Stad en Provincie De subsidiëring der Bijzondere Lagere School ,bne: rflO -o?i 9C ni/rrr naad 1 «[A I ïinig -now -a^io RECHTZAKEN E. A. Kloote te Goea voor B.G. D© dlstrlctspropagandaletder van de N.S.B. in Zeeland, E. A. KLoote. een sigaren winkelier uit Goes, die toezicht heelt gehouden op de ver spreiding van Nations ul -s ocla 1 jjstl - echo lectuur, die tournees door de provincie van prominente NSB-func- tlotnarissen voorbereidde en propa- ganida-aoties geleidde, stond Woens dag voor het Bijzonder Gerechtshof te Middelburg terecht. Deze activi teit werd hem minder Zwaar aan gerekend dan het verraad, dat K. ta 1042 zou hebben gepleegd en dat zeer ernstige gevelgen heeft gehad. In Maart van dat jaar kwamen in zijn zaak twee Duitse soldaten, die vertelden, dat zij In Maastricht zwarte" Belgische sigaretten kon den kopen. Het adres met telefoon nummer hadden zij op een visite kaartje. Blijkens rapporten van de S.D heeft K. toen dit adres opge beld en bij die gelegenheid werden hem 2000 sigaretten, 1000 blikjes leverpastei en een partij kaas aan geboden. Voor de schijn deed K. alsof hij tot koop wou overgaan en er werd In een tweede telefoonge sprek afgesproken, dat hij op een bepaaïde datum voor het Acade misch Ziekenhuis te Lelden een dame en een heer zou ontmoeten met wie hij de koop van de lever pastei zou sluiten. Vam beide gesprekken zou K. melding gemaakt hebben bij de S D In de zitting ondanks eerder gedane verklaringen ontkende hij di't echter hardnekkig. Hij schoof ide schuld op de NSB-journalist Ver- meeren uit Hilversum, die heit initia tief zou hebben genomen tot het verraad. V. ontkende dit echter op zijn beurt. Het verraad had overigens tenge volge, dat drie mannen en eer^ vrouw Werden gearresteerd. Hiervan waren twtee Jood, terwijl de vrouw Jodin was. Zij zijn in Duitse gevan genschap omgekomen. De vierde ar restant, de directeur van een vlees- warenfabriek te Leiden, heeft tot 1944 in tal van 'kampen getoefd, om dat hij in zijn zaak Joden aan het werk had gehouden. De procureur-fiscaal achtte het tenlastegelegde bewezen en eikte 'n gevangenisstraf van 15 jaar. in de zelfde zitting werd uitspraak ge daan. Het vioYunis luidde 10 jaar met aftrek. K. heeft onmiddellijk 'Cas satie aangetekend. 15 jaar gevangenisstraf tegen Dr. Harster geëist De procureur-fiscaal bij het Haag se Bijzondere Gerechtshof eiste 15 jaar gevangenisstraf met aftrek te gen dr. Wilhelm Ha.rster, befehls- haber der Si po en S. D. in Ne derland. ZIER1KZEE Aan de adjunct-commies ten hy potheekkantoor van de belastingen te Zierikzee, dhr. W. van Splunder, is eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Fotograferen bij kunstlicht Geheel gevuld was Woensdag avond de kleine benedenzaal van Goncordia", waar de heer M. van Sant voord, fotospecialist van diePhdi- lipsfabrieken, een causerie met de monstratie hield over het juiste ge bruik van fotolampen. Na ingeleid, te Zijn door de heer R. ten Kate, ving de heer van Santvoord zijn causerie aain met de beantwoording van verschillen de vragen, o.a. „Waarom fotografe ren bij kunstlicht? Kan dit met iedere camera? Heeft men speciale fotolampen nodig? Heeft de film invloed? Zijtn de kosten hoog? Hieruit bleek, dat fotograferen bij kunstlicht met iedere camera kan en dat het de fotolampen zijn, die bij gering stroomverbruik maximum licht geven. De levensduur dezer lampen is echter beperkt (pijn1. 2 tot 100 uren), maar zij zijn uit stekende vervangers van het vroe gere ,,b]itzpoeder". Wat de film betreft, is voor dit doel de pan- chromatisidhe de beste. De kosten van fotograferen bij kunstlicht zijn niet hoger dan het fotograferen bij die van daglicht. Hierna demonstreerde de heer van Santvoord een aantal lampen, o.a de kleine Photoflux, die maar een maal gebruikt kam worden, de Pho- tolita's e.a. en vertelde hij' nog een en ander over de lichtval' eW de tijd van belichting. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een zeer bescheiden gebruik gemaakt, waarna werd ge pauzeerd, in welke pauze divers materiaal werd bezichtigd. Na de pauze volgde projectie van voorbeelden in zwart-wit en inkleu ren. Hierbij gaf de inleider ook uitvoerige toelichting. Prachtige op namen waren hierbij a.m. van de feestverlichting in grote steden, maar ook van gewone huiselijke onderwerpen. De heer ten Cate was zeker de tolk van alle aanwezigefn, toen hij de heer van Santvoord hartelijk dankte voor het geboden©. Meteen woord van dank voor de opkomst en de aandaioht, sloot hij vervolgens deze, voor amateur-fotografen en belangstellenden In de fotografie, zeer Interessante bijeenkomst. DUIVENDIJKE Onze dqrpsgenoot Wessel de Wilde behaalde 'dezer dagen het diploma van de cursus „Kennis landbouw werktuigen en motoren", uitgaande van de Z.L.M. (leraar do heer M. Murre, hoofdassistent te Zierikzee). BROUWERSHAVEN Uitvoering „OJK.G. Zaterdagavond gaf de Schouwen- Duivelandse toneelvereniging „On derling Kunst Genot" een toneel uitvoering in Hótel „Jacob Cats". De avond werd geopend door de voorzitter dhr. J. de Vlieger, die, hoewel de zaal niet geheel gevuld was, zijn tevredenheid uitsprak over de opkomst. Hierna kwamen de dilettanten aan het woord met het toneelstuk „Inbrekers hebben voorkeur", een blijspel in drie bedrijven. Met aan dacht werd het spel gevolgd en ge hoord het applaus wat de spelers ten deel viel, werd het gebodene zeer op prijs gesteld. De vereniging, kort geleden op gericht, bezit goede krachten. De damesrollen werden goed vertolkt en de hoofdfiguren vertoonden eveneens keurig spel. De politie agent en de jonge lord bleven ech ter wel iets op de achtergrond, wat aan him prestaties evenwel geen af breuk deed. Met een gezellig bal werd de uitvoering in de beste stem ming besloten. ZONNEMAIRE Jubileum IJsclub Dinsdagavond werd onder grote belangstelling het 55-jarig bestaan der IJsclub „Zonnemaire" gevierd in café Flohil. De voorzitter, dhr. Jac. de Rijke Hzn., heette de leden met hun dames en huisgenoten har telijk welkom. Spr. vertelde een en ander uit de geschiedenis van de ijsclub, o.a. dat in 1894 werd gestart met 24 leden. Thans is dit aantal 84. Door eendracht en saamhorig heid kan er veel tot stand komen en gehandhaafd blijven. Hij sprak verder de hoop uit dat het ledental nog zal worden uitgebreid en allen zullen medewerken aan de bloei van de ijsclub. Onder leiding van de heer A. C. Priem is getracht het 55-jarig bestaan feestelijk te vie ren met eigen krachten, waarbij de oude garde ook een woordje mee zou sprqken. Als conferencier trad op dhr. W. H. Flohil, die daarna het woord verkreeg, waarop dade lijk werd ingezet de massazang, het lied „Op de Kreeke", vervolgens „Het Slippertje (1-acter) en zang bij het kampvuur (You are my chocolaadje). Hierop volgde de eer ste pauze, die benut werd om 500 loten aan de man te brengen, het geen goed gelukte. Daarop werden allen getracteerd door de IJsclub. Na deze korte pauze kregen we een „Gelderse schets", voordracht „Het slimme boertje", „Lui van standing" (1-acter) en zang. Hierna volgde een tweede pauze met de aangekondigde verloting. (Er waren 29 prijzen beschikbaar gesteld, be staande uit verschillende nuttige prijzen) waarna „De Jantjes", die voor deze avond waren uitgenodigd, hun vrolijke klanken lieten horen. Na deze grote pauze volgden nog verschillende voordrachten met zang. De voorzitter sprak