SCHUDT UW LEVER WAKKER Het blijft onrustig in Palestina Tijdens de landing op het vlieg veld Kauandia is een wit geschil derd vliegtuig van de U.N.O. be schoten. De schoten werden op 50 meter afstand ten Oosten van het vliegveld gelost, in een gebied dat door Arabieren wordt beheerst. Uit het politiebureau te Latroen schoten Arabieren op een jeep van de U.N.O.die een Joods convooi van Jeruzalem naar Tel Aviv voor afging. De chef van de staf van Ber- nadotte zal waarschijnlijk krachtig gaan optreden. Dit was reeds het tweede incident, dat. in dit gebied voorviel. George Marshall, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft meegedeeld, dat de Verenigde Staten, Frankrijk en België 300 militairen naar Palestina zullen stu ren, die op gevaarlijke plaatsen als een nieuwe afdeling waarnemers zullen optreden. Graaf Bernadotte heeft België verzocht om voedsel voor de vluch telingen in Palestina en er op ge wezen dat het hier om 330.000 Ara bieren en 7000 Joden gaat. Gander, een Canadese luchthaven Zoals bekend heeft de bevolking van New Foundland met een kleine meerderheid van ongeveer 6000 stemmen in een referendum geko zen voor aansluiting bij Canada. Het is duidelijk, dat het politieke beeld van New Foundland, dat nu als tiende provincie bij Canada zal worden gevoegd, aanzienlijk zal veranderen. Hierdoor is Gander, de grote internationale en transatlan tische luchthaven, Canadees bezit geworden. Deze luchthaven, van waar gedurende de oorlog zeer veel oorlogsvliegtuigen naar Engeland werden overgevlogen, wordt thans niet minder dan 24 maal in de week door K.L.M.-vliegtuigen aangedaan. Een „Europees parlement" De Franse regering heeft beslo ten de regeringen van Engeland, Nederland, België en Luxemburg uit te nodigen voor besprekingen over de oprichting van een Euro pees parlement. Frankrijk dringt er bij de andere vier landen op aan vóór November een voorbereidende conferentie te Brussel bij te wonen. Dit verzoek werd gedaan naar aanleiding van 'n memorandum van de coördinatiecommissie van de Europese eenheidsbewegingen, dat nog geen 24 uur geleden aan de re geringen der vijf landen werd ge zonden. Het memorandum was voorzien van de handtekeningen van Winston Churchill, Paul van Zeeland, Sir Harold Butler, Daniël Serruys, prof. Salvador de Madariaga, prof. dr. Henri Brugmans, Frangois de Men- thon, René Courtin, Robert Bichet, P. A. Kerstens en prof. Torkil Kris- tens en. Het memorandum stelt voor, dat de voorbereidende conferentie zal bestaan uit 25 afgevaardigden uit Frankrijk, 25 uit Engeland, 11 uit België, 11 uit Nederland en 3 uit Luxemburg. Oude schilderijen in trek De Londense kunsthandelaren maken momenteel zeer goede zaken. Twee van Londen's vooraanstaande huizen voor de verkoop van kunst werken zetten voor 2.000.000 pond sterling om. Zij maakten ongeveer 3500 pond sterling voor bloemen- studies door Jacob van Huysum en 2205 pond sterling voor een bloe- menstudie door Brueghel. De ge fortuneerde Engelsen jagen de prij zen tot duizelingwekkende hoogten op bij hun jacht naar oude mees ters. Ook de verkoop van moderne schilderijen gaat naar wens. Leipziger IVIesse in Russische propagandasfeer Ook de Leipziger Messe begint volledig in de Russische propaganda sfeer te geraken en de konsekwen- tie daarvan kan moeilijk anders zijn dan dat in Leipzig voor Westerse firma's niets meer is te zoeken. De beroemde jaarbeurs heeft zijn be tekenis verloren, omdat zij een ap paraat is geworden in de handen van Sovjet-propagandisten. Er werd voor de najaarsbeürs gerekend op Ingezonden mededeling en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. LEVERPjV^LEZjJJi^jj een flink aantal Westerse bezoekers en inzenders. Een groot aantal extra treinen zouden worden ingescha keld, om de bezoekers te vervoeren. Deze treinen