werking met andere landen noodzakelijk Ook de Chinese communisten staan vnnr economische moeilijkheden C. QUISPEL radioprogramma BEDREIGING voorspelling ..Wij schieten te ver voor de dichte bebouwing" „Hoewel tradities op het natio nale gericht zijn en ook gericht moe ten blijven", aldus minister Schok king, „verheugt het mij toch, dat mannen als maarschalk Montgome ry, als militair leider in de Weste lijke Unie zich van eigen nationa liteit weten te distanciëren. De in- tergeallieerde samenwerking ver eist deze distanciëring in principe. Van dit standpunt uit zal men kun nen bezien welke vorm die samen werking aanneemt, waar deze naar toe gaat en wat er uit komt". Mr. W. F. Schokking, minister van Oorlog en Marine, was eregast bij een lunch van het contactcentrum op voorüchtingsgebied, in de Witte Sociëteit te Den Haag, ter gelegen heid van de viering van het 4-jarig bestaan van dit centrum. In zijn tafelrede sprak hij onder meer over het grote belang van het oefeningsverband voor marine, lucht- en landmacht in internatio nale zin. De samenwerking met de geallieerde krijgsmachten acht hij uiterst noodzakelijk, eensdeels ook omdat oefenterreinen in Nederland grote zorg baren. „Wij schieten te genwoordig te ver voor de dichte bebouwing", zo zeide hij. „Het ruwe bedrijf van oefeningen met pantser wagens en tanks is practisch niet mogelijk bij de tegenwoordige graad van perfectie in de bebouwing en vliegtuigen zijn in korte tijd over ons land heen. We kunnen niet alles meer op ons zelf doen", Ten aanzien van Nederlandse pro blemen zeide de minister, dat bet algemeen uitstel van dienstplicht van studenten een ideaal van hem js, dat echter nog niet verwezenlijkt kan worden. Hij wees op andere groepen, die bijvoorbeeld na am bachtsscholing door de dienst van verdere practische ervaring worden afgehouden. Indonesië zowel als de Westelijke unie leggen ons verplich tingen op waaraan we moeten vol doen. De minister content over het leger Zonder het vooroorlogse leger te kort te willen doen, is minister Schokking zeer tevreden over het grotere gevoel van efficiëncy, de houding en de kleding in en van de weermacht. Hij sprak met trots over „mijn soldaten en mariniers". Hij riep begrip in voor hen, die voor al in de kleinere plaatsen van Indo nesië zitten en was voldaan over de rechtzetting van „gruwelberichten". In de loop van dit jaar komen ruim 30.000 oorlogsvrijwilligers en dienstplichtigen terug. ,.De jongens die je bij het afscheid zag, zijn men sen met ervaring geworden", zo zeide Mr. Schokking. Sommigen is het hier een beetje te benauwd geworden. Voor hen moeten emi gratiemogelijkheden komen, indien zij tenminste him morele verplich tingen, die de minister als „opa en oma" aanduidde, met zich mee kun nen nemen. Voorts zal men vele der terug komenden werk moeten geven, des noods enige tijd in de „bovenrol". Wij zijn dit aan hen verplicht, aan de veertigduizend ingelijfden van de 80.000, die jaarlijks ter keuring op geroepen worden. Na hun grote prestaties in dienst, moeten ze door gaans nog maatschappelijk begin nen. Knappere machine dan de mens „The Times" maakt melding van een apparaat, dat een soort mechanisch brein is. Het werd aan de Manchester uni versiteit geconstrueerd door prof. F. C. Williams en twee wiskundigen, prof. M. H. A. Newman en A. W. Turing ex perimenteren er nu mee. Het toestel heeft in een paar weken een vraagstuk opgelost waarmee men in de 17e eeuw was begonnen. Dit vraagstuk, dat niet nader wordt aange duid, is onlangs langs de weg menselijke berekening opge lost. Prof. Turing heeft de ma chine nog maar een - „voor proefje" genoemd van wat op dit gebied te wachten is. De sabotage van de ontmanteling Ondanks de herhaalde waarschu wing van generaal-majoor Bishop, de regionale commissaris voor N.