Zierikzee vierde op waardige wijze het jubileumfeest Officieële bonnenlijst Buitengewone Openbare Raadsvergadering Distributiekring Zierikzee Maar liet de jool aan de Bourgondische zielen Het was een. gelukkige gedachte van het Z.O.V.-bestuur gerijpt in jde „heerlijke" tijd van voorberei- idiing, om het gouden jubileumfeest van H.M. Koningin Wilhelmina reeds op Maandagavond een artistieke in leiding te -geven in de vorm van,'een etalagewedstrijd, wiaiarvoor de -deel name groot was. „Kunst ien Eer" deed haar eerste ronde ön pres teerde het, om onvermoeid op haar lange mars vrolijkheid de Idcht in te blazen, terwijl de jury het ter nauwernood aangedraafd kon krijr gen. Gedreven idoor -de wil om te splitsen en te- rubriceren, bekeek zijl vele kakelbonte -etalages en vond slechts in een -enkele de rust en de stijl, die voor die waarlijk ar tistieke -etalage nodig zijn. V-ele (ste delingen deden eveneens hun „rondt je" langs ide etalages ien uitgerust van id-eze wandeling ',werden zijl, met alle verdere stadgenoten gewekt door d-e parelende klanken van het carillon, die o-p de schone zo|n- overstraalde feestmorgen, hun weg zochten door de azuurblauwle lucht In de kleurige, begr,oen-de en bont uitgedoste stad toverde de Zon wonderschone -effecten en in de prilheid -en frisheid van -deze heer lijke Oranjedag opende -de loco- burgemeester, Mir. de Croo met en kele passende woorden het feest, daarbij de wiens uitsprekend, -dat Zierikzee zich o-p waardige -wijze v-an haar feestelijke taak Zou mo gen kwijten. „Kunst en Eer" wist met een programma van kora-almuziek de juiste toon te treffen en verleende met dit onderdeel van het feest- menu een ernstige ondergrond voor een tafel vrolijke spijzen. Veiiem von den daarna hun weg naar de ver schillende kerken, Waarbij! ide ge zegende regeringsperiode va-n onze geliefde scheidende vorstin wierdl geplaatst in het raam der ver gankelijkheid. Een korrel wee moed, die het 'feest een apart aroma- gaf, li-ever gezegd moest geven op -deze ia nationale zin1 zo bijzondere dag. Lof -aan -de Zierik- Zeese Vissersv-ereniging, di-e Ide feestelingen iets had -aan te bieden, ■Wat zij alleen kon, djL een to-eht met ide gepavo-iseerde vloot. Als trotse zwanen dreven de met blijde m-ensen gevulde schepen door de Haven en beschreven op de Schelde -een royale boog-, om d-ah weer haar joyeuse -entree in de Haven t-e maken,- waar Idui-Zbn-dieU zich hadclen opgesteld, om dit bijzbn-der fees telijk gezicht niet te missen. Als was dit Uog niet voldoende, -de Visserijvereniging haid ook nog iets g-evonden om het feestij-s te breken; ringsteken dn tonkruipen1 in de Nieuwe Ha-ven. Speelde bij het eer ste ide isecuurheid -een rol, het twee de -ging gepaard m-et gebengel van -onderlijven van d-e roereen-deels pot sierlijk toegetakelde deelnemers, die bijna; zonder uitzondering in het water terecht kwamen. Een goed lachs publiek volgde met enthousias me de verrichtingen van het viis1- fsersgilde, -dat met dit nummer het ochtendprogramma op originele wij ze wist te vullen. De optocht De