Overdenking Stad en Provincie Candidaatstelling vergadering Uitvoering BurghGastelse Sportclub Woon- en Winkelhuis Indien Christus niet opgewekt is, zo is Uw geloof te vergeefs Paulus, in 1 Kor. 15 De boodschap van Pasen, mijn vrienden, is heft meest onge looflijke, dat de Bijbel ons bericht. Dat Jezus Christus geboren is, dat Hij geleefd, geleden heeft, dat Hij aan een kruis gestorven is nu goed, waarom zouden wij er aan twijfelen? Maar dat Hij de dood overwint en levend terugkeert naar de Zijnen, dat is een ongé- hoprd, een ongelooflijk feit. En toch, zoals Paulus aantoont, is deze Boodschap van Pasen het meest onmisbaar voor een mens. Wat zouden wij hebben aan een doden Middelaar? Dié kan voor ons niet pleiten bij: God. Die kan voor ons de Leidsman niet zijn naar het grote Rijk van eeuwig leven. Met een doden Jezus was Paulus nooit de hele wereld door getrokken, en was er geen Chris telijke kerk gekomen. Neen, de Bij bel vertelt ons, dat wij een leven den Heiland hebben aan Gods rechterijjpid. En dat Hij spoedig terugkomt, ook tot ons! Zonder dat is alles, wat de ketrik verkon- kondigt, zelfs het Kerstevangelie te vergeefs! De boodschap van Pasen is het meest genegeerd in de wereld. Niémand bijlna van de grote man nen, die de geschiedenis menen te maken, neemt haar serieus. En toch is deze boodschap het meest onmisbaar voor onze donkere wereld, die steeds even triest en hopeloos blijft, ondanks de voortdurende stroom van nieuwe menselijke probeersels. De verlos sing komt nooit van beneden, alle uitvindingen en organisaties ten spijt. Maar dat God Jezus heeft opgewekt, daarin" ligt de belofte en de zekerheid van een nieuwe wereld! Zonder .dat is allies in de wereld zelfs alle geloof te vergeefs! Do boodschap van Pasen is ook en daar zit alles op vast het meest aanstotelijk appèl op ieder mens. Gij Wilt er niet aan Weet ge, waarom niet? Omdat ,wij heimelijk de wereld van de dood toch begeren boven het leven. Wij klagen, wij kreunen, maar we blij ven toch liever onberoerd door die levenwekkende bazuinstoot van de Opstandig! Want deze wereld van de dood is dezé wereld van zelf zucht en zonde, waarin We zjo, goéd thuis zijn. Daar willen (wie 'in blijven1 De wereld van het leven, dat is de wereld, [waarin we niet meer ons zelf kunnen zoeken, niet meer onze eigen wil kunnen doen. Daar heerst Christus. Voor U, 'zondaar, is dat opschrikkend, aanstotelijk, alles om- dersteb'ovenwerpeind. En tochonmisbaar! Wie zich niet .door deze boodschap tot een göheel ander, nieuw mens laat maken, die heeft een vergeefs geloof". Wie aan de Heer van' het leven Zijn hart leert geven, die heeft de grote genade gevohdén. Ik hoop, dat gé zó Pasen viert, .en zó morgen zult luisteren naar het Scho ne Verhaal van het Leven uit de Dolod. Haamstede. D. v. S Waarnemers van de V.N. in Palestina gaan koffers pakken Donderdag a.s. zullen vele waar nemers der Verenigde Naties in Palestina naar hun respectieve lan den terugkeren. Uit gewoonlijk be trouwbare bron wordt vernomen, dat er slechts een „romp" van de staf. van waarnemers achter zal blij ven, na de kort geleden gesloten overeenkomsten. Slechts bij Akaba, waar Israëlische en