De toestand i Javaanse n de bevrijde gebieden Luchtaanval op Chinese schepen De strijd in China Papaver's keus Uitgeputte rijstvoorradeti In Djambi is de rijslvoorraad uit geput, doüh Woensdag is door de lusdht 4 ton rijst aangevoerd uit Pa- iembang, waar nog meer rijst ge-, reed ligt. Een comité van te Singapore wo- Irrénde Cninezen is begonnen met een campagne voor het verzamelen van 100.000 Straits-dollars, voor het zenden van 2 schepen met kleding, voedsel en medicijnen naar Suma tra, ter verlichting van de nood ander de Chinezen aldaar, die ten gevolge van de Nederlandse actie dakloos zijn geworden. De bevolking in de omgeving van Singosari, Noordelijk van Malang heeft een berucnte bendeleider, de 2e luitenant der T.N.I., Soekiman, aan de Nederlanders uitgeleverd. De bevolking in het gebied ten Oosten van Blitar en Wlingi is er zeer slecht aan toe, er heerst een groot gebrek aan textiel en er komt veel schurft, malaria en a-vitami- mose voor. In verschillende plaat sen heeft de Masjoeml voor de komst der Nederlandse traepen een opruiming gehouden onder de leden •van de Partai Kommuais Indonesia. Zo zijn volgens de bevolking te Lo- dojo 150 man geëlimineerd, terwijl te Blitar door manschappen van de A,L.R.I. (de republikeinse marine) communisten in kokende olie zijn geworpen. Optreden van terreurbenden Naar eerst thans bekend is ge worden, is de administrateur dier onderneming Tjilbantjet, de het, Molenaar door een bende vermoord en is de ondernemingswadht ver dwenen. Twee Europese employe's konden ontsnappen en wisten door moeilijk terrein Tjiandjoer te be reiken, over een afstand van he melsbreed 60 km. Door de toestand van uitputting, waarin zij verkeer den, konden zij nog niet worden •verhoord. Im de kampong Si'ndangsari, tus sen Bandoeng en Tjimahi, heeft een rampokkemide bende Maandagnacht een dessa-poiitieman vermoord en een kamponghuis in brand gesto ken. Een andere rampokbende heeft een roof aanval gepleegd'opi 4 Chi nese woningen in Zuid-B and oeng en ontsnapte met een buit van f 8000. Te Semarang is Donderdagmor gen half zeven een handgranaat ontploft waardoor drie voorbijgan gers werden gewond. De oorzaak der explosie is nog niet bekend. De jeugd slaat een vriendschapsbrug In 1947 hebben leerlingen van de vijfde en de zesdie klasse van de lagere school in Tupnél-fhill, een plaatsj e in het uiterste Noorden van de staat Georgia in de U.S.A., hard gewerkt aan ©en „Treasure Chest", bestemd voor Nederlandse kinderen. Door toevallige omstandigheden kwam deze „schatkist" ongeveer een jaar later in de kinderbibliotheek te Dordrecht aan. Behalve aardige boeken bevatte zij een z.g. „scrap- book", een plakboek, waarin de kin deren versjes hadden geschreven, nog een boek met brieven aan de onbekende vriendjes en vriendinne tjes in Nederland enpapier, pot loden en kleurkrijtjes om de Ne derlandse kinderen in staat te stel len te antwoorden. De Dordtse kin deren hebben nu ook een plakboek samengesteld, dat binnenkort naar Amerika wordt Verstuurd. Op deze wijze beantwoorden zij de sympa thieke actie om Amerikaanse en Canadese kinderen uit eigen bezit of met eigen middelen iets be doen schenken aan kinderen in landen, idie door de pojrijog zeer geleden (hebben* 1 Nieuwe Duitse beweging Op 22 Januari zal op een congres te Brunswijk in de Britse zone, een