i Gaat Zieriksee de soldaten overzee vergeten? Cr üawt niets 'roven CALVEslii Nieuwerkerk 73 ENGELMAN Fijn Speculaas Boterkoekjes SUCCESSES LAND- EN TUINBOUW ADVERTENTIES W. DEN BLEIJKER LEDENVERGADERING T andheelk. Inrichting ALOYS V0LKERI tel. 297 De Niwin-Kerstpakkettenactie kan een succes worden. Het zal wtellicht ook wel een succes worden, want over het gehele land is er een even begrijpelijke als noodzakelijke belangstelling voor deze prachtige Niwin-stunt, die de soldaten met Kerstfeest een brokje gezelligheid; en een snippertje warme sympathie tót toet vaderland deelachtig zal doen worden. In dit succes van de eenvoudige naastenliefde, bevochten op de barrières van een egoïstische wereld, zal Zierikzee echter niet delen. Het minimum1 aantal pak ketten, waarvoor Zierikzee borg zou moeten staan, bedraagt 200. Zater dag 30 October sluit de termijln, w aarin d e p akketten b ons kunn en Worden gekocht, Want het is dub delijk dat de verrassingen de mili tairen op tijd moeten bereiken. Zierikzee heeft tot nu toe zegge en schrijve 40 bons afgenomen, waaronder enkele menslievende be drijven er meerdere tientallen voor hun rekening namen. Particulier zijn er dus bijna geen' botonen ge kocht. waaruit blijkt dat de belang stelling voor eigen mensen onder die tropenzon bedenkelijk toet kille nulpunt is genaderd. Hoewel (wij weten, dat (wtoorden van aanbeveling "tone nadrukkelijk ook geuit, geen groot effect meer plegen te sor teren, wagen wij' toet er toch op, de aandacht op dit feit te vestigen. Aangenomen dat de financiële om standigheden in deze ,vdure tijd" niet gemakkelijk zijn, is het niette min noodzakelijk een ogenblik stil te staan bij de mogelijkheid dat men zelf wais voorbestemd geWeest, om in Inid'ië een militaire taak te ver vullen, die thans anderen waarne men. Men kan dus tegenover elkaar stellen, twee jaar tropendienst met zware oefeningen, met ontbering van gezelligheid en comfort, met de trieste kans het leven te ver liezen of een verminking op te lopen of vijf gulden af te knijpen van een misschien niet hoog, maar toch in alle vrijheid en onder on eindig verkieselijker omstandighe den verdiend loon. De tegenstelling Is feitelijk te dwaas om er op door te gaan, maar wellicht kan ZierikZee nog ter elfder ure de schande van ihet Nederlands laagte record ontgaan. Dan moet echter snel gehandeld worden. Geen mede lij'den voor de soldaten, maar Wel een medeleven, dat toit uiting komt in een Kerstattentie, de moge lijkheid Waartoe de Niwün zo uiterst eenvoudig heeft .gemaakt. Wie een bankrekening bezit, kan toet bedrag laten overschrijven op rekening van de Niwisn, terwijl de pakkettenboins eveneens kunnen worden gekocht bij de beer H. G. Fermiln, Oude Haven, Zierikzee. Ingezonden mededeling inspecteur van de Vakgroep1, de heer Harmsen. Ook de heer Marx uit Den Haag, die wekelijks hier ©en cursus zal geven in het sclhoein- toerstellen, woonde deze vergadering bij'. Harde noten werden gekraakt over de reparatieprijzen, die door de Prijsbeheersing in Januari 1946 Zijto vastgesteld en sindsdien niet gewijzigd, ofschoon de inkoopsprijs van het reparatieleer met 35 a 40 pet. steeg. V Unaniem werd besloten de actie die de bond' gaat ondernemen om de reparatieprijzen verhoogd te krij gen, met alle macht te steunen. D© heer Marx deed verder mede deling over de cursus voor het Diploma A, die op Schouwen-Dui- v eland een aanvang zal nemen. Dinsdagmorgen werd in de Am bachtsschool te Zierikzee deze schotnherstellersCuTsus officieel ge opend. Hierbij spraken de directeur der Ambachtsschool, de heer Hack. die er zijn blijdschap over