Regering zal Vrijdag a.s, «en officiële verklaring afleggen De beslissing over de zetel van de Europese Raad Papaver's keus Begroting ran Overzet. Gebiedsdelen Nederlands gezag, waarborg voor orde en rust Reeds uren voor de aanvang: der vergadering van de Tweede Kamer tijdens welke de debatten over de begroting v*i O.G. werden voort gezet, verdring zich een groot aan tal belangstellenden voor de ingang van de publieke tribune. Ook op het Binnenhof was meer dan ge wone drukte. Na opening van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat de regering, na overleg te hebben ge pleegd met Dr, Beel, Vrijdagmorgen om 11 uur in staat hoopt te zijn een nadere verklaring af te leggen be treffende haar Indonesische politiek. Zo nodig zal ook Zaterdag verga derd worden. De Kamer ging hier mede accoord. Voorts kreeg de minister-presi dent het woord, die verklaarde, dat tegen de verwachting in, de debat ten over de begroting von O.G., j.l, Woensdag onderbroken, Donderdag niet konden worden voortgezet. Het verschil van gevoelen omtrent het te geven antwoord noopte de rege ring om uitstel te verzoeken en eerst zich intern te beraden. Het ge hele Indonesische beleid kwam hier bij ter sprake. Het kabinet stond ook voor de noodzaak de hoge vertegen woordiger van de Kroon, Dr. Beel, uitvoerig in te lichten en te in strueren. Een uitvoerig telegram aan Dr. Beel werd opgesteld en behan deld. De heer Sassen had ander Inzicht Hierbij ontwikkelde de heer Sas sen echter denkbeelden met betrek king tot het internationale aspect van het Indisch beleid, waarmede de overige leden van het kabinet zich niet konden verenigen. Daarom meende de heer Sassen bij zijn reeds eerder geuit voornemen te moeten blijven en ontslag te moeten nemen. Dr. Drees betreurde het, dat in deze moeilijke omstandigheden de een heid van het kabinet niet kon wor den gehandhaafd. Doch de hand having van een louter uitwendige eenheid zonder inwendige, zou de regering zwak en besluiteloos ma ken. Reeds eerder waren spanningen in het kabinet ontstaan, niet over principiële vragen, doch over vra gen van practisch beleid. „Geen po litieke partij-tegenstellingen hebben echter het kabinet beheerst", aldus Dr. Drees. De Kamer heeft recht op een klare uiteenzetting, maar de re gering verzoekt hiermede te mogen wachten tot dat overleg zal zijn ge pleegd met Dr. Beel. De debatten over de begroting van O.G. zullen echter worden voortgezet en minis ter van Maarseveen zal het stand punt van de regering verdedigen. Hierna was het woord aan de mi nister van O.G., ad interim, van Maarseveen. De Veiligheidsraad-resolutie Minister van Maarseveen verzocht zich te mogen bepalen tot een uit eenzetting van de inzichten van de regering in het te voeren beleid. In het brandpunt der politieke belang stelling staat de Nederlandse hou ding ten aanzien van de Veilig heidsraad-resolutie, aldus de minis ter. De minister benadrukte, dat de regering de gedragslijn zal blijven volgen door Dr. van Royen uiteen gezet in de Veiligheidsraad en die in de Kamer algehele instemming vond. In grote lijnen was de politiek van Nederland in het buitenland mis kend, die over „grote misverstan den" sprak, aldus de minister. Hij zeide, dat het niet genoeg herhaald kon worden, dat de Veiligheidsraad en Nederland hetzelfde doel nastre ven. Een breuk met de Veiligheids raad is alleen mogelijk op kwestie van procedure. T.a.v, de