De conferentie te New-Delhi sprak zich scherp uit over Nederland De interim-regeling voor Suriname en de Nederlandse Antillen Israël en Engeland De begroting Zulderzeelonds Voorkom GRIEP MENTHO-REX RADIOPROGRAMMA De Scandinavische landen zijn het nog niet met elkaar eens Enkele concessies van Zweden Papaver's keus Een vergaande resolutie werd aangenomen Naar volledige autonomie ï)e conferentie te New Delhi is beëindigd. Gedurende enkele dagen werd gediscussieerd met gesloten deuren. Het resultaat daarvan ia een resolutie, welke een aantal advie- sen bevat, die aan de Veiligheids raad zullen worden doorgegeven* De aanbevelingen aan de Veilig heidsraad houden in: De leden der Republikeinse re gering en andere Republikeinse lei ders moeten onmiddellijk en volle dig in vrijheid worden gesteld. De Republikeinse regering moet in staat worden gesteld vrijelijk te handelen. Verder moeten maatregelen ge troffen worden, zodat: a. het bestuur van Djokjakarta onmiddellijk teruggegeven wordt aan de Republiek; de Nederlandse autoriteiten zullen zich hebben te onthouden van iedere actie, die in breuk zou kunnen maken op het doeltreffend functionneren van de regering der Republiek; b. de gebieden op Java, Sumatra eh Madoera, die op 12 December in het bezit van de Republiek waren, moeten weer aan de Republiek ko men en zulks niet later dan 15 Maart; c. de Nederlandse troepen moeten teruggetrokken worden: 1. onmid dellijk uit de residentie Djokjakar ta; 2. geleidelijk uit de rest van het Republikeinse gebied. Dit terugtrek ken moet niet later voltooid zijn dan 15 Maart; d. alle beperkingen, door de Ne derlandse autoriteiten aan de han del opgelegd, moeten onmiddellijk worden opgeheven. Intorimrcgcrlng Een interim-regering moet worden gevormd, samengesteld uit afgevaar digden van de Republiek en afge vaardigden van do gebieden in In donesië die niet onder hot bestuur van de Republiek staan en die het vertrouwen van hot Indonesische volk hebben, maar niet later dan 15 Maart. Een dergelijke interim-regering moet volledige regoringsbevoegd- heid hebben, waaronder do contróle over de gewapende strijdkrachten van die regering. Terugtrekking dor troepen Om dit alles te verzekeren moe ten alle Nederlandse troepen uit ge heel Indonesië teruggetrokken wor den op een tijdstip vast te stellen door de Commissie van Goede Dien sten of ieder ander lichaam aange wezen door de Veiligheidsraad. De macht over geheel Indonesië moet volledig worden overgedragen vóór 1 Januari 1050 aan oen Ver enigde Staten van Indonesië, welker betrekkingen met Nederland gere geld zullen worden door onderhan delingen tussen do regeringen van do Verenigde Staten van Indonesië en Nederland. In geval oen van do belde partijen nlot voldoet non do aanbevelingen van da Veiligheidsraad, moet do Raad tot doeltreffende actio over gaan, onder do grote bevoegdheid die haar verleend wordt door het Handvest von do U.N.O. Tweede rosolatla In een tweede resolutie wordt ttn- bevolon, dat do dcelnemonde rege ringen, tenalnde do onderlinge sa- monworklng in de Indonesische kwestie to verzekeren: met elkander in contact moeten blijven door de normale diplomatieke kanalen en hun nfgovaardlgdon by do U.N.O. of hun diplomatieke vertegenwoor digers lnstructlo moeten geven ge zamenlijk over de kwestie overleg te plegen, In welingelichte kringen to Don- don gelooft men, dat de erkenning „do facto" van Israël door Enge land, nog enkele dagen kan