SCHUDT UW EVER WAKKER Het cassatieberoep van Rauter werd verworpen Felle brand in Amsterdam Amerikaanse correspondent bericht de val van Tientsin Amerikaanse aanval op Nederland in de Veiligheidsraad Geen scheur in het Polit-Bureau Papaver's keus Rauler zal geen gratie aanvragen De Bijzondere Raad van cassatie heeft het cassatieberoep van oud- commissarls-generaal Hans Albin Rauter, die door het Bijzonder Ge rechtshof te 's Gravenhage tot de doodstraf veroordeeld was, verwor pen. Ten aanzien van de opgelegde straf wordt overwogen, dat bij de berechting van oorlogsmisdrijven en daarmee gelijk te stellen wan daden. begaan door personen van vijandelijke nationaliteit, de taak der Nederlandse justitie zich niet bepaalt tot het bestraffen van in breuken op de Nederlandse rechts orde, doch veeleer ten doel heeft uitdrukking te geven aan de reac tie van het door zodanige misdaden ten diepste geschokte rechtsbesef der volkerengemeenschap; dat de in de oorlog tegen de as-mogendheden Verenigde Volkeren bij herhaling de noodzakelijkheid van berechting der oorlogsmisdadigers hebben vast gesteld en hun daartoe strekkend voornemen bepaaldelijk belichaming hebben gevonden in de verklaring van Moskou van 30 October 1943, met betrekking tot Duitse wreedhe den in bezet Europa, volgens welke die Duitse officieren en manschap pen en leden van de nazi-partij, die verantwoordelijk zijn geweest voor of door hun toestemming te geven, hebben deelgenomen aan wreedhe den en misdrijven, zouden worden teruggezonden naar de landen, waar hun afschuwelijke daden werden verricht, opdat zij overeenkomstig de wetten van deze bevrijde landen en van de vrije regeringen, die al daar zouden worden opgericht, zou den worden berecht en gestraft. Cassatiemiddelen Wat de cassatiemiddelen betreft, heeft de Bijzondere Raad van cas satie allereerst de ongegrondheid uitgesproken van de klacht, dat Rauter vóór de terechtzitting in eer ste aanleg slechts gedurende drie uren de kennisneming van het om vangrijke dossier is toegestaan. Uit ambtsberichten, die de Raad inwon, bleek, dat het gehele dossier ge durende de eerste twee of drie we ken van Januari 1948 ten huize van requirant's raadsman, te diens be schikking is geweest,^ uit de aard Twee kinderen omgekomen Twee kinderen, van 4 en VA jaar, zijn omgekomen bij een felle brand die Woensdagochtend heeft gewoed in een woonhuis aan het Singel te Amsterdam, nabij de Raamsteeg. Een zuigeling van een half jaar kon worden gered. Drie families zijn door deze brand dakloos geworden. Terwijl mevrouw V. met haar jongste zoontje van 6 maanden op bezoek was bij ieen zieke buur vrouw, die in het benedenhuis van het perceel Singel 311 woont, sloe gen plotseling de vlammen uit haar eigen wcming op' de eerste etage, waar zij haar twee andere zoon tjes van 31/2 'en. '21/2 jaar 'had ach tergelaten, naar buiten. Op het ge roep van voorbijgangers rende de vrouw naar boven, doch de vlam men versperden haar de toegang. Inmiddels waren ook reeds drie stratenmakers, die op- het Singel aan het werk waren het huis bin nengedrongen. Zij brachten de zie ke vrouw in het benedenhuis in veiligheid, doch ook hun gelukte het niet tot de eerste etage door te dringen. Van alle zijden rukte de brand weer aan met groot materiaal. Het vuur werd met zes stralen bestreden. Men heeft onmiddellijk getracht de twee achtergebleven kinderen te redden, waartoe men reddingsladders heeft gebruikt, doch alle pogingen, waarbij: twee brand weermannen vrij ernstige verwon dingen aan armen en handen op liepen, mochten niet baten. Via een reddingsladidier wist een der brandweermannen het toilet van de eerste verdieping binnen te dringen, waar de poes toevlucht (had gezocht. Het dier bracht er het leven af. Om twaalf uur, een uur nadat de brand was uitgebro ken, konden de twee geheel