Zierikzee krijgt een moderne z.g.n. schroefgashouder Stad en Provincie Voor Haagse dame betekende mosselen koken een overstroming De eerste van dit type in Zeeland Gashouders plegen zich niet in de liefde van het schoonheid min nend publiek te verheugen, want met permissie gezegd, het zijn le lijke bakbeesten, die de omgeving van een stad mateloos kunnen ont sieren. Dit doet aan de nuttigheid van een dergelijk voor een gasbe drijf nu eenmaal onontbeerlijk re- serve-,,gasmagazijn" evenwel niets of. Zierikzee zit ook met het pro bleem gashouder. De thans bestaan de is te klein en tot nu toe behielp men zich met een z.g.n. reliefgas- houder, waardoor een splitsing ont stond in de voorraad gas bestemd voor de productie en voor de ver koop. Dit zal echter eerst volledig efficient werken, als de nieuwe gas houder in gebruik kan wórden ge- noen, waarvoor thans reeds de fun damenten worden gelegd. Het is tegenwoordig zo, dat nieuw te plaatsen gashouders aan bepaalde esthetische eisen moeten voldoen. Daarom is voor het gemeentelijk gasbedrijf een keus gedaan uit ver schillende typen; de z.g.n. schroef gashouder is gekozen. De schroefgas houder mist in tegenstelling met het tot dusverre gebruikelijke type, de rechtopstaande ijzeren obstakels aan de buitenkant, die zo'n lelijk effect Beroemde gravure van Dürer gevonden Do gravure vam Albrecht Düror „Ridder, dood en duivel", die in 1933 aan Hitler cadeau Werd ge daan ien op het einde van de oor log als verdwenen werd opgeige/weto, is door Amerikaanse autoriteiten aan het m'useuin te Neurenberg te ruggegeven. Het kunstwerk wend te Washington geïdentificeerd dojor de directeur van het museum' te Neurenberg, die kortgeleden leepi bezoek aan Amerika braoht. De gravure Was in bezit gekomen van leen niet met name genoemde Ame rikaanse officier in Oostenrijk. De ze had aan de oproep gehoor ge geven, om! kunstvoorwerpen die vroeger een plaats hadden in de (musea en openbare instellingen van de bezette zönes, In te leveren. Zo de oude zongen... De politie van het bureau Singel te Amsterdam- heeft ia de Kalver- steaat 'een geraffineerde zakkenrol ster op heterdaad betrapt. Het is een 16-jarige gehuwde vrouw, re iden Waarom zij: niet aan de kia- derpolitie is overgegeven. Het meisje Werd gepakt toen zij1 uit (een tasje van een voetgarngster een portefeuille te voorschijn tor verde. Een pikante bijzonderheid is, dat haar móeder reeds 32 jaar bij de politje als zakkenrolster bekend as -en niet minder dan 6 kaarten in het politie-archief heeft. „Zij zal het kunstje wel van moe geleerd heb ben", was de laconieke opmerking van de rechercheur die haar be trapte. Arme schipper bleek slagersknecht te zijn „Mijn schip ligt in Venlo aan de kade en ik moet in Pannerden ste nen gaan laden, maar ik heb geen sluisgeld meer....", zo begon het verhaal van een schipper, die bij een Venlose pastoor zijn nood klaag de en aan het eind daarvan de gees telijke er toe bewoog hem 25 gul den te lenen. Zoals hij hetzelfde verhaal met succes ook reeds had opgehangen in een andere plaats als Stein, Stam- proy en elders in den lande. Nadat de schipper was vertrokken kreeg de Venlose pastoor toch argwaan. De politie werd op de hoogte gebracht en toen de schipper enige dagen later bij de pastoor in Arcen aan klopte, werd hij door de Arcense politie in de kraag gepakt. De schipper bleek alleen