STAD EN PROVINCIE RECEPTIE RECHTZAKEN Tuchtrechter voor de prijzen KERKNIEUWS Distributiekring Zierikzee De Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de sembropt—Baronesse v. id. Felts, sembnopit, Baronesse v. d. Feltjs, zullen ter gelegenheid van de a.s. jaardag v,a|n H.M,. de K°htogih, als mede van Haar 50-jarig Regerings jubileum, gaiairne gelegenheid geven tot het iaanbieden van gelukwensen, •Op ZATERDAG, 4 SEPTEMBER 1948. van 15.00 tpit 18.30 uur, aain boord van het m.s. „Priins Hendrik", het welk daartpe ligplaats zal nemen aan het pinbebioiuwlde gedeelte vaid de Lpskade te Middelburg. Op de Lpskade zullen auto's: ge parkeerd kunnen worden. Het ligt in de bedoeling, te onge- voor 16.30 uur met de aanwezige gasten hoar Veere te v,aren:. Men verwacht om 18.30 wieder te Middelburg terug te keren. wiege wiordt geregeld en vastge steld. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten en bieden een conceptbe sluit ter vaststelling aan. De raad stelt dit z.h.s. vast. Onbewoonbare woning Naar aanleiding van een schrijven van de Hooidingenieur-Directeur van de Wederopbouw: en Volkshuisvesr ting stellen B. en Wi voor die wor ning Hoofdpoortstraat C 632, eige naar J. Duspn en bewoond door D. P. Verwïest, overeenkomstig ©en bijgevoegd conceptbesluit onbe woonbaar te verklaren. De heer Goudzwaard bespreekt de tijd van -ontruiming (3 maanden) en vreest dat de bewoners dan nog geen andere woning zullen hebben. De heer Catshoek deelt mede, (dat voor heb nog geen woning dis ponibel is. De voorzitter verzekert, dat B. en W. in deze diligent zul len zijln. W©th. v. d. Doel hoopt idat 'er echter spoedig een oplossing gevonden zal worden, daar d© be- wohers anders ho.g geruime tijd in een huis moeten blijven, dat niet onderhouden Wordt. Met kleine mid delen zullen de ernstigste lekkages wel verbeterd kunnen wiorden, zor •dat het huis dan noig enigszins be woonbaar wordt. Zo kan de toe stand niet blijven. De voorzitter zal er pp aandringen dat de wo- ningciommissie voor di(t nooldgeval haast zal betrachten, terwijl B. en W. ervoor zullen zorgen, dat er in ieder geval iets gebeurt. De raad keurt hierop de onbewoon baarverklaring goed. Daar het "Burgerlijk Armbestuur en de Vereniging „Volkswoningen" zijh opgeheven, moet de verwaarbor- gingsregeling met de „Frauderisi co-onderlinge van Gemeenten" te 'S-Gravenhage, gewijzigd iwbrden. B. en W. bieden ©en conceptbesluit hiervoor aan, waarhij 't besluit dd. 13 December 1946 met ingang van 1 Januari 1949 wordt gewijzigd, waar door overblijven de posten: Ge meente-ontvanger f13500.Gasbe drijf f 1500.Dienst voor Sociale iZaken f1500.iein Burgerweeshuis f1500.De heer v. d. Eijnde vraagt of de Centrale Dienst hier niet hij' behoort. De voorzitter meent, dat hiervoor ©en aparte re geling is, doch als dit niet het ge val is kan de C.D. er worden bij gezet. De raad gaat hiermede ac- cbord en stelt bet voorgestelde be sluit vast. (Wordt vervolgd.) Zitting te Tholen op 25 Aug. 1948 Te dure melk en zonder bon ^verkopen, te duur te koop aan bieden van voedingsmiddelen, vorm den de hoofdschotel vain deze zit ting. Als eerste zaak werd behandeld het verkopen van een 4-tal rijwielen door W. KL te Oud-Voasemeer. In totaal was door vend, f 6.80 te veel ontvangen. Verd. werd vrijgespro ken. Als 2e verd. kwam voor de groene tafel J. M. te St.