STAD EN PROVINCIE CALVEs Strijd om nylons RECHTZAKEN LAATSTE WAARSCHUWING! Br gaat niets boven RADIO-PROGRAMMA KERKNIEUWS Een vechtpartij oip het Rembranidt- plein te Amsterdam heeft de poli tie en de douanerecherche ie staat gesteld een Belgische man en vrouw, die samen met een Engelsman ny lonkousen. smokkelden te arreste ren. 'Zij waren in het bezit van 700 paar nylonkousen. Zij vielen in handen van een vijftal bekienidie Am sterdamse „slingeraars", luisterend naar de schone namen „Willy"-. „Schele Rinus", „de IJmuidenaar", de „Dollarkoning" en „Zwarte Lon tje". Na enig onderhandelen was man het eens geworden over ida prijs f 6300, doöh torn de zaak zijn beslag zou krijger bleken de kousen, die zolang in de ikeoken van het café waar de zaak werd afgehandeM, neergelegd wanen, verdwenen. De politie, die gewaarschuwd was voor de vechtpartij waarin het „za ken doen" ontaardde, kon aanvanke lijk niet ingrijpen, maar twee agen ten hielden de vreemdelingen later iin hun auto's aan. Een onderzoek in hun hotel bracht aan het licht, dat zij in het bezit waren van een aan zienlijk bedrag aan deviezen. Bo vendien kwamen uit een geheim j bergplaats itn een der autoi's nog 40 paar inylonkousan te voorschijn. De zevenhonderd verdwenen pa ren zijn nog iniet te voorschijn ge komen. De politie veronderstelt, dat zij inmiddels wel weer doorver kocht zijn. BURGH. Naar wij vernemen zijn de plannen voor de ontwatering van de polder Burgh en Westland ge reed gekomen en schijnt het in de bedoeling te liggen, deze in een spoedig te houden vergadering der ingelanden, te behandelen. Voor zo ver wij kunnen nagaan, schijnt het in de bedoeling te liggen 't peil zeer sterk te verlagen, hetgeen voor die percelen, die langs de binnenkant der duinen gelegen zijn, wel eens minder gunstige gevolgen zou kun nen hebben, daar deze daardoor te veel water zullen verliezen, waar van een minder goede groei der ge wassen het gevolg zou kunnen zijn. fl J I Ruwe huid, Schral 1 PUROL verzacht en e lippen, aeneest 1 HAAMSTEDE. In verband met de ontwateringsplannen zowel van de polder Schouwen als van de polder Burgh en Westland, waarvan door verschillende land- en tuinbouwers nadelige gevolgen worden verwacht voor Westelijk Schouwen, hebben enkele vooraanstaande personen op land- en tuinbouwgebied contact ge zocht met de Rijkstuinbouwconsu- lent. die zijn volle medewerking in deze heeft toegezegd en bereids stappen heeft ondernomen om de eventuele nadelen van de ontwate ring te bestuderen.- Ook zal, ver nemen wij, zeer binnenkort een ver- Bijzondere Politierechter te Tholen Zitting van 30 November J. B. te Tholen had een varken geslacht zonder vergunning. De off. vond het een ernstig feit en eiste een boete van f 50 sub. 25 dagen en een voorwaardelijke straf van 3 we ken met een proeftijd van 3 jaar. Na verdediging werd hij veroor deeld tot een geldboete van f 25 sub. 10 dagen en een voorwaardelijke straf van 3 weken met een proeftijd van 3 jaar. M. P. L. F., bakker te Tholen, had 38 weken te hoog loon betaald aan zijn knecht. De off. eiste een boete van 38 X f 2 of 38 X 2 dagen. Uitspraak vonnis was 38 x f 1 boete subs. 38 X 1 dag. J. O. te Tholen had een uurloon betaald van 70 ct., terwijl het moest zijn 64 en 68 ct. De off. eiste 4 X f 7 boete of 4 x 3 dagen. Uitspraak idem. M. D. A. G. te Scherpenisse had een varken aangehouden zonder vergunning. De off. eiste een boete van f 100. mede om het feit dat verd. het varken nog heeft mogen leveren. Hij werd overeenkomstig de eis veroordeeld. J. C. G. te Oud-Vossemeer had vlees zonder bon gekocht. Hij kreeg na een eis van f 25 boete subs. 15 dagen, een boete van f 15 subs. 10 dagen. C. S. te St.-Annaland had Duijzer een slag gegeven. Verd. bekende het feit, maar D. had hem beledi gende woorden toegevoegd. De off. eiste een boete van f 25 subs. 15 dagen; S. werd dienovereenkomstig veroordeeld. G. H. P. te St.