„De grootste vrouwelijke filosoof der Duitse godenleer" Stad en Provincie EN DE TREINBANDIETEN Zakelijk, wals mevrouw Luden dorff, in tegenstelling met werke lijke filosofen, inderdaad is, heeft zij óp listige wijze kans gezien haar uitgeverij aan de gang te houden door middel van het uitgeven van onschuldige boekwerkjes, meren deels vertaald uit het Engels of Frans. En natuurlijk via een stro man. Een uitgebreide kartotheek van haar vroegere aanhangers is het fundament voor grot geld verdie nen. Reeds op de 30e September 1946, probeerde Mathilde Ludendorf haar „.Bund für Gotterkenntnis", hei ..Deutsch" er vóór, Het zij wijselijk weg. te laten inschrijven bij het Beierse Staatsministerie voor we tenschap en cultuur. Maar daar schoof men de zaak op de lange 'baan. In November 1947 noopte de activiteit welke Mevrouiw: Luden dorff kennelijk ondergronds weer ontplooide, een parlementslid toJ de vraag: f)o.f het de Staatsregering bekend was dat de, als bestrijdster en ophitster tegen het Christen- en Jodendom bekendstaande, Mathilde Ludendorff, haar gevaarlijke arbe'd opnieuw was aangevangen en be reids was overgegaan tot het clan destien oprichten van een door haar geleide ,.Buind für Gotterkenntnis" In Mei van dit jaar maakte de M'nister-President Ehart 'bekend, dat hij officieel niets wist van het op richten van een dergelijke bond Dat klopte. Maar de bond bestaa4 onofficieelEn, zoals de zaken zich momenteel laten aanzien, zal het niet lang duren of de grootste vrouwelijke filosoof der Duitse go denleer" treedt ook officieel weer in actie. Mathilde Ludendorff, de „grote vrouwelijke filosoof der Duitse Go denleer", zoals zij zich zo gaarne hoort noemen, is gereed om weder om Wodan en alle goden uit het Naar de top van de Himalaya Een Noorse expeditie zal deze zomer proberen de Namgan Parbat, de top van de Himalaya te beklim men. De deelnemers aan de expe ditie hebben zich reeds 19 maan den geoefend in Ihet beklimmen van bergen in Noorwegen. De meeste pogingen om de Nan- gan Parbat te beklimmen werden ondernomen door Duitse expedities. Zij (hadden geen van alle succes. In 1934 moest een e.vpeditie onder leiding van professor Wi-Uy Merkl wegens oen verblindende sneeuw storm op 600 meter afstand wam de top terugkeren. Merkl' on 9 van zijn tochtgenoten kwamen bij' de afdaling om het leven. In 1937 werden 7 bergbeklimmers bij' ihun poging levend begraven door een lawine. Paul Bauer, die in 1938 een ex peditie leidde, vond' het lijk van Willy Merkl In 1939 zou een Duitse expeditie een- nieuwe weg naar de top1 heb ben ontdekt, welke wegens het slechte weer niet betreden werd. Vrede rond de Rotterdamse suiker Gp >ean te Rotterdam gehouden bijeenkomst, waar verschillende grote en kleine winkelbedrijven en ook de coöperaties vertegenwoor digd waren, heeft de suikeroorlog een punt van bespreking uitgemaakt. De overgrote meerderheid beslcjot met ingang van vandaag weer de maximum' prijs van 75 cent voor suiker te gaan berekenen. De firma Jaimn, die al jaren lang enige cen ten miinder berekende, zal het ge bruikelijke verschil met de maxi mumprijs handhaven. Slechts één groot winkelbedrijf heeft ziidh niet aan het besluiit van de vergadering willen binden. Van de coöperatie „Vooruitgang'' mag worden ver wacht, zo vernemen Wij', dat ook' zij de suikeroorlog staakt. Leider van de N.S.N.A.P. voor het Bijzondere Hof Het Bijz. Gerechtshof te 's Gra- venhage zal 14 Maart a.s. de zaak behandelen tegen de voormalige lei der van de N.S.N.A.P. (Nationaal Socialistische Nederlandse Arbei derspartij) E. H. Ridder van Rap- pard. Reeds voor de oorlog propageerde van Rappard de idee: „een volk, een rijk, een Führer". Toen de Duitse bezetting een feit was geworden, trachtte hij door artikelen in het N. S. N. A. P.