- Rijn-Westfalen, tegen sabotage van de ontmanteling der vier fabrieken voor synthetische producten in het Ruhrgebied, zetten de arbeiders van de „Dortmunder Para fin Werke" en van de „Chemische Werke Essener Sfceinkohlen" te Bergkam en, hun verzet voort. De ontmantelingsploeg, die Maan dagmorgen bij eerstgenoemde fa briek arriveerde, kan het terrein slechts betreden doordat zij verge zeld werd van de Britse stadscom- mandant. De ploeg, die bij de „Che mische Werke Essener Steinkohl" aankwam, liet zich door de voor het gebouw verzamelde menigte overre den heen te gaan. Voor de toegang tot het gebouw had men een bar ricade van voertuigen opgericht. Nader wordt gemeld, dat de „Che mische Werke Essener Steinkoblen" Maandagnamiddag zijn bezet door zevenhonderd Belgische militairen, die vier kleine pantserwagens bij zich hadden. Er wordt geen melding 0 gemaakt van verzet van de zijde der arbeiders. Zuster van Eisler over haar broer Mejuffrouw Fisher uit New York, Eisiers zuster, heeft te Looden ver klaard', idat de vrijlati/ng van Eisler door de Londense magistraat „een zeer tragische politieke fout" was, omdat haar broer „een der belang rijkste en gevaarlijkste agenten was van de Sowjet-Russische gébeime politie en de Kominform". Mej. Fisher, die vele jaren lang ©en der Duitse communistische leid sters was en lid van het bestuur der Kominform heeft met het com munisme gebroken en is er een felle tegenstandster van gewordlen. Zij verklaarde, 'dat haar broer nooit een politieke vluchteling, was geweest. Zijn oppositie tegen Sta lin leidid© er toe, dat hij in 1928 naar Moskou werd ontboden. Sinds dien is hij nooit in Duitsland' terug geweest, behalve op doorreis met officiële zendingen voor ide Sowjet- RussiSche geheime politie. „Eisler zal zijn ervaring in po litieke terreur thans tegen de on derdrukte Duitse ed Oost-Buropese werkende klasse kuonen gebruikte®/" zo zlf. De havenstaking in Engeland verloopt De havenarbeiders van Liverpool hebben met 50 stemmen tegen be sloten, ingaande Maandag j.L, het werk te hervatten. De staking heeft 16 dagen geduurd. Zij ontkenden ten stelligste, dat zij door de communisten werd ge bruikt, zoals minister Isaacs voor de radio werd verklaard. Een sta kingsleider, die te Bristol een groep stakers toesprak, verklaarde: „als ik dacht, dat er een communist on der myn mannen was, zou ik jullie vragen om hem in de haven te smij-, ven". De staking werd opgeheven, om dat het geschil te Avonmouth, waar de staking begonnen is, nu afliep en een schip, dat vandaar naar Liver pool gedirigeerd was, nu niet meer besmet is. Het Iocomotiefpersoneel van het depót Huil heeft eveneens besloten volgende week Zondag normaal door te werken. Nog enig perspectief voor Parijse Conferenlie Zondagochtend hebben Bevto en zijn Amerikaanse collega Adhesion, een bespreking gehouden. Men is van mejning dat deze bespreking aanleiding vond in het diner van Zaterdagavond van Adheson en Wysjinsky. In kringen, die in cioji- tasct staan met de respectieve de legaties, toont mén zich volgens RReeuters diplomatieke Correspon dent hoopvoller over de mogelijk heid tot het bereiken van een over eenstemming to Parijs. Meen hoopt, dait de rapporten van de Berlljnse bevelhebbers een basis voor ver dere besprekingen zullen bevatten. Franse Zuidpool expeditie weer thuis De Franse Zuldpoolexpedltle, waar van wij otnLangs een uitvoerige re portage opnamen, is teruggekeerd. Dezer dagen liet het sohip do „Com mandant Charcot" hat anker val len in de haven van Brest na een afwezigheid van. 198 «dagen. Daarvan werden 160 dagen op zee doorgebracht. De expeditie verliet Brest op 26 November 1948. Meloi bereikte de wateren van Adeüe- lamd op 12 Februari' «en trachtte 26 dhgm lang idoch tevergeefs door het pakijs