-Maartensdijk moest terecht staan omdat hij tweemaal het deviezenbesluit had overtreden. Deze zaak had een lange behande ling. Wanneer P. niet nodig geweest was in zijn bedrijf, had men hem niet losgelaten. De off. eiste een boete van f 12000 subs. 10 maan den en een voorwaardelijke gevan genisstraf van 3 maanden, met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger Mr. Kuypers stond stil bij de ten lastelegging en meende dat voor beide feiten vrijspraak moet volgen. De off. veranderde na het pleidooi zijn eis en wel voor het eerste feit eiste hij een boete van f 12000 subs. 10 maanden en voor het tweede feit een voorwaardelijke hechtenis van 3 maanden, met een proeftijd van 3 jaar. De Politierechter zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. Tegen M. v. V. te Oud-Vossemeer werd verstek verleend. Na getuigen verhoor werd hij wegens het slaan van L. Slager overeenkomstig de eis van de off. veroordeeld tot een boete van f 50 subs. 20 dagen. D. v. D. te Oud-Vossemeer had een militair een slag met een stuk hout gegeven. Verd. bekende het maar zeide zo gehandeld te hebben omdat hij bedreigd werd. De off. eiste een boete van f 10 subs. 4 dagen; v. D. werd overeenkomstig de eis veroordeeld. F. A. B. te St.-Maartensdijk had te hoog loon uitbetaald. Hij kreeg overeenkomstig de eis van de qff. een boete van f 40 subs. 40 dagen. C. Lv. D. te Stavenisse was in hoger beroep gekomen van een von nis van de Tuchtrechter voor de Prijzen, waarvan hij een boete had gekregen van f 750. Verdediger in deze zaak was Mr. van Ginneken te Bergen op Zoom. De off. eiste een boete van f 25; v. D. werd over eenkomstig deze eis veroordeeld. J. M. te St.-Annaland was ook in hoger beroep gekomen van een von nis van de Tuchtrechter voor de Prijzen. Hij had een boete gehad van f 25, omdat hij te weinig pata tes frites voor een kwartje had af geleverd. In deze zaak werden ge tuigen gehoord. Verdediger was ook Mr. van Ginneken. De off. eiste be vestiging van het vonnis en wel f 25 boete. Na het pleidooi van de ver dediger zeide de politierechter dat het feit niet overtuigend bewezen was, vernietigde het vonnis van de tuchtrechter en sprak verd. vrij;. De zitting werd gesehorst tot be handeling van enkele andere zaken met gesloten deuren. Na heropening kwam voor de groene tafel C. v. D. te St.-Anna land, die P. de Jonge in het café Gaakeer met een krukje had ge slagen. Na getuige-verhoor werd v. D. overeenkomstig de eis van de off. veroordeeld tot een boete van f 50 subs. 20 dagen. D .M. B. te Poortvliet had verzet tegen de politie gepleegd en had anderen opgeruid. De off. achtte dit een zeer ernstig feit en eiste dan ook een gevangenisstraf van 10 da gen. B. werd overeenkomstig de eis veroordeeld. H. L. N. te Poortvliet had ook opzettelijk aangezet tot geweldple ging. Verd. ontkende dit, want hij was daar niet bij geweest. In deze zaak werden als getuige gehoord D. J. Gebraad en zijn vrouw, die zei den dat N. gezegd had dat de boel maar eens door elkaar geslagen moest worden. De off. achtte het ten laste gelegde bewezen en achtte het het feit nog ernstiger dan het vo rige en eiste een gevangenisstraf van 15 dagen. De politierechter ver- Ingezonden mededeling Nog is het tijd om voor Uw binders een privé-olitant te bestellen! De twee unieke boeken over het Olifantje Babar werden een wereldsucces en brengen ook Uw kind in verrukking. Deze mooiste St. Nicolaas-sur- prise levert Uw boekhandelaar U gaarne a 1.95 gadering worden gehouden, waar alle belanghebbenden, benevens de gemeentebesturen uit het Westelijk deel van Schouwen, zullen worden uitgenodigd. Ingezonden mededeling PUDDING CUSTARD-MAIZENA CP 16-027 oordeelde N. tot een gevangenisstraf van 2 weken. Als laatste verschenen M. J. I., G. A. S., W. M. v. N. en D. M. B„ allen te Poortvliet. Getuige was wachtmeester Lindhout. Zij gaven geen gehoor aan het bevel van de politie om zich te verwijderen, maar hadden de boel op stelten gezet .Zij werden allen overeenkomstig de eis veroordeeld tot een boete van f 40 sub. 20 dagen en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 1 week, met een proeftijd van 2 jaar. Zitting Kantonrechter-plaatsvervan- ger te Zierikzee (Tribunaalzaken) 30 November De volgende zaak werd behandeld: W. J. K„ in leven aannemer te Noordgouwe, overleden 9 November 1943, ten deze vertegenwoordigd door zijn bijzonder vertegenwoor diger, Mr. J. A. P. M. van Hasselt te Bergen op Zoom, was lid geweest van de N.S.B., het Economisch Front en de Nederlandse S.S. (later ge naamd Germaanse S.S. in Neder land), had Winterhulp Nederland en de Nederlandse Ambulance naar het