zouden gebruik maken van het traject Helmstedt-Berlijn. Merkwaardig, aangezien juist dit ge deelte van de spoorbaan „defect" was en de bekende vervoersmoei- lijkheden veroorzaakte. De gealli eerde autoriteiten vonden deze in- konsekwentie al te bar en bepaal den daarom, dat de extra-treinen niet naar Leipzig mogen rijden, zo lang de Berlijnse blokkade wordt gehandhaafd. De Duitse pers in de Westelijke zones heeft een beroep op de zakenwereld gedaan, af te zien van het eventuele voornemen op de Messe te exposeren of deze zelfs maar te bezoeken. Zaakwaarnemers voor Palestina Minister Marshall heeft bekend gemaakt, dat Amerika en Frankrijk elk 125 en België 50 militaire waar nemers zullen afstaan voor toezicht op de wapenstilstand in Palestina. Dit getal is kleiner dan het door graaf Bernadotte gevraagde, maar of er meerderen zullen worden uit gestuurd zal door de Veiligheids raad beslist moeten worden. Bernadotte heeft ook tot de Ver. Staten het verzoek gericht, voedsel beschikbaar te willen stellen voor de ruim 300.000 vluchtelingen uit Palestina, die door honger en ziekte dreigen om te komen. Het is nog niet bekend of dit verzoek een kans v maakt ingewilligd te worden. Beperkte immigratie in Zuid-Afrika „Slechts die beste kolonisten zul len in de toekomst worden toege laten in Zuid-Afrika", zoi heeft Woensdag de minister vam Binnen landse Zaken van de Unie van Zuid-Afrika in het parlement ver klaard. De regering zal gesteunde immgriatie niet goedkeuren en zal de overtodht van immigranten, be houdens in speciale gevallen, niet langer bekostigen. Het lag echter niet in het voornemen immigranten te weren, die konden bijdragen toit de welvaart of de geestelijke Pint- wikkeling van Zuid-Afrika. Straalvliegtuigen voor de lange afstand Volgens verklaringen van eender directeuren van de bekende Die Ha- villand vliegtuigfabrieken, die enige dagen in ons land vertoefde, zul len in de naaste toekomst de straal vliegtuigen vooir de lange afstand wonden gebruikt. De minder snelle vliegtuigen zullen voor de kartere trajecten wonden gebruikt. Die En gelsen maken in het geheim grote passagierstoestellen met straalaan drijving. Iin het geheim, omdat zij' het straalvliegtuig als grote troef in het wereldvliegverkeer willen uitspelen. Naar de verwachting van de zegsman zal het luchtverkeer de komende jaren iin intensiteit nog sterk toenemen, waaruit :hij de ren tabiliteit van het straalvliegtuig durfde te voorspellen. Met ingang van 1 September zal de jadht op patrijzen, meerkoeten en watersnippen geopend worden. Minister Drees over het Indonesische vraagstuk „Het ernstigste en dringendste probleem, waarvoioir Nederland ge steld is, is het Indonesische vraag stuk". Aldus begon minister Direes zijn antwoord op het debat over de Regeringsverklaring. Op over tuigende wijze toonde hij enerzijds aan terdege te beseffen met wlelke moeilijkheden wij nog te kampen hebben eer het inderdaad tot een bevredigende oplossing van het In donesische vraagstuk zal komen. Anderzijds hield de minister op heldere wijze de Kamerleden de nuchtere feiten voor. De feiten, met iname wiet betreft de gehele gang van zaken In Zuid- OoiSt-Azië, „in die stormhoek, waar mem geen enkele wieg kan btetredetn zonder de zekerheid dat er geen ongelukken gebeuren". Minister Direes, die eerst nog eens de feiten had onderstreept zo als ze zijn ontstaan, Waarschuwde met klem tegen verloochening vam het eenmaal door Nederland ge geven woord. H'ij' gaf nog eens te kennen dat afbreken van de be sprekingen met de Republiek uit de boze zou Zijln, ja zelfs onaan vaardbaar. Na verklaard te toefb- ben, dat ook als de Republiek niet wil meedoen, wij' met de hervor ming van da staatkundige structuur in Indonesië zullen doorgaan, ein digde hij met een uiteenzetting waarom het dringend gewenst