in» Evenwicht tussen particulier en algemeen belang op de weg Papaver's keus De Coöp. Streekvervoers-vereniging Een actie v. d. Landelijke Bond van Autobusondernemers (Van onze verslaggever) Bij het autobus vervoer van perso nen komen bij het bezien van de vroegere en recentere historie twee dingen naar voren. Er is een tijd geweest, dat de particuliere auto busondernemers een gemengd ge zelschap vormden, van mensen die het goed deden en andieren die er met de pet naar gooiden, terwijl in de na-oorlogse periode die ten- den z naar voren komt, dat de par ticuliere autobusondernemer een zware strijd moet voeren tegen 'het grootbedriji in het algemeen en de Nederlandse Spoorwegen in het bij zonder. Deze dingen kwamen naar voren op een één dezer dagen gehouden persconferentie te Goes, belegd door de Landelijke Bond van Autobuson dernemers. Om een beter inzicht te krijgen in de langzamerhand vrij ingewikkeld geworden autobusmate rie, is het nodig de geschiedenis eiven op de vctet te volgen, riet autobus vraagstuk kwam aan de orde na de eerste wereldoorlog. Spoor en schip vervulden voorheen de vervoersfuinctie, maar nadien meld de de autobus zich aan. De daarop volgende jaren lew amen particulie re autobusondernemers op de weg. Sommigen brachten het er goed af, anderen waren uitsluitend belust op winst, waarmede het algemeen be lang uiteraard niet gediend was. Deze toestand duurde tot kort voor de tweede wereldoorlog. Het merk waardige was, dat de spoorwegen de autobusondernemers in vrij ster ke mate hun gang lieten gaan. De spoorwegen waren gebonden aan de z.g.n. knooppuntentheorie (ver voer per spoor langs de grote cen tra), zodat zij het gedifferentieerde vervoer aan de autobusondernemers overlieten. Er was dus geen sprake ■van deloyale concurrentie. Later volgde de periode van de moor dende concurrentie. In dit verband zij herinnerd aan de periode van de z.g.n. „wilde bussen". Deze con currentie begon en werd voortgezet om elkaar van de weg af te krijgen, maar deze concurrentie ging uit eindelijk ook tegen de Nederlandse spoorwegen. Tussen de knooppun ten werden ook buslijnen geopend. De wetgever stelde aan deze gang van zaken paal en perk door de wet Autobusvervoer Personen van 1939. De bonafide autobusexploitan ten zagen deze wet met enthousi asme tegemoet. De C.V.P. (Commis sie Vergunningen Personenvervoer) regelde de uitreiking van vergun ningen, zodat er een mogelijkheid bestond om deloyale vervoerders van de weg te houden. Deze com missie, de z.g.n. Commissie van Breeh behandelde de openbare aan vragen. Helaas heeft de W.A.P. maar korte tijd kunnen werken. Bij besluit van 1 Juli 1940 werd de wet buiten werking gezet, zodat de busvervoerders van alle juridische zekerheden werden beroofd. De C. VJP. ging verder met 'haar werk en men mag gerust zeggen, dat zij haar taak niet opvatte in de geest van de goede Nederlandse W.A.P. Fatale datum Voor de autobus exploitanten was 15 Mei 1942 een fatale datum. Op die datum liepen nl. de vergunnin gen der autobus vervoerders af en in min of meer ultimatieve vorm werd te kennen gegeven, dat de conces sies konden worden verhecht aan een door de C.V.P. aan te wijzen lichaam (met verbeurdverklaring van alle vervoersrechten* van de gedu peerde voor het leven), of alle rech ten verloren gingen, zonder enige fi- Hittegolf in Zuid Afrika De regering van de Unie van Zuid- Afri-ka heeft een beroep gedaan op alle kerkgenootschappen tot het uit schrijven van een biddag, in ver