KERKNIEUWS Gemeenteraad te Zonnemaire RADIO-PROGRAMMA Woensdag 27 October HILVERSUM I. 301 M. Op uitvoerige wijze wordt vin. gedachten gewisseld over de voor deze vergadering vastgestelde agen da. Na herstemming wordt als af gevaardigde gekozen de heer van der Doe, welke een blanco mandaat wordt gegeven voor de te houden stemmingen. Alleen wordt op voor stel vian. burgemeester Vermeulen besloten de afgevaardigde een dwin gend mandaat te geven voor de te houden bestuursverkiezing, door Zijn stem uit te brengen op de be noeming van een afgevaardigde uit Schouw en-Duiveland iin het geweste lijk bestuur, omdat ook het aftre dende bestuurslid afkomstig is van ons eiland. Verder is spr. vain mening, dat ln! de afdeling mogelijk nog wel meer activiteit ontwikkeld kan Wor den, b.v. door colportage met „Vplle Zeilen", scholingscursussen eJd. De heer van der Doie informeert hoeveel leden thans geabonneerd zijn op „Het Vrije Volk". De be- zorgster, ter vergadering aanwezig', (deelt mede, dat dit aantal thans 49 'bedraagt. Ook wil de heer vad der Doie meer bekendheid geven aan Jde te houden openbare vergaderin gen en lezingen. - Het bestuurslid Hoogstrate wil een commissie benoemen voor bet hou den van huisbezoek. Dit vindt in de vergadering algemene instem ming, doch 'daar geen der aanwe zigen bereid gevonden wordt in deZe commissie zitting te nemen, wordt dit voorstel aangehouden. Besloten wordt nog de colportage met „Volle Zeilen" ter hand te nemen en de openbare vergade ringen, waarin sprekers zullen op treden door huis aaln huis-bezor ging bekend te maken. In zijn sluitingswo'ord deelt de voorzitter nog mede, dat hij wegens zijn hoge ouderdom bij! de a& gemeenteraadsverkiezing niet meer Voor herkiezing in aanmerking wenst te komen. SIRJANSLAND. De door Tineke1 Lansen, Nelly en Jacob Klink gehou den Niwin-collecte, heeft f 50.25 op gebracht. Dit betekent, dat er 10 pakketten aan de soldaten in Indo nesië kunnen worden verzonden. Voor deze gemeente een mooie bij drage in de Kerstpakkettenactie. BRUINISSE. De oogstcolleete in de kerk der Geref, Gem. alhier .braont f 1305 op. Het NIWIN-eomité alhier ont waakte weer uit de zomerslaap, waarin het zo langzamerhand ge sukkeld was. Er 'wordt thans hard gewerkt om idle etiketten voor de Kerstpakketten te verkopen. Een NIWIN-avond is in voorbereiding die Donderdag ,a.s. wordt gehouden1. De bazar voor Idle Kleuterschool alhier belooft oen groot succes te wonden. Onder de b egerens waardige (dingen Waarvan men op die bezar eigenaar kan wonden, bevinden zich een radio, een gehaakte sprei, een autoped, verschillende taarten enz De nieuwste aanwinst voor de Bruinisser vissersvloot is het ijzeren vaartuig van de mosselkwekers gebr. Jac. en A. de Ronde alhier. Het schip wordt algemeen geprezen als een mooi vaartuig, dat aan de eigenaars zeker voldoening zal ge ven. Het schip werd tot mossel- vissersvaartuig verbouwd op een werf in „De Paal" in ZfeeutwS Vlaan deren, want jammer genoeg en eigenlijk onbegrijpelijk is het, dat Bruinisse nog steeds geen werf be zit voor ijzeren schepen. Beroepen te Scharendijke, caind. J. M- Vlaming te Haarlem. De vroegere 'Gauleiter en gou verneur van Tirol, Franz Hofer, is ontsnapt, terwijl hij! uit een "kamp overgebracht werd) naar een zuive ringshof te München. Nieuw raadslid toegelaten. Secr./ ontvanger benoemd. Beroep tegen besluit Ged. Staten. Aanvragen woningverbetering afgewezen. De Raad vergaderde Donderdag avond onder voorzitterschap van burgemeester Roelvink. Aanwezig: 6 leden; één vacature. In zijn ope ningswoord memoreert de voorzitter, de heer van Kooten, wiens levens draad zo plotseling werd afgesne den. Hij heeft altijd zijn beste krach ten aan de gemeente gegeven. De voorzitter deelt mede dat de heer E. Prent zijn benoeming tot raads lid niet aanneemt. Als opvolger werd de heer P. de Munnik benoemd ver klaard. Nadat een commissie ad-hoc bestaande uit de heren A. J. Fon- teine en J. P. van der Wekken, had geadviseerd tot toelating, besloot de Raad hiertoe, waarna het nieuwe Raadslid de vereiste eden aflegde. Dhr. de Munnik werd door de voorz. gefeliciteerd met zijn benoeming. De gemeenterekening 1947 werd voorlopig vastgesteld met aan in komsten en uitgaven op de gewone dienst van respectievelijk f 87.521,55 en f 88.313,69, alzo een nadelig saldo van f 792,14. De kapitaaldienst was sluitend met een gelijk bedrag aan inkomsten en uitgaven ad f 96.358,05. Goedkeuring vindt plaats van de rekening van het burgerlijk arm bestuur, thans Maatschappelijk Hulpbetoon, over 1947. De gewone dienst gaf de volgende cijfers te zien: inkomsten f 13.286,01, uitga ven f 11.090,87, alzo een batig saldo van f 2195,40. De inkomsten en het batig slot van de kapitaaldienst be droegen f 2448,83. Als punt 6 werd behandeld de benoeming van een -secretaris-ont vanger. De heer Berman vraagt hoe veel sollicitanten zich hadden aan gemeld voor de tweede oproep. Na dat de voorz. had medegedeeld dat zich bij de tweede oproep nog vijf sollicitanten melden en de sollici tanten van de aanbeveling onge huwd zijn, ging men over tot stem ming. (De aanbeveling werd niet medegedeeld in de Raad; deze is schriftelijk medegedeeld aan de Raadsleden). De heer Berman merkt nog op, dat hij de benoeming liever in handen van het dagelijks bestuur zag, aangezien de Raad toch niet over de capaciteiten van de candi- daat kan oordelen. Op de heer J. A. Goedbloed, ambtenaar ter secre tarie van Koudekerk aan de Rijn (Z.H.), nummer 1 van de aanbeve ling, worden 4 stemmen en op de heer L. M. Sinke, ambtenaar ter secretarie te Zonnemaire, 3 stem men. (Dhr. Sinke stond niet op de aanbeveling). De secretaris deelt mede dat de nieuw benoemde func tionaris de datum van in-dienst tre den zelf zal bepalen. Weth. de Rijke vraagt nog of hiervoor een termijn bestaat, waarop de secretaris mede deelt dat dit ongeveer 2 maanden is, zodat er op gerekend moet wor den, dat de nieuwe functionaris niet voor 1 Jan. a.s. in dienst zal treden. B. en W. stellen voor om de heer W. van Nieuwenhuijze Sr. als lid van de Commissie ingevolge de Woonruimtewet 1947 te benoemen. De heer de Munnink vraagt of het niet gewenst is een jonger persoon hiervoor te benoemen. De voorzitter deelt mede dat oudere personen dikwijls meer ervaring hebben. Hierna gaat men over tot stemming, waarbij bleek dat op de heer W. v. Nieuwenhuijze Sr. 5 stemmen war ren uitgebracht en op de heer W. van Nieuwenhuijze Jr. 2 stemmen. Ged. Staten van Zeeland hadden bij hun besluit van 25 September j.l. goedkeuring onthouden aan het Raadsbesluit tot onderhandse aan besteding van 6 arbeiderswoningen en 1 middenstandswoning, zulks omdat er