maar in zijn fantasie moeilijkheden met Blulsgelden te hebben, want hij bezat in het geheel geen schuit. Het was de 30-jarige slagersknecht H. V. uit Den Haag. Jongetje doodgereden Woensdagmiddag werd bij het kruis punt van de verkeersweg Utrecht- de Bosch, nabij Zaltbommel, een jongetje van zeven jaar van de fa milie van Hemert uit Hurwenen, door een vrachtauto doodgereden. Het kind stak de verkeersweg over juist toen een vrachtauto met aan hangwagen passeerde. Hoewel de chauffeur zo krachtig remde, dat zijn wagen een slag omdraaide, kon hij de noodlottige aanrijding niet meer voorkomen. De Rijkspolitie stelde direct een onderzoek in. maken. Men stelle zich de schroef gashouder voor nis een reusachtige ton, die in een ijzeren spiraal ge draaid wordt. De „ton" wordt in af hankelijkheid van het gasverbruik in- en uitgeschroefd. Dit is moge lijk, daar het onderstel drijft in een oliebad. Het oude model (speciaal de ijzeren obstakels) is voortdurend aan roesten onderhevig, hetgeen nu voorkomen wordt. Bij sterk gasver bruik of andere omstandigheden waardoor een kleinere gasvooraad aanwezig is, zakt het gevaarte auto matisch omlaag, waarbij ook de spi raal naar beneden gaat. Van uitste kende ijzeren obstakels is dan geen sprake meer. De op het terrein van het ge meentelijk gasbedrijf op te stellen schroefgashouder is de eerste van dit type in Zeeland. Door toevoeging van deze gashouder aan de tech nische outillage van de gasfabriek zal het bedrijf weer in hoger staat van volmaaktheid gekomen. Het ligt in de bedoeling volgende maand met de bouw te beginnen. ZIERIKZEE Aan idle lange reeks yan zaken.' in onze .gemeente, die de laatste tijld een modernisering en uitbreiding hebben ondergaan, is Weer een nieuwe toegevoegd. De fa. H. A. van den Eisen op de Schuilhaven nl. heeft DonlderdagmJorgen haar, in een geheel nieuw kleed gestoken, zaak in manufacturen 'en aanver wante artikelen heropend en te- reóht mag hier van „mo|dierniserilng en uitbreiding" "wórden gesproken. De winkel is een stuk groter gewórden, waardoor het aantal wandvakken aanzienlijk uitgebreid is kunnen Worden ien men een veel beter overzicht van de, in rijke verscheidenheid aanwezige, goede ren heeft Idan voorheen. Achter de Winkel is nu het magazijn ingericht, idiat vroeger ep de bovenverdieping was ondergebracht, hetgeen pok als een grote verbetering mag Wórden aangemerkt. Het geheel maakt een keurige, frisse indruk, mede door dat- het Winbelinterieur in lichte kleuren is geschilderd. Twóe flinke toonbanken geven ruims chpoits ge legenheid tot bet bezichtigen vian stoffen len goederen. Aparte aan dacht is besteed aan de verlichting? vani Winkel en etalage, die alles bij motnid! ook duidelijk doet uitkomen. De heer v. d Eisen mócht talrijke bew'ijzen van belangstelling, móest in de vorm! van bloemstukken bij' deze heropening in .ontvangst ne men. „De Nobelschuit" zag plaatjes van het feest Woensdagavond kwam! de buurt vereniging ,d>e Nobelschuit" in ver gadering bijeen. Na het afdoen vam enkele huishoudelijke zalken, Wier den door dhr. J. Kosters, een aan tal plaatjes op het Witte doek ge bracht in kleurenfilm opgenomen tijdens de feestweek in Augustus, Met belangstelling 'werden de op namen, Waaronder pradht-exemipll'a- ■ren, bekeken. Hel" Was inderdaad de •móelto Waapd, om de vele mopie oostuuffls die We in de cerate week in Augustus