RAAD DAAD Kindje verkouden? Stad en Provincie Overdenking EN DE TREINBANDIETEN en Hebt U moeilijkheden? Wilt U ook iets vragen? Al onze lezers kunnen hun kwesties voorleggen aan een rechtskundige medewerker, die raad en daad verschaft in onderstaande rubriek. Richt Uw brief aan de re dactie onder motto: „Raad en Daad" met insluiting van f 1,aan post zegels. Hieronder volgen enkele voorbeelden van gestelde vragen. NEEM EN LEES! Bijbelgedeelten voor eiken dag 9-15 Januari Zondag Matth. 5 vers 38-48 Maandag Matth. 6 vers 1-8 Dinsdag Matth. 6 vers 9-15 Woensdag Matth. 6 vers 16-24 Donderdag Matth. 6 vers 25-34 Vrijdag Matth. 7 vers 1-12 Zaterdag Matth. 7 vers 13-23 D. B. te D. Toen enkele maanden geleden m'n vrouw een kind kreeg, thad zij de hulp van een vroedvrouw. Deze bleef echter slechts 4 dagen helpen, waar minstens een week nodig was. De reden is, dat zij een andere moeder moest helpen. Nu brengt zij ons een bedrag extra in rekening, naar zij zegt omdat zij benadeeld is doordat ons kind later wend geboren dan verwacht was en zij dus in die tussentijd loon ge derfd 'heeft. Ben ik dit bedrag ver schuldigd Antwoord: Het is blijkbaar zo, dat de vroedvrouw zicih bij het vast stellen van haar afspraak heeft ge houden aan de vermoedelijke dag van geboorte. Dat het anders is uitgekomen dan verwacht werd, daar kan zij nodh U iets aan doen. M.a.w. 'het risico van de latere ge boorte moet komen ten laste van beide partijen, die dit naar billijk heid moeten regelen. Of het ge vraagde extra-bedrag billijk is, zou bij met-overeenstemming eventueel door de rechter beslist kunnen wor den. Mejvr. E. M. te S. Kan een wedu we, wanneer zij behoeftig is, een recht doen gelden op ondersteuning door haar schoonouders? Antwoord: Neen. De wet kent de wederkeringe verplichting tussen schoonzoons, schoondochters en hun schoonouders om elkander te on derhouden in geval van behoefte. Doch deze verplichting vervalt, in dien de echtgenoot van de schoon dochter, uw geval, overleden is. P. N. te G. In de plaats waar ik woon is een sportterrein waar ge regeld wedstrijden worden gehou den. Hierbij is ook een fietsenstal ling. De rijwielbewaarder heeft zijn vergunaning van de Stichting die dit terrein exploiteert. De vereni gingsleden, die van dit terrein, ge bruik maken behoeven noodt stal ling te betalen. Na de laatste wed' strijd miste ik echter mijn fiets. Kan ik hiervoor de rijwielbewakier aansprakelijk stellen of is de Stich ting hiervoor aansprakelijk? Antwoord: Dit hangt er ge heel van af of u een bewijs van stalling heeft. Is dat niet zo, dan is de plaatsing van uw fiets op e-gea risico. Hebt u echter wel een bewijs van stalling, bijvoorbeeld een volgnummer, en staat het niet uitdrukkelijk vast dat de plaatsing op eigen risico geschiedt, dan kan de Stichting aansprakelijk' gesteld worden. Immers, zij heeft blijkbaar tegenover de rijwielbewaarder voor de verenigingsleden het redht be dongen kosteloos van zijn stalling gebruik te maken. D. S. te N. Een militair, die met groot verlof gaat, moet een bepaald uitrustingsstuk, dat hij in gebruik had gekregen, inleveren. Hij is hier toe niet in staat omdat hij dit stuk kwijt is. Als hij nu uit de fourage een dergelijk stuk wegneemt en dit iinplaats van het vermiste inlevert, pleegt hij dan diefstal? Antwoord: Neen. Voor dief stal moet vaststaan, dat hij Ihet stuk heeft weggenomen met het oog merk het zio'i wederrechtelijk toe te eigenen. Hiervan is geen sprake als hij het weggenomen stuk weer inlevert. Maar dit is theorie, in de practijk