Oostfront geldelijk gesteund en had hulp verleend aan de vijand door gedurende de jaren 1941 tot November 1943 bouwwerken uit te voeren of te doen uitvoeren voor de Duitse Weermacht, waardoor hij financiële winst had gemaakt. Als getuige-deskundige werd ge hoord de heer H. G. Fermin, cor respondent (voorheen secretaris) te Zierikzee, van het Nederlands Be heersinstituut. Deze gaf uitvoerige inlichtingen inzake de nalatenschap en het vermogen van beklaagde en verzocht onder beheerstelling van de nalatenschap. Mr. van Hasselt verklaarde de tenlastelegging als juist te erkennen maar wees op de moeilijke omstan digheden van de weduwe, die onder dokter's behandeling is, twee zwakke kinderen heeft en een ziekelijke tante verzorgt. In een brief schrijft zij o.a. dat haar man niet van oor- logswerk hield, maar goed hout voor de ziekenhuisbouw reserveerde. Zij erkent de fout dat zij na de dood van haar man heeft doorgewerkt, doch dat was om de werklieden uit Duitsland te houden. Daar haar in 1947 reeds een verbeurdverkla ring van f 50.000 is opgelegd en aan belastingen nog veel betaald moet worden, vroeg Mr. van Hasselt oplegging van een kleine geldboete, naast een principiële uitspraak dat K. fout is geweest. Wat de onder- beheerstelling betreft, achtte spr. geen wettelijk motief aanwezig, ter wijl het feit dat de weduwe de zaak Vrijdag 3 December. HILVERSUM I, 301 M- 7 nieuws; 7.15 gymin.; 7,30 igram.; 8 nieuws8.15 gram.; 8,50 voor de huisvroiuw; 9 gram.; 10 morgenwij ding 10.20 :gram.; 10.30 voor ide vrouw; 10.45 piano; 11.05 voordracht 11.15 gram.; 12 Zuid-Amerikaans or kest; 12.30 weerpraatje; 12.33 sport- praatje; 12.45 piano1; 1 nieuws; 1.15 gram.; 1,20 promenade-orkest; 2 kookkunst; 2.20 omroepkamerorkest 3 boekenschouw; 3.20 omroepkamer orkest; 4 orgel; 4.30 tussen twaalt en zestien; 5 filmland presenteert; 5.20 wij en de muziek; 6 mieulws; 6.15 Vara feliciteert; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 denk om de bociht 7.15 aoeordeola; 7.30 lezing; 7,59 tien voor acht; 8 nieuws; 8.05 piano 8.30 cursus9 men vraagt9.30 hoorspel; 10 buitenlands weekover zicht; 10.15 swing and sweet; 10.40 vandaag; 10.45 avoinidwijding11 nieuws; 11.15—12 symphonisch con cert. HILVERSUM II, 415 en 245 M- 7 nieuws; 7.15 Te Deum Laudamus; 7.45 woord voor de dag; 8 nieu'wis; 8.15 en nu aan het werjk',; 9 gram;; 9.15 voor de jonge zieken; 9 30 wa terstanden; 9.35 gram.; 10.15 hobo- kwartet; 10.30 morgendienst; 11 werken voor strijkorkest; 11.30 gram.; 12 de „Cosmopolitans"; 12.30 weeroverzieht12.33 Metropiole-or- kest; 1 nieuws; 1.15 vrij- en blij; 1.45 gram.; 2.20 van oude en nieu we schrijvers; 2.40 gram.; 3,35 om roep) a caipellakoor; 4 adventsvoor- dracht; 4.20 gram.; 4.40 koperkwar tet; 5 Sinterklaas „goed-heilig man'" 5.15 nieuwe aanwiinsten v. d. disco theek; 5.30 populaire orgelbespeling; 6 violoncel; 6.30 causerie; 6.45 geestelijke liedieren; 7 nieuws; 7.15 steun wettig gezag; 7.30 actueel geluid; 7.45 C.W.V. kwartier; 8 nieuws; 8.05 programma-proloog; 8.15 N.C.R.V.-kWartet; 8.30 hoor spel; 9.20 omroeporkest; 10 gesprek ken voor ide N.C.R.V.-microfoon 10.30 gram.; 10.45 avond overden king; 11 nieuws; 11.15 gram.; 11.15 12 gram. Geref. Kerk Aangenomen naar Nieuwerkerk (als lerend ouderling): de heer A. Vreugdenhil te Rotterdam. Volgens h®t officiële Amerikaan se blad Neue Zeitung werken 250 duizend Duitse krijgsgevangenen in wapenfabrieken in Rusland. Zij zou den werken in tanikfabrieken en te Gorki en Sjaljoeping en in de grote staalbedrijven van MagnetogoTsk, hetgeen ia strijd is met de Haagse conventie. De burgemeester van Harderwijk heeft in de jongste raadsvergadte- -ing medegedeeld dat de toegang tot de Zuid-Oostpolder te Harder wijk zal komen. Een spoorwegsta tion zal verrijzen op> een terrein ten Noorden van 'de tegenwoordige spoorwegovergang. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ f 10.000no. 14506. f 1000: nos. 2533, 3797, 4501,10251, 14399, 16490, 17530. wil verkopen, zulks ook niet recht vaardigt. Uitspraak doende achtte de kan- tonrechter-plaatsverv. geen termen aanwezig om de nalatenschap onder beheer te stellen en vorderde hij verbeurdverklaring van een bedrag ad f 3000 uit de nalatenschap.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2