na af werking van het uitgebreide pro gramma namens het bestuur en le den een woord van hartelijke dank, speciaal tot de pianiste mevr. Ver- hulst-Maijs, hetgeen door alle aan wezigen met daverend applaus werd onderstreept. Daarna ontvin gen alle dames-medewerksters een klein aandenken. Hierna was het officiële gedeelte van het program ma afgewerkt en volgde een gezel lig samenzijn, dat opgeluisterd werd door „De Jantjes". De door het bestuur van de afde ling Zonnemaire van de Partij van de Arbeid opgemaakte groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing, n.a.v. de ingediende namen, bevat de volgende candidaten: 1. P. v, d. Velde, 2. P. de Munnik, 3. L. C. Braber, 4. C. de Munnik; 5. D. Bom-Geleijnse, 6. P. van Almkerk, 7. D. P. van der Meet, 8. J. van Almkerk Jac.zn., 9. H. Hartog en 10. Andr. Keuvelaar. Twee voor de Partij van de Arbeid zitting hebbende leden van de gemeenteraad zullen zich niet beschikbaar stellen voor de a.s. ver kiezingen. Het betreft de heren A. J. Fonteine en P. J. de Vlieger. Bij het opmaken van de groslijst is hiermede rekening gehouden. De burgemeester heeft on langs tot leden van de vrijwillige brandweer benoemd de heren: J. J. C. de Vlieger, commandant; W. Stouten, brandmeester; W. Telle, onderbrandmeester; D. P. van der Meet, motordrijver; P. de Munnik, J. L. Smits, L. van der Wekken, W. H. Flohil, J. Berman, P. H. Ver hulst en J. de Roo, leden. Alarme ring dient te geschieden bij die per sonen, die daartoe een bordje aan hun woning hebben Volkshogeschool ln Zeeland? Da Stichting Zeeland vqor Maat schappelijk en Cultureel wérk zal op Dinsdag 22 Maart lm Middelburg een vergadering beleggen met do bedoeling ,om to (Overwegen of kan worden over gegaan tot oprichting van een Volkshogeschool voor Zco- laihid. DREISOHOR Jaarvergadering „Groene Kruis" Dinsdagavond hield de vereni ging „Het Groene Kruis" haar al gemene jaarvergadering in het café van de heer Slager. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek dat het ledenaantal was gestegen van 307 tot 313. Door de wijkver pleegster werden in deze gemeente in 1948 in 46 gezinnen 1403 bezoe ken afgelegd en 1398 keer hulp ver leend. In Noordgouwe bezocht zij 14 gezinnen en legde 585 bezoeken af. Voor de t.b.c.-bestrijding werd te Dreischor in 10 gezinnen 288 keer hulp verleend, terwijl zij in Dreischor 24 keer behulpzaam was op zittingen van het consultatie bureau, dat in totaal door 244 baby's werd bezocht. In Noordgouwe, waar geen consultatiebureau gehouden wordt, heeft zij dit moeten doen door middel van huisbezoek, waar aan zij 419 bezoeken wijdde. Ook wees de secretaris in zijn verslag op de aanmerkelijke uitbreiding van de verplegingsartikelen en de be tere sociale voorzieningen voor de wijkverpleegster, welke in 1948 tot stand kwamen. Ook de penningmeester bracht verslag uit van zijn financieel be heer. Hieruit bleek dat de gewone inkomsten over 1948 f 1646,70 be droegen en de. gewone uitgaven f 2686,72, alzo een nadelig slot van f 1040,02. Daar er echter van de ge meente nog een toegezegde subsidie van f 1000 is te ontvangen, zal het nadelig slot uiteindelijk f 40,02 bedragen. Het saldo van het reser ve-fonds voor de stichting van een wijkgebouw bedroeg plm. f 3000. De aftredende bestuursleden J. J. Verj aal en J. v. d. Velde werden bij acclamatie herkozen en namen, onder dankzegging voor het in hun gestelde vertrouwen, hun herbenoe ming aan. In verband met de scheiding van de functie van secretaris-penning meester, was wijziging van het huis houdelijk reglement noodzakelijk geworden, tot welke wijziging z.h.s. werd besloten. Bij de vraag van de voorzitter of de leden er prijs op stellen een