DAT STAD EN PROVINCIE OVERDENKING 00K BLIJ MET HET LEED ZIERIKZEE. Ajs. Zondag zullen in de dienst in de Grote Kerk de sociale werkster en de gezinsver- zorgster, die door de Hiervörrode Gemeente kier ter plaatse zijn aan gesteld, toit ihuin werk worden in geleid en aan de gemeente wor den voorgesteld. De dienst zal on der leiding staan van de voorzitter ven de Kerkeraad. En dat is dit jaar Dis. Knijff. Het is een verheu gend iets, dat deze beide dames, Mej. Knipisciheer en Mejde Bel, in onze stad willen werken, om zo de nood in vele gezinnen te kelpien verlichten. Verheugend is het ook, dat de Hervormde Diaconie het ini tiatief tot dit werk heeft widen nemen, en daarbij niet alleen ge-' dacht heeft aan de leden der Her vormde Gemeente, maar aan alle iniwloners van Zierikzee. Want de ze beide dames staan ten dienste van1 i e dere e n. BURGH. Hoiewiel ook in opize ge meente aanvankelijk op 6 Septem ber geen festiviteiten zonden plaats hebben, is toch Maandag, dajnk zij1 het initiatief van enkel© perspoen deze dag feestelijk herdacht. Des middags had een buitenge wone openbare raadsvergadering plaats, waarbij met kennisgeving afwezig wias, de heer L. v. d. Klooster- Burgemeester, Jhr. A. v. Citters, die voor deze plechtige gelegenheid in ambtscostuum was, las de pro clamatie voor, welke op1 4 Sept. j.l. door HM. Koningin Juliana is uitgesproken. Namens B. en W. stride de voor zitter hierna voor een adres van hulde aan H.K.H. Prinses Wilhel:-' mina te zenden en een ladres van trouw aan HM. Koningin Juliana, waartoe met alg. stemmen beslo ten werd. De eerste Iwlethondar Bolkembaas beantwoordde de rede van de burgemeester. Daarna wend om 1.45 uur de proclamatie voor het gemeentehuis voorgelezen, waar voor van de zijde van het publiek maar matige belangstelling bestond. Hierna vingen de diverse volks spelen op bet dorp aan, waarvoor veel belangstellïng bestond, zowel wat de deelname als de publieke belangstelling betreft. 's Avonds had op de speelplaats van de O.L. School een gecostu- meerd bal voor paren plaats, waar voor Zeer grote belangstelling was, zodat de jury geen gemakkelijke taak had om de prijzen toe te kennen, vooral ook omdat er zeer originele paren bij waren. Het hal werd opgeluisterd door een 3-tal .Turken, die een extra prijs werden toegekend. Verder werden die vol gende prijzen toegewezen aan: 1. Tom Poes; 2. Straatmuzikanten; 3. Pierot en Pierette; 4. St.-Nicolaas 5. D'Orus Rijkers; 6. Pan in avond toilet. Hierna begaf men zich naar Hotel ide Koster, waar het bal werd voortgezet. Na ongeveer een half uur kwam het démasqué, Waarbij hartelijk gelachen werd. Het dorp w'as wieer evenals vo rige week door de talrijke vlaggen feestelijk versierd en verlicht. SCHAREND! JKE. Zaterdag 4 Sept. j.l. stond Scharendijke in het middelpunt der belangstelling door het feest ter gelegenheid va;n het gouden regeringdsjubileum vanH.M. Koningin Wilhelmina en de troons bestijging van H.M. Koningin Ju liana, te zamen met Eikerzee en Loperskapelle. Om 9 uur werd het feest aange vangen met een gemeenschappe lijke dankdienst in de Ned. Ilefv. Kerk te Eikerzee, waarin voorgin gen de N.H. predikant Ds. E. V3n Tuil en de Ger. predikant Ds. Retel uit Haaksbergen. Hierna werden om 10.45 uur ver schillende kinderspelen gehouden. Om 13.30 uur vertrok een feestelijke optocht via Eikerzee en Loopers- Ingezonden mededeling muggen vliegen vlooien luizen «nz. D. D. T. POEDER in de practisch e en voordelige stuilzak 65 cent kapelle. Het muziekgezelschap „Con Amore" uit Noordgouwe iwias zoi bereidwillig om deze dag met haar welluidende klanken op te luiste ren, waartoe een feestelijk versierde muziekkiosk op het dorp wias ge bouwd. De optocht, bestaande uit versierde wagens, fietsen en paar den, maaKte een uitstekende indruk Na beëindiging van de optocht opende burgemeester A. J. deBruijm ere-voorzittter der Oranjevereniging het feest, met een korte rede. De beurt was nu aan de verschillende volksspelen, te weten ring rijden per fiets, hindernis rijden per fiets, mast- klimmen, boegsprietlopen en gecos- stumeer-d korfballen. Vooral het nummer boegsprietlopen aan de ha ven viel in goede smaak bij het