De contactavond metTsjaikowsky vooraan op het programma Stad en Provincie RADIOPROGRAMMA Maandag 20 Juni (vervolg) 1ILVERSUM I. 801 M. 12 The Rhythmclub; 12.30 land- en tuinbouw; 12.83 in 't spionnetje J 12.38 Musette-orkest; 1 nieuws; 1,16 orkest John Reno va; 1.50 gram 4 2 causerie; 2.20 gram.; 8 bonbon- rclère; 4 soilstunconcort; 4.45 mu- ziiekcauserie; 5.30 voor en door ^ad- vlinders; 5.45 uit Indonesia6 00 nleu.s; 6,15 tenmlsreportuge; 0.30 voor de strijdkrachten; 7 filmkrant} 7.80 muziekles; 7.45 landbouwcau- perie; 8 nieuws; 8.05 in t zoeklicht; 8.15 Kurhausooncert; in de pauze: Canadese impressies; 10.15 verzoek platen; 11 nieuws; 11.15—12 dans- platen. HILVERSUM II. 415, 245 en 1875 M. 12.33 vervolg Metropole-orkest; 1.00 nieuws; 1.15 Mandolinata1.45 pia- no-duo; 2 iets .over de honingbij.;i 2.35 koorzang; 3 vaste planten; 3.30 pianorecital; 4 bijbellezing; 4.45 gr.; 5 het kleuterklokje; 5.15 schjoolZamg; 6.15 sport; 6.80 met band en plaatjj 7 ni'euws; 7.15 boekbespreking; 7.30 vacaintiepraatje; 7.45 zangkWartot; 8 nieuws; 8.05 programma-pooloiog; 8.15 Promenade-orkest; 9 causerie; 9.20 Friese uitzending; 9.50 orgel concert; 10.15 SweelinCk-kwartet; 10.45 overdenking; 11 nieuws; 1115 12 operetteplaten. Dinsdag 21 Juni. HILVERSUM I. 301 M. 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 gedicht van de dag en gram.; 7.50 dagope ning; 8 nieuws; 8.15 gevarieerde gram.; 8.55 voor de vrouw; 9 gram.; 9.30 dansplaten; 10 morgenwijding; 10.15 arbeidsvitaminen; 10.50 kleu tertje luister!; 11 causerie over de Volkshogeschool; 11.30 De wekker; 12 Promenadeorkest; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 De export van poot- aardappelen; 12.40 piano en orgel; I nieuws; 1.15 Zuid-Amerikaans or kest; 1.45 Hawaiïanplaten; 2 knip cursus; 2.30 operette en gram.; 4.25 beroemde componist; 4.40 De school bel; 5 kinderkoor; 5.30 tennisrepor- tage; 5.45 dierenpraatje; 6 nieuws; 6.15 pianopotpourri; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 Radiostrip; 7.10 brief uit Parijs; 7.15 muziekjournaal; 7.45 voor de scheepvaart; 7.50 We deropbouw; 8 nieuws; 8.05 Radio zoeklicht; 8.15 opera; 9.10 concert orgel; 9.20 klankbeeld over de dui vensport; 9.45 Musicorda; 10.15 bui tenlands overzicht; 10.30 vioolduo's; II nieuws; 11.15-12 gram. HILVERSUM H. 415,245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.45 gebed en kalender; 8 nieuws; 8.15 pluk de dag; 9.05 Lichtbaken; 9.30 water standen; 9.35 liederen van Schubert; 10 Wie komt er in mijn hokje?; 10.15 orkest en zangkwartet; 10.40 schoolradio; 11 grain.; 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 gram.; 12 An gelus; 12.03 viool en piano; 12.30 land en tuinbouw; 12.33 orkest zon- dern aam; 12.55 zonnewijzer; 1 nieuws; 1.20 vervolg orkest zonder naam; 1.40 zangrecital; 2 gram.; 2.30 Wees toch gelukkig!; 3 schoolradio; 3.50 gram.; 4 De Zonnebloem; 4.30 ziékenlof; 5 na schooltijd; 5.15 De Wigwam; 5.45 rhythm, sextet; 6.10 sportpraatje; 6.20 actualiteiten; 6.30 causerie; 7 nieuws; 7.15 amuse mentsorkest; 7.45 Dit is leven; 8 nieuws; 8.05 De gewone man; 8.12 Radiophilharmonisch orkest; 9.15 West-Europese commentaar; 9.25 Kamermuziek; 10.15 dubbelkwartet en orgel; 10.45 gebed en kalender; 11 nieuws; 11.15-12 gram. wordt met een totale boycot van schepen, welke onder Panamese vlag varen. De algemene secretaris van de in ternationale federatie van tran sportarbeiders, de heer J. H. Olden- bi'oek, verklaarde, dat de klacht van de zeelieden was gericht tegen het feit, dat enkele hondorden