loopt het toch op een paar weken hechtenis uit omdat in elk geval sprake is van een on rechtmatige daad, waardoor schade is toegebracht aan een ander. De juridische -vondst „het is'geen dief stal" zal deze militair dus weiimig helpen.! In ieder geval moet de gene, idie een onrechtmatige daad pleegt, de aangerichte schade ver goeden, zodat beter direct het ver miste stuk betaald kan worden. ©Dan rug, keel en borstje inwrijven met KERKWERVE Het rattenvergif kan Maandagmid dag van 1—1.30 uur worden afge haald in het gemeentehuis en van 45 uur bij Gebr. v. d. Bos, Mori- aanshoofd. BURGH 1948. Geboren: 23. Marinus, zT*v, Maarten Boot en Maria Vaane. Loop der bevolking. Ingekomen: 2. Maria Janna Kloet van Schiedam; 13. Pieter Jan van Eenige van Zie rikzee; 29. Janna Pieternella Paret van Zierikzee. Vertrokken: 11. He lena A. Ghr. Verton naar Utrecht HAAMSTEDE De afd. Haamstede-Burgh van de NjC.L.B. vergaderde Woensdag in de Bijzondere School, onder lei-ding •van de voorzitter, de heer A. M. Slager. Na gezamenlijk zingen, Schriftlezing en -gebed, heette deze alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak een korte Nieuwjaarsgroet uit. Besloten werd op 24 Januari met zoveel mogelijk 'leden de N.C.L.B. filmavond in Zierikzee te bezoeken. Voor het T.B.C.-fojnds „D.E.L." is een huis-aan-lhuis collecte gehou den die f 62^01 opbracht. Bij de leden van 'de bij het C.N.V. aan gesloten organisaties zal een textiel punten actie ook -voor D.E.L.-fonds gehouden worden. Het looncotntract door het College van Rijksbemidde laars bindend opgelegd, werdi daar na besproken. Een der bestuursle den behandelde -vervolgens uitvoe rig de „Ongevallenwet". Vele vra gen kwamen hierover los. Besloten werd in een volgende vergadering „De Ziektewet" te bespreken. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering op gebruikelijke wijze. RENESSE Burgerlijke stand over December 1948. Overleden: Maria M. Moelker, GO j., echtgen. van T. Jonker. Ge huwd: Jan N. Beije, 25 j. met Bas- tiaantje J. Arkenbout, 23 j.; Pieter Minderhout, 25 j. met Jacoba den Boer, 25 jCornelis A. de Vroomen, 23 j. met Gijsberta A. Hotrst, 23 j. Loop der bevolking. Ingekomen: Marinus P. Moelker van Deventer. Vertrokken: Cornelis A. de Blonde met gezin naar Middelburg; Jan van den Berge naar Haamstede. DUIVENDIJKE Burgerlijke stand over December 1948. Gehuwd: Leendert Pa-nnekoek, 22 j. -van Noordgoiuwe en Suzanna M. Jans-e, 18 j. De collecte voor -het Monument te Renessö heeft opgebracht de som van f 70,Voor -deze gemeente een mooi resultaat. BRUINISSE Het m oto r moss el vaartu i g Bru 50 van gebr. -de Waal Lz., is Donder dagmorgen in 'het Mastgat op de zg. Blinde Dam gevaren. Door 'het motorschip Bru 3 vaft gebr. Jumelet Az. is het schip vlot- getrokken. waarbij echter het roer van de Bru 50 afbrak. Gesleept ■door de Bru 3 is het schip toen verder naar Yerseke gebracht. Bei de schepen waren geladen met mos sel en. Op; 1 Januari 1948 'bestond de bevolking dezer gemeente uit 1031 mannen en 1089 vrouwen, totaal 2120 personen. Er werden- 26 man nen en 25 vrouwen geboren, terwijl het aantal vermeerderde door ves tiging met 74 personen, waarvan mannen en 41 vrouwen. Door overlijden verminderde het aantal met 10 mannen en 6 vrou wen. dus 16 personen en door ver trek met 28 mannen en 29 vrouwen zodat de 'bevolking op 31 December 1948 'bestond uit 1052 mannen en 1120 vrouwen, totaal 2172 personen, alzo een vooruitgang van 52 per sonen. Er werden 17 huw'elijken voltrokken. Het is in de landbouw1 niet alles goud wat er blinkt en dikwijls is men béter met één vogel in de hand dan tien in de lucht. Dit on dervonden weer een aantal landbou wers, die er in de maand Juni •in mochten slagen hun te Velde staande vlas duur te verkopen. Het vlas werd even-wel niet direct ver scheept en 'bleef op het land achter tot men het zou komen halen. De zer dagen kreeg men echter be richt, dat men het niet meer wenste af te nemen. STAVENISSE In deze 'gemeente werden in de maand December 91 slachtvergun ningen uitgereikt. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 31 Dec Gerda Catharina, de van A. J. Berrevoets en C. van der Oest; 31. Johannes Adrianus, z. van J. SChoonen en M. Blok 2 Jan. Jan Cornelis, z. van J. C) Berrevoets en P. Stoutjesdijk; 2. Cornelis Adrianus, z. van P. N Krakeel en M. M. Ma-belis; 3. Dirk Cornelis, z. van J. Goudzwaard en M. Uijl. Wij zien Jezus met heerlijkheid en eer gekroond Hebr. 2 9a Er is ee:i menselijk „maar" en een goddelijk „maar". Achter bet woord „maar' volgt iets dat onze gedach- tengaing volkomen omkeert. Meestal betekent het een teleur stelling, maar als God 't zegt bete kent het 't hoogste geluk. Hier wordt het gezegd door een mens uit het geloof over 'wat fnij v>an Godswege géhoord heeft. Jezus Christus, inhoud en gestalte van God's blijde boodschap -voor de we reld. Onder elkaar zien wij nog niets ven de vervulling van Gods belof ten, maar alleen in Hem. Een mens heeft nog helemaal niet de gedachte dat hij koning is ovici de schepping Integendeel, de angst -veor de om standigheden en voor onze mede mensen zit ons nog in de leden. Mensen behandelen elkaar als leven loze dingen, waarmee een mens docn kan Wat hij w,il orF gaan volkomen onverschillig aan elkaar voorbij. En 't resultaat .is oorlog, zinloze vernie ling en vertrappen vain eikaars rech ten en gevoelens. De bange mens en de overmoedige egoïstische mens, met beiden is het niet veel gedaan. Wie iin de Wereld om zidh heen ziet naar d e mens, (wordt volslagen wan hopig. De gemeente, de Kerk ziet op naar die ene mens, Jezus Christus, door de mensen gegeseld, bespot en ge kruisigd, -door God met eer en heer lijk-beid gekroond. Wat betekenen deze laatste woor den nog voor ons? Niet v-eel! En toch heeft God ons daartoe gescha pen. Daar is een mens oip aange legd. In die richting gaat zijn ver langen als hij aan Zijn schepping beantwoordt. Aan bet begin van een ni-eu'wi jaar turen wij met gespannen blik in de verte. Wat wacht ons? Een Zw'aar kruis door de zonde van -een ander en van ons zelf zal vast in dit jaar ons deel zijn. Nu komt het „maar". Maar er is er een geweest die van God de Kroon van eer en heerlijkheid ontvangen 'beeft. Wij mogen door de nacht van smart en zorgen gaan achter die ene lichtende gestalte Jezus Chris tus. Op Hem mogen wlij al onze hoop vestigen als degene die -ons leidt naar 't eeuwig licht van Gods vriendelijk -aangezicht. N. t. C. Indische avond te Zierikzee Blijkens een in dit nummer op genomen advertentie ligt het in 'he voornemen van mevr. Jonker-Grooss een Indische avond te organiseren op 12 Januari. Mevr. Jonker heeft haar hele leven op 'het Indische platteland doorgebracht en mag daarom als een deskundige gelden van de toestanden en verhoudinger in Indonesië. Waar de recette voor deze avond voor bepaalde doelen is "o'estemd willen w'-ij' gaarne een uit zondering maken op de geldende regel en de 'bijzondere aandacht vestigen op deze leerzame 'bijeen komst. Het gesproken woord, de muziek en verschillende fraaie films ter besöhikk'ng gesteld door het Indisch