-orgaan „Het nieuwe volk", de Nederlandse arbeiders te winnen voor een samensmelting met Duitsland. Leuzen als: „Neder-Duits weder Duits", „Holland voor Hitier" en „Duits is ons bloed" werden door zijn aanhangers op muren en straten gekalkt. Door tal van redevoeringen Walhalla te bezweren. Zij zit in haar luxueuse villa in Tutzimg aan aan het Stamberger-meer en schrijft aan de Lopende 'band weer brochures en ander propaganda materiaal. Uitgeven mag zij echter niets zolang er nog geen uitspraak is gedaan tegen haar lopende po litieke strafprocedure. Maar Zij blijkt vol goede moed te zijn en er op te rekenen dat het Ludendorf f- Verlag" binnenkort weer op volle kracht zal werken. trachtte hij het Nederlandse ver zet te breken. „Wij die 100 x Duit ser voelen dan een Mussert ooit zal kunnen, wij erkennen geen andere regering dan een Duitse", beweerde hij in Maart 1941. Voorts nam hij dienst bij de Waffen-SS „om daad werkelijk deel te nemen in de strijd voor het Groot-Duitse Rijk". De ongevallen in de mijnen Iin 1948 Heten 17 mijnwerkers het lev-en i',n de Limburgse steenkoktn- mijtcen. Het hoogste aantal dodelijke mijnongevallen kwam voor in de staatsmijn Maurits, n.l. 6. Staatsmijn Emma 'en de Domaniale 'mijd 'hadden ieder vier slachtoffers. De staats mijn Wilhelmina, de Oranje Nassau- mijai m de Laura en Verenhgitnig ieder een. In 1947 kwamen 34 mijn werkers om het leven. De kerkbrand te Middelharnis De kosteres van de Ned. Herv. Kerk te Middelhannis heeft 'bij' het onderzoek naar de brand in de kerk medegedeeld, dat zij Donder dagmorgen 30 December voor de brand in het koor was gew'eest, waar zij "de kachel had uitgehaald en de sintels op een oude jute zak im een gangetje van het koor had gedeponeerd. Vermoedelijk is hierdoor de 'brand ontstaan. De kerk was verzekerd voor f 460.000 Een rnaan^ of klompvis aangespoeld Op Terschelling is een maan- of klompvis, Mola moda, aangespoeld. Het grote, oivale, zijdelings samen gedrukte di>er is omstreeks 75 c.m. lang 'en ongeveer 1 m. hoog; het weegt maar schatting een 25 kg. Van de Bosplaat, Oost-Terschelling, waar het werd gevonden, is het weggehaald met een auto en is naar het Rijksmuseum van natuur lijke historie verzonden. Voor zover bekend is dit de 24e maal, dat een maanvis aan onze kust wordt aangetroffen. De laatste keer was dit in December 1942, Interessant is, dat in overoude tijd, een paar millioan jaren gele den, een zeer na verwante soort maanvis, Mola pileatis, ook hier te lande aankwam op de kust, die toen zeer .ver in het Oosten van Neder land lag. Versteende beenstukken •van deze fossiele vis zijn békend geworden uit de omstreken van Groenlo en van Deldeni. De resten bevinden zich daar in het bovan- miocean, dus in het tertiair. De musea te Enschede en te Lei den bezitten de bewijsstukken, ter wijl er in Brussel, uit het Belgische tertiair, ook voorbeelden van zijn. Politiehond contra woesteling De 39-jarige heter J. V. de B. te Overschie is voor de officier van justitie geleid, daar hij1 de ambtena ren van de Volkshuisvesting en de politie, die -hem op grond van de Woonruimte wet en krachtens een opdracht van B. en W. zijn huis uit wilden zetten, met een bijl be dreigde. B. was gescheiden van Zijn vrouw en hoewel haar de kinderen waren toegewezen, 'bleef hij met de kin deren in het huis wonen. Donder dag kwamen eerst de ambtenaren van de Volkshuisvesting en toen deze geen succces boekten, riepen zij' de politie te hulp. De man dreig de echter