Felle reactie in Australië op uitnodiging van Nehru HALVE EEUW CENTRALE STATISTIEK IN NEDERLAND Geen faciliteiten voor waarnemers der C.V.G.D. De waarnemend leider van de Australische federale oppositie, de heer E. J. Harrison, heeft heden cri- tiek geleverd op de op voorstel van India te houden conferentie inzake Indonesië. ,,Wat zou de moeilijkheid van minister-president Chifley zijn tegen het bijwonen van deze confe rentie", zoi zeide hij. Verlangt hij onze enige 'blanke buren, de Neder landers, uit Indonesië te verdrijven ondaks het gevolg, dat dit misschien heeft voor de voortzetting van de blank-A ustralië-poilitiek? wenst hij zich en zijn regering op een .lijn te stellen met de prorJapanse ma rionet, ir. Soekarno?" De heer Harrison meende, dat geen actie behoort te worden on dernomen, welke de houding van Australië in het Oosten slechter zal maken, voordat het parlement voor een uitgebreid debat omtrent dit onderwerp 'bijeenkomt. Te Kertosono werden 1400 Chinezen gered In de sigarettenfabriek te Kerto sono (90 km ten Zuid-Westen vain Soerabaja) hebben Nederlandsetroe pen de gehele Chinese bevolking van het plaatsje, n.l. 1400 mannen, vrouwen en kinderen aangetroffen. De Chinezen vertelden dat, nadat alle Chinese huizen 'en toko's door de republikeinse troepen waren ge plunderd, de Chinezen in die fa briek waren bijeengebracht. Het stationsgebouw te Kertosono bleek te zijn vernield, doch de ma gazijnen waren intact, evenals een aantal locomotieven. Een suikerfa briek nabij het plaatsje was ver nield. De bevolking in de omgeving van Singosari heeft drie dagen geladen aan de Nederlandse troepen de be ruchte bendeleider Soekirman uit geleverd, die 2e luitenant was bij ide T.N.I. „Ondergrondse" in de Sovjet-zone „De Nieuwe Zeitung", het 'blad van het Amerikaanse bestuur, waar schuwt de bevolking tegen „een anti-communistische beweging, die in de Sovjetsector te Berlijn zou zijn tot stand gekomen". Deze be weging, die zich ,,Het Duits Le gioen" noemt, zou reeds in actie zijn getreden. .,De politieke kringen", zo schrijft dit blad, volgen aandachtig de be drijvigheid van het „legioen". Men veronderstelt dat de administratie van de binnenlandse zaken in de Oostelijke zóne en de geheime po litie in het 'bezit pogen te komen van de adressen der overtuigde anti communisten uit de Sovjetsector en -zone, dank zij de „legioenmannen"" die in de Westelijke sectoren open lijk» optreden". Australië aanvaard Nehru's uitnodiging De Australische minister van De fensie, J. Dedman, heeft Woensdag békend gemaakt, dat Australië de uitnodiging van India, om te Nieuw Delhi een conferentie over de In donesische kwestie te houden, aan genomen heeft. Hij deelde verder mede, dat de heren J. Burton, van het departement van Buitenlandse Zaken en C. Moodie, politiek advi seur bij dat departement, hiertoe naar Nieuw Delhi zullen worden af gevaardigd. „Het voornaamste doel" aldus de heer Dedman, „zal zijn, de middelen na te gaan, volgens welke de V.N. en speciaal de Vei ligheidsraad behulpzaam kunnen zijm in het tot stand brengen van een snelle, rechtvaardige en permanente oplossing van het gesdhil in In donesië. De Australische afgevaar digden zullen de op de conferentie ontwikkelde gezichtspunten ter ken nis van de Australische regering brengen. Indien, voor de bijeen komst der conferentie te Nieuw Delhi, de Veiligheidsraad' stappen tneemt, die het bijeenroepen van een dergelijke regionale conferentie overbodig zouden maken, bestaat de mogelijkheid, dat het Australische besluit wijziging ondergaat". Naar uit gezaghebbende bron wordt vernomen, zullen de verte genwoordigers van Australië wel deelnemen aan de besprekingen, doch zullen zij niet bevoegd zijn om Australië in enig opzicht te bin den. 1 Volgens een woordvoerder van het Franse ministerie van Openbare Gezondheid, kan de te Parijs steeds meer om zich heen grijpende influ enza officieel als een „epidemisch" verschijnsel worden beschreven. Er is echter geen melding gemaakt van sterfgevallen en de gezondheidstoe stand in Frankrijk wordt niet ern stig bedreigd. In de omgeving van Metz ljjden 20.000 mensen aan in fluenza. De Amerikaanse militaire hulp aan het buitenland Te Washington is, zo meldt Reu- ter's correspondent, medegedeeld dat een Amerikaanse commissie van drie leden bezig is met het ontwer pen van een uitgebreid program van militaire hulp aan andere landen, dat aan het congres zal worden voorgelegd in de huidige zittings periode. Het program zal voorzien in hulp aan West-Europa en zo no dig aan andere gebieden van de we reld. Men verwacht niet, dat het vóór Mei op zijn vroegst tot wet verheven zal worden, daar het voor gestelde Noord-Atlantische pact, waarover nog onderhandeld wordt, eerst door de senaat moet worden geratificeerd. Hulpverlening aan Zuidsumatra De wali negara van Zuid-Sumatra Abdul Malik, heeft het initiatief ge nomen tot oprichting van een co mité tot steunverlening aan de nieuwe onder Nederlandse controle gebrachte gebieden in Zuid-Suma tra. Gestreefd wordt daarbij naar samenwerking met organisaties, die werk verrichten op soortgelijk ter rein. Gedacht wordt aan de opspo ring van familieleden, gezinshereni ging enz., ongeacht de landaard van de betrokkenen. DUUR BOUTJE Onbekenden hebben uit de volière van mevrouw Buys te Beez (nabij Namen) een vier tal zeer zeldzame Indische fa zanten gestolen. Het betrof hier exemplaren afkomstig uit de Himalaya, ter waarde van fr. 120.000. In heel België beschikte slechts de Antwerp se dierentuin over dergelijke vogels. Kort daarop zag de eigena res tot haar grote ontsteltenis drie van haar lievelingsvogels in de etalage van een winkel liggen, met omgedraaide nek een een prijskaartje van fr. 80 op hun buikDe winkelier verklaarde de kostbare fazan ten te hebben gekocht van een vrouw uit Beez, die verr klaard had dat het hier goud fazanten betrof. China en Nehru's uitnodiging De Chinese regering heeft heden 'besloten, .aan haar ambassadeur te New Delhi, 'de 'heer Lo. Chia-Luanj, op te dragen, de door Pandit Nehru bijeengeroepen conferentie over In donesië bij te wonen als waarnemer en niet als volledig afgevaardigde Van gewoonlijke betrouwbare zijde wordt vernomen, dat dit onver wachte 'besluit is t-o-e te schrijven aan het feit, dat China's aandacht volledig wordt opgeëist .door zijn eigen inwendige aangelegenheden en de wens, om geen der vier grote mogendheden te froisseren, met na me Frankrijk, dat eventueel in -de overeenkomst, die de Chinese re gering met de comniunisten tracht af te sluiten, een bemiddelende rol zal kunnen vervullen. Storm over het Kanaal „Daar blinkt het symbool van mijn naameen cadeautje van mijn ega", zei gezagvoerder Klaas Kikkert van de Dinsdagochtend bin nengekomen „Kedoe", en hij wees daarbij op een grote koperen kik ker, die ons laconiek van zijn bu reau af aankeek. „Excuseer me", zei de kapitein vervolgens, „maar om in het beeld te blijven ik moet hoog nodig wat opkikkeren. In drie dagen en nachten ben ik niet uit de kleren geweest. Dat komt door dat stormpje. Zoals het nu in Het Kanaal gespookt heeft, heeft het geloof ik bij mensenheugenis niet gespookt. Bij Finistère begon het lieve leven, maar voorlopig trok ken we ons er weinig van aan en bleven koers houden. Tenslotte no teerden we maar liefst windkracht 11, dan neem je maar de wijste par tij. Daarom heb ik een hele dag bij gedraaid gelegen. De golven sloegen zo over dek, dat we bij wijze van spreken meer onder dan boven wa ter lagen. M'n nek doet nog zeer van al dat naar boven kijken, naar die verraderlijke toppen van de gol ven, waarvan je je telkens afvraagt: waar zullen die neerkomen? Enfin, we zijn heelhuids thuis met een volle lading stukgoed, al is het dan wat over tijd. En nu moeten ze me de eerste 24 uur niet storen, want ruim 70 uur tussen al dat nat op de brug staan, is zelfs voor