gedrukt exemplaar van de statuten en huishoudelijk regle ment te ontvangen, stelde de heer van der Doe voor de drukkosten hiervan te besparen en deze te stor ten in het reservefonds, waartoe werd besloten. Ook werd nog beslo ten tot uitloting van 10 renteloze voorschotten. Inmiddels is reeds door het bestuur bericht ontvangen dat één uitgeloot renteloos voor schot aan de vereniging is geschon ken. Een mooi voorbeeld, dat na volging verdiend. Na rondvraag, waaraan door ver schillende leden werd deelgenomen en wuarin onderwerpen van huis houdelijke aard werden besproken, sloot de voorzitter de vergadering. BRUINISSE De nieuwe woningwetwoningen Van de 105 woningwetwoningen is nu of ongeveer 70 reeds be woond of voor bewoning vrijge geven. Dit veroorzaakt uit de aard der zaak oen volksverhuizing in het klein en soms waart men zich in een nieuwe evacuatieperiode, daar men ook 5 jaar terug alle mensen met huisraad zag dragen. Naar wij vernemen komen bij de woningtoewijzingscommissie talrij ke aanvragen binnen van mensen buiten de gemeente, om zich hier te vestigen. Vooral de noodwonin gen blijken gezocht te worded. Leegstaande onverhuurde wonin gen begint men thans in verschil lende straten te zien, een verschijn sel dat men in de meeste gemeenten van ons land tevergeefs zal zoeken. De nieuwe woningwetwoningen vormen voor hen die soms hun le ven lang hebben gehuisd in de één kamerwoningen, die men hier nog in zo groot aantal aantreft, natuur lijk een grote vooruitgang. Naast een voor- en achterkamer, waarvan de grote kamer altijd op de zon zijde, hebben deze [huizen een ruime Bruijnzeelkeuken en op zol der drie slaapkamers. Schade aan de mosselpercelen De schade die de storm van vo rige week aan de mosselpercelen heeft aangericht, blijkt over het al gemeen nogal mee te vallen. Dit komt omdat de meeste consumptie mosselen op diep-water percelen voorkomen. Wel werd op sommige mosselzaadpercelen schade gedaan. Wel staan op veel percelen de mos selen veel vaster, wat het opvissen bemoeilijkt. Door het afsluiten van het Maart contract met Frankrijk, is er nog steeds een behoorlijke vraag naar mosselen, die thaiis hoofdzakelijk van de percelen op de Grevelingen door Bruinisser kwekers worden af geleverd, daar alleen de daar ge kweekte mosselen nog aan de leve- ringseisen beantwoorden. Gemeenteraad St.-Phllipaland Woensdag kwam de raad im openbare vergadering bijeen, onder presidium von burgermeester L- J. de Jonge, tier bespreking puibsidl- ©ring Bijz. Lagere Schooi .alhier. Medegedeeld werd dat wethouder Stormezund tmlot kermilsgevlJag af wezig was. Van dhr. A W. Beurkerns was bericht ontvangen dat hij <zij|n her benoeming als liid ootmlmissle school verzuim had aangenoimlcn. Ook vah dhr. A v. d. [Meer als llidi van het Burg. Armbestuur. Dhr. van Gurp ging aocaord met de beslissing van de naad betref fende vergoeding voor ide aange vraagde staanplaats im die Voor straat alhier. De leverantie yam bui zen is toegestaan aam $0 fa. L. Dijktilag te Tholen. Vam het bestuur der Bijz. school alhier, welke 4 April as. zal wor den geopend, is ide yolgemd© aan vrage binnangekomotu: voor leer middelen f 9.724,09 om voor jn©ubl. lalr f 8.275,60. De overname yam schoolbanken is Intussen geregeld, zodat hiervan Dog f 6.307,10 afgaat 'ön dus nog overblijft f 1.862*50. Enkele lijstern waarop ide beno digde artt. gedetailleerd voorkwa men waren binnengekomen. De voorz. betreurde het (dat heit betreffende bestuur zich niet .aan de overeenkomst heeft gehouden, daar toch was afgesproken tdat het allernoodzakelijkste zou aangeschaft worden iem dat het .iéder jaar kam worden aangevuld uit de yergoe- ding van f 16,69 per