procedure, zoals de Vei ligheidsraad die wenst en die is neer gelegd in een aantal aanbevelingen, zeide de minister, dat aan de eerste hiervan was voldaan. Men bepaalt zich tot actief verweer tegen de gu- erilla-activiteit. De Republikeinse leiders T.a.v. de vorming van een fede rale interim-regering, zeide de mi nister, dat de Nederlandse regering bereid is aan de Republikeinse lei ders in de federale interim-regering een behoorlijke plaats aan te bieden, maar van een Republikeinse bereid heid tot toetreden is tot nu toe niets gebleken. Veeleer verlangen de Re publikeinse leiders, dat alle politieke gevangenen onmiddellijk in vrijheid worden gesteld en het gezag in Djokjakarta wordt hersteld. De mi nister zeide, dat hiermede het on mogelijke van de Nederlandse re gering werd verwacht. Het Nederlandse gezag in In donesië is voor dit ogenblik de enige pijler voor orde en recht in die streken. Het zou een on herstelbare slag zijn als de Re publikeinse leiders in hun posi tie werden hersteld. Indien zij willen is er een plaats voor hen in het bestuur van geheel Indo nesië. T.a.v. de Verenigde Naties-com missie voor Indonesië, de vroegere Commissie voor Goede Diensten, zeide de minister, dat zij thans be voegdheden heeft gekregen waar mee zij zich kan inlaten met de fe derale gebieden. Dit was een in breuk op de interne souvereiniteit. De minister haalde toen woordelijk aan wat Dr. van Royen hieromtrent in de Veiligheidsraad had gezegd. Protesten tegen proces Mindszenty Uit naam van 34 bij het Vaticaan geaccrediteerde diplomaten heeft de ambassadeur van Columbia, Car Ie' Arango Velez, aan Paus Pius XII een officieel protest doen toeko men tegen :de berechting vam kar dinaal Mindszenty. Arango- Velez verklaarde: ,,wij de len respectvol in het leed en de gemoedsbeweging, Welke u zifn aan gedaan door de misdaad tegen de godsdienstige, persoonlijke en po litieke vrijheid, waarvan kardinaal Mindszenty het slachtoffer is ge werden". Do Paus antwoordde„idezo historische audiëntie is een getrou we afspiegeling van de gevoelens en aspiraties van verreweg het grootste en het dieper voelende deel van het mensdom". Reactie op despotisme ,,Zij geeft blijk van do reactie, tnfet slechts van hot Christelijk, dioch zelfs van het zuiver menselijk ge weten. op alle verdrukking en des potisme, op elk onrecht en elke bedreiging van deze rechten en hei lige principes, welker handhaving noodzakelijk is tot eerbied voor en beveiliging van de essentiële waar den". Allo leden van het corps diplo matique ten Vatlcano waren aan wezig, behalve de vertegenwoordi gers van Guatemala, Panama, Mo naco, Tsjecho-Slowakije on Joego slavië. Franklin Go wen woonde de audi ëntie bij als plaatsvervanger van Trumnns persoonlijke gezant, My ron Taylor, die zich In de Verenigde Staten bevindt. Troepenbewegingen in Oost-Duitse zóne Aanhoudend komen, zo schrijft 't officiële in de Duitse taal verschij'- neemde Amerikaanse blad „Die Neue Zeitumg", Sowjet-Russisc'he troe- pentreiinen in de Sowjet-zöiie van Duitsland aan. Het 'blad, dat Duitse spoorweg- arbeiders citeert, die treinen voor herstelbetaling naar de Sew jet-Unie brengen, zegt, dat de troepen geen aflossingstroepen zij!n, doch verster kingen. Gisteren maakte het blad ".aelding van manoeuvres in de Oos telijke zóne en van oefeningen met vliegtuigen en onderzeeërs langs da BalUsche kust. Dr Beel op Schiphol gearriveerd