STAD EN PROVINCIE VOOR DE JEUGD ADVERTENTIES ZIERIKZEE. Een klein maar dank baar publiek genoot Vrijdagavond in de Concertzaal van het optreden van de zangeres en declamatrioe, Georgette Hagedoorn, die, op uitno diging van de Zeeuwse Volksuniver siteit, dit seizoen weer in enkele plaatsen van Zeeland een liederen- avond geeft. Onder de titel „Hart en Kroon" bracht de kunstenares voor de pauze een aantal echt Hol landse liedjes, uit verschillende tij den en streken, die èn door die wijze van voordragen èn door de passen de costumering buitengewoon goed tot hun recht kwamen. De „Kroon" spande, wat het aantal betreft, hier de kroon, want het „Hart" bestond slechts uit twee verzetsliederen, waarin evenwel Mevr. Hagedoortn's deelamatietalenten ook op sublie me wijze tot uiting kwamen. Enke le meer van dit soort zouden ech ter zeker buitengewoon geappreci eerd zijn geworden! Na Ide pauze volgde een selectie uit liederen van ide laatste vijftig jaren onder de ti tel „Wat Nederland zong", gezon gen door onze bekende revue- en cabaretartisten als Speenhoff, Pi- suisse, Louis Davids, Fientje de la Mar e.a. Naast enkele oude beken den bevatte dit programmadeel eni ge minder vaak gehoorde nummers. Alle vielen ook zeer in de smaak, niet in het minst het Franse lied uit Mevr. Hageioorn's eigen reper toire. Het applaus aan het slot was vian die aard, dat een toegift volgde, ■waaraan de aanwezigen op, min of meer spontane wijze hun medewer king verleenden. De aangeboden bloemen vormden ook een welver diende hulde aan die kunstenares, die de goéde indruk van haar vo rig optreden ten volle bevestigde. Ook de pianist, de heer Pierre Ver- donck, verdient een woottl van hul de. Zijn begeleiding was voortreffe lijk en werkte in hoge mate mede aan het ten volle welslagen van het met zorg samengestelde, smaak volle programma. Met ingang vanl 1 Januari 1949 is benoemd tot Technisch 'ambtenaar biji de Waterleidingmij. „Gelderland" met standplaats Doetinchem, dhr. P. A. den Held, thans werktuig bouwkundig opzichter-tekenaar bij de N.V. Waterleidingmijl. „Schou wen en Duiveland'" te Zierikzee. BROUWERSHAVEN. Onze vroe gere dorpsgenoot, de heer H. P- Moelker Jr., slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het examen Gemeente-Financiën, eerste gedeelte. NOORDGOUWE. In de voor jaarsvergadering van de IJsclub „Noordgouwe" gaven de leden aan het bestuur opdracht te trachten «pp de «een of andere manier een gelegenheid te vinden, of te ma ken, waar de schaatsensport kan worden beoefend. Men (was van mening, dat, indien er een behoor lijke, niet te ongunstig gelegen baan was, er ter plaatse nog voldoende animo voor «de schaatssport zou zijn. Het bestuur kreeg de beschik king over het laag gelegen terrein „De Weel' bij de tramhalte. Het terrein is ten Noorden en Oost)- Noord-Oosten begrensd idoor die idijk, wat enige bescherming biedt tejgen de wind van die kant. Ten Zuiden werd een kade gemaakt, waaronder een buisleiding is aan gebracht, uitmondend in de Pol derwatergang. Bij flinke regenval pleegt hel polderwater hier sterk te stijgen, waardoor de verwachting gerechtigd is dat een groot deel van het ingesloten terrein, op z.g. „natuurlijke wijze" onder zal vloei en. Zodra de stijging van het pol— derwater overgaat in daling, wordt de buisleiding gesloten, waardoor het water op de baan kan worden gehouden. Mogelijk zal' nog wat moeten worden bij gepompt, doch dit is afhankelijk van de hoeveelheid regen die er valt. Het bestuur beeft goede hoop, op deze manier ©en sehaatsenbaan te hebben, waarop de liefhebbers bij voldoende vorst, hun hart kunnen opfbalen. Het spreekt vanzelf dat de geldmidae- len van de club hiervoor werden aangesproken, terwijl bij eventuele vorst ook nog enige onkosten ple gen te volgen. Het bestuur beeft zich beraden, en besloten over te gaan tot ledenwerfactie, speciaal onder de jongeren, terwijl voorts ide inning