President Truman ontvouwt regeringsprogramma Uitslag Verkopingen De „New Deal" van wijlen President Roosevelt overtroffen President Truman heeft voor het Amerikaanse Congres een regerings- proigram ontvouwd, dat zowel in omvang als ruimte de ,,New Deal" van wijlen President Roosevelt over treft Truman drang aan op machti ging tot herinstelling van prijscon trole, verhoging van inkomstenbe lasting met vf&r milliard dollar en annulering van de door de republi keinen voorgestane arbeidswet van Taft-Hartley. Op 'de buitenlandse po litiek ging hij slechts schetsmatig in en hij maakte in het geheel geen gewag van het Noord-Atlantisch pact, een militair hulppragram voor West-Euro>pa of aanvullende fondsen voor het plan-Marshall. Wel zeide hij, dat 'hfiji in de loop van deze zitting van het congres „de gele genheid zal hebben het oongres te verzoeken verschillende maatre gelen in overweging te nemen op het ge'bied van de buitenlandse por litiek". De president zette daarna zijn program uiteen, dat het volgende inhoudt Een uit 8 punten bestaand plan tot 'bestrijding van de inflatie; verhoging van de ondememingsbe- lasting en andere 'belastingen met in totaal vier milliard do,Hars per jaar teneinde de staatsschuld te verminderen; volledige herroeping van de ar beidswet van Taft-Hartley en ver- Vanging van deze wet door de vroegere zg. Wagner-wet, die een meer liberaal karakter droeg.; verruiming van de sociale wet geving; het instellen van een stelsel van ziekte verzekering, dat „iedere Ame rikaan in staat zal stellen goede medische behandeling te verkrijgen"; een speciale wet, die het de rege ring mogelijk moet maken volks woningen met lage huren te bou wen. krotten op te ruimen en een onderzoek naar de woontoestanden in te stellen; een veelomvattend program ter herziening vain de burgerrechten met het .doel discriminaties tegen negers of andere rassenminderheden te ver bieden. Ten aanzien van de 'buitenlandse politiek diende president Truman slechts de twee volgende voorstellen in: In zijn rede onderstreepte presi dent Truman, dat de buitenlandse politiek der V.S. gericht is op vrede, daarbij uitgaande van internationale samenwerking. ,,Wij zijn", aldus de president, „in het afgelopen jaar in belangrijke mate gevorderd met 'het doeltref fend organiseren van onze gewapen de macht". In geen enkele passage van zijn redevoering noemde president Tru man de Sovjet-Unie met name. Hij verklaarde evenwel, dat „het thajis alle landen duidelijk moet Zijn, dat Amerika niet tracht de huidige toe stand te bestendigen". Trein wisselde van passagiers Naar eerst thans bekend is ge worden, had de eerste Nederlandse trein van de Delispoor, die van Me- dan naar Rantau Prapat stoomde 2 uur nadat deze plaats door de Ne derlandse troepen was bezet een wonderlijke ontmoeting. Vlak bij Rantau Prapat ontmoette de trein van de Delispoor een in volle vaart op het zelfde baanvak aanstormende trein met vluchtende republikeinen. De Medanse trein begon direct ach teruit te stomen, doch de republi keinse trein wist door een geweldige rookontwikkeling, een „rookgor dijn" te vormen, waarachter de re publikeinen konden ontkomen. De verlaten trein werd overgenomen door het personeel van de Neder landse trein en stoomde achteruit naar Rantau Prapat terug. De repu blikeinse stationschef daar, die na de bezetting in functie was geble ven, was