WRIGLEYrk Öjt Uw snotfihxm.ck lekk. Gemeenteraad te Zierikzee Extra treinen met de jubileum- en inhuldigingsfeesten De a.s. Jubileum- en Inhuldiginjgs- feesten zullen zeer zeker dour het gehele Nederlandse volk op enthou siaste wijze gevierd (wiorden. Vooral Amsterdam zal in het middelpunt der belangstelling staan en velen zulllen de plechtigheden aldaar niet willen missen. De Nederl. Spoor wegen rekenen gedurende deze feestdagen op een druk reizigers- vervoer, daar de N.S. in staat zijd reizigers tot in het centrum der hoofdstad te vervoeren, terwijl daarentegen voor het wegverkeer de binnenstad gedurende een groot deel van de hoogtijdagen niet be reikbaar zal zijn, tengevolge van de dioor de politie aangekondigde verkeers beperkingen. Daarom zijn door de N.S. extra treinen ingelegd voor de afvoer van reizigers uit Amsterdam, terwijl pp de voornaamste stations, gelegen aan alle lijnen' van en naar de hpofdstad materieel in reserve ge houden Zal worden, waarmede de treinen van de normale dienstrege ling zp nodig verstrekt kunnen» worden. De feestfilm van Willy Mullens Voor genodigden en journalisten in het Asta, Theater werd te 's Gra- verihage de feestfilm van Willy Mullens in première vertoornd. Deze film is onder andere ge maakt naar opnamen, die van de inhuldiging van koningin Wilhel- rnina in 1898 zijn vervaardigd. De band met deze opname werd voor énige tijd teruggevonden in het ge bouw van ,De Haagse Courant" en Werd na deze ontdekking, aan de heer Mullens ter hand gesteld. De heer Mullens is toen onmiddellijk begonnen om van de band, die nooit geprojecteerd is .geweest, een film te maken in de moderne zin des woords. Daarbij moestem natuurlijk talrijke moeilijkheden worden overwonnen om «en regelmatige beeldafstand te krijgen en om de bewegingen natuurlijk te dóén zijn. Als resultaat v,a|n al dit werk is nu een rolprent vervaardigd, die aanspraak kan maken de eerste .do cumentaire'1' te z'ijln, die van o|nze vorstin vervaardigd wérd. Behalve deze filmband zijln in het gebouw der „Haagse Courant" nog verscheidene opnamen over diverse onderwerpen gevonden. Kloppen hielp niet Een deputatie van de Nederlandse vrouwenbeweging is op bezoek ge weest bij minister Mansholt. Wilde dit althans doen, maar in het do mein vain de minister waren alle deuren gesloten en kloppen hielp niets. De dames wilden de minister verzoeken een verruiming van de vleesdistributie in overweging te willen nemen. Niemand bleek de da mes te woord te kunnen staan -en zij hebben toen maar een brief opgesteld en aan de bode overhan digd, met het verzoek deze aan Z.E. te willen doorgeven. Vier vuren aan de uithoeken van het Koninkrijk Op 6 September zullen ter ere van Koningin Wilhelmina en de nieuwe Koningin Juliana, grote vu ren worden ontstoken op de vier uiterste hoeken van het Koninkrijk der Nederlanden, n.l. te Uithuizer- meeden in Groningen, op Aruba, in Nickeri (Suriname) en te Merauke op Nieuw-Guinea. De assistent-resident Boldingh van Merauke, die het initiatief hiertoe genomen heeft, ontving van de an dere drie „uithoeken" van het Ko ninkrijk reeds bericht van instem ming. Reorganisatie C C D. Evenals bij de prijsbeheersing zal bij de Centrale Controledienst een belangrijke reorganisatie wor den doorgevoerd. Dat zal een aan- Ingezonden mededeling Up.inkt Oa.fi.fia^e zienlijke inkrimping