Instituut, zullen de kennis voor het rijke eilandenrijk aan de evenaar weer verrijken, hetgeen in deze tijd ven zo uitzonderlijk vee! gewicht is. Alleen immers de we derzijdse kennis en waardering zal voldoende waarborg zijn voor een gelukkiger toekomst. Minister Marshall afgetreden President Truman heeft bekend gemaakt, dat generaal George Mars hall, minister van Buitenlandse Za ken der V.S., is afgetreden. Dean Acheson is tot zijn opvolger be noemd. Het aftreden van Marshall gaat 20 Januari in. Coöp. Kolenvereniging „Eendracht maakt macht" Haamslede In Hotel Bom hield Dinsdagavond de Coöp. Kolenvereniging „Een dracht Maakt Macht" haar jaarver gadering, welke slechts door een 20-tal leden bezocht was. De voor zitter, de heer H. J. A. Blom, memo reerde in zijn openingswoord dat volgend jaar het 40-jarig bestaan der vereniging herdacht kan wor den, hetwelk het bestuur voorstelt enigszins feestelijk te doen, waar voor nadere plannen zullen worden uitgewerkt. Dit jaar zijn de kolen voor het eerst gekocht bij de Ne- derl. Verbruikscoöperatie, waardoor de prijs iets lager gesteld kon wor den dan bij de handel. De heer A. Visser bracht namens de comm. van toezicht verslag uit en deelde mede, dat de rekening in orde was bevonden, zodat hij voor stelde deze goed te keuren, hetgeen dan ook m.a.s. geschiedde. De voorz. dankte de administrateur voor zijn gehouden beheer en verleende hem décharge. Het jaarverslag gaf aan, dat er 255 leden zijn en dat er 6879 hl brandstoffen zijn omgezet. Door eeft der aanwezigen werd gevraagd of er nog turf voor de leden komt, waarop de administrateur mede deelde dat dit een moeilijke kwestie is, daar door de hoge vracht de prijs te hoog wordt, zelfs boven de ma ximumprijs. Toch is er misschien nog een mogelijkheid voor de leden goede turf tegen redelijke prijs te oekomen. De heer A. Overbeke werd als be stuurslid en de heer J. C. den Boei als lid van de comm. van toezicht herkozen. Het salaris van de admi nistrateur werd verhoogd van 4 op 6 cent per hl. Bij de rondvraag vroeg een der aanwezigen of de kolen in het ver volg weer in één keer geleverd wor den, zoals dit najaar ook gebeurd' is. De administrateur gaf een uit eenzetting aangaande de in dit na jaar begane overtreding. Een dei- aanwezigen merkte op dat de kwa liteit der anthraciet bij de Kolen vereniging beter is dan bij de han del, omdat ze bij de Vereniging ge zeefd wordt en bij de handel niet. Hierna sluiting. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Stadskanaal: H. J. Veenstra te Middelbert; naar Zoutelande cand. J. F. Wagener te Amsterdam. Geref. Kerken Beroepen te Wilnis: J. F. Mantz te Hantum; te Molenaarsgraaf- Brandwijk: cand. F. Minnema te Rotterdam. Aangenomen naar Rotterdam (C): J. Hindriks te Vlissingen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Kampen (4e pred.- pl.)E. T, v. d. Born te Amers foort; te Rotterdam (Charlois): J. F. Sollie te Zoutespui Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Barendrecht: C. v. d. Weele te Harderwijk. Evang. Lutherse Kerk Drietal te Tiel-Culemborg: P. H. G. C. Rcfk te Amsterdam, J. B. Rijn- ders te Weesp en J. Hallewas te Pekela. Visserij-berichien Waddenzeemosselen naar Zeeland Ondanks de tegenstand, die daar tegen van de zijae van de Zeeuwse mosselkwekers bestond, is, door het Aan- en Verkoopkantoor van mos selen te Bergen op Zoom, besloten om in Zeeland 30.UU0 tonnen mosse len van de Waddenzee in te voeren. Mosselkwekers die daaraan behoefte neoben kunnen deze mosselen bij net Aan- en Verkoopbureau bestei- ien a f 2,25 per ton van 100 kg, plus J.U cent administratiekosten. 