Woensdagmiddag arriveerde op Schiphol do XX, M, Constel lation „Curacao", met aan boord D*. L. J. M. Beo!, bcge ver tegenwoordiger van Ac Kroon te Batavia. In een verklaring tegenover journalisten merkte Dr. Beel op, dat hij naar Nederland is ge komen om overleg te plegen met de Nederlandse regering. Dr. Beel noemde de situatie niet hopeloos; hy ontkende het voornemen te hebben af te tre den cn liet zich in guu&tigc zin uit over de militaire situatie. Na terugkeer in Batavia zal Dr. Beel contact opnemen met de Amerikaan Merle Cochran. Twee vliegtuigen der V.N, vermist Functionarissen der V.N. te Haifa weigerden commentaar 'te leveren op het raadsel van de vermlssmig vam twee vliegtuigen der V.N. Z,ij zeiden slechts, dat het een „deli cate en ernstige zaak" betrof. De vliegtuigen zijn een Dakota en een Comsol. De Dakota verliet Dinsdag Aman, de Transjordaanse hoofdstad, om de Oomsol te zoeken, die Maandag de Libanese hoofdstad, Beiroet, ver liet. Volgens berichten uit Rhodo 5 had de Comsol een Britse piloot en een Britse radio-mam aan boorc Vermoedelijk, zo zeide mem, Zou het over Damascus vliegen. D i plaatsvervangende bemiddelaar de V.N., Bumche, heeft een verklaring vam een woordvoerder der V.N. in Israël tegengehouden, volgens hei welk Syriërs op de Dakota gevuurd zouden hebben. Verlleslijst Indonesië De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verlie zen In Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht Sold. J. W, van de Beek, Voorst (Gld.); serg. J. G. de Geus, Rotter dam; korp. W. Vonk, Berkei en Ro denrijs; sold. G. F. do Bruijn, Gouda; huz. S. van Berneveld, Groenekan (gein. Maartensdijk); sold. P. G. Uoeijen," Oss; korp. B. Bogaart, Leer dam; sold. D. de Bruijn, Boskoop; le It. J. F. S. de Jongh, Utrecht; wachtm. R. Veenstra, Zwaagwest- einde (gem. Dantumadeel); sold. F. H. Klein Gunnewiek, Lindvolde (ge meente Eibergen); sold. A. Koster, Axel (Zeeland); sold. J. G. Wester huis, 's Gravenhage; sold. J. M. Blom Eindhoven; serg. msj. instr. P. J. Zijlstra, Moercapelle, Koninklijk Ned.-Indisch leger Amb. korp. inf. A. Matitahatiwen, Indonesië; Jav. sold, le kl. Badoet, Indonesië; Mal. sold. 2e kl. inf. Mar- wi Bin Kiwin. Indonesië; Mad. serg. inf. Raden Mohammat Hoesin, In donesië; Mad. sold. 2e kl. Atmo, In donesië; Mad. sold. 2e kl. inf. Ab- doerasit, Indonesië; Man. sold. 2e kl. inf. Z. N. Pealngitan, Indonesië; Man. sold. 2e kl. inf. J. Mantiri, In donesië; Jav. sold. 2e kl. Inf. Soe- leiman, Indonesië; militie sold. Soe- dang, Indonesië; Jav. sold. 2e kl. inf. Matsoem, Indonesië; Tim. mil. sold. inf. Tampa, Indonesië; Amb. sold. 2e kl. inf. Pattikawa, Indone sië; Mad. sold. 2e kl. inf. Satim, In donesië; Jav. sold. Soepona, Indo nesië; Man. korp. inf. B. S. Ma- wejkere, Indonesië. Zwendel met 600.000 sigaretten Die ipoli'tiie te Rotterdam heetft éétp. dezer dagqu acht (psrsomem igeair- rtesteend, die- betrokken zijtn ge- wieest bij iee|n midden December ge pleegde zwqndel met 600.000 siiga- riettqn. Da verkoop vain deze partij „Chesterfields" had f 42.000 oplge- bradht, walk bedrag doioir de be nen igeheel is opgemaakt, terwijl vain- die sigaretten ook geen spqoi* meer te beleenden is. ZendingstentoonsteiMng in Middelburg Ta Middelburg Üs de imterkerke lijkte zepdiimgstentootns telli)njg Zento, die gedurende eein week zal zijn opengesteld, dtn aanwezigheid van •eep groot aantal gemoidiigden ge