STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE. Het aanbevelen van collecten wiordt zoetjesaan een vraagstuk door (de veelheid van lijsten en tassen die ide burger on der de neus worden gedu/wid, maar voer de volgende moet toch een uitzondering gemaakt worden. Op Zaterdag 14 Augustus a.s. worden twee sanatoria-collecten gehouden, tn.l. vopr „Sonnevanck" en Zonne gloren", vioioir welke 'beide inrich tingen tot het verplegen vain lijders aan t.b'.e. gezamenlijk gelden zullen worden ingezameld. De Harmonie „Witte van Heem stede" hoopt bij gunstig weer a.s. Zaterdagavond |omf 8 uur, onder lei ding van haar directeur, de heer D. C. Steur, het volgende program ma in de tent in het Havenpark Uit te voeren: 1. Marching through Georgia, mars, Miller; 2. Hoffmann's vertel lingen, fantasie, Offenbach (arr. J. Steenebruger)3. Maja, wals. v. d. Glas; 4. Le Régiment du Sambre et Meuse, mars Rauski5. Ben Scho ne Meimorgen, fantasie, Bisselink; 6. Nymphéa,, v. d. Glas; 7. De zwarte Tulp, ouverture; F. Jakma; 8 selectie uit „De Vogelkoopman" Zeiler (arr. S. P. v. Leeuwen); 9. Mars Polonaise, Alb. Meijns10. Cheerio Holland, arr. Alb. Meijhnis; 11. Songparade, potpourri, arr. G. Vonk; 12. Feestklanken, marspöt- pourri, Alb. Meijns. HAAMSTEDE. Bij het te Utnad'.vt gehouden kleerinakersvakiQxamen slaagde de (hieer N. Sohriier alhier voor diploma B. Hij werd opgeleid Op de maatkleermakërij E. C. Pries ter alhier. RENESSE. Zaterdagavond 8 uur hoopt het fanfarecorps „Luctor et Emergo" een concert op de dorps- tent te geven. BROUWERSHAVEN. In de spoed eisende openbare vergadering van de raad der gemeente Brouwersha ven op Maandag 9 Augustus werd op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten die gunning aan H. J. Slager alhier, tot het maken van 34 stuks meerbiokkem met bijkomende werken aan de haven in te trekken en een nieuwe inschrijving te doen plaats hebben- DREISCHOR. De organisatie van de autorit voor die ouden van da gen is thans zover gevorderd dat reeds enkele gegevens kunnen wor den verstrekt. Hoewel de inzame ling nog niet geheel tan einde is, kan reeds worden vermeld, dat tot nu toe een bedrag van ruim' f 345 is ontvangen, terwijl, met welwil lende medewerking van de voetbal vereniging. er voor Zaterdagavond aanstaande nog een geoostumeerde v o,efltb a lwedstr i jd ten bate van deze autojrit op het programma staat. Het eoniité, dat de organisa tie van deze autorit op zich heeft genomen, is1 zeer erkentelijk' voor de medewerking die zij' voor dit doel bij' de inwoners heeft onder vonden. Daar de dagen thans reeds korter worden en het alweer be trekkelijk vroeg donker is zal er geen reis gemaakt worden buiten het eiland', maar is een reis .georga niseerd over het eiland, miet als voornaamste punten ieen bezoek aan het strand te Renies'&e of Westen- schouwen en bezichtiging van het pompstation te Haamstede. Ook wordt getracht toestemming te ver krijgen voor een wandeling Tond het slot Moermiond te Renesse- OOSTERLAND. Tot gezworene van het waterschap Ooister- en Sir- jans'land is benoemd de heer L- Delst alhier. SIRJANSLAND. Dinsdagavond hielid de Oranje-vereniging een ledenver gadering in café Bal, welke door ruim 40 leden werd bijgewoond. De voorzitter, de heer A- Heule, zette in zijn openingswoord het in een vorige vergadering gedane voor stel uiteen, oim feest te vieren mlef het gouden jubileum van H.M. de Koningin. Was aanvankelijk 6 Sep tember hiervoor gekozen, door ver schillende omstandigheden is het nu vastgesteld op Zaterdag 4 Septem ber. De grote belangstelling die er Voor dit feest is, komt wel tot uiting in het grote bedrag hetwelk door de burgerij is bijeengebracht, n.l. ruim f 300. Hierna kreeg de iseer. dhr. M- J. Bolle gelegenheid tot voorlezen der notulen waaruit bleek