België trok ter stembus Stad en Provincie Gisteren zijn ln België algemene verkiezingen gehouden, die in alle rust en kalmte zijn verlopen. Het was voor de eerste maal dat de kie zeressen voor Kamer en Senaat mochten stemmen, zodat de drukte aan de verschillende stemlokalen groot was. Alles verliep echter ln een prettige sfeer. 5.000.000 kiezers brchten hun stem uit voor Kamer, Senaat en provin ciale staten. Reeds gisteravond bleek dat de liberalen aanzienlijke win sten hadden geboekt en de commu nisten even aanzienlijke verliezen hadden geleden. De katholieken en socialisten weten zich vrijwel te handhaven, al zijn er districten waar de katholieken iets vooruit zijn ge gaan en de socialisten enkele pro centen achteruit. De, winst van de liberalen is terug te voeren op de verleende stem door de ontevrede nen, die voornamelijk in kringen van de Belgische middenstand wor den gevonden. Het kabinet-Spaak is hedenmor gen afgetreden. De heer Spaak zal zich voortaan slechts belasten met de portefeuille van Buitenlandse Za ken. De combinatie minister-presi- dent/minister van Buitenlandse Za ken, begint hem te zwaar te vallen. Wolkbreuk teistert stad De stad Pachuca in Mexico werd Vrijdag door leem wolkbreuk ge teisterd, tengevolge waarvan min stens 40 personen om het leven kwamen o.wi. 8 kinderen •en 40 anderen zware verwondingen op liepen, Naar verluidt, worden nog veel meer mensen vermist. Pachuca is de hoofdstad van de Mexicaanse staat Hidalgo. De schad^ werd offi cieus PP meer dan o mill?oen pesos geraamd (ongeveer 2,500.000 gulden) De wolkbreuk ontlastte zich boven het marktplein. De meeste slacht offers zijn vrouwen. Auto's werden door de watermassa's tegen muren te pletter gedrukt. De wolkbreuk duurde 20 minuten. Daarna begon men roet het reddingswerk. Uit Mexico-city werden in allerijl red dingsploegen gezonden. Pachuca heeft een inwonertal van 55.000 en is het voornaamste mijncentrum van Mexico. Kinderen lieten trein over zich heen gaan Voor de kinderrechter te Coven try is verklaar!, dat de nieuwste rage onder de jeugd van Govetry bet gevaarlijke spelletje is, waarbij kinderen tussen de rails van een spoorbaan gaan liggen en een trein Over zich heen laten rijden. Verder schepte de jeugd vermaak in het omgooi&i van seinen en het be kogelen van voorbijrijdende trei nen met allerlei voorwerpen. Deze bezigheden namen de jeugd zozeer in beslag, dat de politie,' die sterk aan onderbezetting leed, zelfs agen ten, die bezig waren met een onder zoek naar ernstige misdrijven, be lasten moest met het wegjagen van kinderen van de spoorbanen bij Coventry. De rechter legde 10 jeugdige zotti- 'daars een boete op van 2 pond! sterling, een jongen, wiens moeder weduwe is, kreeg 1 poind' boete. ven volledige tewerkstelling Was het nodig, dat productie en dis tributie internationaal geregeld werden. Einde der Berlljnse spoorwegstaking Het bestuur van de stakendo W.-Berlljnse spoorwegvakbond heeft eenstemmig besloten, dat de stakers op Dinsdag 28 Juni het werk zullen hervatten. Koningin en Prins De Z.O.V. en de komende Oranjefeesten RADIOPROGRAMMA betuigden deelneming Verlieslijst in Indonesië De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de vol gende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Sold.S. Elzinga, Smallin- gerland; sold. Ie kl. M. Theu- ni ssen van Manen, Heter en; sold. H. Verstegen, Heesch (N.Br.); sold. W. Huisman, Oldemarkt; serg. F. A. S. Tim merman, Borne (O.); serg. M. van Boven, Oldebroek; korp. D. J. Aalderink, Laren (Gld.); kapt. A. van El, Haarlem; sold. Ie kl. H. H. Kijlstra, Drachten; opperwachtmeester A. J. van Noort, Rijswijk (Z.H.); korp. J. Niemeijer, Nijmegen; sold. C. P. J. Hooy- en, Tilburg; wachtmeester C. de Bruin, Nieuwerbrug a/d Rijn (gem. Bodegraven); sold. J. Hilverda, Arum (gem. Won- seradeel; marechaussee 2e kl. P. G. C. van Rijn, Delft; sold. D. van Schënkhof, Renkum; sold. H. Geurtsen, Lunteren; huzaar P. A. G. van der Lin den, Veldhoven (N.Br.); sold. H. Tak, 's Gravendeel. Koninklijk Ned.-Ind. Leger: Mal. sold. 2e kl. inf. Asmat, Indonesië; Jav. sold. 2e kl. Soeprapadmo, Indonesië; Jav. sold. 2e kl. inf. Soetrisno; Men. sold. 2e kl. inf. J. Saisab, Indonesië; Men sold. 2e kl. inf. Ph. Tawaang, Indonesië. Namons H.M. do Kbnlngta oil Prima Bomhard hoeft reserve küpitein- vliogor Gerboti Sondorman, adjudant Dn buitongowonö dlonst vun 1LM. jde Koningin, ton huizo van do heor m mevrouw Pleaman do deelneming betuigd met de slag die do K.LM. on do familie Plasman heeft ge* troffen. Vu stem kostte een zetel Dij de gemeenteraadsverkiezingen viel te Geleen do uitslag tussen twee lijsten zo merkwaardig, dat (bij de officieuze telling bleek' dit) slechts één twaalfde stem aan een der lijsten een zetel kosten zal. Lijst 2 had nl. bij de tweede deling voor de aanwijzing van een restzetel een gemiddelde van 880^, ter wijl lijst 3 een gemiddelde van maar 38O2/0 stem behaalde, oen versdhlldus van een twaalfde stem. Het gevolg was, dat lijst 2 de rest zetel kreeg on lijisit 8 jer buiten viel: Programma's voor 29 Juni en 7 Juli Nederlanders moeten een kans krijgen in Zuid-Amerika Het probleem van de overbevolking De secretaris van het N.V.V., de heer A. Vermeulen, heeft ter Confe rentie van de Internationale Arbeids organisatie (I.L.O.) te Genève een beroep gedaan op de Zuidameri- kaanse landen, hun grenzen open te steden voor Nederlandse emi granten. De heer Vermeulen brac'nt dank aan Canada, Australüë, Ni^uw Zeeland en Zuid;-Afrika voor de toelating van „aanzienlijke aantallen Nederlandse arbeiders. „Ik neem echter de vrijheid, aldus zeide hij, er bij am'ere lainden, vooral de Zuid-Amerikaanse, op aan te drin gen hun grenzen open te stellen Ik zou ook de reeds eerder genoem de landen met aandrang willen vra gen, het aantal immigranten groter te laten zijn". De heer Vermeulen zeide, dat het voor Nederland, evenals voor Italië, onmogelijk was iwerk te vinden vo.or de gestadig toenemende bevolking en voegde er aan toe: „overbe volkte landen zoa'.s de genoemde komen meer en meer te staan voor bet gevaar van structurele werk loosheid, waaruit extremistische be wegingen maar links zowel als naw rechts zouden kunnen voortkomen". Ten aanzien van de samenwerking in de Benelux zeide de heer Ver meulen, dat het, teneinde zo spoe dig mogelijk tot een volkomen economische unie te komen, nood zakelijk was de industriële ontwik keling van de drie landen te coör dineren. Dit sloeg echter niet alleen op de Beneluxlanden. Voor het bereiken Zware brand in de Betuwe Vrijdag is brand uitgebroken in de boerderij' van de landbouwer D. van Mourik te Dell (Gld.). Het vuur graeipNsinel om zi'ch heen en weldra stcind de boerderij' i'n lich ter laaie. Even later vatten de schuuf 'en de hooiberg vlam. Toen 'de corpEbramds-puit ver scheen, waren de vlammen inmid dels overgeslagen naar het woon huis vato de (heer G. van Schade. Daar er hog verschillende met