opend. Dr. A. H. Oussorem, Geref predikant te Miididielbuiig m voor zifter van het tentoonstel] inigsca- idüté heeft de opening verricht. Er waren talrijke aanwezigen, o.m. de burgemeester van Middelburg, bur gemeesters van Walcheren en afge vaardigden vam het Herv. Zenidings- bureau te Gegstgeest en het Genéf. Zenidimgsbureau te Baarn. Ds. J. B. A. Raosebopm heeft een toespraak gehouden, waarna werd medegedeeld), dat in die kotn'emde dagen 3000 Walcherse schoolkinde ren de lexpo&tie zullem bezoeken. Vergadering van de permanente raad De uiteindelijke beslissing over de zetel voor de Europese Raad, is door de conferentie van West-Europese mogendheden gisteren genomen, zo verneemt Reuter uit bevoegde, met de West-Europese Unie in contact staando bron. Naar blekend, !i|s im| Januari .een vo|orlopfi|g|0 zetel 'gekozen op de vergadering te Lopden van de consultatii/eve raad 'der Wiast-Euirpr ples© Uindie. D|o permanente 'raad dor West- Europfesc Unite 'vergaderde gister ochtend, teneinde mij zonderheden omtrent de conferentie vopr te be reiden. Voorts kwam de kwestie tier sprake van de uitnodiging aam Italië, Zwedep, (Eire, Noorwegen cn .Denemarken. De uiteindelijke beslissainig moet genomen worden door idle vol tal- Duitsers verlaten Denemarken Gisterochtend heeft de laatste groep van 800 Duitse vluditelingen Denemarken verlaten, 7X> meldt de Kopenhaagse correspondent vam 't Britse blad ,,The Times". De groep is met een speciale trein naar Offenbac'h im de Franse zóne vertrokken. Kort voor het einde van de oor log hebben de Nazi's 244.500 Duit se vluchtelingen naar Denemarken gezonden. In de laatste twee jaar zijn zij gelijdelijk gerepatrieerd naar do verschillende zönes van Duitsland De vluchtelingen hebben Denemar ken ongeveer 320 mlllioen gulden gekout. liigia Europese raad waarin, moge lijk tlqn Europese landen verte igenwoordiigd zullen zijn,. De mo- igepdhiedem dier West-Europese Unie zijn vam oordeel, dat zij niet ide verantwoordelijkheid pp zich kun imein nemen andere staten te binden aajn leem eerder genomen beslissing over de plaats vap een hoofdkwar tier. Smokkelbende geeff zich uil wraak over Zestien smokkelaars hebben zich te St-WJUibroid bij de politie ge meld. Het motief voor deze sensationele daad was, dat deze groep was aan gevallen en beroofd door oen troep ,Jcommiezen", die achteraf collega- smokkelaars bleken te zijn. Dit was ook lm smokkelaarskringen te erg. De zestien landen er een straf van enige maanden voor over gehad om nu ook de „kommiezen' achter slof en grendel te brengen. Bijna tezelfdertijd is op de weg van Alphon naar Goirle na een wilde achtervolging door do ver keerspolitie een smokkelauto over meesterd. Als gevolg hiervan is een vee- en textielsmokkelcomplot ont huld, waarbij tot dusverre zeven errestaties zijn verricht cn zes koeien in beslag zijn genomen. Een cel als huis De woningschaarste kan in sommige gevallen vreemde verrassingen opleveren. Een jong echtpaar in Beverwijk, dat wel inwoonde, maar niet in het bezit was van een huis vestingsvergunning en op grond daarvan op straat is gezet, woont thans in een cel in het politiebureau te Bever wijk, waarmede bewezen is, dat de Beverwijkse politie agenten de vriendelijkste men sen van Beverwijk zijn. Want ondanks het verzoek van de wethouder van Volkshuisves ting, om ergens een plaatsje voor dit echtpaar in te ruimen, is er tot nog toe geen ander dak, dan het dak van een cel in het bureau voor hen ge vonden. 