stomverbaasd, toen, enkele uren nadat hij de trein met vluch tende republikeinen had weggezon den, dezelfde trein achteruitrijdende terugkeerde, doch thans gevuld met Nederlandse soldaten. De trein was onbeschadigd en doet thans weer normaal dienst. Het grootste deel van het republi keinse spoorwegpersoneel in de nieuw bezette gebieden van Oost- Sumatra, is in dienst gebleven. Eerste taak De eerste belangrijke taak van de Amerikaanse .regering is, aldus de president, de bescherming van de Amerikaanse economie tegen de on gunstige gevolgen van conjunctuur schommelingen. Met het cog op de mogelijkheid van een economische depressie vroeg president Truman in zijn boodschap aan het Congres de volgende bevoegdheden: voortzetting van de bestaande controle op de credietverstrekking en grotere bevoegdheid voor het beperken van 'de kredietverstrek king door de banken; bevoegdheid om de speculatie op de graan- en andere goederenmark ten te reguleren; verlenging van de bevoegdheid om controle te oefenen op de export; verlenging van de bevoegdheid om transportprioriteiten te verlenen en van de bevoegdheid om bepaalde goederen onder de industriële ver bruikers te distribueren het instellen van een prioriteits- en toewijzingenstelsel voor belang rijke grondstoffen., waaraan tekorten, bestaan; bevoegdheid' om de huidige c!on- tróle op de huren te verlengen1 en te verscherpen; bevoegdheid om maximumprijzen vast te stellen voor schaarse goe rs op het productieniveau van 'be langrijke industrieën of op. het ui- langrxijke industrieën of op het ni veau van de kosten van levens onderhoud en bevoegdheid om „on gerechtvaardigde" loonsverhogingen gen te beperken, .die tot gevolg zou den hebben, dat de maximumprijzen niet langer kunnen worden gehand haafd; bevoedheid om onmiddellijk een onderzoek dn te stellen naar de toereikendheid van de productie faciliteiten voor belangrijke goede ren. zulks met het oog op even tuele verstrekking v.an leningen door de regering om een expansie van deze productie-faciliteiten mogelijk te maken. Joodse aanval op Irak De regering van Irak heeft haar gezantschap te Caïro doen weten, dat de Joodse troepen een nieuwe aanval tegen het Iraakse front heb ben ingezet, er aan toevoegend dat de gevechten op dit front opnieuw aan de gang zijn. De Egyptische regering is officieel op de hoogte gebracht van deze feiten. „ttueen Nlary" vertrokken De „Queen Mary" is, na geduren de vier dagen, als gevolg van de schade, welke het schip bij vertrek uit Cherbourg opliep, te zijn opge houden, gistermiddag naar New York vertrokken. Na een uiteindelijke inspectie van de aangebrachte tijdelijke repara ties, is door „Lloyds" een certificaat van zeewaardigheid aan de „Queen Mary" verleend. S.S.-man hoort twintig jaar tegen zich eisen Kort en afgebeten waren de ant woorden van de 29-jarige SS-er G. L. van der Kamp uit Den Haag, die Woensdagmorgen voor het Haagse Bijz. Gerechtshof terecht stond. Zon der een enkele maal toe te geven dat hij in de bezetting volkomen „fout" was geweest, bekende hij zijn schanddaden. Toen hij aan het Oostfront zijn linkeroog verloren had, was hij naar Nederland teruggekeerd en instruc teur van de Ordnungspolizei ge worden. In de Arbeitskontrolldienst verrichtte hij huiszoekingen en ar resteerde hij onderduikers. Getui gen noemden hem een man, die met plezier dit werk deed. De arres tanten