der contributie wat vroeger dan gewoonlijk zal plaats vinden. Het bestuur verwacht, nu bet met beperkte middelen lie ontvangen opdracht beeft uitgevoerd, van de zijde van het publiek verdere mede werking te verkrijgen, opdat het geen tot stand is gebracht, volledig zal kunnen worden benut. OOSTERLAND. Burg. stand over October. Geboren: 16. Willem J., z. (V. Chr. van der Hulls en M. Pi. Goudzwaard; 25. Johannes, z. v. W. Goudzwaard en P- Offermanis. Als levenloos aangegeven een kind van Chr. van der Hulle en M. P. Goudzwaard. Loop der bevolking. Ingekomen: 13. Wed. J. Geertse-Vaane en kin deren van Rotterdam; 21. Ej. J. Geene van Noordgouwe; 22. L. Blaak van Oud-Beijerland. BRUINISSE. De piostduivenhou- dersvereniging „De Bruse Trekker" hield Dionderdagavondi haar jaarver gadering in „Het Centrum". De ver gadering werd geopend door de voorzitter, de heer W. A- Jumelet, die zich verheugde in de bloei der verening. De secretaris, de beer du Cloo>, gaf in zijn jaarverslag een overzicht van het verenigingsjaar. Op bescheiden schaal, doch met veel succes werd deelgenomen aan de wedstrijldvluehten. De heer A- S. Ide Koning behaalde bet kampi- loemsehapi voor jonge duiven, de heer A- J. IJzelenberg deed hetzelfde met zijn oudere duiven. Het ver liespercentage was gering, vooral wanneer men dat vergelijkt met na burige clubs. Er werden 350 vaste voetringen uitgereikt, wat er op Wijst dat ruim 300 jonge duiven zijn gekweekt. Teneinde de duiven sport op ons dorp nog meer bekend heid te geven, zal een tentoonstel ling worden georganiseerd, Waarbij een keurmeester zal worden ge vraagd, de duiven ook in sehoon- heidsklassen onder te brengen. De' heer Jac. Stouten stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer A- J- IJze lenberg. De heren Du Cloo; en Maas werden als bestuurslid herkozen. De loogstcollecte in de Ger. Kerk bracht bijna f 800 op, te weten ruim f 567 voor de Kerk 'en ruim f 232 voor ide Diaconie. Het grondwerk voor de aanleg van de nieuwe Begraafplaats is bij onderhandse aanbesteding opge dragen aan de heer L. van Popering alhier. Reeds vele jaren, vanaf de tijld na de evacuatie werd gewacht op herstel van de steigers in de Vlueht- haven alhier. Voor de schippers was bet een grote last, dat de stei gers waren vernield en bet herstel was o.m- een vast punt op ,ide agenda van de ver. „Schuttevaer". Thains .is het eindelijk zover: de steigers worden vernieuwd en ver lengd. Aannemer van dit karwei is de firma Kelfkens uit Dordrecht. STAVENISSE. Dinsdag 9 Nov- werd in de bewaarschool, Idie ge heel bezet was, een Propaganda Kunst- en Filmavond gegeven, uit gaande van de Nederlandse Blinden- bond. Deze werd geopend door burgemeester Verburg, welke een woord van dank sprak tot Mej. Lemsom en haar helpsters en hoop te dat de aanwezigen niet gekomen waren uit nieuwsgierigheid maar uit belangstelling. Hierna trad als spreker dhr. Joih. van den Berg op. Medewerking Wierd verder verleend door de blinde solisten: Gusta van der Heyden (viool) en Joop Sleg- tenhorst (pianist), die met volle aandacht beluisterd werden en tel kens een hartelijk applaus oogstten. Dhr. Joh. van den Berg wist de avond verder met gedichten en hu mor te vullen. De voorzitter dankte Ide dames Lemsom, ide burgemeester, Dr. Bernhardi en de gebrs. van Prooyen vopr hun medewerking, waarna Ds. Sinke de bijeenkomst sloot. In deze gemeente is f 240, ingezameld voor 48 Niwin-Kerst- pakketten. In Ide maand October zijln op het secretarie alhier 39 slachtver- gunnipgan uitgereikt. De oogsteollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft f 583,70 opgebracht. Burg. stand over October. Overleden: 11. Camelis Dorst, 62 j., echtg. v. G. E. Quist; 29. Ber bers van Bevaren, 85 j., wed1, v. L. Moerland. Gehuwd: 29. Imam Ide Graaf, 44 j. en Lisseya J. Potappel, 45 j. 1 Lolop der bevolking. Vertrokken: Ja. Quaak naar Den Haag; M- Goe- degebuure iem gezin naar Wie rin ger meer; H. C- J. V- Zuien naar Breda. Ingekomen: M- M. Goodege- buure van Duivenldijke. RECHTZAKEN Rechtbank Middelburg. M. D. te Noordgouwe, thans ge detineerd, werd veroordeeld 'we gens onzedelijk gedrag tot 5 maan den gevangenisstraf inet aftrek voor- arrest en 7 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar met bijzondere voor waarden. SPORT Voetbal 14 November.. K.N.V.B. District IV. 2e klasse B. GoesAlliance 11; MiddelburgVlissingen 12; RBC— DOSKO 62; Hero1RAC uitge steld; InternosBreskeins 21. 