200 stakende havenarbeiders ontslagen T-wiee hojnderd vam idia stakende bootwerkers, ip dienst vam een aan tal sdneepvaartbedrijvew im de hoofdstad, zijp gisteren .ontslagen, zo deelt de scheepvaartverepLgiing Noord miede. Da "directies der bedrijven had- dien hum stakende personeelsleden pier brief aangezegd dat zij f tieren het werk' moesten' hervatten cm zich als ontslagen moesten be schouwen, zo zij Iwlelgerden zich te m'eldep. In één kolom... de wereld om De Amerikaanse journalist* en schrijfster Anna Louis, die verschil lende zich (n Rusland afspelende novelles ge-schreven h^eft, is door tie Sowj&t-Russ'scho veiligheidspo litie gearresteerd, beschuldigd van splcmmage en icrtivitelt togen de Sowjet-Unle gericht. Zij zal spoe dig uit de Sowjet-Unie gezet w'or- don, zo woTdt uit Sawijet-Russlsche bron vernomen. - Im Australië Is een doorgangs kamp opgericht vooir maar Austra lia emigrerende verplaatste pereor non. Reeds in Europa zal selectie wonden toegepast Doior zware sneeuwval en sneeuwstormen z'ijn een 54-tal Turk se dorpen- lm het Oosten van het land geïsoileera. Wolven doen aan vallen op sühaapskudaen. Im Turkije schijnt de griepepi demie af te nemen. Er blijven ech ter nog scholen gesloten te Ankara, Istanbul en andere plaatsen. - Verschillende anti-fascistische organisaties hebban te Coburg (Am zóne) geprotesteerd tegen het op treden van ae toneelspeelster en filmster Christina Söderbaum, echt- gemote vam Veit Harlan, die tijmens hel Hltler-reglem ainti-semietische films heeft gemaakt. In „Jud Süss" speelde zij een ho-ofdrol. - Zaterdagavond heeft de Duitse politie in de streek vam Witten, 'In Westfalen, de hand gelegd op een vijftigtal vlugschriften met het hakenkruis. Met wijst er op, dat dit de eerste maal Is dat een ge heim© organisatie im Duitsland zich züi openlijk voor het Nozlïsme uit spreekt. De Duitse en Amerikaanse mi litaire politie hébben beslag gelegd op 28 mlllioen sigaretten, vervoerd op een aak, die op weg wlas van Antwerpen naar Bazel. De sigaretten zouden afkomstig zijm van zwarte handel. Een sub-commissie voor de gewapende diensten van het Ame rikaanse Huls van Afgevaardigden heeft een wetsontwerp goedgekeurd, volgens hetwelk de luchtmacht mag beginnen aan het aanleggen vam een proef terrein van 4.800 km lengte voor bestuurbare projectielen. 75 mlllioen dollar zouden hiervoor be- schikbaar worden gesteld. Het presidium van de opperste Sow jet vam Rusland heeft besloten de opperste Sovjet voor 10 Maart a,,s. samen te roepen. De film im 26 episoden, van 20 minuten elk, naar 'het boek Kruistocht in Europa" van gene raal Eisenhower, Is door de po- duii.iers van de reelcs „Marching Ti me", vervaardigd met gegevens uit het archief van de Amerikaanse re gering, films van het Britse depar tement van oorlog, filmstroken uit de vijandelijke documentatie, nieuwe opnamen in 'Europa eii actualiteiten uit oorlogstijd. RADIOPROGRAMMA Vrijdag 18 Februari. HILVERSUM I, 801 M. 7 nieuw»;-7.15 gymn.; 7.80 gram.; 7.46 gebed en kalender; 8 nieuws 8.15 gram.; 9 35 schoolradio; 10.0^- gram.; 11 De Zonnebloem; 11.40 schoolradio; 12 Angelus 12.03 viool on piano; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 Promenade-orkest; 12.55 Zon newijzer; 1 nieuwls; 1.25 vervolg Promenade-orkest; 1.50 op de kor rel; 2 gram,; S.40 volksliederen; 4 de Zonnebloem5 na schooltijd; 5.15 pionoiVltal; 5.45 witboek kar dinaal Mindszenty; G Metropol©-or kest en Lsoliste; 6.25 steun wettig gezag; 6.80 voor de strijdkrachten; 7 nieuws:. 