schepen op onrechtmatige wijze werden ge bracht onder Panamese vlag. Het ultimatum is verzonden door verte genwoordigers van vakverenigingen van zeelieden, die deel uitmaken van de intern, federatie van tran sportarbeiders, die to Genève bij een zijn. In een kolom de wereld om Te Montreal is het eerste Duit se schip aangekomen, dat sinds 1939 met lading uit Hamburg de Atlantische Oceaan Is overgestoken, (iet vaartuig, de tankboot „Lisa Essberger", heeft de reis onder goedkeuring van de geallieerde autoriteiten in Duitsland gemaakt, (iet schip voert de <yx)d-g;oud- zwarte vlag vari de republiek van Weimar. Het Ameriik. militaire bestuur cè Berlijn heeft de resultaten van aen onderzoek naar de Duitse open bare mening in de Amerikaanse zdne bekend gemaakt, waaruit blijkt dat de meeste aldaar w'oniendie Duit sers de door de Westelijke mogend heden gedurende 1948 tegenover Duitsland gevoerde politiek goed keuren. Men sprak zich uit voor de munthervorming, de „luchtbrug" naar Berlijn en het instellen van een Westduitse regering. Ook bleek, dat tijdens de afgelopen twee jaar steeds meer Duitsers tot het besef zijn gekomen van d-e verantwoorde lijkheid van Duitsland voor >de oor log. Volgens het met Britse toe stemming verschijnende Berlijnse blad „Telegraf" zijn, bij het invoe ren van nieuwe levensmiddelenkaar ten in de Sowj et-Russisc)he zone vain Duitsland, de rantsoenen van gees- telijiken die tevoren als „intel lectuelen" stonden geboekstaafd verminderd. Uit Praag wordt gemeld, dat 't Ts jechoslowaalkse parlement een wetsontwerp heeft goedgekeurd, waarin het (vertrouwelijk) aange ven van gevallen' van geslachtsziekte verplicht wordt gesteld. Abortus is, blijkens een be kendmaking van het Japanse mi nisterie van openbaar welzijn, van 24 Juni a.s. in Japan officieel toe gestaan doch uitsluitend in die gé vallen, waarin het ter Wereld bren gen van een kind' de moeder in gevaar zou brengen' en indien de aanstaande moeder reeds een gnoiort gezin bezit en de ouders niet in staat zijn de kosten viooir het le vensonderhoud van meer kinderen te dragen. Zeshonderd mensen gaven een anti-niesmiddel Michael Hippisley, do veertien ja rige Engelse jongen, die aan onop houdelijk niezen leed, heeft Zater dagavond genezen en wel een Lon- dense klieniek verlaten. Volgons oen vriend is (ie jongen van zijn kwaal afgeholpen dooreen middel, dat „iets met psychologie uitstaam|de heeft". Sedert Michael op 8 Mei jL met niezen begon, ontving hij van wel zeshonderd mensen per tele gram, telefoon of' brief adviezen ter genezing. YV«nooslas-Ued gezongen. Doch toen der aartsbisschop wederom trachtte zijn st»m te verheffen, word hij woer door gejoel geschreeuw! overstemd. Hij boöimdlgcLo de dienst toen met gebeden. Toen hij de 3ca- thodraai verliet om per auto naar zijn palels terug te kóren, klonk onder idio menigte zowel „lang lovo Berain", als „lang leve Gottwald". De aartsbisschop heeft thans (ecn pastorale brief onder ide Rooins- ikatholióko priesters doen circuleren- Zierikzeese Muziekschool Muzikale illustratie i De Notenkrakersuite Passagierslijst m.s. ..Sibajak" De passagierslijst van hot m.s. „Sibajak", dat vermoedelijk 2 Juli te Rotterdam zal arriveren, ligt ter inzage op het bureau der redactie. De „Waterman" met enthousiasme in Nederland begroet Da Prins der Nederlanden en prints Beatrix waren Zondagmor gein op ide Lloyiikade bij de ont scheping van het troepentransport, schip „De Waterman", dat 1460 tml- lltaireu naar huls bracht. DAt bezo,eftd veroorzaakte groot