worden uitgesteld, doch men verwacht dat do regering Woensdag in het Lager- huis-dobat over Palestina, haar be sluit om de staat Israël in principe te erkennen, zal mededelen, Naar wordt geloofd, worden de bespre kingen tussen Londen en Washing ton over de erkenning van Israël en Tran8jordanlë, voortgezet. Koudegolf in West-Amerlka Door do sneeuw cn do koudegolf lin, het Western van do V. S. wordl tie toost anti voor hot vee s toads hachelijker la tie staten Wyoming, Montana, Colorado, Zuid-Dakota, Nebraska, Kansas, Nevada an Utah, Ongeveer twee müiloem stuks vee dreigen om het levcin to komen. Zestien legervliegtuigen, tiilio voedsel voor de dl/aren zouden ultwenptan, koi.ti::n door hot slechte zldhit niet starten. Het Is de strengste winter, dl* men to doze stroken heeft beleefd. In de stoten Nevada en Utah., waar de sneeuw to do winter normaal slechts vier vijf centimeter dik is, ligt thans oom sneeuwlaag ven meer dan een meter, Ia «tm derde resolutie wordt ver klaard, dat do conferentie van me ning is, dat de deelnemende rege ringen overleg met elkaar zullen plegen, teneinde een apparaat te construeren om overleg en samen werking binnen de U.N.O. te be vorderen. Pandit Nehroe beeft de resolutie en de adviezen reeds aan de voor zitter van de Veiligheidsraad ge zonden, met een brief erbij, waarin hij schrijft: „In deze uitspraken wordt getuigenis afgelegd van de gevoelens der deelnemende rege ringen ten opzichte van de Neder landse actie. Het is de oprechte en dringende wens van deze regeringen dat het geschil, hetwelk de vrede in Zuid-Oost-Azië en in de wereld in gevaar brengt, spoedig wordt bij gelegd in overeenstemming met de principes van het Handvest" Toenemende werkloos» held in de Ver. Staten V,olgans tie „New York Times" is de werkloosheid ia vele delea vain da Ver. Staten' toegenomen, dodh verwachten' noch het bedrijfsleven., .loch de regering, dat de industriële bedrijvigheid een belangrijke daling jöiu opzichte van het hoge niveau van het v,orig jaar te zien zal .geven. Naar het 'blad echter vierder mededeelt, zijn d'e verwachtingen van da economen dier Amerikaajnse vakbeweging piessimistiiscihier dan die van do meeste industriëlen. Vol gens hen zal het aantal werklozen, dat in het najaar van 1948 ongeveer ijSGO.QQO bedroeg, in het komende voorjaar waarschijnlijk stijgen tal; J.500^000. Jeens schip aan de grond Sedert Zaterdagnacht ligt het j'.eeoae sa. „Wastralia", groot 4566 j.r.t. en toebehorende aan de Orient A.S. te Kopenhagen, ©van benoor den die Nieuwe Waterweg langs die .iust aan de grond. Het schip was oven te voren nog doiocr de sejn- post aan de Hoek gewaarschuwd, dat het een ^erkeerde koers stuur de, Ofschoon direct sleepboten zijn uitgevaren' om het sclnilp vleit te jiepen, is men daarin nog niet ge daagd. Wel is 'het gelukt de tros sen vast te maken. Vermoedelijk zal men trachten de lading in iileinere schepen te lossen, opdat de „Westralia" hoger komt te lig gen. Volgons professor Arthur Bron- well, die in het bezit is van de belangrijksta patenten voor teievisiie ,<n kleunen, zal televisie in kleuren noewel technisch mogelijk, in ten minste acht jaar oommerciëel en ochnLsöh niet uitvoerbaar zijn. De dochter van president Tru man, die als zangeres reeds ver- icholdeno oaocorton. in Amerika noof t gegovon, zal haar studie voort zetten onder leiding van een nieuwe nuzlokpaodagoog, namelijk de in- Nederland goboren Coenraiad Bos, die ook les