Verschuift uw electriciteitsverbruik STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE MEERKERK KERSTFEEST 1948 Gemeenteraad Stavenisse De Veiligheidsraad opnieuw bijeen Woudenberg krijgt levenslang Er zullen vele mensen zijn, .die het moeilijk hebben met Kerstmis 1948. Het vredesfeest, het feest van de Vredevorst valt in een fij.d, die ver vuld is van rumoer, van krijgsge weld, van harde woorden, vay scherpe tegenstellingen, van plat vloerse materialistische doctrines en paradegedreun, van -revoluties, broe dertwisten en felle haatuitbarstiin- gen. Men schudt het moede hoofd; ide mensen leren het nooit en het vrede op aarde wordt tot eeï wrange en "bittere ironie, die doet schokschouderen over het bevend refrein in Efratha's velden.... in mensen een welbehagen. De rode feestwijn en het flakkerend licht aan duizenden kerstbomen maken hier niets goed. De schrijnende te genstelling 'blijft bestaan en met wat sentimentaliteit rond een ar moedige voederbak en een handvol Wijzen uit het Oosten, die niet wis ten van onze plat-materialistische filosofieën, van ideologische haat- prediking en technische „bescha ving" komt de mens er ook met het Kerstfeest van dit jaar er niet, rl oeh en dat is de onverganke lijke waarde van het vredesfeest behoeft er hooit twijfel te bestaan an de zin van het Kerstgebeuren. De uitwendige omstandigheden doen aan het oprecht beievan en diep d oer voelen ervan zo uitermate wei nig af of toe. Men behoeft in dit opzicht het sobere bijbelverhaal maar te plaatsen tegen ide achter grond van het toenmalige leven, van de toenmalige maatschappij. Het wfts feitelijk geen zier beter 'dan thans. Er waren wiel knielende Her ders en Wijzen uit 'het Oosten, maar er was ook een Romeinse super staat, roet ide dictator Augustus en de zwetser Herodes, die een mas sale kinder,sl ach ting organiseerde^ alleen maar omdat hij zich 'bedreigd voelde. Er waren farizeën, die zich hadden vast gebeten in hun eigen godsdienstig fanatisme en de ar moede vami de stal heeft de mees- stens van het penseel doo.r alle eeuwen iwel onftr.oerd m schone taferelen geschonken, maar feitelijk was die armoede, die schamelheid en nederigheid toch maar het on weerlegbaar bewüjis, 'dat de liefde, de opoffering en de zelfverlooche ning altijd maar een klein plaatsje in de wereld gehad hebben. Een eenvoudige stal en meer niet. Wie dus alleen 'bij de uitwendige om standigheden blijft stilstaan, die wacht op de aardse vrede, op .«gun stige omstandigheden" om Kerst feest te vieren, zal het nooit ten volle ervaren. Er is beter Kerst feest gevierd in cellen en in kam pen, door soldaten op wacht en mensen in eenzaamheid, dan in de helverlichte zalen, met kroonluch ters, ruisende zijde en champagne. De goedheid des leven,s, die zich Directeur van de P.E Z M. overleden In de leeftijd van bijna 63 jaar is te Middelburg overleden de heer J. Slooves, directeur van de Provin ciale Zeeuwse Electriciteits-Maat- schappij. De heer Slooves werd op 26 Dee. 1885 te Winkel (N.H.) geboren. In 1910 kwam hij in dienst bij de oude Vlissingse Tramweg Maatschappij, bij welk bedrijf hij in Augustus 1914 als waarnemend directeur werd aan gesteld, tot in Augustus 1918 zijn benoeming tot directeur volgde. Met ingang van 1 Januari 1929 werd de heer Slooves directeur van de mid dengroep van de P.Z.E.M., toen het oude Tramwegbedrijf werd, overge nomen Toen 1 Juni 1936 de heer Streefkerk op wachtgeld werd ge steld, volgde de benoeming van de heer Slooves tot directeur van de P.Z.E.M. in .ide warmte en intimiteit mani festeert, mogen met dankbaarheid genoten worden, beslissend vooreen' geslaagde" Kerst zijn ze niet. Bij het Kerstfeest gaat het om de „vre de des harten", .die alle verstand te boven gaat, maar waarvan de politici en wijzen van vandaag Wel- licht weinig hebben begrepen. De vrede van Kerstmis ziet op een vrede tussen God .en mens, mogelijk gemaakt door de Zoon des mensen, die als een hulpeloos wicht te Beth lehem geboren, zijn bbetegang door bet leven ging, predikende en wel doendeen stierf aain een Kruis. Er is niets menselijks groots aan, niets wat aan pompeuziteit of uiter-. lijk