héén te komen. Zo moest mem het plan opgeven om daar aam lamdi te gaan. Ben an dere Zuidpoolexpeditie is in voor bereiding. Amerikaanse mijnwerkers staken Meer dan 450.000 arbeiders van de Amerikaanse steenkolenmijnen zijm op de oproep van John Lewis, de voorzitter van de United Milne- workers, een staking van een week begonnen, de tweede van dit jaar in de betrokken industrie. Men ver wachtte sledhlts enkele .onafhanke lijke mijnwerkers en ongeveer zes tien diuzend leden van de „Voor uitstrevende MijnwerkOrsvakbond" in Illinois op het werk. De staking verklaring ivam Lewis om een „periode vain sta bilisatie" in de industrie. A.F.P. meldt daderDe mijne'n hébben1 thans grote hoeveelheden steenkool in voorraad en Lewis meent, dat het voor «hem beter is, met het oog op ide beraadslaging over eed nieuw collectief arbeids contract, dat daz>e vGOlwaarfden verminderen. Het huidige contract verloopt per 80 Judi AmerikaanwSe journalisten naar Indonesië De Nederlandse ambassadeur in ide Verenigde Staten, Dr. van Klef- fans, ide Nederlandse cionsulgene- raal, de heer Koopmans en functio narissen van het Nederlandse Voior- lichtimgskantoior te New York, Wa ren Zondagmiddag tegenwoordig op een afscheidsbijeenkomst voor 15 vertegenwoordigers van vooraan staande bladen, tijdschriften en ra- dio-pmroepverenigingen., die op uit nodiging van de Nederlandse re gering per vliegtuig naar Nederland reizen en na een verblijf van twee dagen alhier, naar Indonesië zullen doorreizen. Nederlands sportvliegtuig verongelukt Zaterdagavond heeft een Neder landse „Super Cruiser" een nood landing in Frankrijk moeten maken,. Da bestuurder, lie heer P. vain der Drift uit Voorburg 'brak een been en liep andere blessures op. Zijn passagiers, de medicus N. Versteeg en diens echtgenote uit Nootdorp werden licht gewand. Het sportvliegtuig werd zwaar beschadigd De .verwondingen van de heer van der Drift zijn volgens de laatste gegevens niet levensge vaarlijk. De heer van der Drift deed met zijn1 Super Cruiser, een vergrote en moderne Piper Cub, mee aan de „Rallye |du Cervin" maar Zurich, Zwitserland. Hij is Zaterdagmorgen van Ypanburg bij Den Haag gestart. Militairen, die kort geleden uit Ne derland waren vertrokken, maak ten in Sabang voor het eerst ken nis met het Indonesische landschap. Soldaat Piet Veldhuis van 6-7 R.L is kennelijk in de veronderstelling dat er alleen op Sabang pisangs zijn te krijgen. Hij hèeft tenminste een behoorlijke voorraad ingeslagen. Herhalingsoefeningen voor gedemobiliseerden in 1950 Onlangis hebben de adjudant-ge neraal der Koninklijke Landmacht, geineraal-majoior mr. W. J. van Dijiki, en de Öirreéteur vopr de demobili satie der Koninklijke Landmacht in Nederland, kolonel G. Pruys, pp een persconferentie te 's-Gravemha- ge, waar mededelingen omtrent de repatriëring der troepen in Indo- nesë werden gedaan, ook vragen beantwoord over de 'herhalings oefeningen, welke de uit Indonesië komqnide militairen na hun demobi lisatie zullen moeten volgen. Daarbij is te kennen gegeven, dat déze herhalingsoefeningen niet langer dan zes weken zullen dure®.'. In verband met de ongerusthLed. welke hier en daar door deze me dedeling is gewekt, heeft een [redac teur van het A.N.P. een onderhpud gehad met generaal mr. H. J. Kruis, chef van ide generale staf. „Men is geschrokken pver deze zes weken", zeide generaal Kruis, „maar die schrik' is ongemotiveerd. Er is nog geen definitieve beslis sing genomen" en hij' voegde er aan toe, dat het weinig 'Waarschijn lijk is, dat de duur der herha- lingsoefeningen zes weke® zal'wér den. Sprekend© over de noodzake lijkheid van deze oefeningen, merkte generaal Kruis op, dat de laatste jarén de aandacht er uitsluitend op gericht is geweest de soldaten gereed te maken voor hun taak over