3 e klasse E. ZierikzeeRCS 22; RoburODIO uitgesteld; Steenber genYerseke 51; METOZeelain- dia 2—0; RKFC—MOC 2—1. 4e klasse F. VESBurgh 42. Reserve 2e klasse D. TSC IIZie rikzee II 2—1; NAC III—DOSKO II 7—4. Afdeling Zeeland. Ie klasse C. SVOWK IZierikzee III33; Dreischor I—Schouwen I 81; Zonnemaire IBurgh II laatst genoemde niet opgekomen. 2e klasse C. Dreischor IISchou wen II 43; Zonnemaire IIBurgh III 10—0. SCHAKEN S.V. „Zierikzee" Voor de competitie van de 2e klasse B der Zeeuwsche Schaakbond wer den de volgende wedstrijden ge speeld: Zierikzee-Yerseke 6-4. Dr. J. J. Westendorp Boerma-L. Manneke 1-0; Dr. J. L. Braber-C. Vlaming 1-0; C. J. Coumou-A. Bos 1-0; A. J. van 't Leven-J. Blom 1-0; M. M. de Raat-A. C. Willemse 0-1; A. J. Stoutjesdijk-Dr. A. W. Ampt 1-0; O. Vleeshouwer-J. Glerum Vz-Vz R. Doornenbal-L. Grim Vz-Vz\ A. J. van Lavieren-A. den Hoed 0-1; M. Galjard-M. de Koeyer 0-1. Goes H-Zierikzee V/z-IYz, R. van Hemert-J. J. v. d. Ende 0-1; Y. W. Steenhuis-Dr. Westendorp Boerma 0-1; A. Corstanje-Dr. J. L. Braber 0-1; L. P. Pieterse-M. C. v. d. Hoek 0-1; L. Volkers-C. J. Cou- mou Vz-Vz\ F. T. Haak-A. J. van 't Leven. 0-1; W. v. Dullemen-O. Vleeshouwer 0-1; J. J. Bastmeijer- A. van Koten 0-1; G. Quakkelaar- A. Stoutjesdijk 1-0; W. Stevense-niet opgekomen 1-0. Voorts werden de volgende par tijen gespeeld voor de huishoude lijke clubcompetitie: le groep: A. v. d. Westen-Dr. Wes tendorp Boerma 0-1; M. C. v. d. Hoek-P. Wiebols Vz-Vz. 2e groep: M. Galjard-A. J. v. 't Le ven 0-1; A. v. Koten-A. P. Luijben 1-0; M. M. de Raat-A. Stoutjesdijk 1-0. x i r.i ZE HAD GELIJK. „Is mijnheer thuis?", vroeg iemaintd aan het dienstmeisje. „Nieen, mijnheer; hij is uitgegaan", antwoordde ze. „IMevrouiw dan?" i „Neen, mijnheer; mevrouw is ook uitgegaan." „Dan zai ik wachten en me za lang wannen bij Ide kachel, want 't is erg koud." „Dat zal niet gaan, mijnheer, de kachel is ook uitgegaan." HET MOEST. ,Jk vimld het aardig van je, Idat je zo stil op je stoel blijft zitten", sprak tante, die op visite was, te gen Liesje. „(Dat moet ik voor moe, tante." „Waarom, Liesje?"' „Omdat de zitting stuk is, tante!" RAADSELS. 1. Wat is het ongelukkigste dier? 2. Welk werk kan men het best biji donker zien? 3. Het heeft geen deuren of vem sters en ook geen deksel, maar het kan toch open gedaan wpr- den. Wat is dat? Antwoorden: ■jjooq uog g -jjjo^vunn^ -g •uouopispuM pui ;codp'uazmp usg Ingezonden door Riekje den Haan, Zierikzee. Verzorg ook eens je eigen hoekje, zoals Riek deed ©n zenid je werk daarvoor aan De Merelclub, p./a. Zierikzeese Nieuwsbod*, Zierikzee. Heden overleed, zacht en kalm, in het ziekenhuis te Noordgouwe. na een ge duldig gedragen lijden, onze innig geliefde en onver getelijke zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, C0RNELIS DE BIL. In de ouderdom van 60 jaar Dat hij ruste in vrede. Zijn diepbedroefde vrouw en kinderen Dreischor, Wed. S. de Bil-Telle. M. A. v. d. Maasde Bil. J. C. v. d. Maas. Corry. Zaltbommel. D. A. de Bil. M. de BilStehman. Groningen. A. D. de Bil. C. K. de Bil—v. d. Werve. Kees. Dreischor, 12 Nov. 1948. Heden overleed, na een smartelijk lijden, in het Ziekenhuis te Noordgouwe, onze geliefde Broeder en Oom, MARINUS BAL. in de ouderdom van 85 jaar en 6 maanden. Uit aller naam. JOH. BAL. Slrjansland, 12 Nov. 1948.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3