van het perso neel met zich meebrengen. Met in gang van 1 November zullen er reeds 250 ambtenaren worden ont slagen. De inkrimping is het gevolg van de algemene bezuinigingsmaat regelen, welke nu op alle departe menten worden doorgevoerd. Verbreding Hem - Verbetering ge deelte Stadhuisinterieur - Incor poratie jaarwedden en gratificatie gemeentepersoneel. Ito ide Woensdag gehouden verga dering vain de gemeenteraad waren de herein Verstrate en Groenendijk met kennisgeving .afwezig. Vporz. weth. du Crop, loco-burgemeester. Ingekomen is een schrijven van V.V.V., waarin bestuur en leden) er hun bezorgdheid over uitspreken dat van de zijde van de betreffend® clonnmissie nog geen concrete plan nen naar voren zijn gebracht voor de viering van het 11e eeuwfeest der gemeente, reden waarom er wórdt .aangedrongen op het spoedig treffen der voorbereidingen. De vtoiorzitter deelt mede, dat na de vorige raadsvergadering onmiddel lijk contact is gezocht met de heer Abeleven en dat het in de bedoe ling ligt in de eerste helft van September te vergaderen op een nader vast te stellen datum ma de kermis. De Centrale Dienst 'be richt dat ide fa. Roggeband en Zonen het perceel hoek Hem van. de heer van Doorn heeft aange kocht, zodat thans de overeenkomst met genoemde firma, genoemd, in .een schrijven van 18 September 1947 ten uitvoer kan worden ge legd. Met de aankoojpi van gronld ter verbreding vain de Hem zal een bedrag van f 300.— gempeid zijh. De C.D. vraagt nu machtiging toit afwikkeling van deze zaak. De voorzitter ligt dit punt nader to© en wijst op de urgentie van de verbreding. De gemeente zal een) strook van pl.m. 20 M2. overnemen; tegen die prijs vain f 18 per M2. en op de overblijvende grond zal een particuliere woning iwprden ge bouwd. De heer den Boer acht ide prijs van f 18 hoog en vraagt of die toelaatbaar is. De voorzitter ant woordt, dat het Prijsbureau Onroe rende Zaken te Middelburg hierover moet beslissen, doch 'dat B, en W. de prijs ook hoog achten. Gezien echter de verbetering, Zijln zij hier- overheen gestapt. De heer v. d. Zande informeert of de strook ook zo lang is, dat er werkelijk een goede verbetering komt. Zou dit niet het geval zijn, dan. is men duur uit. De voorzitter herinnert aan de wensen inzake een algehele ver betering van de Hem e.q., de stich ting van een abattoir en meent dat men deze kans niet mag laten voorbijgaan. De heer Catshoek zou de rooilijn naar binnen verplaatst willen zien en dain willen doen voorschrijven dat men binnen deze grens blijft met het verbouwen. De voorzifter ontraadt zulks, daar als er niet gebouwd kan worden dé fa, R. bet aanbod niet gestand zal doen. Nu is de toestand ook on houdbaar, terwijl het laten branden van een lantaarn daar ook moeite en kosten medebrengt. De heer Steendam noemt de toe stand daar een zootje. De heer Catshoek zou eerst eens bekeken willen zien hoeveel breder de Hem nu wordt, ook al met het oog op de toekomst. In elk geval acht spr. een goede oplossing noodzakelijk. Kan die er zp> niet komen, idarivmoe- ten B. en W. andere stappen dóén. De heren Brouwer en van dén Eijnde sluiten zich hierbij aan. Laatstgenoemde zou, wanneer het blijkt dat het goed wordt, B. en W. willen machtigen deze zaak af te wikkelen. De heer Goudswaard zo.u het rechttrekken van de lijn al een grote verbetering achten. De heer