18.000 tonnen van deze mosselen zullen door de Wieringers moeten worden aangevoerd, 12.000 tonnen zullen door de Zeeuwse mosselkwe- .vers worden gehaald. Dat betekent uus niet dat iedere Zeeuwse kweker ✓rij voor zich zelf mcibselen op de Waddenzee zal mogen halen. Vergadering adviescomni. Zeeuwse mosselkwekers Woensdag vergaderde te Bergen op Zoom ide .adviescommissie van de Zeeuwse mosseik wiekers. Naast de afgevaardigden van de vissers verenigingen Brumnlsse, Zie rikzee, Philippine, Ttoolen, Yerseke e,i Nieuw Namen, waren Drs. van Dijk, directeur van bet Bedrijfschap voor Visserijproducten, zomede oe neren Erpt, inspecteur van de vis serij op de Wadden en die directeur van de Cevemos aanwezig. Het is gebleken, dat de mossel- Kwekers in Zeeland, -ondanks hun aanbod geen voldoende mosselen aunnen leveren van ver-handelbare kwaliteit, daar België weigert voort aan derde kwaliteit mosselen te ont vangen inu de oorlogstoestand voor- jij is. Geen andere mogelijkheid is er meer dan mosselen te laten komien van de Wadden. De Wieringers staan toe dat de Zeeuwen 40 pet. van idi-t kwantum 'halen. Zelf zul- ien zij 60 pet. brengen, pirijs f 2,50 bruto. Financieel nieuws Overzicht Amsterdamse effectenbeurs In de situatie op de effectenbeurs te Amsterdam was V-rijdag ho-ega naamd geen verandering gekomen, tenminste wat de bedrijvigheid be treft. De omzetten waren zeer klein en slechts voor enkele fondsen were, nu en dan enige belangstelling aar. de dag gelegd. De stemming was overigens prijshoudend en de koer sen waren in de diverse rubrieken o-ver h®t algemeen iets hoger -dan gisteren, maar k-oersvariaties van betekenis konden niet worden-waar genomen. Op 'de -suikerafdeling werd nu en dan enige affaire ge daan in H.V.A.'s, die na prijshou dende opening, een paar punten tonden monteren en tenslotte een irietal punten 'boven de slotprijzer. ran gisteren kwamen. Van de ta bakken waren aandelen Deii Mij wat 'beter, terw-'ijl in de rubberru- 'oTielt Amsterdam Rubbers goed prijshoudend waren. Ook diverse ni-nder courante ru'bberaandeler werden wat hoger genoteerd. De omzetten in Koninklijke waren zeei klein. De koers schommelde tussen zeer nauwe grenzen, maar gemid deld was de notering toch een paai ounten-'boven die vein gisteren. D-e Scheepvaartmarkt was stil. V-oor de meeste Courante aandelen- gingen de koersen -een kleinigheid naar bover toe- De 'belangstelling voor industri ëlen was minimaal Dn stemming was prijshoudend, maar globaal' wé ken de koersen maar heel weinig af bij die van gisteren. Ook bank aandelen waren prijsh-o-udend. De belegging-smarkt was stil. Ned-erl Staatspapieren waren bijna onver anderd. Prolongatie 2f/i procent. "Predikbeurten Zondag 8 Januari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk, 10 uur Ds. Knijff; Kleine Kerk, 10 uur Ds. v. d. Poel, 7 uur Ds. Knijff. Kerk- werve: 10 uur Ds. v. d. Grift. Se- rooskerke: 2 uur Ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur Ds. Enklaar, 7 uur bijbellezing. Haamstede: 10 en 6.30 uur Ds. v. Vliet. Renesse: 10 uur Ds. Cramer (Ver.gebouw, gemeente huis): Evangelisatie: 10 en 7 uur dhr. Bolijn. Noordwelle: 7 uur Ds. Cramer. Eikerzee: 10 uur Ds. van Tuil. Brouwershaven: 10 uur dhr. M. Slaager te Alblasserdam. Zonne- maire: 2.30 uur Ds. v. Vliet. Noord- gouwe: 10 uur Ds. ten Cate. Drei- schor: 10 uur Ds. Huizing. Ouwcr- kerk: 6 uur Ds. Huizing. Nieuwer - kerk: 10 en 6 uur Ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur Ds. v. d. Broeck. Sirjansland: 10 uur Ds. Marsman. Brainisse: 11 uur lees- dienst 'en 5 uur Ds. Marsman. St.