Dwalen is menselijk Jong blfjven WITTE HRU1S Het Sloe, de zeearm tussen Walcheren De Poolse nachtmerrie Irving Pflaum, buitenlands redac teur van de „Chicago Sun Times" gchrtyft van Warschau uit over de „Poolse nachtmerrie". Uit dit be langwekkend artikel citeren wij hier enkele fragmenten, die duide lijk genoeg voor zich zelf spreken: „Polen is op de hoogte van do verschrikkelijke waarheid in de Bal- tische landen. Het weet, dat de Sow- jets de meest meedogenloze midde len hebben - bruikt om de kleine landen aan h-n grens op de knieën te dwingen. Het is zeer goed moge lijk, dat, als gevolg van deze acties, Lithauen, Letland en Estland als af zonderlijke landen zullen verdwij nen. In deze landen wordt door Mos kou een Russisch bevolkingsover- wicht gecreëerd, waarbij de men sen, die er oorspronkelijk woonden, in een onafzienbare stroom worden gedeporteerd." „Waarom zou zoiets ook hier niet kunnen gebeuren", fluisteren de Polen. „Het zal gebeuren", is dikwijls het antwoord, „zodra de Russen en de Duitsers weer bondgenoten wor den." „Geen Pool vergeet, dat in 1939 Stalin met Hitier en Moskou met Berlijn samenspanden om het Pool se probleem op te lossen door de Polen te elimineren." Dana Adams Schmidt schreef uit Praag aan de „New York Times": „Officieel worden de voormalige president Eduard Benesj, Thomas G. Masaryk en Milan Stefanik ,die tot dusverre werden beschouwd als het triumviraat dat de Tsjechische repu bliek oprichtte, snel vergeten. In de nieuwe geschiedenisboekjes, die de Tsjechische kinderen op 1 Septem ber mee naar school kregen, staat, dat de grondvesten van de nieuwe republiek werden gelegd door de Russische revolutie van 1917.... „Postzegels met de beeltenis van Benesj en Masaryk zullen na 31 October ongeldig zijn." En uit Berlijn meldt een corres pondent van de „New York Herald Tribune": >vF)e Sowjet autoriteiten hebben bepaald, dat elk bioscooptheater on der hun controle elke maand ge durende minstens twee weken Rus sische films moet draaien, en dat een bepaald aantal Duitsers deze films moet gaan zien." „Voorheen gaven de Duitsers hun misnoegen over de Russische films te kennen door eenvoudig de thea ters niet te bezoeken. Thans, onder het nieuwe besluit inzake minimum- bezoek, moeten zij een bepaald aan tal malen per jaar theaters onder Russische „leiding" bezoeken, daar zij anders de toorn van de autori teiten opwekken. Het predikantenvraagstuk in de Oostelijke zöne van Duitsland Er is gebrek en de opleiding baart zorg Zoals b ekend heerst in de kerke» van de so-vjetzane in Duitsland een groot gebrek aan predikanten. Ook de opleiding van theologen baart zorg, pimdat er aan de universitei ten in de sovjetzone niet gtenjoteg theologische studenten (Worden toe gelaten. Daar kbonit nog bij, dat vele studente, die afkomstig zijn uit de oosl. lij'ke zóne, doch die in de West' ijjkte zones studeren, niet gaarne 'aar Oost-Duitsland te rugkeren en een predikantsplaats in bet Mesten zien te krijgen. Van daar dat 170 theoJioigisdhe studenten van de Universiteit van Götttoge» zich verplicht hebben, na beëindi ging van hun Studie, in de sovjet- zóne te gaan arbeiden. Bovendien heeft een bisschop uit Pooimeren voorgesteld om jongere predikanten uit de kerken in het wiesten tijde lijk naar de sovjetzóno pver te plaatsen. Hierdoor zal niet allee» tegemoet gekomen Worden in het gebrek aan predikanten, doch de predikanten uit het Mesten worden gedwlongén ptmi, al