deelnemers aan d-e optocht hebben zi-ch bijzonder uitgesloofd, om met -de voorhanden zijinde mid delen iets te presteren. Als steeds was Zierikzee sterk in het satyrische genre, maar de jury vatte -d-e bij zondere betekenis van de dag in het oog -en zo ging de „Koninginine- Wiag-en" -en d-e „Stedemaag-ct" met -de tw-tjed-e em derde prijs er van door Ni-et alleen w-ait uitvoering betreft, maar ook na,ar het idee (vertegen woordiging van het -ei-landelijk ele ment) kon de Stenanbruig met -de „Wap-einwagen" terecht -op de eer ste prijs biesl-ag leggen. De inzitten den van ide Postkoets zetten de klok 50 jaar terujg, toen -de -echte koets nog de verbindingen onder hield met de verschillende do-rp-en o-p Schouwen-Duivelanid. D-e wer kelijkheid wa-s hier dicht benad-erd -en -aan de figuren was goede zorg best-eed. De koetsier was -een sma kelijke -dikzak -en -in het binnenste v-a|n de wagen heerste -een gezellige sfeer, hetgeen -echter niet uitsluitend van de Postkoets gezegd mag wor den. De jury was gul- met „zeer -eer volle vermelding-en", -een bewijs, dat de definitieve keus lainjg niet ge makkelijk was. Als -een bonte slang kronkelde de optocht ziich door -de straiten van de stad -en daarbuiten. De „zitters" en toekijkers hadden een makj-e in vergelijking meit de lo-p-ers, idi-e die kracht van d-e Oranje zon aan de lijve ondervonden. Ver sierde rijwielen, padvinders en pa-d- vindst-ers -en de stedelijke gym nastiekverenigingen vulden d-e gaat jes -o-p. De liaiaitsten brachten, - op het sportveld -de sportieve noot, traditioneel, maar toch altijd weer de moeite wia-ard -en zeker voldoen de -om van de sportieve geest van de jeugd overtuigd te ra-ken. Ter afsluiting van heit middagprogram ma Zong „De Lofstem" er lustig -op los. Voor het feest waren alle krachten ingeschakeld en vanzelf sprekend moicht ide zang niet ont breken. De Singelloop Voor ide Singel! oop wias ide -deel name nog toegenomen, wamt 24 lo pers hadden ingeschreven. 7 lieten echter om versdhillend-e redenen vörst-ek gaan, zodat er 17 -aan de start verschenen. A. Scho-uls nam en behield ge-ruime tijd de leiding, maar Verwest zat hem dicht op ide hielen -en wist hem op d-e Graicht- weg in te hal-en e|n te passeren, om Ide leiding, niet meer af te staajn, hoewel het verschil gerinig was. D-e j-eugd-ige voetballers Diouiw en Krijnse Locker kwiam-en als goe de 3e -en 4e binnen, terwijl _Adr. v. d. Berge -en Ant. Hage de 5 e en 6e plaats bezetten. 1. C. Verwiest (v.v. „Schouwen") tijd 18 min. 56 sec.; 2. A. Schools (v.v. „Zi-erikzee") 13 min. 59 sec.; 3. C,. Douw („Zi-erikzee") 14 min. 24 sec1.; 4. A. Krijnse Locker („Zi-erik zee") 5. A. D. v. d. B-erge (Olym- pia"); 6. A. Hage („Zierikzee1") 7. C. P. v. d. Werve („Zi-erikzee); 8 N. Hamelink,; 9. O. Vleeshouwer (Rust Roest); 10. J. -M. Haverho-ek („Zi-erikzee"); 11. A. Koster („Zie rikzee); 12. J. Wes-d-o-rp („Scbou- wien"); 13. H. van Geesbergen. Vi-er lopers, n.l. Verschuur, Hage- ste'ijn, v. Almenkerk -en Lokker moesten onderwieig opgeven, wat jammer was, daar de 3 -eersten ze ker in staat