een Kik kert te veel en na deze „zachte wenk" verlieten we de gezagvoer der van het oudste schip van de Kon. Rotterdamse Lloyd. Ingezonden mededeling op do pijnlijk* plak, bestrijdt GRIEP VERKOUDHEID SPIERPIJN RHEUMATIEK PIJNSTILLENDE WATTEN Minister van Schalk op Curagao aangekomen Minister van Schaik en zijn dele gatie zijn op Curagao aangekomen en ontvangen door de gouverneur en verschillende militaire en bur gerlijke autoriteitei);-Met uitzonde ring van de democraten waren alle vertegenwoordigers van de politieke partijen aanwezig. Dr. Da Costa Go mez zelf was niet aanwezig, doch zijn aanhangers hebben een kleine demonstratie gehouden, nadat zij bloemen hadden aangeboden. Economische maatregelen in de nieuw bezette gebieden Ook voor de bevolking in Oost- Java zijm op korte termijn door liuet departement van sociale zaken'hulp maatregelen getroffen. Voor het Zuid-Malangse is l'OO.OOO m textiel beschikbaar gesteld, voor Blitar, Kediri, Toeban en Madioen 400JO00 m textiel en 300 ton rijst. Ook in Oost-Java baart het trans- portvraagstuk moeilijkheden, daar de spoorwegverbindingen er inog Itiiet zijlu hersteld. Ook voor Tjepoe is de hulp verlening op gang gebracht. Uit Padang wordt gemeld, dat voor West-Sumatra zeer spoedig een 'distributie voor de bevolking zal worden ingevoerd, omvattend 3 m textiel per persoon en per gezin een fles petroleum en 2 bri ketten zout. Ook zullen binnenkort meel en suiker worden gedistribu eerd. De aanvoer van levensmidde len zal worden gecombineerd met de opkoop van bevolkingsproduc ten, zoals gambir, kruidnagelen en koffie. Balansjvan heldenmoed en naastenliefde De N.- en Z.-Hollandse Reddingmij. redde 74 mensenlevens De N.Z.H.RM., die op 11 Nov van dit jaar zal dat 125 jaar lang zijn in stand wordt gehouden door vrijwillige bijdragen, heeft in het Afgelopen jaar 76 maal haar motorreddingboten doen uitvaren om assistentie te verlenen aan schepen, vaartuigen en vliegtuigen, die zich in moeilijkheden bevonden. Deze waren van Amerikaanse, Bel gische, Deense, Duitse, Engelse, Fin se, Nederlandse, Noorse, Poolse en Zweedse nationalieit. Gered war den 74 schipbreukelingen, t.w. 43 Nederlanders. 23 Denen), 6 Belgen en 2 Duitsers, waardoor het aantal door de N.Z.H.RM. geredde schipbreuke lingen is gestegen tot 7253. De vloot werd in 1948 uitgebreid met de moitorreddingboot „K. F. Sluys", thans gestationneerd te Enk- 'huizen, terwijl twee waterdichte reddingboottractoren, de.. „Zeeoli fant" en „Zeekoe" werden aange kocht, respectievelijk voor do sta tions Zandvoort en 'de Cooksdorp. De motoTStrandreddingboot „Ba ron van Kattendijke" bevindt zich in aanbouw. De vloot bestaat thans uit 23 'mo tor,reddingboten, 7 roeireddlngboten en vletten, verdeeld over 23 sta tions. jaar voor hoofdredacteur „Volk en Vaderland" - De 46-jarige journalist L. Linde man, tijdens de bezetting hoofdre dacteur van 't N.S.B.-orgaan „Volk en Vaderland", werd Woensdagmor gen door het Haagse Bijzondere Ge rechtshof veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 9 jaar, met af trek en ontzetting uit de beide kies rechten voor het leven. Verder werd hem verboden op enigerlei wijze in het perswezen werkzaam te zijn. De „schetteraar van Mussert",zo als L. genoemd werd, heeft in „Volk en Vaderland" heftige aanvallen ge richt tegen de geallieerden en de Nederlandse regering in Londen. Het Hof achtte dit een ernstig mis drijf. Rekening werd echter gehou den met het feit dat L. geen per soonlijk voordeel heeft nagestreefd. De eis was 12 jaar. Een unicum in de wereld Vrijdag 7 Januari wordt het Cen traal Bureau voor de Statistiek een halve eeuw oud. Zij, 'die in het dagelijks leven weinig of niets met statistiek te maken hebben, zullen zich over 'dit feit niet kunnen op winden. hoewel de meeste mensen toch vaak waardering hebben voor „zo, 'n handig lijstje of overzichtje", 'dat hen bij het zaken 'doen ten dienste staat iof inzicht op en'ig gébied in het maatschappelijk leven geeft. Het C.B,S. is met betrekking tot de volkstelling wel iwiat meer bekend geworden, dan voorheen doch zeer velen in den lande be seffen maar nauwelijks het alge mene maatschappelijke nut van deze instelling. Ter gelegenheid van het halve eeuwfeest belegde de Dir.