Britse troepen gestationeerd zijn, zal 'n veld-waar- nemingspost gevestigd blijven. Ook de kleine vloot ten behoeve van waarnemers op zee, zal beperkt worden. Galsteen-ontdekker Dr. Charles Kirbey, leraar van de operatie-doctoren aan het universiteits hospitaal te Philadelphia, maakte melding van een apparaat, dat het vin den van galstenen zal verge makkelijken. Daardoor zal men in de toekomst in staat zijn galsteenlijders effectiever te helpen. Dit gevoelige in strument werkt als een pho- nogfaaf. Het heeft een hoor baar signaal wanneer het in contact komt met een gal steen. Het apparaat zal dus (I tijdens de operatie kunnen aantonen of alle stenen zijn verwijderd. Want tot op he den kon het voorkomen dat niet ontdekte galstenen ach terbleven, waardoor nogmaals 'n operatie noodzakelijk werd. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur Ds. v. d. Klis; 2e Paasdag: 10 uur Ds. v. d. Klis. Haamstede: 10 uur godsdienst oefening, 3 uur Ds. v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: geen opgave ontvan gen. Nieuwerkcrk: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. OosterJand: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 9.30 en 3.30 uur Ds. Mallan. St-Philips- land: driemaal leesdienst; 2e Paas dag Ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Zierikzee: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10.30, 2 en 4.30 uur leesdienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst; 2e Paasdag 9.30 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur opdrachtdienst, 3.30 openluchtsamenkomst Achter weg, 7.30 uur openbare samenkomst. 2e Paasdag: 6.30 openluchtsamen komst. ZIERIKZEE De kustvaarder Minerva", thuis behorend te Groningen, 'kwam Don derdag uit Goeie (Eng.) met kolen voor de gasfabriek. Daar deze fa briek een moderne losinstaillatié heeft, was het zeescheepje spoedig gelost en vertrok het reeds Vrij dag wéér naar Rotterdam. Provinciale boot aan de grond De tweede morgemboot liep giste ren op de terugweg maar Zierikzee, halverwege de haven aam de grond', wegens het abnormaal lage water. De boot 'kom zich miet lop eigen kracht uit haar onvrijwillige po sitie bevrijden. Met assistentie van de veerboot van ide heer C. Barre voets 'gelukte het echjter wear, het schip in wat idieper water te sle pen, zodat daarmede het euvel ver holpen was. BURGH „Nu met Hope" In een ider lokalen van de O.L. 6chool hield de zangvereniging „Nu met Hope" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer T. L. Jonker, memoreerde in zijtn openingswoord een en ander uit het afgelopen ver enigingsjaar, o.a. het overlijden van de directeur, |de (heer Jao. Radioma ker, doch stelde tevens vast, de ver. in de heer Kuperij ée& waar dig opvolger heeft gekregen. Ook stond hij stil bij het gezamenlijk reisje, dat ondeimoimen was ten waar aan allen nog aangename herinne ringen bewaren. Uit het jaarverslag bleek, dat de (ver,. 