heeft gegeven aan de dochter van wijlen president WUaom. ïn da Mcmorlo van Antwoord op do Ugrcttog ZulderKcfomda hooft do minister medogodoold, dit om trent do volgorde vin do diverse Inpolderingen nieuwere inzichten zijn ontstaan, waarover hij het. oor deel van de Zulderzeoraed wenst te vragen. Om do voorbereidende werkzaamheden krachtiger ter'hand to nemen en nadat do nodigje beslissingen zullen zijn genomen nog dit jaar aan de waterbouw kundige werken een bogin van uit voering te kunnen gevon, is de begroting voor 1949 met f 900.000 verhoogd. Hierbij wordt ervan uit gegaan, dat in 1950 de inpoldering met kracht zal Worden voortgezet. Gerekend kan worden, dat met de uitvoering van de waterbouw kundige Werken van een volgende polder ongeveer f 180.000,000 en. met het in cultuur brengen ongeveer* f 150.000.000 gemoeid zal zijh en dat deze uitgaven zullen Zijn te verdelen over ongeveer twaalf jaar. Afhankelijk van de grootte van de polder, waarmede Wordt begonnen mag worden Aangenomen, dat zeven of acht jaar na het begin der wer ken de eerste drooggevallen grond in cultuur kan worden gebracht. Het staat vast, dat tussen de beide Zuidelijke polders een óf meer brugveib'mdingen zullen komen. Eveneens ligt het in de bedoeling de Noordelijke begrenzing van de Zuid-Oost-Polder zodanig te trace ren, dat tussen deze polder en de N.-O.-polder ee'n brugverb'inding kan worden gemaakt. Nederland's zuivelproductie Koeien geven meer melk Het boterverbruik per hoofd der bevolking in Nederland bedroeg in 1948 ongeveer 5.4 kilo en was dus bijna net zo hoog als het gemiddelde boterverbruik in 1938. Ten opzichte van 1947, toen het boterverbruik gemiddeld 5.6 kilo bedroeg, is een geringe daling ingetreden. De uitvoer van boter kwam in het afgelopen jaar echter weer op gang; Nederland verkocht 25.2 mil- lioen' kilo boter aan het buitenland, een hoeveelheid, die echter nog niet de helft bedroeg van de boterexport in 1938. Een en ander blijkt uit de sta tistiek over de zuivelindustrie in 1948. In dit voor de statistiek sa mengestelde document treffen wé voorts belangwekkende gegevens aan over het melkgebruik in ons land. In totaal blijkt in 1948 niet minder dan 1550.5 millioen kg. melk in consumptie gebracht te zijn, dat wil zeggen ruim tien procent meer dan in 1947 en negentig (I) pro cent meer dan in 1941. Per hoofd, der Nederlandse bevol king is dus in het afgelopen jaar ruim 160 liter melk gedronken, een cijfer dat zeker dertig procent hoger ligt dan voor de oorlog. Het hoge melkverbruik is o.m. te danken aan de vergrote vrijgevig heid der Nederlandse koeien: de melkgift per koe bedroeg in 1948 gemiddeld 3340 kilo, wat wil zeggen 500 kilo meer dan in 1947 en 360 kilo meer dan in 1941. Minister van Schalk en Se leden van sijn missie zijn ait Curacao ver trokken en zijn vla Miami in New York aangekomen. Miniates1 van Schaik zal tot 25 Januari in New York blijven en zal don per KJL.JVÏ. naar Nederland terugkeren. lm een persconferentie, -die hij te Curasao hield betreffende de inte rim-regeling, zeide minister van Schaik, dat hij een voor-ontwerp voor een Interim-regeling had ont worpen om de Nederlandse Antillen en Suriname zo spoedig mogelijk volledige autonomie te geven. Deze regeling is daarom noodzakelijk, om dat de rijksgrondwet niet kan wor den ingevoerd, alvorens de Neder lands-Indonesische Unie staatsrech telijk 'toit stand is gekomen. Een af zonderlijke grondwet vo-or het Ver enigde