Liniders wia.ar,sic!hu|wt er voor dat er violdoénde ruimte .overblijft voor een goede woning. De heer v. d. Zande zou 50 e.M, verbreding geen verbetering achten. De v.oor- zittter en weth. Gerritsen stellen tenslotte voor daf B. en W. ge machtigd worden deze zaak ,op te tossen, rekening houdende met de nu gemaakte wensen 'en opmer kingen en mits er een .goed© op lossing verkregen wordt. De raad gaat hiermede aeéoord. Irn een ander schrijven ideelt de CJ>. mede, n.a.v. ieen opdracht djd. 23 Aug. j.l. tot het inwinnen van een redelijke prijsopgaaf voor 6 Werken, dat de fa. Roggeband en Zonen deze wil uitvoeren voor de prijs van f3900. Dit betreft: a. het verbeteren van het toegauspoirtaal naiar ide burgemeesterskamer; 'b'. het maken vain toiletten ten behoeve een toilet nabij' de Raadzaal; d'. het van de Secretarie; o. het maken vani verb.ouwien van de bodekamer; e. het wijzigen van kasten, schoor steenmantel e.d. in ide burgemees terskamer; f. het verf werk van op- gemelde wérken. Zij' ziet de machti ging tot gunning gaarne tegemoet. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. in verband met het 121/2- jarig 'ambtsjubileum van ide burge meester de verbetering en restau ratie van de burgemeesterskamer voor het 'hervattten van iijn werk zaamheden na zijn ziekteverlof ge reed hadden gezien, doch volgens de ontworpen tekening Zouden nog meer veranderingen plaats moeten vinden, w aaro ver de raad nog geen besluit had genomen. Daarom vra gen B. 'en W, de raad nu in deze een suirplusbesluat op deze restau ratie en verbetering te nemen. Z.h.s, gaat ide rand hiermede acictoiord. Een voorgestelde begrotingswijzi ging in de begroting 1947 van ide Gemeente-Gasfabriek .geeft de heer v. d. Eijnde aanleiding tof de ver zuchting, dat ide manier van op stelling der posten erg moeilijk is. De voorzitter verklaart van geen der andere leden hierover ooit een klacht te hebben vernomen. Weth. v. d. Doel merkt op, dat de, hoofden verwarrend kunnen wierken, doch dat het voorschrift zo is. De ge- roeenteboekhouiding is nu eenmaal anders dan de gewone. De voorge stelde wijziging Wordt hierna z.h.s. goedgekeurd. In de vergadering, van 30 Juli had de raad besloten een kasgeld lening ad f 560.000.— aan te gaan met R. Koele en zn's Baulk N.V., voor de bouw van 38 Woningwet woningen, doch in een schrijven deelt genoemde bank mede, dat zij deze lening niet geheel kan ver strekken, ma-ar deze voor het groot ste gedeelte moet onderbrengen bij een barer relaties, n.l. de Centrale Coöp. Boerenleenbank te Eindho ven. Bovengenoemd raadsbesluit moet dus worden ingetrokken en een nieuw kasgeldleningsbesluit moet worden vastgesteld, B. en W. dienen hiervoor een ontwerpbesluit in en wel om met de Centr. Gpöp. Boerenleenbank te Eindhoven een kaïsgeldlening aan te gaan van f400.000—, per 4 September 1948 tof 5 September 1949, tegen een koers van 100 procent en een rente vain 13/4 pet. en 1/s provisie en met R. Koole Zoon*s Bank N.V. een dito ad f 160.00Ó.