leerling. B. en W- stelden de (raaidi dan ooik voor Dto aan leermiddelen ,f 5000 ©n voor meubilair f 500 [beschik baar te stellen. Deze [bedragen. staan werkelijk niet aam de lage kant. Dit voorstel werd met A togen 2 stemmen aangenometu. Cadaver-opruiming In de rondvraag vroeg <dihr. J. Verwijs nadere inliehtingeja over cadaveropruiming, 'daar er zich voor kort 'een geval had voorgedaan idat meer idan ergerlijk was. De voorzitter deelde made (dat dit altijd direct naar (Steenbergen wondt doorgegeven-. Op zijn vraag betreffende een verlaatput bij' idhr. A. ^Verwijs op de Oostdijk, wend medegedeeld oat door ziekte van de gem.-opziefater, dhr. Bloos, hieraan nog (gjeen ge volg Is gegeven. Dhr. den Engelsman' vroeg of er ook rekening wordt gehouden, wat LAND- EN TUINBOUW Bestrijding uienvliegmade door zaadbehandeling met D.D.T.-preparaten II. Door het uitblijven van een aan tasting van 'enige betekenis was het niet mogelijk, betrouwbare gege vens over de werkzaamheid van Berco te verzamelen. Wiel kon op gemerkt worden, dat de groeiver traging op de veldjes met Beroo 60 pet. 'ernstiger was dan bij' de lObjecten Arkotine 26- ien Beroo 25 pet. In verband hiermede moeten wij dan ook veiligheidshalve het gebruik van Berco 50 pet. ontraden. Over de werkzaamheid van ove rige hoogpercentige DD.T. prepa raten' zijn geen gegevens bekend, zodat het gebruik hiervan eveneens ten stelligste moet warden (ontra den. Bij gebruik van Bierco 25 pet. dient de aan te wenidqa hoeveel heid gelijk aan die van Arkotine 25 pet., dus 600 gram per kg zaad te zijn. De mate waarin groeivertraging kan optreden is mede voor een belangrijk deel afhankelijk van de .weersgesteldheid. Immers, door ide toediening van lijm, noodzakelijk oral het poeder aan het ,zaad te hech ten, wordt het zaadje geheel om huld. Hierdoor ondervindt de vocht- Opname nodig voor de ontkieming, belemmering. Hiet is dan ook begrij pelijk, idat 'eventuele schadelijke ge volgen hiervan het sterkst tjoft uit drukking komen, wanneer na het zaaien een periode met zeer wei nig regen' volgt. In verband hier mede dient de aanwending van de lijmdasering met de grootst moge lijke zorg te geschieden. Het ge zegde „overdaad schaadt", is hier zeer zeker op zijn plaats. Alvorens tot zaaien over te gaan, moet het behandelde zaad goed na- gedroogd zijn. Zaad dat nog voch tig is, kan verstopping van de ma chine tot gevolg hebben. Dit laat ste kan ook voorkomen, wanneer tussen het zaad niet opgenomen poeder aanwezig is. Het ls dan pok noodzakelijk, voordat met het zaal- en een aanvang gemaakt wordt, dit niet aan het zaad vastgehecht poeder te verwijderen, hetgeen door zeven op eenvoudige wijze kan geschieden. Bij' het bepalen van' de zaaizaad- hoeveelheid dient nauwkeurig re kening te worden gehouden metidie door toevoeging van het DD.T. en ide Dextroll' plaats gehad hiebbenJie gew idhts vermeerder inig. Voor 1 kg zaad bedraagt ideze vermeerdering bij gebruik van Ar kotine 26 pet., 658 gram1, (600 gr. Arkotine 'en 68 -gr. .Dextroll). Uitgaande van ©en gemiddelde zaaizaadhoeveelheid van 7 kg |0Q- bahandeld zaad' per ha, (basis kitem- kracht 90 pet.), moet de zaaizaad hoeveelheid van behandeld zaad als volgt worden berekend. Bij de behandeling ivan',7 kg worfdt theoretisdh 7 x 658 gr. 4606 gr. toegevoegd. D© te gebruiken' zaai zaadhoeveelheid wordt dan 7 kg 4,6 kg 11,6 kg, hetgeen door het. wellicht nog aanwezig blijven de water vojor de practijk neer komt op plm. 12 kg per ha. Teneinde eenzelfde stajnjdJdidht- beid van het gewas te verkrijgen, dient men bij het stellen van de zaaimachime met ideze gewiahts- vermeerdering terdege rekening te houden. Het zaaibed moet na het zaaien door rollen goed vast Worden aan gedrukt, hetgeen niet alleen de kie ming 'en de verdere groei bevor dert, doch tevens het boven' lie grond brengen van de zaadhuid be- lemmlert. De kiemplantjes idie dit doen verbiezen' hun diooir het DD.T.. poeder gegeven bescherming. Hou den zij de zaaihuiid in ide grond', dan blijft het poeder bij1 ide basis van d© plantan, waar het eeh do dende werking op de jonge uien vliegmade uitoefent. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat D.D.T. geen ontsmettingsmiddel tegen kiemschilmimels is. De gebnji- keijke idroogontsmetting Imlaig dus niet achterwege blijven ©n dient vóóór idie D.D.T. behandeling te wor- iden toegepast. J. L. KOERT, Stichting Nederlandse Uien- Federatie. Bestrijding plantenziekten in Zeeland In Zeeland zal, naar alle waar schijnlijkheid, bij de bestrijding van de Coloradokevers van de verplichte spuitperiöde ontheffing worden ver leend. Ia plaats daarvan zal een ver delgingsplicht worden ingesteld. Het zal als strafbaar worden be schouwd, w'enneer een coloradoke ver in het gewas wiordt aangetrof fen. Bij de bestrijding van de ke vers mogen echter nog andere mid delen dan arsenalen gebruikt wor den en wel met name DDT. Aldus deelde de ambtenaar van de Plantenziekte/nkundige Dienst te Go©s. de heer S. K. Phaff, mede, tijdens een lezing, die hij voor de leden van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbiond, afdeling Zuid-Beveland, ln Goes heeft gehouden. De heer Phaff besprak de door hem ontworpen sproeikalender voor de landbouw, een tabel, die een schematische indeling naar de aard van seizoen en middelen geeft en de teler steun zal verlenen bij het bestrijden van 'de plantenziekten. T.av, de z.g.n, brandziekte in de granen merkte hij op, dat deze niet. zoals veelal beweerd wordt, te wij ten is aan slechte verzorging van granen door landbouwers of zaai zaad handelaren, doch zijn oorzaak vindt in het klimatologische om standigheden. De bestrijding van aardappelziek ten, voorèl die van bladluizen, baart de landbouwers véle zorgen. Spr; noemde de Z.g.n. DDT rooikKaarsen, die een pyrotechnische werking be zitten het middel om poterbewaar plaatsen te ontsmetten. Een patroon dient voor de ruimte van 60 ku bieke meter. Het afdekken van aard appelen met loof is 'een maatregel die zeer verkeerd werkt. Spreker waarschuwde hiertegen, aangezien de vruchten hierdoor bösmet wor den. De heer Phaff behandelde ook bestrijding van muizen. Vooral in Oost-Zuidbeveland treden deze dieren zeer brutaal op. De vrucht bomen worden aan de onderzijde van de stam totaal geschild. Hij ad viseerde, om in ieder muizengaatje enkele borrels gekookt graan, ver mengd met zinkphosphyde te de poneren en slootkanten te zuiveren van .rommel. Indien niet met kracht tegen de muizen wordt opgetreden, zal in het najaar een plaag te ver wachten Zijn. Overschot van 1 millioen kg peen Door id© 'export naar Duitsland konden vrijwel alle overschotten uit het tuinbouw-rayon Bergen op Zoom, via de veiling afgezet wor den in het afgelopen jaar, zo ded- ide ,ans de directeur mod©. Slechts bij ©en product, de breekpeen, was dit niet mogelijk, zodat de Bergse tuinders hiervan rond 1 mllliioelnl kilogram over hebben, die onver koopbaar is. Besprekingen Zijn thans gaande om1 de betrokken tuinders schade-1 loos te stellen uit het z.g. heffiiags-l fonds. De enorme hboeveelheld peen! zal tot veevoeder moeten worden verwerkt betreft vacantia ©d., met bet op©- men «lor Bijiz. school pp 4 April aa. De voorzitter deelde micld© deze aangelegenheid nog (nader onder het oog te zien. Verder vroeg hij of d® bewoners bij de te dempen eloot omidor 'de Oostdijk hiermede ln kennis ^ijin