band met de heersende ernstige droogte. De hittegolf, annex uitzonderlijke droogte, die de gehele Unie reeds enkele weken teistert en waaraan op dit moment nog geen eind is te vioorzien, 'begint catastroiphale af metingen aan te nemen. De oogsten staan op verschroeien >en zijn al geheel of gedeeltelijk verloren. De sterfte onder de veestapel breidt zich onrustbarend liit. Watergebrek begint zich alom te doen gevoelen, Verschillende gemeenten gaan over tot min of meer strenge (rantsoe neringsmaatregelen. Van alle kanten w orden record-hitte-fcemperaturen gemeld. In Pretoria was de tempe ratuur Woensdag om 11 uuir 's och tends 97 gr. F. in de sahaiduiwi. nanciële schadeloosstelling. Sommi gen zijin voor het eerste aanbod ge zwicht, de m eesten echter hoopten op betere tijden en verkochten hun vergunning niet. Teneinde de rech ten -van de gedupeerde autobuson dernemers te herstellen en te be vorderen werd na de bevrijding de Landelijke Bond van Autobusonder nemers opgericht, waarin zowel de gedupeerden als ook nog rijdendie vervoerders een plaats hebben ge vonden. De C.V.P., die tijdens die bezetting zich aan hoogst laakbare manipulaties schuldig maakte ging echter gewoon met haar werk ver der en er was zelfs geen ministe riële bevoegdheid om aan dit werk paal en perk te stellen. Intussen is -de toekomst van de autobuson dernemer onzeker. Er bestaat thans geen wet, waarbij -deze belangrijke zaak behoorlijk is geregeld, maar vooruitlopend op de onvast omlijn de toestand begint de C.V.P. over al in den lande zittingen te houden, waarbij de diverse aanvragen voor streekbus-vervoer worden behandeld Voor Zeeland zal deze zitting a.s. Maandag te Middelburg worden ge houden. De C.V.P. heeft nog -vrij heid -van handelen en alle partijen in .de T,K. hebben terecht op het doen en laten van deze commissie critiek uitgeoefend. Om te komen tot vastlegging -der verlangens, heeft de L.A.B. een nauwkeurig uitgewerkt plan opgesteld, dat voorziet in de oprichting van Coöperatieve Streek- vervoersverenigingen. Deze vereni gingen hebben tot doel het vervoer in de verschillende streken des lands te coördineren. Het particu liere belang zal -door deze vereni gingen worden gediend, door op- te komen voor de rechten van de des tijds gedupeerde vervoerders, ter wijl o-ok het algemeen belang niet uit het oog wordt verlo-ren. De be langen wonden binnen het kader van het Coördiniatieplan -van het streek vervoer, ontworpen door de L.A.B. nauwkeurig afgewogen. Wij achten de actie van de L.A.B. belangrijk, -daar zij opkomt -voor de rechten en belangen -van -de bonafide autobus ondernemers, die niet de d.upe mo gen worden van een maatregel tij dens de bezetting genomen en op onverklaarbare wijze nog steeds ge continueerd. Het verleden heeft vol doende bewezen, dat particuliere on dernemers in staat zijn, een goede vervoersservlce te geven. Om dit te bewijzen kunnen wij1 dicht bij huis blijven en de ontwikkeling van het busvervoer op ons -eilend, voor al na de jongste oorlog, ten voor beeld stellen voor andere streken. Engels rapport over Israëlische luchtmacht Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft een gedetailleer de analyse gepubliceerd van de groei van de Israëlische luchtmacht. Het ministerie schat de sterkte van deze luchtmacht op het ogenblik op ten minste 114 vliegtuigen, tegen on geveer 40 in Juni jl., toen de Ver. Naties de leverantie van wapens aan beide partijen in Palestina verbood. In het huidige totaal zijin