nieuwe politieke beweging, „Deut sche Union" genaamd, officieel wor den opgericht. Deze beweging zou boven alle partijen staan en in Duitsland een „sterke democratie" in het leven willen roepen. Een van de voornaemste punten van het politieke program der „Deutsche Union" zou er in bestaan een oprechte en durzame verstand houding tussen Duitsland en Frank rijk te zoeken. De schoenen- en laarzenproduc- tie van Oostenrijk is slechts vol doende om de bevolking eens in die Idrie jaar van nieuw schoeisel te •voorzien. Een internationale studentencoh- fer entiie te Dusseldorf heeft beslo ten meer studenten uit te wisselen tussen Duitsland, Engeland, de Ver. Staten, Frankrijk, Nederland ieoi Zwitserland. Volgens een mededeling van de eigenaren, zijn bij' een aanval door Nederlandse vliegtuigen op 2 Chi nese schepen in de wateren van Sumatra nabij Tanidjong, 12 Chi nese zeelieden gedood en 3 gewond door bommen en machinegeweer- vuur, waaromtrent thans een offi ciële klacht is ingediend. Volgens dezelfde mededelingen zouden de overlevenden na de aanval zijn op gepikt door een Nederlands marine vaartuig, waarvan ée 'bemanning een der schepen, na het 'met olie te hepben begoten, in brand zou hebben gestoken. Het overleg met de federale leiders ,Dsr .Drees heeft besprekingen ge voerd met de Wali-Negara van Oost- Sumatra, dr. Mansur. Dr. Mansur is inmiddels naar Medan teruggekeerd in verband met verzoeken van Asa- hanse vertegenwoordigers, om deel uit te maken van de Negara Timur. Zaterdagochtend hebben Dr. Drees en Dr. Beel een onderhoud gehad met de Wali-Negara en de kabinets formateur, Mr. Djumhana van de Pasundan de heer Wiranatakusuma. Het overleg met de federale leiderrs zal in de loop van deze week wor den voortgezet. Voor het bestuur in de nieuw on der Nederlandse controle gebrachte gebieden zijn territoriale bestuurs- adviseurs (T.B.A.) benoemd, aan wie bestuursbevoegdheden in de ruimste zin worden toegekend. Zij worden bijgestaan door aan hen toe gevoegde vertegenwoordigers van departementen. Voor de volgende gebieden zijn er thans territoriale bestuursadviseurs benoemd: het Ne derlandse bezette gebied van mid den-Java, Oost-Java, Bantam, Su matra's Westkust, Sumatra's Oost kust, Riouw, Palembang, het Lam- pongse district en Benkoelen. Overval van bendes Een kleine politepatrouille heeft im een -rubbertuin aan de voet van de Salak, een vuurgevecht geleverd met een bende, bestaande uit 40 man, die werden aangevoerd door een Japanner. Tijdens het vuurge vecht werd de Japanner gewond, doch door de vluchtende bende meegenomen. Uit Semarang wordt gemeld, dat enkele dagen geleden een bende van 200 man sterk, een aanval heeft gedaan op een politiepost te Kerts- semaja, nabij Indramajoe. De politie heeft 'de aanval afgeslagen, doch de posthuiscommandant is gesneuveld. De communistische strijdkrachten zijin een bijtna onafgebroken artille rie-bombardement begonnen op (bet omsingelde garnizoen van Soiets- jou, idait 320 km ten Noord-Westen van Nanking ligt. Het Franse persbureau A.F.P. vier- meemt uit Tientsin, dat de vliegvel den van deze stad binnen Ibet be reik van de communistische artille rie liggen, waardoor alle luchtver keer met Tientsin .onmogelijk is ge worden. Afrika in de strijd tegen de tse-tse-vlieg Geleerden uit Frankrijk, België, Portugal, Zuid-Rhodesia, Zuid-Afrika