EEN GOEDE WEGAANDUIDING VOOR ZIERIKZEE ONDERWIJS Men kan van de sportieve over weging uitgaan, dat ieder, die ,Sch.- Duiveland bezoekt, zijn eigen padje maar moet zoeken, in de mening, dat de vreemdelingen toch voor 99 uit oud-padvinders, pelsjagers of woudtrappers bestaan. Daarvoor bestaat echter te weinig aanleiding en de praktijk wijst ook wel anders uit. Het wemelt namelijk van tou- risten, die Zierikzee niet in, respec tievelijk uit kunnen komen. Het is al een zeer merkwaardige toevallig heid, dat uitgezocht in de periode van het drukke touristenverkeer de Zuidhavenbrug is geblokkeerd, maar laten wij aannemen, dat hier voor geen andere oplossing bestond. De vreemdeling wordt dan echter door een beslist niet uitdagende pijl naar het Sas verwezen. Als hij dan door het labyrinth van hobbelkeien verwarringwekkende open ruimten tenslotte de Scheepstimmerdijk be reikt heeft, ontstaat bij de Noord havenpoort een verkeerspuzzle, die wel door de onderscheidene touris- ten wordt opgelost, al of niet met behulp van gedienstige burgers, maar misschien niet altijd op een wijze, waarmede het algemeen be lang is gediend. Er rijden vele vreemdelingen om de stad, die er feitelijk doorheen hadden moeten rijden. Ook het omgekeerde is het geval. Bij de Noordhavenpoort moet dus een dui delijk verkeersbord worden ge plaatst, waarop de richting voor doorgaand verkeer en naar het stadscentrum staat aangegeven. Ook in het stadscentrum ontstaat nog veel verwarring. Het A.N.W.B.-bord doet onverminderd goede diensten, maar het is nog altijd een te grove aanslag op het brein van de vacan- tiehoudende mens, te vergen, dat hij weet via Mol, Schuithaven, Lange Nobelstraat, St. Anthoniesdam en Korte Nobelstraat tenslotte op de weg naar de Westhoek te kunnen komen. Bij een goede service, de vreemdeling geboden, past een juiste en goed zichtbare wegaandui ding. Misschien kunnen de V.V.V.- bestuurderen hun hoofden nog eens over deze kwestie buigen. Er be staat dan geen twijfel meer of spoedig zal een bevredigende op lossing worden gevonden. op zichzelf .al ©an genot was. Op. het .strand, genoten de kinderen vol op van alle genoegens, en de bo- terhamlmlan aangevuld, met fruit, dat door enkele kwekers beschikbaar was gesteld,, lieten zich goed sma ken. Het Was eeq» buitenkansje diat zij 's avonds met enkele bóeren- Wagens en een vrachtauto naair huis Werden gebracht want de vermoeid heid, liet zich geducht gelden. Zo- Wel voor de leerlingen als het on derwijzend1 personeel was het een genotvol uitstapje dat door mioioi weer begunstigd werd. DUIVENDIJKE. Begujnstigd; door prachtig zomerweer maakten de ouden van dagen dezer gemeente per autobus van Oeveren Vrijdag een rijtoer. Via Steenbergen en Ber gen op Zoom ging die tocht naar Breda. Wandelingen Werden ge maakt in het Mastbos. Ook in Breda zelf werd gewandeld, gegeten ien bezienswaardigheden bekeken. Na een1 wandeling over de markt, wel ke juist werd gehouden, ging het naar Prineenhage, waar gepau zeerd, werd in een uitspanning. Ook de speeltuinontging niet aan de aandacht onzer oudjes en nog me nige krachttoer werd gedaan,. Op de terugweg Werd te OudenboscT.i gestopt waar die prachtige .R- K. kerk Werd bezichtigd. Hierna ging het via Dinteloord, Weer naar Steen bergen. Hier kondien de oudjes nog eens uitrusten, en Werden zij ont haald, to een modem café-restaurant Tenslotte werd huiswaarts gereden. Vóórdat de eerste oudjes de bus verlieten, sprak de 86-jarige H. Ver ton vain Schanendijke hartelijke