volgens het rapport van het ministterie be grepen 40 jachttoestellen, afkomstig uit Tsjecho-Slowakije. Ook ander oorlogsmateriaal was id'oiotr dat land geleverd. Waarnemers te Londen zijin van mening, -dat de systematische leve ranties v.an 'oorlogsmateriaal door Tsjecho-Slow akije slechts kunnen zijn verricht met medeweten en toe stemming van de Sowjet-Unie, die nauw bij de Tsjedho-Slowaakse In dustrie betrokken is. Een woordvoerder van het Fo reign Office verklaarde, dat Enge land zich in verband met deze le veranties niet rechtstreeks tot Tsjeoho-Slowakije heeft gewend. Nu het Britse mandaat in Palestina aan de Ver. Naties is overgedragen-, acht Engeland dit een zaak voor de V.N. Sovjet-Unie zal Engeland oorlogsschepen teruggeven De Britse admiraliteit heeft be kend gemaakt, dat de Sowjet-Unie een slagschip, 8 torpedobootjagers en drie duikboten, die Engeland haar in 1944 heeft uitgeleend, zal teruggeven. De teruggave zal in drie groepen geschieden en deze maand beginnen. Naar verklaard werd, „moeten volgens de bepalingen van de overeenkomst, deze schepen aan Engeland teruggegeven worden, daar de S'cJwjet-Unie thans haar aan deel van de Italiaanse vloot ont vangt." Onder de eerste groep sche pen, die 15 Januari uit Moermansk zullen vertrekken, bevindt zich het 29.000 ton metende slagschip „Royal Sovereign". Het Atlantisch pact Een gezaghebbende Belgische woordvoerder heeft Donderdag avond onthuld, dat Denemarken, Noorwegen, Portugal, Eire en IJs land zijn uitgenodigd tot het voor stelde pact voor een Atlantisèh-e Unie toe te treden, wanneer dit tot stand is gekomen. Russische critiek op Mac Arthur De Sovjet-ambassadeur in de Ver. Staten. Panjoesjkin, heeft protest aangetekend tegen „-ondemocrati sche actie" van generaal MacArlhur, de geallieerde opperoevclhebber in Japan, door stakingen en het on derhandelen over collectieve ar beidsovereenkomsten te verbieden. Hel hiertoe strekkend decreet van generaal MaeArthur werd in de zo mer van 1948 uitgevaardigd en door de Japanse rijksdag in November g-cedgekeurd. Geheime conferentie van Scandinavische landen De minister-presidenten, de mi nisters van buitenlandse zaken en van Defensie, van Zweden, Noor wegen en Denemarken, zijn in de kleine Zweedse stad Karlstad, in het diepste geheim bijeengekomen, om over het vraagstuk van een Noorde lijk militair verdrag te onderhande len en om een standpunt te bepalen ten opzichte van een eventueel ver zoek om toe te treden tot het At lantische pact. Het Kopenhaagse blad „Politiken" gaf een eerste aan duiding over een mogelijkerwijs op handen zijnde conferentie. Maar reeds enige uren later vernam men dat de conferentie reeds sinds j.l. Woensdag aan de gang was. Egypte en Israël zullen het vuren staken Een functionaris vain -de V.N. heeft meegedeeld, -dat zowel Egypte als Israël zi-ch bereid hebben vierklaard het -vuren te staken. Bei-de partijen hadden- idë waarnemende bemidde laar, Dr. BunCh-e, hiervian in kennis gesteld. H-et bestand zal worden geviolgd door onmiddellijke onderhandelimgem tussen vertegenwoordigers der bei de regeringen, onder voorzitter schap van -de V.N., o-ver de uitvoe ring van -de wapenstilstanidsresolu- ti-es van de Veiligheidsraad van 4 •en 16 November. Het voorstel om het vuren te sta ken kwam uit Cairo, al-dus de func tionaris, an wer.d doorgegeven aan Dr. Buniche te Lake Success, -die -er de Israëlische regering van in ken nis stelde. Israël verklaarde zich met het voorstel accoord. Dc kroon van de Heilige Stephanus De kroon van de Heilige Stepha nus, de eerste koning van Hongarije, die als een van de kostbaarste re lieken van het heilige roomse rijk wordt beschouwd, wordt op het ogenblik bewaard in de kelder van de verzameling van kunstvoorwer pen van het Amerikaanse militaire bestuur te München. 