STAD EN PROVINCIE N.V. DE CONCERTZAAL Nu liet feestgedruis is verstomd, de versieringen van de Koninginne- feesten langzamerhand worden op geruimd en/of opgeborgen vaar eventuele andere gedenkdagen, is, W'at Zierikzee bietreft, het accent verlegd daar de Kermis. Dinsdag avond werd het programma ge opend met variéténummers, welk soort niet meer zo sterk de bezoe kers trekt als voorheen. Maar w,at Dinsdagavond gegeven werd, stond op hoog peil. Om een versleten) term te gebruiken: dit keer hadden de thuisblijvers ongelijk! De heer 'Nol van Dijk als conferencier, met Willy Rex aan de vleugel,gelukte het, nadat aanvankelijk stroef ge reageerd w'erd, de stemming er in te krijgen met een liedje en ee|n geestig praatje. Nederlands' jongste a ec'orde on virtuoos, Freddy Verdo, opende de rij der artisten. Ben ar tist, is hij ontegenzeggelijk. Ver schillende accordeonjnisten hebben iwe hier in de loop der jaren; op de planken gezien, maar de jongeman mag er 'bij staain en wel in de 'eerste gelederen. Hiji is een kunstenaar op het fonkelend instru ment, dat meer en meer ingebur gerd raakt. Populair is het Majoco- trio geworden, dank zfljl de radio. Deze „Argentijnen" met hun rumba's en tango's hebben we nu i'n levende lijve gezien en gehoord en hun optreden viel hier Zeer in de smaak. Zij oogstten een daverend applaus ©n werden telkens teruggeroepen. 'Prettig was de kennismaking met „Niberco", de man die op het goo- eheleohcours te Parijs de eerste prijs in de wacht sleepte. Het is eenvoudig „verbluffend" wat deze vingervlugge man presteert. Hiji kreeg dan ook aller aandacht en waardering bij Zijd eerste optreden hier. Charles en Matla hebben de Zaal kostelijk vermaakt. Zelden hebben de Concertzaalbezoekers Zo luid en uitbundig gelachen! als Dinsdag avond, toen de „kleine man op de grote bal" een nummer weggaif, dat geweldig insloeg. Met vaart en enthousiasme werkte hij zfijn op dracht af 'en wel zo voortreffelijk, dat iedereen hem toejuichte. Het slotnummer vormde het 0Majooo- trio", dat binnenkort naar het bui tenland vertrekt. De heer Nol van Dijk kreeg als eonferecier het laatste woord, om het niet in gjroten getale opgeko men publiek te danken voor de spontane reacties. Het was een prettige variété-avond. ,,'N HUIS VOL HERRIE". Deze Amerikaanse klucht door 't toneelgezelschap „De Komedianten" gebracht, heeft men ,,'n Huis vol herrie" genoemd, maar de oorspron kelijke tekst luidde: „My Wife's Family" (De familie van mijd vrouw) w'elk opschrift nog duidelijker de tendenz van de klucht had aange geven. Niettemin herrie was er ge- noieg .op „Vredeoord" en kluchtig meteen. Daarom heeft zeer speciaal Johan Kaart gezorgd, die een kostelijke typering had aangelegd. Zijn grime en spel deden het buitengewoon. In een adem moet naast hem Magda Janssens genoemd worden, als „Ara- belle", het prototype van het meest verwensbare soort schoonmoeder, waarin alle kwalijke éigenschappien, die een man in opstandige ogenblik ken aan zijn schoonmoeder zou kun nen toeschrijven. Maar de creatie van Kaart, als „pjanp"stemmer domineerde in de zotte situaties, die zidh herhaaldelijk in deze klucht aanmelden, hoewel het komische er vaak wiat al te dik werd opgelegd, wat echter geen- af breuk deed' aan spel en belang stelling. Het gegeven was dermate een voudig en amusant, dat er niet naar geraden behoefde te worden hoe de ontknoping in het derde bedrijf, zou zijn, na het knaleffect aan het slot van de tweede acte. Willem Faassen zorgde voor het type van do dóód-Ongelukkige pantoffelheld, die een lastige rol te vervullen had. Om „Willy" en „Sally" draaide het gehele gegeven, maar Zij kwa- tnen op de 'achtergrond door de komische situaties die rond hup geheim waren geschapen. Het was een daverende klucht, waarom voortdurend gelachen twterd Aan 't slot werd het gezelschap spontaan toegejuicht. De actrices hadden fraaie bouquetten in ont vangst te inemeln, als hulde voor het gehele team. MORIAANSHOOFD,. Het stemt ions tot groot genoegen dat men,' met bekwam® spoed is begonnen met het herstellen van de maer- zijde der Flaauwsrs-haven. De gro te gevaarlijke kuilen zullen nu spoedig verdwijnen, zodat men straks zonder gevaar weer langs de havenzijde kan wandelen. Met de dam die de Boezemkade verbindt met het Molenpaadje schijnt het herstel op zich te laten Wachten, hoewel die toestand on houdbaar wordt. Maandagmorgen j.l. toen ©en dame uit Schevenin- gen over deze dam ging, kantelde ©en der balken, waardoor 'deze da me in de vaart terecht kwam- Een buurtbewoner stak de reddende hand uit, waardoor de Sdhevening- se met de schrik en Wat doior- Weekte kleren vrij kwam- Het is ons bekend dat de buurt bewoners al 't mogelijke doen om deze dam zoveel mogelijk bruik baar te houden. Toclh zal men bij 't voortdurend afbrokkelen der damhoofdon de strijd moeten opge ven. Het