arbeidende in de geheel andere omstandigheden in de Sovjetzóne, het (wMk dat zij tpt nu toe verricht hebben, critisdher te bezien. Bijbelverspreiding in Noorwegen Noorwegen staat, wat de bijbel" verspreiding betreft, verre aan de spits. Aldus deelde een van die lei ders van het Noorse Bijbelgenoot schap, Proost Koren, onlangs in een interview mede. Het Noorse Bijbel genootschap heeft sinds zrijin oprich ting in de eerste helft van 1800, vijf millioen bijbelss uitgedeeld. Ramp in uraniummijn in Sowjet-Russische zone Het met Britse vergunning ver schijnende Berlijnse dagblad „So- zialdemocrat" meldde dat Zondag jL in een door de Russen geëxploi teerde uraniummijn te Aue in Sak sen, een gang is ingestort, als ge volg waarvan negentien mijnwer kers levend begraven zouden zijn. Het blad meldt verder dat acht an dere mijnwerkers, die werden ge red, door de Sowjet-Russische ge heime politie gedwongen werden een belofte tot geheimhouding te tekenen. Niettemin zou het nieuws van de ramp naar Berlin zijn uit gelekt Duitsland zal toeven bij zijn krijgsgevangenen Een minuut stilte In de eerste helft van October zal er een gebedsweek voor die krijgsgevangenen gehouden worden- In die zelfde tijd zal er een af kondiging bekend worden gemaakt naar aanleiding van de talrijke Duitse krijgsgevangehen die nog steeds tol den vreemde veiblijivietn, Op de dag van de afkondiging zul len de klokken van alle kerken to Duitsland lulden, terwijl het ver keer een minuut stilte in acht zal nemen iojm ide krijgsgevangenen en andere geïnterneerden te gedenken, idiije nog altijd niet rij» terugge keerd. Mr. F. Teulings genoemd als nieuwe Minister van Binnenlandse Zaken Naar van verschillende zijden ver luidt. zloiu het Eerste Kamerlid, Mor. F. G. C. J. M. Teulings (KVP), ernstig in aajnmerMing k,omen vppcr benoeming tpt Minister van Bto- henlandse Zaken. Mr. Teulings was van 19291948 lid van de TWeede Kamer en treedt op als financieel deskundige van1 zijn fracitie in het parlement. Financiële tegemoetkoming in de kosten van emigratie In verband met de recente publi caties over de mogelij lcheid van emigratie naar Australië met gelde lijke steun van het Rijk, bericht'de Sociale Voorlichtingsdienst het vol gende: Tussen de ministeries van Sociale Zaken en van Financiën wordt op het ogenblik overleg gepleegd be treffende een voorstel aan de Twee de Kamer der Staten Generaal om aan ongeschoolde arbeiders die naar Australië emigreren en zelf de reis kosten niet kunnen betalen, een geldelijke bijdrage te verlenen. Het ligt in de bedoeling deze te gemoetkoming in de kosten van de overtocht uitsluitend te bestemmen voor ongeschoolde arbeiders, die herhaaldelijk werkloos zijn geweest of dit dreigen te worden. Voorts spreekt het wel van zelf, zo voegt de Sociale Voorlichtings dienst er aan toe, dat gegadigden aan de geestelijke, lichamelijke en overige eisen, die het ontvangende land stelt zullen moeten voldoen en dat het financieel onvermogen van de emigrant moet vaststaan, al vorens hij voor de bedoelde bijdrage in aanmerking kan komen. Brutale roofoverval op het station te Arnhem Dinsdagnacht omstreeks hall een heeft op het station te Arnhem een brutale roofoverval plaats gehad. Een keurig geklede heer, die be schaafd Nederlands sprak, wist de afdeling van de plaatskaartenver- koop binnen te dringen. Hij duwde de 18-jarige beambte, die hier nog alleen aanwezig was, een revolver onder de neus met het