DE VUURPROEF VOOR PRESIDENT TRUMAN IN HET NIEUWE JAAR Enthousiaste ontvangst op hel eiland Bawean EN DE TREIN BANDIETEN STAD EN PROVINCIE De New-Deal"- wetgeving Traman De eerste zitting van zes maan den van het 81ste Amerikaanse Con gres is Maandag geopend. De republikeinse partij heeft be sloten onmiddellijk de invloed, van de president te beproeven door alle voorgestelde veranderingen in het reglement van het Huis van Afge vaardigden te bestrijden. Zij' ho pen een oppositie te kunnen vor men met enkele Zuidelijke demo craten, die tegenstander zijn vam Trumans program van burgerrech ten voor negers. De Democraten hebben in het Huis van Afgevaardigden een meerder heid van 262 tegen 171 en in de Senaat van 54 tegen 42. Door de Republikeinse zet zal blijken, of de conservatieve ele menten in beide partijen Trumans program van progressieve „New Deal''-wetgeving kunnen blokkeren. Naar verwaant 'wordt, zal' Tru man dit program voorleggen ineen deze week uit te - spreken serie van drie' boodschap pen. De aanhangers van Truman wil len het regle ment in dier voe ge wijzigen, dat het Huis van Af gevaardigden bij gewone meerder heid kan beslui ten, dat over wetsontwerpen in het voltallige Huis wordt gedebatteerd 21 dagen nadat zij' naar de com missie zijn gezonden, onverschillig oi zij door de commissie zijn goed gekeurd of niet. Als de aanhangers van de president er in slagen dit amendement er door te krijgen, zal Truman een groot politiek succes hebben behaald. Twee andere hinderpalen Twee andere hinderpalen moeten nog uit de weg worden geruimd alvorens een vlot verloop van d. New-Deal-wetgeving verzekerd is. Dit zijn1. De mogelijkheid van een nonstop fillibuster door senatoren van de Zuidelijke staten om aan vaarding van het program betref fende de burgerrechten te voorko men. Om op dit punt het reglement te kunnen wijzigen hebben de De mocraten de steun van de Repu blikeinen nodig, wat een bittere strijd tegen een deel van -hun eigen partij kan worden. 2. Het ancienniteitssysteem lie gewoonte om het voorzitterschap van Congres-commissies door die leden te laten bekleden, die het langst zitting hebben. Hierdoor kwam het voorzitterschap vaak aan con servatieven, die de wetgeving aan zienlijk konden vertragen. Nader wordt gemeld, dat idle aan hangers van president Truman de eerste hinderpaal voor het uitvoe ren van de New-Deal wetgeving uit de weg hebben geruimd. In het Huis van Afgevaardigden is een coa- De Belgische kustvissers en de Nederlandse havens De Belgische Bond van Kustvis sers heeft de betreffende autoritei ten verzocht er bij de Nederlandse overheid op aan te dringen de Bel gische garnalenvissers toe te staan hun vangst te lossen in de havens van IJmuiden en Scheveningen. Vandaar zouden de garnalen dan per vrachtauto naar België worden vervoerd. Door deze regeling zou den de kosten aanmerkelijk worden gedrukt en zou veel tijd worden ge wonnen. Commissie van Land chaps verzorging ingesteld De Nederlandse Heidemaatschappij heeft een commissie van Lanid- schapsverzorging ingesteld. Mr. S. -Baron' van Heemstra is gevraagd het voorzitterschap op ziöh te ne men, terwijl verschiLlenide deskuindi gan zijm uitgenodigd als lid zitting te nemen. De commissie heeft ten doel het propageren van een goede lamd- schapsverzorging. Zij 2al op dit punt advies geven aan provincieën, wa terscfnappen, gemeenten en particu lieren. Het is niet de bedoeling dat de Heidemaatschappij als werkli chaam zich iin de eerste plaats met de uitvoering belast. Zoveel moge lijk zullen ook particuliere land schapsarchitecten worden ingesdha- kelid. Men