door loinze. straten had den zien dwalen, (nog eens rustig te kunnen bewónderen. Het is Wel jammer dat niet mieer deren in de gelegenheid Warem een •en ander bij te Wónen, doch mó gelijk' is het, dat andere buurtver enigingen, Wanneer Zij zich in ver binding stellen met dhr. Rosters, evenzeer genieten kunnen. Hef badhuis op non-acfief Die Zierikzeese bevolking leeft in de gelukkige omstandigheid de zee dicht bij zich te hebben, Waardoor het probleem1 van de lichamelijke reinheid1 althans in de ziom'er op al heel gemakkelijke Wijze kam pip- jgellost Wórden. Nu wil het geval dat dit- jaar 'die zomer bijzonder gunstig gestemd is, zodat het pu- •bliek langdurig van de schoonma kende mógelijkheden van ide Schel de profiteren kan. Of ieder idiit doet, is '.eert tweede, maar ©uk voor de profiteurs koim't toch straks de tijd, dat mfen Weer is aangewe zen op ieen andere gelegenheid, in casu het stedelijk badhuis. Nog te mieer is idem daarop aangefWezem, Idaar lang niet elke woning ©en geschikte gelegenheid biedt. Ver schillende mensen óndergaan nog steeds de zegeningen van de nood zakelijke inwioning waardoor het in het bovenstaande aangeroerde pro bleem' 'er niet gemakkelijker op (Wórdt. Het is dus wel bijzonder te betreuren, dat nog steeds het badhuis óp non-actjef staat, 'want de (belangstelling voor deze voor de volksgezondheid zo belangrijke instelling, W'as voorheen groot ge noeg, om' haar nuttigheid te bewij zen. Het W-ordt nu meer dan tijd, /dat het badhuis Weer op gang komt. Naar Wij vernamen is het gesloten zijn van het badhuis tot op heden, geenszins te Wijten aan do badhuiscom'mlssio. Zoals bekend is do technische apparatuur van het badhuis dringend too aan een flinke opknapper. Ais bij vele din gen draait ook hier de zaak pm „de pegeltj.es", voor de uitgifte Waarvan tenslotte Den Haag de toe stemming moot verlenen. Wij aan id© peri'pheri van Nederland, hopen nu m'aar, idat dit kleine probleem pje onder de vele grote, die aan dacht zal hebben van clo autoritei ten. Er is zoveel verbeterd op hy giënisch gebied sinds vroeger tijd, -er is contróle op de jeugd, er is schooltanidvorzorging en Zo veel an dere goede dingen; als Zierikzee zich nu m'aar niet op MliddeleeuWse 'wlijze móet reinigen, want amiders zou id'O Zeeulwlse properheid wiel eens In ide knel kunnen komen) Én idle. bedoeling zal in do hogere .rogionen van het landsbestuur toch 'wief niet voorzitten. De sfraafverlichfing Kort nia ide bevrijding dooik een levenslustige bard op, die zich ver meiend in het beeld van de Wóer mót licht en vrolijkheid gevullde vaderlandse straten, vorm 'gaf aa^ het. populaire lied „Nu in Neder land, 's avonds het licht Wleer hraudt". Een klein poosje Was dit lied oók pp Zierikzee van toepas sing. Later wieer niet, want toen Wórd de zaak penibel. Het wiaren 'ditlm'aal1 geen Ger maan®© verduisteraars, die de Zaak donker hielden, tmlaar het Waren de herm van ée Gaseamlmissie diIe onder de druk van bezuiniging zei den „het kan best .een beetje mindór licht". Zierikzee, Werd dus in het duister gehuld, vo.oral toon ieen mijnheer uit Den Haag over dit probleem! een ongezouten commen taartje had gegeven en had ver teld', dat hij Zierikzee veel te licht vónd 's avonds. Onbegrijpelijk ove rigens, Wlant er zijn steden in den lande, Waar dag en nacht niet te onderscheiden vallen en vielen ien het koimlt .ons