Koninkrijk is onmogelijk, daar Nederland in dut geval ge regeerd zou worden -door twee te genstrijdige grondwetten. De bespre kingen, die met de overheid, de staten en de politieke leiders in de West zijn gevoerd, zijn vruchtdra gend geweest, al zijn echter ook be zwaren naar voren gekomen, welke thans in het kabinet zullen worden besproken, waarna een definitief •ontwerp aam de kamers, de staten ©n de Raad van Staten zal worden Het bezoek van de kon. familie aan Tyrol Volgens het Oostenrijkse bureau van toerisme, wordt de Nederlandse Koninklijke familie oip' 5 Februari ■a.'S, in hotel Post tie Sint Amfcolni (Tyrol) verwacht. Mei \<e.wadht, dat •de Koningin tot 26 Februari aldaar zal verblijven. Zoals gemeld, zal 'het doorgaan van dit bezoek geheel afhangen van de politieke situatie. De toestand in Pakan Baru ïn -een gesprek met -de majoor K. J. Pao van Jhet Qhimese lieger, ■een der militaire waarnemers van da CaV.G;.D., iheeft het bestuur van Chung H'wa Hui (de overkoepelende Chinese vereniging) er de nadruk op gelegd dat veie Chinezen zou den zijn vermoord. Aldus wordt gezegd in een over zicht van de Diaast voor Legercon- tacten. Te Pakan Baru zijn door de T-N.I. 183 Chinese woning^ «n toko's verbrand sa bezitti&gen ge roofd, waarbij minstens een dode is gevallen." Te Pata Sembilam wer den 13 Chinezen vermoord. Te Pakan Baru heerst een ernstig voedseltekort en komen onder die bevolking vele besmettelijke ziekten voor. Bij' de komst van die Neder landse troepen waren vain de 17.000 inwoners >er nog 2000 aanwezig, thans zijtn er weer .ongeveer 15000. De troiepien-oommamdant te Padaing. kolopel van Erp, ontvtog van de Chiin'&zea te Pakan Baru een brief, waarin, zij' hun erkentelijkheid uit spreken voor de bevrijding van, de terreur. In Bamgkinahg heersen vele tropische ziekten, waartegen ddor het Rode Kruis en de Militaire Ge- zanidheidsdjienst .hulp wordt ver leend. De bevolking verwacht hier algemeen de terugkeer van de Sul tan, van Slak, wiens paleis zich i|n ongeschoolden staat bev-todt. voorgelegd. Dit kan nog voor de nrkl«8togan, wtlko op 17 Maart zullen woirdom houden, doch het o. itwerp zal ee- v. j.q dio verkiezin gen In werking treden. De voort zetting van de ronde-tafelconferentie zal waarschijnlijk niet voor Mei plaats vinden. De interim-regeling zal vermoedelijk voordien worden afgehandeld. Ir. Jos. Th J. Culjpers overleden Donderdag is te Meerssen (L.) in de ouderdom van 87 jaar over leden de bekende bouwmeester Lr J. Th. J. Cuypers. Ir. Joseph Theodorus Joannes Cuypers, werd, als zoon van dé eveneens zeer bekende architect P. J. Cuypers, op 10 Juni 1861 te Roermond geboren. Hij studeerde aan de PolitecJhnische school te Delft welke 'hij im 1883 als oiviel en 'bouw kundig ingenieur verliet Zijn meest bekende werk is wiel de Kathedrale kerk St. Bavo te Haarlem, waarvoor, na enige jaren van voorbereiding, op 15 Juni 1895 de eerste paal werd geslagen. Op 25 Februari 1906 werd dit bouW- werk, hoewel nog niet geheel vol tooid, in gebruik genomen. Eerst op 27 Juni 1930 was de Kathedraal voltooid. Ook op het gebied van wereldlijke gebouwen genoot Ir. Cuypers een grote reputatie. Zijn bekendste werk op dit gebied is ongetwijfeld de Efefotenbeurs te Amsterdam. Samenwerkende me: zijn vader hield hij zich jarenlang bezig met de heropbouw' van het kasteel ,.Haarzuylen". Verder leidde hij talrijke restaura ties, oa. die van het stadhuis te Franek-er, kerken te