-Annaland, welke patates frites had verkocht voor 25 cent per zakje, dat volgens getuigen slechts 59 en 55 gram woog', Wiat moest zijn 130 gram. M- kreeg een boete vain f25. M. de G,r. te Oud-Vossemeer had in Zijn ijsoozaak geen prijisaaindui- idibg en verkocht 80 gram ijs vopr 25 ets., Wat 20 Ctsi per portie mocht Zijn. Boete f10 en f25. A. J. E. te Tholen had geen prijslijst in zijn café, hetgeen hem f 15.kostte. Math. Sch. had' bij verkoop van limonade gazeuse te veel berekend en na aftrek der vracht, nog extra f 77 verdiend. De T.R. vond dit niet in orde. Boete f25.—. J. V. te St-Philipsiand had 1730 k.g. voediogsaardappelen verkocht voor 5 cent per kg., hetgeen maar f4.75 mocht zijn. Verd. voerde aan, dat hij tpieh wel een kwartje per 100 kg. voor het gebruik van de zak mpicht berekenen. De T.R. achtte deze aianvpiering van verd. allemaal1 smoesjes. Indien dit zo was ge weest, had het op de nota vermeld moeten wezen. Gezien de geringheid van de winst, liet de T.R. deze zaak maar rusten. G.V. te Tholen had in zijn huur auto geen prijsaanduiding aanwezjg, hetgeen hem f15.kostte. J. Pr., P. P., Pi. KL, A. .Sclhj, én H- M-, allen melkboeren te Thor leh, hadden in April en Mei j J. melk verkocht zonder bon ien te iduur n.l. votor 25, 28 en 30 cent per L. Gelijke monniken, gelijke 'kappieh, dacht de T.R., want allen kregen, f40 te betalen. Mej. E. J. BL, echtgenote vain Jae. ld. E-, te Tholen, haid ook geen prijsaanduiding litti de zaak en enkele grutterswaren te duur verkocht. f10 -en f5 mocht Zij1 betalen. J. W., bakker te Stavenisse, kwam vpior een uitgestelde zaak. De T.R. besloot dgz-e zaak te laten rusten. Bij' verstek werden veroordeeld: J. A. SI., te St.-Annalanld, geen prijsaanduiding in de zaak en te duur koekjes enz. te koop aanbie den. Bpete f25. C. N. te Tholen', die spinazie verkpcht had voor 25 ets. per kg1., wat slechts 20 ets. mocht zijln. Boete f 25. HAAMSTEDE. In een matig be zochte ledenvergadering, welke Dinsdagavond in Hotel Bom door de Oranjevereniging was belegd, zijn de programma's voor de komende feestdagen vastgesteld. Hoorde men aanvankelijk weinig van de voor bereiding en ook van de verwachte medewerking, nu is zowel het een als het ander in volle actie en mo gen we, vooral op 31 Aug., wanneer het weer tenminste meewerkt, een mooi feest verwachten, vooral ge zien het flinke bedrag dat op de lijsten is ingetekend. Het programma ziet er als volgt uit: 's morgens om 7 uur zal er een reveille zijn met 8 tamboers en 2 hoornblazers; om 9 uur wordt er een aubade door de schoolkinderen gebracht voor het gemeentehuis, waarna op het z.g.n. „vogelweitje", achter het Slot „Haamstede" kinder spelen zullen gehouden worden, ter wijl daarna de kinderen getraeteerd zullen worden en een blijvend aan denken zal worden uitgereikt. Om half twee wordt, gezamenlijk met Burgh, een optocht gehouden, waar aan o.m. tal van ruiters deelnemen. Deze optocht zal vooraf worden ge gaan door twee herauten, terwijl de Harmonie „Witte van Haemstede" ook zijn medewerking zal verlenen. Des avonds op een, in overleg met Burgh, nader vast te stellen uur, zal een gezamenlijke lampionop tocht worden gehouden, met mede werking der Harmonie. Na de op tocht, vermoedelijk 9.30 uur, zal een groep kampeerders uit het N.C.S.V.