7.15 klankbeeld7.80 Brabants halfuur; 8 (nieuws8.05 de gewone man; 8.12 opera; 9 klank beeld; 10 orgelspel; 10.20 bariton cn piano; 10.87 biljart-reportage; 10 45 gébed en kalender; 11 nieuws; 11.15—12 gram. HILVERSUM II, 415, 245 m UB75 M. 7 nieuws; 7.15 gramC* 8 nieuws; 8.15 strijdlied; 8.18 gram.; 8.50 voor de vrouw; 9 gram.; 9.80 waterstanden; 9.85 gram.; 10 morgenwijding; 10.2C gram.; 10.30 voor de vrouw; 10-45 bariton en plano; 11.05 voordracht tl.25 gram.; 12 concertorgel; 12.3CX '.and- en tuinbouw; 12.38 sport; 12.45 gram,; 1 nieuws; 1,15 mededelingen of gram.; 1.20 ensemble Jo Bos) 1.50 gramt; 2 kookpraatje; 2.20koor* zahg; 2.40 pionoduo; 8 gedichten; 3,20 de Kwintetspelers en zanig- scliste; 4 concertorgel en zang- sciiiste; 4.80 tussen twaalf en zes- tion; 5 gram,; 5,20 liederen; 6J)0 nieuws; 6.15 felicitaties; 6.45 Si'l- vos tri-kwartet; 7 denk om de bocht; 7.15 causerie; 7.80 Zuid-Holland als provincie; 7.50 tien voor acht; 8 nieuws; 8.05 kerkoonoert8.80 cur sus; 8.55 boekbespreking; 9 opera; 10.10 buitenlands weekoverzicht; 10.25 kwartet Nijveen; 10.40 van daag; 10.45 avoindwijding; 1100 nieuws; 11.15 huwfelijkseauserie11.80 —12 gram. „Befehlshaber" der Sipo voor Haags Buitengewoon Gerechtshof Naar het A.N.P. vemnieemt, zal general- leutoant der poili-zei en SSigruip'peinfüIhrer, dr,. Wilhelm Har ster, va|n 15 Juli 1940 tot 29 Augus tus 1843 „befehlshaber" der Sipo ©n, S.D. in Nederland, 9 Maart a.s. voor het Haags© Bijzondere Ge rechtshof terecht sta'amf. Elecfrische energiebehoefte van Nederland veilig Per s.s. „Dotterell" van de Hol^ landse Stoomboot-mij. is in Amster dam het eerste deel gearriveerd van een 220 k.v. (kilo volt) transforma tor. de grootste van Nederland en een van de meest krachtige van ge heel Europa. De transformator is in opdracht van het directoraat-gene raal van de Energievoorziening op kosten van het rjjk in Engeland ge bouwd en bestemd voor het in aan bouw zijnde 220 k.v. transformator en schakelstation te Lutterade in Z. Limburg. Door de aankoop van deze trans formator kan het Nederlandse elec- triciteitsnet gekoppeld worden aan het sterke Europese net. De energie behoefte van het Nederlandse be drijfsleven is daardoor veilig ge steld. Een stier, wiens .wijfje veertien dagen geleden door een trein in de Amerikaanse staat Nevada was over reden eu gedood, is bij het cadav f blijven waken en omgekomen, De stier stond niemand toe het. gedode dier te naderen, hij weigerde voed sel en stierf tenslotte van honger FEUILLETON 36 De ochtend begon al te gloren, toen Clara Papaver's kamer verliet. Maar hoe zou er nu iets van slapen in komen. Nadat ze enige tijd haar tranen de vrije loop gelaten had, be dwong ze zich met geweld en sprak half luide: „Het is zoals het moet! Zoals God het wil!" Dit waren de woorden, die Grootje altijd in haar strengheid, als troost had gebruikt, wanneer er iets aan vaard moest worden wat minder aangenaam was En- daar ineens doemde voor haar geestesoog op het hele interieur van de hoeve, met al de geliefde gezichten daar: Oom Peter en haar kleine vlasharige vrienden, die haar allen zo zeer lief hadden, dat ze haar nooit in de steek zouden laten. Ze vloog op en riep opgewonden: „Ik blijf hier niet langer! Ik ga terug naar