wil hierdoor de tegenstellin gen overbruggen, die in de laatste tijd tussen de agrarische bevolking •en ide natuurbeschermers zijn ont staan, om in het belang van de landbouw en een goede landsohaps- verzorging de bestaande vraagstuk ken gezamenlijk op deskundige wij ze op te lossen. litie van Republikeinen en Zuide lijke democraten verslagen bij de stemming over een voorstel der de mocraten tot beperking der be voegdheden van de door de con servatieven beheerste commissie voor het reglement, die uitmaakt wanneer wetsontwerpen voor het Congres komen. Volgens het nieuwe oorschrift kan ide voorzitter van een wetgevende commissie een wets ontwerp 21 kalenderdagen na goed keuring door die commissie vooir het Huis van Afgevaardigden bren gen wanneer de commissie voor het reglement 'in gebreke blijft zulks te doen. Koningin poseert voor Ja a<tnse schilder De Javaanse kunstschilder Raden Basoeki Abdullah heeft opdracht ge kregen H.M. de Koningin te schil deren. Maandag heeft de Koningin voor het eerst geposeerd. De „suikeroorlog" te Rotterdam zet door De krappe winstmarges De afd. Voorlichting van de Cen trale der Nederlandse Verbruiks coöperaties zendt ons het volgende communiqué: „Sedert enige tijd is in Rotterdam een suikerprijs-oorlog aan de gang, die een merkwaardig licht werpt op de chaotische toestanden in 't krui- deniersbedrijf. Jarenlang heeft de handel geklaagd over de prij ssvast stelling voor suiker, omdat dit arti kel bij de door de overheid vastge stelde maximum-verkoopprijs voor de kruidenier verlies opleverde. Na lang aandringen van alle geledingen van het bedrijfsleven, heeft de re gering onlangs toegestemd in een prijsverhoging, welke een ietwat be tere marge voor de kruidenier in hield dan voorheen. Na het doen vervallen van de subsidie bedroeg de toegestane prijs 75 cent per kg. Terecht heeft de regering daarbij rekening gehouden met de wel zeer krappe marges, die in het algemeen in het kruideniersbedrijf gelden. Nadat de overheid dus aan de wensen van de handel tegemoet was gekomen, ontstond te Rotter dam voor het artikel suiker een prijzenoorlog. Van normale concur rentie kan hier niet meer worden gesproken, aangezien in vele ge vallen de kruideniers thans vrijwil lig de suiker met verlies zijn gaan verkopen. Ontwrichting-brengende strijd Een dergelijke strijd brengt alge hele ontwrichting in de betreffende bedrijfstak met zich mede. Men zal uiteraard trachten het verlies op suiker, op andere, al dan niet ge oorloofde wijze goed te maken, waardoor een chaotische toestand wordt geschapen, die in zijn gevol gen niet in het belang van de han del en evenmin in het belang van de verbruikers kan worden geacht. De Verbruikscoöperatie had zich, tot nu toe in deze strijd afzijdig ge houden en was de rechtmatige prijs van 75 cent blijven berekenen. Nu gebleken is dat het door de Vak groep gepleegde overleg met de Rotterdamse kruideniers niet tot re sultaten heeft geleid en ook de over heid de strijd niet wenste te be slechten, zijn de Rotterdamse coöpe raties met ingang van 3 Januari overgegaan tot een verkoopsprijs van 66 cent per kg. Zij zullen deze prijs handhaven tot gebleken zal zijn, dat de particuliere kruideniers bereid zijn langs de weg van nor male en loyale concurrentie hun functie in het distributie-apparaat te vervullen." RADIO-PROGRAMMA Donderdag 6 Januari. HILVERSUM I. 301 W 7 nieuws; 7.15 gymnastiek; 7.30 gr.; 7.45 gebed en kalender; 8 nieuws 8.15 gram.; 8.25 inleiding Hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.45 gram.; 1015 morgendienst; 10.45 gram.; 11 De Zonnebloem; 11.40 gram.; 