- kamp op de muziektent een kort programma uitvoeren, waarna be sloten wordt met een openlucht filmvoorstelling, waarbij vooral films uit eigen omgeving vertoond zullen worden. Verder zal een eta lagewedstrijd gehouden worden, waarvoor flinke prijzen beschik baar zijn, terwijl voor de mooist versierde en/of verlichte woningen eveneens prijzen zijn uitgeloofd. Op 6 September zal vanaf 12 uur de klok geluid worden, terwijl twee herauten de bevolking zullen mee delen, dat de nieuwe Koningin in gehuldigd is. Om 2 uur zal daarna aan de duinvoet, aan het einde van de Slotlaan, een ringrijderij gehou den worden, waarbij de wisselbe ker verreden zal worden. Tevens zal er 's middags en 's avonds in de O.L. school de Floralia-tentoonstel- ling gehouden worden, waarbij een ieder varens met snijbloemen, ka merplanten, opgemaakte fruitman den, kan inzenden. Van 46 uur zal de pas opgerichte sportvereniging „De Zeemeeuwen" een hardloop wedstrijd over verschillende afstan den organiseren. Om 7.30 uur zal in de Ned. Herv. kerk een herden kingsdienst plaats vinden, waarin na een openingsrede van de burge meester Jhr. R. Röell, de beide pre dikanten een rede zullen uitspre ken, waarbij de kerk met kaarsen verlicht zal worden. Tot slot van deze dag zal er gemeenschappelijk gezongen worden voor het gemeen tehuis, waarbij vanaf de muziek tent leiding zal worden gegeven en waarvoor de te zingen liederen aan het publiek zullen worden uitge reikt. Overbodig is het natuurlijk te verzoeken ook op die dag, „de Kroningsdag", de vlag uit te steken. RENESSE. In de serie uitwisse- lingsconeerten zal het Harmoniege zelschap „Kunst en Eer" te Zierik- zee a.s. Zaterdagavond 8 uur, in de muziektent het volgende program ma uitvoeren: 1. Im Zigeunerlager, March M. Oscheit; 2. Ouverture „Astarte", M. J. Cerfontaine; 3. De Vogelkoopman, C. Zeiler; -4. Une Soiré d' Automne Aux Ardennes, A. Govaerts; 5. Doornroosjes Bruids vaart, M. Rhode; 6. March Gala, Voisure; pauze. 7. Hercule, March J. Fucik; 8. Rosetta, wals P. B. Bis- selink; 9. Ouverture Joyeuse, Kéler Béla; 10. Twilight-Hors-Crépuscule, wals W. Crans; 11. Unter Dem Ster- nenbanner, Sousa. NIEUWERKERK. Dinsdag werd door de Vrouwenvereniging het jaarlijkse reisje gemaakt, 's Morgens om half zes vertrok men per auto bus van Gebr. de Jonge via Zijpe- Steenbergen naar Den Haag, waar men reeds om 9 uur arriveerde. Het hoofddoel was een bezoek te bren gen aan de tentoonstelling „De Ne derlandse Vrouw", doch aangezien deze tentoonstelling pas om half 11 zou worden geopend, werd eerst een bezoek aan Scheveningen ge bracht. Uit alle delen van het land waren in die tussentijd bezoekers en voornamelijk bezoeksters, per auto en bus aangekomen. Algemeen was men van mening dat deze ten toonstelling de moeite van het be zoek ruimschoots waard is. Telkens zag men tegenover elkander het contrast als ouderwets en modern. Mede in verband met haar 50-jarig regeringsjubileum, waren veel foto's van H.M. de Koningin aanwezig, vanaf haar jeugd tot op heden. Ver der werd nog een bezoek gebracht aan Panorama Mesdag. Ook het Bin nenhof, Bijenkorf, Vroom Drees- mann, werden bezocht. Onderwijl was het half 6 geworden toen de terugtocht werd aanvaard en om half 10 waren de reizigsters weer op het punt van uitgang terugge keerd. BRUINISSE. Door Ds. Bremmer wordt op Maandagavond 30 Aug. een dankdienst gehouden, n.a.v. het gouden regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Deze dienst is bedoeld als dienst voor alle gezindten. Naar verluidt zullen de vier mi litaire gouverneurs te Berlijn bin nenkort bijeenkomen om een be spreking te voeren over de geld kwestie. Voor bakkersarbeid tijdens de huldigingsfeesten (3 op 4 en 6 op 7 September) is eenzelfde vergunning verleend als voor de nacht van 30 op 31 Augustus. Geref. Kerken. Beroepen te Sdhar réndijke: cainid. G. Meijster te Rot terdam. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 DS. Kooiremaii, Geref, Gem.: 9.30, 2 qn 6 uur leesdianst. ST.-ANNALAND. Zondag 29 Aug. Ned. Herv. Kerk: 9.30 ©n 6 uur Ds. van Dijk te Putte. Geref. Gem.: 9-30, 2 eh 6 uu:r Ds. de Blois vah Rotterdam (Z.) THOLEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. v. d. Wiel; 3 uur Ds. ld© Bres van St.-Maartensdijk. Geref. Kerk: 10 ©n 3 uur Ds. de Bruto. Chr. Geref. Kerk: 10, en 6.30 Ds. van Leeuwen; 2.30 leesdienst Geref. Gem.: 10, 2.30 en 6.30 leesdienst, Prot. Bond: geen dienst. Sluiting Distributiedienst op Dins dag 31 Augustus 1948 en Maandag 6 September 1948 In verband met de nationale feest dagen op 31 Augustus en 6 Sep tember a.s., zal op deze dagen geen zitting worden gehouden van Cen trale Kas te Renesse, Ellemeet, Noordwelle, Serooskerke, Eikerzee en Nieuwerkerk en Bruinisse. AFDELING HANDEL: In afwijking van de bestaande re geling zal in de week 29 Augustus- 4 September en week 5 September- 11 September a.s. zitting worden ge houden als volgt: Maandag 30 Augustus. St.-Philips- land: alle artikelen - brood en vlees; Zierikzee: slagers (als ge woon) Woensdag 1 September. Oosterland (Bruinisse): alle artikelen - brood Zierikzee: bakkers. Donderdag 2 September. Brouwers haven (Ellemeet, Eikerzee, Dui- vendijke): alle artikelen - brood. Haamstede (Burgh, Renesse, Noordwelle): alleen brood. Vrijdag 3 September. Zierikzee (Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Kerk- werve, Noordgouwe, Dreischor, Serooskerke, Zonnemaire)alle artikelen - brood en producenten. Zaterdag 4 September. Zierikzee: textiel. Dinsdag 7 September. Haamstede e.a.: alle artikelen, brood en tabak. Zierikzee: brood. Woensdag 8 September. Oosterland e.a.: brood en tabak. St.-Philips- land: brood en tabak. Zierikzee: Code-nummers 1001 enz., alle ar tikelen en tabak. Donderdag 9 September. Brouwers haven e.a.: brood en tabak. Zie rikzee: Code-nummers 2001 enz., alle artikelen en tabak. Vrijdag 10 September. Zierikzee (buiten gemeenten): brood en ta bak, producenten. Zaterdag 11 September. Zierikzee: textiel. Volgens de Australische radio- omroep heeft Chifley, de Australi sche premier, bekend gemaakt, dat Australië het verzoek van Bernadotte, zo spoedig mogelijk tar we, kaas en boter naar Palestina te zenden, ten behoeve van de 337:000 Arabische en Joodse vluch telingen, heeft ingewillgd. In 1947 emigreerden ongeveer 8000 Nederlanders naar Canada. Men hoopt er dit jaar 16000 naar Canada te kunnen transporteren, mits er voldoende scheepsruimte be schikbaar is. Het grootste deel van de emigranten komt uit de provin cies Groningen, Friesland en Noord- Holland. Tussen 29 Augustus en 11 Sep tember moeten bij de plaatselijke distributiediensten aanvraagformu lieren worden afgehaald voor brand stoffen voor kamerbewoners. Tus sen 12 en 25 September moeten de formulieren worden ingediend. De plaatsen Frankton en Hamil ton in Nieuw-Zeeland zijn door een tornado geteisterd. Te Frankton zijn drie mensen gedood en zeventien gewond. Honderden werden er dak loos.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3