28 December uitte de Hongaarse regering in een officieel communi qué de beschuldiging, dat kardinaal Mindszenty de gezant te Boedapest van „een Westelijke mogendheid" per brief had verzocht te verhin deren, dat deze kroon naar Hon garije terugkeert. Enige aanwijzingen voor het be lang, dat de Amerikaanse regering aan de aanwezigheid van de kroon in haar bezettingszone hecht, aldus Reuter, kan men vinden in het feit, dat alle desbetreffende documenten als „strikt geheim" worden aange merkt. Naar verluidt weigert de Amerikaanse regering de kroon aan Hongarije terug te geven, omdat de huidige regering van Hongarije naar haar mening geen recht heeft op eigendom van het vorig regiem. Nieuwe „zuivering' in Hongarije De politieke commissie van de Hongaarse partij der kleine boeren, heeft haar goedkeuring gehecht aan het ontslag of de vervanging van een aantal functionarissen, in offi ciële ambten, onder wie drie voor aanstaande leden van de gemeente raad van Boedapest. Tijdens een speciale zitting, die werd voorgezeten door minister-pre sident Istvan Dobi, die tevens voor zitter van de partij der kleine boe ren is, werd bekend gemaakt, dat deze drie leden zullen worden ont slagen en 11 andere het bevel zullen krijgen hun mandaat ter beschik king te stellen. Vier districtssecretarissen der par tij worden vervangen, drie ontsla gen. Twaalf tweede districtssecre tarissen worden ontslagen, 10 ver vangen. Spoedig ontslag van „tal rijke andere leden" werd in het vooruitzicht gesteld. Sowjet-Russische „man achter de schermen" Het onder Sow jet-Russische goed- keuring werkende Duitse nieuws agentschap heeft gemeld, dat aan Semeonof, politiek adviseur van maarschalk Sokolofsky, de Sowjet- Russische militaire gouverneur van Berlijn, de hoogste diplomatieke ranjg van de Sowjet-Unie, namelijk die van buitengewoon ambassadeur en gevolmachtigd minister, is toe gekend. Semeonof, een „achter de scher men werkend" diplomaat, wordt zelfs op officiële, door de Sowjet- Unie te Berlijn gegeven recepties zelden waargenomen. Een van zijn laatste zeldzame verschijningen in het openbaar vond plaats opi 9 No vember j.l. toen hij vooraanstaande politici uit de Sowjet-RussisChe zó.ne van Duitsland ontmoette tijdens een recejptiie, welke door het Sowjet- bestuur van Berlijn werd aangebo den ter gelegenheid van de viering van de dertigste verjaardag van de Sowjet-Russische revolutie. „Slaapmiddel" bleek vergif In hoger beroep werd voor het Hof te Leeuwarden behandeld de zaak tegen een 29-jarige apothekers assistent te Groningen, die volgens de ten laste legging op 6 Februari van het vorige jaar gepoogd heeft zijn vader van het leven te beroven door hem koffie vermengd met ver gif toe te dienen. De officier van Justitie te Gronin gen, die in twijfel verkeerde om trent verdachte's bedoeling, eiste 6 maanden gevangenisstraf, maar het vonnis luidde 5 jaar voor poging tot doodslag. Uit het verhoor bleek, dat zijn vader en hijzelf van de koffie had den gedronken, dat beiden onwel werden en naar het Academisch zie kenhuis moesten worden vervoerd. Hij meende dat zijn vader een slaap middel had gevraagd en gaf toe hoogst onvoorzichtig te hebben ge handeld. De proc.