- Generaal, Dir. Ph. J. Ideniburg een bijeenkomst voor de pers, tijdens welke 'hij' de arbeid en het belang daarvan van de door hem geleide instelling uiteenzette- Statistiek, zo zeide de heer Iden- burg, is methodische waarneming van .massaverschijnselen, feiten in de samenleving dus, en 'het weer geven daarvan in cijfers. In 1899 werd met de stichting van het C.B.S. de grondslag tot de ver vulling van alle wensen gelegd. In vijftig jaar groeide het C.B.S. uit van een instelling met vijf to.t een met ongeveer 1.000 medewer kers. Tot ide medewerkers behoort een staf van wetenschapsmensen Het verzamelen van gegevens ge schiedt door vele correspondenten in den lande. Steeds wordt absolute geheimhouding van individuele gege vens gegarandeerd, hetgeen van groot belang is voor handel en in dustrie- Het C.B.S. verstrekt uitslui tend gegevens over massaverschijn selen. De handelsstatistiek is een der zeer belangrijke werkzaamheden Daarnaast kent men tal van statis tieken uit het maatschappelijk le ven, als 'die van bevolking, onder wijs. volksgezondheid enz. Tak van wetenschap Uit de behoefte aan statistiek, die zich tijdens de regering van Koning Willen^ I Ireeds deed gevoelen, is de statistische wetenschap gegroeid. De Nederlandse Stichting voor Statis tiek gaf tot dusver een opleiding, waaraan drie diploma's verbonden waren. Sedert 1815 heeft de statistische wetenschap zich gedurig in stijgende lijn ontwikkeld. Nederland is het enige land, waar de algemene statistiek centraal ge organiseerd is. Met het buitenland worden nauwe 'betrekkingen onder houden, alsook met de commissie voor de statistiek vain de Verenig de Naties, van welke -Commissie Dr. Iidenburg lid is. Overal- in de wereld heeft men 'bewondering voor het C.B.S. met zijin goede wetenschap pelijke en technische uitrusting, zijn eenheid van methode en zijin dege lijke arbeid. De verwerking der binnengekomen gegevens geschiedt mechanisch met behulp van het Holerithsysteem. Alle feiten worden in 'Cijfercode op kaartjes aangebracht. Op deze kaar tjes heeft ieder vakje zijn eigen be tekenis en wordt als zodanig ook weergegeven. Hieruit kan men auto matisch alle gewenste gegevens ver krijgen. Per jaar worden vijftien millioen kaarten geponst, drjéhon- derd millioen gesorteerd en vijf-en- zeventig millioen getabelleerd. Hel aantal 'beschikbare gegevens is niet te schatten. Ben enorm, ultra modern machinepark, gonst in deze cijfer fabriek, waarvoor de grond slagen in 1899 werden gelegd. Verlichting van vrachtauto bracht opschudding teweeg Dinsdagavond liet de politie in de Pieterstraat te Den Haag een vracht auto stoppen, omdat de verlichting niet in orde was. De chauffeur bleek onder de invloed van alcohol te ver keren en was niet in het bezit van de vereiste papieren. Eeh tweede inzittende werd weggezonden om een man te halen, die wel in het bezit van de papieren zou zijn. Na enige ogenblikken verscheen deze ter plaatse, doch bleek ook onder drankinvloed te verkeren en van het tonen van de papieren kwam niets. Wel maakte de tweede in zittende van de auto het de politie zo lastig, dat hij met gebruikmaking van de gummistok werd verwijderd. Van deze gelegenheid maakte de laatstaangekomene gebruik om de auto te springen en weg te rij den. Een der aanwezige agenten van politie sprong op de treeplank, doch moest daarvan weer afspringen, om dat hij anders bekneld geraakt zou zijn tussen de vrachtauto en eén ge parkeerde taxi, waarmede de vracht auto in botsing kwam. Enige scho ten werden gelost, doch de bestuur der reed door. Een achtervolging werd ingesteld en even later werd de vrachtauto