vertoon herinnert. Hot is een diep-tragisehe geschiedenis, maar de liefde bloeit er in, een eeuwige, een Goddelijke liefde, die in vroe ge eeuwen voorzegd in de Kerst nacht openbioeit en alle harten vervullen gaat, die worden openge zet om te ontvangen. Zo diep, God, zijt G'in 't vlees gedaald^ zo. diep, zo. diep om mij .en ziet, Heer, beeft mijn lief te niet in 't kleinste reeds gefaald? ZIERIKZEE. Woensdagmiddag hield de Vereniging van Burgemeesters eft Secretarissan op Scho uwen-Du ive- lamd een vergadering, waarbij ook de heren A. L. S. Lockefeer, lid van Ged. Staten, G. J. de Jongs, directeur van de Provinciale Stoom- bootdiensten in Zeeland eft Dr. H. J. vain Zuijlen, directeur van de R.T.M. aanwezig waren. De ver gadering. die meer 'het karakter droeg van een „verkeersconferentie" stoiad onder leiding van burgemees ter Söhuurbeque Boeije en had ten doel meer aansluitende verbindin gen te bevorderen tussen tram-, boot-, bus- en treinverkeer, voor namelijk wat de verbindingen met de B.B.A. inaar Roosendaal en met de Provinciale Boot naar Goes be treft. Uitvoerig werd hierover van gedachten gewisseld. Besloten werd.' tot de Ned. Spioorwiegan het ver zoek te richten, om de dienstrege ling van de R.T.M- in het spoor boekje op te nemen. Ook zal gepro beerd worden, ingaande Mei 1949, een boot om 7.40 uit Zierikzee te laten vertrekken, teneinde ©em goe de verbinding met Zuid-Bevel and, en Walcheren te verkrijgen. Het ligt in de bedoeling half Januari de eerste 'nieuwe® Diesellocomotief van de R.T.M. op Schouwen-Du i vel and in te zetten. NIEUWERKERK. Dinsdagavond werd in „Rehoboth" door de Hem Vrouwen- en Mcisjesvereniiging een. Kerst wijding gehouden. De zaal was stampvol. De leidster, Mevr. Wes terhof, sprak het openingswoord, waarna de liturgie, speciaal voor deze avond samengesteld, werd, be gonnen. Verder werden een paar Kerstverhalen geiezaa en door een paar dames enige liederen gezon gen. Ontroerend mooi was het vers van Mej. Radewalt-v. d. Berge. Het tablea „Stillle Nacht" werd door de meisj.es keurig uitgebeeld. De Kerstboom en de tafels waren een voudig doch smaakvol versierd1. Tussendoor werden versnaperingen rondgediend. De zieken en ook zij die momenteel in het ziekenhuis verpleegd worden, ontvingen ©en Kerstmamdje. Met gebed werd deze mooie wijdingsdienst door Mevr. Westerhof gesloten. (SIRJANSLAND. W oensdagavond hield de meisjesviereniging, onder leiding van mej. va,n Dienst een Kerstavond ia de Kerk alhier. Ieder lid kon twee meisjes medebrengen, zodat velen aanwezig waren. Na de gebruikelijke opening werd begon nen met de vertolking van de Kerstgeschiedenis in de vorm van een cantate, die keurig werd uit gevoerd. Het programma werd af gewisseld met passende voordrach ten en een door het meisjes verbond, uitgeschreven Kerstspel: „Hij is ge. komen", dat goed werd1 weergege ven. Aan het, einde van de avoiudl reikte mej. van Dienst aan ieder lid een souvenir uit, vervaardigd door het bestuur der meisjesviereni ging. Na een dankwoord tot die aan wezigen volgde, sluiting met dank gebed. BRUINISSE. De Ned. Hervi. Vrou- wenvier. „Helpt Elkander" alhier hield Dinsdag ©en Kerstwijdings- avond. Aan de hanid van een Kerst- liturgie werd de geboorte van de Zaligmaker herdacht. Vele leden droegen bovendien ©en toepasselijk gedicht of een stukje proza voor en zodoende werd de leden earn ■avond geboden, de vereniging waar dig. ST .-PHJLIPSLAND. Dinsdagmiddag vond in de smederij van dhr. L'. Roozemond ©em hevige ontploffing 'plaats. De zoon, dhr. Abr. Rooze mond, was bezig met het solderen van, een benzinetank met een in houd van 500 liter, die onmiddellijk ontplofte. De ontstane brand kom gelukkig snel worden geblust. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Allen kwamen met de sdhrik vrij. SCKERPENISSE. Dinsdagavond jl. werd er door het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk een vergadering gehouden, waarbij een verkiezing werd gehouden voor ouderling en diaken. Aftredend waren respi. J. H. Hage en A. L. G. van Doorn. Dhr. J. H. Hage werd tot ouderling herkozen terwijl ook dhr. A. L. G. van Doorn ,na herstemming tot dia- kam werd herkozen. Beiden naman hun herbenoeming aain, waarna de vergadering werd gesloten. Vorige week kwam de voltallige gemeenteraad tijeen, onder voorzit terschap van burgemeester L. Ver burg. Voor de hei-beplanting is door het ministerie van financiën een renteloos voorschot verleend vian- f 1075. Na discussie wordteen nieuwe baldadigh eidsveror,darting aangenomen. De Raad betuigt ad- 'hheasie aan een schrijven van de vereniging van burgemeesters en wethouders, waarin wordt verzocht medewerking te verlenen tod de uit voering van een iindustrialjsatieipiafni vpor het eiland Tholen, in ver band met de .periodieke werkeloos heid. De stichting van een vlasfa briek zou de overweging waard zijin. De bewoners van Het Bos hebben een verzoek ingediend om over te gaan tot het verbeteren van de bestrating ter plaatse. Breedvoerig wordt over deze kwestie gediscus sieerd. Voorlopig Werd de toezeg ging gedaan, dat een zich aldaar bevindend© put zal worden gedempt Hierna komt in behandeling een brief van de Verkeersinspectie Zee land, waarin advies wordt gevraagd over een Zomdagsbusdienst op Tho len. B. en W. hebben aan dit schrij ven een voorstel vastgeknoopt, te repliceren, dat een dergelijke bus dienst niet noodzakelijk wordt ge- adht. Da busdienst schijnt leehter reeds te zijn ingesteld, waarom die Australië verzoekt vrijlating van de Republikeinse leiders Half elf Donderdagvoormiddag werd het debat over Indonesië ia de Veiligheidsraad hervat. De Chi nese afgevaardigde kon zich niet verenigen met het Nederl. stand punt en stelde zich achter de door Amerika ingediende resolutie. Hoe wel de Chinese afgevaardigde er niet aan twijfelde dat de Republiek fouten heeft gemaakt en schuldig is aan provocaties, meende hij dat een verschil van mening nooit wordt overbrugd door machtsmiddelen. De Australische afgevaardigde oordeelde de Nederlandse actie een directe uitdaging" van de Veilig heidsraad, die hij wel competent acht in de gerezen kwestie, pij wilde Nederland royeren als lid van de U.N.O. en de resolutie van de Ver. Staten, welke hij te slap vond, aan vullen met de eis tot vrijlating van de gevangen genomen Republikein se leiders. Tot drie uur Donderdag middag werd de zitting verdaagd. 24 Dec. Zon op 8.47, onder 16.32. Maan op 1.38, onder 13.07. 25 Ded. Zon op 8.48, onder 16.33. Maan op 3.02, onder 13.20. 26 Dec. Zon op 8.48, onder 16.33. Maan op 4.27, onder 13.37. jaquiaoaa OS ubbpj aAvnaqq HOOGWATER TE ZIERIKZEE over de maand December 27. 0.28 v.m. 12.51 n.m. 28. 1.31 v.m. 13.50 n.m. 29. 2.25 v.m. 14.45 n.m. 30. 3.14 v.m. 15.33 n.m. 31. 4.01 v.m. 16.17 n.m. Het Amsterdams© Bijzondere Ge rechts',hot (heeft H. J. Woudenberg tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. De procureur-fiscaal had1 d© doodstraf .geëist. Zondag 2de Kerstdag op het sportpark, aanvang 2.15 uur heer Hage zich. buiten de kwestie houden wil. De heer Potappel aicht ©en busdienst oipi Zondag niet nood zakelijk. De stemmen over bet voor stel staken, zodat ©r nader opi te rug gekomen zal worden. De be groting 1947 wordt gewijzigd, zo danig dat 'het tekort van f 13000 wordt teruggebracht op f 3500. Bij de post huur schrijfmachine uitgetrokken op f 140, informeert de beer Tazelaar naar de gebrui ker. De burgemeester blijkt van de ze machine gebruik te maken. De heer T. dringt aan op het kopen.' van een machine, waartegen geeft bezwaren bestaan. De begroting 1949 wordt aangeboden. Zij sluit in ontvang en uitgaaf met ©etn be drag van f 99.555,54. In de raad van aandeelhouders der N.V. Waterleiding Mij. Tholent wordt benoemd wethouder Potapipél Bij de rondvraag vestigt die beeï- van Bever,Tn de aandacht op die verzakte riolering langs Stavenisse- weg en Kaai. De voorzitter zal hier aandacht aan besteden. Na ©en op merking over de heffing van op sla,grachten aan d© haven, volgt sluiting. ONDERWIJS Aan de Universiteit te Amster dam slaagde voor het candidaats- examen Sociale Geografie, de heer S. Gerber te Eikerzee. Ingezonden mededeling P.Z.E.M blijft zo veel mogelijk uit de uren 7 tot 9 11 tot 12; 16 tot 18 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2