tal rijke publiek. Een hartelijk applaus ging op voor de twee jeugdige deel nemers, die er in slaagden heen en weer over de boegspriet te lopen. De Chr. Zangvereniging bracht van de muziektent nog" enige aardige nummers ten gehore. Om 19.30 uur werd een lampion- optocht gehouden naar Eikerzee opgevrolijkt door de muziek, wielke voorafging. Mede 'door de talrijke fakkels, vormde deze stoet een fees telijk gezicht. De burgemeester maakte van de muziektent de verschillende prijzen bekend van de versierde optocht en de yoiksspelen, waarnai „Con Amore- voor de verdere lopp' van de avond de juiste stemming er in bracht door haar feestelijke tonen. De prijzen werden als volgt toe gekend: Versierde wagens: 1. „De Goede Oude Tijd"; 2. „De Konink lijke Familie"; 3. Ambachtswagen. ANNA-JACOBAPOLDER. Ook in dit deel der gemeente heeft de Oranjevereniging niet stil gezeten. Verschillende vergaderingen werden belegd en een feestprogramma werd 'Opgesteld. Op 6 Sept. werd begon nen met een optocht van versierde Wagens ©n paarden. Het was jam mer dat de regen juist in stromen neerdaalde toen ideze Wagens in aantocht waren. Later opi de dag kWarn .echter de zon dopr het wol- cendek heen, Wat de feestvreugde aanmerkelijk verhoogde. Waarsichijh- lijk zaten de Olympische Spelen nog te vers in het geheugen, Want look hier stond 'het wielrennen op het programma. Sommige gevelver- sieringein waren prachtig. De een heid, welke voor het welslagen van een feest onmisbaar is, Was goed merkbaar. Op 31 Augustus werden de schoolkinderen onthaald, waarna verschillende spelen volgden- Deze dag was hoofdzakelijk voor Ide 'ouderen 'georganiseerd. Met een fakkeloptocht werd het feest be ëindigd. De uitslagen' van de verschillende wedstrijden luiden: Ringrijlderij per fiets (dames): 1- Diny Moerland, 2. K. Klippel, 3. N. Giljjami. Ver-i sierde wagens: 1- „Hulde", 2. „Drie kleine kleuters, 3- Zeilschip, 4. LandbouWwagen, 5. Zigeuners, 6. Onder de Oranjeboom, 7. Dorus Rij kers, 8. LandbouWwagen,' 9. Joh- den Braber, 10- L. Bakker- Versierde fietsen: 1. Dim Hage, 2. P- Dekker, 3. Rien Kramer, 4. R. de Raat, 5. W- Neele, 6. Jp Geense. Ringrijden met paarden: 1- M. Moerland,, 2- C. Tichem,, 3. J. Suurland1. Hard rijden per fiets: 1. K. Quist„'2. Adr. Fonteijne, 3. J. Verwijs Abrz. ST.-PHILIPSLAND In verband met berichten in diverse dagbla den, als zouden de uitdrukkingen iin de bladen van 29 Juli j.l. op on waarheid berusten, delen wSij me lde, 'dat dit niet het geval is. Zoals op een tweede vergadering die voor zitter mededeelde, zijn betreffende uitdrukkingen wel gebezigd, echter niet door de voorzitter; ze waren uit df vergadering afkomstig. Op een i,n Aug. gehouden alg. verg. waarop verschillende instanties w;a- 'ren uitgenodigd, is men tot over eenstemming gekomen op verschil lende punten wiaarover men oip' de r .rsie vergadering in het onzekere leefde. Men kwam overeen de handen ineen te slaan On deze bijzondere herdenking- en kroniingspleclhtighle- den tot een „groots" feest voor onze gemeente te maken. Wat deze samenwerking beeft teweeggebracht hebben wij' allen kunnen zien, ïwe hebben er allen, zonder onderscheid, van genoten. Die versieringen, ver lichtingen, het in volgorde afwerken van het zeer gevarieerde program ma, de tractiaitie va;n de schoolkin deren, tot zelfs de lampionoptocht toe. Alles was tot in de. pubtjes verzorgd. Ook de Kronin'gsdag van Koningin Juliana werd een! „grootse" feest dag. Deze dag werd gevuld met verschillende volksspelen, o.a. ring- rijderij te paard, te fiets, zakfeen- lopen enz. enz. Op het laatst van deze dag kregen we een concert van ide plaatselijke muziekvereni ging, terwijl wie tot slot een .op voering kregen! van een openlucht spel door de O.G. Daarna dankte ide voorzitter, de heer J. A. Stols, allen, die op hun manier hadden meegewerkt tot het welslagen van deze onvergetelijke feestdagen/. Op 6 Sept. werd een buitenge wone openbare raadvergadering gehouden ter gelegenheid van de troionsbestijgeng van H.M. Koningin Juliana, Burg. L. J. de Jonge hield in deze vergadering een treffeinde reidle Weth. A. M- van Dijke dankte RADIO-PROGRAMMA Zondag 12 September. HILVERSUM I (301 m.): 8 nieuws; 8.15 gram.; 8.30 Ned1. Herv. Kerkdienst; 9.30 nieuws; 9.45 gram.; 10.40 inleiding hoogmis; 10,45 hoogmis; 12 Angelus; 12.03 gram.; 12,15 apologie; 12.35 orkest zonder naam; 12.55 zonnewijzer1 nieuws»; 1.20 vervolg orkest zonder naam; 140 Spineuza; 2 radio philharmo- •nisieh orkest; 3.10 kamerkoor3.35 godsdienstige causerie; 3-45 verzoek platen; ft.10 spartrepoirtage; 4.25 Vespers; 5 Baptistenkerkdienst; 6.30 voor die strijdkrachten; 7 'geestelij ke liederen; 7.15 kant gij uW bijbel? 