De kerk in Oost langzaam in hef Duitsland wordt nauw gedreven Dr. Beel vertrokken richting betreft van een Nederlandse Bespreking over D.U.W.-lonen te Zierikzee Dr. Valentine, hoofd van de E.C.A.- missie terug in ons land DE NIEUWE RENTMEESTER Rechtstreekse pressie op godsdienstige opvoeders Leidende kringen in de Evange lische zowel als de Rooms-Katho lieke Kerk te Berlijn maken zich ernstig ongerust over een toene mende verscherping van de verhou ding tussen de kerk en het Sowjet- Russisthe militair bestuur, welke in de laatste maanden valt waar te nemen. Als het meest verontrus tend wordt in Evangelische krin gen beschouwd, dat in de laatste weken uit vele delen van de Soiw- jetzone berichten zijtn ontvangen over rechtstreekse pressie van de bezetting op schoolhoofden om het godsdienstonderwijs te bemoeilijken. Volgens deze berichten' zouden da vertegenwoordigers van de Soiwjet- Russische commandanten op gehei me bijeenkomsten de schoolhoofden hebben opgedragen ae activiteit van de communistische jeugdorganisatie ,,Freie Deutschfe Jugend" sterk te verhogen. De schoolhoofden zouden er op attent gemaakt rijn, dat de leer van Ma'rx: Godsdienst is opium voor het volk", zijn stempel op het on derwijsprogramma moet drukken. Het feit, dat dergelijke berichten uit verschillende delen van de zone werden ontvangen en dat zij alle spraken van een gelijke wijze van optreden, heeft aan kerkelijke krin gen de overtuiging gegeven, dat dit een onderdeel vormt van een alge mene door het Sowj et- Russische mi litair bestuur bevolen actia Hoewel Rooms-Katholieke autori teiten nog geen berichten van deze aard hebben ontvangen, maken zij zich eveneens ernstige zorgen. Deze zorgen zijn voornamelijk ge baseerd op de inhoud van de nieuwe schoolboeken, die nu in circulatie komen en die zeer anti-religieus worden genoemd. Anti-godsdienstige propaganda De nieuwe richting, waarin de Sowjet-Russisehe politiek jegens de kerken zou willen gaan, zou ook blijken uit zekere artikelen van 't officiële blad der bezettingsautori teiten, de Taegliche Rundschau". Ook is in de zóne de circulatie van communistische propagandalee- tuur tegen de protestantse en de Rooms-Kath. geestelijkheid sterk toe genomen. Truman verdedigt zijn militaire adjudant Tijdens een diner te Washington waarop 200 reserve-officieren met hun vrouwen waren uitgenodigd en de militaire aide de camp, generaal- majoor Harry Vaughan, als ere-gast aanzat, heeft president Truman „in kazernetaal" verklaard, dat ieder, die een aanval deed op zijn aide de camp, een aanval deed op hem zelf, Truman was niet van plan zich door iemand te laten beïnvloeden in de keus van zijn kabinet of staf. Vaughan werd kortelings aange vallen door de journalist en radio commentator Drew Pearson, omdat hij een onderscheiding van generaal Peron had aanvaard. Drew Pearson antwoordde later hierop^ dat de keuze van de staf Truman's zaak y/as, „hoewel de belastingbetaler de rekening moet betalen". Doch indien een lid van de staf een medaille aan vaardde van een militaire dictator, wiens beginselen door de regering der V.S. van de hand werden ge wezen, dan was dit eon zaak van openbaar belang cn het behoorde eveneens eon zaak van president Truman's belang te zijn. Belgische oudstrijders legen Churchill? Dinsdag doeld to Brussel [hot ge rucht de rond®, dat ido oudstrjljdttrs van do oorlog 19401946 jhtot plan haddon corn proibestbetoginig