2 zomerconéerten had igegeven én 1 uitvoering, ter wijl ook deelgenomen iwerd aan het jaarlijks concours van de Zeeuwse Zangersbomd, dat (dit jaar in Haam stede werd igehouidlen. De var. teldie aan het eind van het jaar 44 leden, terwijl 122 donateurs de ver. steu- jtiém. Besloten werd qok in 1949 weer aam het concours 'deel te ne men, dat in Goes zal gehouden wor den. De rekening sloof met een goed slot van f 28^39. Als bestuursleden werdén herkozen de heren G, Sla ger én M. Kommer, terwijl in dé vacature Jac, Rademaker de heer C. v. d. Klooster en wegens bedan ken van méj. J. Hogenstein, me). M.' Steur gekozen werden. Na rond vraag volgde sluiting. HAAMSTEDE Door de Anti Revolutionaire kies vereniging Js voor de ajs. gemeente raadsverkiezing de volgénldé gros lijst vastgesteld: 1. Jan v. Waverén; 2. K. Manni; 8. P,. J. Jonk(er; 4. M, J. Jonker; 5. A. Leen we; 6. J. den Boer. BROUWERSHAVEN VARA-Afdeling opgericht Woensdagavond sprak ifn hötel „Riinigelberg" alhier dhr. Geleans uit Middelburg als propagandist van de "Radio-omroépvereniging VARA. Er werd een afdeling samengesteld waarvoor zich reeds 35 leden beb- beni opgegeven1. Het bestuur werd' samengesteld als volgt: voorzitter J. Dekker; secretaris J- B. Grootjan® penningmeester J, A. v. tdl. Hoek; lid' L. Klaasse. De bedoeling is een spaarkas te vormen en daardoor een> reisje naar de studio te maken. Candidaien voor de raad De candidatenlijst voor idle ge meenteraadsverkiezing Van de Partij van idle Arbeid wend vqor deze ge meente bij referendum als volgt sa mengesteld: 1. J. Dekker; 2, P. de Moor Cz.; 3. A. Duinhauwer; 4. Mj. Maitthijssie; '5. C. J. Klootte; 6. C. van Beverem; 7. L. Klaasse; 8. J. Koopman; 9. A. ide Jomigé; 10. K. G. van Zuidland; ,11. J. van Ussel- idijke; 12. P. Kroon. Voor de A.R. is de volgenldle can didatenlijst samengesteld1. R. J. v. id. Wekiken; 2. C. W. den Boer; 3. H. Verhoeff; 4. C. Landman; 5. J. G. Jonker; 6. Wi. J. Bqot; 7. N. Fionteine. BRUINISSE Ongelukkige valpartijen Mej. D- van Idem Tql alhier had het oingelulk van de zolder te val len, waardoor haar arlmJ op drie plaatsen wend 'gebroken. Het zes jarig zoqnitje van de heer A. Jumie- let Sz. had eveneens het longeluk te vallen én een arm! te breken. Beiden moesten, nadat |do(kter Quaak de ©ersje hulp had varleenld, Daar het Ziekenhuis te Nioondgopwa ver voerd worden. Aan de [machinefabriek „Wel- geliegem" van de heer P. Maaskant" wordt (mjoménteel het ïnosselvaair- tuilg ZZ 10 van da heer Bleij'etoberg uit Zierikzee van - een 70-75 p.k. Deutz Diésel'mlotor voorzien', alsmede van een, nieuwe lier ©(ml te vissen. Dit schip werd door |dé Duitsers gevorderd en1 bekwam zeer veel oorlogsschade. De firma de Klerk in Kruispolder (Z.V.) [heeft het schip gerepareerd. Het zal straks zeker een nuoqie aanwinst zijn vlqor ide Zierikzeese vissersvloot. Gemeenteraad Bruinisse In de Donderdagavond gehouden vergadering van ide gemeenteraad! werd' tot igemeemtebqde benoemd Ida heer Jac. Westdorp. ,Tot kassier van het gemeentelijk woningbedrijf werd benoemd de heer Ja v. |d. Berge. Aan de plaatselijke afd. van V.V.V. werd f 75 subsidie verïeen|d. Even eens werd subs, verleend aan Ide Stichting V. 'Zeeuwse Visserijbelamgon (f 85). De buitengewone' bijdrage van bet Rijk werd nader vastgesteld op f 16.1500. Aan |de straiten in de nieuwe woonwijk zullen namen ge geven worden lOntleend <aam Ide thans levende leden van qns Koninklijk Huis. Ingezonden mededeling EEN LADDER IN UW KOUS? Door gebruik van de modernste apparaten kunnen uw mooie kousen (ook Nylons) onzichtbaar gerepa reerd worden en zijn ze in één dag klaar bij VAN BUUREN, Dam 366, Telef. 