Russische militaire activiteit in de Oostelijke zóne Duitsland moet een nieuwe vlag hebben Geen enkele burgemeester heeft zijn woningtoewijzing met gejuich ontvangen Papaver's keus 1100 JAAR ZIERIKZEE De tweede wereldoorlog vormt het magistraal slot van openluchtspel Strenge geheimhouding In de Oostelijke zóne van Duits land hebben grootscheepse troepen bewegingen plaats en langs de Bal- tische kust worden gecombineerde oefeningen gehouden met vliegtui gen en onderzeeërs ,zo meldt het of ficiële in de Duitse taal verschijnen de Amerikaanse blad „Die Ncue Zeitung". Gedureh'de idle laatste weken vier- ströngste igelheimihoudiinig wordt in acht genoimein, zo gaat (hiet blad ver togen ide Sowjet-troepen ijl Meck lenburg leetn levendige aictiviteiit. De der,, vooral met betrekking t0(t de (nachtelijke peten ingen. Gepoogd wordt de uitgebreide troepenbewe gingen, te camoufleren. De hoofd macht is volgens het blad; gecom oehtreerd langs de Baltische kust en in het Noorden en Noordwesten vain Mecklenburg 'en verder dat deel van.1 Pomimeren, dat tot de Ooste lijke zönia behoort. Marine-contingenten ,„Hiet is opmerkenswaardig, dat da S,owjet-Russen in Mecklenburg grote Marineoointingeinten gecon centreerd hebben, geschat ;op een ma/h |of vijfduizend. Kustvigsers maken voortdurend (melding van onderzee-oefeningen, gecombdpaerd met oefeningen van de luchtmaoht'r. zo gaat het blad verder. Volgefns uit het Baltische gebied 'komende Emigralie de enige oplossing voor werkloos heid in Europa De E.C.A. heeft Maandag het Congres doen weten, dat de emi gratie van bijna 2.5 millioen Europese arbeiders de enige op lossing vormt voor de werk loosheids-vraagstukken in Italië, Griekenland en West-Duitsland. In het rapport over haar werk zaamheden tot 30 September van het vorige jaar, zegt de E.C.A., dat er grote aantallen werklozen in bo vengenoemde gebieden zijn. Slechts een klein deel daarvan kan door het Europese vasteland worden op genomen, waardoor emigratie naar overzeese gebieden op grote schaal de noodzakelijke oplossing van het vraagstuk wordt, aldra het rapport. Dit rapport wijst er verder op, dat alleen al in Italië emigratie van 250.000 arbeiders per jaar nodig zou zijn, om evenwicht te brengen te genover de normale toevloed van nieuwe arbeiders op de arbeids markt en dringt er op aan, dat spoe dig maatregelen genomen worden. Er bestaan volgens het rapport wel tekorten aan arbeidskrachten in an dere Europese gebieden en er zou den daar ook wel wat werklozen kunnen worden opgenomen, doch men zou voor voldoende huisvesting moeten zorgen, alvorens in Europa vrijwillige grote verplaatsingen van arbeidskrachten zouden kunnen uit gevoerd worden. Vliegtuig zonder bemanning Op het militaire vliegveld van Fort Lewis (Washington) heeft een zonderling ongeval plaats gehad. Een tweedekker van het leger be gon zich voort te bewegen, toen de piloot luitenant Winters, die de schroef had aangedraaid, zich nog buiten het toestel bevond. Het vlieg tuig startte, waarbij korporaal Wil liam Keiser, die in het toestel had plaatsgenomen, uit de cockpit werd geslingerd. Het vliegtuig trok spoedig op en vloog gedurende twee uren over Tacoma. Hierbij verrichtte het aller lei acrobatische toeren op een hoogte van meer dan duizend meter Daar na verdween het en men denkt, dat het, nadat de benzinevoorraad was opgebruikt, te pletter is gevlogen tegen een der dunbevolkte heuvels in de omstreken van Fort-Lewis, of in de rivier is terecht gekomen. Woningnood te Praag Het Tsj'edhoslowaiakse vafcveredil- gmgsblad ,,Pxace" meldt, daft per sonen, die politiek ^onbetrouwbaar" worden geacht, uit bun huizen, te Praag zullen worden gezet en bui ten de hoofdstad zullen worden ondergebracht. Volgens het blad geloven de auto riteiten niet, 'dat de oplossing van hot wionimgprobleem in do naaste toekomst voldoende door aanbouw van nieuwe huizen kan twtonden be reikt. Er worden verschillende dommis- si es gevormd, die