vreemd voor, dat bv. Rotterdamse halzen kostbaarder zouden zijn, dan Ide goede Zeeuwse Intussen Wias de Gascommfosie slim genoeg oim ide lichten té temperen, zo zelfs dat het donkerder Wérd in, ide straten dam strikt noodzake lijk Wias. Da.t was geen angst, m'aar getuigde van een vooruitziende blik. Wie spaart in Ide zomler pok van oen karig rantsoen, kan in idle Win ter Wiat royaler doen. In het dom- here Jaargetij is li'oht een belang rijke zaak en enige Idagein geleden, heeft Zierikzee Ide resultatan van het Wijs beleild der Gascommlissia voor het eerst kunnen zién- Niet m'inder dan ruim 150 straatlantaarns imleer, vlalmlden 'weer op in de ste delijke straten, 'waardoor ide gezel ligheid 'en vooral pok de veiligheid miet 'wieinilg werd bevorderd* E.V.O.-chauffeursexamen Als sluitstuk van ide 2e EVO chauffeursoursiiis Wordt op 4, 5, 8, 121, 14, 1J5, 18 en 20 October an. te Middelburg het EVO-e^amen ge houden. Aa n ld it exam'en ne'mem een 60 chauffeurs uit geheel Zeeland deel. In do pers werd reeds melding ge maakt van Ide oprichting van de Contactcommissie Chaufeeurs Vak bekwaamheid (C.C.V.), welke tot /doel heeft een uniforme rege/Jimg voor ide exumóns vast te stellen* Tevens zal Ideze Commissie toezicht op ide examóns .uitoefenen. In deze Contactcommissie hebben, behalve vertegenwoordigers van een 13-tal organisaties en verenigingen op Vórkeers- ien Vervoersgebied, pojk vertegenwoordigers van de minis ter van Verkeer en Waterstaat en Ide minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen zitting, Iwiaaruit idlus wel duidelijk de grote Waarde van dit exam'en blijkt. Het is voor Ide E-V.O. dan ó.ok zeer prettig, idiat aan de geslaagde candidafcen het landelijk erkende (di ploma B (zilveren) kan Wórden uitgereikt, indien zij laan de verder gestelde eisen voldoen, te Weten 1 jiaar schadevrij rijden. De opleiding vopr vakbekwame beldrijfscbauffeurs, Waarmede de E.V.O. is begonnen gaat verder. De 3e E.V.O.-chauffeuirscursus zal Qpaf- stpeeks begin November beginnen ZONNEMAIRE Coöperatieve laad- en los- vereniging Dopr een Combinatie van landbou wers te Zonnemaire is een Cpöpe- Ira'tieve laad- en lopverenigiing pp~ geriieiht. Aan de haven te Zomme- maire is vopir rekening van deze doöperatie een hijsmast geplaatst, waaraan een 17 meter lange giek is bevestigd. Dopr middel van lieren en takels is het op uiterst eenvou dige, doch tevens op zeer .doeltref fende Wij'ze mogelijk, met behulp van de daarvoor 'in gebruik zijinde bekende netten, op* snelle Wijze bieten te lossen. Wij. waren getuige dat een bandenWagen, waarop 4200 kg. bieten w'aren geladen, hu min der dan 8.i/a minuut was getopt, Onbekendheid met een kostelijk product Ondanks een allegaartje van mis leidende mosselberichten, die een deel van de pers op haar lezers heeft gemeend te moeten afvuren, bewij zen officiële cijfers dat de mossel- export zich omhoog werkt tot een veelbelovend peil. Ondanks de hoge temperaturen bereikte de mosselex port in de maand Juli een behoor lijke hoogte. Er kon circa 3510 ton worden ge ëxporteerd tegen een waarde van f 329.000, tegen 3074 ton voor een waarde van f 290.000 in de over eenkomstige maand van 1948. Tot de belangrijkste afnemers behoorden in de maand Juli België; 2925 ton, Frankrijk; 527 tod (dit was in Juli nog niet veel, do vaart op Frankrijk is nu eerst goed begon nen) en Engeland: 