ver koolde lichaampjes van de kinde ren, de 31/2 jarige Meyer en de 21/2 jarige Anton Bernlhard, worden geborgen. De baby van zes maan den, die gered, is, dank zij: de om standigheid, d.at de moeder hem (had meegenomen naar beneden, is ondergebracht bij buren. Mr. Am. J. d' Ailly, de burgemeester van Amsterdam, kwam persoonlijk de ouders zijn deelneming betuigen. de raadsman in zijn bevoegdheid om de processen-verbaal en andere stukken met requirant te bespreken. Rauter's verweer De sententie ging zeer uitvoerig in op Rauter's verweer, waarvan een uitgebreide studie is gemaakt. Meer dan tien maal kwam de Raad in raadkamer bijeen. De president en de raadsheer, prof. mr. S. van Brakel, losten el kaar af bij de voorlezing van de sententie. Rauter, die door het lange staan vermoeid scheen te worden, kreeg na een uur verlof om te gaan zitten. Toen het arrest in scherpe be woordingen sprak over het Duitse schrikbewind in de bezetting en de verantwoording welke Rauter daar voor droeg, werd het zeer stil in de zaal. Rauter zelf scheen onbewogen. Toen het arrest was voorgelezen de voorlezing nam \Vz uur in be slag verliet hij kaarsrecht de ge rechtszaal. Naar zijn verdediger, mr. K. van Rijckevorsel mededeelde, zal Rau ter geen gratie aanvragen; ook zijn vrouvfr zal dit niet doen. Brand op hel m.s. „Delftdijk" Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur is er brand uitgebroken aan boord van het m.s. „Delftdijk", groot 10220 brt., toebehorende aan de Holland- Amerika-lyn, maar voor herstel werkzaamheden liggende op de werf Wilton-Fijenoord te Schiedam. Werfpersoneel, dat aan boord werkzaam was, meldde dat de hou ten trap onder de brug, die leidde naar de messroom voor de officie ren, in vlammen stond. Onmiddel lijk kwam de fabrieksbrandweer in actie, maar omdat men door de rook ontwikkeling de situatie niet geheel kon overzien, nam men het zekere voor het onzekere en alarmeerde ook de brandweer te Schiedam, Rotterdam en Vlaardingen. Allen trokken met groot materiaal uit, maar toen zij arriveerden was het de fabrieksbrandweer reeds gelukt tot de vuurhaard doör te dringen en uitbreiding te voorkomen. Men bleef dus slechts in reserve om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Binnen een half uur had de fabrieksbrandweer echter met een tiental waterstralen het vuur be dwongen. De schade valt betrekke lijk mee. Omtrent de oorzaak kon men niets mededelen. Nog geen officieële bevestiging Een correspondent van de New- York-Times heeft melding gemaakt van de val van Tientsin, de reeds enige tijd door de communisten be dreigde stad. Hij seinde in een ver slag aan zijn blad over de overgave van de stad, dat de regeringsartille rie Maandag tegen de middag tot zwijgen werd gebracht en de com munistische kanonnen het vuren 6 uur later staakten. Volgens het be richt had de correspondent dit nieuws gekregen tijdens een inter- locaal telefoongesprek met Tientsin. De vier gemeenteraadsleden, die uit Tientsin waren vertrokken als vre- des-afgezanten, keerden terug met het nieuws, dat de communistische generaal Lin Pi-Ao erin had toege stemd het beleg op vreedzame wijze te beëindigen, aldus het bericht van de correspondent. In Sjanghai kon officieel noch op andere wijze bevestiging verkregen worden van de beweerde val van Tientsin. Radio- en telefoonverbin dingen tussen Sjanghai en Tientsin functioneerden normaal en plaatse lijke handelsbedrijven hadden nog steeds contact met hun filialen in Tientsin. Verkiezingen in Indonesië bepleit In ,de zitting van Dinsdag heeft Jessup, de Amerikaanse vertegen woordiger hij -de Veiligheidsraad, aangedrongen op het vaststellen van een 'definitieve datum v(o,or het hou den van verkiezingen in geheel In donesië en van een datum voor de overdracht van de Nederlandse sou- vereiniteit aan de Ver. Staten