en Waarderende woorden jegens het comité enook tot de chauffeur. Toen de bus Duivendijke binnen reed stonden overal de inwoners gereed om de oudjes af te halen, die met gejuich Werden ontvangen. Het voltallige comité en de burge meester maakten de gehele tocht mee. Nog menigmaal zullen die oud jes van Duivismdijbe het over dezej bijzonder geslaagde dag hebben. Laten we hopen tot volgend jaar D.Y.! NOORDGOUWE. Op initiatief van dhr. Bravenboer Werd- alhier een vergadering gehouden met het doel te komen tot oprichting van een af deling van de Bond van Oorlogs getroffenen. Drie leden van het be stuur van Bruinisse waren aanwezig, Waarvan, dhr. de Korte een inleiding hield;, en doel en streven van de Bond; uiteenzette. De Bond] Wenst zonder onderscheiding, integrale vergoeding der gleieden schade, aan gezien de materiële gevolgen vian die oorlog gezamenlijk dienen te W'Orden gedragen. In een rustig, duidelijk betoog toonde spreker aan, dat het hier gaat om een hoogst belangrijke zaak. Het gevaar dreigt m.l. dat de oorlogsgetroffenen twee iof drie maal kind van de rekening Worden. Volgens de registrering! der schadegevallen, is 10 pet. van de be volking min of linieer emistjg getrof fen, de overige 90 pet. kwamen er -zonder sübade uit, sommigen maak ten voordeelSterk legde dhr. de Korte er de nadruk ,op, dat het in de eerste plaats, de rechtsgrond moet zijn Waarop man d,it vraagstuk dient te plaatsan. Het is stellig zo, d,at ar met de i:inzichten van de Bond;, Waarbij, 26000 leden zijn aan gesloten, rekening wordt gehouden, Waardoor zeker reeds belangrijke verbeteringen in de schaderegeling tot stand kwamen; evenwel, moet het streven er op .gericht blijvien, vergoeding der schade te ontvangen op, basis van vervangingswaarde, verminderd mlet een redelijk procent voor het gebruik van het verlorene. Hij Wekte de aanwezigen op zich aan te sluiten bij; de Bond', Waarvan het adviesbureau, regelmatig ook ter plaatse zitting komt houden, het geen al menigmaal leidde tot verbe tering in de ■afwikkeling der schade gevallen, Spr. raadt aan op sugges tie voor afkoop, Ofafstand, tekenen, niet in te gaan, Waardoor men zijh rechten prijs geeft. Na deze uiteenzetting, traden alle aanwezigen toe als lid,, uit wier midden een voorlopig bestuur van drie leden Werd aangewezen, t.w. de heren Bravenboer, Flikwieert en van de Velde, die de zaken vierder zullen behartigen ien t.z.t. een ver gadering zullen beleggen, waarvoor Rector Schoenaker zal Worden uit genodigd. Het spreekt haast vanzelf dat verwacht wordt dat al degenen die oorlogsschade leden als lid zul len toetredian, waartoe men zich bij genoemde leden kan aanlmlelden. Met dank aan het bestuur van Bruinisse' en de aanwezigen sloor dhr. Bravenboer deze bijeenkomst. Dhr. A. J- Bravenboer, vroe ger alhier Woonachtig en tijdelijk oiradlerWijzer aan de O. L. School, thans onderwijzer te Alkmaar, is benoemd, tot Hoofd der School te Uithoorn. THOLEN. Algemene vergadering vereniging Ohr. Kleuterschool Tho- ■lera op Vrijdag 23 Juli in de zaal van Wed,. Boek. Na opening door de voorzitter, Ds. v. Leeuwien, met gebed en het lezen van een schrift gedeelte, deelde de voorz- mede, dat een gebouw' is aangekocht van de fam. Bierens in de Oudeljf er. voor de som' van f 9500 behoudens goedkeuring prijsbéheersing. Nadat uitvoerig die inrichting van het schoolgebouw besproken was, waar bij de heer Ddjkslag inlichtingen gaf op de ter inzage liggende tekening, kwam ter sprake die financiering der