werk van H.K.H. Prinses Wilhelmina. De tentoonstel ling zal tot 5' December duren. Ingezonden mededeling m een doos echte PAS T ILLES TEGEN VERKOUDHEID FEUILLETON naar het Engels <15 „Er valt ook niets meer te zeg gen." Het was mjj een verlichting toen ik hoorde bellen. Het kon niemand anders zijn, dacht ik, dan Sophie, die misschien haar sleutel vergeten had en daardoor eerder terugge keerd was dan gewoonlijk. Maar het was Sophie niet. Terwijl ik vlak bij de deur stond om ieder geluid op te vangen, hoorde ik de onsympa thieke stem van Miss Campbell, of schoon ik niet gehoord had dat Cas par haar binnengelaten had. Ik be greep echter dadelijk, hoe de toe dracht was: toen hij binnenkwam had hij de deur heel zacht gesloten om de kinderen niet te wekken, maar daardoor was het slot niet goed dichtgegaan. Ze had dus zo kunnen binnenkomen en had Caspar bij mij aan de deur vinden staan. „Herr Heilingl" hoorde ik haar roepen. „U hier? Ik moet mijn ex cuses maken dat ik op dit late uur nog teruggekomen ben, maar ik ge loof dat ik een handschoen hier ach tergelaten heb. Ach, daar is die all Maar waar is Miss Danvers?" „Ik heb haar niet gezien. Ik kwam om dezelfde reden als u: omdat ik ook iets achtergelaten had!" „Maar hoe is u binnengekomen?" „Ook op dezelfde manier als u: ik vond de deur open." „Mijn hemel, wat een huishou den! Misschien is het beter dat ik eens even kijken ga of zij ook op haar kamer is." Om haar verdere moeite te be sparen, deed ik de deur open. HOOFDSTUK XXVI. „Daar is Miss Danvers al!" riep Miss Campbell. „Ik dacht wel dat zij op zou wezen, omdat er overal licht brandde. Wist u dat de deur van de flat openstond?" „Neen." „Ik kon er zo inkomen en Herr Heiling zei, dat hij op dezelfde ma nier binnengekomen was." „Wilde u mij spreken?" „Ik had hier een handschoen la ten liggen, maar ik heb 'm gelukkig gevonden. Herr Heiling zegt dat hij ook wat vergeten had." Ik keek naar hem. Hij zag zéér bleek, beet zich op de lippen en toen zij tot hem het woord richtte, verloor hij totaal zijn zelfbeheer sing en zei, heel onpolitiek: „U is teruggekomen om ons te be- spionneren!" Ze haalde de schouders op en glimlachte onaangenaam. „Je zoudt niet denken dat Miss Danvers bezoek ontving op deze tijd van de avond", zei ze. „Toen ik hier wegging, ben ik nog even bij een vriendin in de buurt aangelopen en zodra ik mijn handschoen miste, ben ik maar even teruggegaan. Maar ilc zal u niet langer storen. Goeden dag, Miss Danvers. Misschien hoef ik u nauwelijks te zeggen, dat ik in het vervolg van tijd Ze voltooide de zin niet en ver dween even snel als ze verschenen „Nu zijn we er gloeiend by!" zei Caspar, toen ze weg was. „Ze zal het overal rondvertellen in Ham burg." „Wat zal zij overal rondvertellen?" vroeg Arthur, want beide kinderen waren nu klaar wakker en stelden levendig belang in hetgeen ze hoor den. „Het is tijd om te gaan. Goeden- nacht", zei ik tegen Caspar. „Maar Sally. Ik móét je spreken. Kom nog even in de eetkamer; en als de kinderen zich morgen goed gedragen, dan zullen ze een grote doos chocolade hebben." „Ach, ga dan als-je-blieft, Sally!" drongen ze om het hardst. Ik ging niet de eetkamer binnen, maar liep een eind verder de gang in, waar ik niet door de kinderen kon verstaan worden en begon: „Ik heb niets meer te zeggen. Goe dendag!" „In veel opzichten ben je toch nog zo'n kind; je beseft niet wat die vrouw met haar tong een kwaad kan doen!" „Denk je, dat ik nu de dood kan aangedaan worden door zo'n boze tong?" „Niet de dood aangedaan, maar toch kan ze leed en schande over je brengen." Gelukkig gaf hij het verder op en verdween. Ik zag hem in lange niet en hoorde evenmin van hem. Die volgende dag stuurde hij de kin deren de doos chocolade en ze wil den dat ik hem een bedankje schrij ven zou. Maar in plaats daarvan gaf ik een boodschap mee met Herr Plessen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2