van Indonesië. De Amerikaanse regering kan geen voldoende rechtvaardi ging vinid-en- voor -de door Nederland ondernomen militaire actie. De verkiezingen, waarop zAmerika aandringt, moeten worden gehouden bij vrije stemming, aldus Jessup. De Nederlandse troepen moeten zc spoedig mogelijk worden terugge trokken en zo snel als de hand having van orlde en recht het toe laten. o ,y„ viuiuii-uatL ue en ac tieve overdracht wan lie souve- reiniteit kan geschieden". Kwalificatie van Rusland's houding Jessup verweet de Russen, dat zij in Indonesië dezelfde tactiek volgen als in Korea, Griekenland en Ber lijn. De Sovjet-Unie wenst geen on afhankelijk Indonesië. Het wensteen Indonesië, 'beheerd en gecontroleerd door een communistische minder heid, welke haar orders uit Moskou ontvangt. Overal in de wereld iwiaar een communist door het -raam naar binnen klimt, wordt de vrijheid door de voordeur naar buiten geschopt". De Amerikaanse vertegenwoordi ger zeide, dat Nederland de Veilig heidsraad had verzekerd aan 'het '.aatste bevel tot staking van het vuren en tot vrijlating van de Re publikeinse leiders te hebben vol daan. ^NoCh de -commissie van goede diensten, noch mijn regering me nen dat dit is gedaan". De Amerikaanse vertegenwoordi ger 'deed een 'beroep op Nederland om de Republikeinse leiders vrij te laten. Dat zo-u volgens hem een be- 'angrijke bijdrage voor -de oplossing van het Indonesische probleem zijn. Wanneer er verkiezingen zullen worden gehouden, zullen die houden moeten worden voor een voorlopige wetgevende vergadering en voor een -constituerende verga dering, welke een grondwet moet -ontwerpen. Verklaring van Schuman De Franse minister van buiten landse zaken, Robert Schuman, die naar Londen is vertrokken voorbe sprekingen met de Britse minister van buitenlandse zaken, Bevin, zeide dat de beide regeringen „haar poli tiek betreffende aangelegenheden van gemeenschappelijk belang, nauw als maar mogelijk was, moes ten coördineren". Schuman ver klaarde „bijzonder verheugd" te zijn deze gelegenheid te hebben om met Bevin te spreken over zaken, die de belangstelling van Frankrijk en besprekingen, omdat naar mijn me ning zij plaats hebben in een tijd vol van onzekerheid en verwachtin gen, waarin Europa zijn weg tracht te vinden. De kwesties, die zowel Frankrijk als Engeland betreffen, schijnen iedere dag in aantal toe nemen. Dit is veelbetekenend", al dus Schuman. In tegenstelling met berichten van corespondenten wordt van of ficiële zijde gemeld, dat de stad Tientsin nog steeds niet is gevallen, Generaal Mac Arthur heeft Japanse regering opgedragen dia manten en goud aan de Nederland se regering terug te geven, die door Japan gedurende de oorlog in het Verre Oosten werden ontstolen aan de sultans van Mampawa en Pon- tianak. De Algemene Bowd van ouden van Dagen heeft aan de ministers van binnenlandse en van socia zaken het verzoek gericht de bijslag te verlenen up de uitkeringen die verstrekt w-onden -door de gemeente lijke 'diensten vah sociale zaken of volgens d-e Noodwet Ouderdoms voorziening. volledig trouw zijn. Hij prees de aandacht, die het Algemene Britse Vakverbond, T.U.C., aan de commu nistische activiteit had geschonken. Oorlogsherinneringen Bij het herstel van een woning in Balfeld, ontdekte een aannemer tussen twee muren een niet ont ploft -projectiel. De hulpverlenings dienst te Venlo werd terstond, ge- allarmeerd, die die gevaarlijke blind ganger tot grote geruststelling der bewoners verwijderde. Een betere herinnering aan ie oorlog kreeg dhr. Gustave Peters te V-enlo, die van de Franse rege ring de zelden aan buitenlanders verleende onderscheiding, die ,;Me- da il ie Commemorative Franpaise- ontving als erkentelijkheid voor de gedurende die oorlog-aan Frankrijk bewezen diensten. Ontaarde moeder te Botterdam Bende poogde in