riet gedekte boerderijen en een grote waigenmakerij vlakbij stonden riep men de hulp van de brandweer van Geidermalsen in, die ook" wel dra ter plaatse was. De wind1 ver anderde van richting en zo mocht men het genoegen smaken het vuur te stuiten. De panden zijn geheel verwoest. Het huis van de heer van Scha ik werd dóór 2 gezinnen be woond, zodat door déze- brand 3 gezikinen daldoos zijd geworden. De landbouwer van Mourik (was op het land aan het hooien en zijn vrouw was gaan melken, zodat er niemand thuis was toen de brand uitbrak. Slechts een paar varkens konden worden gered. De kippen on ko nijnen zijtn verbrand. Paard nam onvrijwillig bad Een met homi beladen wagen, voortgetrokken door een paard, moest Dinsdag jl. van Amenomgen via: het pontveer naar Edk en Wiel. Bij"1 de oever van de Rijn weigerden de remmen, terwijl de pont afwezig was. De voerman wist van de wa- yeji te springen. Paard en wagen gingen het water in. zodat het ergste gevreesd werd. Het dier wist ongeveer honderd meter zwem mende te blijven met de beladen wagen achter zich. Per boiof gena derde hulp zag kans het paarden tuig los te maken en het dier op net droge te brengen, evenals de wagen, die intussen van 'het hopii was ontdaan. Later is het kostbare dieren voedsel uit de Rijn gevist «tti te drogeh gelegd. Kapitale boerderij afgebrand door spelen met lucifers Zondagmiddag om 2 uur is d'ö kapitale boerderij van de heer W. J. Keizer té Mijdrecht tot de grond toe afgebrand. De Mijdrechtse brand weer, idle vrijwel onmiddellijk ter plaatse was, kon bet snol om zich hoen grijpende vuur niet bedwingen cmdankis het feit dat zij' do vlam- mén met twee krachtige stralen bestreed. De brand begon in de hooiberg '.en aangenomen wordt dat énige daar spelende kinderen bran dende lucifers in het hooi hebben laten vallen. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor, de Inboe del werd echter grotendeels door hot vuur vernietigd. Toen de brand uitbrak daad do familie juist haar middagdutje. De schade, die onge- veer f 70.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. DUIVENDIJKE De Rode-Kruiscoillecte heeft ijn deze gemeente op 22 Juni jl. (die stemmingsdag) opgebracht de som van f 27,99. SEROOSKERKE De Roide-Kruisooilecte bracht in ideze gemeente f 30 op. BROUWERSHAVEN Collecte voor Anjerfonds Woensdag 29 Juni a.s., de ver jaardag van Prins Bemhard. zal in deze gemeente een collecte ge houden wiorden ten bate van het Anjerfonds. Van de opbrengst komt 70 pet. ten bate van het Anjerfonds Zeeland, welk fonds zich ten. doel stelt om plaatselijke culturele ver enigingen enz. geldelijk te steunen, indien 'dit nodig mocht zijn. Door twee plaatselijke verenigingen zal aan deze collecte medewerking verleend w'orden. Op de ciollect.e- dag n.l. zal 's avonds om 7 uur, de muziekvereniging Apollo", ge volgd door de leden van de Sport- veremgingJ „R.Ö.D.A.", een rond gang door de gemeente maken, waaronder gecollecteerd zal wior den door enige R.0 D,A-leden. Bor- vendien zal de Sportvereniging R.O. D.A. na afloop van dé rothdgang enige sportdemonstraties op het Havenplein geven. De kennis 1949 wio'rdt in dezo gemeente gehouden van Vrijdag 29 JuLi to.t en met Ddnsdajgt 2 Aug.