115 KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nyega-Elahuizen: J. Veenendaal, cand., Meppel; te Wet- singe-Sauwerd: H. J. ter Hazeborg, cand., Groningen. Aangenomen naar Schiedam: J. Gras, Beilen. Bedankt voor Kruiningen: J. B. Weener, Heerjansdam; voor Vrees wijk: G. Spilt, Klaaswaal; voor Noordeloos: P. M. v. Galen, BrakeL. Geref. Kerk Bedankt voor Nieuwe-Pekela: L. G. Pleysant, Paesens. Oud-Geref. Kerk BRUINISSE. Tot iquderlitng wérd herkozen de heer M. vain Popentng, tot diaken dé heer M. valn DotmJ- Ook Oldenzaal gaat feestvieren 700 jaar stadsrechten Valn 27 Augustus tot 6 September é.s. wordt te Oldénzaal het 900-jar rige bestaam vad (de mariütreChten en h©t 7,00-jarig bestaan van' ide stadsrechten gevierd. Er worden festiviteitén (georga niseerd', o,a. een tentoonstelling lOud-Oldenzaal, ©enlOuldl-OIidenzaals marktplein', eeD historische qptadh(t, waarin verschillende momenten uit de .geschiedenis van Olldionzaal zul len voorkomen, onder andere Idé aanbieding van de marktrechfcen in 1049, hetzelfde van. ide stadsrechten door bisschop Ottjo ,in 1249 leh hét belég van Oldenzaai door Prins Maurits in 1579. U.V.V.-Poppententoon- stelling De U.V.V. in Zeeland is voorne mens in Mei en Juni een poppen en speelgoedtentoonstelling te orga- niseren, die in verschillende plaat sen van onze provincie te zien zal zijn. Deze tentoonstelling is samen gesteld uit particuliere inzendingen. In de plaatsen Middelburg, Vlissin- £en en Goes zijn ter beoordeling van de ingezonden goederen, plaat selijke jury's ingesteld. De provin ciale jury, die de slotbeoordeling zal uitspreken, is als volgt samenge steld: mevr. de Casembroot, dhr. Telgenkamp en mevr. Sanders- Schadé. De expositie zal voor een luttele prijs te bezoeken zijn. Predikbeurten Zondag 17- eit Maandag 18 April (le en 2e Paasdag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk, 10 uur Ds. Knijff; Kleine kerk, 10 uur Ds. v. d. Poel, 7 uur Ds. Huizing. Kerk- werve: 10 uur Ds. v. d. Grift. Se- rooskerke: 7 uur Ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur Ds. Enklaar. Haam stede: 10 en 6.30 uur Ds. v. Vliet. Renesse: 11 uur Ds. Cramer; Evan gelisatie: 10 en 7 uur dhr. Bolijn. Noordwelle: 9.30 uur Ds. Cramer. Eikerzee: 10 en 6.30 uur Ds. v. Tuil. Brouwershaven: 10 uur Ds. Enklaar. Zonncmaire: 9 uur Ds. ten Cate. Noordgou\ye: 10.30 uur Ds. ten Cate. Dreischor: 10 uur Ds. Huizing. Ouwerkcrk: 10 uur Ds. Pijnacker Hordijk. Nieuwerkerk: 10 en 6 uur Da. Westerhof. Oosterland: 10 en 3 uur Ds. v. d. Broeck. Sirjansland: 10 uur Ds. Moerman. Bruinisse: 11 en 6 uur Ds Marsman; 2e Paasdag 10.30 uur jeugddienst. St.-Philips- land: 9.30 uur Ds. van Putten, 2.30 uur Ds. de Lint; 2e Paasdag: 9.30 uur Ds. de Lint. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur Ds. Pabon uit Den Haag. Geref, Kerk Zierikzee: 7.30, 10 en 6 uur Ds. Gre- ving. Haamstede: 10 en 3 uur Ds. van Swigchem. Scharendijke: 10 en 2.30 uur de heer R. Postma uit Haag. Brouwershaven: 9.30 uur Ds. Bremmer, 1.30 uur Ds. Gre- ving. Zonnemaire: 10 ven 2.30 uur Ds. Aalbersberg. Nieuwer kerk: 10 en 6 uur dhr. A. Vreugden- hil. Oosterland: 10 leesdienst, 3 uur Ds. Bremmer. Bruinisse: 1.30 en 6.30 uur Ds. Bremmer. Anna-Jacobapol- der: 10 en 2.30 uur Ds. Artzen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3 uur Ds. Kouwenhoven, Mededeling Rijkslandbouw Voorlichtingsdienst Waarschuwing aan telers van 'kool zaad en aanverwante gewassen Op vérschillénide plaatsen op Schou wen éni Diui'velanid zijn die laatste dageui dé eerst© kooilzaaldjgiainske- yers ^gevonden. Naar aanleiding hiérvan achten wij het 'gewenst ide telers te adviseren hun perceel jof parceled >qp het aan wezig zijn vah genoemde Wever te controleren. Voor zover men de glahskeryer rnlet Went, een korte besdhirijlving: „Het is een dqnWer metaal-glan- zenld kevertje van 2—2 Va mimi. long én IV2 mm', breed. 'Men Wan ze aantreffen in de toppen der plan ten, zodra het gewas in ide knop Wamt". De bestrijding diént zo vroeg mo gelijk te worden aangevat en wel ia het Wnopstadium d©r plant. In sommige gevallen Wan met één behandeling worden volstaan. In dien de bloei traag veriqopt lof in dien de bloei (tengevolge van on gunstige weersamistaJndighedien niet doorzet, zal mén (de behandeling één Cf meermalen, telkens na 8 (dagen, moeten herhalen. Voor ide bestrijding kunnen Ro teren-, DDT ©n KCH-bevattende middelen wohdan gébriiiWt. Deze die nen naar de onderstaanldle hoeveel heden ten concentraties te worden aangewend Roteniom-spuiit: 1 déél Rotenjon op 7500 delen waiter/rnaar ©en hoe veelheid van 809—11000 liter p. ha. Roteniom stuif: I (25 k|g./ha. van ©en product, dat 'een pet. Rotehon bevat. DDT-spuit: 1/2 pet .-oplossing vaneen (product, dat 10 pot. DDT bevalt. Bij gebruik van prolduoten met een hoger gehalte, sterkte naar verhouding. DDT ^tu'itfl: I (25 Jk|g./ha. van ieeu' pro duct (dait 6 [pet. DDT bevat. HCH-spuilt: 1/2 p et .- oplossing van •ean product, dat 10 pot. H[CH be vat. Bij gebruik van prqdluicten met een hoger gehalte, sterkfte naar verhouding. IFRCH stuif: I 25 Wg./ha. van een prpdudt, idait 5 pet. HjCH bevat. Nadere inlichtingen worden gaar- mé vérstrekt door de assistent van dé Voorlichtiinigsdiénst, werkzaam in hun gebied. Zierikzee, 15-4-'49. De Hoofdassistent, M. MURRE. Verkiezing Gemeenteraad De Burgemeester der gemeente Zierikzee brengt ter openbare ken nis, dat: 1. op Dinsdag 10 Mei as. de CANDIDAATSTELLING vaordevor- kiezing van de leden van do raad dezer gemeente zal plaats hebben; 2. op die dag van des voormld- dags 5 uur bij de voorzitter vain het hoofdstembureau ter secretarie dezer gemeente lijsten van camdi- daiten kunnen worden ingeleverd; 3. iedere lijst moet wiorden onder tekend door tenminste 25 personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het ogenblik van de inlevering, kiezers zijn vo©r de gemeenteraad 4. dezelfde [kiezer niet meer dan één lijst mag ondertekenen; 5. de candidaten op d© lijsten worden geplaatst met vermelding van hun voorletters (die geheel of ten dele dopr de voornamen mo gen worden vervangen) en Woon plaats, in de volgorde, waarin