57 ton. De bin nenlandse afzet van verse mosselen maakte in genoemde maand slechts een gering deel uit van de totale aanvoer en bedroeg ongeveer 80.000 kg. M.a.w.: Holland haalt nog altijd voor een der fijnste producten van de Nederlandse visserij de neus op. Dit is zeer te betreuren. Mosselen is 'n gezond en vitaminenrijk voed sel, dat vooral dit jaar grote va riërende mogelijkheden biedt voor het dagelijks menu. De kwaliteit en het .visgewicht van de mossel is on overtroffen. Toch eet men boven de rivieren geen mosselen. Ziekelijk sentimenteel dreigt de verering van de haring te worden, maar voor mosselen is geen goed woord be- De plaatsing van deze hijsmast met de daarbij1 behorende 14 pk!. Bernard Dieselmotor, geschiedde dopr de firma L. Padmos te Brui- nisse; het draad- en takelwerk werd gesplitst en op maat gemaakt .door de firma J. D. de Korte, Bruinisse, terwijl ide heer D. van Duivendijk, scheepstimmerman, Bruihisse, als deskundige bij' dergelijk Iwerk even eens z'ijin medewerking verleende De installatie Werkt tot voilile te vredenheid van het bestuur; ziji is de eerste van dit type op ppjs eiland, die voior het laden1 van schepen gebruikt Wondt. De aanschaffing is 'góedk(oper dan een kraan, terwijl Ide laad- on l'osöar p aciiite.it onbeperkt is. Het idee voor een dergelijke inrichting is afkom stig uit de Bathpoiders pp Zulcl- Bevelaind, de uitvoering van ide te Zonncmaire geplaatste mast js ech ter veel degelijker dan de 'daar geplaatste. OUWERKERK Late aardbeien Evenals in verscheidene andere plaatsen plukt men alhier weer aardbeden (klein soort) van do koude .grond. De kwaliteit van deze heerlijke vrucht is uitstekend. BRUINISSE Door de heren Donker en de B.el uit Zierikzee is te Biuinijssd Weer een Middemstandsfcursus ge organiseerd. De deelname Js niet zio, gr,opt als vorige Jaren; er fwlerd' ge start me# 8 leerlingen. Keuring bij huisslachiing op Schouwen-Duiveland Nu met Ingang van 1 Oktober 'wieer met de huisslaóhtingeiü mag iwlorden begonnen, gelieven tde per sonen., die in het gelukkige bezit zijn van een varken Wiel te beden- kón, dat dit jaar voor het eerstj keuring van het geslachte varken noodzakelijk is. Zij moieten zileb daarvoor minsten/s 8 (dagen teviorón vervoegen op het gemeentehuis. Een kortere termijn is beslist niet toe gestaan. Men kan het varken thuis laten keuren, het keurloon bedraagt (dan f 4.50. O,ok kan keuring geschie den in een daartoe aangewlezen cen trale slachtplaats fraiSon van f 3 50 Centrale slachtplaatsen voor Brui nisse Zijn, de slagerijen van de sla gers Stoel en de Gruitesr. THOLEN De reizende beiaard Op Zaterdag 1 October as. zal de (reizende beiaard, idle tniomlen- teel óp taumée iö in Zwitserland, een bezoek brengen ,aajn ThiOilen iem St.-Maairtensdijk. Die heren Tiimlmór- tnlans ien ide Groot zullen do beiaard idan bespelen. schikbaar. Dit vooroordeel ls deels to verklaren uit een nu eenmaal ge wortelde traditie en anderzijds door onbekendheid met het product. Bekend is het verhaal van de Haagse mosselkokende dame, die er dan wel van hield, „maar het altijd zo'n natte boel vond". Heel de keu ken stroomde altijd onder water. Het bleek dat deze dame de moB- selen bij koken eerst flink onder wa ter zette. Daarbij voegde zich dan nog het water uit de schelpen, met als gevolg een waterballet in de keuken. Zo'n staaltje bewijst, dat een goede