verzoek hem het kasgeld te geven. Toen de be ambte een ogenblik aarzelde, greep de man, die gewacht had tot de laatste trein uit Utrecht was aan gekomen en zich niemand meer op het perron bevond, zelf in. Hij begaf zich naar de geopende brandkast >m pakte daaruit een enveloppe met t 800. Daarbij zag hij over het hoofd dat op een andere schap van de brandkast veel meer geld lag. Met de enveloppe haastte hij zich naar buiten, het perron op, waar hij tegen de kioskhouder aanliep, die zeer toevallig nog zo laat aanwezig was. Inmiddels kwam ook de loket-be diende naar buiten gerend, die te zamen met de kioskhouder probeer de de man te achterhalen. Toen zij zich op vijf meter afstand van de rover bevonden, draaide deze zich om en dreigde hen opnieuw met de revolver, onder de uitroep „sta stil of ik schiet". De mannen durfden hem daarop niet meer aan te grij pen. Zo ontkwam de man in het duister van de Renssenstraat, nadat hij over het stationshek was ge klommen. De voedselvergiftiging te Enschede Zoals beklemd zijtn vtoriige Meek te Ensdhedé tMee personen dppir voedselvergiftiging pin het leven gekomen. Va» de gemeentelijke ge neeskundige - en gezondheidsdienst te Etnsdhedé vernamen Me thans, dat het onderzoek heeft uitgtewteze», dat misdrijf uitgesloten is. De uit slag van het bacteriologisch onder zoek! onder leiding van Dir. H. Beeufwlkes, hoofd van het gemeente lijk) laboratorium te Ensdhedé, in nauwte samenwerking met het rijles- instituut vopr de Volksgezondheid te Utrecht, moet Morden afgewadht, alvorens'met zekerheid kan wiorden geconstateerd öf hier Mei of niet sprake is van boitulisme, een ver giftiging die vooral door het eten van vis of visdonserven (kan ont staan. Dit onderzoek is nog gaande De uitslag zal pas over enige da gen bekend zijn. Ingezonden mededeling Pijn maakt vroegtijdig oud. Wordt U dus geplaagd door hoofdpijn, rheumatiek- of zenuwpij non, die U het leven vorgallen on snel doen verouderen, verdrijft dan die pijnen met Witte Krulspoeders. Zy heipon direct, monteren U op on houden U jong. ^-5^ Poedersf0,85p. doosje 12st, Cachetsf0.90,, koker 12sU Tabl. fl.75„ 24st. BU apotholcora on drogisten POEDERS «CACHETS •TABLETTEN RADIOPROGRAMMA en Zuid-Beveland geeft 430 h.a. grond Voor Nederland: DUTIM, Oegatgoeet. In één kolom... de wereld om Naar te Batavia Merd' vertnio- mien is op 6 September ©e» (kfLediu militair doinvpioi, bestaamde lUilt ©e» fourage-awto en een filmSwiagen, »a- bij Tjikadjang zjwlaar besehoite», Een Nederlands militair en een militair medeMertkier werden tengevolgjefv an detzJe beschieting gedoe,dvijf mili tairen werden gewofnd, waarvan 2 2lWaar gewond. William Sale is op een leeftijd vain 104 j'aar en zes maanden te Baldodk! overleden. Naar men meent Was hij de oudste man van Gnoiot- Brittannië. Tot voor zijn laatste verjaardag, in Maart, Iwlaihdelde hij noig en verrichtte hij 'lichte tuin- mains arbeid. Israel heeft besloten tpt idte Unesco toe te treden en ztóh op de aanstaande vergadering te Parijs, die 19 September begint, te doien vertegenwoordigen. In de nabijheid van Rouaan, in Noord-Frankrijk, is een autobus in botsing gekomen met een vracht auto. Twee der inzittenden van de autobus zijn levend verbrand, ter wijl twee anderen ernstig werden gewond. In een fabriek ter vervaardiging van scheikundige producten' in Ne- der-Saksen, in de Britse bezettings zone van Duitsland, heeft een ont ploffing plaats gevonden, waardoor twee