STAD EN PROVINCIE Ellemeet vierde het Jubileumfeest Kroningsfeest te Bruinisse Ellemeet vierde Zaterdag feest ter gelegenheid van het gouden re geringsjubileum van H-M. de Ko ningin. 's Morgens kondigden t'wiee 'herauten 'net begin van het feest, aan, waarna er kerkdienst igelhoiuden Werd in de Herv. Kerk te Eikerzee. Na deze dienst volgden de kinder spelen., die verder ide hele morgen in beslag namen- 's Middags Werd begonnen met een optocht, waarin verscheidene versierde tilbury's,'een Wagen van de K.V. „Stormvogels" 'en versierde fietsen meereden en die voorafgegaan werd door het muziekgezelschap „Luetor et Emer- goi" van Ranesse. Na ontbinding van de stoet kwamen de volksspe len aain de beurt, waarbij vooral Ibet zaklopen voor paren en het tominetjesteken de lachspieren nog al eens prikkelden, 's Avonds werd een gecostumeeirde korfbalWedstriju gehouden, waarvoor de 'deelname niet bijzonder 'groot Was, maar waarbij toch hartelijk gelachen werd om de koddig uitgedoste figuren. Nadat de stoet van korfballers en publiek, voorafgegaan door het mu ziekgezelschap, weer op l'net dorp was aangekoemn, hield de burge meester een toespraak, waarna hij de verschillende prijzen uitreikte. „Luctor et Emergo" stelde zich ver volgens weer op, om de stemming er in te houden bij de lampionop. tocht en gaf tot besluit vain het feest buiten nog een vrolijk con cert, Waarbij jong en oud ie n dansje weggaven rond de muziek tent. In café v. d. Have Werd daar na het feest nog enkele uren'voort gezet. De prijzen vielen ten deel aan: Versierde tilbury's: 1. L. Houtman, 2. J. Kooman, 3- Joh. de Glopper. Versierde paarden: (hiervoor wa ren 2 eerste prijzen) 1- L. Krlste- liju en L- Straaij'er, 2. T. Kragt, 3. J- Quist. Versierde fietsen: 1- M. Goossens, 2- J. Korsman. Versierde gevels: 1- J. Goossens, 2. P. v. Huizen. Gecostumeerd korfballen: 1- J. Kooman, 2- J. Boot, 3. J. v. Tiggele. Ringsteken met tilbury's: 1- M. de Vrieze, 2. J. Elenbaas, 3. B. Kramer. Ringsteken met paarden: 1- L. Kristelijn, 2- J. Geluk, 3. J. Quist. Stoeltjerijden met paarden: 1- J. Kooman, 2. J. Elenbaas, 3. L. Str.aaijer. Stoelendans voor dames: 1- Joh. Steenland, 2- M. Hans©, 3. N. v. d. Nood. Singelloop' met hin dernissen: (heren) 1- W. Kootstr.a, 2. J. Dalebout, 3. C. Boot; (dames) 1- Joih. Steenland'. 2. J. d©n Boer. Hindernisrijden op ide fiets: (heren) 1- G. Verboom, 2. J. Korsman, 3. C- Boot; (dames) 1. J- Korsman, 2,. N. v. d. Nood. Zaklopen voor pa ren: 1- N. v. d. Nood en J- V. Tig gele, 2. Joh. Steenland en K- Horst, 3- L. Kramer en J. den Boer. To,n- netjesteken: 1- T. Kootstra, 2. J. Bouwman, 3. J. v. Tiggele. Het Franse spreekwoord' dat men al etende meer eetlust krijgt, Werd ook Oip Bruinisse bewaarheid ten opzichte van de feestviering. Enige dagen voor 31 Augustus kon men vernemen,, dat het Waarschijnlijk geen feest zou zijn en had toen de feestcommissie niet doorgezet, de dagen* van de troonswisseling wa ren onopgemerkt voorbijgegaan, doch het feest van 31 Augustus slaagde zo uitstekend, dat men be sloot oo'k 6 September nog een feest te organiseren. En Weer kan op een uitermate geslaagde feestdag worden teruggezien. Begonnen werd' met een openbare vergadering van de gemeenteraad, waar burgeeester vain dan Berg de proclamatie van Koningin Juliana voorlas en .aan de hand .daarvan enige goede woorden sprak. N,a