door de ondertekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven; 6. indien de candid aat is een ge huwde vroufwl of weduwe, zij op de lijst wordt vermeld met de naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot, onider toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door heit woord „geboren" of een afkorting van dit woord; Ondertrouwd: J. A. FREDERICHS en 1 A. G. J. LANDEGENT Ou.d-Vossemeer „Welgelegen" Haamstede, Burghseweg 42 Huwelijksvoltrekking 29 April te Haamstede SPORT BILJARTEN Van de Pol speelde voor de NJ.W.I.N. De wereldkampioen Piet van de Pol speelde onder auspiciën van de Ned, Biljartbond, te Tiel ten bate van de N.I.W.I.N. een partij van 600 caramboles 37/2, tegen de Ne derlandse kampioen H. Metz. Van de Pol was goed op stoot en wist in vijf beurten zijn partij uit te ma ken. Zijn hoogste serie was 263, zijn algemeen gemiddelde 120 carambo les. Mets kon er niet inkomen en maakte slechts 100 caramboles. De belangstelling, niet geheel uit Tiel, maar uit de gehele Betuwe, was zeer groot. VOETBAL Zierikzee II-Goes H A.s. Zondag speelt Zierikzee H een vriendschappelijke wedstrijd tegen Goes II. Deze wedstrijd is een nuttige oefening voor het 2e elftal, om in vorm te komen voor de a.s. degradatie-wedstrijden. Het bestuur van Zierikzee deed een goede keus het sterke Goes II als tegenstander te vragen. De elftalcommissie zal kunnen zien wie er op deze plaatsen voldoen. Het kan een mooie wed strijd wordenl De opstelling van Zierikzee II luidt: J. Stoel d.; J. Volkeri en A. de Vin a.; J. Scholten, C. v. Aken en J. v. d. Westen m.; J. v. Aken, J. de Hooge, K. Holm, A. Volkeri en C. v. d. Westen v. 17 April Zon op 5.40, onder 19.40. Maan op 0.56, onder 7.36. 18 April. Zon op 5.38, onder 19.42. Maan op 2.05, onder 8.29. Laatste Kwartier 20 April 4.27. ADVERTENTIES Enige kennisgeving Geboren: KAREL WENNINK „De Krekel", 13 April 1949 Renesse. Verloofd: PUCK SIEBURGH en A. C. VAN DER HAVE Jr. 18 April 1949 „De Schakel", Nunspeet A 99, Oosterland (Z.) Heden overleed, geheel onverwachts, te Weesp, onze geliefde broeder, zwa ger en oom, ARIE VAN DONGE in de ouderdom van 56 jaar Uit aller naam, Wed. A. Meijer-van Donge Zierikzee, 14 April 1949 7. Op dezelfde Hijst te 18 camidiidaten mogen wiordeui ge plaatst; 8. dezelfde caodldaat miet mag vooirkoimem op meer dam één van de lijsten; 9. bil id)© lijst ifioet worden overgelégd de SCHRIFTELIJKE verklaring van iedere daarop voor komende camdidaat, dat hij bewil ligt in zlijm camdidaatstelling op deze lijst; 10. indien een candi'daart zi'dh bui ten het Rijk iai Europa bevindt, de oruder 9 bedoelde verklaring telegrafisch kan worden gedaan en in dat geval niet aan het voorge schreven formulier gebonden is; 11. elke Ijsit moet worden inge leverd persoonlijk door een kiezer, bevoegd tot deelneming aam de ver kiezing en idat de candidaten daarbij tegenwoordig kuninem Zijln; 12. de tot invulling bestemde for mulieren voior die lijsten van candi daten en voor dé hierblovén onder 9 bedoelde verklaringen, ter secre tarie dezer gemeente kostelpios ver krijgbaar worden gesteld geduren de drie wéken vóór en op de dag der 'canidl'daatstellliin'g, derhalve v,an 19 April tot en met 10 Mei a js. Zierikzee, 16 April 1949 De burgemeester voornoemd, SCHUURBEQUE BOEIJE Zierikzee I-Nieuw Borgvliet I Voor Maandag (2e Paasdag) heeft Zierikzee I een thuiswedstrijd in de voorronde om de K.N.V.B.