uitsprak dat thans ook het schoenherstel- lersambacht op de Ambachtschool wordt onderwezen. De heer Marx tót Den Haag, die de cursus zal ge ven, hoopte op een prettige samen werking met de leerlingen en met alle overige instanties met wie hij in aanraking zal komen. De cursus wordt iedere Dinsdagmorgen gege ven. Er Zijln momenteel 10 deelne mers. Tot vast corpslid van de plaat selijke Braridweer is in de vacature H. E. Braber benoemd, de heer L. Capeile Bz. Een militair uit Indonesië zond aan Zijn ouders te Bruinisse eejf brief, doch vergat de plaatsnaam te vermelden. De postautoriteiten benden een gepensioneerd ambtenaar van de zelfde naiam, die jarenlang in Rot terdam was Werkzaam geweest, doch thans in een plaats in Zeeland woonde. Man zond de brief aan hem door. Voor hem was de brief niet bestemd, doch hij wist te Brui nisse een naamgenoot te Wonen, waarmee het straatadres wel klopte Hij stuurde de brief dus naar Brui nisse en zo kwam de brief tenslotte toch terecht. Ongetwijfeld ©en sterk staaltje van securiteit van „tante Pos". PIANO-AVOND JANINE DACOSTA Het nieuwste Wionder van de Franse Piamistenschool speelt a.s. Vrijdagavond in de Concertzaal. Janine Dacosta is reeds een be roemdheid en wij' kunnen ons ge lukkig prijzen haar binnen onze veste te kunnen beluisteren. Haar programmakeus is dermate, dat ;het volkomen binnen ieders bevattings vermogen ligt. Overal trekt Janine Dacosta volle zalen. Natuurlijk zal Schoiuwen en Duivelend zich even min onbetuigd laten. Over het programma is veel te schrijven, doch ga eerst eens intens luisterenin een nabeschouwing zul len wij in de vorm van een ver slag een en ander over toet ge- bodene kunnen lezen. Jac. M. Luijfeenaar. SPORT VOETBAL Naast België-Nederland geen competitie-wedstrijden Het K.N.V.B.-programma, dat aan vankelijk voor 21 November zou worden afgewerkt, geldt in ver band met België-Nederland te Ant werpen nu voor 28 November. Verenigingen, die toch op de dag van de interland-wedstrijd willen spelen, kunnen daartoe een aan vrage indienen bij de Bond. Voor de daarop volgende Zondag wordt echter geen nieuwe wedstrijd vast gesteld. Voor de landenwedstrijd zal een Engelse scheidsrechter worden uit genodigd. Uit een voordracht van drie, opgemaakt door de Belgische Bond, dient de K.N.V.B. e.en keuze te doen. K.N.V.B. District IV Nagekomen uitslagen. Res. 2e kl. D: BSC II-TSC II 2-7; HERO II-DOSKO II 3-1; MOC II-NAC III 1-3. SCHAKEN Dinsdag 26 October werd voor de wintercompetitie der S.V. „Zierik zee" gespeeld; Groep I: J. J. v. d. Ende-Dr. J. J. Westendorp Boerma Vz-Vz\ M. C. v. d. Hoek-J. L. Braber Vz-Vz; P. Wie- bols-C. J. Coumou Vz-Vz. Groep II: R. Doornenbal-A. J. van Lavieren Vz-Vz; H. v. Koten-O. Vleeshouwer 0-1; A. Galjard-A. Stoutjesdijk 0-1. 3^3 P U D D I N G r CUSTARD - MAÏZENA CP 8-027 Verkaveling en arbeidsvraagstuk in de Zeeuwse landbouw De Zeeuwse Mij. van Landbouw vraagt de mening harer leden over de tegenwoordige verkavelingstoe stand van de landbouwbedrijven in Zeeland en over de wijze van even tueel door te voeren herverkavelin gen. Verder wenst het hoofdbestuur te weten, hoe de leden denken over een verplichte invoering van een vaste kern van arbeidskrachten op hun bedrijven en zo ja, voor welke groepen arbeiders en hoeveel ar beiders per ha bouw- en weiland en fruit, zulks met inbegrip van de boer en zijn volwassen meewerken de zoons. Te Deventer droeg JannieKoop- sen in de huiskamer haar broertje op de schouders. Het meisje viel door een ruit en kreeg zulke hevig bloedende wonden, dat zij door bloedverlies is overleden. Volgens „Die Welt" heeft 27 van