een ieder te vermoorden, die hem nabij kwam. De volgende dag keerden de ambtenaren in ge zelschap van de politie en een po litiehond terug. Weer weigerde de man iemand binnen te laten. Terwij'l de deur nog open was, ging de man naar de keuken, waar naar later bleek een bijl gereed stond, doCh voor hij deze bereikte, kreeg de hond bevel in te grijpen, waarna de man overmeesterd kon worden. De persdienst van de protestant se kerk te Hamburg deelt mede, dat talrijke predikanten in de Sowjet- zöne van Duitsland verplicht zijn op werkdagen in de mijnen te werken, wegens de financiële moeilijkheden waarmede de protestantse kerk al daar te kampen heeft. Palmolie en copra met vier schapen en een tijger Niet minder dan o.a. bijna 10.000 top palmolie en palmpitten van Be- lawan, 4.000 ton copra van Makas sar en 2.000 ton andene Indonesische producten, waaronder veel thee, komen deze wa;k, aangevoerd door de „Weltevreden" en die „Bantam", beide 12.000 tons vradht-passaglers- schepen van de Koninklijke Rotter damse Lloyd, onze Vaderlandse voorraden versterken. De „Welte vreden' die Maandag binnenliep, bracht bovendien 3 Soedan-schapen en een -ram mee, die door de Ned. Consul te Port-Said, Mr. G Dijk stal, als geschenk voor de Rotter damse D'ergaarde „Blijdorp" wer den meegegeten. Deze dieren, we gens hun zeer uitzonderlijke, brie- de staart, ook wel vet-staart-schai- pen genoemd, waren in een apart (voor (hen gebouwd verblijf in (het voorschip ondergebracht, waar zij door de bqotsman en die timmerman werden «verzorgd. Op de 'deur van deze „luxe hut'zoals de bootsman ihet ruime hok noemde, stond! „Kraamkamer. Stilte a.u.b.!", daar één 'der schapen „elk ogenblik kon bevallen" volgens haar verzorgers. Eén der dieren had. omderw'eg wan de timmerman geleerd „een poot te gaven" en toonde zich troits ,öp deze kennis. Dc „Weltevreden", die in Indo nesië, in nierband met nog steeds onvoldoende diepgang in sommige haivians, om te lossen en te laden een kustreis :v.an 13.000 k.m. moest maken, waarmee 3 maanden waren ■gemoeid (een normale kustreis is ongaveer 7.500 k.m., en duurde (vroeger 3 a 4 weken!), bracht op ■de thuisreis 92 Arabieren, o.w. 47 kleine Arabiertjes, van Soerab!aj<a naar MakalLaih, in de Golf -van Adetn. Onder de passagiers, die in Rotter dam debarkeerden, bdvond' zich Mr. H. K A. C. Réijners, van de Ver, Vorstenlandse Cultuur Mij'., die mis schien wel goed nieuws over de tabak meebrengt. Ook het nus. „Bantam", een zus terschip ivan de „Weltevreden", dat Vrijdag a.s. aan de Lloydkade ver wacht wordt, brengt een verster king van de levende Ihav-e van Dier gaarde .„JBlijdorp" mee, n.l. de; eveneens door de bekende Ned. 'die re-/vanger van Geuns, OP' Sumatra ge)v ar gen ecihtgenootdijger van de tijgerin, die in Julli j-.l.» met de „Salatiga" van de Lloyd, naar Rot terdam reisde. In Marseille loste de ..Bantam" reeds 1.000 ton eoeosoüe uit Colombo en thans zet Ihet schip 500 ton paraffine-was op de kade in Londen. Het debarkement der passagiers .vinidt terstond na aan komst plaats. BURGH Op 1 Januari 1948 bestond de bevolking dezer gemeente uit 375 mannen en 351 vrouwen, totaal 726 inwoners. Door geboorte vermeer derde Ihet aantal met 10 mannen 'Qni 5 vrouwen en do-oir vestiging met 13 mammen iem 29 vrouwen, to taal 57 personen. Dooir overlijden verminderde het aamtal met 1 (man fHiï 3 vrouwen en door vertrek met 22 mannen em 23 vrouwen', totaal 49 person-en. Die bevolking vermeer derde dus met 8 vrouwen iem be stond op' 1 Januari' 19'49 uit 375 mannen en 359 vrouwen, totaal 734 personen. Er werden 8 huwelijken voltrokken. HAAMSTEDE Qpi 1 Januari 