De watervoorziening in het KERKNIEUWS „Lage land van Schouwen" Gemeenteraad te Noordwelle SPORT Tarieven moesten worden verhoogd f Zoals bekend besloot de alge mene vergadering vain belangheb benden vain 16 Februari 1948 over te gaan tot aansluiting van het Lage land v,a|n Schouwen aan 'het "Waterleidingnet tegein .een tarief van f230— per H.A. maximum. Tot he llen toe kon de aansluiting nog niet plaats vinden, daar op een toe wijzing van materiaal door de vak groep Waterleidingbedrijven' ge wacht moest iwiorden. Thans is het evenwel de Waterl.-Maatsdhappij „Schouwen— Duiveland" gelukt de benodigde hoofdbuizen aan te ko pen ih België, doiöh intussen waren ide prijzen van deze buizen aanzien lijk in waarde gestegen, waardoor het maken van ©en nieuwe begro ting noodzakelijk was geworden. IHieruit is gebleken, dat de kosten per H.A. opnieuw verhoogd dienen te worden en wiel van f 230 op 1275 per H.A. Alvorens tot aankoop over te gaan had het Comité Watervoorzie ning Weilanden „Lageland van Sdhouwen" Zaterdagmiddag in het „Huis van Nassau" te Zierikzee een algemene vergadering belegd om te beslissen, of al dan niet op het nieuwe aanbod kan Iw'orden inge gaan. Aan de oproep van het comité ■waarvan. 4 leden aanwezig waren, hadden, slechts 14 eigenaren ien pachters gevolg' gegeven. Bij ont- vergen, Wordt besloten slechts 2 Nutsavonden, te houden. Getracht zal wiorden voor de le Nutsavond, te houden in begin November, als nog een spreker te vinden. Nadat besproken is op welke wijze ook deze winter weer een sluitende rekening kan worden ver kregen, sluit de voorzitter de ver gadering. NIEUWERKERK. Op de onlangs gehouden tentoonstelling te Goes behaalde m©j. Lena van Driel alhier een eervoile vermelding in de- afd'. handwerken. Boor de heer Jae. Rentier werd dezer dagen aian de losplaats „De Wereld" o.a. een suikerbiet geleverd, welke ruim 6.6 kg. woog; Ide beer A p. Siootmaker rooide een aardappel van 873 gram. BRUINISSE. Hoewel de mossel export deze week niet de hoogte bereikte van de twee voorgaande weken was ook nu de uitvoer nog hoogst bevredigend. Naar ide diversie handelaars te Tholen, Yerseke en andere plaatsen werden door de kwekers te Bruinisse afgeleverd 7500 tonnen mosselen. Rechtstreeks naar België gingen 130 tonnen, ter wijl de export naar Engeland 385 zakken a 50 kg. bedroeg. Deze week Wlapperde van enige huizen van ide nieuwbouw achter Deestraat en Steinstraat de vlag, ten teken dat de laatste van het complex van 105 Woningwet-Wonin gen onder* de kap ging. Dit feit had plaats in dezelfde week, dat vorig j aar de eerste werkzaamheden op dit bouwterrein begonnen. Men vindt er thans huizen in alle stadia van afwerking; tw'ee huizen zijh reeds bewoond, een andere groep wacht op het gereed komen van de riolering- STAVENISSE. Dezer dagen is de Landbouwcursus, onder auspiciën van de Z.L.M., begonnen. Het hoofd van deze cursusi is Ide heer Giideohse Idie ide lessen begon met een 16-tal deelnemers1. Ned. Herv. Kerk. Benoemd tot hulp prediker te Sirjansland Ds. P. Moer man, emeritus-predikant te Nieuw- Loosdrecht (v/h te Stavenisse). stentenis van de voorzitter, de heer H. C. v. d. Zamde,. leidde de secre taris, de heer F. C. Hanse, de vergadering, die de situatie uitvoe rig uiteenzette en mededeelde, dat reeds enkele eigenaren en pachters schriftelijk en telefonisch hadden bericht toch tot aansluiting te wil len overgaan. Na uitvoierige bespreking, waarbij de voorzitter ein de heren Seheuer- man (Waterleiding-Mij.) en Geert- sema (Landbouwherstel) verschei dene vragen b eantwoordden, ver klaarden alle 18 aanwezigen hun toezegging tot handhaving gestand te doem. Dhr. Scheuermam deelde nog mede, idia.t zodra het materiaal is aangevoerd, onmiddellijk met het werk begonnen wiordt, mits er niet te veel water op ide betrokken percelen staat. Het vervoer der materialen zal gezamenlijk dienen te geschieden door de belangheb benden van, af de haven Flaauwers. Naar aanleiding van enkele stem men uit de vergadering zal de Waterleiding-Mij', overleg plegen met het comité omtrent het open baar aanbesteden van het graaf werk. In zijn slotwoord drukte de voor zitter de hoop uit binden zeer korte tijd te kunnen mededelen. da,t ook de niet aanwezigen tot deel name besloten hadden. Geref. Gemeente Ds. J. Fraanje 40 jaar predikant