lenthpusiasma. Prins Bernhard an minister Schok- king hielden hartelijke toespraken. Hat gejuich van do manschappen was haast niet van de lucht. Leeuwen-idylle in circus Mullens Bij het Nederlandse circus Jos. Mullens heeft zich het merkwaar dige verschijnsel voorgedaan dat in korte tijd zeven leeuwtjes van één vader werden geboren. In de nacht van 1 op 2 Juni werden op reis van Coevorden naar Emmen twee leeuwtjes geboren, op Dinsdag 14 Juni schonk een andere leeuwin te Heerenveen aan drie jonge leeuwtjes het leven en op Donderdag 16 Juni volgde de geboorte van twee leeuwinnetjes. De drie op 14 Juni geboren leeuwtjes ontvingen Friese namen. De Friese dichter Fedde Schurer werd peetvader van een hunner, de andere twee warden naar de romancier Sjoerd Leiker en naar de voetballer Abe Lenstra genoemd, zodat dus in de toekomst een Fedde, een Sjoerd en een Abe op de pro gramma's der grote internationale circussen zullen prijken. De twee laatstgeboren leeuwinnetjes zullen naar Friese hardrijdsters worden ge noemd. De vader van dit kroost is de enige leeuw in Europa die het onder leiding van zijn dompteur Michel van Been (Jefferson) tot koorddanser heeft gebracht. De zeelieden zijn obstinaat over Panama De internationale zeeliedenorgani satie heeft te Genève medegedeeld, dat men een ultimatum heeft gesteld aan de regering van Panama, wat betreft het bijeenroepen van een conferentie van reders en zeelieden inzake lonen, arbeidsvoorwaarden 1 veiligheidsmaatregelen. Gedreigd Overstroming in Australië rijr Raadslid propageert; zijn tegenstander De lijstaanvoerder vam een ider partijen in een Limburgs dorp lietj duizenden str opibilj etben, drukfcein i waarop hij de bevojking aanspoor j de; „Stemt allen op ncvl vam» lijst x". D'Oze propagandist voor eigen verkiezing vergiste zich iech.ter deer lijk, aiaingeziiem hij lijstaanvoerder vam „lijst y "is. T.och komt hier een geluk biji -een ongeluk, wamt die kieswet staat mi-et foe, dat cam- diiiatau op deze wijze (eigen kos ten) propaganda voor zichzelf ma ken. Indien het lijstnummer go.eli was geweest, zou deze camjdidaat na eventuele verkiezing de „zui- vorimgseed" niet hebben 'kunnen af leggen. De „no. 1 van lijst x" is Zijn opponent natuurlijk zeer -er kentelijk voor de onverwachte re clame. Vijftig mensen vielen in het ruim van een rijnaak Vijftig Rotterdammers, die zich te goed wilden doen aan de Betuwse kersen, zijn Zondagmiddag kort na twaalf uur bij het aan land gaan in Culemborg, door het dek van een rijnaak gestort en in het twee meter diepe ruim terecht gekomen. On danks deze massale valpartij, liepen slechts enkelen hunner noemens waardige verwondingen op. De raderboot de „Maasnimf", ar riveerde tegen de middag aan een der aanlegsteigers te Culemborg, waar reeds de rijnaak „De twee ge zusters" uit Maurik (Gld.) gemeerd lag. De raderboot meerde terzijde van deze rijnaak en de passagiers moesten via dit schip aan land stap pen. De losliggende schotten bleken echter niet bestand tegen het ge wicht der vijftig Rotterdammers, die op een gegeven ogenblik gelijktijdig op de rijnaak stonden. Krakend be gaf het dek zich en stortten de Rot terdammers in het ruim. Ook de heer G. van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Culem borg, die de kerseneters kwam be groeten, kwam temidden van de Rotterdammers in het ruim van de rijnaak terecht. Nog altijd is Schouwen-Duiveland muzikaal niet verwend. Het aantal malen dat eon good orkest optreedt is op de vingers van een hand na te tellen en de liefhebbers van goedo