Schouwen-Duiveland vierde Feest Distributiekring Zierikzee Gezelligheid te Oosterland Onder begunstiging van fraai zo merweer vonden nier Dinsdag 31 Augustus de feestelijkheden plaaits ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, zomede van bet gouden regeringsjubileum. Ban vijftal herauten kondigden 's Mor gens bet begin der festiviteiten aan, waarna Dis. van den Broeek in de Herv. Kerk te negen uur een feest predikatie ihiald naar aanleiding van Spreuken 29 4a. Na beëindiging van deze druk bezochte dienst volg de de optocht der schoolkinderen, voorafgegaan door „Oosterlanid's fanfare". Op een weiland, voor dit doel welwillend afgestaan idoior dhr. Zeijler, volgden kinderspelen en traktaties. Na de 'middagpauze be gon de optocht. Behalve een vijf tal wagens bestond deze uit ver schillende versierde bakfietsen en ■gewone rijwielen. Hierop volgde een ouderwetse paardentraM, 'da terend uit pliml. 1890, de inzittenden allen in eostuuöils gekl'eed uit die tijd. Het volgende voertuig bevatte deelnemers aan een boerenbruiloft. Die wagen van de geanleentereini- gipgsdienst, bezet Imiet verschillende atabtslieden, liet zien dat' soortge lijke voertuigen "ïiidh. ook- kunnen lenen voor pasisagiersakcolmtodati De Vijfde in de rij was (een in volle werking zijinde dorsmachine, welkie nu niet direct er het zijine bijdroeg iotal de straten zindelijk te houden. Verder volgden nog enige kleine vervoermiddelen, zoals rijwielen! en dergelijke. Nadat deze stoet door de gemeente had gereden, werd zij' lontbioiniden en volgden er op Liet terrein bij' dhr. Zeijler volksspelen, zoals sprietveehten, biinidemislqpian, ritpgstekan enz., waarvoor prijken waren uitgeloofd'. Nadat de feest verlichting was ontstoken, bekloim te acht uur de Ghr. Zang ver. „V-Z. O.S." de Muziektent, waar enige vaderlandse liederen ten gehore ge bracht werden, terwijl hierbij1 ook volkszang plaats had. Na dit con cert volgde een toespraak van de burgemeester vanaf de muziektent, waarna de gewonnen prijzen wier- den uitgereikt. „Oosterland's Fan fare" 'concerteerde vervolgens op de Muziektent. Om kwart voor elf be gon een lampionqpitocht in de rich ting van de tramhalte, waar een groot vreugdevuur ontstoken werd. Na dit slot van de 'Officiële feest viering volgde nog in de eafé's een gezellige finale. Verscheidene ge vels in onze gemeente waren fraai versierd. In het bijzonder idient nog te worden gewezen op het „kunst vreugdevuur" dat midden oip het Marktplein opgesteld stond. Een en ander heeft er ibet zijne toe bij gedragen de illuminatie goed tot zijh recht te doen komen, en resu merend kunnen wij zeggen dat Oos terland op gezellige wijze zijn ju bileumfeest heeft gevierd1. Geslaagde optocht te Ouwerkerk OUWERKERK. Ook in onze ge meente is Koninginnedag op waar dige wijze gevierd. Twiee herauten te paard openden de feestelijkheden met trompetgeschal, waarna om 8 uur de klok werd geluid. Om half tien werd een dankdienst gehou den, waarin Ds. v.s d. Poel uit Zierikzee voorging. Z.Eerw. legde de nadruk op het grote geluk, dat Nederland gedurende de afgelopen halve eeuw ten deel is gevallen; door Zo'n Wijze Vorstin te hebben gehad, wier lijfspreuk luidt: Christ avant tout" en Z.Eerw. smeekte des Allerhoogsten zegen af voor ons Vorstenhuis. Burgemeester Romeijn sprak vervolgens als vertegen woordiger