de Duitse krijgsgevangenen die nog in Frankrijk zijn, dienst geno men in het Franse vreemdelingen legioen. In totaal zijn het er 40.000 man. Het grootste deel van hen vecht in Indo-China. In de omgeving van Graz (Oos tenrijk) hebben geleerden stenen instrumenten en beenderen van die ren gevonden van vóór het ijstijd- perk, 130.000 jaar geleden. Aan idr. H. J. van Monk is met 25 October op de n\eest eervolle wijze ontslag verleend alte luitenant gouverneur generaal van Indonesië. In Amsterdam' heeft een man zijn vrouw en haar minnaar gedood, waarna hij zichzelf van toet leven beroofde. Met ingang van 1 Nov. a.s. is v.oor de veehouders een aanv,eer bewijs nodig bij de levering van vee Amerika, Engeland en Frankrijk zijto toet eens geworden over een wijziging van de 'demontageregeling van de Duitse fabrieken. Mevrouw' O. E. Nielsen te Auck land (Nieuw' Zeeland) die op haar 102e verjaardag bezoek kreeg van verslaggevers, excuseerde zich bij' haar verschijnen met de mededeling „Ik was juist aan het krullen zetten. Wanheer je eenmaal begonnen bent ijdel te zijn, moet je toet volhouden". De door de Sowjet-autoriteiteni gecontroleerde radio van Berlijln heeft medegedeeld; dat de gezinnen uit de Westelijke sectoren, die voor voedsel in de Oostelijke sector staan ingeschreven, kolen zullen ontvan gen op basis van vier centenaren op een gezin van vijf of meer persoden. Twee bedrijfsleiders van een fir ma voor chemische producten te Frankfort, die hoofdzakelijk gift- stoffen tegen insecten en onkruid fabriceerde, Zullen beschuldigd wor den van medeplichtigheid aan 'de dood van meer dan 300.000 gevange nen van het kamp te Auschwitz, aian welk kamp zij zekere gifsoor ten leverden. Een dochter van president Tru man, een coloratuur-sopraan, is van plan dit najaar of dezë winter „Lucia 'di Lammermoor", „Rigoletto" en „La Traviata" te zingen. ANTHONILEENDERT DEN BOER en ARIAANTJE VAN KLEEFF hebben de eer u kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king D.V. zal plaats hebben op Woensdag 10 November a.s., ten stadhuize te Rotterdam, des voormiddags 10,30 uur. Kerkelijke inzegening des namiddags 2.30 uur in de Chr. Geref. kerk te Rotterdam-West, Coloniastraat 25, door de weleerw. heer ds. W. F. Laman. Zierikzee, HofFerplein B 30, Rotterdam. Schoonderloostr. 86 28 October 1948 ReceptieZaterdag 6 Nov. te Zierikzee, van 810 uur n.m. Telefonisch aangesloten Bloemen-, Groenten- en Fruithandel. NED. CHR. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL Denkt U er aan!? Zaterdagmiddag 31 Oct. 1948 Spieker: P. KAPINGA. (gevestigd sinds 1872) Spreekuren Zierikzee, Lange Nobelstraat 10, des Zaterdags om de 14 dagen, van 12-2 uur, als volgt: Zaterdag 6 November Zaterdag 20 November GEHELE GEBITTEN f 45,00 onder garantie Sluitend maken van slecht- passende gebitten Inschrijving op de spreekuren en voorts schriftelijk: Ant- werpscheweg 431, Bergen op Zoom, telefoon 728. Gebitten direct leverbaar Steeds verkrijgbaar: Brood- en Banketbakkerij Lammermarkt - ZIERIKZEE Specialiteit in Limburgse Vla. (14 regels) f 1,00 per stuk TE KOOP: Een tweedehands damesrijwiel. Te bevragen agent De Meij, Serooskerke. plm. 3000 kg wijnpeên a f30 per 1000 kg, W. H, Boogert, Weeldeweg 122, Burgh. Voor jongen van 14 j. een pak en overjas, schoenen en korte broek, zo goed als nieuw. Agent J. Bolle, Oosterland, Een goede radio en 2 éénpits petroleumstellen. Korte Groendal D 452. Zierikzee. Een zo goed als nieuwe v.o. zw. dameswintermantel, z. p., spotprijs f 55. Te bevr. drukkerij C. G. Schoonakker. Zierikzee en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3