dit ofticiële begin in de raadzaal kre gen we na de muzikale rondgang door de gemeente door de muziek vereniging, nogmaals een officiële opening, waar eerst wethouder van Vessem als lid van het feestcomité en daarna burgemeester van den Berg ais „eerste burger" sp;rak, te ruggrijpende op 'hetgeen door Ko ningin Juliana bij haar inhuldiging in de Nieuwe Kerk te Amsterdam was .gezegd, -ten opzichte van haar vertrouwen op God, terwijl hij de verbondenheid van volk <en dynastie gelukkig prees. Als eerste programmanum'm'Sr kwam dan de behendighiaidsrit voor motorfietsen, een tot heden onbe kend nummer voor onze gemeente, dat evenwel zeer in de smaak viel. De Wielerwedstrijd van de vo rige w'eek was zo goed geslaagd, dat men begrepen had, dat sport terecht op' een. goed feestprogram ma niet mag ontbreken en achter eenvolgens 'werden wedstrijden ge houden imi 100 m. hardlopen beren, 100 m. hardlopen dames ©n oen „singelloop" of stratenloop, daar men hier geen singels kent. Het ringsteken op paarden van vorige Week, was nu vervangen door ringsteken icxp fietsen, Waar bij de gecostumeerden voor de vro lijke noot zorgden. Na de muziek op de tent door „Nu met Hope", 'waande men zich verplaatst in een Brabantse stad op vastenavond, daar men prijzen had uitgeloofd voor het mooiste of ori gineelste costuum der „gecostumeer den". De jury 'had hier geen ge makkelijke taak, al domineerden de „gehaakte mutsen" van onze voor ouders. Nadat gecostumeerd 'en om- gacoistumeerd' zich had verenigd tot een „gezamenlijke lampionoptocht" met de muziek voorop kregen we als slotnummer weer de „stoelen dans" evenals vorige Week, een nummer dat door jong en oud ge waardeerd werd. Wethouder van Vessem mocht in zijn slotwoord te recht gewagen, dat Bruinisse ge toond' Ihad, nog ecfht ouderwets1 feest te kunnen vieren. Hiervoor zijn naar oins duidelijk bleek drie dingen on misbaar: een feestcomité dat zich inzet met zijin volle persoonlijkheid1, de muziek van „Nu met Hope" en een goedwillend publiek. Dat deze drie op beide feesten aanWlezig wa ren', ziedaar het geheim van het slagen. De verschillende prijzen werden toegekend als volgt: MotorWedstrijd 1. Andries Jumelet, 2 Lean Capelle, 3. Joh. Hogerw'erf. Singelloop: 1. Joh- Muller, 2. Arie Bal, 3. Rian Hoek. 100 m. hardlopen heren: 1. Adri Verspoor, 2. Cor Padmos, 3. Cor Giljam. 100 m. handlopen da mes: 1. Lena Capelle, 2. Lena Mui- Ier Dd., 3. Bella Padmos. Ringste ken (gecostumeerd): 1- L. van Bu ren, 2. Cor Padmos, 3. M. Dorst. Rings teken (niet gecustumeerd le groep): 1- Marien Kik, 2. Mfart. Verhage, 3. Anna Zoindervan. Idem 2e igroep: 1. Kees Padmos, 2. Arie Bal, 3. Joh. Hoogerwerf. Mooiste eois- tuums lampionop tocht: 1- Sneeuw witje met de 7 dwergen. 2. Bruids stoet, 3. Verpleegster die een ge lijk aantal punten kreeg als Ghar- ley Chaplin, die dus eveneens der de werd. Versierd©' straten: 1. Schoolstraat, 2. Korte Ring, 3. Mo lenstraat- BURGH. Burg. stand over Augus tus. Gehuwd: 6. W. Stigter, 24 j. j.m. van Ammerstol en L. H. Ver- West, 24 j. j.d.; 27. C. Bijkerk, 27 j. j.m. en H. van Wingen, 24 j. jd. van Noordwelle; 27. J. Zwolle, 24 j. j.m. van Zierikzee en G. H. Bij kerk, 24 j. j.d,1. Loop der bevolking. Ingekomen: 18. Th. C- Bal van Oosterland'. Ver trokken: 2. C. van der Werf naar Enschede.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 6