werden door hem mishan deld. Verdachte had o.a. in 1944 te Zwolle een aantal gevangenen be waakt, die naar de executieplaats gevoerd werden. Onderweg mishan delde hij een van hen zonder aan leiding met zijn helm. Toen de ar restanten op de executieplaats wa ren aangekomen had hij op een van hen die wilde vluchten, geschoten. De man werd getroffen. Vol trots had verd. tegenover zijn collega's op zijn zuiver schot geroemd. Thans ontkende hij de vluchteling geraakt te hebben. Wel gaf hij toe, dat de executie zelf een „moordpartij" ge weest was. De procureur-fiscaal eiste 20 jaar met aftrek. De raadsman vroeg verlaging van de strafmaat. Uitspraak 29 Januari. NIWIN LOTERIJ Trots de vele moeite, wtelke de dames zich voor de verkoiop van Niiwin-lotan gaven, is ide verkoop dermate beneden de verwachting ge bleven, dat de trekking nog niet kan plaats hebben. Deswege werd aan de Minister van Justitie om verlenging van tde toegestane termijn verzocht. Jammer genoeg bleef de op brengst .tot heden beneden de waar de der prijzen. Er moeten nog een drie duizend loten, worden verkocht, wil het re sultaat de moeite waard zijn. Hopende dat de belangstelling voor onze jongens nverzee weer wat wakker geschud wordt, ver wacht liet Niwin Comité Zierikzee een opflikkering in de belangstelling voor haar loterij. De verkoop, van loten a f 0,50 wordt thans tot ultimo Maart vooerb- gezet, maar wanneer de verkoop nu eens spontaan mocht slagen, zal de trekking eerder plaats hebben. Een ieder die zich in zijn buurt met de verkoop huis aan huis wil belasten kan .'bij de heren Legemate en H. G. Fermin een boekje van 50 loten in consignatie krijgen. Padvinders en Padvinidsters, leer lingen Muloi, H.B.S., Ambachtsschool, Huishoudschool, werkt mee! Maar vooral wordt een beroep gedaan op> koopkrachtig Zierikzeie. Scheept de eollectrioes en collec teurs niet met f 0,50 voor één lootje at koopt naar krachten. Geeft uw werknemers eens een of enkele Niwin-lootjes. Wat deden onze jongens eh pio niers in Indië? Wat gaven en geven zij nog dagelijks? EN WAT GEEFT GIJ? Gij hebt reeds een radio geen nood. De eerste prijs van de Niwin-loterij is beter, en allicht kunt ge een ander gelukkig maken wanneer ge ide eerste p'rijs moöht trekken. KOOPT NIWIN-LOTBN. Luchthaven-commissie ingesteld Aangezien het de regering wen selijk is gebleken, een nader onder zoek te doen instellen naar de vraag inzake de plaatskeuze ten aanzien van een tweede luchthaven in het Westen des lands en een eventuele herziening der bestemming van het luchtvaartterrein Ypenburg, heeft de minister van Verkeer en Water staat een commissie ingesteld, wel ke eerstdaags zal worden geïnstal leerd Opvallende promotie bij de Marine Luchtvaartdienst De hoogste chef van de marine- Luchtvaartdienst (M.L.D.), de kolo nel H. Schaper, is met ingang van I Januari j.l. bevorderd tot schout bij nacht-vlieger. Met deze bevordering heeft de eerste vlagofficier zijn intrede ge daan in het korps officieren-vlieger van de Koninklijke Marine. Schout bij nacht Schaper heeft reeds een indrukwekkende staat van dienst achter de rug. In Mei 1940 wist de toenmalige officier-vlieger 2e klasse Schaper van Holland naar Engeland uit te wijken. Bij het Nederlandse 320 squadron nam hij actief aan de oor log deel. Voor het uitvoeren van vele opdrachten, waaraan groot ge vaar verbonden was, zoals nachte lijke