12 Ange lus; 12.03 pianorecital; 12.30 lanid- en tuinbouw; '12.33 amusementsor kest; 12.55 Zonnewijzer; 1 nieuws; 1.25 vervolg amusementsorkest; 1.45 Driekoningen; 2 Metropole-ork-ast en soliste; 2.30 gram.; 2.40 causerie; 3 gram.; 3.15 kamerorkest; 4 Bijbel- Lezing; 4.45 gram.; 5 jeugdjournaal; 5.30 vocaal kwartet met toelichting 6 Leger des Heils; 6.15 Land'bouw- causerie; 6.30 voor de strijdkrach ten; 7 nieuws; 7.15 orgelconcert; 7.30 actueel geluid; 7.45 RVD; 8.00 nieuws; 8.05 programma-proloog; 8.15 steravond; 9.30 familiecompe titie; 10 grem.; 10.05 De vaart der volken; 10.25 kamerkoor; 10.45 .vond overdenking; 11 nieuws; 11.15 —12 gram. HILVERSUM II. 415 m 245 M. 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.50 inimfg; 8 nieuws; 8.15 gram.; 8.55 voor de Virouwl; 9 gram.9.30 water standen; 9.35 gram.; 10 morgenwij ding; 10.15 gram.; 10.50 kleutertje luister; 11 gram.; 11.45 causerie; 12 gram.; 12 30 land- en tuinbouw; 12.33 in het spionnetje; 12.38 trio Melodia; 1 nieuws; 1.15 mededelin- 1 tof gram.; 1.20 orkest John Remova; 1.50 gramf.2 causerie; 2.20 s/olistencon-cert; 3 voor zieken en gezonden; 4 van vier toit vijf; 5 kaleidoscoop; 5.20 welk dier?; 5.30 modelvliegtuigbouw; 5.35 gram.; 5.50 Tong Tong; 6 nieuws; 6.15 sport- praatje; 6.30 The Skymasters; 7 radiiostrip; 7.10 avondschool7.45 gram.; 8 nieuws; 8.05 in het zoek licht; 8.15 Concertgebouw orkest en soliste; 10.15 gram.; 10.30 Drieko- ningien-av-oind; 11 nieuws; 11.15 bil jartreportage; 11.20—12 gram. Inbrakenplaag te Rotterdam-Zuid In Rotterdam-Zuid heerst de laat ste tijd een ware inbrakenplaag. Winkeliers, die hun winkel 's avonds verlaten, veel geld in de kas achter laten en soms zelfs vergeten de deur op het nachtslot te doen, zijn de slachtoffers. In totaal is van 30 Oct. tot en met Nieuwjaarsdag voor f 14.780 aan geld en waardepapieren gestolen. Fotoreportage kabellegging Van ide onlangs verrichte kabel- legging is een interessante fotore portage gemaakt, waarvan ide re sultaten te zien zijn in de -etalage van het P.Z.E.M. gebouw aan het Hav-enplein. Die foto's zijn in ©an bijzonder formaat afgedrukt en ge ven -een duidelijk beeld van het grote werk. Zowel te Ziarikzee, „onderweg" als bij' aankomst te Co- lijinsplaat zijn opnamen- gemaakt. Te vens is in de etalage een stuk'kab el tentoongesteld, waarvan de verschil lende isolerende lagen zijn vrijge maakt, waardoor men een goede in druk krijgt van de samenstelling van -een dergelijke onderzeese kabel, die v-oor -de electri'cit-eitsvoorzieniing op ons eiland van zo uitzonderlijk gewicht is. Het Belgisch ministerie van Ver keer overweegt van de voor 1949 toegestane gelden van het Marshall plan, een bedrag van 600 millioen francs te reserveren ter verbetering van het Belgische wegennet. Met ingang van 1 Januari 1949 is de rantsoenering van brood en boter in Luxemburg opgeheven. Alle plaatselijke distributiediensten zijn met ingang van die datum af geschaft. Prauwen met rood-wit-blauwe vlaggen Op het eiland Bawean, 80 mijl ten Noorden van Soerahaja, waar heen op verzoek van -de bevolking enkele dagen geleien een Nederl. hulpexpeditie is vertrokken, 'heeft het volledige garnizoen van Me T.N.I Zich niet wapens aangemeld. Aan gezien alle leden der T.N.I. vreem delingen op het eiland waren, zijn zij op verzoek der bevolking naar Java teruggezonden, waar zij snaar hun woonsteden zijn teruggekeerd Bawean is voor zijn voedselaun- vo-er afhankelijk van Java en -de laatste zes maanden nam de repu bliek wel vis af, dodh zond geeru rijst -o-f mais naar Bewean, iwlaardoor de 'bevolking van Bew-eam niet veel