zee. Wanneer ide dienstplichtigen uit Indonesië terug kpmen, demobili seren ze en [gaan ze met groot ver lof. Maar «dan moeten Ze beschik baar komen om in geval van on verhoopte moeilijkheden in West- Europa, gebruikt te kunnen worden. Daar komt nog bij, dat de staat van geoefendheid der uit Indonesië terugkerende soldaten bepaald niet geschikt is vopr Europa. De legerleiding, zo voegde gene raal Kruis hieraan toe, begrijpt zeer wel, dat herhalingsoefeningen gen onmiddellijk na terugkomst der demobilisanten in pns land niet Zeer geapprecieerd zouden worden en bovendien niet eens mogelijk Zou den Zijn". Op de vraag hoe hij zich het ver loop dan voorstelde, antwoordde generaal Kruis: „allereerst worden de terugkerende dienstplldhtingen gedemobiliseerd en hun wordt de gelegenheid gegeven oen plaats in de maatschappij terug te vinden. Middelerwijl kunnen voorbereidin gen gemaakt worden pm ze te demobiliseren en ze dan later in de loop van 1950 voor een zo kort mogélljke periode van her- h al lngso of ontogen op te roepen. Men moet dat zien als een mobilisatie- en een korte herhalingsoefening. De gedochte gaat uit naar een zodanig,© periode, dat met medewerking van de werkgevers de betrokke nen daardoor in hun burgerwerk- kriing geen hinder zullen onder vinden". Generaal Kruis deelde nog mede, dat het zal gaan om maxir maal 20000 man in 1950. Giftige leverworst maakt 300 personen ziek In Rijnsburg (Z.H.) zijn ongeveer 60 gezinnen, ongeveer 300 personen omvattende, min of meer ernstig ziek geworden door het eten van leverworst. De worst Is in beslag genomen en voor onderzoek door gezonden .Men heeft te doen met een bacteriologische vergiftiging. De eindconclusie van het onderzoek, dat nog steeds gaande is, zal nader be kend gemaakt worden. Op last van de burgemeester zijn alle scholen in de gemeente ge floten ter voorkoming van besmet ting. 3 jongens verdronken in het Wylermeer Ba het gecorrigeerde gebied on der ide gemeente Ubbergen-Beek bij Nijmegen zijn Zaterdagavond in het Wylermeer drie jongens ver dronktea. De 11-jarige Graiissen, 'da 12-jariga Benda en idle 14-jarige Schattocr waren met (een 13-jarig vriendje naarhet meer gegaan, waar zij een/ plat bootje van een viiss©r haddéa gevonden. Terwijl het vriendje aan ide kant bleef, zijn de [drie ami deren met het bootje tnaar het midi dien van het meer ge- pedldield. Daar sloeg het vaartuig om. Slechts ééh van de jongens kohi zwemmen, maar hij werd idJoocr de anderen mee naar ide diepte getrokken. Be'vriend is naar huis gegaan en schijnt niemand' iets te hebben gezegd, totdat ide ouders van de slachtoffers lieten onder zoeken, waar de jongens gebleven waren. Zondagochtend heeft hij1 de burgemeester de plaats van het ongeluk aangewezen. De stoffelijke resteh van de Idriio johgens zijn Zondagavond tussen 7 ©hi 8 uur opgedregdj. Zij wenden door (de politie vrijgegeven aan de ouders. Ingezonden mededeling Pianostemmen Repareren Woensdag 16 Juni HILVERSUM I. 801 M. 7 nieuws; 7.16 gymnastiek; 7.60 strijdlied; 7.88 gram.; 8 nieuws; 8.16 concertorgel; 8£0 voor de huls- vrouwl; 9 gram.; 10 moeder en ktod; 10.06 morgenwijding; 10.20 kook- proatje; 10.86 ala de stofzuiger zwijgt; 11 populaire gram.; 12 Mil- iersextet; 12.80 land- en tuinbouw; 12,88 voor 't platteland; 12.88 con certorgel; 1 nieuws; 1.16 kalender; 1.20 Vincentino;; 1.60 gram.; 2 ge- vroken portret; 2.16 planosolistj 2 *5 gram.; 8 de regenboog; 3.80 u© Roodborstjes; 8.50 fietstocht door Nederland; 4 gram.; 4.15 voor de k.enters; 4.80 beantwoording vra gen; 4.55 de Jeugd aan 't woord; j.15 Promenade-orkest en zmgso- .,ste; 6 nieuws; 6.15 varia; 6.20 am.; 6,80 voor de strijdkrachten; de laak van de gemeenteraad 7.15 blaasprkest; 7.80 ^oor de jeugd/ S nieuws; 8.10 Holland Festival; J5 orkest Malamdo; 