— op de zelfde voorwaarden aflosbaar, uiter lijk 6 September 1949, beide met recht van vervroegde aflossing. De heer v. d. Eijnde had het RADIO-PROGRAMMA 'Zaterdag 28 Augustus. HILVERSUM I (301 m.): 7 nieuws; 7.15 gymjh.; 7.30 gram.i 7.45 morgengebed; 8 nieuws; 8.15 gram.; 9 voior de vrouwi; 9.05 gr.t 10 vo.or de kleuters; 10.15 gram.; 11 De Zonnebloem; 11.45 .gram.; 12.03 viool en piano; 12.33 orkest; 1 Ned, strijdkrachten; 1.30 orkest; 1.50 to neel en film; 2.10 doneert; ,3.15 jgranj 3.45 pioigsthulpkampen4 Metropole- orkest;4 4.20 éauserie R.K. Volks hogeschool; 4.30 causerie; 5 De Wig wam; 6.15 lwleek|0iverzicht; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7 nieuws; 715 clau-1 serie; 7.30 gram.; 7.45 Nederlanders in Duitsland; 8 nieuwis; 8.05 gra,m.;i 8.20 liidhtbaken; 8.50 harmonie-orkest 9.25 gram.; 10 weekend serenade; 10.37 actualiteiten; 10.45 avondge bed; 11 nieuws; 11.20—12 gram. HILVERSUM II (415 ap.): 7 nieuws; 7.15 gram.; 8 nieuws j 8.15 gram.; 10 morgenwijding; 10.20 voordracht; 10.35 gram.; 12.33 in termezzo,; 1 nieuws; 1.20 A'dam's politiecorps; 2 A.J.C.; 2.15 gram1.;) 3 N.V.V'.3.15 gram.; 4 lezing} 4.15 gram.; 4.45 sportpraatje; 5.00 Dullerells; 5.30 vacantieho,or.spel6 hieuWB; 6.15 tan go-orkest; 7 artis tieke staalkaart; 7.30 Rally Apoll'o- hal; 8 nieuws; 8.05 dingen van de dag; 8.15 gevarieerd pTpigramma; 9.15 K. Voskuil; 9.30 weekend or kest; 10 hoorspel; 10,20 orgel10.40 kwartet; 11 nieu|Ws; 11.15 Wereld raad der Kerken; 11.20—12 (gram. betcr geacht dat de bank van te voren bericht had de lening niet te kunnen verstrekken. De yoorz- beaamt dit. Z.h.s. besluit de raad vervolgens als voorgesteld. Jaarwedden gemeentepersoneel Vervolgens komt aan de orde een vpprstel van B, en W. tot incorpo ratie van ide jaarwedden van het gemeehtepersioneel. In ide vergade- mi0 van 8 Juni is een jaarwedd®- regeiing vastgesteld voor het secre tarie-personeel, doch de minister vdn Binnenlandse Zaken had enkele bezwaren, reden Waarom B. en W. nu voorstellen: 1. een gewijzigd be sluit vast te stellen, regelende 'de jaarwedden van het secretarie-per soneel gedurende het tijdvak 1 Oct. 1947 tot 1 Jan. 1948; 2e een ge wijzigd besluit vast te stellen rege lende ide jaarwedden van het secre- tariepersoheel met ingang, van 1 Januari 1948. Verder stellen B, en |W., gelezen het advies van de commissie van georganiseerd over leg in ambtenarenzaken, vojor bet overige personeel voor: le. een be sluit vaist te stellen, regelende de bezoldiging vain het personeel in dienst der gemeente Zierikzee, met uitzondering van het secretarie- pc-rsoneei, gedurende het tijdvak 1 October 1947 tot 1 Januari 1948 en 2e. een besluit regelende deze be zoldiging ingaande 1 Januari 1948. De voorzitter licht een en ander toe en merkt o.a. op, dat ,op ver zoek van ide minister ide functie adjunct-commies is geschapen. Op vragen van de heer v. d. Eijri.de antwoordt spr., dat, als een gehuwd geweest zijnde ambtenares weer huwt haar huweïijkstoelage vervalt en Idat deze regelingen gelden, zo lang er geen wijzigingen in aange bracht behoeven te worden. De raad gaat vervolgens z.h.s. met de voorgestelde regelingen accoord. Punt 5 der agenda bevat een gra- tifi'Ciatieregeliing voor het gemeente- persomeel. N.a.v. een besluit van de Prinses-Regentes d d. 3 Augus tus 1948, inhoudende toekenning van een gratificatie aan een deel van het burgerlijk Rijkspersoneel over 1948. nodigt de minister van binnen landse zaken bij' schrijven id.d. 4 Aug. de gemeentebesturen uit de analoge toepassing van dit besluit te bevorderen voor het personeel van ide gemeente, vo,o,r z0ver de bezoldiging daarvan van gemeente-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2