- Philipsland: 9.30 en 2.30 uur Ds. de Lindt. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dhr. J. H. Ritzema Bos, proponent te 's Gravenhage. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 3.30 uur Ds. Gre- ving. Haamstede: 10 en 3 uur Ds. van Swigchem (H.A.). Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds. W. C. P. den Boer uit Vorden. Brouwershaven: 11.15 en 3 uur Ds. H. L. van Aller uit Geersdijk. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds. Aalbersberg. Nieuwer - kerk: 10 en 6 uur dhr. A. Vreugden- hil uit Rotterdam. Oosterland: 10 uur Ds. Bremmer, 2.30 uur dhr. A. Vreugdenhil (beroepen voorganger te Nieuwerkerk). Bruinisse: 1.30 en 6.30 uur Ds. Bremmer. Anna-Jacoba- polder: 10 en 2.30 uur Ds. Arntzen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 10 en 1.30 uur Ds. Kouwenhoven. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 3.30 uur Ds. v. d. Klis. Haamstede: 10 uur godsdienst oefening, 6 uur Ds. v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10, 2.30 en 7 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 9.30 en 3.30 uur Ds. Mallan. St.-Philips- land: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerk Zierikzee: 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 2 en 5.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10.30 en 4.30 uur leesdienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 3.30 openluchtsamenkomst (Achter weg), 7.30 verlossingssamenkomst. Dinsdag:' 7.30 soldatensamenkomst. Donderdag: 7.30 verlossingssamen- komst o.l.v. commandant Beekhuis. In -de tweede helft van Februari zullen in de Caraïbische Zee on hét Westelijk gedeelte van de Atlan tische Oceaan manoeuvres worden gehouden. waaraan door een hon derdtal Amerikaanse -oorlogsschepen en 35.000 manschappen zal worden deelgenomen. Uit Brussel wordt vernomen dat de „Mi'Ohelin-e" op het traject Den- dermond-e—St.-Ni col a as, als gevolg van de mist in botsing is gekomen met -een goederentrein, waardoor 4 person-en- werden gedooid, 4 zwaar «©E®, <S «El», daar praten we niet meer over: Onbetwist de beste tandpasta P.TT. Internationaal Giroverkeer Met ingang v:an 1 Januari 1949 is bet wederzijds giroverkeer tussen Nederland en Luxemburg hervat met inachtneming van de geldende -d,e- viezenbepal ingen Nederland en Polen zullen 10 millioen eieren naar Oostenrijk zen den. Deze leverantie zal deel uitma ken van de 43 milioen eieren, welke Oostenrijk voornemens is in te voe ren teneinde de eierenrantsoenering in 1948 te kunnen vergroten. Volgens een officieel commu niqué van de Chinese communisti sche radio, dat door radio Moskou is overgenomen, zouden de vredes- aanbiedingen door de Kwomintang aan de staf der communistische le gers afgewezen zijn. 1 Natuurlijk meen ik dat, ging Pronto ver der, zou U niet durven? Ja, ja zeker! stotterde inspecteur Zoekop, maar ik weet niet zo zeker of het wel zin heeft! Maar je kunt op me rekenen: Een paar auto's met manschappen kan ik je meegeven. Speur honden als het nodig is, gewapend geleide. Dan weet je zeker, dat je niets zal overkomen. Maar dan weet ik ook zekere, dat ik geen succes heb, antwoordde Pronto. Met zo'n op tocht achter me aan, loop ik te veel in de gaten! Nee hoor, ik ga alleen. Met een armzwaai verdween Pronto de kamer uit. Met een vaartje holde hij naar buiten toe, de tuin door en sprong in zijn auto.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3