arbeiders werden gedood' en twee ernstig gewond. Voor een Londense rechter ver scheen een taxi-bestuurder, die er van werd beschuldigd beledigende taal te hebben gebruikt tegen een passagiere, een kamermeisje, dat in Mayfair werkt. De taxibestuurder werd vrijgesproken, omdat het ka mermeisje niet bij machte was de woorden, die hij had gebruikt, te herhalen, ook niet, toen de rechter zeide dat zij kon volstaan met ze neer te schrijven. Er is een einde gekomen aan de staking der mijnwerkers van de ko lenmijnen op het Noorse eiland Spitsbergen, welke was uitgebroken in verband met een geschil over een voorman en die in totaal zes dagen heeft geduurd. Aanvankelijk was het bemidelingsvoorstel, dat Noorse re geringsbemiddelaars hadden gedaan door de arbeiders verworpen, doch na onderhandelingen is overeen stemming bereikt tussen de vakver eniging der mijnwerkers en de di rectie van de maatschappij voor steenkooldelving. Bouw can eerste Nederlandse gasturbine Naar het ANP verneemt heeft de Bataafse Petroleum-Mplj, aan de „Gasturbine maatschappij' n.v." pp- draidht gegeven een gasturbinte-ïgene- ratoir te leveren, bestemd voioir een boiortenrein to Venezuela. Dit its de eerste opdracht, die de Gasturbtoie- Maatschappij' ontvangt. De palingen sturen de poes Een. slecht seizoen De paltogvamgst blijft, ondanks eein recente kleine .opleving, dit &edu zotefD, ver beneden de verwachtingen Het zitet er maar uit, dat deze zo mer, vergeleken met ide vorige, be slist slecht moet worden genoemd!. Niet alleen, dat de prijzen belang}- rijk lager rijn, ide vangsten zijn niet half zo groot. Va» fret begin van het paling- seizoen af tot heden werd' aan de vis afslag te Spakenburg voor 400 duizend gulden minder aangevoerd da» jjn diezelfde periode van fret vorig jaar.' lm vüssej-skrtogen hoopt mem nu, idait snoekbaars vangst jia de vol gende maanden veel zal goedmaken. Twintig boerderijen komen er weer bij Binnenkort is Nederland weer terrein voor 20 boerderijen met 430 ha. goede cultuurgrond rijker en de ze kostbare grond is ontworsteld aan de zee. Hiermede heeft onB land zijn eeuwenoude traditie van de strijd tegen het water voortgezet. Het is deze keer in Zeeland dat de Waterstaat weer een staaltje van zijn kunnerheeft geleverd, nl. in het Sloe, de z-iearm tussen Walcheren en Zuid-B oveland. Hierin is een dijk gelegc, welke op 19 Augustus werd geslo en, 7 jaren, nadat de va der van di plan, ir. Verhoeven van de Rijkswaterstaat, het in 1942 ont wierp en 77 jaar nadat de bekende Sloedam v/erd aangebracht. Op de drooggelegde grond achter de dijk zal als eerste gewas kool zaad worden geplant en daarmede zal dan het in cultuur brengen van de nieuw verworven zoute grond iegonnen zijn. Een waardige demon stratie van samenwerking van mens en natuur. Want ir. Verhoeven heeft in 1925 reeds het zg. Spartina-gras uit Engeland medegebracht en het in de schorren van het Sloe doen plaatsen. Dit gras heeft nl. de eigen schap, dat het op zoute grond groeit en in rustig water bestand is tegen de dagelykso overspoeling door het zeewater bij eb en vloed. Deze gras soort heeft een hoogte van 1 meter en bevordert met haar ruwe blad het tot rust komen van het water en daardoor de bezinking van het slib, omdat dit zich ook aan de bla deren hechc. Na de beplanting van het Sloe heeft dit gewas zich sterk Nederlands motorschip aan de grond Het 192 ton metende Nederlandse motorschip „Sirius" uit Groningen is bij