onbeheerd gevonden op het trottoir in de De Riemer- straat. In de cabine van de auto en in de voorruit waren kogelgaten. Van verwondingen is niets geble ken. Het onderzoek wordt voort gezet. Zeeman onder verdachte omstandigheden overleden In 't Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam is Dinsdagavond de 28-j. zeeman T. P. onder verdachte om standigheden overleden. De Justitie heeft daarom onmiddellijk het lijk in beslag genomen. Naar is komen vast te staan is de man op Oudejaars avond, omstreeks 10 uur, uit een café in z.g. donker Amsterdam, kort na sluitingstijd verwijderd. Hij ging naar zijn huis op de Oude-Zijds Achterburgwal en vertelde zijn vrouw, dat hij op straat voor het café door drie mannen vreselijk was mishandeld aan het onderlichaam. Toen hij op Nieuwjaarsdag uit zijn bed wilde stappen stortte hij neer. Hij moest naar het Wilhelmina Gasthuis worden overgebracht. De recherche van het politiebu reau Warmoesstraat staat voor een moeilijke taak, nu het slachtoffer dood is en de vrouw, waarmede hij leefde en die met hem in onmin verkeerde, weigert iets te vertellen. De politie neemt aan, dat de zee man tengevolge van de zware mis handeling om het leven is gekomen en verzoekt hen die getuige zijn ge weest van de vechtpartij zich tot haar te wenden. Een brandende erfenis Imi Bussum beeft ziöh een inlet alledaags geval afgespeeld. Op 84- jarige 1 eet tijd overleed aldaar een woonwagenbewoner, een bekend straattype. Hij had in die gemeente jarenlang als scharenslijper zijn brood verdiend. Vele vrienden en bekenden uit ihet gehele land wa ren naar 's mans begrafenis geko men om hem de laatste eer te be wijzen. Ook voor ide woonwagenbewo ners gaat ihet leven zijn gewone gang en zo kwamen Woensdag morgen na de begrafenis de kin deren van de overledene, zeven in getal, bij elkaar om de nalatenschap tè verdelen. Deze noodzakelijke han deling geeft dikwijls aanleiding tot ongenoegen en waarom ,zou dit bij woonwagenbewoners anders zijn. De ze kinderen besloten echter," om alle ruzie te voorkomen, de nalatenschap een woonwagen met inventaris, in brand te steken. Tevoren werd bij de politiever gunning aangevraagd. Deze werd verkregen en uit voorzorg werd de brandweer gewaarschuwd. Nadat de wagen met inhoud ver brand was, keerden de familieleden imi alle vrede naar hun. woonplaat sen) terug. N.S.B.ers in Republikeinse dienst De Nederlanders hebben tot nu toe nog geen faciliteiten kunnen Verlenen aan de tien groepen mili taire waarnemers van de C.V.G.D., om zich op de hoogte te stellen van de toestand in het republikeins ge bied. Onder de republikeinse officieren die zich bij de Nederlandse strijd krachten hebben gemeld, was ook kolonel Soewardi, de commandant der republikeinse militaire acade mie. Van officiële zijde wordt gemeld, dat op Sumatra o.a. Benkoelen, Tem- bilahan en Rengat zijn gezuiverd van T.N.I.-troepen. Hiermede zijn de operaties op Sumatra beëindigd. Voorts wordt officieel medege deeld, dat te Panipaham, 20 km Z.- Oost van Laboehan Bilik, een Ja panner is gearresteerd. Onder de officieren, die zich te Djokja hebben gemeld, bevond zich, behalve de reeds gemelde comman dant der voormalige republikeinse academie, de kolonel Soewardi, ook de voormalige commandant der 16e brigade van de T.N.I., de luitenant kolonel Lembong. Te Semarang is uit Serangan via Madioen een contingent politiek verdachte personen aangebracht, dat naar Batavia is doorgezonden. Het gezelschap bestond uit 52 per sonen (mannen, vrouwen en kinde ren), Nederlanders, Duitsers en een Tsjech. Onder de Nederlanders wa ren N.S.B.