-as DREISCHOR Rimboekisten-actie Hot Niiwip-comité órgeinfeeert te^ bate van ide rwnboekistenaetie attractie-middag. Daze rimboekisten zijn bestemd voor de afgelegen militaire (pfosten in Indonesië en bevatten o.a. een kof f er-graimofo,on met 25 platen, ee^ voetbal, een tafeltennisspei, een mo- mojpoliespel e,n andere gezelschaps spelen. Onze jongens, die vaak on der zeer moeilijke .omstandigheden ojp| deze eenzame posten moeten verblijven, hebben deze afleiding dringend nodig. Het is daarom le wensen dat deze attractie-middag, welke ojp! Dinsdag 28 Juni' as. in de Bewaarschool wordt gehouden, druk mopdt be zocht, Vara-afdeling opgerichi Donderdagavond werd op! ini tiatief van iie heer C. Linders, dös- tri'ctsbsstuupdetr van bet Varadistrict Zeeland, een vergadering belegd jjn café Slager om te komen tot opj- richting van 'een Vara-afdeling. Op duidelijke en overzichtelijk^ wijze zette de heer Linders het dool iem ide werkzaamheden van een Va ra-afdeling uiteen. Ook besprak hij op uitvoerige wijze het V ar a-spaar fonds- Aan het eind van deze inleiding werd tot oprichting van een Vara^ afdeling besloten. Het bestuur werdl samengesteld uit de heren: A. van der Werve, voorzitter; J. van der Linde, secretaris; D. de Bil, pen ningmeester; J. C. ide Bil en R. Dooirnénbal, leden- SIR J AN SL AND Soldaat A. Zwaai valti 7 A.A.T.. hoopt omstreeks 13 Juli a.s. aan boord van het troepentranspor*t- schip „Kota linten" in hiet vader land terug te keren. Het proces tegen de 26-jarige student Antonio Pallamte, die be schuldigd wordt van liet plegen van de óanslag op de Italiaanse communistcnleider Togliatti, is be gonnen. De rechtszaal werd streng bewaakt door gewapende politie mannen en Carabinieri. De zitting werd tot Donderdag verdaagd we gens ziekte van een jurist van de proseoutie. Met 't oog op do komendu Oranje feesten, de jaardag van Z.K.H. Prins Bomhard op 29 Juni cn de viering vun do koperen bruiloft van het Koninklijk paar, heeft do Zlerik- zeusche Oranjevereniging zich bera den over liet opstellen van geschikte programma's voor beide dagen. Op 29 Juni zui do reed» uango- kondigde mussulu volksdans plaats hebben op het Havenploin, onder leiding van de heren Breotveit en Brand. Men weet hoe het bij do voorbereidingen tot deze volksdan sen ia toegegaan. Aanvankelijk had men bij de uitvoering van volksdan sen alleen gedacht aan de schoolkin deren, die dan ook ijverig hebben gerepeteerd en reeds menig offer aan Terpsichore gebracht. De volks dans bleek evenwel een olievlek te zijn, die wijd uitliep en ook de oude ren er bij betrok. Meerdere weken P.T.T. Zeepost naar Indonesië Met het m.s. „Willem Kuys", dat 28 Juni a.s. van Rotterdam naar In donesië vertrekt, kan zeepost wor den verzonden, mits deze uiterlijk 25 Juni is gepost. [AANBESTEDINGEN m ZIERIKZEE. Het bestuur van -de Christelijk Nationale Schiocil voor L.O., in Ihet Vrije, heeft Zaterdag middag aanbesteed: „Het betegelen van het schoolplein allegaar met aan brengen van riolering, bloembakken en bijkomende werken". Inschrijvers wiaren; M. K. Daaine Haamstede voor f 10.966; B. P.' van Velthoven, Zierikzee f 9560 L. J. v. d. Houten, Zieri'kzee f9560 W. v. d. Berge, Bruinisse f 9483 M. de Oude, Zieri'kzee f 9325; A W. Wandel, Nieuwer'kerk f 8891, Rentier, Noiordgouwe f 8878. Behoudens goedkeuring gegund nan ide laagste inschrijver. hebben vele enthousiastelingen ge repeteerd in de gymnastiekzaul van het Lyceum cn nu zijn zij rijp ge- damt om voor hot forum van de stad te verschijnen. Het programma bevat nu mnasalo volksdansen op hot Huvonploln, nfgowlssold met volkszang. Do deelnemers on deel neemsters zullon gekleed zijn ln historisch costuum, zodat een le vendig on bont schouwspel te be wonderen zal zijn. Lang heeft het Z.O.V.