schobl. Het gebouw met de ver bouw ien schooltoventaris zal ko men te staan- op een bedrag van ruim f 20.000. Staande de vergade ring Werd ingetekend voor een be drag van> f 5365, zodat reeds een totaal bedrag aanwezig is van f 10365. Het aantal leden is ge klommen tot 263. Gezien het aan tal aanwezige leden, hoopt men alle gelden die nodig zijn, bij ide leden als lening, te ontvangen- Bereids werdten reeds 37 leerlingen aangege ven, Wat men hoopt te brengen op 80. Als leerling wiordien kinderen toegelaten van 4 tot 6 jaar, met dien verstande, dat die dan 1 Oct. a.s. de 4-jarige leeftijd bereikt heb ben. Het schoolgeld; zal bedragen 50 cent pe:r kind minimum- Voor minder verlmlogenden zal een afzon- dierlijke regeling Wöirden getroffen. Opgave wtordit zo spoedig mogelijk verZoicht biji die bestuursleden. Ds. v. dj. Wiel, Ds. v. Leeuwen, de heren Boender, Dijkslag, A- de Heer, C. de Hond', Heezen, J- v. d. Zande en H. Donker. Ds. v. dj. Wiel eindig de met dankzegging. Klein, Beddewaerde-polder. Zaterdag j.l. werd de jaarverga dering gehouden van de Klein-Bed- dewaerde- of Saspolder. De reke ning over het dienstjaar 1947/48 werd vastgesteld in ontvang op f1386,08, in uitgaaf op f 973,28 en een goed slot van f 412,80. De begro ting voor het dienstjaar 1948/49 werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 1327,37, waarbij het dijk- geschot werd bepaald op f 10 per H.A. Dijkersland en f 2,46 per HA.. Vrijland. Besloten werd tot korting van pensioenverhaal en incorporatie van toelagen voor het personeel, als Aan gegeven in de circulaire van Ged. Staten. De heer P. M. Panny, plaatsver vangend dijkgraaf, als zodanig niet herkiesbaar, werd in waarderende woorden toegesproken door de dijk graaf. In zijn plaats werd benoemd de heer C. A. Struijk te Nieu- werkerk. KERKNIEUWS Ger- Gem. Naiair Wij! vernamen zal caiudi. J. v. Dijke needs begin Sept. a.s. zijn in'tredie doen bij de Gef. gemeente te Tholen. M.U.L.O.-examens te Goes. 24 Juli. Geëxamineerd 1 candi- daat van de Openbare U.L.O.-school te Zierikzee vpor diploma A. Ge slaagd: M. v. d. Maas te Scharen- dijke (Eikerzee). Openb. U.L.O. school Zierikzee. Bevorderd naar de 2e klasse: J. W. Bakker, L. Berrevoets, J. M. Bodbijl, J. R. Boot, L. W. v. Dijke, R. Geelhoed, M. C. Glerum, F. C. Itiënne, J. de Jonge, J. B. J. Jonker (voorw.), J. W. Koopman, P. J. Kuyper, J. A. Lievense, T. D. Lie- vense (voorw.), P. H. v. d. Linde, L. M. Lindhout, M. L. J .v. d. Maas, S. Meerhof, N. C. Padmos, W. Rib- bens, H. M. Roeting, W. Steur, J. J. Steur, B. A. v. Strien, J. v. d. Velde, M. J. Th. v. Velthoven, J. A. Ver- kaart, H. Unger, J. C. de Vos, J. T. Bosch. Afgewezen: 7 leerlingen. Bevorderd naar de 3e klasse: A. C. Bom, T. v. d. Bout, M. J. C. Blommaert (voorw.), H. C. Capelle, E. Th. M. Crombeecke, J. B. Dale bout, J. P. Doeleman (voorw.), C. J. v. Dongen, W. P. Gaanderse (voorw.), A. J. v. Gastel, A. M. Hage, W. C. M. Holty, M. P. Koop man, J. M. de Koning, G. N. Kuy per, P. J. de Later, M. v. d. Maas, M. Mallander, M. A. de Oude, L. J. v. Putte, A. Roggeband, J. Slager, P. -Slootmaker (voorw.), J. Steur (voorw.), W. Stevense (voorw.), M. C. Verhage, F. A. v. d. Westen. Af gewezen: 5 leerlingen. Bevorderd naar de 4e klasse: H. Antheunisse, A. M. van Ast, F. J. van Beveren, N. J. Boogaart, P. M. Boogert, A. J. Bolijn, A. A. Bolink, H. Bouwman, L. J. Breet- velt (voorwaardelijk), Th. M. A. den Dekker, K. P. Doeleman (voor waardelijk), C. J. van Dijk, E. J. Duson, J. W. v. d. Gaast, J. Haring