MORRIS m Op de „kleine" bon Gemeenteraad Brouwershaven Vreemde ontploffing DE UIENEXPORT KERKNIEUWS SPORT Ingezonden mededeling *0.ok de Morris Minor komt nu spoedig. 4-5 persoons fl 385 0. Imperia] SIX in Januari leverbaar fl 6760. ALLEEN-IMPORT VOOR NEDERLAND. I J. MOLENAARS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. AMEKSFOORT TEL. K 3490-4341 AGENTEN DOOR HET HELE LAND I 1 i 1 I 1 I 1 I z&m, m'jz xes) v. Reserves: Bijl (Fijenoord), Steenbergen (SVV), Schenk (Spar ta) en Hoek (Feijenoord). Geen competitiewedstrijden op 21 November In verband met de interlandwed strijd België-Nederland zijn voor a.s. Zondag geen competitiewedstrijden voor District IV en de afdeling Zee land van de K.N.V.B. vastgesteld. De wedstrijd tussen de Schouwen- Duivelandse jeugdelftallen vindt Za terdagmiddag in 't sportpark „Ban- nink" te Zierikzee plaats. DAMMEN Damvereniging „Renesse Uitslagen 6e ronde. Afd. I: Boot- Brandenburg 1-1, Geleijnse-Steur 1-1 Verton-Goedbloed 1-1. Afd. II: C. Kostense-L. v. Felius 2-0, C. Kos- tense-Steinvoort 0-2, Dalebout-v. d. Werf 2-0. Om het Wereldkampioenschap Te Amsterdam is Zaterdagmiddag de strijd om het wereldkampioen schap dammen aangevangen. De we reldkampioen P. Ghestem (Frank rijk) bleek toch nog mee te spelen. De uitslag van de le ronde luidt: G. Post (N.-Afrika)-P. Ghestem 0-2; J. Demesmaecker (B.)-O. Verpoest (B.) 0-2; P. Roozenburg-D. v. d. Staay 2-0; H. Laros-R. C. Keiler 0-2; H. Chiland (Fr.)-G. Rostan (Zw.) 1-1; P. Pérot (Fr.) was vrij. BILJARTEN liep aan het eind der week de vraag van Frankrijk iets terug. In totaal werden door de kwekers te Bruinisse aan ide handelaren in di verse plaatsen afgeleverd 7095 ton nen mosselen, bestemd voor België, Frankrijk en die inleggefijen. Recht streeks naar Frankrijk gingen 505 zakken a 50 k.g., terwijl maar Enge land 350 zakken a 50 k.g. werden geëxporteerd. Proef beplanting Havenplein. Verbetering O.L. school. Secr.- penningm. B.A. benoemd. Woensdag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester C. Gast. Een lid was afwezig. Onder de ingekomen stukken be vindt zich ©en schrijven van het Staatsbosbeheer, waarin •wordt me degedeeld dat de beplanting viam het havenplein technisch niet mo gelijk is in verband met het zout gehalte van de grond. Na enige be spreking wordt besloten een proef te nemen. Een verzoek om adhaesie te betuigen aan het request tot ver plichte invoering van onderwijs in Esperanto op ide kweekscholen wordt voor kennisgeving aangeno men. Daarna wondt voorgelezen het rapport van de schoolarts. Blijkens ingekomen schrijven zullen Gedepu teerde Staten een bezoek brengen aan ide openbare lagere school al hier en verbetering 'diezer school bespreken. Zrh.