Oldenzaal, Arnhem, Gouda en Dordrecht. Sedert 1910 was ir. Cuypers lei der van de kunstwerkplaatsen Cuy- oers en Go. te Roermond. Vele de' ren-e-••• e'i'o Wwer ei on'w'er- hij in samenwerking met zijn oud ste zoom Pierre Cuypers. Ir. Cuypers is voorts op de voor grond getreden als schrijver, spre ker. ^docent en lid van vele ver enigingen ,of commissies. Sinds 1945 had hij zich uit het practische werk teruggetrokken en leefde sindsdien 'e Meerssen. Op zijn 85ste verjaar- jaardag bood Roermond haar stad genoot de zilveren ere-penning der stad aan. De thans 83-jarige Zweedse ont dekkingsreiziger Sven HecliP, d e lan ge tijd vrijwel blind is geweest, heeft een door de Zweedse oog specialist, prof. K. G. Plomeo uit gevoerde operatie ondergaan, waar door een van zijn ogen weer go heel in functie is gebracht. Vo-lgens ide in de Britse sector van Berlijn verschijnende „Soöial- demioorat" is de uitgeverij' „Teu- bener" te Leipzig 'door de Sovjet- autoiriteiten onteigend. Ingezonden mededeling In elk neusgat een vleugje VEHKOUDHEIDSZALF helpt V van nw kon afl Wotncdtf II Januari HILVERSUM I. 101 M. 7 nituwi; 7.11 gymn.; 7.80 gram,| 7.45 woord voor da dag; 0 niauws; 8.16 raportage Rallyo Monta Carlo; 8.80 gram.; 9 ziekenbezoek; 0.80 gram.; 10.30 morgendienst; 11 gram.; 11.15 hoorspel; 12 gram.; 12.30 land en tuinbouw; 12.33 trio Fantasia; 1 nieuws; 1.15 De vijf Zapahara's; 1.30 gram.; 1.45 Cembalogezclschap; 2.10 grom.; 2.40 onze maaltijden; 8 viool en piano; 3.30 orgelplaten; 3.45 en semble Lachman; 4.15 voor de jeugd; 5.30 Sweelinckkwartet; 8 mannenkoor; 6.30 voor de strijd krachten; 7 nieuws; 7.15 Prikke- been; 7.30 reportage Rallye Monte Carlo; 7.45 Engelse les; 8 nieuws; 8.05 programma-proloog; 8.15 Om roeporkest en solisten; 9.15 gods dienstige lezing; 9.35 Marinierska pel; 10.15 orgelconcert; 10.45 avond overdenking; 11 nieuws; 11.15 gram. 11.20 causerie over het huwelijk; 11.35-12 gram. HILVERSUM H. 415, 245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 8 nieuws; 8.15 strijdlied; 8.18 gram.; 8.50 voor de huisvrouw; 9 gram.; 9.30 waterstan den; 9.35 gram.; 10 morgenwijding; 10.20 kookpraatje; 10.30 als de stof zuiger zwijgt; 11 causerie over volks dansen; 11.30 populaire gram.; 12 orkest Jan Vogel; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 voor 't platteland; 12.38 The Kilima Hawaïans en or gel; 1 nieuws; 1.15 kalender; 1.20 The Ramblers; 1.50 gram.; 2 gespro ken portret; 2.15 jeugdconcert; 3 hoorspel; 3.30 De Regenboog; 4 De Roodborstjes; 4.15 Het stond in de krant; 4.45 beantwoording vragen; 5.15 gram.; 5.25 pianoduo; 5.45 poë zie uit Curapao; 6 nieuws; 6.15 varia; 6.20 gram.; 6.30 interview met as tronoom; 7 lezing over woningvoor ziening; 7.15 nieuws uit Indonesië; 7.30 lezing; 7.40 voor de jeugd; 7.45 lezen in de bijbel; 8 nieuws; 8.05 dingen van de dag; 8.15 nieuws; 8.20 Concertgebouworkest en solist; 9.15 hoorspel; 10.20 kwartet Jan Cordu- wener; 10.45 gedichten; 11 nieuws; 11.15 zang en orgel; 11.35-12 dans- platen. De verdediging van Zuid Oost-Azie Sir Henry Gurney, de Britse Hoge- commissaris voor de Federatie van Malakka, en de gouverneurs van Singapore, Hongkong, Serawak Noord-Borneo, hebben heden be sprekingen gevoerd over de verde diging van hun gebieden. Met deze bijeenkomst van de coördinatiecom missie voor de Britse defensie, aldus een officieel communiqué, is de se rie van besprekingen, welke gehou den zijn, beëindigd. Vrouwen in het Belgische