voorlichting altijd nog re sultaten kan afwerpen. Proeven zij de mossel gekookt zoals het behoort, dan gaan zij er heel anders over denken. Nader wordt ons tenslotte nog medegedeeld, dat het gemiddelde visgewicht voor Juli en Augustus gemiddeld 22 kg bedroeg. De verbindingen mei Schouwen-Duiveland De winterdienstregeling ingaande 2 October voor de door de R.T.M. onderhouden verbinding Zierikzee- Rotterdam wijst de volgende bijzon derheden aan; De eerste dienst 's morgens blijft onveranderd (vertrek Zierikzee 6.08). De middagdienst wordt ge wijzigd van 15.53 in 14.38. De dienst Rotterdam-Zierikzee van 's morgens (10.20) wordt gewij zigd in 8.45. De namiddagdienst van 18.00 uur wordt gewijzigd in 16.00 uur. De dienst Zijpe-Anna-Jacobapol- der (24 maal per dag, om de 40 minuten) wordt thans als volgt; de eerste en laatste vaarten van de zo merdienst vervallen. De eerste pont van Zijpe vertrekt 6.10, de laatste van Zijpe 21.30. De eerste pont van Anna-Jacobapolder vertrekt 6.30, de laatste 21.50. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Stavenisse: G. Enke laar, Krimpen aan de Lek; te Zun- derdorp toezcand, Jac. v. d. Wiel, Noordwijk aan Zee; te Rijns burg: M. C. Groenewoud, Heemse; te Eppenhuizen-Zandeweer: J. Feu- nekes, Ind. pred. Doorn. Aangenomen naar Numansdorp: W. van Griethuizen, St. Annaland; naar Cornjum-Jelsum-Britsum: H. Gietema, Oudkerk; naar Berlicum (N.Br.): A. M. Brouwer, legerpred. Leiden. Bedankt voor Voorthuizen (2e pred.-pl.): H. N. van Hensbergen, Schalkwijk. Geref. Kerk Bedankt voor Bozum: J. H. An- tuma, Gorredljk. Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Drogeham: J. Kamp man, Hoogeveen. Geref. Gemeente Beroepen te Yerseke: L. Riksen, Leiden. „Bedrijfsdiensten" in Utrecht Evenals vorig jaar zullen ook dit seizoen te Utrecht vanwege de Ned. Herv. Gemeente zogenaamde „be drijfsdiensten" worden gehouden, telkens op Woensdag van 12.40 13.10 uur in de Domkerk. Deze dien sten zyn ditmaal in het teken gezet van „brandende vragen". De eerste wordt gehouden op Woensdag 5 October. De heer N. G. J. van Schouwenburg zal dan spre ken over „Geloven op Woensdag". Bekendmaking Burgemeester en Wethouder» van Zierikzee <móken bekend, dat voor ide Wethouders de volgende taak verdeling i» ingevoerd: De heer R. Gerritsen: Gemeentewerken Ambten a renzaken Georganiseerd overleg; Volkshuisvesting Controle Dienst-wederopbouw. Die heer A. M. (den Boer: Onderwijs Sociale zak'en; Volksgezondheid; Woningoomlmlssie Landbouw' en plantsoenen. De heer nfr. C„ J. Be Id'u, Qno,o(i Gemeentef LnanclÊn Gasbedrijf; Badhuis; Sportpark; Kinderspeeltuin; Museum'. Met ingang van 1 October 1949 zullen de Wóthouders op i«nde r- derstaande dagen en uren -ten stad- hulze zitting houden en voor het publiek te spreken zijn: De heer R. Gerritsen1 op: Dinsdag van 10—12 uur Vrijdag vain 10—12 uur- De heer A. M. den B,oer op,: Woensdag van 10—12 uur. De heer mtr. C. J. B, Idu Croo op; Vrijdag vad 10—11 u/ur. Zierikzee, 29 September 1949- Burgemeester en Wethoudetra voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE, Burg. F. NAEREBOUT, Secretaris. Huisslachtingen Burgemleester en Wethouders van Zierikzee brengen ter keninis van belanghebbenden dat de aangifte voor huisslachting óp zijn mlimst lacht dagen vóór de datum' van slachting mioeit -geschieden ten kanr tore van /de gemeente-ontvanger. Nadrukkelijk