man, M. P. Heuzen (voorw.), N. J. Hogenstein, C. Jongmans (voorw.), N. Kappers J. H. Leendertse, H. C. Lucas, M. C. Laban, A. Laban, W. J. v. d. Maas, M. C. Ochtman, L. K. v. Oeveren (voorw.), C. M. Pad mos, St. Slager, H. E. Sporre, J. J. Straayer, B. C. Ph. v. Velthoven (voorw.), M. M. M. Verboom, J. M. Wansink, H. J. Zandijk. Afgewezen: 1 leerling. Aan het examen te Goes namen deel 15 candidaten. Hiervan slaag den voor diploma B 3 candidaten en voor diploma A 9 candidaten, terwijl 3 candidaten werden afge wezen. BEMESTING VAN ONZE - KAMERPLANTEN We willen in dit artikeltje de be mesting van onze kamerplanten èens wat nader belichten. Onze planten hebben voedsel nodig en ook al zit dit voedsel dan ook dik wijls in de potgrond, dan wil diit nog niet zeggen, dat het voor de plant voldoende is. In velé gevallen kan men goed groeiende planten wel eens een kleine hoeveelheid vloeimest toe dienen, maar dat geldt dan alleen voor planten die in de volle groei zijn. Wanneer de planten een rust tijd doormaken, geve men in het geheel geen vloeimest. Hoewel vele planten in de winter hun rusttijd hebben, zijn er ook planten die juist in de winter bloeien, zoals cyclamen, begonia, enz. Deze moe ten vanzelfsprekend ook in de win ter regelmatig gevoed worden. In de regel wordt er weinig vloeimest gebruikt, temeer daar het gemakkelijker en zelfs nog beter is en zindelijker om kunstmest te ge bruiken. Hierop is niets tegen, in dien men maar zorgt dat er een goed kunstmestmengsel wordt ge bruikt, b.v. Pokon, omdat deze ge heel oplost en volkomen zuiver is. Planten hebben behoefte aan ver schillende voedingsstoffen, deze be vinden zich in de samengestelde kunstmeststoffen. Er is niet het minste bezwaar om de bemesting in de vorm van kunstmest te geven; geef het evenwel met maat, dus re gelmatig en men kan er van verze kerd zijn dat succes niet uitblijft. Zondag is ©ein, passagiersvliegtuig met 28 personen aain boordi op het Gaspe-schiereiland to Quebec (Ca nada) ineengestort. Een Dakota ont dekte het Iwlraik in '©em wioest gebieldl dat slechts te voet bereikbaar is. Een reddingsploeg is onmiddellijk naar het verongelukte toestel ver trokken. In ©en opslagplaats van een t'rarspoirtmaatsclhappij te Genua Iheeft de politie 30 ton springstoffen ge vonden. De explosievien waren be stemd voor het buitenland en zijn ter beschikking gesteld van de mi litaire autoriteiten. De Amerikaans-Britse autoritei ten' to Duitsland hebben bevel ge geven het goederenverkeer tussen Bizonia era Oost-Duitslamd stop te •zetten. Mevr- de wied. M. Steijn, de vrouw van die overleden' president van die voormalige Oranje-Vrijstaat, is als buitengewoon ambassadrice geaccrediteerd bij! ons Hof. Met ingang van 1 Augustus mo gen appelen en peren tot öen hoe veelheid; van. vijftig kilo buiten de veiling ,om Wlorden verhandeld. -Een communiqué van de Com missie van' goede diensten (meldt, dat thans 2649 van de 4911 repu blikeinse krijgsgevangenen door de Nederlanders zijn vrijgelaten. De vrijlating van een volgende groep van duizend, waaronder een groot aantal officieren, wordt de volgen de maand verwacht. Bij een razzia door de piolitie op zwarthandelaren bij een kamp voor ontheemden te Berlijn, zijn tussen poltiie en ontheemden schoten ge- wisseld. Twee honderd verdachten werden gearresteerd. Karl Gruber, Oostenrijks minis ter van 'buitenlandse zaken heeft te Parijs een onderhoud met Bidauit gehad..

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3