ONDUIDELIJKE-FISCALE WETTEN STAD EN PROVINCIE Bezorgdheid in deskundige kringen over^de gevolgen De broederschap der notarissen to Nederland, de "broederschap der eamdidaat-notarissen, het Nederlands instituut van accountants, de ver eniging van academisch gevormde accountants en zes belasting-consul- tatiie-ibureaiux hebben zich roet ©en adres gericht tot de leden van de ministerraad en dar Eerste Kamer en Tweede Kamer der S.taten-Gene- raal. Hierin wordt gezegd, dat de leden van ganoiemde corporaties, die to verband met de uitoefening van ihumi beroep regelmatig to aanra king komen met de bijzondere Moei lijkheden, waarvoor de uitvoering 'der belastingwetten de belasting plichtigen stelt, het wenselijk ach ten uiting te geven aan de grote bezorgdheid, die hen vervult t.a.v- de steeds toenemende moeilijkheden to verband met de ingewikkeldheid der fiscale wetgeving. Die minister van financiën heeft Chiangs verklaard", dat de belasting dienst dermate overbelast is, dat hij! geen krachten kon beschikbaar stellen voor de noodzakelijke her ziening en vereenvoudiging van de belastingwetten- De adressanten menen echter, dat het toch mogelijk moet kunnen zijin, gezien de ernst van de toestand, dat er 'enkele bekwame ambtenaren, eventueel ter zijde gestaan door persionen buiten het ambtelijk le ven, ziöh volledig aan dit uiterst belangrijke werk zouden kunnen en willen Wijden. Verder uitstel brengt uiterst grote gevairen met zidh. •Vandaar dat Zij' zich geroepen ge voelen de ministerraad en de Sta- tan-Ganeraal op de ihiervoren ge schetste noodtoestand attent te ma ken en te verzoeken te willen be vorderen': de voorbereiding van een hervorming en vereenvoudiging van ons belastingstelsel; bet nemen van maatregelen op korte termijln, die erop Zijn gericht, de ingewikkeld heid] to de huidige belastingwetge ving te verminderen; een daarbij aansluitend londerzoek, hetwelk er op gericht dient te Zijn, de aan giftebiljetten' inkomstenbelasting, vermogensbelasting, vennootschaps belasting en onderneming,stoel asting zoveel mogelijk te verduidelijken'en te trachten deze in een meer lees bare vorm aan het grot© publiek ter invulling voor te leggen; het vereenvoudigen' van de uitvoering der vermogens aanwas belasting en de waardering van incourante fond- slhi. i Gelijkheid voor man en vrouw De economische en sociale Raad van de U.N.O. heeft de eerste drie artikelen van een handvest aan gaande de rechten van de vrouw, goedgekeurd, waarbij de gelijkheid van mannen en vrouwen in alle ge ledingen van het economisch, cul turele, sociale en politieke leven wordt verkondigd. De artikelen zijn met 16 tegen 0 stemmen aangeno men. Nederland en Engeland stem den blanco. Engelands oudste Terpleegster overleden Dame Rosalind Paget, een be roemde verpleegster, die tezamen met Florence Nightingale werkte «n door koningin Victoria onder scheiden werd, is vorige Week in de leeftijd van 93 jaar te Sussex (En geland) overleden. Deze verpleeg ster, waarschijnlijk de oudste van Engeland, werd voorzitster van een verpleegstersverenigtog, waar ko ningin Victoria beschermvrouwe van was. Zij heeft veel gedaan om de kundigheden van verpleegsters en vroedvrouwen te verbeteren'. Een deel van haar werk tijdens de vor rige eeuw verrichtte zij in de ach terbuurten vair. Londen. Systematische verkeers- waarnemingen in ons land Op initiatief van de A.N.W-B. is ■die Rijkspolitie 'begonnen met het verrichten van de eerste uitvoeri ge ien systematische verkeersWaar- hemtogen in ons land. In het kader hiervan zijn on langs, gedurende een zestal dagen, op het kruispunt Haagse SchouW door ©en aantal verkaersdeskuindi- gen alle verkeersfopten der wegge bruikers aangetekend, waarbij per teldag 400 tot 600 notities- wlerdJn gemaakt. Kleinere fouten, zoals b.v. het geen richting aangeven door wiel rijders, Wierden daarbij; niet eens ■genoteerd'. Uit deze Waarnemingen zUllan la ter conclusies to het belang van de verkeerswetemschap getrokken wor den'. De A.N-W.B. in nauwe sa menwerking m'Ct de Rijkspolitie ©n de Rijkswaterstaat hoopt op de ze 'wijze in het bezit te komen van gegevens, welke voor verschillende doeleinden dienstig kunnen zijn. ZO kunnen in de al dan niet veelvul dig gemaakte ver'keersfouten aan wijzingen liggen 'ten aanzien va|a die juiste of minder juiste s'truotuiuir van kruispunten- i De heer Neher terug te