symphonischo muziek zijn op de ra dio aangewezen. Alles wat in deze toestand verbetering brengt, kan van harte worden toegejuicht. Het op treden van solisten onder auspiciën van de Z.V.U. hoort daaronder en niet in de laatste plaats het werk van de Zierikzeese Muziekschool, waar in de loop der jaren hard is gewerkt om het muzikaal funda ment onder Schouwen-Duiveland aan te brengen, respectievelijk te versterken. Onder dit belangrijke muzikaal paedagogische werk ressorteert het organiseren van z.g.n. contactavon den. Op deze contactavonden, "waar van de eerste Vrijdag j.l. in de school werd gehouden, wordt een belangrijk componist ter sprake ge bracht en de school beschikt over een prima pick-up installatie'en een verzameling gramofoonplaten, zo dat het gesproken woord muzikaal kan worden toegelicht. Op de con tactbijeenkomst waren zeer vele xudere leerlingen van de school aan- vezig (de kleintjes kregen aparte muzikale douceurtjes) en ditmaal werd de Russische componist Tsai- kowsky behandeld door de directeur de heer Jac. M. Luykenaar, die een boeiend overzicht gaf van deze heel grote onder de groten van het mu zikale erf. Het orkest Voor een juist begrip van een compisitie moet men terug tot de samenstelling van het orkest. Wordt de betekenis van de instrumenten individueel en in hun onderlinge samenhang eenmaal duidelijk, dan is het ook beter mogelijk, de opbouw van de compositie te begrijpen. De Muziekschool beschikt over een aan tal opnamen van de in het orkest gebruikte instrumenten, die ieder afzonderlijk worden voorgespeeld. Hebben zo deze verschillende in strumenten hun geluid laten horen, dan is men goed voorbereid op het concert, ditmaal bestaande uit de beroemde Notcnkrakemiite van de Russische componist. Hot mag ge zegd worden, dat het aanwezige pu bliek, waaronder ook verschillende genodigden, van deze uitvoering bij zonder heeft genoten. De Notenkra kersuite Is de muzikale verbeelding van een droom, die een meisje heeft. In deze droom beleeft zij verschil lende dingen en ondergaat verschil lende stemmingen, die ieder voor zich op meesterlijke wijze zijn ver klankt. Tsjaikowsky is een romanticus, die echter in technische beheersing van de muziek een dusdanige hoogte wist te bereiken, dat hij inspirerend werkte op een generatie van com ponisten die na hem kwamen. De samenstelling der suite Na een kleine ouverture, waar de lichtheid der melodie herinnert aan Mendelssohn, wordt de hoorder langzaam ingeleid in de sfeer van het sprookje. In de dans van de fee draagt het koperwerk het rhythme der violen en door toevoeging van de fagot (het onheilspellend instru ment) in de Arabische dans, wordt mede door demping der violen, een macabre stemming van eenzaam heid en verlatenheid gesuggereerd. Dan komt de Chinese dans, met ko per en klokken, die de vrolijkheid verklanken. Tenslotte de Bloemen- wals, in het begin een mengeling van instrumenten, kleurig als de bloemen in een weelderige tuin. Alles is van een blijde lichtheid, maar later wordt het tempo steeds feller opgevoerd en bereikt het or kest een machtige climax, die plot seling afbreekt als de droom door het ontwaken wordt gestoord. Het concert werd besloten met een werk van Mendelssohn, dat eveneens uiterst illustratief als het was, de aandacht der aanwezigen wist ge vangen te houden. De waarde van dergelijke con tactbijeenkomsten werd Vrijdag wel treffend bewezen en waar het in de bedoeling ligt meerdere bijeenkom sten, ook voor breder publiek, te organiseren, daar mag gezegd, dat opnieuw een