Tandarts Poldermans AUSTIN trh* ef (Hm, op cuzh/' Jubileumfeesten P. K. DE HAAN D. E.S. Oosterland ZET UW NAAM Zierikzeesche Nieuwsbode SLECHTE TANDEN AMERIKAANSE TRANSPARANT TANDEN Claes de Vrieslaan 21b, CONCERTZAAL BIOSCOOP Filmvoorstelling Leerling Verpleegsters en Leerling Verplegers ADVERTENTIES praktijk hervat Inleveren Kunstmestzegels gaarne op Woensdag 11 Aug. a.s. bij de secretaris M. Otte. Appel, Peer, Pruim, enz. C. MURRE Adverteert in dit streekblad Dit product van de grootste Europese automobiel fabriek, waarnaar zelfs in Amerika enorme vraag is, munt uit door zeer bijzondere rijkwaliteiten. Thans weer levering uit voorraad! Denk aan de vergadering der Z.O.V. hedenavond 8 uur. Waar staat uw advertentie Psychiatrische Inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom Algemene Vergadering N.V. Rotterd. Tramweg-M.ij In de Vrijdag fe Rotterdam ge houden vergadering van aandeel houders der N.V. Rotterdamsche. Tramwegmaatschappij werd behan deld het verlenen van ontslag aan de heer Ir A. J. Kuiper als directeur der vennootschap, benoeming van dr. H. van Zuylen tot directeur, benoeming van nieuwe commissaris sen en wijziging der statuten. Zoals bekend heeft de heer Kuiper kort geleden terechtgestaan voor de Rotterdamse kamers van het Bijzonder Gerechtshof te Den Haag in verband met zijn houding tijdens de bezettings jaren. Tegen het vonnis van het Hof is hij in cassatie gegaan. Naar aan leiding daarvan- had de heer A. de Groot, mede namens enige aandeel houders, een circulaire verspreid, waarin men verklaart van oordeel te zijn, alvorens beslissingen te nemen ten aanzien van de benoeming van een nieuwe directie, eerst het oordeel van de Raad van Cassatie af te wachten. Er was voor de vergadering van de zijde der aandeelhouders' zeer grote belangstelling. De plaatsen achter de bestuurstafel bleven, toen de bijeenkomst om 11 uur moest beginnen, ledig. Met algemene stemmen werd mr. W. C. L. van der Grinten, hoofd VBn het bureau Rotterdam van het Nederlands Beheersinstituut, tot president der vergadering benoemd. Ir W. Hupkes (commissaris, ver tegenwoordiger ingevolge de beken de overeenkomst der obligatiehouders) beschouwde het optreden van het Beheersinstituut als onjuist en ver klaarde niet te hebben kunnen oor delen over de gestie van het huidige bestuur. Spr. betwistte dat de ver gadering de bevoegdheid zou hebben hem te ontslaan, juist op grond van de bestaande overeenkomst. Boven dien doet de groep aandeelhouders die heeft aangestuurd op ontslag van directeur en commissarissen, niets dan open deuren intrappen. Direc teur en commissarissen willen af treden, doch kunnen zich met de wijze, waarop men dit bereiken wil niet verenigen. Deze vergadering is noch in het belang van de R.T.M., noch van de heer Van Zuylen. Spr. deed het voorstel, de punten 1 tot en met 4, behelzende ontslagen en nieuwe benoemlngan van de agenda af te voeren. De heer Vrolijk meende dat een bespreking als deze voorkomen had kunnen worden. Zij is zeker niet in het belang der R.T.M. te achten. De agenda is opgesteld door het Be heersinstituut. Aandeelhouders hebben in deze vergadering recht, besluiten te nemen, en Ir. Kuiper, die de pen sioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, te ontslaan op een tijdstip dat de schorsing door de Raad van Cassatie zal worden opgeheven. Daar is niets op tegen. Van- andere zijde werd nog opge merkt dat het bestuur van de R.T.M. wat de ontwikkeling van het verkeer tussen Rotterdam en de eilanden betreft, in het verleden volkomen heeft gefaald. Het zou aanbeveling verdienen dat de Spoorwegen de R.T.M. overnamen waarop Ir Hupkes te kennen gaf, dat de Spoorwegen zulks niet wénsen te doen. Ir Nieuwenhuis merkte op dat er een tegenrapport is