moeten worden gea-cht. om strijd te leveren. Te betreuren was ook, id-at het publiek zo wei nig medewerkte, door zoiwlel op -de rout-e -als bij de finish te weinig ruimte te laten voor de lopers en tijld-ens de lo-op met fietsen tussen de lopers te rijden. Overigenis mag dit nummer uitstekend geslaagd he- ted. Paedagogische stunt De heer Luijkenaar, directeur van de Muziekschool, heeft lang op het feest -gevlast, o-m de gelegenheid te krijgen de zang te be oefen-en o-p heel aparte wijze, n.l. in de vorm van -communitysinging, waarvoor hij in -de vooravond van het feest ge legenheid kreeg. „Kunst -en Eer" had toen al heel -wiat achter darrug. Ingezonden mededeling Br gaat ni&ts boven Cüstard-jaaizena maar zijl kweet zich weer- volij'verig van haa-r iditmaul begeleidende taak. Het publiek was enthousiast en verheugend resultaat van dit paedagoigi'scih zangexperiment —het Zong. Met aflegging van de Hol landse gêne v-an „het staat zo gek" zong de menigte een keur van vaderlandse liederen -en wij hebben maar dadelijk de wens uit gesproken, dat bij- volgende feeste lijkheden dit nummer weer fluks in het programma- wordt ingelast. De optocht in feërieke feestverliidh- ting trok na id-eze samenzang nog eens door de straten, -di-e baadden in het -licht van vel-e lampen, die het noodzakelijk accentje op de feest vreugde zettten. Met bewondering hebben wijl toen Weer „Kunst en Eer" de tent zi-en beklimmen, het gezelschap, idat wel een zeer zlwlare proef heeft moeten doorstaan], JLaPigi zaam -d einde d-e mass a, da-ar o-p naa r d-e Nieuwe Haven, |wlaar de -donkere avondhemel het sprookje in vuur en gloed werkelijkheid Wlerd. Het sprookje in vuur Als vurige kometen trokken de pijlen hun baan naar het donkere zwerk om dan in een dodder van vreugde-explosies hun regenboog- kleurige vonkenregen uit te sproei en. Kleurige Zonnen -en -draaiende mol-en-s ontlokten een serie uitroe pen v-an bewondering aan. ld© stil toekijkende menigte. De afmars had het begin kunnen worden v-ad een tot -diep- Sn ide nacht voorgezette feestj ooi, maar dit schijnt het voor recht t-e zijn v-an de Bourgondische zielen in Brabant, die m-et muts en feestneus de lol uit de straatstenen w-eten te stampen. Misschien zijn de Zeeuwen daarvoor toch te bedacht zaam en t-e vormelijk, want niet lang na twaalven br-andden vele lichtjes -al in de eenzaamheid, het geen er op- wees, dat veleU -de rust hadden opgezocht na- -een prachtige -en goed geslaagde feestdag. Uitslag Tonkruipen Vissersver-eni- g-ing „Helpt elkander" 1. Walter Kouijzer Fz. in 1 sec.; 2. L. Schot B.Wzi., 4 s-e-c1.3. Hub. Kouijzer Jz., 5 s-eci.; 4. Janus v d Westen-, 7 sec'.; 5. Judo- Kouij'zer Jz. 8 se3.; 6 -en 7 Daviid Schot Jz. en Chr. Scho-t B.Wz., 10 sec.,' 8 -en 9 C-. van Duivenidijk en L. van Dui- vendijtk, 15 sec.; 10 Bart Schot B.Wz. 20 seconden. Ringsteken idem: 2 ringen werden -gestoken Ido-or Ju do Kouijzer Jz., Walter Kouijzer, Le-en Schot B.Wz. ën Hub. Kou- ijzer Jzij; 1 ring werd gestoken door B-ein Schot Chr z., Bart Schot, Ben Schot Janz. en Janus v. d. W-esten. Allen