der Kroon. Hierna volg den kinderspelen, tractatie en een gecostumeerde korfbalwedistrijd. Na de middag werd een optocht .gehouden, met „Nieuw Leveu aan het hoofd en verder bestaande uit: versierde wagens, paarden en fiet sen, De prijzen (geldprijzen) vielen ten deel aan: Versierde wagensle prijs: A. J. A. Bolijn; 2e. J. Dekiklar; 3e. De Kleuterschool; 4e. Joh- Stoutjesdijk 5e. De idrie Kezen. Versierde paarden. Ie prijs: Adr. Vijverberg; 2e. C. Vijverborg; 3e. W, Vijverberg; 4e. C. Bei je; 5e. Jac. Hettdrikse; 6e. P. Hendriktse. Diversen: le prijs: Nel van den Bos. Versierde fietsen, le prijs: Jo Hage; 2. I. 'den Boer; 3e. Adr. de Rijke en C. de Vrieze; 4e. H, Smits; 5e. Adr. Pannekoiok- Hierna volgden volksspelen. Aller eerst stoelendans te paard. De uit slagen wiaren: le pr. W. Vijverberg; 2e C. Beije; 3e Piet Hendrikse Jz.; 4e Wim Bolijn Cz,; 5e Adr. Vijver berg. 2. Ronde van Ouwerkerk: 1. A. Lukus; 2. P. Remeeus; 3- S. v d Berge; 4. Jae. Dekker; 5. P, Boo- gerd; 6. ML Goudzwaard. 3. Baby voeden: le pr. R. den Boer; 2. N. Knijper; 3. B. van Gen- nip; 4. N. v. dl. Bo'S; 5. B. Dorst; 6. Tr. Kuijper; 7. C. Vijverberg; 8 J. v. Vuuren; 9. C. PaunekoékL 4. Zakken lopen (jongens): 1. S. v. d. Berge; 2. C. Kuijper Pkf 3. P'. Bol'ijn Cz.; 4. Wim Bolijn Pz.5. L, Bofijn Pz.; 6. R. Hage. (Meisjes). 1. B. van Getfnip2. N. Kuijper; 3. R. 'den Boer; 4. N v. d. Bos. 5. Sprietlopen: 1. Kees Kuijiper Pz.; 2. C. Beije; 3. P. Dekker; 4, C. Kuijper Cz.; 5. P. Remeeus; 6. C. Bol'ijn Nz.; 7. W. Vijverberg; 8 C. Bongerd Lz.; 9. P. Bolijn Cz. Des avoinds was er codeert van „Nieuw Leven" 'en zang van bet kerkkoor (jammer dat er niet meer leden zijn) en tot besluit lampion- optocht. In 'de eafé's werid het,, feest nog tot diep in de 'nacht voortgezet. Vlaggenzee te St. Philipsland ST-PHILIPSLAND Onze gemeen te heeft Dinsdag feest gevierd op een wijze, zoals zelfs de oudsten van dagen zich niet konden ber inneren. Een zee van vlaggen gaf bet dorp een feestelijk aanzien en ongeveer duizend lampen verhoog den vooral des avonds het effect zeer. Vele belangstellenden uit an dere gemeenten waren gekomen om het feest mee te vieren en alias te zien, waarbij1 'de erepoort ter ere van H.M. de Koningin ook aller bewondering wegdroeg- Om acht uur werd begonnen met koraalmuziek vanaf de toren, waar na de pl.m. 250 schoolkinderen ge- tracteerd werden. Hierna twterd in de stampvolle Ned. Herv. Kerk een dankdienst gehouden, waarin Ds. de Lindt voorging. De voorzitter van de Oranjever eniging, ide heer J. A. Stols, hield vervolgens een toespraak, waarin hij o.a. zijn vreugde uitsprak over H.M.'s jubileum en hoopte dat het feest wel zou mogen slagen. Onder- lei'ding van de Muziekvereniging „Concordia" werd vervolgens 'een rondgang door de gemeente ge maakt, waaraan Vel 600 menteen deelnamen. De Duivenhoudersver. „De Trouwe Duif" had 600 duiven bijeengebracht, welke alle tegelijk werden losgelaten, wiat een mooi gezicht opleverde. Hierna namen ide Volksspelen een aanvang, waaraan zoiwtel kinderen als ouderen deelnamen. Ook de Zangver. bleef niet achter, even min als „Concordia". De luidspre ker van de 'heer Crusio deed hierbij goede diensten. Een lampionoptocht, onder leiding van Concordia" be sloot het welgeslaagde feest, dat tot middernacht duurde. Ook Tholen in feesttooi Ondanks de vroege