landingen op het Tjeukemeer in Friesland met een watervliegtuig, waarvoor hij zich als Fries vrijwil lig meldde, verwierf hij hoge on derscheidingen. Tenslotte keerde het geluk deze stoutmoedige vlieger de rug toe en bij de aanval op een Duits convooi werd zijn vliegtuig zo zwaar be schadigd, dat hij gedwongen werd op zee te dalen. Een Duitse mijnen- legger pikte hen op met het gevolg dat de officier-vlieger Schaper de rest van de oorlog in een Duits krijgsgevangenkamp moest door brengen. Onmiddellijk na de oorlog werd de schout bij nacht Schaper als overste naar Indonesië uitgezonden, teneinde de M.L.D. aldaar te organi seren. Hij werd nog voor het beëin- roepen en als kolonel belast met de leiding over de gehele M.L.D. Ede zal Samarinda adopteren Een actie, uitgaande van de bur gemeester van Ede, en in eerste instantie opgezet idoor de Rotary- clulb' aldaar, zal -er de komende weken op gericht zijn de stad Sa marinda (Oast-Borneo) te doen adopteren door Ede. Aldus werd besloten in een Maandag ten ge meentehuize gehouden conferentie^ waar vertegenwoordigers van hef garnizoen, de burgerij, grote be drijven, enkele verenigingen en de NIWIN aanwezig waren. Uit een verstrekt exposé, gegeven do,or ir. P. Schooirl, noteren wij', dat in Samarinda een kleine Euro pese (vul. Nederlandse) bevolking van pl.m. 200 zielen leeft temidden van inheemsen, Arabieren en Chi nezen. De stad is zeer geïsoleerd verarmd en door bombardementen geteisterd -en het ontbreekt de be volking door oorlog en Japanse be zetting niet alleen aan diverse le vensbehoeften, dooh ook en vooral aan alles, wat de geest kan ontspan nen: gcede lectuur, muziekinstru menten. spo.rtbenodigdheden, etc. Oplichting door middel van advertenties Door de politie te 's-Hravenhage is aangehouden de 44-jarige los werkman J. C. ide R., die in adver tenties in plaatselijke 'bladen woon ruimte aanbood in ruil voor tegen prestaties. Van een 40-tal gegadig den 'bewoog lpj enkelen tot afgifte van 'bedragen variërende van f100 tot f 150.—. Hij toonde hen een benedenwoning in ide Altingstraat en vertelde dat ide woning binnenkort leeg' kwam en dan betrokken kon wonden. Het geld zou dienen om in verhuiskosten naar elders tege moet te komen. Gegadigden, die ziclh later aan de woning vervoegden om nadere afspraken te maken, werden ontvangen door een verwonderde vrouw, die verklaarde van niets te weten en vertelde dat zij' de hoofd bewoonster was, dooh wel een ka binetje aan een man te hebben ver huurd, die met de Noorderzon ver trokken was. Niettegenstaande ide vrouw ook aan de politie verklaarde van niets te weten en de man geruime tijd niet te hebben gezien, werd bij' bij haar in de woning gearresteerd. De advertentie luidde: „Voor jong echt paar woonruimte iin het Bezuiden- houtkwartier in ruil voor tegenpres taties. Brieven O X ZJblad". De R.. die reeds een 15-tal ver oordelingen terzake van alle mo gelijke vermogensdelicten achter de rug heeft, zal ter 'beschikking van de justitie worden Vreselijk ongeluk te Leiden Woensdagochtend zijn in eetn huis aan het plantsoen te Leiden twee kinderen ocm het leven gekomen door 'het spelen met een mortier granaat. De slachtoffertjes, de acht jarige Theo. de Wit, wonende Ln het huis waar zich de ontploffing voordeed en de negenjarige F. J. van der Meer, wonende aanhet Utrechtse Jaagpad te Leiden, heb ben." voor zover nog is