waardevol initiatief tot verdere ontwikkeling van het mu ziekleven op Schouwen-Duiveland is genomen en bij de uitvoering in de beginne reeds met succes is be kroond. De Australische radio meldt, dat zeven personen zijn verdronken en duizenden dakloos zijn geworden bij overstromingen in Nieuw-Zuid-Wa les, veroorzaakt door overvloedige regenval. Telefoonverbindingen zijn ver broken en verscheidenfe steenkool mijnen staan onder water. Te Syd ney heerst een ernstig tekort aan brandstoffen als gevolg van het feit, dat de schepen met steenkool door stormen worden opgehouden. De melkvoorziening van Sydney moet tot een derde verminderd Worden, aangezien de voornaamste productiegebieden door de overstro mingen zlijn afgesneden. Spanningen rond de kerk in Tsjecho-Slowakije Tijdens lie Zondagmorgen door' aartsbisschop Beran opgedragen mis wörd zijn preek overstemd door gefluit cm geschreeuw. Honderden Rooms-Kathaliekien in de St-Viibuis- Katbedraal drongen naar voren naam hiat altaar om de aartsbisschop te beschermen, toen de ongeregeldhe den uitbraken. Politie in uniform! hield een menigte van .ongeveer 5000 mensen voor de kerk in beu dwang, voordat icie dienst begon- Van de preek kon mien nog juist bat begin verstaan„De kortgeleden gepubliceerde bekendmaking van hot „Katholieke actie-comité" kan niet als werkelijks RoomsJkatholla ke publicatie beschouwd (wonden". Toen de demonstranten rustiger ge worden Warem, werden gebeden ge houden en loot vojlklslliödl «n het St ZIERIKZEE Marinier C. XL van Geesber- gen van hier hoopt omstreeks 2 Juli aan boord van bet ms. „Sibajak?' in faet vaderland) terug ta keren. Aam de Universiteit te Amster dam slaagde voor het candiidaats- examen geneeskunde, de heer C. J. v. id. Zamde, alhier, BURGH Op bet Zaterdag jl. to Goes ge houden zamgconccxurs, uitgeschreven door 'd^ Zeeuwse Zarcigersboudi „Zang Veredelt" behaalde ide Zang vereniging „Nu met Hope" te Burgh (Dir. dhr. J. Kuperij) in de hoogste afdeling, ide Ere-afldeling, Op één na het hoogste aantal punten en vorwiterf daardoor ide medaille be schikbaar gesteld Hoor ide Commis saris der Koningin. HAAMSTEDE In aansluiting op het bericht dat wij Vrijdag gaven van het in het Krabbegat gezonken zeiljacht, kun nen wij' nog meedelen, dat ziolwiell Vrijdag als Zaterdag naar het jacht is gezocht, om te trachten het te bergen. Er was echter geen spoof meer van te vinden, zodat hot als verloren moet worden beschou'wld. Zaterdagavond hadden we een on derhoud met de bedde kranige jon gelui, de heer Loggers uit Bergen op Zpotm en do heer Engel uit Twlel'lo, beide medisch' student Ln Leiden. Zij vertelden, dat zij door 'onvoldoende bekendheid mét bet vaarwater op de zandbank terecht kwamen en ongeveer drie uur ge tracht hebben het scheepje vlot te krijgen, eerst dojor het uitbrengen van bet anlker, doch door de zware golfslag knapte de 'ankerkabel af. De vloed zette het scheepje steeds verder op de zandbank am 'tenslotte er overheen. Dprnr de felle branding die er stond, liep het vol water, waarmee het lot van het scheepje ,en ook van de schipbreukelingen 'beslist was. Zij Zagen zich genood zaakt de ongeveer 1800 meter ver wijderde kust Zwemmende trachten te bereiken, hetgeen hun na een ÉWare inspanning, vahWege de hevi ge branding, na drie 'kwartier ge lukte. De heer Loggers, die nogal wat Water had binnengekregen en bot geweldig ikoiuid had, is tegen de duin voet gaan liggen, terwijl de heer Engel cjp pad ging om in 'Burghsluis, waar zij' de Vorige dag met hun scheepje in de haven