te pr- anise ren wanneer Churchill Vrij- ag maar Brussel zal koimlem jom) deel to msmem aan het cotmgres van de Europese hewoglnig. De oud-strijders zouden willien protesteren togen idie uitlatingen vain Ghjurdhill In rijtn dagboek, waarin hij zich verwijdend uitlaat aver hot Belgische leger iln de* Qoricgssdageo van. 1940. Bevesftigilmg van dit gerucht kon niet worden verkregen. Overeenstemming tussen Franse regering en Bao Dai Tc Parijs is- officieel bekend ge maakt, dat de Frainse rcgterimig en ex-keizer Bao Dai vara Aram am over- eensftem/m'toig bereikt hebben over Indo-Chima. Er zijn mog goan ver dere bijzondealhtede® bekend. Bao Dai etn de Franse jpenemiter, Honri Queuille, vetrMaamden in oen gcmieenschappelijk com'nruraiqué, (dat zij een oimderlbio<ud hadden „ijn ,eeö atmosfeer vara volkofmjem begrip era wederkeer tag vertrouwen". Naar ons van Rooms-Kath. rijde werd medegedeeld, richt de actie zich ook tegen de liefdadigheidsin stellingen der kerken. Van Evangelische rijde werd me degedeeld, dat de maatregelen nog niet geleid hebben tot beperking van de deelneming aan het gods dienstonderwijs, dat op de scholen buitera het gewone lesrooster om door de kerken wordt gegeven. Het percentage der kinderen, dat aan de goidsdienstlessera deelneemt, be draagt nog altijd 85 90, en ook vele communistische functionarissen weerhouden hun kindexen niet van bezoek aan deze lessen. Zowel de Evangelische als Rooms- Katholieke kerk heeft te kampen met grote geldelijke moeilijkheden, die door de geldsamering sterk rijtn toegenomen. Geen federalistische medewerking v. bestuurs vorming fe Batavia De afdeling Batavia van de P.RJIJS (Pairtai Rakjat Indonesië Sarikat) besloot niet mede te werken aan de vorming van een vertegenwoor1- digemd lichaam voiox Batavia en het college voor het dagelijks bestuur. Als redenen worden opgegeven, dat de P.R.ï-iS. het aantal leden '(ral. 15 voor een bevolking vara anderhalf millioen) te gering acht en dat be noeming van alle leden strijdig ge acht wordt met de democratische beginselen. Hetzelfde besluit met op gave vam dezelfde redenen werd genomen door de afdeling Bata via van de Pardafi. Atoomklok voor Greenwich Sir Harold Spioneer Jones, Bri(jjs astronoom, die to Califomjië een- aantal lezingen houdt, heeft te Los Angeles meegedeeld, dart idie otnlangs te Washington geconstrueerde atoomklok vertmioedielijk jhiet appa raat in het Observatorium, te Gre m- Widh, dat over de gehele wereld idia tijd bepaalt, zal vervangen. Volgens Spencer Jones zijm idie kwartskristalklofcken te Groenwich de fabricage voorlopig nog niet kon slechts tot op ongeveer een duizend- worden begonnen, srte van een seconde per dag nauw- Het bovenstaande bleek uit een keurig, terwijl de Amerikaanse onderzoek van de commissie voor a(toomMok de tijd absoluut mauw- de Rijksuitgaven, naar aanleiding keurig moet aanwijzen. van een wetsontwerp dat de Rege- ring bij de Tweede Kamer aanhan gig heeft gemaakt en dat de op- machinefabriek artillerie-inrichting. Gunstig resultaat voor de arbeiders Om precies drie minuten over 8 Woensdagmorgen is de Constella tion P.H.