Ds. J. Fraanje, predikant te Bar- neveld, hoopt Woensdag 20 October 70 jaar te worden. Hij zal dan tevens 40 jaar predikant zijn, waarvan 30 te Barneveld. Ds. Fraanje werd geboren te Ka- pelle-Biezelinge. In 1908 werd hij godsdienstonderwijzer te Goes. In 1912 deed hij intrede te Terneuzen, in 1913 ging hij naar Rotterdam, in 1916 weer naar Goes en tenslotte in 1918 naar Barneveld. Hier breidde onder zijn leiding de gemeente zich aanzienlijk uit. Er werd een eigen school gesticht en de kerk moest tweemaal vergroot worden, zodat zij thans aan 1300 personen plaats kan bieden. Ds. Fraanje zal ter gelegen heid van zijn jubileum Woensdag een herdenkingspredikatie houden. Twee nieuwe verordeningen vast gesteld. Woonruimte-commissie herbenoemd. Verpachting landerijen In de Vrijdag gehouden vergade ring van de gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Voorzitter: bur gemeester Scholder, welke bij de opening mededeelt, dat ter gelegen heid van de Kroonswisseling, na mens de bevolking gelukwensen en betuiging van trouw werden gezon den aan Prinses Wilhelmina en aan H.M. Koningin Juliana. Tot de ingekomen stukken be hoort o.a. een afwijzende beschik king op een aanvraag voor steun tot verbouwing van perceel B 19, welk bedrag te hoog wordt geacht en waarvoor inmiddels een nieuw gewijzigd plan werd ingezonden. Met algemene stemmen wordt vast gesteld een verordening tot het hef fen van leges voor het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkings register. Evenzo een nieuwe ver ordening tot het heffen van besmet telijke ziekte-gelden. Z.h.s. worden goedgekeurd de wijziging van de begroting 1947, de rekening over 1947 van het Burgerlijk Armbe stuur, met een eindbedrag van f 4245,08 en de begroting 1949 van het B.A. tot 'n bedrag van f 3022,88. Ged. Staten stellen voor wijziging van enkele posten der gemeentebe groting 1948, waarvan enkele wel, andere niet voor wijziging in aan merking komende worden geacht. Bij de periodieke verkiezing van leden der commissie van advies in gevolge de Woonruimtewet 1947, worden herkozen mej. Zr. Hulshoff en de heren S. Hart, J. J. Hanse, M. Dalebout en D. Kwaak. Aangeboden wordt de gemeente rekening 1947, welke door alle raads leden, behalve de wethouders, zal worden nagezien. Een voorstel van B. en W. tot onderhandse verpach ting der gemeentelander ij en aan de tegenwoordige pachters, wordt met 6 tegen 1 stem goedgekeurd. Tegen de heer Boogerd, welke zich strikt wil houden aan de norm als door de Grondkamer wordt voorgestaan en waar het voorstel van B. en W. een ietsje bovenuit gaat. Na rond vraag volgde sluiting. Ingezonden mededeling EEN KIND VERLIEST ZIJN OUDERS en blijft alleen achter. Dat is „het blinde noodlot". Wat gebeurt er met dat kind? De Deen J. Bech Nygaard geeft h^t antwoord in zijn prachtige bekroonde roman: HET BLINDE NOODLOT. Ook Uw boekverkoper bewondert dit bijzondere boek! VOETBAL Zieirkzee I-RKFC I 0-0 lm een spannende, aantrekkelijke en faire wedstrijd, hebben Zondag Zierikzee en RKFC de puntjes broederlijk gedeeld, zonder idat een Ider partijen het tojt een doelpunt beeft kunnen brengen. De uitslag its gunstiger vppr ide gasten dan voor de thuisclub, want Zierikzee was over 't algemeen iets sterker en niet gelukkig met schieten. Boven dien was de jeugdige RKFC-idJoiel- man in vorm- Niettemin heeft het gelijke spel nog aam een zijden draadje gehangen, want toen Dog ger kort voor het einde een straf schop' veroorzaakte, zag het er maar somber uit voor Zierikzee. Hage wist echter het harde, maar niet zuiver gerichte schot te keren. De gasten bleken over een aardig plo.egje te beschikken, dat goed samenspeelde, maar voor 't doel ook niet gevaarlijk bleek. De ver dediging en de bekende linkshalf waren Iwlel de besten, hoewel laatst genoemde nog wel eens gepasseerd werd. Bijl Zierikzee, dat reserves hadvoor Verloo, Haverhoek en Blok, was ten Haaf niet op dreef -en ook Rossen hebben we Iwlel eenis beter gezien. De reserves Krello (linkshalf), v. d. Westen en de Winkel (uit het 3e elftal), bleken alle hun plaats Waard. Hage, Dog ger, Reineh e|n de Witt speelden een puike partij. Koster wias alls altijd goed en Volkeri wisselde goe de momenten af met minder goede. Een beetje meer enthousiasme zou biji hem (en ook 'bij: andere spelers) geen kwiaad kuhben'. In het