na te gaari op een bovenverdieping van het genoemde huis met een granaat ge speeld, die reeds drie ja.gr thuis werd 'bewaard. Hoe de ontploffing is geschied, is niet meer na te gaan. Een begin van brand kon onmiddellijk door de 'brandweer worden gestuit. De twee joingen's 'bleken blij' ide ont ploffing op slag te zijn gedooid. De lichamen werden deerlijk ver minkt. De materiële schade beperkte zich tot gaten in de muren en ge deeltelijk wegslaan van het dak. Dit ongeval vestigt nogmaals de aandacht op de grote gevaren, die schuilen in het bewaren van oor logstuig. Twee eenden jagers verdronken Toen twee jagers, die de Korten- hoefse plas per roeiboot waren op gevaren om op eenden te jagen. Dinsdagavond laat nog niet waren terugekeerd, is eentiental dorpe lingen een onderzoek gaan instel len. In een roeiboot, voorzien van stormlampen op en per fiets rondom de grote plas „De wije Bliek", werd naar de jagers gezocht. De nasporin gen bleken de ergste vermoedens te bevestigen. Men vond de roeiboot in omgeslagen toestand drijvende. Vermoedelijk-is de licht gebouwde boot omgeslagen toenn de jagers omstreeks half zeven in de voor avond huiswaarts wilden keren. Te gen die tijd brak een hagelbui bo ven Kortenhoef los. Bij het verdere onderzoek vond men nog een rug zak en een pet van een der jagers drijvende in het water. Het onderzoek werd in de nacht om half twee gestaakt. Des mor gens ging men opnieuw naar de vermiste jagers zoeken, tot nog toe zonder resultaat. Op een dér eilan den trof men de hond van een der mannen aan, die daar blijkbaar was heengezwommen. Tevens heeft men een aantal van de geschoten eenden gevonden. De slachtoffers zijn de jachtop ziener J. Breyer uit Kortenhoef en de heer O. van Dijk uit Den Haag. De Noorse staatsbank heeft, vol gens een bericht uit Oslo, de Noor se tandartsen voor de komende zes maahden 80 kilogram goud toegewe zen, tegen 100 kilogram in de afge lopen zes maanden. De vermindering is een gevolg van de ernstige eco nomische toestand in Noor wegen en (het tekort aan gouid aldaar. Twintig jaar geëist tegen politiecommissaris In 1941 werd te Apeldoorn als commissaris van politie aangesteld de reserve-officier J. Meijer, een man, die in 1940, na de eaipituatie N^B.'er werd en met hart en ziel de nieuwe orde was toegedaan. Groot was het aantal slachtoffers dat door hem en zijn handlangers A peldoorn en omgeving werd gemaakt. In 1943 kwam van Duitse zijde het bevel- dat alle Joden en Jodenbegunstigers die in Gelder- land en Overijssel waren onderge doken moesten worden opgespoord. Met grote nauwgezetheid werd dit bevel uitgevoerd, zodat in Augus tus van dat jaar 179 slachtoffers konden worden geboekt, die op transport naar Duitsland werden ge steld. Kort daarna trad M. toe tot de Waffen S.S. en in 1945, kort voor de bevrijding, had' hij te Gro ningen zitting in het Duitse Feld- gericfat als enige Nederlander. De procureur-fiscaal bij het Bij zondere Hof te Arnhem eiste tiegen deze man, die zelf als commissaris wel achter de schermen was ge bleven, maar de orders uitdeelde, de doodstraf. Het Hof veroordeelde 'hem echter tot 20 jaar gevangenis straf met aftrek. De procureur-fis caal was tegen dit vonnis in be- roepi gekomen en Woensdag diende deze zaak voor de ^Bijzondere Raad. van Cassatie. Mr. Haga sprak zijn afkeuring uit over het feit dat M. als reserve- officier, waarvan