-T.E.R., onder commando van gezagvoerder Vis van Schiphol naar Batavia vertrokken. Aan boord bevindt zich de hoge vertegenwoor diger der Kroon, dr. L. J. M. Beel, die na zijn besprekingen met de regering weer naar Batavia terug keert Dr. Beel heeft geen verklaring afgelegd op Schiphol, zoals hij reeds tevoren had aangekondigd. Het re sultaat van de besprekingen tussen dr. Beel en de regering zal waar schijnlijk Zaterdag a.s. gelijktijdig te Den Haag en Batavia worden ge publiceerd. De hoge vertegenwoordiger der Kroon werd uitgeleide gedaan door minister-president Drees en ver schillende leden van het kabinet. Sabel terug na zevén jaar In 1942, toen'de Japanners bij hun invasie in Oost-Indië, ook Java in handen kregen, verspeelde de luitenant-kolo nel bij de Mariniers W. A. van Keuven, zijn officierssabel. Zeven jaar later, tijdens de laatste politiële actie, maakte de luitenant-kolonel na een geslaagde operatie, zijn eigen sabel buit. Het wapen be hoorde reeds geruime tijd tot de uitrusting van een inlan der, die het overigens voor treffelijk had onderhouden. Achtergelaten Duitse munitie Na hun capitulatie hebben de Duitsers grote voorraden munitie in ons land achtergelaten. Deze voor raden waren groot genoeg om het Nederlandse verbruik voor jaren te dekken. Dit kwam temeer van pas, omdat de vijand alle werktuigen voor de aanmaak van munitie uit ons land had weggevoerd, zodat met Geen gebrek aan sympathie voor Nederland in Amerika Terwijl het Batavia-toestel, dat dr. Beel naar Indonesië brengt, naar de startbaan taxiede, landde Woensdag ochtend de KX.M. Constellation TJD.K., die dr. Alan Valentine, hoofd van de E.C-Au-missie in Nederland, naar ons land terugbracht. Zoals bekeiïd heeft dr. Valentine een maand doorgebracht in de Ver. Staten., waar hij besprekingen heeft gevoerd over het Marshall-plan. Dr. Valentine legde er de nadruk op, dat er bij de Amerikanen nimmer gebrek aan sympathie jegens de Ne derlanders is geweest, „hoogstens een gebrek aan begrip en kennis van zaken". iDoch thans heeft dr. Valen tine een groeiend begrip kunnen constateren voor de complicaties en de moeilijkheden, waarmede ons land in Indonesië heeft te kampen. „Wat denkt u van de resolutie van senator Brewster over het terugtrek ken der troepen en de houding van het Congres daartegenover?" Voortgaande Marshall-hulp Ik kan u dit wel zeggen: „Indien het Congres van plan was de Mars hall-hulp aan Nederland stop te zetten, was ik niet hier". „Gelooft u, dat do instelling van een federale interim-regering voor do Ver. Staten voldoende grond zou zijn om de Marshall-hulp aan Indo nesië weer to hervatten?" „De V.S. zullen zich ten aanzien van. dit probleem spiegelen aan do houding van do Veiligheidsraad. In elk geval zal geen hervatting van Marshall-hulp aan Indonesië volgen, voor het departement van Buiten landse Zaken der V.S. do absolute overtuiging heeft, dat de situatie dit volkomen wettigt". „Gelooft u, dat het bedrag, dat voor de komende 15 maanden als Trein op mijn gelopen De trein Malang-Soerabaja is Maandagmiddag nabij de brug tus sen Sengon era Lawang op een mijn gelopen. Doordat de trein we gens verdere beschadiging aan het baamvak langzaam reed stortten geen wagons in de ravijn, doch de lo comotief, bet bagagerijtuig en twee wagons Werden ziwaar beschadigd. Drie personen werden gedooid en twee gewtorad. Marshall-hulp is uitgetrokken, zal worden verlaagd?" „Men heeft deze verlaging voor gesteld op grond van de verwach ting, dat de prijzen zullen dalen, maar ik geloof, dat het met deze prijsverlaging niet zo hard zal lo pen". De havenstaking opgeheven Die stakende Amsterdamse baivern- arbeiidexs besloiten .Maatnldag idle sta