go- steld. Do voorzitter deelde hierop mede dat idlt al yoor oen groot deel in orde 1b. Woningbouw Verder vroeg hij nog of het op waarheid berustte dat de zes wo ningen die wij: voor '48 waren toe gewezen, is ingetrokken. Hierop werd medegedeeld dat er inderdaad afwijzend op ls beschikt. Maar hiertegen is van gemeente wege geprotesteerd. Hierop is nog geen antwoord binnengekomen. Dienaangaande vroeg dhr. L. Qulst Az. of het niet mogelijk zou zijn en. voordeliger om een bouwplicht over te inemen. Hierover zullen na dere Inlichtingen worden Ingewon nen. Ook waren 'er klachten binnenge komen over het voetballen ,op straat, mjn. de Achterstraat. Do .voorzitter zelde toe de Rijkspolitie hiermede ln kennis te stellen. Dhr. J. Verwijs vroeg (nader© I1.1. lichtingen betreffende oveihrug- ging, vnl. van losse arbeiders. Na ambtenaar Geems©, die .deze aangelegenheden behandelt, te heb. ben gehoord, 'bleek hier ,eemi mis verstand te bestaan. Hierna sluiting. RADIOPROGRAMMA Zaterdag 12 Maart HILVERSUM I, 301 M. 7 nieuws; 7.16 gymn.; 7.30 gram.; 7.45 gébed en kalender; 8 nieuws; 8.15 gram).; 9 voor de vrouw'; 9.05 gram.; 10 klein, 'klein kleutertje; 10.15 gram.; 11 de Zonnebloemi 11.45 schoolradio; 12 Angelus; 12.15 pianospel; 12.30 land- en tuinbouw) 12.38 amusementsorkest; 12.55 Zon newijzer; 1 voor de strijdkrachten; 1.30 Amerikaanse gram.; 1.50 film en toneel; 2.10 gram.; 2.20 Engelse les; 2.40 muzikaal trio; 3 gram.; 3 10 muziekcursujs8.30 Promenade-orjkast 4 luchtvaartcauserie; 4.10 gram.; 4 30 Het Gregoriaans; 5 de Wigwam; 6 'chansons; 6.15 weekoverzicht6 80 voor de strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 causerie; 7.25 gram.; 7.45 voor de Nederlanders in Duitsland; 8.00 nieuws; 8.05 de gewone man; 8.12 gram,; 8.20 lichtbaken8.50 gram.; 9 negen helt de klok; 9.45 voetbal- les; 10.10 orkest zonder .naam; 10.35 actualiteiten; 10.45 gebed en kalen der; 11 nieuws; 11.25—12 gram. HILVERSUM II, 415, 245 en 1B75 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 8 nieuwts 8.15 strijdlied; 8.18 concertorgel8.50 Franse gram.; 10 morgenwijding; 10.20 voordracht; 10.35 voor de con tinubedrijven; 11,20 buitenlands weekoverzicht; 11.35 gram.; 12 gr 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 gr/, 1 nieuws; 1.15 kalender; 1.20 Metro- pole-orkest en zangsoliste; 2 als een bent© vogelvlucht; 2.20 gram.f 2.30 Belgische muziekkapel; 3 00 Groningse uitzending; 3.25 kamer orkest en solist; 4.10 komt u bin nen; 4.25 gram.; 4.45 sportpraatje; 5 cabaret; 5.S0 om en nabij de twintig; 6 nleuWs; 6.15 populaire liedjes; 7 actualiteiten7.80 cause rie; 7.45 boekbespreking; 8 nieuws 8.05 dingen van de dag; 8.12 varia; 8.15 omroeporkest en zangsolist; 9 commentaar; 9.15 de bonte bal; 10 Stradiva-sextet; 10.25 schets; 10.40 The Ramblers; 11 nieuws; 1115 kwartet Nijveen; 11.30—12 Barca role en zangsolist. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haarlem (als jeugd- predikant): A. A Koolhaas, Amers foort; te Oosterend (Texel): P. C. Kleijnsma, hulppred. te Hengelo; te Laren (N.H.): W. B. de Weerd, Ind. pred. met verlof, Hilversum; te Oude Tonge: C. Treure, Wilsum (Ov.); te Hoornsterzwaag: W. van Hoogevest, Warns. Beroepbaar: Dr. J. A Kasker, Groningen. Geref. Kerk Beroepen te De Wilp (Gr.): cand. L. Touwen, Leeuwarden. Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Beroepen te Houwerzijl: cand. J. van Dijk, Groningen. Doopsgezinde Broederschap Aangenomen naar Hindelopen- Stavoren: prop. L. Liurense, Am sterdam. Predikbeurten ST.-ANNALAND Zondag 13 Maart Ned. Herv. Kerk: 10 en 2.30 uur de keer de Jong. Geref. Gemeente: lriemadl lieesdienst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3