en Engeland zullen van 8 tot 11 Fébruari te Londen bijeenkomen om de beste methoden te bestuderen voor -de, toepassing van amtryoide, het nieuwe serum voor het immuni seren van vee tegen de Tse-tse-vlieg De ontdekking van Antrycide, een zuiver synthetisch serum, werd op 29 Dee. 1948 'bekend gemaakt. Het Britse medisch tijdschrift ,,The Lan cet" is van mening, dat zelfs indien AntryCide al de hoge verwachtingen, die het gewekt heeft, vervult, het nog de vraag is of alle problemen in de uitgestrekte gebieden waar men het serum wil toepassen, op gelost zullen worden. Hei 'blad voegt er aan toe» 'dat in het gunstigste geval het nog wel vier a vijf jaar zal duren voordat het nieuwe mid del grote invloed kan hebben op de vleesproductie. Duitse kinderen in Nederland Ongeveer 500 Duitse kinderen zijn deZer dagen in Nederland aangeko men. Zij zullen voor de tijd van drie maanden een onderdak vinden in Protestantse gezinnen. De kin deren zijn door leden van 'het Rode Kruis gehaald, die Maandagavond uit Venlo waren vertrokken om de volgende morgen in Bielefeld, het verzamelpunt van de kinderen, te arriveren. In Venlo werd de kinder schaar in twee delen gesplitst, de groep voor de Zeeuwse eilanden werd ondergebracht in het kamp America" en die voor Zutd-Holland in het kamp ^Well". Enkele dagen moest hier worden verbleven, want allo kinderen moesten medisch ge keurd worden. Zaterdag zijn de kin deren ,,afgeleverd" bij hun pleeg ouders, In Dordrecht werden 40 kinderen ondergebracht. Jeugdreizen naar Frankrijk De Service Fran9ais d'intormation deeU mede: Jongens en meisjes, die graag naar Frankrijk zouden gaan, weet jullie, dat er een organisatie 'be staat, erkend door het Commissa riaat-Generaal voor het Toerisme, n.l. het Bureau des Voyages de la Jeunesse" (Reisbureau voor de Jeugd), hetwelk tot jullie beschik king staat om je op zo voordelig mogelijke wijze verblijf aan te bie den Gezien de plannen voor 1949 staat er vo-or Pasen een studiereis naar Marokko op het programma en voor •de zomerverblijven in Parijs, Bour gogne, de Rivièra, de Alpen en de Pyreneeën en wel voor jonge men sen. van elke nationaliteit. Behalve voor logies en voedsel, zorgt het Bureau er o,ok voor om de deelne mers (neemsters) met hun overeen komstig millieu in contact te bren gen: arbeiders-, studenten- of artis tieke milieus. De jonge Bielgen öf Nederlanders, die voor dit plan voelen, kunnen zich wenden tot bet Ministère de 1'Education Nationale, Service de Monsieur Thaler, 34 rue de Chateau- dun, in Parijs. Een vijfdaagse koe Evenals in ons land schijlnt ook in Engeland het voeren 'em melken van het vee .op Zaterdag en Zon dag minder populair te zij'n. Naar het Officieel Orgaan van de F.N.Z. aan een Engels Zuivielblad ontleent, heeft een veehouder aldaar tenmin ste de volgende nieuwjaarsgedadb- ten geuit. In het nieuwe jaar verlang ik naar: Een koe, modem van makelij, Vijf dagen melks en toch steeds blij', Die 's Zaterdags en 's Zondags slaapt En 's Maandags fris gereed weer staat Dan zie ik al: Deskundigen op de boerderij, Verlenend raad -en bijstand biji Het fokken van de vijfdaagse koi, Want daar gaat het zekerlijk naar toe. Doorberekening weelde belasting Blijkens een in 'de StaatsCOiurant opgenomen wijziging van de Prij- zenbeschikking Doorrekening Weel debelasting 