-generaal achtte het overtuigend bewijs voor poging tot doodslag niet geleverd en vroeg voor dit deel der ten laste legging vrijspraak. Voor het hoogst roeke loze toedienen van vergif vroeg hij 6 maanden met aftrek. Mr. Buwalda, verdachte's raadsman, vroeg diens veroordeling tot een gelijke straf als de preventieve hechtenis. Smokkelende kasteleins veroordeeld Voor ide bijzondere politierechter te Maastricht hebben- twee kasteleins terecht .gestaan wegens het smok kelen -viain België -uit van coupons herenstoffen ter waarde van tien duizenden «guldens. De heren kwa men uit een milieu van zwarthande laren en smokkelaars en op de «pu blieke tribune bestond er grote be langstelling voior deze zaak, waarin de politierechter gevoelige straf fen uitdeelde. De eerste keren, dat per auto de coupons stoffen uit Bel gië waren aangeveerd, :ging het schijnbaar goed. Een der smokke laars had een kommies omgekocht, tenminste dat dacht hij, maar «deze had zijn superieuren van het «ge beurde in kennis gesteld, en die lie ten enkele illlegaLe transporten lo pen om een grotere slag te slaan. Dit gebeurde op 12 November, toen niet minder dan 20 coupons stoffen marden 'vervoerd iin een auto, wel ke een der kasteleins zich al had kunnen aanschaffen. FEUILLETON Dame Hardy sloot het kind tegen zich aan en droeg het naar haar ka mer, waar ze in een minimum van tijd alles in gereedheid had voor de kleine. Ze had haar schoonzoon nooit begrepen. Hij was zeer knap; ze wist dat hij een veel hoger po sitie in de wereld bekleedde dan zij; en dat hij de artistenloopbaan had gekozen, niet om in zijn onder houd te Vctorzien, maar zuiver uit liefde voor de kunst. Hij was altijd zeer gesloten betreffende zijn zaken en zelfs zij durfde hem niet onder vragen. Ze wist dat hij zijn jonge vrouw zeer, zéér gelukkig had ge maakt en toen hij haar het kind overreikte, had ze, uit eerbied voor zijn smart, hem ok niets gevraagd over zijn bedoelingen voor de toe komst van de kleine. Alleen had zij gezegd: „Hoe heet ze?" „Ik was aan het schilderen op de dag dat zij geboren werd", ant woordde hij verstrooid. „Gerechte Hemel, dat is nu pas drie weken geledenAan het schilderen van papavers in het koren. Toen ze mij kwamen roepen en vroegen welke naam het zou wezen, zei ik. Noem haar maar „Papaver"! „Is dat al wat U te zeggen hebt?" „Ja", had hij geantwoord. „Ik ga nu buitenslands. Ik haat deze plaats De voornaamste schuldige, tie ca fé-houder J. S., kreeg zes maanden waarvan twee voorwaardelijk en f 400 boete plus verbeurdverklaring van auto en al de coupons ter waar de van zeker f 10.000; de tweede kastelein, P. W. werd veroordeeld tot 10 weken met aftrek 'en f 150 boete. De vrouwen der kasteleins, ■die meegegaan waren om aam het smokkeltodhtje de sChijn van een snoepreisje te geven, werden ver oordeeld tot f 50 boete, terwijl een taxichauffeur, die ook met zijn auto- in het complot betrokken was ge weest, een maand kreeg etn f 200 boete. Nylons gesmokkeld Voor de Maastrichtse bijzondere politierechter stond terecht de les arbeider J. H. Th., die bij SChinvald werd aangehouden, toen hij 443 paar Nylonkousen naar Duitsland wilde smokkelen. Dit vrachtje had ■een waarde van zeker f 4000. Ver- 'dadhte zei de dat hij in de mening verkeerde kapok voor een bedje bij zijn- zuster thuis te hebben vier* vioerd. Hij bleek echter «eein smok kelaar te zijn. Na een eis v,an «drie maanden gevangenisstraf en vier maanden rijkswerkinrichting, legde «de poiiitiereChter