Eccles Gap, op de hoogte van Great Yarmouth (Norfolk), aan de grond gelopen. De reddingsboot „Cromer" en de sleepboot „Richard Lee" zijn ter assistentie uitgevaren. Het A.N.P. verneemt nader, dat de kapitein van het kustvaartuig „Sirius", dat op weg was van Maas sluis naar Eoston (Graafschap Lin colnshire), naar het agentschap van J. Salomons te Rotterdam (eigenaar Sloots te Groningen) heeft geseind, dat het schip benoorden Great Yar mouth bij Palling is gestrand. Voor de bemanning bestaat geen gevaar; de sleepboot en de reddingsboot be vinden zich in de nabijheid. De Oos tenwind is voor het afbrengen van het schip ongunstig. Gemeld wordt, dat de „Sirius" Dinsdagochtend te ongeveer 5 uur plaatselijke tijd aan de grond is ge lopen. Het schip was pins dagmid dag nog niet vlot, doch het bevond zich zo dicht by de kust, dat de bemanning in staat was het vaar tuig met behulp van een ladder te verlaten.* De sleepboot „Richard Lee" be vond zich nog in de nabijheid van de „Sirius", dich de reddings boot „Cromer" is weer weggevaren. uitgebreid en daardoor kan men zeggen, dat dank zij dit gras do in poldering van het Zuider-Sloe met 10 jaren is bespoedigd. De bijna 1700 meter lange dijk kan dus reeds nu zijn zegenrijk werk doen inplaats van eerst in 1959. Naast deze dijk zullen nog nieuwe wegen worden aangelegd, welke Zuid-Beveland met Walcheren zullen moeten ver binden en die een totale lengte heb ben van 7 km. Do 2,5 millioen gulden, die met dit werk gemoeid zijn, zullen stellig hun rente opbrengen, aangezien de nieuwe cultuurgrond dit dubbel en dwars waard zal blijken te zijn. „Gezond hel lichaam en gezond de geest" Optocht in Boornbergum Het plaatsje Bop.roibergum to Friesland, niet ver van Drachten, viert jaarlijks een volksfeest, dat geopend Iwlordt met een optocht van versierde Wlagens, waarop plaatse lijke verenigingen aüfce de présencfe geven en groepjes Booimfrergumers dingen naar de prijzen vopar de mooiste fwlagens. Een merkwaardig aspecJt vo,rmden dit jaar in de stpet domtoé A. Horst, de Ned. Herv Predikant tea* plaatse, en dokter K. Hornstra, de plaatselijke genees heer, die tezamen op een Wage» in de stoet meereden. Beiden wfa- ren uitgerust met de attributen va» hun ambt: de predikant met ka theder en bijbel, de arts, to witte jas, met onderzDektafel .en medisch© instrumenten. Met grote letters stond op de Wlagem te lezen: „Wy wiollen sizze op dit feest: Soun de Lea en spun de geast" of to het Nederlands: Wij Ikjoimen zeggen op dit feest: gezond hiet lichaam >en gezond de geest. Concertgebouw-orkest concert voor niet-Amsterdammers In de loop van het seizoen 1949- 1950 zullen to fret Conce rtgebpoiW te Amsterdam ehige conoerten door het dondertgebjouwi-oirfflest tegen po pulair© prijs Worden gegeven, wel ke to de eerste plaats bestemd zijn voor muzieiki'belaingstellenden buiten Amsterdam. Tengevolge vain de grote belangstelling, welkte bij het Amsterdamse publiek voor de concerten van het Oono&rtgehoWwi- orfcest bestaat, bleek het voor iemand buiten Amsterdam praetisoh onmogelijk zitclh een toegangsbewijs voor een doneert te verschaffen. Bij spel gedood as ee» 14-jarige jobgen op de Zolder van het ouder lijke huis to ide Van Walbeekstraat te Amsterdam aan het spele» mot een touw dat aan' de muur was bevestigd. Vermo.edelijk is do jon gen, nadat hij, ,op ©en stoel staan de, de lus van het« touwl torn de hals had gedaan, voorover gevallen, Waarna hij geen kans meer zag om zich 'te bevrijden. Een arts, die dadelijk nadat men de jongen had gevonden, Was gewaarschuwd, con stateerde dat hij door verstikking om het leve» was gekomen. 