&. wondt daarna be sloten tot vaststelling van een ver ordening op die heffing van gelden voor het verstrekken van inlichtin gen uit het bevolkimgs- en verblijfs register. Dan komt aan ide orde de benoeming van een secretaris- pieranimgmeestier van het Burgerlijk Armbestuur. Hiertoe wordt de heer M. Schilperoort met alg. st. be noemd. Met de Wijziging van ide jaarwedde-regeling voor secretaris sen en ontvangers in Zeeland wordt aocoord gegaan. Bijl ide rondvraag brengt Ide Voor zitter het overlijden van de ha- Ven- en marktmeester ter sprake. Met hem is een zeer verdienstelijk ambtenaar heengegaan. Ter tijdelij ke waarneming is de 2e gemeente werkman belast met het innen enz. der gelden, terwijl de administratie berust op de gemeentesecretarie. Naar aanleiding hiervan' wordt voorgesteld om dit pp deze manier te blijven doen. Na lenige discussie wordt besloten om deze zaak ma- der te bespreken in een vergade ring van B. en Wi- Nadat nog is ge sproken over de verlichting aan de Groene Dijk, ide alarmering bij hoog water en subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur, wordt de vergadering gesloten. De schippers Smit van het m.s. „Hollandia" Wemeldinge ien van Óeveren van het m.s. „Leendert" uit Papendrecht beleefden Donder dagavond met hun schepen in de Dordtse Kil nabij Dordrecht een eigenaardig avontuur. Nadat zij ligplaats hadden geko zen ongeveer ter hoogte van de autosloperij gingen zij, zoals ge bruikelijk is, bij elkaar een buur praatje maken. Te oingeveeT kwart vopr negen voelden zij plotseling een kleine schok en om 'kwart over negen herhaalde zich dat, doch. bei de keren bemerkten Zij, toen Zij gingen kijken, niets bijzonders. Toen schipper van Oeveren aan boord van zijn eigen schip terugkwam om ongeveer half elf bemerkte hij dat zijn schip zinkende was. Direct ging men toen aan het pompen, later kwiam ide pompboot „Ida" uit Hen drik Ida Ambacht te hulp zodat het gelukte de „Eeendert" boven Water te houden, nadat men het huisraad had overgebracht op de „Hollandia'' H'et schip iwerd naar Dordrecht ge sleept, 'waarbij bleek, dat juist 'bo ven de Waterlijn het m.s. „Leenderfc" door een explosie Wias getroffen. Een gat van plm. 20 c-m. middellijn vertoonde zich aan bakboord in bet achterruim. Het projectiel moet juist tussen ide beide schepen zijn ontploft, maar ide „Hollandia" be kwam geen schade. Men tast in het duister over de oorzaak. Wel is ter plaatse in de oorlog een mijnenveld geweest. Hoe iets der gelijks op een zo, drukke vaarweg als de Dordtse Kil drie jaar nadat de mijnen geveegd Zijin nog kan gebeuren, is een raadsel. De „Eeendert" wias geladen met aardappelen van Leeuwarden naar België, de „Hollandia" met turf van de Deelen naar Bruinisse. Overal opi het land, in de pak huizen en aan ide havens van de Zeeulwlse ien Zuid-Hollandse eilanden ziet men thans de mensen bezig met het verwerken van uien. Vqor het grootste deel betreft dit ide verzending naar Engeland, Idie 15 November begon, maar wie ide ex- portlijst van October nagaat staat toch verbaasd als hij ziet dat naar alle streken van de aardbol ons ZeeuWIse product wordt geëxpor teerd. De uienprijs bleef in de maand October vrij stabiel en de minimum prijs Werd vrijwel overal gehand haafd. Alleen telers die met ge weld wilden verkopen hebben soms met een iets mindere prijs genoegen genomen. De laatste Wieek was ier zelfs beslist (weinig aanbod ien liep de prijs op tojt 6 (cent per k.g. In totaal werden in October 14.660.000 k.g. uitgevoerd, waarvan naar Duitsland 