hem twee maan den «gevangenisstraf «en vier maanv «den R.W.I. -op. De 443 paar nylons werd etn verbeuird verklaard. Horloges zijn vrij Van heden af zal men alle soor ten horloges zak- em polshor loges en stopwatches zonder ver gunning kunnen kopen. De Unie van bedrijfsorganisaties in de uur- werkbranche heeft een circulaire doen uitgaan, waarin zij verklaart dat horloges in het vervolg vrij zullen mogen worden geleverd. De grossiers hebben deze circulaire reeds ontvangen. De detailhande laren hebben haar Vrijdag ontvan gen. De prijsregeling blijft onveran derd van kracht. Amerikaanse regering legt beslag op vliegtuigen De Amerikaanse regering heeft 5 in kratten verpakte militaire vlieg tuigen in beslag genomen, die op het punt stonden te Newark in een Egyptische vrachtboot te worden ge laden. Als bestemming was Djiboeti in Abessinië opgegeven, maar de Amerikaanse regering had verno men, dat zij naar Egypte zouden gaan 'zonder machtiging van het mi nisterie van buitenlandse zaken. Liquidatie bijzonde rechtspleging Het Directoraat-Generaal voor «de bijzondere rechtspleging is bij Ko ninklijk Besluit van 31 December 1948 met ingang van 1 Januari 1949 opgeheven. Voor de behandeling van «de resterende werkzaaamhieden van justitiële aard is bij beschikking van 'de minister van Justitie ieen tijdelijk bureau Bijzondere Rechtspleging aan zijh ministerie verbonden. Daar naast zal een afwikkelingsbureau, «dat eveneens deel uitmaakt van het ministerie van Justitie, «de 'compta bele verantwoording en financiële vereffening van zaken van de -ge liquideerde organen der bijzondere rechtspleging voltooien,, alsmede de administratieve en materiële afwik keling tot taak hebben. deze schilderachtige oude portiek, waar de wilde wingerd in die prach tige herfsttinten over haar hoofdje viel. Ik haat dat alles nu: de groene weiden, de rivier, het bosje en de purperen heuvels, die nu slechts schrijnende herinneringen wekken" Die avond ging hij om nooit weer fe keren. Maar Papaver groeide en bloeide en werd de vreugde en de trots van haar grootmoeder en haar oom bei den .Er was wel eens lachende ge zegd, toen Peter trouwde en de jon gens geboren waren, dat zij zich verdrongen zou voelen, maar daar kwam niets van in; met het grootste gemak behield zij haar plaats, was nummer één bij Dame Hardy, ter wijl de beide blonde zoontjes haar zelfs niet verdrijven konden uitliet warme hoekje in het hart van haar oom. En nü na al die jaren ver scheen er op de boerderij een oudere heer, die zich voorstelde als de rechtskundige adviseur van de fa milie Deerishe, die hen officieel wenste mee te delen, het overlijden van John Hawley Seacombe, veer tiende graaf van Deerishe, die zijn bezit onverdeeld naliet aan zijn enigst kind en erfgename, Lady Pa paver Seacombe. Geen wonder dat Peter ontsteld het vertrek rondliep, met de han den diep in de zakken, en dat groot moeder als verstomd daar neerzat. Ze voelde zich getroffen als door een donderslag. Ingezonden mededeling Geneesmiddel tegen 1 huidaandoeningen. I "Doet de jeuk bedaren en I doodt de ziektekiemen, zodat f de huid zich kan herstellen. RADIOPROGRAMMA Zondag 9 Januari HILVERSUM I, 301 M. 8 nieuws; 8.15 gram.;. 