Wordt er op gewe zen, idiat aangiften voor slachting binnen ©en termijn vam acht idagen niet wiorlden laangenoimlen. Zierikzee, 30 September 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE, Burg. F. NAEREBOUT, Secretaris. ONDERWIJS Te rekenen van 10 September is benoemd tot directeur van de Rijks- landbouwwinterschool te Goes, te vens rijksconsulent belast met on derwij saangelegenheden en/of voor lichting, ir. J. Versteeg aldaar, thans tijdelijk leraar aan die onderwijs inrichting. SPORT VOETBAL Wijziging programma 2 October KNVB. District Zuid I. Reserve 2e klasse D Ingelast: Zierikzee H-Terneuzen H (half 3). Afdeling Zeeland. 2e klasse E. Afgelast: Burgh H-Zierikzee V. Vriendschappelijk Zaterdag 1 October Burgh: Burghjuniores I-Renesse- juniores I/H. Zondag 2 October Burgh H/HI-Benesse H. METO I-Zierikzee I Zierikzee I trekt Zondag naar Hoogerheide voor het spelen van de altijd zware wedstrijd tegen METO. Zij komt met een enigszins verjong de ploeg in het veld, die als volgt is samengesteld: A. Hage d.; C. M, v. Aken en H. ten Haaf a.; I. Ha ver hoek, J. J. Dogger en J. v. d. Wes ten m.; C. v. d. Westen, BV. v. d. Westen, J. Vasseur, C. Krelloo en C. Douw v. Reserves: C. v. Tiggel- hoven en J. de Wit. Ook hier zal het van de schot- vaardigheid van de voorhoede af hangen of een goed resultaat zal be reikt worden, want de achterhoede is wel safe te noemen, terwijl ook de middenspelers hun mannetje wel staan. Met belangstelling mag de uitslag tegemoet worden gezien. Zierikzee H-Terneuzen H Nu Zierikzee II in een andere klasse is ingedeeld, komen ook de wedstrijden los. Zondag a.s. opent zij het seizoen en wel met een thuis wedstrijd tegen Terneuzen II. De op stelling luidt als volgt: J. Stoei d.; J. Rossen en J. Schoonen a.; J. L. do Hooge, J. Scholten en C. Maijs m.; J. G. L. Simmers, J. Volkeri, A. P. Volkeri, H. C. Gilijamse en A. Kramer v. Reserves: J. v. Aken en P. Willemse. Op papier is dit zeker een sterke ploeg en als de voorhoede op schot is, geven we haar een goede kans op een overwinning. Onderschat mag Terneuzen II echter niet wor- denl Als alle spelers hun best doen mag een mooie wedstrijd worden verwacht. De belangstelling zal dan ook wel groot zijn. Dreischor H-Zierikzee IV De Dreischor-reserves spelen te gen Zierikzee IV. De Zierikzee-ploeg is als volgt samengesteld: N. in den Bosch d.; J. Lokker en W. Wilten- burg a.; W. Scheffers, A. Beije en J. v. Ween en m.; T. Simmers, A. Klink, M. V. d. Hoek, Chr. Peute en A. Krijnse Locker v. Reserves: J. Krello en C. Gudde. Hier hebben de gasten wel de beste papieren. Zierikzee juniores 13- Zierikzee juniores I Zaterdagmiddag spelen de twee junioreselftallen van Zierikzee te gen elkaar in het sportpark „Ban- nink". De juniores I verschijnen met J. Goedegebuure d.; P. Hoek en H. Kouijzer a.; C. v. d. Westen II, J. Haverhoek en R. de Spirt m.; J. Kouijzer, B. de Zeeuw Jr., J. Hage- steijn, G. Koster en C. Simmers v., waartegenover de juniores n het volgende elftal in het veld brengen: W. Kouwenberg d.; M. Klink en C. Klippel a.; H. Cashoek, H. v. Aken en I. Verton m.; J. Kwaak, J. Raap, P. v. d. Berge, A. Rossen en Th. Ver- meirssen v. Reserve: A. Pankow. Hoewel I wel sterker is, zal II on getwijfeld goed partij geven en kan een aardig wedstrijdje worden ver wacht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3