vertrouwen in de republiek stelde. De toestand werd op het eiland zo onhoudbaar, dat verschillende malen aan het Nederlandse 'bestuur om hulp iis gevraagd, terwijl ook het Nederlandse consulaat-generaal te Singapore waar de Baweaners Is ras-zwervers veel kwlamen met soortgelijke verzoeken werd be stormd. Tenslotte is enige dagen geleden aan 'het verzoek gehoor gegeven en vertrok een hulpexpe ditie met kleding, voedsel, twee Indonesische bestuursambtenaren én 40 politiemannen, beneven-s een af deling mariniers, naar Bawean, waar men -door -de bevolking enthousiast werd ontvangen, aldus meldt een speciale Correspondent van Ameta die de tocht vja|n 6 uur varen mede- maakte. T.N.I. meldt zich Het dessahoiofd van Sangkapoera (de hoofdplaats van het eiland) had bij d-e komst van de expeditie zijn voor-oorlogs kruis van verdienste opgespeld, dat hij zorgvuldig had bewaard evenals d-e rood-Wit-blauwe vlaggen, waarmede de prauwien wa ren gepavoiseerd. Bij de landing met L.T.S.-boten van ide marine bleek het kleine detachement van de T.N.I. naar het binnenland te zijn verdwenen, doch Pronto maakte extra veel haast. Met vol gas reed hij de stad binnen. Een slaperige voetgan ger, die langzaam de weg overstak, moest zich met een geweldige sprong uit de voeten maken, om niet te worden overreden. Met een sierlijke zwaai draaide Pronto de straat in, waar com missaris Goedmoed woonde. Met een ruk stond hij stil voor het huis. Hij sprong over het deurtje heen naar buiten beklom de stoep van het huis en belde. Even later stond Jonas Streepbroek, de huisknecht, voor hem op de drempel. Goeien middag, is de commissaris thuis? Natuurlijk, lachte Jonas, hij zal blij zijn dat je er bent. De hoofdinspecteur is er ooit, want er is weer een trein leeggestolen. Dat treft, zei Bim, en hij stapte naar binnen. OUWERKERK Burgerlijke stand over December •48. Gehuwd: 16. D. Smit, 34 j,. j.m. uit Ouid-Beij-erlamd m M. H- Boot, 26 j. jjd. vari Ouwerk-erk. Overl-eden: 4. K. H. Klomp©. 41 jaar, -eühtg-en. van C. W. Romeijn; 30. K. NeeLe, 81 j,., eohtgem. van A. Kramer. Loop der bevolking over 1948. Op 1 Jan. 1948 bestoinid bet aantal inwoners uit 284 m. -en 281 vr. Ver meerdering door vestiging -en ge boorte resp. 8 m. en 11 'vir. Vermin dering door v-ertrek en overlijden resp. 13 m. -en 12 vr., zodat het aantal inwoners op- 1 Januari 1949 bedroeg 279 m. en 280 vr., alzo een vermindering van- 6 inwoners. Er hadden 10 sterfgevallen plaats -en -er werden 5 huwelijken gesloten. OOSTERLAND De Mei-sjesclub ,,De Schakel" -en de Zonnestraaltjes", vierden -dezer dagen in het Jeugdgéhouw Kerst feest. Met een kort welkomst woord. wérd deze svon-cl door Ds v. d. Bno-eck geopend. De avond stoind geheel in het teken van hel Kerstgebeuren. Er heerste een zeer gezellige sfeer in de feestelijk ver sierde zaal. Vo-or -de Kerstgedichten- wedstrijd Werden door verschil lende 'jbirrgê leden zeer prachtige bijdragen geleverd. De le prijs werd toegekend aan Marie Verschuur, -de 2e prijs aan Come Beije en de 3e prijs aan Henny v. d. Zande. De overige deelneemsters kregen een troostprijs. De leidster Mevr. Ver sluis, vertelde o-p zeer boeiende haar kenmerkende wijze, een prach tig Kerstverhaal. D-e avond werd ver-der gevuld met declamatie en zang. Eer iemanid er >op bedacht was, wias -het weer tijd om naar huis te gaan. Mevr. Versluis brach' -nog een woord van dank aa-n enkele aanwezigen, in 't 'bijzonderwerd mej. Rótte 'dank gebracht voor a' haar arbeid ten behoeve van he' verenigingsleven in de gemeente -on der aanbieding van een Kerstmamid- je. waarna Ds. v. d. Bro-eck deze mooie avond met -dankgebed weer sl-oot. BRUINISSE Burgerlijke stand ov-er de maand December 1948. Geboren: 11. Eliza beth, d. van M. de Waal en Joha. de Waal. Overleden: 5. Lena Kik, 64 j., eclhtgenot-e v-an Joh. van Oeveren; 8. Wijlnaod F. W. Ver steeg, 2 maanden. Loop der bevolking. Tngekomen: Ursela J. A. Jonker—Seelinger uit Rotterdam; Nahem-ia Wesdorp en echtg. uit St.