elk huis zullen bezoeken om vast te stellen, of iedere vrijgezel of echtpaar niet meer dan één kamer bewoont. Personen, die niet door huin. wefk aan Praag gebonden Zijn, zullen do stad moeten verlaten en elders wor den ondergebracht. Wt nieuwe decreet zal vermoede lijk velen treffen, die om1 politieke redenen hun betrekking verloren hebben. vluchtelinge© worden miet de'grootst mogelijke snelheid (militaire verster kingen gebouwd en militaire vlieg velden., spoorlijnen, bramdstexffen- voorraden -eia tankdepots aangelegd. De bevolking is» 'Zuid Estland (is (gemobiliseerd Oim1 startbanen te hel pen bouwen voor V-2's. Te Wilna ieh Lida, in Oost-Liitlhau- ieni zijh zeer belangrijke vliegvelden gebouwd letni bij1 Kauna Zijn onder aardse (opslagplaatsen: vo.or brahd' stoffen aangelegd, zoi besluit „die Nieuie Zeitumg". Veiligheidsraad en Indonesische kwestie Er zijn te Lake Success geen aan wijzingen, dat de Veiligheidsraad de Indonesische kwestie spoedig weer zal opnemen. Het tijdstip daarvan hangt vermoedelijk af van wat de heer Cochran uit Batavia zal rappor teren. Naar Aneta verneemt, wordt in Indonesische Republikeinse krin gen een telegrafisch rapport van Cochran aan de Veiligheidsraad om streeks 27 Februari verwacht. Dr. Hirschfeld naar Parijs Minister Stikker,, idote Nederland' vertegenwoordigen zou ,op de eco nomische conferentie voor Europese samenwerking te Parijs, heeft in verbalmd' met' de beraadslagingen in ide Tweede Kamer,, deze conferen tie inlet bijgewoond. Hij is vervan gen door dr. H. M. Hirs'clhfeld, re- gerilngscommissariis in algemene dienst. Nederland in Commissie van Vijt In regeringskringen te Londen wordt medegedeeld, dat Groot-Brit- tannië de oprichting beoogt van een Commissie van Vijf voor het Euro pese Herstelprogram, waarin Groot- Brittannië, Frankrijk, België, Neder land en Italië zitting zouden hebben. Over de oprichting van deze com missie hebben Spaak, Schuman en Bevin enkele weken geleden te Lon den beraadslaagd. Vele ontwerpen werden ingestuurd Voor zover het Duitse volk belangstelling toont voor de sedert Sep tember gevoerde besprekingen tot het opstellen van een voorlopige grondwet voor de te stichten West-Duitse staat, concentreert deze zich voornamelijk op de vraag welke nationale vlag straks van Flensburg tot aan Garmlsch zal wapperen. Velo honderden Duitsers hebben aan de te Bonn bijeen zijnde poli tici vlag-ontwerpen ingezonden, die een bonte stalenkaart vormen. De parlementaire raad heeft inmiddels besloten, dat in elk geval zal wor den teruggekeerd tot 't rood-goud- zwart. De C.D.U.-fractie in deze Raad is sterk voor het vervangen van de vroegere eenvoudige hanen vlag door het kruis-embleem. In schier alle denkbare variaties heb ben de inzenders dan ook een kruis- vlag in de bovengenoemde kleuren uitgevoerd. Het meest populair on der de politici, die over de vlag zul len hebben te beslissen, is het kruis der Scandinavische landen, uitge voerd in zwart met gouden rand op een rood veld. Duitse psyche Overigens is voor hen, die de psyche van het Duitse volk willen doorgronden de studie van de in zendingen aan te bevelen. Men vindt er de invloeden van de bezettende mogendheden, evenals in het gehele leven der verschillende zones, in weerspiegeld. Er zijn talrijke ont werpen, die zich op de „stars and stripes" gebaseerd hebben en die eigenlijk niets meer zijn dan een „vertaling" der Amerikaanse vlag in Duitse kleuren. Minder talrijk doch eveneens nog overvloedig, zijn der gelijke kleuren variaties op de Union Jack. Er zijn weliswaar geen hamers en sikkels onder de ontwerpen, doch des te meer ziet men gouden sterren op vlammende rode velden geprojec teerd. Van de bezettende mogendhe den ontbreekt in deze vlaggenparade alleen Frankrijk, hoewel vele Duit sers de neiging blijken te hebben het zwart hunner vlag door helder blauw te vervangen. Tsjechisch motief Ook het motief der Tsjechische nationale vlag blijkt in Duitsland