9.80 verkie zingsuitslagen en gram.; 10.45 wel ig voorkomend beroep; 11 nieuws 1.15—12 verkiezingsuitslagen en gr. .IILVERSUM II. 415, 245 en 1875 M. 1 nieuws; 7.15 Te deum laudamus; .45 woord voor de dag; 8 nieuwts; 8.15 grèm.9.30 waterstanden; 9.35 Loudens Philhannonisch orkest en ■olist; 10.30 morgendienst; 11 Bonds dag; 12 gram.; 12.30 land- en tuiin- >ouw; 12.33 koorzang; 1 niefu,ws; ..15 Metropole-orkest en solisten; 2 gram.; 2.40 praatje over bloemen; 3 gram.; 33 45 Alma Musica; 4.15 voor de jeugd; 5.30 gram.; 5.45 Simavi; 6 mannenkoor; 6.30 orgel- Concert; 7 nieuws; 7.30 vacantie- moigölijkheden; 7.45 pianoduo; 8,00 nieuws; 8,05 programmaproloog; 8.15 verkiezingsuitslagen en gram.; 9.30 gram.; 9,45 Holland Festival; 10.15 gram.; 1025 viool en piano; 10.45 overdenking; '11 nieuws; 11.15 con cert; 11.30—12 gram. 15 Juni. Zon op 4.19, onder 21.01. Maan op 0.20, onder 8.46. Laatste Kwartier 18 Juni. Grotere productie van sigaretten en kerftabak Sedert enige maanden draait «de industrie van sigaretten en kerf tabak op een. verhoogd niveau en men verwacht binnenkort een ppor d/uctie, die een voorziening van pijn. 31/2 rantsoen per week mo gelijk zal maken. Het ziet er dus naar uit, dat er een streven be staat een ruimer rantsoen van'deZe tabaksartikelen beschikbaar te stel len of binnen afzienbare tijd tot al gehele opheffing van de rantsoe nering over te gaan. Informatie hieromtrent bij het de partement van Economische Zaken had evenwél tot resultaat, dat men antwoordde, dat omtrent een «datum van eventuele rantsoenverhpging of Opheffing der rantsoenering nog geen mededelingen kunnen worden en Heemraadssingel 304 Tel. 38155» Rotterdam Eetn ruim 2-jarig meisje, dat Zondagmiddag omstreeks half drie met haar moeder in het Vondel park te Amsterdam wandelde, is door een op Tiol geslagen paard omvergelopen en met een gebroken linker dijbeen in het Emma-kinder- Ziékenhuis opgenomen. De Amerikaanse commentator Drew Peersom heeft in een radipr Commentaar verklaard, dat de Ame rikaanse minister van buitenlandse Zaiken, Achesom, tracht een nieuwe bijeenkomst va® ide raad van minis ters van buitenlandse zaken van de Grote Vier te arrangeren en wél in September te New York. Pearson zei, dat de jongste besprekingen van «de ministers te Parijs geen overeenstemming hadden gebracht. Zij kunnen de Westelijke naties niet missen inwoners van de stad aan het Werk te houden. Volgens de „New Yprk Herald Tribune" is het thans duidelijk1, da,t de communisten waarschijnlijk het beeld van de Chinese handel zul len wijzigen, doch zij beseffen, dat zij noch «de bestaande Industrieën in bedrijf kunnen houden noch hun plannen voor verdere industriali satie icu/nnen uitvoeren zolder ©en uitgebreide handel met de Weste lijke naties. Een handicap voor <Je communisten Is, dat zij behalve tungolie en antimonium weinig kun nen verkopen. Wanneer hun facili teiten voor de export van het wei nige, «dat zij lettonen verkopen, zijn verbeterd, zal ook de buitenlandse valutapolittók beter zijn, doch de eerstkomende jaren zal deze waar schijnlijk mg niet gunstig adjn. Volgens een bericht in de New York Times is een aantal buiten landse zakenlieden, die het eco- homisch't: leven van Sjanghai ver scheidene tientallen jaren hebben gadegeslagen, van mening, dat er een ernstige crisis zal intreden, ten zij de buitenla|ndsohe hulp of een lening wordt verstrekt aan het com munistisch regime. Deze zakenlieden menen, dat de toekomst van de buitenlandse han del in China afhankelijk is van het succesv dat de Communisten zullen hebben bij hun huidige politiek van gematigdheid. Het voornaamst© pro bleem in Sjanghai is het verkrijgen van voldoende dollars om de indu strieën op oatag «O de E&iWpe/u*a FEUILLETON of naar het Engels door Virginia Taylor 