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 gram.; 7.45 morgengebed en kalender; 8 nieuws en weerberichten; 8.15 gram. 9.35 schoolradio; 10 gram.; 11 voor de zieken; 11.40 gram.; 12 Angelus; 12.03 mannenkoor; 12.30 mededelin gen; 12.33 populaire muziek; 12.65 Zonnewijzer; 1 nieuws; 1.30 Spaanse muziek; 1.50 „Op de korrel"; 2 zang en piano; 2.30 cabaret; 3 schoolradio; 8.30 Metropole-orkest met zang; 4 voor de zieken; 5 voor de jeugd; 5.15 kinderkoor; 5.45 „Wat het bui tenland leest"; 6 pianoduo; 0.20 ac tualiteiten; 0,30 voor de strijdkrach ten; 7 nieuws; 7.15 klankbeeld; 7.30 Brabants halfuur; 8 nieuws; 8.05 De gewone man; 8.12 omroeporkest en solist; 8.45 godsdienstige causerie; 9 omroeporkest (vervolg); 9.30 ac tualiteiten; 9.40 blaaskwintet; 10.08 hoorspel; 10.45 avondgebed en litur gische kalender; 11 nieuws; 11.15-12 dansplaten. HILVERSUM n. 415,245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 8 nieuws en weerberichten; 8.15 gram.; 8.50 voor de vrouw; 9 gram.; 9.30 waterstan den; 9.35 gram.; 10 causerie; 10.05 morgenwijding; 10.20 gram.; 10.30 voor de vrouw; 10.45 viool en piano; 11.10 voordracht; 11.30 accordeon orkest; 12 orgelspel; 12.30 medede lingen; 12.33 sportpraatje; 12.45 gram.; 1 nieuws; 1.15 lichte muziek; 2 kookkunst; 2.20 kamerorkest; 3 voordracht; 3.20 kamerorkest en so liste; 4 gram.; 4.30 voor de jeugd; 5 gram; 5.20 muzikale causerie; 6 nieuws; 6.15 prgel en zang; 6.45 gram.; 7 „Denk om de bocht"; 7.15 regeringsuitzending; 7.30 godsdien stige causerie; 7.50 kerkelijk nieuws; 8 nieuws; 8.05 pianorecital; 8.30 „Christendom en humanisme"; 8.55 boekbespreking; 9 ver zoekprogram ma; 9.35 populaire muziek; 10 bui tenlands weekoverzicht; 10.15 gram.; 10.40 „Vandaag"; 10.45 avondwtij- ding; 11 nieuws; 11.15-12 gram Grote fruittentoonstelling te Tiel Op 21, 22 24 October ia.s. zal i» Titel ©en grote fruittemtopns tel ling woeden georganiseerd, die de iniaaiml zal dragen J3DVETA (Betuwse lOtcxgst verzekert ©e» tjoiemienuemid© af zet). Behalve ©e» expositie van telitefruit zulle» ide resultaten van (die Zi©kte»bestrijd.tog en cultuiuir- verbetertog to beeld gebracht war de». Voor handel ©n todustrie, be trekking hebbend© ©p de fruitteelt zal op de tentoonstelling iruimfte wotrde» afgestaan. Bekneld tussen wijnvaten In de kelder va» 't pand „Austra lië" op bet'terrein van het vrij' en trepot aan de Stieltjesstr. te Rotter dam trachtte de 42-j. Mijnikopersbaas W. van Oiosten, Mo»ende aan de HeerjansMteg, een vat van 800 k.g. te verrollen om zodoende bij1 een lek vat te jcunnen koanen. Dpordat het stellinghout brak, Wwlam het vat omlaag en Van Opstem Werd tussen bet vallende vat en een op de grond staand vat beklemd. Met een sehedelbasisbreuk wterd hij overgebracht naar het ZuiderZiekten- huis. Maar (hij bij aankomst bleek te zijn overleden. FEUILLETON naar het Engels 27 „Maar vertel eens even, John: heeft hij je gezegd, dat ik hier was?" „In het geheel niet. Je had hem natuurlijk het stilzwijgen opgelegd. Hij zei alleen, dat hij een jonge dame bij zich te logeren had, die ziek was. Nu, als ik niet reeds stap pen had gedaan om je te vinden, dan zou dit een duidelijke aanwij zing zijn geweeest! Ik wist al, dat je hier was en ik wachtte er alleen maar op, dat je goed genoeg