1947 zal de kleinhande laar in weeldego edereu in den ver volge het bedrag der bij1 de fabri kant of importeur geheven weelde belasting in zijn verkoopprijs mogen dooiherekenen, vermenigvuldigd met 1.03. Waar tevoren slechts het be drag der weeldebelasting zonder meer doorberekend mocht worden, betekent 'dit een geringe marge- verbetering, waarvan dè strekking is de detaillist een compensatie te geven voor de meerdere omzetbe lasting, welke hij op zijn gestegen verkoopsprijs is verschuldigd. „M'n vader wil er een bloemenvaas van maken" Na het ongeval, dat twee Leidse jongens het leven kostte ten gevol ge van spel met een geladen mor tiergranaat, is in het openbaar nog maals gewezen oip het grote geviaaT •van het bewaren van munitie 'en ander oorlogstuig, ook al wordt daarvan aangenomen zoals in ibet geval dat thans twee doden kostte dat 'bet projectiel ongeladen is. De noodlottige explosie en de hor- haalde dringende waarschuwingen hadden tot resultaat dat binnen en kele uren op het politiebureau wer den ingeleverd: een pantservuist, twee vliegtuigbommen en drie lucbt- afweergranaten. Twee jongens kwamen b.Vi een lichte vliegtuigbom inleveren, die maar alle waarschijnlijkheid nog ge laden was Zij plachten hiermee een soortkegelspel te bedrijven. Een andere jongen kwam aanzeulen met een granaat van .ongeveer 40 cm lengte, met de laconieke boodschap: JWiLlt u 'm even demonteren? Wan neer kan ik 'm terughalen, want min vader wil er een bloemenvaas van maken." ,yDas Saarland", het orgaan van de democratische partij' in het Saar- gebied is verboden wegens die pu blicatie van .een artikel onder de kop „De veroordeelden van Dadhau waren onschuldig", waarin o.m. cri- tiek werd geoefend op de Ameri kaanse militaire rechtspraak iin Duitsland. VERLIEZEN De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de afgelopen week de navolgende verliezen zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht Korp. C. van den Aarssen uit Amsterdam; gesneuveld 27 December 1948. Sold. Ie kl. P. T. M. van As ten uit Leende; gesneuveld 30 December 1948. Sold. Ie kl. G. van Baarlen uit Rotterdam; gesneuveld 31 December 1948. Sold. C. Bakker uit Alkmaar; gesneuveld 31 December 1948. Sold. J. L. M. Berndsen uit Mheer; gesneuveld 3 Januari 1949. Sold. V. L. E. Beuving uit Assen; gesneuveld 31 Decem ber 1948. Korp. J. Dousma uit Velp; ge sneuveld 31 December 1948. Sold. R. Drewes uit Amster- dam-Z.; gesneuveld 31 Decem ber 1948. Sold. T. de Graaf uit 's Gra- venhage; gesneuveld 2 Janu ari 1949. Sold. P. C. H. Mittemeijer uit Amsterdam-W.; gesneuveld 2 Januari 1949. Ie It. P. A. J. M. de Neree tot Babberich uit Utrecht; gesneu veld 29 December 1948. Sold. P. A. van Riel uit Til burg; gesneuveld 30 December 1948. Sergt.-maj. M. de Ruiter uit Kerkrade; gesneuveld 29 De cember 1948. Sold. P. Schoonveld uit Zuid- wolde; gesneuveld 31 Decem ber 1948. Sold. P. Slomp uit Enschede; gesneuveld 1 Januari 1949. Waehtmr. M. J. Verstappen uit 's Gravenhage; gesneuveld 31 December 1948. Sergt,-majoor D. van der Vlist uit 's Gravenhage; gesneuveld 31 December 1948. Sold. C. de Vos uit Rotterdam; gesneuveld 31 December 1948. „De Prins" verdween Het laaitste nummer v,an „De Prins" 'der geïllustreerde weekbla den is verschenen: het blad is nu •opgenomen in het weekblad Vizier" ,,De Prins" was