dat de vereniging zich gunstig ontwikkelt. Het programma dat in een bestuursvergadering was opge steld en dat door de vergadering met enkele wijzigingen werd goed gekeurd ziet er als volgt uit: 's Mo|rgen|sl 8 uur zullen 2 herau ten te paard de feestdag -aankon digen. Verder kerkdienst, kinder spelen, optocht, volksspelen (ring steken te paard' en per fiets, hin dernis lopen, hanen vangen, muiltje lopen, stoelendans en geoostumeer- de korfbal wedstrijd). De volksspe len zullen worden gehouden op ide weide van dhr. Wi. v- Hoeve. Na de volksspelen is er kinderzang met als slot- een lampiusaptocht door het dorp. Het voor de versiering benodigde groen wordt uit Haam stede betrokken. Het geheel zal worden lopgeluisterd door het mu ziekgezelschap uit Ooisterl'ahd. Iin zijln slotwoord verzocht de voor zitter zibh tijdig voor de verschil lende spelen op te geven. Gezien het programma mogen we bij' gun stig weer een mooi feest verwach ten. Onze vroegere dorpsgenoot J. Wr Verstraate slaagde dezer dagen voor kommies met als standplaats Axel. BRUINISSE- Tot Gezinsverzorgster te Zierikzee, uitgaande v. d. Hervorm de Kerken op ons eiland, is miet ingaing van 1 September benoemd Mejuffrouw de Bel, vain het oplei dingsinstituut te Eindhoven. Naast 2 sociale werksters is er dus nu op ons eiland 1 gezinsverzorgster. Jamtoer dat de verhouding niet omgekeerd' is. Door de aannemersfirma S. Capelle werd deze w©ek begonnen aan de herbouw van. een woonhuis voor de heer Jan Stouten aan de Verlengde Molenstraat. Voor een huis van de heer Jac. de Rijke aan diezelfde straat ligt de steen gereed, zodat de gaten aan de Westkant van die straat spoedig bebouwd zullen zijn, daar de woningen van de heer A. Stouten en J. Goud zwaard reeds begin van dit jaar gereed kwamen. Jammer dat het gat aan de overzijde van de voor malige woning van de heer Koel- ttilains voorshands noig niet bebouwd schijnt te worden. Op de hoek Kerk- straat-Noordistraaf toonde ide firma Deuirloo een staaltje van haar kun nen door de vlugge bouw van het pand van de heer A. Hirdes. ST.-MAARTENSDfJK. Bij het te Breda gehouden examen van de E.N.S.A.I.D. slaagden voor coistu» mière de dames: Kaatje Priem Gd., Corrie Steandijk Gd., Corrie Fie- rens ien Neeltje Vermaas en voor Lingerie de dames: Pietje Smits Jid. en Trijntje Bois. Allen genoten hun opleiding bij' mej. Vermeulen te Bergen op Zoom. THOLEN. Onder leiding., van ide heer J. Overbeeke werd' Dinsdag avond! in de zaal van het „Hof van Holland" een algemene ledenverga dering belegd van Ide afdeling Tiholen van Volksonderwijs. In ziijh openingsrede deelde de voorzitter mede, dat er een brief was binnen gekomen van de Stichting tot In standhouding van een Algemene Kleuterschool, om de gelden van het fonds voor een algemlene kleu terschool, welke indertijd door een bazar bijeen waren gebracht, te Electrische verlichting tijdens de komende feesten De P.Z.E.M. deelt ons mede, dat electrische feestverlichting tijdens de viering van het regeringsjubile um1 van H-M. de Koningin en de inhuldiging van H. M. Koningin Ju liana in September a.s. in haar stroomverzorgingsgebied, met in achtneming van onderstaande voor- waaanden is toegestaan, Die duur van deze feestverlichting i® door hogerhand vastgesteld op ten hoogste acht dagen ©n uitslui tend in de periode van 30 Augus tus tjmj. 6 September a.s. In verband met de productie- en distributiecapaciteit is het echter noodzakelijk, dat van tevoren met de P.Z.E-M. overleg wordt gepleegd over de aan te sluiten feestverlich ting en aan haar wordt opgegeven, waar men feestverlichting wenst aan te brengen; het vermogen van de aan. te brengen verlichting, als mede de dagen en uren, dat men deze wil ontsteken. Aanvragen kunnen gericht wor den aan het P.Z.E-M.