1948 bedToeg het aantal inwoners dezer gemeente 1662, m.h 841 mannen en 821 vrou wen. Door gebo/orte vermeerderde dijt met 15 mannen en 23 vrouwen en door vestiging met 59 mannen en 47 vrouwen, totaal 144 inwoners. Door overlijden verminderde het aantal met 8 mannen en 6 vrou wen en door vertrek met 33 man- men en 41 vrouwen, totaal 88 in woners. De bevolking nam dus toe met 33 mannen .en 23 vrouwen en bedroeg op 1 Januari: 1718 inwo ners, n.l. 874 mannen en 844 vrou wen. Er werden 17 huwelijken ge sloten en één echtscheiding uitge sproken. SEROOSKERKE Op 1 Januari 1948 telde onze ge meente 231 inwoners, n.l. 115 man nen en 116 vrouwen. Door geboorte vermeerderde dit aantal mót 1 man en 2 vrouwen en door vestiging met 5 mannen em 7 vrouwen. Door overlijden verminderde het aanta". met 1 man en 2 vrouwen en door vertrek met 8 mannen en 8 vrou wen. De bevolking verminderde dus met 3 mannen en 1 vrouw en be stond opi 1 Januari uit 112 mannen en 115 vrouwen, totaal 227 inwoners Er w'eirdi 1 huwelijk vol trokken. ST.-PHILIPSLAND Burgerlijke stamd over December 1948. Geboren: Lena Pietemella, d. v, M, C. Quist en A. van Dij'ke; Eli- Bevordering bij Provinciale Waterstaat Ir, P. L. Israel, ingenieur ie klasse bij de Prov. Waterstaat in Zeeland te Goes, is door Gedepu teerde Staten tot Hoofdingenieur be vorderd, terwijl aan de ingenieurs van die dienst te Temeuzen m te Zierikzee de titel van Distrlcts- Ingeni-eur is verleend. sabeth Jacoba Johanna, d. v/. E. Hooglander en J. H. Plandsoan; Elizabeth, d. v.. M. van den Berg en J. Verstrat>e; Adriaans z. v/. C. Verkerke en C. Jj. Quaak; Maaike Marija, d. v». G, A. van Berk en J. C. v. d. Ree; Helena Wijllemiina, |d,. v). A. Geense en M. L. Quiists Gehuwd: L. Hollebrandse, 60 j., wbdulwh. van J. Hollebrandse en Sr P. Kemlpeneers, 56 j., wed. v.an J. Mol. Overleden: J. Versfrate, 65 echtg. van J. A. Verstrate; J. v'am Herk, 3 j.; L. Kempianeers, 79 j., wedn. van S. E. W;a-gemaker. Loop de bevolking. Ingek{omen: P. Kinulst van Rotterdam; W,. D. Quist van Goes; P. Verwijs van Goes. Vertrokken: C. J. A. Schot maar Numansdorp,; J. J. Schot naar Temeuzen; H. Donker en gezin naar Amsterdam; A. Filius naar Bergen qp Zoom; C. Mjol naar Bergen ap Zoom; J. P. Kemp sneers naar 's-Heer-ArerndskerkeW. van der Peest en gezin naar Biervliet; Neh. Wesdorp' en gezin naar Brumissa Oipi 31 December 1948 waren in da gemeente woonachtig: 1073 vrouwen 'en 11'32 mannen, totaal! 2205 personen. THOLEN Regionale werkgemeenschap Tholen Op initiatief van de burgemeester van Stavenisse, de heer L. A. Ver burg, werd Maandag in deze ge meente een samenkomst gelegd met het doel te komen tot een regionale werkgemeenschap voor het eiland Tholen; een orgaan dat de econo mische, sociale en culturele belan gen op het eiland wil bevorderen. Op deze samenkomst waren aan wezig de burgemeesters van de Thoolse gemeenten, dhr. A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, hoof den van provinciale instellingen en diensten en vertegenwoordigers van verschillende organisaties. Uit de discussie welke volgde op de uiteenzetting van burgemeester Verburg, die speciaal op het werk loosheidsprobleem de nadruk legde, bleek dat men unaniem van mening was, dat een werkgemeenschap zeer nuttig jkan werken. Speciaal werd hierbijgewezen op het voorberei dende 'werk dat de gemeenschap zou kunnen doen voor de totstand koming van een welvaartsplan voor Tholen, waarmede de Prov. Plano logische Dienst doende is. Aangezien men de vorm van de regionale werkgemeenschap nog na der wilde bepalen, werd besloten een commissie in te stellen die de voorbereidende