-bestuur ge dacht over het programma voor de viering van de koperen bruiloft van het Koninklijk paar. Tenslotte is men tot deze oplossing gekomen: do leden van de Z.O.V. zullen worden uitgenodigd tot bijwoning van een filmprogramma in de Concertzaal. O.m. zullen worden vertoond de kleurenfilm van do inhuldigings plechtigheden en de langzamerhand vermaard geworden film van het Geuzenfeest te Zierikze£ in 1922. Ook op deze avond komt de volks zang aan de orde, zodat zeker een gezellige bijeenkomst mag worden verwacht. De Z.O.V. heeft gemeend dot dit maal de leden eens persoonlijk iets moet worden aangeboden. Het is immers zo, dat de steun van de Z.O.V. bij Oranjefeesten, in welke vorm dan ook, niet bij uitstek de leden, maar de gemeenschap ten goede komt. Het is wellicht mogelijk (ieder lid mag een dame meebrengen), dat op de bewuste avond twee voorstellin gen gegeven kunen worden, zodat het noodzakelijk is, dat de leden van tevoren zich voor deelneming op geven aan het Eeuwfeest-secretari aat, Stadhuis. Voor de aanbesteding van het Gesticht van Huisvesting m.w.'d. te Brouwershaven, w'aren 4 inschrij vers. n.l. Gebrs. Slager f 14.800; Gebrs. Leendertse f 14.580; G. Sohjlperoort f 14.200;. H. Stouten f 14.100, allen te Brouwershaven]* Het werk is gegund aan de inschrijver. LAND- TUINBOUW Excursie naar Selectiebedrijf Ea. P. M. Koenraadt n te Kruisland Vorige week bracht een dertigtal landbouwers van Schouwen, ien Uiui- vaianl een bezoek aan het bekende PiOoigaéd-Seiiectiebedrijf van. de fa, P. M. Koenraadt m Zonen te Kruis land, Ander geleide van de verte- gemwAondiger dhr. de Vriezie te Re- méssie. Na een harteiijike .ontvangst het bezichtigen van ide bedrijls- gebouwen to,og men door de uitg-c-» strékte ipootgoadveLdien. De algemei ine indruk Was dat vooral het ras Bintje ter prima gezond en egaal voorstond. De totale oppervlakke was 'dan ook reeds in klasse A goedgekeurd. Men zag hps do bei kwame selecteurs hier zeer naulwi* keurig alle veld-en geregeld contro» teren.. Ook bet nieuwe ras Akker» ségeto stond er goed ofpp Vervol gens werden een twintigtal aparte stammen Bintjie >en Eerstelingen be keken, waarbij' de heer Koenraadt een uiteenzetting gaf, hoe idLit alles in z'n werk gaat, o.a. geregelde .controle op X-virus -en andere ziekten, welke mede doAr de Keu- ringsicliejist Noord-Brabant geschiedt. Ondertussen werden de bezoekers temidden dor gewassen op de ge voelige plaat vastgelegd. Ten slofte belandden allen weer op de Hof stede waarna een echte Brabantse koffiemaaltijtd volgde, welke alle 'eer werd aangedaan. Onderfwfijl; werd door de eigenaar één en an der verteld van zijn reizen voor 'export in België, Frankrijk en Zwit- xserland. Ook was vorige woedt go- tracht weer relaties aan te knopen op id.it gebied met Duitsland. In middels was het sein van vertrek (weer gegeven en namen allen af scheid van deze eenvoudige Bra bantse 'boerenfamilie, weLko gesta dig medewerkt tot verhoging van het peil der verschillende aardap- pelsoortem, waarvan reeds zovele duizenden kilo's hun bestemming vonden bij' de zeer vele afnemers zowel op als bui ten ons eiland Hoogst voldaan keerden allen huis waarts, f lil De directie der spoorwegen in de Sowjet-Russische zöme van Duits land heoft geweigerd een lege Ame rikaanse militaire trein, die van Berlijn naar Bremerhaven moest vertrekken, 'foor de Sowjet-Russi- sch'ö zöne van Duitsland te laten passeren. Aan 'de weigering gingen vier uur van vruchteloos onderhan delen „op hoog niveau" vooraf. SPORT VOETBAL. - 26 Juni Semi-internationaal Ned. Bondselftal-Zwitsers Bonds- elftal 4-0 (rust 3-0). Selecti ewedstrij d Zierikzee I-Rest van Schouwen-Dui- veland 6-1. Vriendschappelijk Zierikzee comb.