leger Op grond van -een wetsontwerp betreffende de m'ilitaine diens tpilidht to België, dat dezer dagen in het kabinet ter siprake zal komen, zul len ook' vrouwen' voor de hulp diensten in het leger word-en aange worven. In vredestijd 'zouden slechts vrij willigsters worden aangenomen, doch er zouden reeds nu maatre gelen word-era getroffen to verband met een mobilisatie van vrouwen in tijd vait nood. scheen om de hoek. „O Lady Papaver, bent U dat? En Lord Deerishe? Haar ladyschap heeft mij gezonden om U te waarschuwen dat de Fitzallons heel oude vrien den er zijn." HOOFDSTUK VH Setterly was een Paradijs zonder Eva, gedurende de jaren dat Geoff Seacombe er zijn vacanties placht door te brengen, en dikwijls had h(j zijn neef geen enkele keer gezien. Hij kon er aan sport doen, zoveel hij wilde en er was een vriendelijke huishoudster, die voor zijn lichame lijk welzijn zorgde, maar overigens was het er een eenzaam leven voor een jongen. Ofschoon hij trots en ook terugge trokken was, bezat hij een zeer goed hart en een zeer goed humeur, van daar dat hij dan ook algemeen be mind was. Lady Esther en Mildred zouden toen zeker méér aandacht aan hem hebben geschonken, als er kans was geweest, dat hij eens nog wat meer zou erven, dan alleen het gescheiden vermogen dat hij van zijn ouders bezat. Als Lord Deerishe er was om de tijd dat hij naar Eton moest terug keren, dan ging hij hem altijd goe dendag zeggen en de oude edelman gaf hem bij die gelegenheid een aardig cadeautje in geld en vroeg naar zijn andere voogd, generaal Oland, die nog in Indië was. „Heb je je geamuseerd, beste jon gen?" klonk de stereotiepe vraag, waarop het even stereotiepe ant woord: „Uitstekend oom! Dank U nog hartelijk!" (Wordt vervolgd). Na de Kitting van Zondag van de conferentie der Scandinavische mi- nistors van Defensie, hooft Hans Hedtoft, de Deense minister-president verklaard, dat op de oonforontle zeer duidelijk is gebleken, dat er me ningsverschil tussen Noorwegen, Denemarken en Zweden bestaat over een gemeenschappelijke buitenlandse politiek. Hij voegde er eohter aan toe, dat men het verlangen gemeen hooft, con Soandlnavlsoho Unie te vormen en dat do conferentie „heel wat voorbereidend werk hoeft ver- rioht". Waarnemers te Kopenhagen ge loven, dat do „meningsverschillen" betrekking hebben op de verhou ding, die zou mooton bestaan tus sen een Scandinavisch militair pact en hot voorgestoldo Atlantisch pact on West-Europa in het algemeen. Men gelooft, dat Zweden Zondag en kele concessies heeft gedaan inzake zijn neutraliteitspolitiek. Noorwe gen en Denemarken zouden deze concessies niet voldoende gevonden hebben om een basis te vormen voor overeenstemming, zonder verdere besprekingen. De besprekingen die oorspronke lijk Maandag zouden eindigen, wor den heden voortgezet. Men be schouwt dit als een bewijs, dat de drie min.-presidenten nog geenszins de hoop hebben opgegeven op 't be reiken van een volledige en uitein delijke overeenstemming. „Zolang er leven is, is ar hoop", aldus Hedtoft. Tegenstelling tussen Noorwegen en Zweden - Het Zweedse nieuwsbureau Tete meldt nader, dat volgens gewoon lijk betrouwbare parlementaire krin gen te Stockholm, Zwaden Zondag tweemaal do besprekingen hooft on derbroken, om te verklaren dat Zwe den zijn standpunt onmogelijk kan voronigen met dat van Noorwegen. Het meningsverschil rees met be trekking tot de stappen, dio de drie landen willen doen bij de V.S. on