Djocja te infiltreren In de nacht vami 9 op 10 Januari t jogde -een bende uit Westelijke kdhtirijg in Djocja te imfiltrereni. Zij vernielden een transformatie- huisje van de lidhtl-eiding. De hoofd leidingen bleven echter intact en -de schade is inmiddels hersteld, aldus bericht de dienst voor leger contac ten. Voorts wordt medegedeeld, dat n-og enkele tel-efoonleidingen wer den vernield, die ook reeds hersteld zijn. D-e b'enjde poogde brand te stichten, doch Zij werd door Ne derlandse troepen uiteengeslagen en goeddeels vernietigd. Aan Neder landse Zijde werdiem flwiee militairen gewond. Engelse waarschuwing legen communistische actie Naar de Britse bladen melden, heeft Arthur Deakin, de secretaris generaal van de Engelse transport ,,'JL'ne necuiu- JarurvdsnrSaan „éen communistische samenzwering om door onrust en staking het eco nomisch herstel van het land te ver hinderen". Na gewezen te hebben op de ge beurtenissen in de Franse industrie, zeide Deakin over inlichtingen te beschikken, dat de communisten een plan van de Kominform in Engeland ten uitvoer zullen leggen en dat hun actie in Augustus van dit jaar haar hoogtepunt zal bereiken. Deakin waarschuwde, dat „wan neer het internationale communis me aan het werk gaat, het uiterst meedogenloos en zonder gewetens bezwaren de doeleinden nastreeft, die door zijn internationale dictators zijn gesteld". De leden van de vakbeweging, aldus zeide Deakin, moeten haar ln voormalig Hilligersberg heeft zich een ernstig geval van verwaar lozing voorgedaan. Een moeder ver zorgde haar baby, -een knaapje van zes maanden, zo slecht, dat het hierdoor is overleden. De 29-jarige vrouw is deswege gearresteerd en zal voor de officier vah justitie worden geleid. Tegen de vader, een 35-jarige meubelmaker, J. U., is pro ces-verbaal opgemaakt wegens -dood door sChuld. Het gezin bestond uit man, vrouw en vijf kinderen, waarvan de laat ste twee vrijiwel geen verzorging kregen. Het vierde kind werd een kinderwagentje te slapen ge legd, kreeg wel eten, maar werd zei-dein gewassen of verschoond. Toen dit kind geboren werd, verliet de vrouw kort daarop na een ruzie het huis. Het huis vervuilde daar door zodanig, dat -het met veel moeite weer bewoonbaar kon wor den gemaakt. Later keerde de vrouw terug en het kind- do orstond het leed. Niet alzo- thans het jongste knaap je. dat in een ziekenhuis ter wereld kwam en enige tijd in een -couveuse moest worden verpleegd. De vrouiw hield zich, toen het kiin-d thuiskwam, niet aan het voor geschreven -dieet van de -arts. Ook dit kind kreeg bet,«bewuste kinderwagentje als het zelden, het laatst enige dagen voor Kerstmis. Evenmin wer-d het verschoond of werd het 'bedje droog -en rein gehouden. De main verdiende als meubelma ker "f 65 per week. De staat van vervuiling iin huis scheen hem niet te deren. Enige -dagen geleden vroeg hij' zijn vrouw het vijfde kind eens te mogen zien. ,,Niet nodig", was het antwoord, ,;het ligt rustig in de achterkamer en wordt goed ver zorgd". Deze „verzorging" heeft toie geleid, dat het kind Zondag is overleden-. Te Deventer geraakte ©en zeven jarige jongen spelend in de Lange Zandstraat onder een -vrachtauto. Het kind was -dadelijk dood. Ingtzondtn medtdtling en u zult morgeus weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw levc-r een liter gal la uw Ingewanden doen stromen, anders ver leert uw voedsel niet, hel bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spljs- ver ering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. RADIOPROGRAMMA Vrijdag 14 Januari HILVERSUM I. 301 M. nieuws; 7.15 ochtenlgymn.;7.30 gram.; 7.45 woord voor de dag; 8.00 nieuws; 8.15 gram.; 9.15 ziekenbe zoek; 9.30 gram.,10.30 morgendienst 11 viool, piano en fluit; 11.30 gr.;/ 12 liederen van Schubert; 12.30land en tuinbouw; 12.33 Metropole-orkest I