geen contingent aan wezig is en de prijs per m3 te hoog is, volgens de laatste door de mi- 1 Ingezonden mededeling ALS U HET GELUK ZOEKT.... Een man ging uit om het geluk te zoeken. In harde pioniersarbeid vond hij het leven in de natuur en bij eenvoudige, gezonde mensen. Vraagt Uw boekverkoper GOUDEN OOGST, 't bijzonder verkwikkende- boek van Marjorie Kinnan Rawlings nister van Wederopbouw gestelde normen. De voorzitter zegt, dat, nu er geen contingent aanwezig is, alles ophoudt. De prijs is niet het grootste bezwaar, aangezien deze door enige bezuinigingen bijgepast kan wor den. Architect Wesselo schreef dat Ged. Staten hun goedkeuring speci aal onthouden hebben n.a.v. het ad vies van het provinciaal bureau We deropbouw te Middelburg. De voor zitter zegt dat zolang het besluit van G.S. er is, zeker niets kan wor den gedaan. B. en W. stellen voor om tegen de beslissing van G.S. in beroep te gaan, zodat bij eventuele vernietiging van de beslissing er een geldig besluit is en wanneer er nog een contigent wordt verleend, on middellijk met de bouw kan wor den begonnen. De voorzitter leest een bericht voor uit de P.Z.C., waarin de heer Argelo zijn afkeuring uit tegen de intrekking van de verleende contin genten. Na lange discussie werd tenslotte besloten in beroep te gaan. Het verplaatsingskostenbesluit '46 wordt van overeenkomstige toepas sing verklaard voor de secretaris en de ontvanger. Aan de bijzondere school zullen gelden worden be schikbaar gesteld ingevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920 voor het ver beteren van de schoolramen. De legesverordening ter secretarie wordt aangevuld in verband met het vervallen van het Legesbesluit Be volkingsregisters. Laatstgenoemd besluit blijft geldig tot 1 Januari a.s. De heffing is in hoofdzaak ge lijk aan het Legesbesluit Bevol kingsregisters. Voorlopig worden vastgesteld de uitgaven voor het bijzonder en openbaar lager onder wijs over het laatst afgelopen vijf jaarlijks tijdvak (1943 t/m 1947). Tevens wordt voorlopig vastgesteld de uitgaven over 1947 ten laste van het bijzonder lager onderwijs. Twee aanvragen waren ingekomerl voor woningverbetering, n.l. van W. Fon teine en Joh. Geleijnse. De voor zitter licht toe dat de gemeente al leen mag bijdragen wanneer de wo ning onbewoonbaar is of dreigt te worden. B. en W. stellen voor af wijzend te beslissen. De heer Ber man is er van overtuigd dat de wo ningen voor bedoelde gezinnen ab soluut te klein zijn. De eigenaren dienen zelf deze woningen te ver beteren, aangezien de gemeenteniet enkele particulieren mag steunen. De heer Fonteine zegt dat bewoning niet langer mogelijk is en dat de eigenaren, gezien de duuurte, niet zullen overgaan tot verbetering. De heer de Munnink merkt op, dat de bedoelde woningen veel te klein zijn. Weth. v. Splunder zegt dat hij in principe voorstander is van wo ningverbetering, doch hij ziet, wan neer de bijdrage wordt verleend, de baten komen voor de eigenaars. Weth. de Rijke vraagt of de eige naren op eigen initiatief mogen ver beteren en zelf de kosten betalen. De voorzitter deelt mede dat dit ge oorloofd is en zelfs zeer toegejuicht zou worden. Op voorstel van weth. de Rijke leest de secretaris enkele alinea's uit de betreffende ministe riële beschikking. Weth. de Rijke deelt mede dat de gemeente geen vrijheid kan nemen om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stel len, zulks gezien de voorgelezen alinea's. Z.h.s. besluit de Raad tot afwijzing van de verzoeken. B. en W. worden gemachtigd om 7 nieuws, 7.15 ochtendgynnastiek, 7.30 gram., 8 nieuws, 8.15 strijdlied, 8.18 gram., 8.50 voor de huisvrouw, 9 gram., 10 morgenwijding, 10.20 kookpraatje. 