bekend was dat hij zich gedurende de Meidagen 1940 bij Ypenburg zo moedig had gedra gen, zich geschaard had aan de zijde van de vijand. De verdediger, mr. W- A. van Es uit Veenendaal, voerde aan dat zijn cliënt op bevel van de Duit sers iin Apeldoorn had gehandeld. De Procureur Fiscaal, Prof. Lan- gemeijer, concludeerde tot verwer ping van het beroep. Volgens hem was er geen verzachtend woord omtrent deze man te zeggen, diie een maximum aantal slachtoffers ge maakt had. Een straf van twintig jaar achtte hij de uiterste grens die bij clementie zou kunnen wor den vastgesteld. Uitspraak over 4 weken. FINANCIEEL NIEUWS Overzicht Amsterdamse Effectenbeurs Met ingang van Woensdag waren alle restricties ten aanzien van de beurshandel vervallen, maar daar door werd aan de markt toch geen nieuw leven ingeblazen, integen deel was de affaire van beperkte afmetingen. Voor de cultuurfondsen bestond aanvankelijk enige vraag en de toonaangevende soorten van de diverse rubrieken, zoals Amster dam Rubbers, H.V.A en Deli Maat schappij, waren vergeleken met de vorige koersen alle een paar punten beter, maar weldra kwam enig ma teriaal aan de markt, tengevolge waarvan -zich voor deze fondsen een inzinking voltrok en bij het slot we ken de koersen van deze leidende papieren niet veel af bij die van Dinsdag, zij het dan ook dat enkele iets hoger waren. Voor de minder courante rubberaaandelen bestond hier en daar enig aanbod, zodat de koersen lager kwamen te liggen en eveneens was dit het geval met de minder gangbare suikeraandelen. Van een bepaalde stemming kon overigens Woensdag niet worden gesproken. Koninklijke wai*en ver geleken met Dinsdag bijna onver anderd en bewogen zich daarbij binnen dezelfde- grenzen. Van de industrieaandelen vertoonden Uni levers en Philipsaandelen ook geen afwijkingen van betekenis. Over het geheel genomen waren de industrie papieren prijshoudend. De scheep vaartmarkt was stil. Desniettemin bestond er enige vraag en bijna over de gehele linie waren de koersen iets hoger dan de vorige slotprijzen. Nederlandse bankaandelen waren eveneens prijshoudend, maar niet noemenswaardig gewijzigd. Ook de Indonesische fondsen, waarin ove rigens maar weinig te doen was, waren in verscheidene gevallen wat luier. De beleggingsmarkt was stil. Nederlandse staatspapieren bleven op peil zonder meer. Van handel was niets te bespeuren. Prolongatie 2% Vliegtuigen van de Chinese re gering hebben, naar te Nanking verluidt, 10.000 mancommunistische troepen waargenomen, die zich naar het Zuiden bewegen in het gebied van Hwai, ongeveer 240 km ten N. van Nanking. Militaire waarnemers zijn van mening, dat de communis ten posities innemen voor het ver wachte offensief op Nanking. Uit Bern wordt gemeld dat die Zwitserse Bondsraad er zijn goêdi- keuriinig aan heeft géhieCht, dat Zwit- verland lid wordt van d.e Unesco. Aam de Zwitserse gezant te Lon den is opgedragen de lidmaatschapis- aanvrage in te dienen. RADIO-PROQRAMMA Vrijdag 7 Januari. HILVERSUM I, 301, 245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 gram.; 7.45 gebed en kalender; 8 nieuws: 8.15 gram.; 11 de Zonnebloem; 11.40 gram.; 12 Angelus; 12.03 zangsolist en piano; 12.30 land- en tuinbouw; 12j33 Promenade-orkest en solist; 12i55 zonnewijzer; 1 nieuws; 1.25 vervolg Promenade-orkest; 1.50 op de korrel; 2 omroepkoor; 2.20gram. 4 de Zonnebloem; 5 na schooltijd; 