het eerste weekblad in ens land dat geïllustreerd ver scheen; vroeger met het conterfeit- sel van een bekende landgenoot op de voorpagina en portretten van jubilarissen op de achterpagina. Na de oorlog is het blad gemoderni seerd, idioich het heeft de strijd om het bestaan niet kunnen, volhouden. Diefstal voor de huwelijks-uitzet De Kinderpolitie te Amsterdam kreeg dezer dagen een anoniem schrijven, waarin stond, dat een 17-jarig meisje, dat al verkoopster werkte in een manufacturenzaak in Amsterdam-Zuid, zich reeds langer (dan 2 ja ar aan diefstal van textiel- goederen had schuldig gemaakt. Het meisje, door de politie verhoord, bekende onmiddellijk in vereniging met een 28-jarige collega, al ge ruime tijd goederen te hebben ach- FEUILLETON 3 Mr. Dean keek verbaasd, om niet te zeggen enigszins beledigd, want hij begreep niet hoe men ooit zo weinig eerbiedig kon spreken van wijlen het hoofd van het geslacht Deerishe, dus zeide hij dan ook wat strak:, „Men kan het toch onmogelijk zó beschouwen dat Miss Hardy een slechte partij heeft gedaan?" „Daar zeg ik ook niéts van", zei Peter eenvoudig. „Tegenóver ons was hij enkel John Seacombe, zon der meer, en het eind van zijn schil deren was, dat hij liefde opvatte voor het mooiste meisje uit het graafschap, mijn zuster Nellie. Nu haar kind bij ons is opgegroeid en totaal niets afweet van haar vader en zijn familie en mijn oogappel is geworden, willen ze haar ineens van ons afnemen en een lady van haar maken Plotseling hield hij op, rood van verontwaardiging. „Maar ze heeft toch wel in verbin ding gestaan met wijlen de graaf"? Mr. Dean. „Hij zal ongetwijfeld zijn instructies hebben gegeven, betref fende de opvoeding van haar lady schap." „Ja", viel nu Dame Hardy in, „of schoon ik geen hulp nodig had bij de opvoeding van mijn kleinkind.' Hij stuurde ieder jaar een grote cheque en wenste dat zij onderricht zou krygen in alle vereiste vakken, INDONESIË Kon. Ned.-Ind. leger Toradja sold. 2e kl. inf. Tana, uit Indonesië; gesneuveld 19 December 1948. Amb. sold. Ie kl. inf. Ahulu- heluw, z.n., uit Indonesië; ge sneuveld 19 December 1948. Chin. sold. Ie kl. inf. Oh Gwan Liong uit Indonesië; gesneu veld 20 December 1948. Jav. sold. 2e kl. inf. Sadji uit Indonesië; gesneuveld 20 De cember 1948. Jav. sold. 2e kl. inf. Sonhadji uit Indonesië; gesneuveld 20 December 1948 Chin. sold. 2e kl. inf. Tan Ing Sioe uit Indonesië; gesneuveld 20 December 1948. Mil. sold. Ie kl. R. A. Beelt uit Indonesië; gesneuveld 21 December 1948 Man. serg. 2e kl. infie J. Rogi uit Indonesië; gesneuveld 21 December 1948. Tim. korp. infie E. Make uit Indonesië; gesneuveld 21 De cember 1948. Toradja sold. 2e kl. infie L. Massang uit Indonesië; ge sneuveld 21 December 1948. Amb. sold. 2e kl. A. Hatoene- sen uit Indonesië; overleden t. g. v. oorlogsverwonding op 21 December 1948. Man. sold. 2e kl. infie A. La- pian uit Indonesië; overleden t. g. v. oorlogsverwonding op 25 December 1948. Soend sold. 2e kl. infie Moesa Sardin uit Indonesië; gesneu veld 25 December 1948. Kapt. infie W. J. Scheepens uit Den Haag; gesneuveld 3 Januari 1949. Amb. sold. 2e kl. infie B. The- nu uit Indonesië jgesneuveld 25 December 1948. Koninklijke Marine Mar. 2e kl. z.m. C. Bil uit Rot terdam; gesneuveld 3 Januari 1949. Mar. 3e kl. L. de Groot uit Aalsmeer; gesneuveld 6 