10.30 voor de vrouw, 11 gram., 12 accordeola, 12.30 weei- praatje. 12.33 voor 't platteland, 12.38 The Kilima Hawaiians, 1 nieuws, 1.15 kalender, 1.20 Metropole-orkest met solist, 2 gesproken portret, 2.15 jeugdconcert, 3 hoorspel, 3.30 de Regenboog, 4 de Roodborstjes, 4.15 het stond in de krant, 4.15 vragen- beantwoording. 5.15 gram., 6 nieuws, 6.15 varia, 6 20 gram., 6.30 voor de strijdkrachten, 7 lezing, 7.15 Silves- trikwartet, 7.30 voor de jeugd, 7.45 lezen in de bijbel, 8 nieuws, 8.05 dingen van de dag, 8.15 omroep orkest en solisten, 9.15 spel van Amsterdam, 10.15 kwartet Jan Cor- duwener, 10.45 literaire causerie, 11 nieuws, 11.15 nieuwe amusements muziek, 11.4512 avondklanken. HILVERSUM II. 415 M. 7 nieuws, 7.15 gram., 7.45 woord voor de dag, 8 nieuws, 8.15 gram., 9 ziekenbezoek, 9.30 waterstanden, 9.35 gram., 10.30 morgendienst, 11 gram., 11,15 hoorspel, 11.50 gram., 12.30 weeroverzicht, 12.33 gram., 1 nieuws, 1.15 gram., 2 bariton en piano, 2.30 Sweeiinckkwartet, 3 kamerkoor. 4 postzegelpraatje. 4.15 voor de jeugd, 5 30 gram., 5.45 cau serie, 6 fanfarecorps. 6.30 literaire causerie, 7 nieuws, 7.15 nieuws uit Indonesië, 7.30 actueel geluid. 7.45 Engelse les, 8 nieuws, 8.05 pro grammaproloog, 8.15 Radio Phllhai- monisch orkest en solist, 9 lezing, 9.25 vervolg Philharmonisch orkest, 10 koorzang, 10,15 orgelconcert, 10.45 overdenking, 11 nieuws, 11.15- 12 gram. in 1949 hoogstens f 40.000 aan kas gelden op te nemen. Bij de rondvraag vraagt de heer Fonteine naar het hek der O.L. school. De secretaris deelt mede dat met de werkzaamheden een begin is gemaakt. Na enige discussie hier over deelde de voorzitter mede het met de districtsopzichter te zullen bespreken. Verder deelt de voor zitter mede, dat de algemene be graafplaats nog dit jaar zal beplant woorden. De dode bomen van de oude begraafplaats gaan er uit en zullen verkocht worden. De Gange tjes zullen herbestraat worden, evenals een slecht gedeelte in de Oostweg en de Veerdijk. Hierna sluiting. VISSERIJBERICHTEN De mosselhandel was ,ook in de (week van 18 tot 23 October zeer bevredigend. Van Bruinisse werden ■door de kwekers aian de handelaars afgeleverd 6445 tonnen mosselen; ter export naar België en Frankrijk Rechtstreeks naar België gingen 250 tonnen, rechtstreeks naar Frankrijk 600 zakklelnï a 50 kg. en rechtstreeks naar Engeland' 200 zafckep. a 50 kg. Aangevoerd werden uit Üe Wad denzee 350 totonen mosselzaad. Werd vorige week de verwach ting uitgesproken, dat de gelegen heid om mosselzaad te gaan vissen op het Friese en Groninger Wad!, voorlopig niet zou worden benut, het blijkt toch! dat er wel animo voor is. De Bru 12 en de Bru 34 gingen reeds een vracht halen'. Ook de Bru 17 maakt zich gereed en waarschijnlijk zullen nog meer deren volgen. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer over het ont werp Nooidiwtet Indonesië. Reeds Maandag kwam het in openbare 'be handeling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3