nogal wat sympathie te hebben van wege de kans om de Levens-rune te zien opgenomen. Rune-tekens, waar onder de wolfsangel, gelden overi gens als de meest geliefde motieven zij worden in populariteit even- RADIOPRAATJE Aantal woningen en kubieke meters woning-inhoud Mijn vrouw had in de ergste maan den van de al bijna vergeten hon gerwinter de gewoonte om voor een week vooruit te berekenen hoeveel keer per dag en wat we ons konden veroorloven te eten. Bijna altijd was de natuur dan sterker dan de leer en liepen we dus al in het begin van de week op dat eetprogramma in. De straf voor die onvoorzichtig heid volgde dan wel enkele dagen later. Intussen was het opstellen van dat programma op zichzelf al zeer moeilijk. De eetlust was immers al tijd veel te groot in verhouding tot de inhoud van de provisiekast. Aan het opstellen van zo'n eet programma moet ik denken, nu in bijna alle provincies het woning volume voor 1949 over de verschil lende gemeenten is verdeeld. De provinciale besturen stonden als het ware ook voor een zeer karig ge vulde provisiekast en moesten toch de gemeenten naar recht en billijk heid een enigszins dragelijke portie toekennen. U begrijpt, dat geen en kele burgemeester zijn woningtoe wijzing met gejuich heeft ontvan gen. Overal is de noodzaak om te bouwen groter dan de mogelij ïche- den, die voor dit jaar ter beschik- wel verre door de adelaar overtrof fen. Sommige Duitsers wensen in de West-Duitse vlag de verbondenheid met het onder Sow jet-Russisch be stuur levende deel van het land na drukkelijk te demonstreren. Zij zon den vlaggen in, waarop het voor malige „Reich", Oost-Pruisen in cluis, volledig in goud is getekend. Weer anderen wensen de Berlijnse beer tot held van de nationale vlag gepromoveerd te zien. Uit Beieren kwam een soort regenboogvlag, waarin voor het Beierse blauw nochtans de breedste baan was in geruimd. De schoonste roos voor de president De heer Meilland» een be kend rozenkweker van de Ri- vièra, is ongeveer tien jaar in het geheim bezig geweest met het kweken van een scharla ken rode roos. Eindelijk ont look eind 1948 de roos „Hap piness", die heel veel belang stelling genoot en. zelfs be roemd is geworden, Na dezer dagen met grote zorg en in tegenwoordigheid van de voornaamste kwekers uit Cannes en Antibes te zijn geplukt, werd zü een half uur later aan boord van het lijn- vliegtuig op Parijs gebracht en aan de hoede van de ste wardess toevertrouwd. Deze gaf de bloem aan haar collega van de Neord-Amerikaanse lijn over. In Washington werd „Happiness" overhandigd aan de voorzitter van de Ameri kaanse kwekers, na een reis van 7000 km binnen 25 uur te hebben afgelegd. Daarna werd zij toegelaten in één van de salons van het „Witte Huis", juist op het ogenblik dat de heer en mevrouw Truman de leden van het comité van de Franse Dankbaarheidstrein ontvingen. „Happiness" zal geen nako melingen hebben, want deze jonge plant is, met alle overige exemplaren van deze kweek, vernietigd. king zijn gesteld. Vandaar dan ook, dat er in verscheidene raadsvergade ringen wordt gemurmureerd. We hebben al gelezen van enkele po gingen om het College van Gede puteerde Staten tot grotere toewij zingen te bewegen. Over het alge meen echter ziet men gelukkig in, dat ook zij, die tot de verdeling werden geroepen, veel liever meer hadden gegeven dan zij nu konden doen. In verreweg de meeste ge meenten heeft men de wijste partij gekozen en is men ingespannen be zig met uit te maken hoe en waar aan men het bouwvolume dit jaar dan wel zal besteden. Misverstand Nu dreigt er, niet geheel onbe grijpelijk overigens, over dat wo ningvolume een bepaald misverstand te ontstaan. Over dat misverstand FEUILLETON 35 Maar steeds keek ze uit naar de twee personen: naar Mildred, een statige verschijning in het wit met goud, die algemene bewondering af dwong, en naar Geoff. Ze waren geen enkele keer samen. Sir Willi am Desmond, als Spaanse Don, was haar