zoudt zijn om de schok van het weerzien te kunnen verdragen." Welke pogingen hij nu in het werk gesteld had, om haar verblijf te ont dekken, hier deed zij verder geen navraag naar. Allereerst wilde ze weten hoe Mrs. Witherfield het had cn haar ogen straalden weer als vóór haar ziekte, toen zij hoorde dat de oude dame niets liever verlangde dan haar als John's vrouwtje wel kom te heten I „Liefste", zei hij teder, „we moe- ton nu dadelijk trouwen, zelfs vóór je je moeder gaat bezoeken. Op onze huwelijksreis gaan we bij haar aan. Als je het goed vindt, dan zullen we van hier uit trouwen. Ik denk dat de Signor hier ook zeer mee in genomen zal zijn. Dan zullen we na afloop van de plechtigheid met ons trieën een dinertje hebben. Wat zeg je daarvan?" „Je trouwt toch zeker niet uit medelijden met mij, John?" „Ik trouw met je uit Liefde; liefde met een hoofdletter dan. Ik kan niet gelukkig zijn zonder jou en ik hoop gelukkig te worden met jou! Niemand die nu meer tussen ons kan komen of die ons scheiden kan!" Ze vlijde haar hoofd tegen zyn schouder en in deze houding vond Christian Morland hen. „Mijn Hemel!Beste John! Lieve Mary!" „,U houdt zich zeker aanbevolen voor een nadere toelichting?" vroeg Courtenay met een glimlach. „Ik ben de geliefde wien Mary ont vlucht is. Maar nü zal ik wel zorgen dat zij dit niet meer kan doen. En u is degene die in de kerk de bruid zult weggeven aan mij! Want wie zou daartoe beter gerechtigd zijn, dan ons beider geliefde Signor, die, hoe onbewust daarvan ook, ons de gelegenheid heeft geboden elkaar wéér te zien!" „Ik weet niet wat je nu eigenlijk praat, John; zo min als ik weet hoe ik aan die naam van Signor kom! Maar het is een feit, dat ik mij door jullie beiden graag zo genoemd wil hebben, hoor!" „Als je misschien even je verlo vingsring ging halen, Mary, dan zou de Signor gemakkelijker de situatie vatten." Mary deed dit en toen zij weer binnenkwam met het verlangde aan de vinger, had Christian Morland inderdaad de situatie gevat! Even later bracht de hospita thee voor drie personen cn ook zij zag met één oogopslag wat er gaande was, en ze .vertelde aan het meisje in de keuken dat deze mooie jonge- .dame nu wel gauw beter zou zijn,, want dat zij verloofd was met de rijke heer, die de Signor zo dik wijls kwam opzoeken en die zo goed voor hem was. Toen dokter Andrews die volgen de dag zijn patiënte kwam bezoe ken, viel er een herleving in haar waar te nemen en vol humor in de blik en in de toon van zijn stem, vroeg hij: „En is er nu iemand gekomen die alles in een hand-omdraaien heeft recht gezet?" „Ja dokter, alles is in orde!" ant woordde Mary, stralend van geluk. „En John zegt dat hij hoopt, hoe u zult deelnemen aan het déjeuner op de twintigste." „Vandaag precies over veertien dagen, nietwaar? Nu, ik ben je man. Het spijt mij alleen, dat mij nu zo weinig van de eer van je beter schap toekomt!" „O, Signor!" riep Mary, toen zij en Christian Morland alleen waren. Ik ben nu zo gelukkig! zo onbe schrijfelijk gelukkig! Maar ik voel dat ik het eigenlijk niet verdiend heb!" „Je weet toch, kindje „Dwalen is menselijk!" „En vergeven goddelijk!" vulde zij aan, op zachte eerbiedige toon. Terwijl ze dit zei, was het haar als zag ze engelengedaanten zwe ven om het hoofd van haar oude vriend, waaronder er één, die met een zegenend gebaar haar verleden uitwiste, vol goddelijke vergevens gezindheid! EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2