8.25 inleiding1 Hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.30 nieuws 9.45 omroeporkest; 10 Ger. Kerk dienst; 11.30 na de kerkdienst; 12.15 apologie; 12.35 gram.; 12.40 orkest zonder naam; 12.55 Zonnewijzer; 1 nieuws; 1.25 vervolg orkest zonder naam; 1.50 Buffalo Bill; 2.05 ka merkoor; 2.35 concertgebouwor kest: 3.35 middenstandscauserie j 3.45 cantate; 4.10 voetbalreportage; 1.25 Vespers; 5 De Jonge Kerk; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 kerk koor; 7.15 kent gij uw bijbel?; 7.30 nieuws; 7.45 gram.; 7.50 boekbesprs- kiilig; 8.05 de gewone man; 8.12 uit en thuis; 10.37 actualiteiten; 10.45 gebed en kalender; 11 nieuws; 11.15 —12 gram.; HILVERSUM II, 415, 245 en 1875 M. 8 nieuws; 8.15 strijdlied; 8.18 gram. 8.30 voor het platteland; 8.40 inter mezzo'.; 9.12 sport; 9.15 verzoek platen; 9.45 causerie; 10 Meestertrio; 10.30 brief geheim; 10.50 de jonge Flierefluiters; 11.15 triangel; 12 Mu- sico-rda; 12.30 de Zondagclub; 12.40 de speeldoos; 1 nieuws; 1.15 mede delingen o-f gram.; 1.20 lunchmuziek; I.50 even afrekenen'; 2 gram.; 2 05 boekbespreking; 2.30 meisjeskoor; 2.50 The Skymasters; 3.15 film praatje; 3.30 radio- philharmonisch -orkest en solist; 4.30 sportrevue;« 5 de Krekels; 5.20 gitaarspel; 5.30 Ome Keesje; 5.50 bil j art reportage 6 nieuws; 6.15 boekbespreking; 6.30 religieuse toespraak; 7 Ned. Zon dagsschoolver.; 7.30 bijbelvertelling; 8 nieuws; 8.05 actualiteiten; 8.15 amusementsmuziek; 8.45 hersengym nastiek; 9.15 The Romancers, orgel en trio „Melodia"; 10 zangspel; 11 nieuws; 11.15—12 bekende platen. Maandag 10 Januari HILVERSUM I. 301 M. 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 grami 7.45 woord voor de -dag; 8 nieuws 8.15 gram.; 9.15 ziekenbezoek;9.30 gram.; 10.30 morgendienst; 11 gr.; II.20, voorlezen; 11.40 eedorec4ta«l 12 gram.; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 Zuid-Afrikaanse liederen; l.OD nieuws. HILVERSUM II, 415, 245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 8 nieuwls; 8.15 sirij'dlied; 8.18 gram.; 9.30 wa terstanden; 9.35 gram.; 10 morgen wijding; 10.20 gram.; 10.30 voor de vrouw; 10.45 de regenboog; 11.20 liederenrecital; 11.40 voordracht; 12 Aocbrdeola. Onze feuillefon Papaver's Keus Wij vestigen de bijzondere aandacht op de feuilleton „Papaver's keus", waarvan de eerste aflevering werd opgenomen in de editie van Vrijdag 7 Januari. De zaak-waanemer keek naar hen over de rand van zijn bril en vroeg: „U verkeerde toch niet in volsla gen onwetendheid van het ge beurde?" „Ja, ziet U", antwoordde Peter verlegen, „we lezen hier niet zo best de kranten. Nellie, mijn zuster," is gestorven, ver van huis in Corn- wallis. Ik heb eens haar graf gezien, toen ik daar in de buurt was. Een prachtige wit-marmeren steen had hij er laten aanbrengen, maar er stond niets bij. dat hij graaf was. Het onderschrift luidde zo ongeveer: „Elinor, aangebeden vrouw van the Honorouble John Hawley Seacom be, een en twintig jaar oud". Zijn vader en zijn oudere broer, Lord Setterly, waren toen beiden nog in leven", antwoordde Mr. Dean. Hij voelde zich zeer onder de indruk van de boodschap die hij brengen moest, want alles wat Huize Dee rishe betrof, leek hem zo gewichtig en hij was als het ware samenge groeid met de familie, dat er voor hem geen groter onderscheiding be stond, dan die nu de jonge Lady Papaver Seacombe ten deel viel. „Ja", zei Peter met luide zucht. „Het is bijna negentien jaar geleden dat ik John Seacombe het laatst ge zien heb en er kan in zulk een tijd vak heel wat gebeuren. Wat mij betreft was hij liever nooit hier in de buurt gekomen. Maar hij had nu eenmaal gevraagd, of hij eens hier en daar een schets mocht maken van de schilderachtigste plekjes". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2