-Dreischor comb, uitgesteld. Zonnemaire I-Renesse I 5-0; Re- nesse-junioren-Burgh-junioren 4-3. KORFBAL S.D.K.B. 22 Juni 3o kl.: ROD A Ill-Zwaluwen II 1-2 (Zwaluwen II kampioen). 23 Juni le kl.: O WK I-Vitesse I uitgesteld. Res. Ze kl. A: Zeemeeuwen 11-Ve- locitas II 0-1. 24 Juni Res. 2e kl. B: Vitesse II-OWK II3-2. 25 Juni Ie kl.: Velocitas I-Strandvogels 10-0; Rapide I-Zwaluwen I 12-2. 2e kl.: Die Gouwe I-Stormvogels I 3-4; DOSKO I-Zeemeeuwen I 1-2. Het programma voor de rest van Juni luidt: Maandag 27 Juni Res. 2e kl. A: Strandvogels H-Ve- locitas IL Dinsdag 28 Juni Res. 2e kl. B: Die Gouwe II-DSS II. 3e kl.: Zeemeeuwen III-Stormv. IL Donderdag 30 Juni 3e' kL: Strandvogels IÜ-RODA HL DE OLYMPISCHE DAG De voornaamste technische resul taten van de wedstrijden gehouden in het kader van de Olympische Dag luiden: Athletiek 400 meter heren: 1. de Kroon (AAC) 49.8 sec.; 2. Bakels (AAC) 50.4 sec. 100 meter dames: 1. Fanny Blan- ters-Koen (Sagitta) 12 sec.; 2. Foekje Dillema (Vitesse) 12.2 sec. 800 meter hardlopen: 1. Aberg (Zweden) 1.52.3; 2. Knop (DOS) 1.55.4. 80 meter hordenloop dames: 1. Fanny Blankers-Koen (Sagitta) 11.6 sec.; 2. Gerda v. d. Kade-Koudijs (Victoria) 12.6 sec. 110 meter hordenloop heren: 1. van der Hoeven (Lycurgus) 15.4 sec.; 2. Zwaan (AAC) 15.7 sec. 200 meter heren: 1. Scholtcn (AV 1923) 22.2 sec.; 2. Lammers (AV 1945) 22.3 sec. 3000 meter: 1. Slijkhuis (Trek vogels) 8.23.2; 2. Harting (De Zeeu wen) 8.41.6. Wielrennen Sprintwedstrijd over 550 meter: 1. Leene (Den Haag), tijd laatste 200 meter 18lls sec.; 2. Buchly (Den Haag). KlassementswedstrijJ over 6 km (met vier klassementen): 1. Kunst (Amsterdam) 8 p.; 2. Geukens (Am sterdam 7 p.). FANNY BLANKER3-KOEN ONDERSCHEIDEN In de pauze van de voetbalwed strijd tussen het Bondselftal en een Zwitsers elftal, vond in de Konings kamer van de eretribune een kleine plechtigheid plaats .Koningin Juli ana ontving daar Fanny Blankers- Koen, de viervoudige Olympische Maandag 27 April HILVERSUM 801 M. 12,10 gr urn.; 12.80 land;- on tuin bouw; 12,88 koor «n soluien; 1 nieuws; 1.15 Mandollmnta; 1.45 gram. 2 sdhoplradto; 2.35 boluardconoert; 8 omroeporkest; 4 'bijbellezing; 4.45 gram.; 5 het kleuter klokje; 5.16 sdhoolzangW'ed8triJd; 0.15 sport; 0,80 met band cn plaat; 7 nlctiwa; 7.16 boekbespreking; 7.80 outuool ge luid; 7.45 West Europees commen taar; 8 nieuws; 8.05 plattelandajeugd en vficJanllo; 8.15 Rotterdams Phll- harmonlsclh orkest; 10.20 kwartet; 11 nieuws; 11,15 avondklanken; 11.40 —12 gram. HILVERSUM II. 416, 245 en 1875 M. 12 Accordéola; 12.80 land- en tuin bouw; 12.83 voor 't platteland; 12.38 gram.; 1 niieuws; 1.15 katender; 1,20 orkest Malflindo; 1.50 graml; 2 Alma Musicn2.30 Hat binnenste» der aar de; 2.45 Haarlemse orkestvereniging, koor 'én solisten; 8.50 klankbc-eldi; 4.50 gram,.; 5 de school is uit; 5.80 pianoduo; 5.45 causerie; 6 niéuws; 6.15 varia; 6,20 gram.; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 kleuteronder wijs; 7.80 gram.; 7.45 tuinbouw- praatje; 8 nieuws; 8.05 dlngén van 'de dag; 8.15 muzikale varianten; 8.50 sportlef d-ebat; 9.10 cabaret; 9.45 lezing; 10 radiopbilh. orkest; <en< soliste; 11 nieuws; 11.10—32 gram. Dinsdag 28 Juni HILVERSUM I. 301 M. 