-beker. Hier komen twee clubs tegen elkaar van gelijke krachten, wat ook uit de stand op de ranglijst blijkt. Het behoeft dén ook geen betoog dat dit een spannende en naar we hopen ook sportieve wedstrijd zal worden. De opstelling van Zierikzee I luidt: A. Hage H. ten Haaf en J. Schoonen a.; F. v. d. Westen, J. Dogger en J. de Wit m.; L. Verloo, I. Haverhoek, J. Rossen, A. Koster en C. v. d. Werve v. Zonnemaire I-Kruinigen I Op Maamidag 18 April (2e Paas dag) spele(n de in het mieuw gé- stoken roden hun eerste thuiswed strijd voor de promotie 4e klasse KNVB em wel tegen Kruinimgem I. Voor deze belangrijke wedstrijd komt de thuisclub als volgt uit: G. de Jonge, d.; M. Moelfcer en J. Barman, ad A. J. Geleijhse, W v. Nleuwenhuize en J. v. d. Sande ml.; L. van Putten, 'M. Geelhoed], W. H. FIoMl, A. J. J. Stoel, U M. Hillebrand, v. Reserves: j. J. Romijln, J. P. v. Ast, J. Deurlo en F. C. Etiëmne. Aanvang 2 80 uur. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde moeder behuwd- en grootmoeder, KAATJE DE BIL- GEELHOED, wed. van Johan de Bil, in de ouderdom van ruim 87 jaar. Dreischor, M. C. Dijke-de, Bil M. Dijke Serooskerke (S.), J. J. de Bil M. J. de Bil-Syrier J. M. de Bü Dreischor, C. J. Dooge-de Bü Joh. Dooge L. Dooge Dreischor, 14 April 1949. Bazar Oosterland DANKBETUIGING Hartelijk dank aan allen die meehielpen om onze Bazar te doen slagen. In het bijzonder de winkeliers in Zierikzee en Oosterland, die ons steunden door zo vele van hun artike len voor ons doel af te staan. Het Bazarcomité Hiermede betuigen wij aan hen, die ter gelegenheid van ons huwelijk van hun belang stelling deden blijken, onze hartelijke dank: Mijdrecht, 13 April 1949. L. A. VAN SPLUNDER J. M. C. VAN SPLUNDER— DE ZEEUW DREISCHOR Fairbank „Op de Haven" op Dinsdag 19 April a.s., des avonds 7.30 uur in café Slager BELANGRIJKE AGENDA! Het Bestuur Voetbalver „Dreischor" op Tweede Paasdag a.s. Aanvang 's avonds 7 uur Entrée f 1,25 Opvoering van het Toneelstuk „Achter de Wolken schijnt toch de zon" NA AFLOOP BAL TWEEDE PAASDAG Promotie-Degradatie wedstrijd Aanvang 2.30 uur. Entrée f 0.50 Notaris J. J. VAN DEN ENDE te Zierikzee, is voornemens op Vrijdag 22 April 1949, des voormiddags te 10 uur, op het terrein te Kerkwerve (Schutje), N 26, ten verzoeke van de heer M. L. Hendrikse, in het openbaar te verkopen: 5 Melkkoeien 10 Pinken Boerenwagen, 2-paards wend- ploeg, 2 electromotoren en enige landbouwersinspan. Betaling k contant Bij inschrijving te koop te Oosterland t 3 WOONHUIZEN aan -de Dorpsweg nos. 85. 86 en 87. 3 WOONHUIZEN aan de St.-Joostdijk nos 194, 195 en 196, waar van 2 direct te aanv. no. 133 aan de Kerkstraat. Inlichtingen en inschrijvings biljetten vóór of op 23 April a.s. Kerkstraat 144, Oosterland. OntvangenWollen- en zijden JAPONSTOFFEN ook zwart en donkerblauw Wollen ruitstoffen J. DE NOOIJER Nieuwstr. 13, Brouwershaven

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3