king, idóie precies zes weken gele- (diejnj uiltbrak, jOfpi te (hieffiera iem Wibiems- idag 23 Februari weer aain [htert werk te gaain. Dirt besWit is genomen gis gevolg vap de mededeling, wellde door de Sdhieepvaartvenejaiigtog Moord aan de is Het Duitse vluchtelingenvraagstuk Gisterochtend is te Hamburg de conferentie van de oecumenische raad van protestantse kerken van Genève geopend. Zij zal gedurende vier dagen het probleem van de tien millioen vluchtelingen jh West Duitsland onderzoeken. Het is de eerste maal, dat in Duitsland een internattonale conferentie rich met die kwestie 'bezig houdt. Ter navolging De omlapgs te Roden overleden m«j. C. S. Kymlmleil heeft om. de volgende belangrijke bedragen gele gateerd: Nied. Htecrv. Kerk te Rodiem f 20.000het Groene Kruis te Ro den f 10.000; de Vereniging toit Be houd van NajtuiursdhJoion in Fries land ,Jt Fryske Gaa" f 10.000; de Algemene Vereniging voor Dieren bescherming te Aansterdalml f 10.000; de Vereniging voor Yibg^lbesdhex. mling f S000; [hiet Diacomassenlhuis tö Groningen f '5000; de Vereniging tort Behoud van Natuurmonumenten f 9000; idie Warmblo'edpiaaridtetnfpik- kerij in Nederland f '5000; Hlet Hadk- ney-sitaimboek f 5000; hert Friese Paardenslrtambotek f &000; hert Gel derse Paardenstamboek f 5000; hert Provinciaal Museum te Assen ont ving een aantal aquarellen, pente keningen lera oude Drentse kleder drachten. Gecompliceerd ongeluk te Amsterdam Dinsdagmiddag was een 17-jarige timmerman aan de Baarsjes bezig balken af te laden van een truck mert oplegger. Öp een gegeven ogen blik stak hij zopder uit te kijken1 met pen 6 meter lange balk op zijn nek de rijWeg over; De balk sloeg door de voorruit van een passerende auto ien hoiewel de chauffeur onmiddellijk remde, kon hij niet voorkomen', dait de balk een eind werd meegesleurd en een juist passereindo V., hoofd- enderwijzer en een scholier raak te. Deze laatsten kregen inwendige kneuzingen en zijln opgenomen in ,het Wilhelmina-Gastiiuis. De chauf feur kreeg geen letsel. De timmer man, 'die het ongeluk had veroor zaakt. werd gearresteerd Wegens het veroorzaken van zwaar lichame lijk letsel door schuld en ter be schikking van de kinderpolitie ge steld. Onverlaat reed twee mensen aan en verdween Dinsdagavond liepen in de Com- melinstraat te Amsterdam twee be jaarde mannen op de rijweg. Het waren de 72-jarige H. W., Wonende In de Javastraat en de even oude P. F., wonende in de Wagenaar- straat. Beiden'werden van achteren aangereden door een donkerblauwe luxe-auto^ die onmiddellijk na de aanrijding de lichten doofde en doorreed. Beide mannen zijn in be wusteloze toestand met ernstige hersenschuddingen naar het Onze Lieve Vno uwengasthuis overgebracht Voorlichtingsbijeenkomst Op een voorlichtingsbijeenkomst van de Zierikzeese Bestuurdersbond voor de D.U.W.-arb eiders van Sch.- Duiveland, in aansluiting op de mid dagbesprekingen gehouden, heeft de heer J. Roukema, ass.