J. PLAISIER Zangmiddag te Schuddebeurs ONDERWIJS MULO-examens te Goes KERKNIEUWS WIST U DAT Huidarts Orig. Alba Tarwe Orig. Juliana Tarwe Ie. Nab. Alba Tarwe Ie. Nab. Juliana Tarwe Fa Gebr. Landegent LUCHTSCHOMMEL Meisje gevraagd het eiland om hum tocht huiswaarts vooirt te zetten. Zaterdagmiddag is onze tweede oorlogsvrijwilliger, de heeir T. C. Söhiettekatte, uit Imdië thuils ge komen. De 'buurt heeft gezorgd dat diit voorval niet onopgemerkt zou voorbijgaan. In de Kerkstraat was een eerepoort opgericht, terwijl vele ingezetenen voor dit heugelijk feit de driekleur hadden uitgestoken en persoonlijk hun gelukwensen kw'a- men aanbieden. Voor de a.s. verkiezing voor iedqn ^an de Staten Generaal zal de voormalige Bewaarschool tot stemlokaal worden ingericht. Het stembureau zali bestaan uit de he ren: voorzitter, de burgemeester; leden: M- C. Boogert en Jac. Flik weert. SIRJANSLAND. Vele leerlingen van de O.L. school alhier hebben andiermaal meegedaan aan een door Turkenbuirg's Zaadhainldel uitge schreven wedstrijid. Niet minder dam 6 vain de 25 voor geheel Nederland toegewezen prijzen, w..o. de hoofd prijs, vielen aan leerlingen' van om- ze school ten deel. Als bijzomder- Iheidi kan nog worden medegedeeld, dat er dn geen enkele plaats van Nederland meer dan één prijswin naar was. BRUINISSE- Vrijdagavond verga derde de Goöp. Aankoop vereniging van olie -e;n andere benodigdheden voor de mnsselvisserij te Bruiinisse. Uit het jaarverslag bleek dat ide omzet veel groter was dan vorig jaar, wat natuurlijk in niet geringe mate het gevolg was van het feit, dat de mosselvissersvloot zich her stelde. Ruim 400.000 liter ruwe olie w'erd omgezet. Ook de omzet van smeerolie en vetten w'as bevredi gend. al worden deze artikelen ook veel van de particuliere handel be trokken. Het contract met de Gulf .Maatschappij werd wieder stilzwij gend verlengd. Als leden van de Adviescommissie werden herkozen de heren Stoffel de Waal, Joh. de Waal-Krijger en Andries Jumelet Dz. Als bestuursleden de heren A. C. Verspoor en A. de Koning Az. De seinpaal, de mast van de St or m w a ars ehuw in gs dienst op de hoek van Zijpe en Grevelingen was van de bezetting af, buiten gebruik en na de bevrijding wias al het materiaal voor deze dienst beno digd, verdwenen. Toch is deze dienst voor de scheepvaart van i veel nut en daarom' is het verheu gend, dat met ingang van 1 Juli deze tak van dienst weer als vroe ger functioneert. Uit de opgehangen seinen, bestaande uit kegels en een bal. of des nachts aan de gekleurde of witte lichten zal de schipper en wie er verder belang bij heeft, weer kunnen zien wielk weer of wind er verwacht woirdt. Kust wachter is de heer W. Zondervan Sr. Vrijdagavond hield in het Cen trum alhier de Partij van de Arbeid een openbare Verkiezingsvergade ring, de eerste in onze gemeente en waarschijnlijk ook iwiel de laatste voor deze verkiezingen. De spreker, burgemeester A. van Dijk van Oude Tonge, zeidie, dat zijd onderwerp ook zou kunnen heten: ..Vooruit pf Terug". Hij wees op de aanval van bijna alle partijen, die thans op ide P.v. d. A. wordt gedaan en besprak de toestanden voor de tweede iwle- ireldoorlog en de resultaten' van twee jaar regeren, iwlaaraan werd meegewerkt door socialisten. Hij besprak de voordelen van het socia lisme tegenover een andere georiën teerde maatschappij', ging dieper in ■op de veranderingen met name in de Nederl. Hervormde Kerk en op het verschil van de vroegere S.D. A.P. met de tegenwoordige Partij van de Arbeid1. De opkomst was niet bijzonder groot, doch de aan- Begunstigd door fraai zomerweer hetwelk het vertoeven op het land goed. „Hieesterlust" vooral voor rle bewoners van Duivel and. on mid den-Schouwen, waar alle natuur schoon nog ontbreekt, tpit een