5j15 de Karekieten; 5.45 wat hef buitenland leest; 6 troubadourliede- rem; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 'nieuws; 7.15 Kerstzang; 7.30 Bene lux; 7.45 piano en orgel; 8 nieuws; 8.05 de gewone man; 8.12 kamer muziek; 8.35 Bijbels luisterspel; 9.30 opera; 10.37 actualiteiten; 10.45 ge bed en kalender; 11 nieuws; 11.15 biljartreportage; 11.25—12 danspla- tan- I II I iülM HIIUVERSUM II, 415, 245 en 1875 M. 7 nieuws; 7.15 gram,- 8 nieuws; 815 strijdlied; 8.18 gram.; 8.50 voor de huisvrouw; p gram.; 9.30 waterstan den; 9.35 gram.; l'O morgenwijding; 1OJ20 gram.; 10.30 kunt u kokeni? 10.45 tenor en piano; 11.05 voor dracht; 11.25 Accordeola en solist; 12 de kwiintetspelers; 12.30 land en tuinbouw; 12.33 sport; 12.45 gram. 1 nieuws; 1.15 mededelingen of gram; 1.20 the Avroleans; 2 kook- praatje; 2.25 solistempirogramma; 3 boekenschouw; 3.20 graml; 4 kamer orkest; 4.30 tussen twaalf en zes tien; 5 concertorgel en solist; 5.20 wij en de muziek; 60nieuws; 6.15 felicitaties; 6.45 Silvestrikwartet; 7 denk o,m de bocht; 7.15 ap'pèl; 7.30 causerie oyer Drente; 7.50 tien vootr acht; 8 nieuws; 8.05 Badiprogram- ma; 8.40 muzikale causerie; 8.55 boekbespreking; 9 verzoekplaten; 9.30 hoorspel; 10 buitenlands week overzicht; 10.15 gram.; 10.40 van daag; 10.45 avondwijding; 11 nieuws 11.15—12 gram. 6 Jan, Zon op 8.51, onder 16.41. Maan op 12.00, onder Eerste Kwartier 7 Januari KERKNIEUWS Predikbeurten. Zondag 9 Januari STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk: 10 uur leesdiems{t\; 6 fuur Ds. B. G. A. Gv. d. Wiel uit Tholen. Ger. GemJ: driemaal leesdienst. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Zevenhuizen (Gr.): Ds. H. Engelsma te Vollenhove, die een beroep ontving naar Twello. Notaris J. J. van den Ende te Zierikzee, heeft Woensdag aldaar in het openbaar verkocht de vol gende onroerende goederen te Zie rikzee: 1.44.89 hectare bouw- e.i weiland aan de Klerksweg, sectie C, nas. 82 'en 464, voor f 3767,*14 de hoop; koper dhr. L. v. d. Wekken Sz. te Zierikzee. 65 are 75 centiare weiland aan de Zandweg, sectie D, nos. 948 'en 917, voor f 2002,50 de hoop; koper dhr. C. Hanse te Zierikzee. 5 are 66 centiare moesland aan het Bolwerk, sectie C, no. 283, voor f 3107,90; koper dhr. M. C. Beije te Zierikzee. Huis en erf aan de Nieuwe Ha ven, D 205, sectie B, no. 2030, groot 86 c.A., voor f 4150,— koper dhr. N. L. Praet te Zierikzee. Oistributiekring Zierikzee Inlevering consumentenbonnen te Zierikzee Met ingang van 3 Januari 1949 moeten alle detaillisten en tabaks handelaren, wonende te Zieriltziee, hun cosumentenbonnen inleveren in de TWEEDE WEEK van de lopende veertiendaagse bonaanwijzing: Op Maandag van 9—12 uur. Wijziging zittingslokaal te Bruinisse Met ingang van 3 Januari 1949 zal te BRUINISSE zitting worden ge houden op het Gemeentehuis (Kamer Gemeente-Ontvanger) Uitreiking bonkaarten en tabakskaarten ZIERIKZEE. Maandag 10 Januari: Zelf verzorgers. Dinsdag 11 Jam.: wijk A. Woensdag 12 Jam.: wijk B. Donderdag 13 Jan.: wijk C. Vrijdag 14 Jan.: wijk' D. SCHUDDEBEURS. Zaterdag 15 Jan uari van 9—10.30 uur. Medegebracht moeten worden: 1. Alle Distributiestamkaarten. 2. De iiirwi'sselingsbomneu 901 van de lopende bonkaarten. 3. Van de Tabakskaart Q 9,01de bon „Tabak 07"; vah de Diver- senkaart QC 901: ide bon „Di versen l'O".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3