Jan. 1949., lergehouden en prijskaarten te heb ben verwisseld om op die manier hogere prijzen te kunnen vragen. Zij bekende ook de extra winst" te hebben gestolen. Volgens schatting hebben deze twee meisjes in de loop der twee jaren een bedrag van twee tot vijfduizend gulden achter gehouden, Zij deden dit, naar zij verklaarden om een huwelijksuitzet te krijgen. De brief bleek afkomstig van de 21-jarige ex-verloofde van het 17- jarig meisje, die deze brief schreef, toen de verloving verbroken was, maar omdat hij1 geruime tij'd van de diefstal had meegeprofiteerd, nu ook is aangehouden. Generaal Lucius Clay (heeft 9 doodstraffen, die over beulen uit het kamp Dadhau waren uitgespro ken, in levenslang veranderd. Paus Pius XII heeft een groot laantal zeldzame boeken uit de Va ticaanse bibliotheek aan de univer siteit vain Munster geschonken!, welks bibliotheek 4O0.J0OO boeken idoior luchtaanvallen heeft verloren. maar hij heeft haar nooit gevraagd of iets van zichzelve medegedeeld. Is hij soms weer getrouwd?" „Neen madam, tot aan de dood van Lord Deerishe hebben wij niet geweten dat hij ooit getrouwd was. Natuurlijk was het een grote slag voor de familie. Lady Esther Quaine, zijn enige zuster, die tot voogdes van de jonge dame is benoemd, was zeer ontsteld en de tegenwoordige graaf, zijn achterneef, die altijd voor de erfgenaam was gehouden, komt in grote moeilijkheden, doordat hij het landgoed in behoorlijke staat moet houden en het hem aan midde len daartoe ontbreekt." „Hoe groot is haar erfenis?" vroeg Peter langzaam. „Dat kan ik nu nog niet het ze kerheid zeggen, maar vast wel vijf tig duizend pond per jaar." Peter keek zijn moeder eens aan, die nu vroeg: „Wat voor soort vrouw is die La dy Esther Quaine, aan wie ik mijn lieveling moet afstaan? Als het moet dan moet het, maar het zal ons hard vallen!" Mr. Dean haastte izch haar te ver zekeren dat haar ladyschap in groot aanzien stond in Setterly en toen verzocht hij, om voorgesteld te wor den aan de erfgename. Persoonlijk was hij zeer benieuwd om het meisje te zien, waar ieder in Setterly en mijlen in het rond de mond vol van had, en hij had de reis naar Derbyshire onderno men niet zonder enig angstig voor- gevóelen. Wijlen de graaf toch had een huwelijk beneden zijn stand ge- RADIOPROGRAMMA Maandag 10 Januari. HILVERSUM I, 301 M. 1 nieuws1.15 Manidolinata1.45 gram.; 2 schoolradio; 2.85 kamer orkest; 8.S0 Amsterdams trio; 4 Bij bellezing; 4.45 gram.; 5 (het kleui terklokje; 5.15 gram.; 5.45 over zeese kronieken; 6 planoduo; 6.15 sport; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 boekbespreking;7.30 actueel geluid7.45 causerie; 8 nieuws; 8.05 programma-p'roloiotg; 8.15 met baad en plaat; 8.45 hoor spel; 9.30 mannenkoor; 10 strijk orkest en solist; 10.45 overden king; 11 nieuws; 11.15 gram.; 11.40 —12 Russische liederen. HILVERSUM II, 415, 245 en 1875 M. 1 iniieuws; 1.15 kalender; 1.20 M;- tropole-orkest en solisten; 2 viin/ol en piano; 2.30 medische lezing; 2.45 opera; 3.45 hoorspel; 4.50 gram'.; 5 ide school is uit; 5-30 kwartet Jan Conduwener; 6.nieuws; 6.15 varia; 6.20 concertorgel en so list; 6.45 parlementair overzicht; 7 klankbeeld; 7.30 solistenuitvoering 7.55 nieuws; 8 Europees concert; 9 de ducdalf; 9.20 bekende melodie ën; 10 toespraak; 10.15 vliool en piano; 10j30 variété; 11 nieuws; 