had den gelegen, hulp te halen. Op deze tocht ontmoette hij de heer M. W. Landegent en de heer P. Holle- stelle, die op zoek waren tiaar de drenkelingen, omdat door de kust wacht van de vuurtoren de kust wacht te Kurghsluit geiwlaanschujWd was, die daarop aan de Gebr. Lan degent verzocht met hun motorboot naar buiten te gaan. De heer Landegent begaf zich met HollesteJle, een zeebondenvan- gier. per auto naar Westenschjouwien Ze gingen het strand langs, met bovengemeld resultaat. De heer Lan degent heeft daarop zijn bovenkle ding aan de verkleumde Loggers af gestaan, die door de wandeling vwat Warmer werd en daardoor wat opknapte. De heer Landegent heeft beide heren mee naar huis genor men en hen van de nodige kleding voorzien. Zij bezaten niets meer, daar zij al zwemmende zich van hum kleding hadden1 moeten ontdoen Nadat de heer Loggers een paar uur te bed had gelegen, op advies van dokerStenger, was hij' in zoverre opgeknapt, dat hij de nadelige ge volgen van zijn doorgestane gevaren te boven was gekomen. Belden waren vól lof over de hulp en do medewerking, die Zij van verschillende kanton ondervon den, niet het minst van hun gast heer on zijn vrouw, die alles ge daan hebben om het doorgestane leed zoveel mogelijk te doen ver geten. Ook de heer Hollestelle, did met zijn boot getracht heeft het jacht terug te.vinden en de haven meester van Burghsluis. de heer H. v. d. Est, die ook een onderzoek ter plaatse instelde, zijn zij erken telijk voor hun medewerking. Do heer Megajncfc, licfhtwachter van de Vuurtoren, heeft er het zijne toe bijgedragen, dat dit hachelijk avon tuur zo snel tot een oplossing ge bracht- is, waarom ooik hun dank baarheid naar men uitgaat Heden (Maandag) Zijn ze weer naar hum respectieve woonplaatsen teruggekeerd. Steeds zullen ze ver vuld blijven voor de hulp en mede- Werking, die Zij kt zoi ruime mate van verschillende personen hebben mogen ondervinden, na hun hache lijk avontuur, dat hum bijna het leven heeft gekost BRUENISSE Totaalcijfers mosseluitvoer 1948/19© In het mosselseizoen Juli 1948 tot April 1949 werden door de kwekers afgeleverd 526.000 tonnen Hierop werd een ve rwaterveriiea geleden van plm. 7 pet, zodat werden doorgeleverd 488.000 ton nen mosselen; Hiervan gingen naar Frankrijk 208.000 tomnein, naar België 196 000 tonnen, naar Engeland 25.000 tonnen, naar Nederland 20.000 tonnen, naar diversen (Conservenindustrie etcj 38.000 tonnen. Aan de kwekers zal Worden uit gekeerd uit het kwekersfonds 43 cent per afgeleverde ton. Aan (kwe kers die mosselen hebben afgele verd met minder dan 6 pet. tarra zal op die partijen een extra uit kering worden gegeven. Vorig jaar werden door de kwe kers afgeleverd 621.000 tonnen. Een teruggang alzo van1 bijna 100 000 tonnen. Verder blijkt uit deze cijfers, dat België met een even grote bevol king als Nederland 10 keer 'Zoveel mosselen consumeert. Het moest dus ongetwijfeld mo gelijk zijn, door doeltreffende recla me het verbruik ln Nederland toog belangrijk op te voeren. Een groot gedeelte van de mos- solen die in België worden ver kocht. worden afgeleverd aan di verse oetgelegenhedön. Ook indien waar Is, dat de Hol landse huisvrouw er tegen op ziet mosselen klaar te maken, moet mr in restaurants tin zoals in België 1st onder© oetgelegenhod^n teeamen met patat frites nog debiet genoeg Zijn. Dopr de Olie-aankoopver. „Onder ling Rolamg" alhier werd Donder dagavond een vergadering gehou- éaa ln „Het Veerhuis", Dpor het bestuur was het plan, dat waa geopperd op de jaarver gadering, om aio