-ers, die in de Republiek vooraanstaande posities hebben be kleed. Enkelen uit het gezelschap waren docent aan de republikeinse militaire academie. Het herstel van vertrouwen in Indonesië In een 'hoofdartikel, getiteld „ver trouwen", schrijft het dagblad „De Vrije Pers" over de mogelijkheden tot herstel van het vertrouwen in de federale en de republikeinse ge bieden. Het blad schrijft o.a. „Herstel van het vertrouwen in de federale gebieden is zeker mo- lijk, doc-h de wens daartoe zal moe ten blijken uit elke daad van de Nederlandse regering". Het winnen vain het vertrouwen in 'de voorma lige republikeinse gebieden acht het blad moeilijker. Wal het gewone volk betreft, komt het wel in orde doch „er is ook een groep onver- zcenlijken, sommigen uit idealisti sche overwegingen, anderen om ma terialistische redenen. Het spreekt vanzelf, dat onzerzijds alle daden dienen te worden vermeden, die ge tuigen van een gebrek aan tact. Juist thans zijn 'de verhoudingen uiterst gevoelig en wij kunnen niet ontkomen aan de indruk, dat er aan de taüt hier en 'daar nog wel eens wal ontbreekt". Het blad noemt dan als voorbeeld het omver halen van een uit de republikeinse tijd da terend gedenkteken te Malang en zegt: „met het neerhalen van dit republikeinse monument richt men een ander monument op, een monu ment van gebrek aan tact en in zicht". Sportpark te Vlissingea Ook Vlissingen zal binnenkort be schikken over een behoorlijk sport park. De plannen daartoe verkeren althans in een ver gevorderd sta dium: men zal een hoofdsportter- reiin aanleggen met tribunes, kleed- en wasgelegenheden, een restaurant en drie bij terreinen. Vermoedelijk kooit er ook een simtèlbaan en een wielerbaan. Een en ander wordt be heerd door de Stichting „Sportpark Vlissingen''. In een kolom de wereld om - De Franse recherche heeft te Parijs de hand kunnen leggen op twee personen, die trachtten valse biljetten van 5 en van 20 dollar in omloop te brengen. - Op 47 km van Rome is een autobus in een ravijn gestort. 44 personen werden ernstig gewond. Volgens Franse persberichten ligt 20 procent van de Parij zenaars met griep te bed. Het zouden normale griepgevallen, zijn geen „Spaanse griep". Bij de tornado, die de Ame rikaanse stad Warren teisterde, zijn, voorzover bekend, 54 personen ge dood en 250 gewond. Tijdens een oef en vlucht zijn twee Amerikaanse jagers nabij Sar dinië in botsing gekomen. Beide pi loten sprongen met hun valscherm uit het vliegtuig, doch schepen heb ben slechts één van hen kunnen op pikken. Een Amerikaans tribunaal te Berlijn heeft een Duitser tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het overgeven van een burger uit de Amerikaanse sector aan de ge heime politie van de Sow jet-sector. De kampen van de Ameri kaanse -zóne bevatten thans nog 256.786 verplaatste personen, wat 70.000 minder is dan een jaar ge leden. Sinds het begin van de lucht brug hebben Britse en Amerikaanse piloten 754.691 ton goederen naar Berlijn vervoerd. 74 procent werd door Amerikaanse vliegtuigen ge bracht. - In het afgelopen jaar heeft president Truman 180.465 telegram men ontvangen. Dat is een per drie minuten. In de eerste 11 maanden van het afgèlopen jaar heeft de Sow jet- Unie 2600 kleine electrische kracht stations op het platteland gebouwd. 6000 collectieve boerderijen werden van elèctriciteit voorzien. - De Tsjecho-Slowaakse consul- generaal te Milaan Trpak, heeft ge weigerd naar zijn land terug te ke ren. 600 boerenarbeiders hebben te Ragusa op Sicilië de woningen van rijke landheren aangevallen. De Zuid-Afrikaanse regering heeft aan burgers van India eft Pa kistan verboden per vliegtuig over Zuid-Afrikaans grondgebied te rei zen, tenzij zij in het bezit zijn van een regeringsvergunning. Als reden voor dit verbod wordt de huidige stand der betrekkingen tussen Zuid- Afrika en beide genoemde landen opgegeven. Een 150-tal mensen is verdron ken doordat een boot, die van Hsoetsjow naar Sjanghai voer, bij Woekoeng omsloeg. Er waren meer dan 200 passagiers aan boord. Een 300-tal daklozen, onder wie een niet-geïdentificeerde vreem deling, is in de afgelopen 48 uur te Sjanghai omgekomen door de koude. De meeste slachtoffers zijn kindéren. y

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 2