-Pfnilipsland; J. W. Koudijs -en- gezin uit Nieuwerkerk; CatlhaUna v-an den Berg uit Blo-e- menidaal. Vertrokken: Elizabeth Aar- noois naar Baarland; Johanna E. de Jonge-iriaar Zierikzee; Petronella M. Lambrecitse naar Haamstede; Ma rina M. Matihijsse naar Wassenaar. De in de Nederlands Hervorm de Kerk alhier gehouden collecte voor Kinderzorg te Middelburg bracht op f 200,05. - Het aantal ingeschreven werk zoekenden die in aanmerking kwa men voor -overbruggingssteun be droeg vorige week 60 personen. Dit aantal is betrekkelijk hoog, maar men dient te bedenken, dat velen vorstverlet hadden terwijl de lan-d- bouwwerkzaamheden aan de kaait zijn, ide uiensorteermachines stilstaan en ook de suikerbieten verladen zijn. De maanden December en Jan uari zijn steeds het dieptepunt v-oor de werkloosheid. Het gehele jaar idoor is het cijfer laag geweest, niet in het minst doordat velen eerst werkten bij de Wederopbouw en thans bij het leggen van een nieuwe riolering bij de firma Ver- jaal. KERKNIEUWS Blindgeborene als predikant bevestigd Candidaat J. de Wit uit Naarden die ondanks het feit dat hij blind geboren is, predikant wilde worden, heeft thans zijn doel mogen berei ken. Hij is door Ds. R. Blommaert uit Rotterdam bevestigd als predi kant van de Waalse gemeente te Nijmegen. Zijn intredetekst-waren de woorden uit het Johannes-evan- gelie „Hij is het ware licht". N©d. Herv. Kerk. Ds. J. J. Sieze-n, legtrpredikant, voorheen predikatie te D-reischor en Zeltbommel, -heeft zich weer beroepba-ar gesteld. de volgende dag meldde het zich in zijn geheel met zijn wapenis aan. Maandag functioneerden alle bur gerdiensten op het -eiland weer nor maal. De mariniers -en de politie van het eiland speelden op de aloon aloon van Sangkapoera een voetbal wedstrijd, waarvoor van de zijde der bevolking grote belangstelling bestond. FINANCIEEL NIEUWS Overzicht Amsterdamse effectenbeurs De affaire op de effectenbeurs te Amsterdam was gisteren wel niet van grote afmetingen, doch diverse afdelingen gaven toch wel enige ac tiviteit te zien. De vraag die zich Maandag openbaarde was verdwe nen en had plaats gemaakt voor enig aanbod en de stemming was dan ook aan de gedrukte kant. In vrijwel alle rubrieken legden de koersen een neiging tot achteruit lopen aan de dag. De restrictie-be palingen voor de noteringen in In dische fondsen en cultuuraandelen waren met ingang van heden opge heven, alleen gold nog het voor schrift dat voor deze papieren slechts een notering tot stand mocht komen. Voor nagenoeg alle cultuur aandelen, die Maandag vrij sterk omhoog waren gegaan, tengevolge van geaccumuleerde vraag, waarte genover slechts ontoereikend aan bod bestond, was thans aanbod los gekomen. De hoge noteringen van Maandag hadden klaarblijkelijk ver kopers in de markt gelokt, terwijl de vraag grotendeels was opge droogd, met het resultaat dat de aandelen die Maandag vrij belang rijk naar boven waren gegaan, thans merendeels enige of zelfs verschei dene procenten verloren zagen gaan. De gehele markt had trouwens een gedrukt voorkomen en in de eerste plaats kwam dit tot uiting in het koersverloop van Koninklijke, die na reeds enige punten lager te zijn ingezet, onder beurstijd nog iets naar beneden