waar genoegen maakte, werd. Zaterdag de aangekondigde „zaïngmiddag" ge houden. Behalve de ruim 500 zan gers was een talrijk publiek aan wezig. Dis. ten Cate van NOiOrdigou- we opendie ide bijeenkomst, waarna achtereenvolgens 13 zangkoren èlK een tweetal liederen naar eigen keuze ten gehore brachten. Diaair deze bijieenkomst zuiver als een vriendschappelijke krachtmeting was bedoeld, zullen wij ons onthouden van het toezwaaien van bijzondere lof aan een der koren, en volstaan met de vermelding, dat, ofsdhoon er wel degelijk sprake w'as van nuance iin het gebodene, het geheel blijk gaf van ernstige studie, .en van ambitie voor de schone zangkunst. Sommige liederen werden voor treffelijk bevonden door het aan dachtig luisterend publiek. Ook' de heren directeuren bleken goed voor hun taak berekend,, waaraan zeker pok voor een goed, deel, het hoge peil der koren, is toe te schrijiven. Een uitzondering willen wte wiel maken voor die „Kleine Lofstem" uit Zierikzee, die met plm. 80 leden de tent geheel vullend, tweestem mig, fris, vlot en helder een twee tal liedieren zong, waarvoor de kleine zangers een wel verdiepd applaus kregen. Op het einde van ide middag dank te de dirigent, S. W. Blok, het be stuur en d© vereniging „Solt Deo Gloria" vooir het genomen initiatief. Hij hoopte dat voortaan ieder jaar zulk een middag kan worden geor ganiseerd. Het publiek dat, dank Zij de be reidwilligheid van de familie van Citters, in Schuddebeurs leen .ge notvolle middag had', beerde vol daan huistoe. wezigen waren onder de indruk van 'de argumenten, die door de heer van Dijk op kalme, doch niettemin 'gloedvolle wijze naar voren wterdien gebracht. Ben goed geslaagde ver kiezingsvergadering, geleid door een spreker, die zelf van het platteland afkomstig, de toestanden kende wen daardoor Zijn publiek wist te bpieidn. De vergadering werd geopend en gesloten 'dopir de heer Joh. Bal Az. Doqr de heren H. Braber, smid en Jac. den Herder, timmermain- wagehmaker alhier, wierd in sa menwerking een moderne luchtban denwagen vervaardigd, die de ver gelijking met alles wat tot dusver op de markt verscheen, glansrijk kan doorstaan. Vop,r ide landbou wers van Bruinisise en omgevin|g is het zeker wat wlaard, in eigen gemeente weer een paar vaklieden te hebben, die bekwaam zijn der gelijke wagens te fabriceren en te repareren. Zaterdagavond is, tengevolge van verkeerde wisselistanld op het stations-emplacement der R.T.M. te Zijpe, een vertrekkende Dieseltram opi een andere stilstaande tram ge reden. Die zich in de tram blev,in diende passagiers kwamen met de schrik vrij, doch de materiële scha de was nogal aanzienlijk. Slechts één schip voer in die afgelopen, week nog naar het Noor den om iopi Fries© Wald en Gronin ger Wad, naar mosselzaad te vis sen1. De aanvoer bedroeg dan ook maar 300 tonnen- Daar verschillen de kwekers over goede kwaliteit eonsumptiemosiselen blesclhikkiem, wordt met belangstelling uitgezien naar die eerste orders die de vol gende week voor de levering daar van zullen binnenkomen. STAVENISSE- Het algemeen be stuur dier Stichting Dorpsgemeen schap besloot pp 1 Juli j.l. voor het a.s. voorjaar een grote bazar 'te organiseren, waarvan de op brengst bestemd, zal zijn voor een verenigingsgebouw in onze gemeente Tot ledien van het stembureau te" Stavenisse zijn -benoemd, de he ren: L. C. Potappel en, L. Hage'Lz., tot plaatsvervangende leden de he ren- J. W. v. di. Slikke en Joh. Leune. Donderdag maakte de Meisjes- vereniging „dra iet Lalboira" haar jaarlijkse reis. Zij maakten er een lange dag van', van 's morgens vijf tot 's avonds twaalf uur pp- hun reis haar Arnhem en omstreken. Zij mochten, ondanks het slechte weer, pp een gezellige dag terugzien. De opbrengst collecte Prins Bemhardfoin|ds heeft in deze ge meente f 19,50 opgebracht. 