9.749.000 k.g., naar Engeland 666.000 k.g., naar België 196.000 kjg., naar Tsjecho Slowakije 560.000 k.g., naar Egypte 38Q.000 k.g., naar Ceylon 83.300 k.g., naar Mal'akka 310.000 k.g., naar Yersey 25O0 k.g-, naar Israël 228.000 k.g-, naar Noorwegen 996.000 k.g., Oos tenrijk 450.000 k.g., West Inidië 282.000 k.g., Indonesië 14000 k.g., Afrika 41000 k.g., IJsland 35000 k.g., Duitsland (Russische zone) 22I8.000 k.g., Engels leger 322.000 k.g., Amerikaans leger 71000 k.g., Arabië 7500 k.g., Zwitserland 6000 k.g. 'en India 550 k.g. Met de hoeveelheden verzonden in Juli, Augustus en September Zijn thans in totaal ruim 29.000.000 k.g. geëxporteerd. Wanneer ide winter niet al te streng is, zodat de aflevering re gelmatig kan blijven doorgaan, is de kans groot dat aan het eind van het seizoen ide grote voorraden toch Wel zullen Zijn geruimd, daar Duits land ien Engeland in de komende maanden zeker nog wel ruim 120 millioen k.g. zullen nemen. ZONNEMAIRE. Ned. Hierv. Kerk. Kerkera ad en Kiescollege benoem den tot hulpprediker canldidiaat M. J. van Wijck te Zierikzee. NIEUWERKERK. Ger. Gemeente. Woensdagavond 7 uur Ds. Mallan van Bruinisse. BRUINISSE. Ned. Hery. Kerk. Bi] ide stemming voor twee notabelen Werden de beide aftredende heren Jacob Goudzwaard en W. van don, Berg-Beekman herkozen met respi. 27 en 26 stemmen. Een wild zwijn beeft een aan val gedaan op' een boerenarbeider in Nijeberkoop in Frieslands Zuid- Oosthoek. Met behulp van anderen is deze er in geslaagd het Zwijn te doden. De burgemeester van Amsterdam heeft het eerste rijdende postkan toor in gebruik gesteld, dat ina de hoofdstad 40 andere plaatsen in ons land zal bezoeken. Agent te RENESSE: W. Gilijamse VOETBAL Uitslagen van 14 November. 4e kl. F: Zundert-Halsteren 2-1; RSV-Hoe- ven 2-2; De Schutters-HSC '28 6-1; NSV-Kaaische Boys 1-1. 2e kl. B: HERO-RAC 1-1. Rotterdams elftal-Bondselftal 1-S De Zaterdag op het Spartaterrein te Rotterdam gespeelde wedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheids- beker; tussen het Rotterdams elftal en het voorlopige Nederlandse elf tal (Bondselftal), is in een overwin ning voor het Bondselftal geëindigd. Rotterdam nam de leiding door Brandes, doch even voor de rust maakte Appel gelijk. Na de rust raakten de Rotterdammers uitge speeld en Wilkes en Appel brachten de stand op 1-3. Het was een matige wedstrijd, waarin slechts Wilkes en Lenstra uitblonken. Het Nederlands elftal tegen België Het Nederlands elftal dat Zondag a.s. te Antwerpen tegen België uit komt is als volgt samengesteld: Van Raalte (Blauw Wit) d.; van Bun (MVV) en Schijvenaar (EDO) a.; Stoffelen (Ajax), Terlouw (DCV) en de Vroet (Feijenooord) m.;'1 Len- stra (Heerenveen), Rijvers (NAC), Roosenburg (Sneek), Wilkes (Xer xes) en Clavan (ADO) v. 