regenbui, waardoor alles dreigde te misluk ken, scheen het Oranjezonnetje, toen om 8 uur des morgens een 8- tal herauten te paard, met tam boers voorop, de feestelijkheden aankondigden. Te 9 uur trokken de schoolkinderen der openbare lagere school (de kinderen der Chr. scho len vierden de herdenking in eigen kring) met muziek voorop naar het stadhuis. Na enige mooie nummers van „Concordia" zongen de kinder monden spontaan verschillende mooie nummers van liederen, waar na de voorz. der Oranjevereniging vanaf de pui van het stadhuis het talrijke publiek toesprak, waarna de officiële ontvangst ten stadhuize volgde. In de raadszaal waren aan wezig een negental raadsleden en B. en W., het bestuur van de Oran jevereniging en de Chr. zangvereni ging, welke, onder leiding van haar directeur de heer Schutte, de aan wezigen vergastte op enige keurig gezongen liederen. Namens de gemeenteraad riep de burgemeester, Mr. v. d. Hoeven, al len op deze bizondere feestdag een woord van welkom toe. Spr. dankte de Oranjevereniging voor haar ini tiatief, waardoor Tholen getoond heeft, althans het overgrote deel der bevolking, mede te leven met ons geliefd Oranjehuis, getuigende de feeststemming en de keurige en in 't bizonder in de avond bij de hon derden lichten, feërieke versiering der straten, markt en verschillendé huizen en winkels Na nog enige tijd gezellig bijeen te zijn geweest, waarbij weer het zangkoor enige nummers uitvoerde, volgde tractatie der kinderen en werd het programma der volksspe len in de loop van de dag onder grote belangstelling der bevolking afgewerkt. De in de late avond af gedraaide films door de heer Cor- nelisse, hadden een reuze belang stelling van het publiek. De eerste feestdag verliep verder ordelijk. De tweede feestdag was niet min der aantrekkelijk dan de eerste. In de voormiddag waren er verschil lende kinderspelen, waarna de ronde van Tholen en in de namiddag een grote optocht werden gehouden. Honderden, ook van elders, genoten van deze werkelijk unieke optocht. Na nog enkele volksspelen en zang door de Chr. gem. zangvereniging, wat veel belangstelling genoot, kwam tot slot een fakkeloptocht, begeleid door „Concordia". Tholen heeft weten te feesten. Een ere-saluut aan het bestuur der Oranjevereniging. Tijd noch kosten werden gespaard. Ook de verschil lende buurtverenigingen wisten hun straten schitterend te versieren en verlichten. Het dronkemansgedoe werd voorkomen, daar men na 1 uur des namiddags geen sterke drank meer mocht tappen. Vervolg Stad en Provincie MORIAANSHOOFD. De beer J. Bil A.Sz. alhier ontving een benoe ming tot opzichter weg- en Water bouwkunde te Breukelen (Utr.) NIEUWERKERK. Burg. stand over Augustus. Geboren: 7. Janna M. N., d1. van F. L. van Bloiois 'en J. Over- beeke; 18. Ad'riana J., d. vain S. Sies ©b T. Lukus; 25. Willy, dl. van M. Dalebout en J. vain Strien; 26- Jozua, z. van J. A. rianse en J. G,. Roukema- Gehuwd: 5. A- Pruissen, 22 j. j.m. en T. C. van Gorsel, 24 j. j.d'.; 12. A. G. Meyering, 27 j. j.m. en W. J. Kleemanis, 27 j. j.d'.; 18. J. W- de Wit, 29 j. j.m. en J. C- Heijboer, 21 j. j.d. BRUINISSE. De nieuw benoemde secretaris van Bruinisse, de heer C. H. van de Linde, is geboren te Tholen op; 9 Juli 1918. Hij woonde tot vorige week te Haarlem1 en wais werkzaam te Leiden als commies ter secretarie. Hij bezocht het Chr. Ly ceum te Haarlem, is in het bezit van bet diploma Gameernte-adminii- strati© 'en Gemeeinte-financiën 1© deel. Hij was aehtereenvolgenis werkzaam als ambtenaar ter secre tarie te Uitgeest, wnd'. secretaris van Marken en vervolgens commies ter secretarie te Leiden, Bdrg. stand over Augustus. Geboren: 16. Fokkelina, d. van Wi. J. Jansen ten K. Knoops; 17- Ma- rina M-, d|. van L. E. van Popering en L. van der Reest. Overleden: J- OJree, 78 j-, m. v- P. 