ontvangen een prijs. Uitslag Praalwagens: 1. Steenenbrug; 2. Me-elstraat3. Oude Ha-ven; 4. Poiststraialt; 5 Con-ny Anker; -die -alle een prijs ontvangen. Een zeer eervolle vermelding krij gen: De Brede Ba-gijn; Seheepstim- m-erdijk, Boerenbruiloft en een eer volle vermelding: Truus Anker en voor het tijdvak van 5 tot -en met1 18 September 1948: BONNEN VOOR BROOD-: 167-2 Brood: 800 gram brood! (geldi-g t/m 11 Se-pt.) ALLE BONKAARTEN 810: 173 Algemeen: 4-00 gram brood of 1 rantsoen gebak. BONKAARTEN KA, KB, KG 810: 178 Algem-e-eini: 2i50 gram boiter of margarine of 200 gram vet (geldi-g t/m 25 Sept.) BONKAARTEN KD, KE 810: 184 Algemeen: 125 gram boter of margarine of l-OO gram vet (geldig t/m 25 Sept.) TABAK- en VERSNAPERINGEN- KAARTEN enz. QA, QB, QC 808: 97, 98, 101 Tab-a-k: 2 rantsoenen) sigaretten of kerftabak. D-e bovengenoemdebonnen kunnen reeds op Vrijdag 3 September wor den gebruikt. Die bonnen 178 en 184 Algemeen (voadings wetten) zijn drie weken geldig. De n iet-aangewezen bonnen van strook 4 van de bonkaarten 808 kunnen vernietigd worden. de Hoofdpoortstraa-t. Prijzen v-ersierde fietsen ejd.: 1. Iz. Verton C.Wz.2. H- Vi-ergever D.Cz.; 3. J. Gasho-ek; 4. P. v idl. Velde; 5. C. Koeman;- -6. „Flipje" (M. Jonker). Uitslag, Etalagew-edstrijd: le pr. H. A. Planting:; 2. J. G. L. Simmers) 3. J. C. van den Doel; 4. F rains Murk; 5e R. P. Hogerh-éijde; 6'. J. Viergever; 7. J. P. van Beveren', 8. W. P. A. Brouwter; 9. K« J. F-e-ijien (filiaal R. P. Hogerheijide) 10. P. C. Booge-rd (Wasserij S, -en MARKTBERICHTEN ROTTERDAM,, 30 Aug. Aange voerd 1471 dieren, w.o. 161 paan den, 53 veul-ens, 768 gebrulksvee, 122 igraskalv-eren, 73 nuchtere kal veren, 117 schapen, 118 biggen, 33 bokken -en g-eiten, 25 varkens. Prijzen per stuk: Kaifko-ei-en f850- 750—650; melkkoeien f820—720-620 varekoei-en f 550—470—400; vaarzen f600—450—350; pinken f425—325— 250; igraskaiverön f200140100; biggdn f 50—40—35werkpaarden f800—600—400; hitten f600—450— 300; sl-achtpaard-en per kg. fl.40 1.20—1. D-e Burgemeester maakt bekend dat in verband met de afstand van de Kroion door Hare Maj-esteit Ko ningin Wilhelmilnia -en de aanvaar ding van de regering -doior en de inhuldiging wan Hare Majesteit Kck- ningin Juliiana, eeji Buitengewone Openbare Raadsvergadering is belegd' tegen Maandag 6 Sept©mi- ber 1948, te 14.30 uur. Agenda: Opening Voorstel van burgemeester en Wet houders tot het vaststellen en verz-enden van -een adres van hulde iaah Koningin Wilih-elmina -en -een adres van trouw- aan Ko ningin Juliana. Zierikzee, 2 September 1948. De loi. Burgemeester, c. J. B- DÜ CROOf. Inlevering cönsumentenbonnen Boter en Margarine door detaillisten Detaillisten, wonende in de ge meenten Zi-erikz-eie, Burgh, Haam stede, R-eniesse en Noordwelle, kun nen de -consumientenbonin-en voor Boter -en Margarine, di-e in de week V-an 6 tot en m-et 11 September moeten worden ingeleverd, -des-ge wenst reedis inl-everen op- Zater dag 4 September a.&, van 9 tot 11 uur (alles te Zierikzee).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3