-kaintoor te Middelburg of haar bijkantoor te Zierikzee. Alleen wanneer het energiever bruik ten behoeve vain deze ver lichting binnen redelijke grenzen wordt gehouden, hierbijl rekening ■houdende, dat de extra verlichting in het algemeen zal leiden tot een lager energieverbruik voor huishou delijke doeleinden, zal stagnatie in de stroomvoorziening voorkomen kunnen worden. Buurtc'ommissiesverenigingen of particulieren, welke vooraf geen overleg met het eleetriieiteitsbiedtijf treffen, lopen het risico, dat stroom toevoer naar feestverlichtingsoibjec- ten wordt verbroken- willen overdragen aan genoemde stichting. Met algemene stemmen werd besloten de gelden vain dit fonds, een bedrag van f 4128 over te dragen aan de Stichting Alge mene Kleuterschool, onder voorbe houd van een nader te omschrijven bepaling. De verslagen van de pen ningmeester betreffende de finan ciën en het beheer van de fonds gelden werden goedgekeurd. Voorts werd besloten de jaarlijkse contri butie van f 1 op minimum f 2 te brengen, met de bepaling dat hst bestuur op een gedaan verzoek in enkele gevallen hiervan dispensatie kan verlenen. Diaar het gehele be stuur zijln mandaat ter beschikking stelde, werd hierna een bestuurs verkiezing gehouden, waarbij' de heer J. Overbeeke mededeelde, dat hij, gezien zijn Ihoge leeftijd en zijn drukke werkzaamheden, in geen geval een bestuursfunctie meer zou aanvaarden. Thans werd tot voor zitter gekozen de heer A- J. Lief- aard, terwijl de heren L- W,. Blaas, L. M. de Heer, Jac. Vos, A. Q- Engelvaart, Jac. den Engelsman en M. Coomans alis bestuursleden wer den herkozen. De (heer A. C- En gelvaart bracht nam'ens bet bestuur en namens de vereniging dank aan de heer Overbeeke voor zijn vele werkzaamheden aan de vereniging betoond. Dinsdagmorgen is bij hoog wa ter, komende met de stroom mede vanaf Bergen op Zoom, de „Bergen op Zoom 4", een vrachtboot van:de Firma v. d. Schuyt, met de voor steven in aanvaring gekomen met de brug. Doordat ide steven, de ijzeren legger waarop de buizen van de waterleiding rusten ontwrichtte en omhoog drukte, sprong een buis der Ifeiding stroomde het lei dingwater de rivier in. Dioior direct ingrijpen van het personeel der leiding, kon de toevoer worden af gesloten. Gelukkig liep de water voorziening voor het eiland geen gevaar, daar indertijd ean duiker is gelegd op de bodem der ri vier, waardoor nu het water wordt geperst. De voorsteven van de Vrachtboot was vrij' ernstig bescha digd. RECHTZAKEN Twaalf jaar voor verraadster Het bijzonder gerechtshof te Am sterdam veroordeelde de 32-jarige Duitse Jodin Irma Seelig tot twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek. Deze V-vrouw werd in de zomer van 1943 wegens illegale werkzaam heden gearresteerd samen miet haar verloofde Leo Frijda. Beiden waren lid van de illegale sabotagegroep ,„iC.S. 6", die o.m. de aanslag op het bevolkingsregister te Amster dam uitvoerde en generaal Seijffart, Reydoin, diens vrouw en Posfhuma neerschoot. Om het eigen leven te redden, heeft Irma Seelig er toen in toege stemd als „V-vrouw" te gaan wier ken. Mede dank zij haar activiteit wist de S.Di. al spoedig de andere leden van de C.S.-6 te arresteren. Bijna allen werden geëxecuteerd of vonden de dood in concentratie kampen. In de sententie hield het hof er rekening méde, dat verdachte zelf geëxecuteerd zou worden en idoor haar verraad haar leven heeft kun nen redden. De eis luidde twintig jaar. Een geweldige brand heeft het Katendrechtse schiereiland geteisterd. De grote loods C. aan de Tweede Katendrechtse haven te Rotterdam toebehorende aan Veltenaar's Haven- en Transportbedrijf N.V.. werd totaal in de as gelegd. De schade loopt in de millioenen. Overzicht van het terrein van de brand.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2