nieuws; 1.15 sangh en spel; 2 Ho- landasextet; 2.40 causerie; 3 piano recital 3.30 gram.; 3 40 voorlezen; 4 gram.; 4.30 gram.; 4.40 voordracht; 5 sopraan en piano; 5.30 Sweelinck- kwartet; 6 gram.; 6.15 Nederlands Bijbelgenootschap; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 nieuws; 7-15 gees telijke liederen; 7.30 actueel geluid; 7.45 causerie; 8 nieuws; 8.05 pro gramma-proloog; 8.15 kwartet; 8 45 hoorspel; 9.30 omroeporkest en so liste; 10 causerie; 10.30 vervolg om- roeporkest; 10.45 avondoverdenking II nieuws; 11.15—12 gram. HILVERSUM II, 415, 245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 8 mieuiws; 8.15 strijdlied; 8.18 gram.; 8 50 voor de vrouw; 9 gram.; 9.30 waterstanden; 9.35 gram.; 10 morgenwijding; 10 20 gram.; 10.30 voor de vrouw; 10.45 Hollandse liederen; 11 voordracht: 11.20 gram.; 12 tenor en conccert- orgel; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 sportprognose; 12.45 gram.; 1.00 nieuws; 1.15 mededelingen of gram. 1.20 The seven wings; 2 kookpraatje 2.20 gram.; 3 overzicht der poëzie; 3.20 nieuwe gram.; 4 concertorgel; 4.30 tussen twaalf en zestien; 5 filmland; 5.20 causerie over muziek; 6 nieuws; 6.15 felicitaties; G.40 cello en piano-; 7 denk om de bodht; 7.15 causerie; 7.30 -causerie over Drente; 7.50 tien v-oor acht; 8.00 nieuws; 8.05 Alma Musica; 8.30 cur sus; 8 55 boekbespreita«6-r n verzoek- t--a.0a voorspel; 10 buitenlands weekoverzicht; 10.15 gram.; 10 40 vandaag; 10.45 avondwijding; 11.00 nieuws; 11.15 Causerie over het hu welijk; 11.30—12 gram. Montgomery naar Den Haag Starbusmann, de secretaris-gene raal van de permanente commissie -der Brussel-landen, heeft te Londen verklaard, dat veldmaarschalk Mont gomery, het hoofd van de commissie van opperbevelhebbers der Weste lijke Unie, gisteren uit Duitsland is vertrokken. Montgomery zal op 15 Januari een bezoek aan Den Haag brengen en op 17 Januari inaar Londen terugkeren. FEUILLETON Persconferentie met Kraffsjenko Victor Kraftsjenko, d-e auteur van ,,lk verkoos de vrijheid", -die naar Parijs is gekomen in verband met de door hem ingediende aanklacht tegen een Frans communistisch weekblad, -dat -hij van laster be schuldigt, heeft op een persc'cww ferentie verklaard', -dat Sovjet-Rus sische agenten hem op de hielen zaten. ,,Ik b'en me bewust van alle moei lijkheden van de taak, welke ik -ondernomen -heb", aldus zeide hij'. ,,Ik ken d-e macht van de agenten- van de Sovjetregerin-g, die in staat zijn tot de onmenselijkste daden om hun dioel te bereiken". „Vluchtelingen uit de Sovjet-Unie, die de verschrikkelijke realiteit van het Sovjetregiem hebben ondergaan, zullen voor -de 'balie komen om de wereld te vertellen, Wat zij van de Sovj-etrussiscbe poli'tie-regering en haar leider weten", aldus voegde Kraftsjenko- er aan toe. Kraftsjenko zeide, dat Sovjet- a-genten in -het afgelopen jaar' tot driemaal toe zijn woning waren bin nengekomen onder gefingeerde na men. Eenmaal dreigden zij -de eige naar van -het 'huis, bij Kraftsjenko-'s afwezigheid, een 'bom in het huis te zullen plaaitsen. ,,Ik geloof niet. dat er menings verschillen van belang bestaan tus sen de leden van het po-litiek bu reau", aldus zeide Kraftsjenko- naar aanleiding vain een' door een com munist gestelde vraag. Kraftsjenko 'beantwoordde de hem gestelde vragen in het Engels, Frans Oekrainisch en Russisch. Hij werd 'bijgestaan door een tolk. De pers conferentie werd gehouden in een zaal o-p korte afstand van het Fran se departement van buitenlandse za ken. Een vijfhonderd tal verslagge vers was ter Conferentie aanwe zig. Van alle kanten werden vragen gesteld en tussenbeiden was net niet duidelijk tussen wie en Waar over 'd-e gesprekken gingen. Op de gewichtige dag wachtten ze haar in de blauwe salon. De ver- trouwdé kamenier van Lady Esther was haar uit Derbyshire gaan