Batavia Oud-minister Neher, gedelegeerde van het opperbestuur in Indonesië, iis eind vorige week te Batavia ge arriveerd. De heer Neher verklaar de, dat zijin werk in Nederland' voor al op het terrein van voorbereiding vain ,de wet op de overgangstijd in Iinidië haid' gelegen. De heer Neher zal zeer spoedig naar Bainidio|en|g vertrekken. Sultan Hamild II, die met hetzelfde vliegtuig arriveerde, verklaarde te verwachten, 'dat in Bandoeng o-p korte termijn belang rijke dingen zouden gebeuren. De K.L.M. deed het weer snel Met een speciale vracht-Skymaster vap "de K.L.M- is dezer dagen een spoel voor een scbaepsdymamo, wel ke 4500 kg. woog, vervoerd valt New York naar Durban. De spoel die telegrafisch was besteld,, was bestemd voor 'de Amerikaanse tan ker PeOdelton. Het transport door de lucht nam nog geen twee dagen in beslag. POORTVLIET. Het Oranje-comité heeft bekend laten maken, dat alle festiviteiten op 31 Augustus en 6 September a.s. zijn afgelast. Het feit, dat er met het regeringsjubi leum van H.M. de Koningin geen feesten zullen worden gehouden, vindt zijn oorzaak in tegenstand van verschillende aard en onvoldoende deelname. Van gemeentewege werd geen toestemming voor dansmuziek gegeven, terwijl verschillende per sonen, die zich reeds voor de volks spelen en optochten hadden opge geven, zich terug trokken. Daar het feestcomité geen uitweg zag, werd besloten geen feest te organiseren. STAVENISSE. Donderdag 19 Aug. hield de Oranjevereniging een al gemene ledenvergadering. Het doel van deze bijeenkomst was het on derwerp ter behandeling van jubi leum- en kroningsfeesten, te houden op 7 Sept. De voorzitter deelde mede dat er ruim f 640 in kas is. De voorzitter gaf het woord aan de ere-voorzitter, die aller medewer king verzocht en las het vastge stelde programma voor, dat als volgt is samengesteld: 88.15 uur klok gelui; 9.10 uur kerkdienst; 10 uur opstellen optocht; 10.30 uur rond gang door de gemeente; 11.30 uur toespraak door de burgemeester; 2.30 uur kinderspelen, o.a. sport- demonstraties; 35 uur volksspe len. De zang- en muziekvereniging zal medewerking verlenen. Des avonds filmvoorstelling in de open lucht en andere attracties. De laatste feestloodjes Op een contactvergadering tussen de verschillende medewerkers aan het komend oranjeest en het Z.O.V. bestuur, werden Vrijdagavond in het „Huis van Nassau" de organi satorische puntjes nog eens op de i gezet. De vergadering stond onder leiding van de heer P. Heering, die de noodzakelijk onderstreepte de nog resterende tijd zo goed mogelijk te benutten, om op de feestdagen op zo goed mogelijke wijze voor de dag te komen. Het programma voor de beide feestdagen, 31 Aug. en 6 Sept. werd in zijn geheel nog eens doorgenomen. De aanmeldingen voor het zwemmen en het wielrijden zijn helaas nog niet groot, maar wellicht dat tegen het einde van de inschrijvingstermijn zich nog een flink aantal deelnemers opgeven. Uitvoerig werd de kwestie van het feestgroen besproken. De diverse verenigingen zullen zich er zelf voor moeten spannen, willen zij tijdig van groen voorzien kunnen worden. De heer Lijsen heeft echter alle mede werking toegezegd, al zullen de aan gevraagde kwanta wellicht besnoeid worden, daar uiteraard ook andere plaatsen door „Het Domein" met groen gefourageerd moeten worden. De aandacht werd er op gevestigd, dat de versieringen in de straten niet beneden een hoogte van 3% meter mogen worden aangebracht, daar anders het verkeer in moeilijkheden zou komen. Voor de jubileumbank is een totaalbedrag van f 1500 nodig. De „Bankbiljetten" zullen reeds deze week ten verkoop worden aange boden, merendeels in de diverse buurtverenigingen. Als de definitieve plaats is, zoals bekend gekozen, de plek waar de voormalige watertoren stond. De tweede feestdag zullen de kinderen aan hun trek komen. Door de kermis was de mogelijkheid om het Havenplein voor spelen te reserveren uitgeschakeld, zodat de jeugdige speelse activiteit zich op het Sportpark zal concentreren, „Kunst en Eer" heeft op beide dagen haar dankbaar geaccepteerde mede werking toegezegd. Het publiek zal in de gelegenheid worden gesteld, de vaart met de ge- pavoiseerde vissersvloot door de haven mede te maken. Aanvragen voor illuminaties moeten tot de P.Z.E.M. worden gericht. De voor zitter wekte de aanwezigen tenslotte op. alles in het werk te stellen, om het feest ter gelegenheid van het unieke feit in de vaderlandse historie tot een groot succes te maken. In het bijzonder deed hij een beroep op bepaalde buurtverenigingen een z.i. laakbaar individualistisch standpunt te laten varen en hun onmisbare medewerking te geven aan het door de Z.O.V, georganiseerde feest, on geacht de in eigen buurt op stapel gezette plannen. KERKNIEUWS ZENDING De algemene zendingsconferentie van de Nederlandse Zendingsraad zal dit jaar gehouden woden op Donderdag 7 October te Amsterdam. Dit jaar zal bijzondere aandacht ge schonken worden aan de resultaten van de internationale conferenties, die in ons land gehouden zijn. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Zonnemaire: Ds. W. J. Gunning te Wijchen (Gld.). Tussen BesangonBelfort (Fr.) is een sneltrein op eein goederen trein gereden, bij welk ongeluk 4 personen werden gedood en 60 ge wond. Vreemdelingen zien Amsterdam De hoofdstad is op het ogenblik vol van vreemdelingen, die Amster dam als vacantie-oord voor dit jaar verkiezen boven ieder ander plekje op de wereld. Enkele van deze vreemdelingen zijn hier echter strikt zakelijk. Twee van hen, of beter gezegd drie, werden door mt. P. Mijksecaar, chef van de afdeling pers en propaganda van de gemeente, aan de Amsterdamse journalisten voorgesteld. Het waren de heer en mevrouw Ellis uit New-York en de heer Bulsara uit Bombay. Mr. Ellis is als radio-reporter verbonden aan het Nederlandse Informatie-bureau te New-York en is de laatste jaren ieder jaar in de zomer een paar maanden hier geweest om stof te verzamelen voor uitzendingen in Amerika over ons land. Dit jaar is: „Holland vandaag en morgen", het thema voor de ongeveer 60 repor tages, die bij op gramafoonplaten vastlegde en in het komend jaar de Amerikaanse luisteraars zal doen horen. Zijn vrouw, die evenals hij zelf, een uitstekend kenner van ons land is helpt hem daarbij. Mr. Ellis verklaarde, dat de Nederlanders de grote fout maken door het bos de bomen niet meer te zien en bedoelde daarmede, dat de Nederlanders zoveel opvallend goede instellingen in hun land bezitten, dat zij vergeten het belang van een enkele in te zien naar voren te brengen. Bijvoorbeeld de T.B.C.-bestrijding in Nederland is een voorbeeld voor de gehele wereld en zo ook de instructiemijnen in Limburg, waar de toekomstige mijnwerkers een opleiding krijgen, die zo gedegen is, dat zij volkomen op de hoogte zijn van de gevaren in hun beroep. Het aantal onge lukken in de Nederlandse mijn is dan ook in vergelijking met het buitenland zeer laag. Mevrouw Ellis bekijkt Nederland iets minder zakelijk en vertelde Nederland een prachtig land te vinden. Belangrijker echter nog dan dat vindt zij het feit, dat de Neder landers prettige mensen zijn. „Wat heb je aan een mooi huis met onaan gename bewoners?", was haar com mentaar. Opvallend vond zij de zo belangrijke taak van de Nederlandse vrouw in het maatschappelijk leven. De Nederlandse vrouw is voor een belangrijk deel gelukkig de doem van uitsluitend „hutsvrouw" te zijn ontgroeid. Dr. F. Bulsara uit Bombay maakt een reis om de wereld teneinde in verschillende steden het gemeente bestuur te bestuderen en daarmede dan te zijner tijd zijn voordeel te doen. New York, Washington, Salt- lake City, Kopenhagen. Oslo. Parijs, Geneve, zijn enkele van de steden die hij bezocht of nog zal bezoeken. Wat hij dacht van Amsterdam? Een zeer mooie stad, de mooiste die hij tot nog toe zag en bijzonder goed geadministreerd. Vooral de dienst der statistieken maakte indruk op mr. Bulsara, die verklapte, dat een dergelijke dienst in Bombay ontbreekt, zodat het nemen van maatregelen in die stad met 2s/4 millioen inwoners vaak een sprong in het duister is. Naar bekend is gemaakt, ligt 'het to 'de 'bedoeling de reproducties van het statieportret, dat vervaardigd zal worden ter gelegenheid van de troonsbestijging van prinses Juliana algemeen verkrijgbaar te stellen. Drie Russen hébben de plaats vervangende directeur vain de Ame rikaanse voorlichtingsdienst to Ber lijn to een jeep omtvioerd. Het ligt to de bedoeling om ld© Eerste Kamer tegen Woensdag bijl een te roepan. Zij zal diezelfde dag de wetsontwerpen inzake de grondtwetsiherzientoig in de afdeito- gen behandelen-. Op) 1 eni 2 'Septem ber zon dan de openbare behande ling van die ontwerpen volgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3