7.30 nieuws; 7.45 igram.; 7.50 boek bespreking; 8.05 de gewone man; 8.12 septet Johnny Ombaicb met so list; 8.40 toespraak ZJH. de Paus; 8j50 omroeporkest; 9.17 hoorspel 10.07 kamermuziek; 10.37 actualitei ten; 10.45 avondgebed en kalender; 11 nieuws; 11.1512 dansplatem. HILVERSUM II (415 m.): 8 nieuws; 8.15 strijdlied; 8.18 gram-; 8.30 causerie; 8.40 Barcarole; 9.12 sportnieuws; 9-15 verzoekplaten; 9-45 lezing; 10klankbeeld'; 10.30 Rem. kerkdienst; 11,45 lezing; 12 sicheepis,muziek; 12.30 de Zondagclub 12.40 ©,rg©l en zang; 1 nieuwls; 1,15 gram. of mededelingen; 1.20 Di vertimento-orkest; 1^0 even afre kenen; 2 vioolmuziek; 2.05 boek bespreking; 2.30 muziek en, zang; 4.30 sportflitsen; 5 kerkliederen; 5,20 een gedicht; 5.30 zang; 5.45 sport; 6 nieuwls; 6.15 concertorgel6.30 the Ramblers; 7 radiolympus;7.30 Stradiva-sextet; 8 nieuwls; 8.05 ac tualiteiten; 8.15 strijkorkest; 8.45 hoorspel; 9.T5 igram.; 9.35 versjes ien versies; 10.30 pianoconcert; 11 nieuws11.1512 gram. de burgemeester als vertegenwoor diger 'der Kroon, namens ide rand, voor de woorden gewijd aan einze nieuwe Koningin, alsmede aan onze onvergetelijke Prinses. Wilhehnina. Met een „Lang leve onze nieuwe Koningin Juliana", besloot de bur gemeester, nadat staande het le en het tweede couplet van het Wilhelmus waren gezongen, werd de vergadering gesloten. Houdt het voor enkel vreugde, mijn broeders, wanneer gij in velerlei beproevingen komt. Jacobus (dienstknecht van God en van Jezus Christus den Heeie). Br is geen mens of hij heeft in zijln leven tegenslagen. En soms zeer zware. Maar ho,e verschillend jwior- 'den ze door ons gedragen! Er zijn vele typen van mensen met leed. Ge kunt zijn: verbitterd, of dof-berustend, gebroken, of op standig, luchthartig, of moedeloos, verbeten of onverschilligWat zijt gij Of zijt ge misschien één van- die vrij zeldzame mensen, die onder het leed óók blij', ja, die bij met het leed zijln Zo moet het zijn bij de echte gelovige. Jacobus spreekt van vreugde om de beproevingen. Hij weet, dat door 'die beproevingen „het echte van het geloof' (nieuwe vertalinjg) steeds beter uitkomt. Het klare, echte geloof wordt erdoor van al lerlei onzuivere ballast gereinigd en zo wordt het steeds sterker. Uit idie smeltkroezen, zegt Jaic'obus, komt de geloofsstandvastigheid te voorschijn: Het geduld, de stalen' veerkracht van het geloof- Dat is wat men vroeger „lijdzaamheid" noemde. Nu, dat is iets om blij over te zijn! Wat kunnen we méér bége rén dan zulk een sterk geloof! Dat is toch „ons een1 en ons al", zo(als Prof. Korff eens schreef. „Alleen door het geloof verheer lijken wij God de Vader. Alleen! door het geloof dienen wij wlerke- lijk onze medemensen in liefde. Al leen idoor het geloof zijn wijl echt bl ijeh sterk. Alleen hoor het geloof Worden tw|ij zalig, Maar wat is het met dat geloof nog vaak treurig gesteld! Ja, ook blij én sterk. Alleen door het geloof God gekregen hebben, dat ze ge loven mogen. Moeten we dan niet blij' zijn, als Gold aan onze ziel wil wierken door ■velerlei beproevingen? Ik weet. iwlat sommige hard-gesla- gén mensen zullen zeggein Ja, dor minée, maar dat gaat toch maar niet zo gemakkelijk! Inderdaad, als mens tegenover mens ben ijt geneigd, het u toe te geven. We praten het elkaar alten voor en na, dat het zo „erg" is. Maar de Bijbel zegt U, dat het niet enkel erg is, als ge het lijden draagt achter de Heere Jezus Chris tus aan, die het grote lijden voor 'Zijln volk doorstond. Dan is er ook redan ami u te 'verblijden. Zelfs over Ide 'druk. Dan brengen ide tegenslagen' grote winst. Brengen ze U dat ook? H- v. S.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 5