ha len. Miss Higgins, een verre bloed verwante van Mr. Qudine, die als gezelschapsdame op Deerishe was, had orders moeten geven, dat de da mes de thee eerst wensten te ge bruiken, als de gast er was. „Denkt U, dat Geoff ook zal ko men?" vroeg Mildred, lui achter overgeleund in haar makkelijke stoel. „Arme Geoff! Arm in de dub bele betekenis van het woord, dat hij zich zo verdrongen moest voelen door zo'n blozende boerendeern! Er wordt al gezegd dat de enige ma nier om hem voor zijn verlies te dekken, isdat hij met haar trouwt! „Onzin! Ik geloof en ik hoop dat ik Geoff daar toch te goed voor ken, al zegt hij dan ook nooit veel. Maar me dunkt, juist omdat hij zo zorg vuldig vermijdt de naam van je oom te noemen, daaruit blijkt wel het meest, hoe diep hij zijn verlies voelt. En als ik mij wel herinner, dan ge loof ik, dat ik hem zo iets heb horen zeggen, van dat hij naar Londen zou gaan." Eer Mildred nog kon antwoorden, werd de deur opengeworpen en kondigde een lakei plechtstatig aan: „Lady Papaver Seacombe!" Vol waardigheid rees Lady Esther op van haar zetel, als van een troon en verwaardigde zich niet een stap naderbij te treden, terwijl er bij Mildred een eigenaardige glans viel waar te nemen in haar blauwe ogen, want deze boerendochter zou im mers in het vervolg van tijd de voorrang genieten op haar; dit op zichzelf was al voldoende om Wil- dred ten strijde te rusten. Enkel Miss Higgins. die als arme bloedverwante het genadebrood at, kreeg een nevel voor de ogen, als zij dacht aan de ontvangst die het jonge ding zou te beurt vallen van de zijde van haar hooghartige fa milie. Onwillekeurig keek ze naar het bovenvenster, waar ze wijlen de graaf altijd had zien staan op zijn enkele bezoeken aan het Weduwen- huis. Jaren-lang was hü de énige romance geweest in haar naar liefde smachtend hart, en nu zou ze zijn dochtertje te zien krijgen, het kind, dat hij genoemd had naar de rode klaprozen in het koren, die hij be zig was te schilderen toen het volgend ogenblik zijn hart gebroken werd. De blauwe salon was een heel lang vertrek, maar zonder schromen trad Lady Papaver naderbij, snel om zich heen kijkend en eindelijk de blik concentrerend op Lady Es ther. Neen, Mr. Dean had gelijk, het kind was geen boerendeern, maar een échte Seacombe! Ze leek spre kend op de vader die zij nooit ge zien had en was met recht een schoonheid te noemen. Miss Higgins voelde zich zo zeer onder de indruk van de gelijkenis, dat zij de ogen niet kon afhouden van deze jonge bloem, die in alle onbekendheid zo lieflijk was opge bloeid. HOOFDSTUK III Vroeg op de ochtend stond Dame Hardy onder de portiek met Dan, dié zich snikkend aan haar rok vast klemde, en Dickie, die nog zijn best deed om zijn vriendin moedig glim lachend toe te wuiven. Rechts en links van de schuur stonden de meiden en knechts ge schaard, om haar ladyschap vaar wel te zeggen, maar heel opgewekt waren ze geen van allen. De heer des huizes zei geen woord, toen hij zwaar op zijn plaats neerviel, de teugels nam en Joe toeknikte, dat hij het paard kon loslaten. Zijn moe der hardde zich voor dit laatste af scheid, met de ene hand op het blonde kopje van een van haa» kleinzoons. Zelfs oude Rolls was uit zijn doen, hij liep de dogcart een eind na, maar zijn adem en ook zijn moed begaven hem. En hij trok zich terug in het zonnigste hoekje van de portiek, om de terugkeer af te wachten van het 'vrouwtje", dat hij toch ook zo lief had. „Ik zal de grotere wagen nemen als U meegaat, moeder", had Peter gezegd, eer hij Joe orders had ge geven het dogcarretje in te span nen. Maar vastberaden had zij het hoofd geschud. „Neen, Peter, neen! Waar zij mij gebracht werd, daar wil ik haar ook zien gaan. Laten wij het kind maat niet bedroefder maken, dan zij al is." (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2