was de grondwetsherziening snel voor elkaar te krijgen. Die premier ein digde met de hoop uit te spreken, dat het kabinet, ondanks allerlei moeilijkheden, die er bestaan, er in zal sla gen Nederland ©en stuk verdfer te 'brengen. Ouddorp mag niet feesten Bij de behandeling van de begro ting in November 1947 voteerde de gemeenteraad van Ouddorp ©en be drag van f 500 voor traetaitie van de schooljeugd ter gelegenheid' van het regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Dit geld zou in handen komen van een feestcommissie, waarvoor nadien is opgericht een Oranjevereniging. In de deze weak gehouden ge meenteraadsvergadering echter kwa men zes lieden, met ieen voorstel om, in afwijking van het eerder genoi- men besluit, de vijfhonderd gulden in handen te geven van B- en W,, daar h.i. feestvieren in deze tijd feitelijk misplaatst is. Na uitvoeri ge discussies wierd dit voorstel miet 6 tegen! 5 stemmen aangenomen. Die RADIO-PROQRAMMA Zaterdag 21 Augustus HILVERSUM I. 301 M. 7 nieuws; 7.15 ochtendgymnastiek; 7.3 gram.; 7.45 morgengebed en ka lender; 8 nieuws en boekbespre king; 8.15 pluk de dag; 9 voor de vrouw; 9.05 solistenprogramma; 10 klein, klein kleutertje....; 10.15 gram.; 11 de Zonnebloem; 11.45 gram.; 12 Angelus; 12.03 pianoreci- r tal; 12.30 weeroverz'icht; 12.33 or kest Klaas van Beeck; 12.55 Zonne wijzer; 1 voor de Strijdkrachten; 1.30 vervolg orkest Klaas v. Beeck; 1.50 film en toneel; 2.10 Kameror kest en solist; 3 gram.; 3.15 zang en piano; 3.45 gram.; 4.20 causerie; 4.30 De schoonheid van het Grego riaans; 5 De Wigwam; 5.50 sport- reportage; 6 gram.; 6.15 journalis tiek weekoverzicht; 6.30 voor de Strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 gram. 7.30 Chansons; 7.45 voor de Neder landers in Duitsland; 8 nieuws; 8.05 gram.; 8.20 Lichtbaken; 8.50 kerk- concert; 9.25 gram.; 10 orkest zon der naam en causerie; 10.37 actuali teiten; 10.45 avondgebed en kalen der; 11 nieuws; 11.2012 gram. HILVERSUM II. 415 M. 7 nieuws; 7.15 Frans programma; 8 nieuws; 8.15 strijdlied; 8.18 gram.; 9.30 waterstanden; 9.35 gram.; 10 morgenwijding; 10.20 voordracht; 10.35 gram.; 11 voor de arbeiders in de continubedrijven; 12 sportrepor- tage; 12.15 gram.; 12.30 weerpraatje; 12.33 Millersextet; 1.15 kalender; I.20 gram.; 2 sportreportage; 2.15 k, gram.; 3 causerie; 3.15 Concertge bouworkest; 4 lezing; 4.15 concert orgel; 4.45 sportreportage; 5 gram.; 5.30 om en nabij de twintig; 6 nieuws; 6.15 gram.; 6.45 Hollandse volksliedjes; 7 Artistieke staalkaart; 7.30 godsdienstige cursus; 7.45 le zing; 8 nieuws; 8.05 varia; 8.15 om roeporkest en koor; 9.15 commen taar; 9.30 Vindobona Schrammel'n; 10 hoorspel; 10.35 gram.; 11 nieuws; II.1512 dansplaten. voorzitter deelde hierop: mede dat de Chr. school schriftelijk had be richt op 31 Augustus eni 6 Septem ber geiem school te hotudeni. Spr. betreurd© het zeer dat het iïu, niet mogelijk is 'om de feestdagen, eens gezind met de jeugd te vieren. Die gevoteerde gelden zullen nu terug komen in de gemeentekas en 'offici eel feest Ouddorp dus niet. De befaamde, 6000 k.g. wegende klokke Roeland, die sedert 1660 in Idle toren van, het Belfort te Gent hangt en in 1914 is gebarsten, zal thans in een Doorniks© gieterij ter- - goten wlord'en. De zware regenval heeft ih Noord-Engeland grote overstromingen ten gevolge gehad, die vooral in Northumberland en de grensstreek bij Schotland grote schade aanrichtten. Honderden vierkante kilometers werden onder water gezet. 5 spoorbruggen en 4 verkeersbruggen werden weggeslagen, terwijl vele dorpen werden geïsoleerd. De inwoners van Cumledge (Ber wickshire) scheppen enige orde in de chaos, die het water heeft veroor zaakt. Op de huizen is duidelijk te zien tot welke hoogte het water was gestegen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2