't Hart. Ge huwd: 10. G, Houtekainer, 27 j. j.m. en A. Geluk, 30 j. jd.; 25. Jaiï A. Klompe, 30 j. j.m. en E. W>. Krepel, 24 j. j.d. Loop der bevolking. Vertrokken: G- Grollemam naar Zierikzee; N. Haeök naar Bussum; A. Geluk naar Krabbendijke; C- Verwijs naar St.~ Phili'psland; J. M. Wesdorpi en ©ebtg. naar Kapelle. Per 1 Siepitember begon voor beidie lagere schoten het nieuwe leerjaar. Het aantal nieuwe leerlin gen was voor elke school gelijk,, n.l, 16. Alweer boekte de vloot der moaselkwekers een .aanwinst. Deze week was het de beer A- Kik Thz., die zijn houten sdhip door een ijze ren verving, riet oude houten vaar tuig werd' naar elders verkoüht. STAVENISSE. Burg. stand over Augustus. Geboren24. Comelis L., z. van L. Potappiel en C- P. Haige. Gehuwd': 26. J. Moerland, 28 j. en A. P. Moerlajnd, 2.6 j.; 26. G. J. Tros, 26 j. 'en D. v. Vossen, 21 j. Overleden: 1. D. van Iwaarden, 13 j-, d. v. P, v. Iwaarden en T. Priem. Loop der bevolking. Ingekomen: D. v. Vossen uit Hoorn; H- J. V. Dij;ke-v. Oeveran uit St.-Aninaland P. G. v. di. Berg uit Rotterdam!. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krui- ningen: Ds. S. G. J. Goverts te Oud- Vossemeer. Bedankt voor Brouwershaven: Ds. P. J. v. d. Vange, voorganger N.P.B. te Brielle. Burgerlijke Stand Zierikzee Gehuwd: 1 Sept. H. Berrevoets, 26 j. j.m. en P. Snijders, 17 j. j.d.; 1. J. M. Berrevoets, 28 j. j.m. en T. Houmes, 31 j. j.d. Overleden: 27 Aug. C. van Ast, 59 j.; 31. J. de Vos, 78 j., .echtgenote van L. Peute. Coöp. Veilingsveren. Z'ze& Veiling van 1 September Andijvie f 46; Prinsessebonen f38 44; Sav. kool f 1418; Rode kool f 15; Snijbonen f 45; Stokprinsessen f 4748; Tomaten f 1561; Zigeu nerin f 5357; Claps Favoriet f 61 63; Druiven f 114126; Bramen, f 55; Pruimen f 642, alles per 100 kg. Meloenen f 956; Knolselderij f 5; Bloemkool f555; Kropsla f 2,50 5; Komkommers f 918; Bospeen. f 612, alles per 100 stuks en bos. UITREIKING BONKAARTEN 812 ZIERIKZEE: Dinsdag 7 Sept.: zelf- verzorgers. Woensdag 8, Donder dag 9, Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Sept. (van 8.30—11 uur): ge-, wone verbruikers. ZEEP VOOR MELKERS, ARTSEN, enz. Door melkers, artsen enz. kam gedurende de periode va|n 7 tot en met 18 September 1948 een aan vraag om zeep wonden ingediend. HANDDOEKEN VOOR BEDRIJVEN. KANTOREN. Aanvragen om handdoeken door bedrijven, kantoren (geen Rijksin stellingen) en scholen kunnen gedu rende de bekende zittingsuren wor den ingediend. Alleen bedrijven en kantoren, waar personeel in loon dienst werkzaam is, komen voor verstrekking in aanmerking. De koopman Z. uit Valkenburg (L.) is door de Economische Politie-, rechter in Den Haag tot ©en jaar gevangenisstraf met aftrek veroor deeld. Z, verhandelde honderd,zes tien valse textielcoupunes van dui zend! punten elk voor f 250 per stuk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 8