13 Mr. Howard en de groom onder vroegen de mannen naar de plaats waar de dieren waren opgevangen en naar de toestand van het rij tuigje. Daarop gaf Mr. Howard hem een beloning en stuurde hij de groom met de invalide paarden naar zijn stal, waar ze ook het wrak van het rijtuigje zouden bezorgen. Voor «die nacht zou de man in huis sla pen, terwijl dan voor de volgende dag naar omstandigheden zou ge handeld worden. Mr. Howard ging nu weer een telegram aan Lady Wincourt ver zenden, waarin hij haar gastvrij heid op Drumcantry bood, mocht zij soms haar broer willen zien. „Het is verschrikkelijk lastig, dat de man nu just hier dat ongeluk moest krijgen", mopperde Mr. Ho ward tot zijn dochter. Maar, als het goed afliep wat zij van harte hoopte dan vond Evangeline het nog zo onaangenaam niet. Door de komst van Mr. Byme was zjj smaak gaan voelen voor jnige afwisseling in haar leventje. Dus ging ze naar Janet en drukte naar op het hart, de logeerkamer net bijzondere zorg in orde te ma ken voor Lady Wincourt en haar amenjcr. Daarop ween ■■rij er Pa trick op, dat het zilver, naar be horen moest gepoetst worden en ge lastte zij nog enkele dingen betref fende de bediening van de logé's. Laat op de avond kwam er een telegram van Lady Wincourt: „Dank u. Morgenochtend ben ik bij u. Telegrafeert u mij naar Sel- bourne Hotel hoe hy het maakt. Adela Wincourt" De volgende ochtend was in de toestand van Mr. Aubrey Stansfield niet veel verandering gekomen en Evangeline zag er tegenop, om de zuster van de patiënt met zulk slecht nieuws te moeten ontvangen. Om twaalf uur op de middag kwam de gast aangereden in het rij tuig van Mr. Howard. Lady Wincourt was een levendig vrouwtje van ongeveer vijf en twin tig jaar; kostbaar en opzichtig ge kleed en met zoveel bagage bij zich dat Evangeline zich met verbazing afvroeg wat ze hiermee doen wilde. „Hoe vriendelijk van u, om mij te laten komen I" zei ze op enigszins beschermende toon tot Mr. Howard, die zijn gast in de hall kwam be groeten. „Ik hoor, dat mij arme broer het niet beter maakt Mag ik hem eens zien!" „Ik kan u zo dadelijk naar de portierswoning geleiden, waar hü ligt, maar u wilt zeker vooral in het oog houden, Lady Wincourt, dat uw broer volkomen rustig gehouden moet worden?" „Ja zeker. Och, arme jongen, dht hij er zo slecht aan toe is!" En terwijl Mr. Howard haar bij de patiënt bracht, ratelde zij steeds door: PJk hoop, dot hy niet »J to laxxg ziek is, want de volgende week moet ik naar de bazaar van de hertogin van Dorriston. Ze rekent op mij en ik zou bij haar logeren." „U kunt er zeker van zijn, dat wij alle mogelijke zorgen voor uw broer zullen hebben, mocht u soms ge noodzaakt zijn hem te verlaten, eer hij buiten gevaar is", antwoordde Mr. Howard kalm. „U spreekt toch alsjeblieft niet van gevaar!" Reeds trad de verpleegster hen te gemoet en antwoordde op een stort vloed van vragen, die Lady Win court haar deed: „Ja, my Lady, uw broer zal u niet kennen, maar u kunt binnenkomen en u kunt hem zien. Alleen, spreekt u niet, als hij stemmen hoort, maakt hem dit onrustig." „Ja, vreemde stemmen, natuur lijk. Maar als hij de mijne...." „De dokter heeft strenge orders gegeven", antwoordde de zuster be slist. „Welke dokter heeft u? Toch geen Ierse dorpsdokter?" „Dokter Milson is zéér knap. Maar als u er liever een Londense spe cialist bü hebt?" „Laat ik eerst de patiënt eens zien", meende zij. Na vijf minuten kwam ze snik kende terug en riep: „O, hij zal zeker sterven! Waar om hebt u mij niet gewaarschuwd? Ik zal dadelijk om Sir Alfred Hope sturen. Winter kan het telegram dan naar het naaste postkantoor bren gen." „Zeker, dat kan Winter doen. U weet dat mijn huis en mijn perso neel tot uw beschikking zijn, Lady Wincourt" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2