2 Juli. Geslaagd voor diploma A: C. J. Pipping te Oudi Vossemeer; Ca. Ja. Aa. van der Wiesten te Zierikzee; L. N. de Later te Nieu- werkerk; W. 'S. J- Korsten te Zie rikzee; 'die 3 laatstgenoemden allen leerlingen van de Openbare Ulo- school te Zierikzee. 3. Juli. Geslaagd voor diploma A: A. v. d. Welle te Zierikzee; M. P. v. d. Berg te Bruinisse; Ca. Bianefielt te Zierikzee, leerlingen van die Ghr. Uloschool te Zierikzee. A. P- Heij- boer en Da. Deïst te Nieuwerikerk, beide leerlingen van de Openbare Uloschool te Zierikzee. Geref. Gem. Beroepen te Bjjii- nisse: Candidaat F. Mallan te Rotter dam. Minister Drees heeft een advies commissie ingesteld, idie de pro blemen moét bestuderen, welke ver band honden met het alcoholvraag stuk na de oorlog- Tot voorzitter is benoemd idr. J. W. Notebppm, burgemeester van Voorburg. Een aardig wagentje schijnt de Bond Aircraft and Engineering Co. Rtd. te Blackpool gemaakte te heb ben. Deze ,,Mine,a,r" zoals hij; is gedoopt, is slechts 21/2 M. lang, 'en weegt ongeveer 90 kg. Vopr de carrosserie is ruimschopits gebruik gemaakt van aluminium. D© maxi male snelheid is ongeveer 70 km/uur en hij loopt 100 km. op 2-1/2 liter benzine. Ofschoon hij als driewieler is uitgevoerd, biedt hij plaats vop,r twee volwassenen en een kind. Engeland heeft aan de Sovjet- autoriteiten te Bierlijin verzocht d© vrije handel tussen West- en Oost- Duitsland te willen hervattten, op dat de bevolking van Berlijn kan worden gevoéd1. Tevens iwierd de Russische bevelhebber voorgesteld de besprekingen- te hervatten over ,de munteenheid' op viermogeindhe- den basis. In Zwitserland is na twiee jaar rantsoenering alle distributie op geheven. zidh onder de 311 K.L.iM.-vlie- gers 113 z g. luchtmillionairs be vinden? hiervan 46 meer dan een m-il- lioe-n km. alleen in K.L.M.-dienst hebben gevlogen? gezagvoerder Frijns aan ide kop staat met ruim1 4.500.000 km? die K.L.M-vliegers Both, 'Hon- dong, Pairmentier, Sillevis, Smirnoff en Veenendaal ieder meer dan 3.000.000 km. hebben gevlogen? dertien K.L.M.-vliegers meer dan 2.000.000 km. en Zes en twintig meer dan 1.000.000 km. op hun naam hebben staan? De heer en mevrouw ITT- MANNBannlnk geven met blijdschap kennis van de ge boorte van een zoon Hendrik Gerrii Willem Zwolle. 2 Juli 1948 Sophiastraat 14 Heden overleed, in het Ziekenhuis te Noordgouwe, na een langdurig smartelijk lijden, onze beste schoon vader en grootvader, de heer C0RNELIS VAN W0UWE, Wed.r van Johanna Adrlana van Aliena in de ouderdom van ruim 69 jaar. Nieuwerkerk, L. van Wouwe-van Rossum Jopie Piet Corrie Huib Bruinisse. 3 Juli 1948 Na een lijdend leven van ruim twee jaar is na een eenzaam lijden in het zieken huis te Noordgouwe over leden. mijn geachte patroon de heer C. VAN W0UWE. Ps 145: 6 bet. E. ARNOIJS Bruinisse. 3 Juli 1948. M. KOK en H. J. KOKLouwerse zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk on dervonden. Haamstede, 2 Juli 1948 spreekuur in het ziekenhuis te Noordgouwe IEDERE Dinsdagmiddag van 3-4 uur. Door een bulsreparatie bij de gemeente Haamstede op WOENSDAG 7 JULI a.s., zal des voormiddags van 9l\% tot 3 uur de watervoorziening onder zeer lage druk plaats vinden. N.V. Waterl. Maatschappij Schouwen-Duiveland" De Directeur. Wij nemen bestellingen op op voor de Zaai: TE KOOP VOOR FL. 2600,— het Woonhuis en Erf te Zierikzee. aan de Nieuwe Boogerdstraat C 159. Verhuurd voor f 4,— per week. Inlich tingen ten kantore van notaris P. HEERING, Oude Haven A 418 te Zierikzee. Te koop: 1 complete ijzeren hoogte 5 meter, breedte 3 meter geschikt voor speeltuin bij: J. KOSTERS, Varremarkt Telefoon 153 - Zierikzee voor halve dagen. H. J. GAST. Brouwershaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3