doet ions echter goed dat „onze dam" de laatste week nogal belangstelling heeft getrokken. Wanneer dit „kijken" nu leiden mag tot 'n spoedig herstel, kan wellicht eeni tweede ongeluk voorkomen Worden- BROUWERSHAVEN. Op Maandag 6 September 1948 kwam de raad tdezer gemeente in een buitenge wone openbare vergadering bijeen. Voorzitter was C. Gast, burgemees ter. Alle leden waren aanwezig. Na de opening doet de voor zitter voorlezing van het ingekomen schrijven van de Minister van Bin nenlandse zaken, betreffende de proclamatie bij de aanvaarding van de regering door H.M. Koningin Juliana, welke hierna iwordt voor gelezen. Vervolgens houdt idle voor zitter een passende toespraak in verband met het 50-jarig regerings jubileum van H-M- Koningin Wilhel- mina en de troonsbestijging van HM- Koningfn Juliana. Daarna stelt de voorzitter voor gelukwens- telegrammen te verzenden aan HM. Koningin Juliana en aan. HM. Ko ningin Wilhelmina, waarmee de raad aocoord gaat. Na de rondvraag volgt sluiting, nadat de voorzitter alle aanwezigen een prettige dag heeft toegewenst. De collecte voor de Stichting 1940—1945, gehouden op 6 Sept. heeft f 131.45 opgebracht. Op Zaterdag 11 September zal in de openbare school te Brou wershaven een bloemententoonstel ling worden gehouden door „Fin- ralla". Maandag 6 September l.L werd' in dezte gemeente feest gevierd. Het Havenpieim was aardig ver sierd, terwijl Jacob Cats omgeven was door een prachtig grasperk, waarin Oranjeblqemen, prijkten. Het feest werd begonnen met een concert van gewijde muziek door de plaatselijke muziekvereniging „Apollo", waarna een 'kerkdienst gehouden werd. Na de kerkdienst was het gaan regenen, zodat de schoolkinderen, die voor het 'stad huis hun feestzang ten gehore brachten, het niet bijzonder troffen. Terwijl de kinderen igetraeteerd werden, gaf het N.H. Kerkkoor op de muziektent enige ztognummers ten beste- De optocht, die 'daarop volgde, mag alleszins geslaagd he ten. Na de optocht gaf de S.V. „RODA" een sportdemonstratie op het Havenpieim, gevolgd diqor volks- spielbn voor kinderen em daarna voor ouderen. Om pi.ml 5 uur werd' begonnen met de wielerwedstrijd, Waarvoor veel belangstelling wias. De ronde voor die ouderen bedroeg Ongeveer 12 km. Van 7 tof 8 uur werd ©én volkszang gegeven op de markt. Het concert door Apollo: werd door verschillende persoden van de toehoorders gedirigeerd', hetgeen grote hilariteit veroorzaakte Het feest werd besloten met een lampion- en fakkeloptocht doior de gemeente. De nieuwe Koningin der Nederlanden houdt een korte toespraak tot de in de Nieuwe Kerk aanwezige personen, alvorens de eed op de grondwet af te leggen. Comité der gezamenlijke militaire fondsen" Zelden zal men de gelegenheid krijgen, door het offeren aan ©en collecte vijf vliegen in één klap te slaan. Toch is dit Zaterdag het geval met de collecte voor de ge zamenlijke militaire fondsen. De we duwen' en wezen der overleden mi litairen moeten de verzorging krij gen, waarop zij recht hebben. Door het Prins Bernlhardfonds Wonden de culturele belangen van het land ge diend. Zo; zijn 'er verschillend© goe de dingen besloten in de collecte voor a.s. Zaterdag. Er zijn veel collectes in Nederland, maar het aantal is toch met vier verminderd, want vijf hoogstbelaïigrijke stichtin gen smolten financieel samen en vragen gezamenlijk slechts eenmaal om een offer. Te Zierikzee zullen padvinders en padvimdsters deze buscollecte houden, naar men mag verwachten met het suöoes, waar de onderscheidene instellingen, zo terecht aanspraak op mogen maken. Het is jammer dat „Vader Cats" na het feest weer kaal op het Havenplein zal staan. De prij'Zen van de versierde wa gens zijn: 1. „Hulde"; 2. De over wintering op Nova Zemb'la3. Huis houdschool. De prijzen van verschillende groe pen: 1. de Zwaan; 2. Hulde aan de Koningin"; 3. Tom Poes Wielrennen van de ouderen: 1. J. H. Leehdertse; 2. L. van Sluis; 3. S. v. d. Velde. Wielrennen voor jotngeren:' 1. H. v. d. Weele; 2. L- v. ld. Linde; 3. A. Bastiaanse.i Zaklopen dames: 1. K. Bolken- blaas; 2. L. Bolkenbaas3. A. v. IJsseldijke. Versierde gevels: 1. J. R. Bakker; 2. J. Hogerheijde; 3. J. Mj. J- van 't Hof. Versierde etalages: 1. J. R., Bakker; 2. J. Pleunep 3. A. v. d Hoek. OOSTERLAND. Ofschoon het in Ide bedoeling lag om op de kro ningsdag der nieuwe Koningin geen feest meer te vieren, althans niet in die mate zoals op 31 Augustus het geval was, is het toch nog een feest geworden op 6 Sept.. De versiering was intact gelaten in ,onze gemeente en van elke woning wapperde de driekleur. Klokketonen verkondigden iden volke, dat er een gewichtige gebeurtenis plaats greep. Een sportmiddag op het terrein' van dhr. Zéijler was het middag programma, waaraan behalve de plaatselijke Gymnaistiekver. S.SjS,.,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2