11.15 the Ramblers; 11.40—12gram. Dinsdag 11 Januari HILVERSUM I. 301 M. 7 nieuws; 7.15 gymnastiek; 7.30 gram.; 7.45 gebed en kalender; 8 niéuws; 8.15 pluk de dag; 9 licht baken; 9.30 gram.; 10 wie komt er in mijn hokje?; 10.15 gram.; 10.40 9cboolradio; 11 gram.; 11.30 als de ziele luistert; 11.40 gram.; 12 An gelus; 12.03 Cello en piano; 12.33 land- en tuinbouw; 12.55 Zonnewijzer 1 nieuws; 1.25 om en om; 1.45 uit de bijbel; 2 zangsolist en piano;1 2.30 voordracht; 3 schoolradio; 3.30 gram.; 4 de zonnebloem; 4.30 zie- kenlof; 5 ma schooltijd; 5.15 gram.; 5.30 de wigwam; 5.45 Indische cau serie; 6 gram.; 6.20 sportpraatje; 6.30 voor de strijdkrachten; 7.00 •nieuws; 7.15 orgelconcert; 7.30 dit is leven; 7.45 Niwin-klanken; 7.50 we deropbouw; 8 nieuws8 05 de ge wone man; 8.12 radio philharm. •orkest en solist; 10 Hongaars strijk kwartet; 10.37 actualiteiten; 10.45 ge'bed en kalender; 11 nieuws; 11.15 —12 U.S.O., koor en solisten. HILVERSUM II, 415, 245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.50 dagope ning; 8 nieuws; 8.15 gram.; 8.55 voor de vrouwv 9 gram.; 9.30 Water standen; 9.35 gram.; 10 morgenwij ding; 10.15 gram.; 10.50 kleutertje luister; 11 gram.; 11.30 de wekker; 12 Lyra-trio.; 12.30 'land- en tuinbouw 12.33 stad en platteland; 12.40 con certorgel; 1 nieuws; 1.15 medede lingen of gram.; 1.20 The Skymas- sters; 1.50 gramj.; 2 knipcursus; 2.30 opera; 4.25 muzikale causerie; 4.40 'de schoolbel; 5 kinderkoor; 5.30 Centraal Bureau v. 'd. Statistiek 50 jaar; 6 nieuws; 6.15 pianopotpouri; 6.30 toneelbesehouwing; 6.45 gram.; 7 radiostrip; 7.10 gram.; 7.15 viool kwartet; 8 nieuWs; 8.05 in het zoek licht; 8.15 bonte Dinsdagavondtrein 9.80 allerlei; 9.35 belevenissen; 9.45 populaire parade; 10.15 buitenlands overziCht; 10.30 kamerorkest en so list'; 11 nieuws; 11.15—12 gram. Dc Veiligheidsraad heeft de dis cussie over Indonesië verdaagd tot Dinsdag 21 uur Nederlandse tijd. daan, volgens zijn mening, en dit had hij er nog niet beter op gemaakt door zijn dochtertje, daar buiten op de hoeve, in het wild te laten op groeien en in totale onwetendheid van haar hoge rang en stand. Die Hardy's hadden iets onafhankelijks en iets wat hen flink op hun stuk deed staan, wat hem zéér in hen leek; maar op zichzelve, was het dan toch wel een allergrilligste speling van het lot, dat zo'n eenvoudig op het boerenland opgevoed kind, zich ineens ontpoppen zou als een Lady Seacombe, en het leek hem haast 'n bespotting toen hij Dame Hardy nog verzekeren móest dat de doch ter van wijlen, de graaf met de grootste zorg bewaakt zou worden! „Op het ogenblik is ze uit", zei Peter, trad aan het venster en keek uit in de ouderwetse bloemtuin, waar zijn moeder nog precies de zelfde bloemen en kruiden kweekte die zij er gevonden had bij haar trouwen. „Op een dag als deze is zij niet binnen te houden, geloof dat vrij. Ze is zéker ergens aan het stoeien met haar vrienden!" Mr. Dean wist niet, wat hij hoorde. De gedachte aan zo'n paar flinke boerenjongens als Peter zeker zelve in zijn jeugd zou zijn geweest, en die dan aan het stoeien waren met de pupille van Lady Esther Quaine, was hem een waar 'schrikbeeld. Ein deloos zouden de verwikkelingen zijn die hij voorzag, naar aanlei ding van die allerongelukkigste més alliance! (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2