begeleider; en een knap paar vormden ze. Fulke, als harten boer, geleidde een Quaker-meisje, en toen hij langs Papaver ging, streek hij met de hand langs het reusachtige hart. De Fitzallons waren allen in smaakvolle costuums, maar Geoff ontbrak op het appèl. „Ik heb Lord Deerishe nog niet gezien", zei dan ook Miss Higgins, die zich zeker op z'n minst zo amu seerde als de „Witte Klaproos". Juist toen Papaver hierop wilde antwoorden, zag ze hem naderbij komen. Hij was in uniform en, hoe het kwam wist ze niet, maar ze vond hem de gedistinqueerdste van allen! „Waarom ben je ook niet gecos- tumeerd", vroeg ze, toen hij naast haar plaats nam, na Miss Higgins hoffelijk begroet te hebben. „Ik dacht dat ik nogal zo mooi was in groot-tenuel" „Heb je Fullce al gezien? Die heeft hot grootste hart van allemaal, zoals hij betuigt tegen ieder die het horen wil." ,De stoet kwam nu hun kant uit en Papaver keek weer met do grootste belangstelling. Toen Mildred hen voorbijging, verscheen er een spottende glimlach op haar lippen. Of Geoff dit gezien had, of dat dit hem ontgaan was, in ieder geval richtte hij zich tot zijn buurvrouwtje en vroeg, met een blik op haar licht toiletje: „De papaver's die ik zoek, groei en maar schaars. Daarom zijn ze zo iets bijzonders raars!" „Zo luidden immers de slotregels van dat lievelingslied van Oom Pe ter?" „Ja, witte papavers zijn ook,, raar" maar Madame heeft mij deze gezon den", antwoordde zij en wees naar enkele rode klaprozen en korenaren, die zij tussen de ceintuur gestoken droeg. „Want vader's „Papaver" was ook een rode tussen het koren!" „Wat voel je je toch altijd aan hem verbonden, kindl" zei hij, na ijverig. „Toch gaf hij immers niets om mij; heeft nooit van mij gesproken." „HU heeft iets gezegd, wat een „opdracht" kon genoemd worden, maar ik hoefde ze je niet over te brengen. Toch zal ik het misschien ééns wel doen, maar dan niet hier; het is iets, wat ik al van plan ben geweest, sinds ik die landloper heb ontmoet." Veel later, toen het souper al lang voorbij was en haar enkel zich wel pijnlijk gevoelen deed, vond zij een rustig hoekje in de salon, dicht bij een balkondeur. „U is moe, lieve Lady Papaver?" zei Miss Higgins. Maar do „witte klaproos" schudde lachend het hoofd, trok even haar schoentje uit en liet toen een zucht van verlichting horen. „Wie mooi wil zijn, moet pijn lij den", antwoordde ze. „Maar mijn ij delheid gedoogde nu eenmaal niet dat ik een vilten pantoffel droeg! Het is anders heerlijk, om eens even niets aan mijn voet te hebben! Is dat daar de wintertuin?" Miss Higgins dacht van wèl en Papaver strompelde naar het ven ster, waar zij ineens stilstond. Het was het koepelvormige deel van de wintertuin, waar zich hoge palmen verhieven en in het zachte licht on derscheidde Papaver twee gestalten: een man in uniform en een jonge vrouw in het wit, die het schone gelaat naar hem opgeheven hield, met smachtende uitdrukking. „O, Geoff! Geoff", klonk haar stem gebroken. Dit was geen toneelspel, het was waarheid! En zoals Dodo Fitzallon had gezegd: Mildred's schoonheid bij avond was betoverend! Geoff stond met de rug naar Pa paver, zodat zij hem niet verstond; maar hij moest iets gezegd hebben, want Mildred kwam dichterbij, leg de hem de armen op de schouders en boog daar haar hoofd over. Gedurende een ogenblik stonden ze zo roerloos; toen boog hij zijn hoofd oyer het hare. Miss Higgins had intussen weer verder in het vertrek getroond en ze bleven tot het einde van het bal. Toen ze in het rijtuig zaten, kwam Geoff nog even aan haar kant van het portier en zei, dat hij do volgen de ochtend naar Londen ging, waar hij generaal Olander zou ontmoe ten. Heel bezorgd vroeg hij haar of zij ook moe was, maar zij ant woordde slechts met een enkel woord. Mildred sprak niets op de terug rit. Waarschijnlijk was zij in geluks- dromen verdiept (Wondt vervolgd). moeten wij het deze keer even heb ben. De toewijzing aan provincies en gemeenten