-best. van het N.V.V., Dinsdagavond in „Concor dia" een uiteenzetting gegeven van de totstandkoming en de werking van de D.U.W. Hij betoogde, dat de D.U.W. beoogt nuttige arbeid te ver schaffen aan hen, die. niet in het productieproces kunnen worden op genomen. De openbare werken wor den geheel of gedeeltelik voor re kening van het Rijk uitgevoerd. Dit betekent, dat de zorg voor de werk lozen niet meer zoals vroeger in han den is van gemeentelijke instanties, maar van de Centrale overheid, die met het geld van de gemeenschap hoofdzakelijk cultuur-technische ar beid laat verrichten, ter vergroting van de bodemproductie. Het is van het grootste belang dat in de D.U.W. de lonen en arbeids voorwaarden van het vrije bedrijf gelden. Organisatie De D.U.W. is gesplitst in een ci- viel-technische sector, waarvoor het contract van het bouwbedrijf geldt, en een cultuur-technische sector, waarvoor een op zich zelf staande loonregeling is ingevoerd. De vakbeweging heeft zich op het standpunt gesteld, dat de arbeiders onder alle omstandigheden moeten kunnen rekenen op een garantie loon. In het begin van de winter zijn onder krachtige aandrang van de vakbeweging garantielonen inge voerd, die de arbeiders een soci aal verantwoord bestaans-minimum waarborgen. Juist dezer dagen is de garantieregeling verlengd tot 1 Mei 1S49. Er wordt overleg gepleegd over de invoering van een geheel nieuwe, eenvoudiger regeling op die datum. Betere verstandhouding De heer Roukema hield een warm pleidooi voor een betere verhouding tussen werkleiding en arbeiders en voor een beter begrip van de werk leiding van de mentaliteit van de werkloze arbeider. Aan het begin van de voorlich tingsavond kon de voorzitter van de Zierikzeese Bestuurdersbond, de heer C. Hoek, medelen, dat door tus senkomst van de vakbeweging de geschorste arbeiders van het object Gaanderse te Nieuwerkerk Donder dag zullen worden herplaatst en dat hun over de week van de schorsing een overbruggingsuitkeriijê zal wor den uitgekeerd. Onder de D.U.W.-arbeiders van het werkobject-Gaanderse te Nieuwer kerk was grote onrust ontstaan. De arbeiders werkloze landarbeiders en grondwerkers, voor wie het werk in de D.U.W. dus geenszins vreemd is verdienden aanvankelijk een behoorlijk loon met het graven van sloten. Onverwacht werden zij over geplaatst naar het egalisatiewerk. De grond was zo moeilijk te bewer ken, dat zij ondanks alle inspannin gen, het basisuurloon van zestig cent niet konden halen. Hun uurloon be droeg slechts veertig k vijftig cent. Weliswaar werd dit bedrag aange vuld tot het garantieloon van f 28,70 per week, maar dit bedrag is uiter aard onvoldoende. Zij werden over geplaatst naar D.U.W. II, hetgeen voor de mensen, die bij het Arbeids bureau bekend staan als volwaar dige krachten, een grote teleurstel- y ling was. k Oorzaken Een ond^zoek naar de oorzaken van de te geiinge loonuitkomsten leidde tot een splitsing van de 28 man sterke ploeg Dit leverde echter geen resultaat op; de lonen werden steeds lager. De inspectie zocht de oorzaak toen in een onvoldoende prestatie van de arbeiders. Tegen over de voorzitter van de Zierikzee se Bestuurdersbond, de heer C. Hoek die ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld, moest men echter toege ven dat de arbeiders niet tekort ge schoten waren. Desondanks werd een ploeg van 11 man ontslagen. Het N.V.V. nam hiermee geen genoegen. Op initia tief van de wethouder van Sociale Zaken, de heer R. Gerritsen, vond Dinsdagmiddag op het gemeente huis een bespreking plaats, waarbij de directie van de D.U.W. uit Den Haag, de inspecteur van de D.U.W. iut Middelburg, Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, verte genwoordigers van het Gewestelijk Arbeidsbureau en een delegatie van het N.V.V. onder leiding van de heer Roukema tegenwoordig waren Hervatting van het werk Het resultaat van de bespreking is