het mosselzoaidvla- e,on op do Waddenzee een reisje te. ,gaa» ondernemen, nader uitge werkt. Voorgesteld wand een reis te maken niet touringcars naar Antwerpen en Brussel, allebei plaat. san waar men relaties heeft uit de tij-a dat de mosselen nog per vaar tuig naar België Werden gebracht. Ook Meedelen wordt bezocht. Even tueel zou men dan nog een bezoek brengen aan Waterloo, terwijl men 's avonds ln Bergen op Zoom zou dineren. Die financiële regaling was voor leder aanvaardbaar, leder bedrijf kon net zoveel deelnemers opge ven als men zelf wilde, mits ze zalf bij het bedrijf behoorden. Een voorstel om ook de Maas vallei te bezoeken met als eindpunt Dlnant, werd vfciWorpe-Q. Uiterste röiisdatum 14 Juli. Voor dó betrekking van Hoofd aan de Chr. School alhier hebben zich 12 sotHcltaiuten aangemeld. Tot lOMerwiJzres Nuttige Handwer ken werd benoemd tmej. M. de Jonge Ld. alMer. Donderdag 18 Juni vierde de oudste inwoner van Bruinlss©, dje heer C. S. de Graaff Zijn 83ste var- jaardag. Deze krasse oude baas maakt nog dagelijks wandelingen van plm. 10 kan. De uitslag van de gemieente- raadsverkiezingen is als v,olgt: Uit gebracht 1255 geldige stemmen. On geldig 83. stemmen. Kiesdeler 1792/| In 1946 werden uitgebracht 113» geldige stemman. Gezamenlijke rechtse partijen 553 (4J56) 3 z. (3); Pairtij van de Arbeid' 307 (208) 2 2. (1J>V.V«D SÖÖ WW 2 Z. (3>. Gekozen werden K. Geluk (SGP); W. van den Berg (CH) en L. J. Hoo- gerheide (AR); Joh. Bal dn H. Ju. melet (B.v.d.A.)F. D. van V-essiem ieta' A. C. Verspoor (WD). Da heer J. Goudzwaard keert niet to 'de raald terug (WD"). THOLEN Bij de families van Spluntar— Blaas en Goedegebuure—Quist is be. richt ontvangen idat hun zoons in Indonesië vfij ernstig gewond zijn. Een ifoder telegram meldde die fa. mille van' Spluntar dat die toestand van hun zoon niet levensgdviaarlijk' is. P.T.T. Correspondentie voor militairen aan boord van het m.s. „Kota In- ten" (op weg van Indonesië naar Rotterdam) behoort uiterlijk 28 Juni 1949, om 18.00 uur te Amster dam C.S. te worden aangebracht, teneinde gedurende de reis in een aanloophaven te kunnen worden uitgereikt KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kortgene: A. J. v. d- Ham, Hansweert; te Putten: H. Jon ker, Bodegraven; te Stavenisse: J. van Drenth, Waverveen; te Vihke- yeen; C. Treure, Wils urn. Aangenomen naar Hoogersmilde: cand. D. J. Spaling, Heemstede; naar Ams t er dam-Watergraaf smeer (vac. H. A. Visser): H. Aalbers, Vlissingen. Bedankt voor Ommen: J. N. de Ruiter, Sneek; voor Terhorne en voor Gaast-Ferwoude: cand. D. J. Spaling. Heemstede. Geref. Kerk Beroepen te Schagen: cand. A. Wiersinga, Baarn. Aangenomen naar Almelo (vac. Dr. Kraan): G. Smeenk, Breda. Geref. Gemeente Beroepen te Paterson (Haledon Ave): C. Hegeman, Paterson. MARKTBERICHTEN Coop. Veilingsverenlging Zierikzee Veiling van 17 Juni Princessebonen f 125-131; spits kool f 15-16; eerstelingen f 10,30- 1,70; drielingen f 4-5; poters f 4,80- 6,50; andijvie f 8-13; blauwputten f 20; rabarber t 16-17; doperwten f 49-57; peulen f 95-101; sav. kool f 7; postelein f 30-31; aardbeien f 50-86; asperges X 56-110, alles per 100 kg. Perziken f 9-20; bloemkool f 1-25; komkommers f 12-26; krop sla f 2-5; bos peen f 6-13; bos kro ten f 2-5; bos selderij t Balles per 100 stuks en bos. Op het vliegveld Eellde werden gistermorgen eon 9000-taJ Deense postduiven gelost, die meedoen aa- het Deense nationale concours. Zo waren aangevoerd met zes Deense vliegtuigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3