is uitgedrukt in een bepaald aantal woningen en tevens in een aantal kubieke meters wo ning-inhoud. Op het eerste gezicht vindt men dat aantal woningen het belangrijkste. Toch ia dit niet juist. Het belangrijkste clement in deze woningbouw-toewilzingen is het aan val kubieke meie;s, dat men mag laten bouwen. Bij het opstellen van het landelijke bouwprogramma is men uitgegaan van een gemiddelde woninginhoud van 260 mö. De huis vesting van grote gezinnen maakt het nodig ongeveer 10 van het totale aantal woningen wat ruimer maken, terwijl ook de herbouw van de door oorlogsgeweld vernielde hui zen een overschrijding van het lan delijke gemiddelde nodig kan ma ken. Zodoende is tenslotte het lande lijke gemiddelde terechtgekomen op ruim 280 ms per woning. Nu is er in de ene provincie meer oorlogs schade dan in de andere en ook de gezinsgrootte loopt in de provincies uiteen. Deze verschillen komen tot uiting in de toewijzingen. We zien bijvoorbeeld, dat Friesland 750 wo ningen heeft gekregen met een to tale inhoud van 190.500 m8, dat is dus 262 m8 per woning. Zeeland daarentegen heeft een toewijzing ontvangen van 600 woningen met een totale inhoud van 212.400 m8; per woning dus gemiddeld 354 m8. Letten we nu alleen op het aantal woningen, dat in de toewijzing is vermeld, dan concluderen we, dat Friesland meer heeft gekregen dan Zeeland. Kijken we echter naar het aantal kubieke meten en dót moeten we doen dan blijkt dat Zeeland beter uit de bus is geko men. Uiteraard vinden we die ver schillen ook terug in de toewijzingen aan de gemeenten. Wil Chinese mln.-president aftreden? Volgens Dog onbevestigde Qhine* se beridhten heeft 'de Chinese mi nis ber-proBldent, dr. Soen Fo, Zijn ontslag gevraagd. Soiem Fo zou de waannemiende president, Li Tsjoeog Yon:, Ihiebbm idoon weten, dat Ihoge bloeddruk hem verhindert 'oen ac tief aandeel In de regerlngsaobek) te hebben. Het vertrek van H.M. de Koningin Naar het AN.P. verneemt zal H.M. de Koningin zich dn geen ge val voor het einde van deze week naar Samkt Anton begeven, waar prins Betnnhard iem de 'prinsesjes Beatrix ism .Irene nu sinds 6 Febru ari vertoeven. De tanden van 90 procent van alle Nederlanders is volgens de sta tistieken aangetast door tandbederf. Verdere feestelijkheden Het lange verhaal van Neptunus zal vele dramatische fragmenten bevatten van het leed, dat de stad overkwam in een periode van 11 lange eeuwen. Honger en pestlilen- tie woonden binnen de muren van de oude veste. Bij een zware storm werden in één nacht 1700 weduwen gemaakt en al deze droefheid zal culmineren in de ellende van de jongste bezetting. Hieraan is dan ook een groot deel van het openluchtspel gewijd, hoe wel het er niet het hoofdbestanddeel van vormt. Een ballet zal het vre dige volk uitbeelden, dat leeft zon der angst voor de toekomst, maar dan, besprongen wordt door de vij and, die aangekondigd wordt door gedonder in de verte. Het beeld van 10 Mei zal worden gefixeerd door middel van overtrekkende vliegtui gen. Een figuur met een grote zweep zal de onderdrukker uitbeelden. Tel kens zal het volk trachten op te staan, maar dan treft de zweep weer fel en het volk krimpt ineen. Groe pen getooid met vlaggen van de ge allieerden zullen tenslotte de on derdrukker verslaan. Daarna komt de plechtige dodenherdenking, be doeld voor allen die in de strijd om de vrijheid het leven lieten, maar in het bijzonder de gevallenen van stad en gewest. Terwijl het toneel donker wordt gehouden, zal het licht zich daarna concentreren op een wit monument. Terwijl daarop alle lich ten aangaan, verschijnen enkele tamboers en hoornblazers, die een roffel laten horen. Een groep kin deren komt door de Zuid-Haven poort en legt kransen bij het mo nument. Dan verschijnt de stede maagd, geflankeerd door 12 in de kleuren van de stad geklede meisjes ten tonele, waarop de parade der vlaggen begint. Terwijl de stede maagd een toespraak houdt. legt ook zij een krans neer