jullie! Ja, ik kom weer thuis!" HOOFDSTUK XVII (Besluit) Lord Deerishe had, buiten zijn on derhoud met generaal Olander, nog heel wat in Londen te doen, mnar toch wist hij het klaar te spelen om die avond nog naar Setterly terug te keren. Het was laat toen zijn auto langs het „Wapen van Deerishe" reed, dat don ook al lang gesloten was. Het „Weduwen-Huis" was geheel in duis ter gehuld. Hij boog zich voorover en wierp een blik die kant uit; ach ter de gezakte gordijnen lag daar ieti, dat h(j veel meer op pr^s stelde dan alle kunstschatten-van Setterly bij elkaarl Zou ze aan hem gedacht hebben en enig vermoeden koesteren, hoe hij zich die ochtend gerept had, om haar op de ochtend maar te kunnen begroeten? In zichzelve moest hij nog lachen, als hij dacht aan de schampere opmerkingen van gene raal Olander over Lady Esther, die hij niet kon uitstaan. Die volgende ochtend zat hij aan het ontbijt toen Monson binnen kwam. „Miss Higgins wenst U te spre ken, my Lord", kondigde hij aan. „Zij is in de kleine salon." De minuut daarop stond Geoff tegenover Miss Higgins, die in een toestand van zo pijnlijke opgewon denheid verkeerde, dat zijn gebruind gelaat er zelfs van verbleekte. „Eerst na rijp beraad ben ik tot deze stap overgegaan, Lord Deerishe, hoe vreemd die U dan ook schijnen moge!" „Lady Papaver heeft zich toch weer niet bezeerd?" riep hij be zorgd. „Niet voor zo ver ik weet. Maar zij is niet meer op het Weduwen- Huis, zij is in Derbyshire." „In Derbyshire? Wat is daar dan gebeurd?" „Niets, Lord Deerishe, niets! Ze heeft een telegram gezonden, waar in ze meldde dat ze veilig en wel was aangekomen en ze heeft een briefje achtergelaten voor Lady Es ther, waar niet anders instond, dan: „Ik ben naar huis gegaan", dat was alles!" „Wat schuilt daar achter, Miss Higgins?" vroeg hij, als verplette rend. „Het heeft er veel van of zij wegelopen is. Dat zult U toch wel weten?" „Neen, toch niet, Lord Deerishe. Daarvoor wilde zij te veel de ge voelens van anderen sparen. Lady Esther was gisterochtend aan het ontbijt gekomen, nog vermoeid van de avond te voren. Later op de mor gen, toen haar ladyschap naar Lady Papaver vroeg, was die nergens te vinden en toen bleek, dat zij uitge reden was in het polowagentje en dat de groom een briefje mee terug gebracht had." „Dat verlangen om naar huis te gaan, is dan wel ineens bij haar op gekomen. Ze heeft er nooit tegen mij van gesproken", zei hij. „Waar om zou dat zijn?" „Dat zou enkel Lady Papaver zelve U kunnen vertellen. Ik hoop niet dat U het onbescheiden van my vindt, maar ik voelde dat U dit dadelijk zoudt willen weten; dat U genegenheid voor het kind van wij len de Graaf" „Genegenheid is een koud woord,f Miss Higgins!" zei hij vriendelijk, terwijl zijn heldere blik de hare ont moette. „Zij is èlles voor mij!" In haar opgewondenheid stond zij op en de ogen schoten haar vol tranen. „O, wat ben ik blij dat ik ge komen ben!" snikte ze half. „U heeft mij altijd zo veel kiesche oplettend heid betoond. Mocht enige mindere fijngevoeligheid van Lady Esther of van Mildred soms de oorzaak" Ze trad naar de deur en hij liep met haar mee. „Heeft ze geen boodschap voor mij achtergelaten?" „Niet direct, Lord Deerishe, maar ze zei gisterenavond, dat ze U alle mogelijk geluk toewenste!" „Binnen een half uur de auto, Monson!" luidde zijn order, enkele minuten later. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2