Engeland. Zweden wil, dot hot Scandinavisch blok neutraal blijft, doch zal trachten het recht te ver krijgen tot het kopen van Engels- Amerikaanse bewapening. Noorwe gen wil Amerika en de West-Euro- pese mogendheden verzoeken om krachtige garantie van militaire hulp, indien een van de drie landen wordt aangevallen. In Los Angeles is een hiolitcoptére v-ara -de posterijen ira een volle straat neergestort, kort ma te zijn gestart van het dak vara het cen trale postkantoor der stad. De pi loot werd op slag gedood. Geon der voorbijgangers werd gewond. De heer J. Martin heeft tegen 1 Augustus a.s, ontslag gevraagd a'.s directeur van de K.L,M. Sinds Mei 1921 was do heer Martin aan do K.L*M. verbonden, gedurende de .aa-tste jaren ais directeur vervoer. FEUILLETON 16 Bij de deur hield ze ineens stil, sloeg haar blauwe ogen naar hem op en zei met grote nadruk: „Ik wilde maar dat ik U kon be danken voor vader 1 U weet wol, om dat U het portret van moeder net zo gohoim gehouden hebt als hljl Als U hooi dit ellendige fortuin had gekregen, had U niet méér kunnen doen. Misschien meent U wel, dat ik donk, hoe vador in 't geheel niet verkeerd heeft gedaan, maar.bij mijn dood zult U alles terughebben." „Dank U, uit de grond van mijn hart. Als U de normale leeftijds grens bereikt, Lady Papaver, en ik ben er dan dus verre overheen, dan kom ik het misschien op stokken geleund van U halen. Maar kunt U nog niet een beter plan bedenken?" Zo kreeg een hoogrode kleur en lachte. Beiden wisten ze immers maar al te goed de andere manier, die het gepraat hun aan de hand deed. „U en ik zijn geen van beiden op lelijke dingen aangelegd", zei ze, met 'n aplomb waarmee ze haar ver legenheid verborg. „Het is laag om iets te ondernemen, als dit niet om de beste beweegredenen is. U, daar ben in zeker van".... „U mag niet gaan, eer U zich wat duidelijker heeft uitgesproken", zei Geoff en legde zijn hand op de knop van de deur. Papaver keek het vertrek rond. Aan de ene kant stond een boeken kast. Onder het ontbijt had zij de banden bestudeerd, want geen van de andere dames was dan zo spraak zaam. Maar Lord Deerishe stond met de rug naar de deur, hij was vastbe sloten haar niet door te laten, eer ze hem haar bedoeling opgehelderd had. „Nu?" vroeg hij weer, toen zij nog aan het bestuderen van de boekde len was. Zo vriendelijk-uitnodigend keek hij, dat ze voortging: Het enige plan zou U niet beval len, want U mag Setterly dan al liefhebben, er is nog een ander soort liefde. Misschien hebt U die gevon den; die alleen zou U voldoen en die zoudt U niet willen opgeven voor do heerlijkheid Setterly, hoe mooi ze dan ook is." Hij boog zich wat voorover, keek haar lang en ernstig aan en vroeg met verbazing: „Hoe weet je dit, zo'n kind als je nog bent? Hoe kom je zo wijs, Lady Papaver Seacombe?" „Dus U erkent, dat ik gelijk heb? Voelt U liefde vooriets?". „Zou ik niet? We hebben één ge heim, nichtje, nu zal ik* er U nog een mededelen. Dit „iets" heb ik zo zeer lief, dat ik barrevoets zou willen rondlopen en hongerig en koud en dorstig, om het te winnen! Als ik dit niet kan, dan zal ik ten minste heel mijn leven de herinne ring behouden aan iets fris en lief lijks.' „U spreekt net als vader; heel uw leven zult U er mij ééns nog wel meer van vertellen, en als ik er U bij helpen kan om het te winnen" Haastig ging de deur open en het nette hoofdje van Miss Higgini var-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2