begin wias RKFC iets in de aanval, waar verder dan enkele hoekschoppen bracht zij: het niet. Zierikzee zette vervolgens enkele aanvallen op, maar diverse goede voorzetten werden niet btenu|t of weggewerkt. Rossen liep nogal ©ens in de buitehspelval. Eén mooie vrij'e schop van Volkeri slaat de toelman even mooi uit Zijh doel. Hieruit ontstaan twee hoeksdhoppem, Sie mooi voor 't doel komen, maar niets opleveren. Een mooi schot van v. d. Westen belandt op het het Idool. Volkeri heeft pech, als hij ba goéd aangeven van de Win kel tegen de doelman schiet en kort daarop ©en schuiver net naast ziet gaan. Hage verricht een goede redding door die hal keurig uit zijh doel te slaan. Na de rust gaat het spel aanvan kelijk op en neer, waarbij de gasten af en toe gevaarlijk zijn, maar weer zijh énkele hoekschoppen, waar Zie rikzee wel raad mee twieet, bet enige resultaat. Dan komt Zierikzee weer opzetten, Wiaarbij Volkeri mooi doorbreekt, doch die rechtsback nog juist corner ka|U werken. De Win kel verricht mooi werk door een; voorzet van v. d. Westen in eens (op 't Idoel te schieten, maar de doel man staat goed opgesteld en'redt. Weer Is Volkeri niet fortuinlijk met een schot tegen de doelman, dat via de paal naast gaat. Aan die andere Zijde moet Hage door schop pen redding brengen en hij' boft als hij na een voorzet van rechts mist ien de bal over 't lege doel gaat- Na een doorbraak van Rossen redt de Bergse doelman goed. Dogger veroorzaakt dan de genoemde straf schop, als de rechtsbinnen mooi is doorgebroken, doch die dank Zij Hage geen nadelige gevolgen heeft en onder grote spanning verstrijkt Ide tijd. Als scheidsrechter van Luïjk, die matig leidde en soms blies op ap pelleren, het einde aankondigt, is de stand dezelfde als wiaairmede begonnen werd. HSC '28 (Heerle) -Burgh I 3-5 Nadat de gastheren ide leiding genomen hadden, maakte Jae. Steur vaör de rust gelijk (1—1). Na de rust scoorde de thuisclub 2 maal, maar de Burghse voorhoede, die o-a. door opneming van Hogenstein als rechtsbinnen aanzienlijk ver sterkt is, zat niet stil en Jae. Steur zorgde voor 3—3. Door een ver schot van spil Jonker werd het 3—4 eU 10 min. Voor tijd stelde Jao. Steur de zege veilig (3—5), Volhouden Burgh. Zonnemaire I-Renesse I 4-2 De gastheren hebben Flohil weer iin de gelederen, de gasten zijln clompleet. Scheidsrechter is ide heer Brouwer. Voor de rust kregen' de gasten het wimldyoordeel. Een hoge voprzet van Hart belandde in de doielmohd en werd door een back met behulp van Verjaal in eigen doel gewerkt 0—1). Voor ide rust werd doelman' de Jonge door een schot van Haart onhoudbaar gepasseerd (0—2). Na ide rust met de wind groten deels in de rug, liepen de ide gast heren d© achterstand in, Bierman en Geelhoed zorgden voor 3—2 en vlak voor tijd stelde rechtsbuiten Hillebranld de zege veilig (4—2). le bridgedrive Hotel van Oppen Zaterdag wierd in Hotel van Op pen de eerste Bridgedrive van dit seizoen gehouden, waaraan 14 pa ren (uitsluitend heren) deelnamen. Door uitstedigheid1 en verhindering wlaren diverse „oUwIe getrouwen"' niet van de partij1, hoewel een twiee- tal nieuwelingen er voor zorgden dat de deelname toich nog behoorlijk wias. Na een kort openingswoord van de heer A. Paauwe, nam de strijd aan 7 tafels een aanvang, waarbij aldra bleek, dat de oneven groep de beste kaarten haid. Klein Slarn werd enige malen geboden en gemaakt. De prijzen bestonden dit maal uit wiaardebolnhen, die men vrij' bij Ide winkeliers kan besteden. Zij vielen ten deel aan: Even groep, ie pr. de heren' J. M:- de Nooijer (Renesse) en. G. A. Stenger (Haam stede) met 921/2 pnt.; 2e pr. de heren H. R. Sdhürmann en P. Wie- bols met 971/2 pnt. Oneven groep*, le pr. de heren1 L. Canters en C. C. Unger met 94 pint.; 2e pr. de heren H. A. Planting en 'H. Vorwerk met 102 pnt. Het iwlas een' gezellige avond, die een goede inzet vormde voor de komende bekerwedstrijden. Frando schijlnt voor de tweede maal ©en bespreking gehad te heb ben met Don Juan, de Spaanse troonpretendent. Frando voer Vrij dag met zijln jacht uit Tarifa eh keerde Z|ondag terug. Nu de Voorziening voldoende ge acht wioirdt, Zou zeer binnenkort ©en bekendmaking te verwafchten Zijn, waarbij de distributie vajn alle soor ten autobanden wiordt opgeheven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3