'Reserves: Landman (Neptunus), Möhring (Enschede), van der Tuyn (HDVS) en Schaap ('t Goei). De wedstrijd zal geleid worden geleid door de Engelse scheidsrech ter Ling. Belgisch jeugdelftal- Nederlands jeugdelftal Als voorwedstrijd voor de wed strijd België-Nederland spelen de beide jeugdelftallen tegen elkaar. Nederland verschijnt voor deze ont moeting met: Gerberink (Enschede) d.; Meines (Frisia) en Huisman (Maurits) a.; van Rheenen (Zeist), Hendriks (Vitesse) en Verbeek (Sparta) m.; Vergouwen (Internos), Steenbergen (Feijenoord), Homan (DWV), Advokaat (Volewijckers) en Carlier (VW) v. Reserves: Kouwen- (Sparta), v. d. Oever (Stormvogels), Huegenin (VUC) en P. de Jong (Willem II). Antwerpen-Rotterdam Voor de a.s. Zaterdag te spelen ontmoeting Antwerpen-Rotterdam is het Rotterdams elftal als volgt sa mengesteld. v. d. Torre (Excelsior) d.; Everse (Neptunus) en v. d. Gaag (Coal) a.; Kan (SVV), Kroon (Fijenoord) en Koers (Xerxes) m.; Köneman (SVV), Rijshouwer (Xer xes), Brandes (Feijenoord), v. d. Korput (Feijenoord) en Seton (Xer- District Schouwen-Duiveland N.B.B. Uitslagen van de afgelopen week: VOE I-Concordia 2 0-8; Concordia 3-Entre Nous 2 6-2; Concordia 1- Haamstede 2 6-2; Renesse 1-Drei- schor 1 2-6; Dreischor 2-VOE 3 4-4; Entre Nous 1-Renesse 2 4-4. Het programma voor deze week luidt: Groep A. Dinsdag 16 Nov., Renesse 1-VOE 2; Donderdag 18 Nov., Haamstede 2-Dreischor 1. Groep B. Dinsdag 16 Nov., VOE 3- Concordia 2; Vrijdag 19 Nov., Drei schor 2-VOE 1. Groep C. Maandag 15 Nov., Dreischor 3-Concordia 3; Vrijdag 19 Nov., VOE 4-Concordia 3; Entre Nous 2-Dreischor 3. 2e Bridgedrive Hotel van Oppen De belangstelling voor de bridge drives blijkt zich niet in stijgende lijn te bewegen, want Zaterdag avond waren op de 2e Bridgedrive van dit seizoen (de le voor de wis selbeker) slechts 1 dame en 27 he ren aanwezig,die, na een kort wel komstwoord van de wedstrijdleider, die o.a. mededeelde dat de volgende drive op 11 December a.s. is vast gesteld, de strijd aan de 7 tafels aan vingen. De spelverdelingen waren aan weerszijden soms vrij moeilijk en er werd vrij veel down gespeeld. Slam werd een enkele maal ge maakt, doch niet geboden. Toen de uitslag bekend werd gemaakt bleek het wel gespannen te hebben, want in de even groep verschilden de nos. 2 en 3 een punt en de nos. 3 en 4 een halve punt en in de oneven groep de nos. 3 en 4 een halve punt, 4 en 5 anderhalve punt en 5 en 6 ook anderhalve punt. De prijzen, bestaande uit waarde bonnen, vielen ten deel aan: Oneven paren: le pr. de heren C. C. Unger en L. Canters met 95% p., 2e pr. de heren H. E. J. en J. Holty met 107 p.; Even paren: le pr. de heren N. v. d. Wolf en M. de Regt met 101% p., 2e pr. de heren J. Stevense (Re nesse) en M. Fokker (Burgh) met 105% p. Man heeft kuinnen vaststellen, "lat in ide goudmijn bij Blij'viooruitzicht in Zuiid-Afrika uranium voorkomt. De regering beeft bet onderzoek ga- leid. Zij heeft echter nog niet be sloten 'w'at men met de vondst gaat doen. Op' 2 September j.l. werd in de hal van het Apollofheater te 's-Gra- venhage een 2-jarig jongetje ge vonden, dat door de moeder, de 26-jarige Aagje de B. uit Rotter dam daar 'wias achtergelaten, omdat zij niet meer in ide levensbehoeften •van haar zoontje kom voorzien. De substituut officier van justitie bij' de arrondissementsrechtbank te 's- Gravemhage eiste 14 dagen geleden 1 jaar en drie maanden gevangenis straf tegen haar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3