arbeid zal verrich ten, waarna men nogmaals bijeen zal komen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hedel: D. v., d. Ent Braat te Elburg; te Vinkeveen: J. van Sliedregt te Huizen (N.H.); te Eindhoven: W. van Gelder te 's Her togenbosch; te Rotterdam-Delfsha- ven (vac. J. Ph. Eggink): J. Dieper- sloot te Assen. Bedankt voor Zwammerdam: A. Makkenze te Tienhoven; voor Wol- phaartsdijk: A. M. v. d. Neut te Me- demblik. Geref. Kerk Tweetal te Tilburg (vac. J. de Vries): C. Bos te Murmerwoude en Y. Feenstra te Augustinusga. Beroepen te Hoek van Holland en Edam: eand. F. Minnema te Rot terdam. Geref. Gemeente Beroepen te St.-Annaland: M. v. d. Ketterij te Vlaardingen. Remonstr. Broederschap Beroepen te Gouda: H. J. de Wijs te Vlaardingen. Bapt. Gemeenten Beroepen te Foxhol (Gr.) 2e maal: A. H. Deelstra te Gent (B.), Ned. Herv'. Kerk Ds. D. A. Hoekstra t Zondagavond is op 57-jarige leef tijd plotseling overleden Ds. D. A. Hoekstra, predikant bij de gemeen ten Oostwoud en Mid woud (N.H,). Ds. Hoekstra werd in 1916 candi- daat in Utrecht en deed op 17 Maart 1917 zijn intrede in zijn eerste ge meente Oldenhove. Vandaar vertrok hij in 1919 naar Wildervank en diende vervolgens de gemeenten Uilwierda (1923) en Zierikzee (1927). Op 14 September 1930 werd Ds. Hoekstra voorganger bij de Ver. van Vrijz. Hervormden en de N.P.B. te Utrecht om op 8 Augustus 1933 predikant bij de Evang. Lutherse Gemeente te Paramaribo te worden. Deze gemeente diende Z.Eerw. tot October 1948, waarna hij weer in de Ned. Herv. Kerk terugkeerde en een beroep aanvaardde naar de kleine Noord-Hollandse gemeenten Oostwoud en Midwoud. Het heengaan van Ds. Hoekstra zal vooral in de gemeenten die hij als predikant mocht dienen, ten zeerste betreurd worden. Finariciëel nieuws Overzicht Amsterdamse efiectenbeurs Over het .geheel genomen was ide handel op de Effectenbeurs gisteren van 'bescheiden .afmetingen, doch voor enkele fondsensoorten were toch iets meer belangstelling aan dc dag gelegd dan de laatste tijd ge bruikelijk was en vooral konden ia dit verband worden genoemd dc cultuur&andeLn en de Indonesische waarden. Wel gaven- ook deze pa pieren geen grote omzetten te zien, maar er 'bestond ontegenzeggelijk enige kooplust en do stemming wac /don ook vast. Klaarblijkelijk hield dit verband met een hoopvoller sen timent ten aanzien vm de (ontwik keling van de Indonesische kwestie. Van de suikeraandelen 'liepen H.V. A.'s na prijshoudende opening, oen goede drietal punten naar 'boven, waarop echfer een kleine terugslag volgde. De meeste .andere suiker aandelen werden -hoger genoteerd Van de rubberfondsen konden Am sterdam rubbers een paar punten monteren, terwijl verseheder.e min der courante soorten hoger werden afgedaan. In de ta'baksrubriek wis ten aandelen Deli-Maatschappij zidh een drietal punten te verbeteren. De meeste Indonesische waarden wdrer. goed gedisponeerd. Enige 'belang stelling werd aan de dag gelegd v-oor aandelen Aniem, die een paair punten avanceerden, terwijl Indische Gas zelfs een viertal punten ste gen. In Koninklijke was w'einig te doen. De koers schommelde tussen nauwe grenzen. Er Was vergeleken met Maandag niet veel variatie o-p te merken. De Scheepvaartmarkt was stil, doch de meeste sdheep- vaartpapieren werden Wat hoger ge noteerd-. De 'belangstelling voor In dustriëlen was klein. De toonaange vende aandelen waren zo goed als -onveranderd. De minder courante soorten waren onregelmatig, doch de algemene stemming voor deze fondsen was toch prijshoudend. Post voor militairen Overzee Het s.s. „Zuiderkruis" vertrekt Vrijdag 14 Januari a.s. met troepen naar