voor de arbeiders gunstig ge weest. Donderdag 24 Februari a.s. gaan zij weer aan het werk. Er is bovendien een redelijke kans. dat over de schorsingsdagen een ver goeding zal worden gegeven. Tevens werd bereikt, dat de jeug dige landarbeiders beneden de 21 jaar, die op grond van een ministe riële circulaire waren ontslagen, weer in de D.U.W. kunnen worden geplaatst. Voorzover zij niet voor plaatsing in aanmerking komen, zul len zij in de Overbruggingsregeling worden opgenomen. Nog een Amerikaanse onderscheiding reiour r In navolging van verscheidene an deren heeft de heer P. Alberts, een bekende figuur uit de illegaliteit, dezer dagen de onderscheiding, wel ke hij in 1946 van de Amerikaanse regering heeft ontvangen, terugge zonden uit protest tegen de houding van de Verenigde Staten ten aan zien van de Indonesische kwestie. „Blonde Piet" is de eerste Twente naar, die de door generaal Eisen hower ondertekende oorkonde te rugzond. Critiek op de landbouwpolitiek Ir. J. B. v. id. Meulera, de secreta ris van de Friese Maafcsdhappij' vara Landbouw, heeft to die vergadering van. de Maaifcsdhapjpiij t>e Leien war den de nieuwe koers in die larad- bou<wlp|o]litiie>k, welke .reeds dolor d!e volksvertegenwoordiging is goed ge keund, een ernstig gevaar voor de boerenstand genoemd. Doordat ener zijds, maxiïnrimjp rijzen voor sdhair- se producten worden vastgesteld en anderzijds die prijken voor de pro ducten, die er to overvloed' zijln of kunnen komen vrij Zijn, worden on draaglijke risico's op' de boeren ge- Stratocruisers .nog dil jaar op Schiphol De Boeing Stratocruiser, die op het ogenblik in serie gebouwd wordt in de Boeingfabrieken te Seattle, zal nog dit jaar op een aantal geregelde luchtlijnen In dienst worden genó- mon en onder meer op Schiphol lan den. Op 1 April a.s. wordt de eerste voor de American Overseas Airlines bestemde stratocruiser overgedra gen. Daarna beginnen de proef vluchten en op 26 Augustus zal dit reuzenvliegtuig, dat 'n snelheid van 650 km heeft en 80 passagiers kan vervoeren, in gebruik genomen wor den op de lijn New York-Londen v.v. Na 1 April zullen de Boeingfabrie ken elke maand een stratocruiser aan de American Overseas Airlines afleveren, totdat de bestelling van acht vliegtuigen is uitgevoerd. Do vliegtuigen zullen behalve op de l|jn Londen-New York worden ingezet op de luchtlijn New York- Amsterdam-Frankfort, die thans ge vlogen wordt met Constellations. De Connies zullen worden gebruikt op de luchtlijnen van de Verenigde Sta ten naar Scandinavië, die thans met D.C.-4's worden gevlogen. Reeds thans is de eerste passagier geboekt op de openingsvlucht van 17 Augustus van New York naar Londen. Het is een oorlogsbruidje uit Londen, die met haar baby de reis naar New York per stratocrui ser zal maken. Naar het Engels van L. Leeds Intussen had Isabella St. Aubyn beslag weten te leggen op een goed /gesitueerde Deken, die wel ruim twintig jaar ouder was dan zij, maar die Invloedrijke relaties had, waar door hij het zeker nog tot Bisschop zou wetende brengen. Dit huwelijk had weer aanleiding gegeven tot een veelbelovend engagement van Ma rian, de tweede dochter, met 'n neef van de Deken, een jonge dominee van de High Church. Was nu Lady Olivia maar niet zo onhandelbaar geweest op het punt van het huwelijk 1 Zelfs haar groot verlangen om rijk genoeg te zijn, dat ze haar landgoed „Thornwood" kon laten restaureren en het