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 grarrf; 7.50 dagopening; 8 mieu<.is; 815 gram.; 8,55 voor de vrouwt? 9 (gfram.; 10 morgenwijding; 10.15 arbeidsvi taminen; 10.50 kleutertje luister; 11 gram.; 11,30 de wekker; 12 Franse gram.; 12.30 land- en tuinbouw1} I.2,80 voor 't platteland; 12.40 do speeldoos; 1 nieuws; 1.15 mede delingen of gram.; 1.20 promenade- orkest; 1.50 gram.; 2 knipcursus: 2.30 gram.; 4.25 beroemde compo nist; 4.40 de schoolbel 5 kinderkoor 5,30 tennisreportage; 5,45 proza en poëzie in Indonesië; 6 nieuws; 6.15 piano-potpourri; 6.30 voor de strijd krachten; 7 radiostrip; 7.10 brief uit Parijs; 7.15 toneelbesdhouwing; 7.30 gram.; 7.45 voor de scheepvaart 7 50 wederopbouw; 8 nieuws; 8 05 lui het zoeklicht; 8.15 gram 8.30 opera (in de pauze: causerie); 9 45 buitenlands overzicht; 10 pi3no-duo; 10.30 The Skymasters; 11 nieuws} II.15—12 gram. HILVERSUM n. 415,245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 pianospel; 7.45 ge bed en kalender;; 8'nieuws; 815 gram.; 9 05 lichtbaken; 9.30 water standen; 9.35 radio-pnilharnioniach orkest en solist; 10 wie komt er in m'ijin hokje?; 10.15 gram,; 10.40 mu- ziekcursus; 11 gram.; 11.30 als de ziele luistert; 11.40 kerkkoor; 12 00 Angelus; 12.03 zangsoliste; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 orkest zen der naam; 12.55 zonnewijzer; 1.00 nieuws; 1.20 vervolg orkest zonder naam; 1.40 ciapellakoü>r; 1.55 strijk- kwartet; 2.30 een huismoeder ver telt; 3 bijbels luisterspel; 3.50 ge. men gld koor; 4 de zonnebloem; 4.30 ziekenlof; 5 na schooltijd; 5.15 de Wigwem; 5 45 sextet; 6.10 sport- praatje; 6.20 actualiteiten; 6.30 cau serie; 7 nieuws; 7.15 amusomönfs- orleest; 7,45 dit is leven; 8 nieuws; 8.05 de gewone man; 8.12 radio- philharmomsch orkest en solist; 910 school -en radio; 9.25 zangsoiiste; 9Ja0 kamermuziek; 10.45 gebed en kalender; 11 nieuws; 11.15—12 gr. kampioene 1948, die vergezeld was van haar echtgenoot, Jan Blankers en de chef de mission van de Olym pische ploeg van Londen, de heer K. J. J. Lotsy. De Koningin deelde aan onze athlete, die met haar prach tige athletische prestaties en haar waardige sportieve houding de naam van ons land in het buitenland, ook na de Spelen van Londen,op schit terende wijze heeft hoog gehouden, mede, dat zij benoemd is tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. een koninklijke onderscheiding, welke diepe indruk maakte. In de geschiedenis van de Neder landse sport zal deze kleine plech tigheid een bijzónder plaats inne men, aangezien het nog nimmer is voorgekomen, dat een actieve sport beoefenaar een koninklijke onder scheiding mocht ontvangen. Bjj de aanvang van de tweede helft van de voetbalwedstrijd werd van deze onderscheiding melding ge maakt. Het volle Olympisch stadion gaf met groot enthousiasme te ken nen, hoe het Nederlandse sportpu bliek de koninklijke decoratie van Fanny Blankers-Koen op prijs stelde. Voorts ontving Fanny Blankers- Koen uit handen van Z.K.H. Prins Bemhard de gouden erepenning, die ook aan de organisator van de Olym pische Dag, K. J. J. Lotsy, werd aangeboden. BILJARTEN Nederlaagtoumee „V.O.E." V.O.E.-Haamstede 8-2. A. de Spirt- T. J. Stoel 2-0; L. Koster Az.-M. Evertse 2-0; S. Clerx-J. den Haan 2-0; J. de Hooge-L. M. Blóm 2-0; Joh. Willemse-S. Geleijnse 0-2. Vrjjdag 1 Juli a.s.: V.O.E.-Drei- schor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2