Indonesië. De opva renden kunnen in Port Said post ontvangen, indien zij uiterlijk op de dag van het vertrek, dus 14 Januari, is gepost. De toestand op Zuid-Korea Uit Ten Jang, de hoofdstad van Noord-Korea, wordt door het offi ciële Sow jet-persbureau Tass ge meld, dat de opstandelingen een grootscheeps offensief hebben inge zet in het Zuiden van de provincie Delia en Tsien Sang. Volgens Tass lijden de politie-af- delingen en de geregelde troepen van de regering van Seoel grote ver liezen. Controlerende Joean ver zoekt staakt 't vuren-bevel Een groep leden van de contro lerende Joean diende ter verdere overweging een uit vier punten be staand vredesplan voor, dat het vol gende behelst: 1. Generalissimus Tsjang Kai-Sjek premier Dr. Soen Fo en de commu nistische leider Mao Tse Toeng, moet worden gevraagd de militaire operaties te staken en zo spoedig mogelijk afgevaardigden te zenden die op een conferentie concrete vre desvoorstellen zullen bespreken; 2. zij zouden vroegtijdig besprekingen móeten houden over vredesstappen met Tsjang Tsjin Tsjoeng en Tsjang Tsj oen-leden van het kernkabinet en andere vooraanstaande figuren; 3. de ambassadeurs van de vier grote mogendheden moet verzocht worden uit naam van het volk aan te drin gen op vrede. Verder moet hun ver zocht worden de wensen van het Chinese volle aan hun regeringen kenbaar te maken en hun bemidde ling te verlenen; 4. voorbereidingen voor vredesonderhandelingen. Volgens het blad der Amerikaan se bezettingsstrijdkrachten in Oos tenrijk, „Wiener Kurier", is een ge heime nazi-organisatie, die nog in een beginstadium verkeerde, doch reeds vertakkingen in Oost-Tirol be zat, te Graz ontdekt. Vijf personen zijn gearresteerd. Waarschijnlijk als -gevolg van een 'defecte schoorsteen ontstond te W-esteremden (Gr.) een uitslaande brand iin de boerderij, bewoond door ,de weduwe Broefeema en de familie J. de Wilde. De boerderij; brandde af. Het vee, alsmede de inboedel van de weduwe konden in veiligheid worden gebracht. Ten gevolge van de gladheid van de weg is onder Kassei een vracht auto bij Ihet remmen doorgegleden ein qpi een voerman, die een met -een paard bespannen kar begeleidde, 'ge reden. Met zware inwendige kneu zingen werd de 21-jarige Ch. Stem- k-ens naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. Kort na aankomst is (hij overleden. De Duitse filmregisseur Hans Zer- lett ligt met een ernstige loingaan- n'ing in het Sovj et-concentratiekamp Bucbenwald b'ij Weimar. Volgens mededelingen van de in Berlijn op gerichte vereniging voor voormalige gevangenen uit Sovjet-concentratie kampen, 'bevindt zich de bekende Duitse tekenaar van trucfilms, Fi- so'herkoesen in het Sovjet-econcen- tratiekamp Saohsenihausen bij Berlijn De beleggingsmarkt was kalm, Ne derlandse Staatsobligatie!! waren vrijwel onveranderd. Voor Indone sische gemeentelijke leningen be stond vraag. De Amerikaanse markt lag verlaten. Prolongatie 2Vi pet. Met gespannen aandacht sloop Pronto tussen de bomen door. Hij naderde voorzichtig de kant van de rotsen. De damp was al tussen de bomen door te zien. Nu nog tien meter lopen en dan Haaaahahah, hiihihihi! daverde het plotseling door het bos. Alle boomstammen en kraaiennesten! schrok Pronto, er komen mensen aan! Hahaha, hihihi! klonk het weer, nu veel dichter bij. Nu moet ik maken dat ik wegkom, mom pelde Pronto en dook met een geweldige sprong in het struikgewas langs de kant van het pad. Voorzichtig stak hij zijn hoofd door het groen, zodat hij net over het paadje kon zien, en wachtte met spanning op de dingen die komen zouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3