kon bewonen, overeenkomstig haar rang en positie in de maatschappij, kon er haar niet toe bewegen, om een ogenblik te luisteren naar de voor stellen van Mr. Abel Muggeridge, de millionnair, die haar dertigdui zend pond per jaar kon geven en wel een half dozijn landgoederen kon laten opbouwen als „Thorn wood"; die een weelderig huis bezat in Londen; een villa in Ascot, één aan het Italiaanse meer Como en die niets liever wenste, dan Lady Olivia Desmond, met haar aristo cratisch uiterlijk en haar bevallige manieren tot meesteres te maken van al die wereldse goederen; met hem op de koop toe! „Je kon een vorstelijke positie hebben Olivia", had neef Godfrey zich verplicht geacht, haar toch nog even onder het oog te brengen. „En wat de man zelve betreft, ik begrijp niet, wat je eigenlijk tegen hem hebt? Hij is niet groot; maar wat komt er dat nu nog op aan? Napo leon, Nelson en de hertog van Wel lington waren alle kleine mannen en als j o nu zo'n uitstekend huwe lijk opgeeft, omdat de naam van do man je niet bevalt Met een ongeduldig gebaar legde zij hem het zwijgen op en riep sme kende: „In 's hemels naam, stap nu toch af van dit onderwerp 1 We zijn er al een half uur over bezig en we zullen het er toch niet over eens worden 1 Ik zal nooit liefde kunnen voelen voor Mr. Muggeridge, neef Geoffrey, want ondanks al mijn mo derne opvattingen, ben ik in éèn op zicht ten achter bij mijn generatie; namelijk, ik ben vast van mening, dat je, om enigszins gelukkig te zijn met een man, toch een zekere gene genheid voor hem moet voelen; en ten opzichte van de millionnair ont breekt het my totaal hier aan. Zyn overgrote rijkdom zou mij ook be nauwen. Ik zou al heel tevreden zijn met een twee drieduizend pond per jaar! Wat geef ik om paar den of juwelen, die de koninklijke familie zich zelfs niet zou aanschaf fen? Ik houd veel meer van verse bloemen; dan van diamanten en ik heb veel liever de nieuwste tijd schriften hier op mijn boekenmolen, dan al die muffe boeken, die wel honderden guinea's kosten! Heb nog maar wat langer geduld met mij; troost je met het succes van je doch ters en laat mij mijn eigen huwe lijkszaken beheren! Eens zal ik toch wel trouwen en ik beloof je, dat je de eerste zult zijn, die er van ho ren zal!" Onder het spreken had zij plaats genomen aan een schrijftafeltje, dat vol curiositeiten cn snuisterijen stond en ze had een vloeiblad naar zich toegeschoven. „Hoe zal ik 't nu zeggen?" vroeg ze, al overleggend. „Hoe kan ik hom nu op de beleefdste wijze bedanken? Zou jij persoonlijk niet eens mijn gevoelens aan Mr. Muggeridge kun nen o\'erbrengen, Godfrey? Je bent toch éénmaal zijn afgezant geweest; dus dat is hij al gewoon; en ik acht er my zelve nog toe in staat, dat ik hem ronduit schrijven zou, dat hij maar ergens anders een vrouw moet kopen 1" Kolonel St. Aubyn gaf het dan ook verder op en zei enkel nog: „Als je het leven waarlijk in zo'n dwaas, romantisch licht blijft be schouwen; ja, dan valt er ook niets meer te zeggen, Olivia. Je bent geen kind meer en ik had gemeend, dat op jouw leeftijd een huwelijk, ge baseerd op wederzijdse achting" Hy sprak niet uit; want, lachende, viel Olivia hem in de rede: „Achting? Achting waarvóór? Mr. Muggeridge verlangt enkel 'n vrouw met een titel en nu zou jij maar wil len hebben, dat ik zijn rijkdom ver langde? Maar dat is niet fair." (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2