bij het monument. Alle namen van de tijdens de oorlog gevallenen uit de stad worden dan door de stedemaagd opgenoemd. Met behulp van kubussen, waarop alle architectonische schoonheden van de stad in miniatuur vorm uit gevoerd, zullen worden geplaatst, zal de slotscène worden uitgevoerd, waarin nog enkele spelfactoren ge last worden. Dansende meisjes, die de woorden „Hulde aan Zierikzee" vormen, en fakkeldragers, zullen tot de luister van dit slot bijdragen. Feestdemocratle Ten onrechte heeft zich, blijkens enkele uitlatingen, de mening post gevat, dat het spelen van een hoofd rol in het openluchtspel, afhankelijk zal zijn van een goedgevulde porte- monnaie. Er zou dan een toestand ontstaan, waarbij de beter gesitueer den in staat waren de „mooiste baantjes" weg te kapen. Dit is even wel niet het geval. Bij de keuze van personen, zal alleen het al of niet geschikt zijn, een rol spelen. Er zijn venwel enkele uitzonderingen. Voor enkele rollen zullen zeer kostbare costuums nodig zijn, zodat een be roep moet worden gedaan op de ko mende dragers ervan, in de kosten tegemoet te komen. Op dit punt zal dus de democratie ten volle door werken, hetgeen tot geruststelling kan dienen van allen, dia menen gevaar te ruiken. Voor het open luchtspel zijn 338 volwassenen on 20 kinderen nodig, die tesamen de historie van de stad voor hun reke ning nemen. Tot op heden is de aan melding voor het openluchtspel nog niet groot, maar er bestaat geen twijfel of velen zullen de kans grij pen om gedurende enkele uren „de grote mijnheer uit te hangen". Men heeft een ruime keus tussen gohals- kraagde graven en geharnaste jon kers en adellijke jonkvrouwen, met kap en wijde mouwen. Confetti In de optocht zal op voorstel van een inwoner van Zierikzee, het oude zakkendragersgilde worden ingelast. Als destijds een schip in de haven verscheen werd bij de zakkendra gerskelder de bel geluid en ver schenen de zakkendragers, die gin gen loten wie het schip moest lossen. Teneinde de burgerij in de ge legenheid te stellen de Hollandia- races op de rede van Zierikzee mee te maken, zullen de schepen van de vloot ter beschikking worden ge steld. Tegen betaling van een ge ringe prijs zal men een plaats op een der schepen kunnen krijgen. De vissersvereniging „Helpt Elkander" heeft op dit punt volledige mede werking toegezegd. Ook door de toe zegging twee „stukken" van de his- torische optocht voor haar rekening te nemen, toont zij zich actief. „Kunst en Eer" is een muziekge zelschap, dat in de feestdagen zwaar belast zal zijn, maar om overmatige inspanning te vermijden, zal ge tracht worden andere muziekgezel schappen naar Zierikzee te krijgen. De uitvoering van de Zierikzeese Orat.-ver. is als programmapunt nog steeds in overweging. Huisvestingsprobleem Uitvoerig werd op de vergadering gesproken over het huisvestingspro bleem, dat nog vele duistere kan ten heeft. Een voorstel van een der aanwezigen, over te gaan tot het aanbrengen van hangmatten in het Slingerbos, werd getest en met al gemene stemmen als onbruikbare oplossing verworpen. Serieus zal echter een beroep worden gedaan op alle burgers, om zoveel mogelijk ruimte te reserveren voor bezoe kers. De gedachte aan een groot passagiersschip heeft men wegens te grote onkosten laten varen. Voor zieningen zullen verder worden ge troffen om een geschikte kampeer plaats te reserveren. Tenslotte werd mededeling gedaan van een aanbod van de heer en mevrouw Boesman, die tijdens de feestweek een ballonopstijging ter plaatse willen organiseren. Ondanks de slechte ervaringen met ballong in het verleden opgedaan, werd deze mededeling met gejuich begroet, want het is genoegzaam bekend, dat de heer Boesman met zijn ballon overal groot succes heeft geboekt De financiering van deze ballonop stijging zal mogelijk worden ge maakt. door het aanbrengen van reclame aan de ballon en het uit werpen van strooibiljetten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2