ingediend, dat, volgens hem, eerst ter kennis van aandeelhouders moet worden gebracht alvorens deze, wat de benoeming van nieuwe functionarissen betreft, beslissingen nemen. Ir. Hupkus zeide dat ook de bestuursleden van mening zijn, dat een geheel nieuw bestuur moet worden gevormd. De vergadering werd hierna onder broken. Radio-causerieën voor de NIWIN De wnd. directeur van het Centraal Bureau NIWIN, dr W. H. F. van Opstal, die tijdelijk in Indië vertoeft, zal wekelijks op Zondag een radio praatje houden over onderwerpen, de welzijnsverzorging der militairen overzee betreffende. Deze uitzendingen vinden plaats via „de Stem van de NIWIN", om 19.30 uur over Hil versum I. Boeken en Tijdschriften Het Katholiek bouwblad, van 24 Juli wijdt onder de titel „Ruimte beelden1" een voortgezette beschou wing aam de architectuur van ker ken etn kathedralen. Het artikel is- verlucht mtet prachtige in- 'en ex terieur opnamen van O.L. Vrouwe Munster te Roermond, de abdij vam Roidue enj de Basiliek van St.-Jan te 's Hertogeinibosdh. Kaast het slot artikel van Spiegel van. het Oosten, wordit onder S.O.S. een pleidooi gehouden over de noodzakelijkheid dat de architect bewogen wordt door de nood van de tijd, oimi zo doende in zijn architectonische ver beelding de juiste toets te treffen. De heer en mevr. STENGER- Jansen geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Tineke Annemarie Haamstede, 6 Aug. 1948. Met grote blijdschap geven wjj u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MARIA ADRIAN A (Marian) Oosterland, 6 Aug. 1948 A. F. SCHOOF A. L. SCHOOF-Jonker JAAP en LEO Kinderarts Voortaan te consulteren iedere Woensdag van 14.30—16.30 uur in het Wijkgebouw te Zierikzee. te beginnen op 11 Augustus 9 niet alleen op Uw winkelruit. Daar leest hem slechts een enkele voorbijganger In de komt Uw adres onder de ogen van duizenden Dat geeft bekendheid en kopers. Meisje, 18 jaar. in het bezit van diploma typen, zoekt een haar passende werkkring. Br. letter E. boekh. J. Volleeri. Meisje, 19 jaar, met 3 jaar H.B.S., zoekt een haar passende betrekking. Liefst te Zierikzee of omg. Brieven onder letter R, aan het bureau v. d. blad. bederven Uw adem en tasten Uw gestel aan. Laat slechte tanden vervangen door Niet van de natuurlijke tand te onderscheiden. Pijnloze behandeling. Desgewenst ook narcose. Gehele behandeling in één dag klaar. Rotterdam - Telef. 37519 Voor seizoen 1948-49: Massa voorraad uit eigen kwekerij en prima kwaliteit in soorten en vorm. Bessen en Frambozen in soorten Woud- en Laanbomen, Els, Ligustrum, Doorn, Wilg, enz. Rozen, Coniferen, Heesters, vaste Planten in vele soorten. Aardbeiplanten in soorten (gespeend) direct .leverbaar. Tot een bezoek aan de kwekerij beleefd uitnodigend. Aanbevelend Boomkwekerij en Fruitcultuur, Poortvliet - Telef. 20 Sterke kopklepmotor - Onafhankelijke voorwielvering - Degelijke lederen interieurbekledirig - Schuifdak en- verwarming - Stabiele ligging - Buitengewoon zuinig - Perfecte service door een ervaren corps van 140 Austin- dealers en -subdealers in geheel Nederland. Austin-dealer te Zierikzee Remeijn v. d. Zande, Driekoningenlaan A 119 HEDENAVOND 8 UUR Eenmaal per week naar de film! Geplaatst gunnen worden Opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Aanvangssalaris f 510.— per jaar met volledige huisvesting, geneeskundige behandeling en vrije dienstkleding. Het salaris stijgt geregeld en kan na het behalen van het diploma een bedrag van f 1400,— 's jaars bereiken. U. L. O. diploma geen vereischte. Zij, die ouder zijn dan 18 jaar of binnenkort 18 jaar hopen te worden en uit een Protestantsch Christelijk milieu komen, kunnen solliciteren of inlichtingen inwinnen bij de Geneesheer-Directeur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 4