gingen en tenslotte een zestal punten verloren zagen gaan. Ook de industrie-aandelen wa ren wat de hoofdsoorten betreft, al gemeen lager, terwijl ook diverse minder courante soorten iets bene den de vorige prijzen terecht kwa men. Op de scheepvaartmarkt werd op bescheiden voet zaken gedaan, waarbij eveneens de verkopers in de meerderheid waren, zodat koer sen over vrijwel de gehele linie la ger kwamen te liggen en in enkele gevallen een verlies van een paar punten moesten, worden geregi streerd. Van de aandelen in Neder landse bankinstellingen waren en kele soorten een fractie lager, doch certificaten Twentse Bank daaren tegen wat hoger. De beleggings- markt was kalm. De Nederlandse staatspapieren waren ongeveer prijshoudend en niet of niet noe menswaardig veranderd. De conver sielening 1947 ging een fractie ach teruit. De Amerikaanse markt was verlaten. Prolongatie China en de uitnodiging van Nehru Volgens een mededeling van eem zegsman van het Chinese ministerie van buitenlandse zaken, heeft thans de Chinese regering de uitnodiging v-ain India tot het zenden van een vertegenwoordiger met een minis teriële rang naar Nieuw Delhi, tot bijwoning van de conferentie over Indonesië, in overweging. Qeen „schoonheids-koningin" in Frankrijk De Parijse prefect van politie, Ro ger Leonard, heeft een schoonheids- wedstrijcF-verboden, welke Donder- a.s. zou worden gehouden, waarbij twee meisjes elkander de titel van „Miss France" zou betwisten. „Jonge Franse vrouwen", aldus Leonard in zijn bekendmaking van het verbod, „behoren te leren hoe zij uitstekende huisvrouwen wor den. Hun levensdoel behoort niet te zijn het verkrijgen van de titel van schoonheidskoningin." De Arabische Liga cn de Aziatische conferentie De secretaris-generaal van* de Arabische Liga, Azzam Pasja, heeft heden aan de ambassadeur van In dia in Egypte, dr. Said Hoessain, medegedeeld, dat de Arabische sta ten de uitnodiging van Pandit Neh ru, voor de conferentie over Indo nesië zullen aanvaarden. Azzam Pasja zeide, dat de Ara- oische staten gaarne hun aandeel nullen hebben in de pogingen van de conferentie om te komen tot een oplossing van het Indonesische pro- oleem. Vijf Franse kardinalen, de aarts bisschoppen van Parijs, Lyon, Tou- .ouse, Rennes en Rijssel, hebben een protest ingediend bij de Hon gaarse gezant te Parijs, graaf Mi- jhael Karolyi, tegen de arrestatie van de Hongaarse primaat, kardi naal Josef Mindszey en om zijn vrij- ating verzocht. De wetgevende vergadering van India heeft een ontwerp-grondwet goedgekeurd, welke voorziet in de nvoering van een twee Kamerstel- ;el. De beide Kamers zullen „de :aad der staten" en de „volkska mer" heten. SPORT VOETBAL K.N.V.B. 3e klasse E De stand luidt thans: Meto 12 8 2 2 24—12 18 Steenbergen 14 7 3 4 25—21 17 RKFC 12 5 6 1 34-26 16 Odi-o 10 5 3 2 33—21 13 Zierikzee 11 5 3 3 24-21 13 MOC 10 5 1 4 24—12 11 Nw. Borgvl. 13 3 4 6 24—36 10 RCS 12 3 3 6 26—31 9 Zeel and ja 13 3 3 7 28—34 9 Ro'bur 11 2 3 6 18—35 7 Yerseke 10 2 1 7 23-34 5 SCHAKEN Het schaaktournooi te New York Het schaaktournooi va:n de Man hattan Chess te New York, waaraan o-a. -d-e Nederlanders Euwe ein Kra mer deelnamen, is geëindigd. Overwinnaar iw'erd Ruben Fine. Euwe deelde met Pilnick de 3e en 4e plaats en Kramer de 5e en 6e met Horowitz. De eindstand luidt: 1. Fine 8 pun- -ten; 2. Najdorf 61/2 punt; 3 en 4 Euwe en Pilnick, heide met 5 pun ten; 5 en 6 Kramer en Horowitz heide met 41/2 punt; 7 en 8 Bis- quire en Kashdam, beide 4 punten; 9. Denker 2 punten; 10 Steiner 11/2 punt. j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1949 | | pagina 3