OPROEP H.H. CORRESPONDENTEN RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 6 Juli. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 gram.' 7.45 morgengebed; 8 nieuws; 8.15 pluk de dag; 9 lichtbaken; 9.30gr.; 10 voor de kleuters; 10.15 harmonie" orkesten; 10.30 schoolradio; 11.00 muziek houdt fit; 11.30 als de ziele luistert; 11.40 orgel; 12.03 Metro- pole-orkest; 12.55 zonnewijzer; 1.00 nieuws; 1.20 Italiaanse volksliede ren; 1.45 gram.; 2.15 zang; 2.30 loinider ons; 3 schoolradio; 3.30 gr.; 4 de Zonnebloem; 4.30 ziekenlof 5 na sohqoltijd; 5.15 gram.; 5.30 lang zullen ze levön; 5.45 indoni. radio geschiedenisboek; 6 velksliede- renkwartet; 6.20 sportpraatje; 6.30 voor de strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 vaudeville-orkest; 7.30 verkie zingstoespraak; 7.45 Niwin-nieuws; 8 nieuws; 8.05 de gewone man; 8.12 phUharmonisch orkest; 10 piano- kwartet; 10.30 gram.; 10.37 actuali teiten; 10.45 avmodgebed; 11 nieuws; 11.15—12 Mozart-programrna. HILVERSUM II (415 M.) 7 nieuws; 7.15 marsmuziek; 7.50 dagopening; 8 nieuws; 8.15 aubade; 9.15 morgenwijding; 9.30 waterstan den; 9.35 arbeidsvitaminen; 10.30 van vrouw tot vrouw; 10.35 gram.; 10.50 voor de kleuters; 11 sympho- nisch concert; 11.45 gram.; 12 viool en piano; 12.30 weerpraatje; 12.33 orgel; 1 nieuws; 1.15 Zuid-Anierik. orkest; 1.45 die wij nooit vergeten; 2.30 uit onze radiobpdes; 2.45 radio- matinee; 4.20 viool en piano; 4.40 de schoolbel; 5 kinderkoor5.30 radiodansorkest; 6 nieuws; 6.15 Tlhe Avroleans; 6.45 wat zult U horen?; 7 gram.; 7.15 verkiezingstoiespraiak; 7.30 koorzang; 8 nieuws; 8 05 feest- voorstelling van de radiosqoop; 10.15 buitenlands overzicht; 10.30 muziek mozaïek; 11 nieuws; 11.15—12.00 concert. Bedrijfspensioenfonds ^opgenomen zijn geweest. Echter ook de jongeren dienen Zich in hun 'eigen belang te melden. Ook zij hopen eens oud te zullen worden, en zullen dan een betere oudedagsverzorging genieten, naar gelang hun aanspraken op pensioen eerder opgebouwd zijn, dus naar mate zij zich eerder hebben laten inschrijven. Inwonend© knechts bij boeren'be horen eveneens in het Bedrijfspen sioenfonds te worden opgenomen. Een groot gedeelte van hen hoiopt eens eigen boer te zullen worden, en een deel van hen zal dat ook wel gelukken. Een ander deel be reikt dit echter mede als gevolg van de schaarste aan cultunrgron- dien nooit. Wij kunnen niet im de toekomst zien, en weten dus niet wie de gelukkigen zullen zijn, maar juist daarom is het hoogst gewenst dat allen zich laten inschrijven. aan de georganiseerde jeugd 1 Ter gelegenheid van1 het Gondien Regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin, zal op 10 Juli a.s. door alle 'jeugdorganisaties, samenwerkende in de Nederlandse Jeugd Gemeen schap, te Amsterdam „De Dag van de Jeugd" worden geor ganiseerd. Ondergetekenden roepen alle le lden van Jeugdorganisaties, als: Padvindsters, Katholieke Verken ners, Padvinders, V.C.J.C.'ers, A.J.C.- ers, V.J.B.'ers, Gidsen, C.J.M.V 'ers C.J.V.F.'sters, Kajotters, Lutherse jeugd, Doopsgezinde jongeren, C.O. J.O.-leden, A.M.V.J.-ers, Ons-Huis- jeugd, N.J.V.'ers, Hervormde jon geren en anderen, op Zaterdagmid dag 10 Juli ajs. deel te nemen aan de grote jeugdmanifestatie in het Olympisch Stadion, waar het Jeugd- stadionspel door duizenden aange sloten leden wordt uitgevoerd. Op Zaterdagavond wordt in het zelfde Stadion voor de ouderen een uitvoering gegeven die voor ieder een toegankelijk is. Ds. N. O. Steenbeek, voorzitter N.J.G.; E. A. SChütttenbelm. Dir. Kath. Jeugdbew.; Mevr. E. v. id. Bosch-de Jorngh, Presid. N.P.G.; mej. J. Aaibars, secr. Meisjes- verbond C.J.V.F.; Ds. P. Fagel, secr. Herv. Jeugdraad; Mej. J. Fokke, secr. Ned. Bond va|n Volksh.; Ad', van Mopek, secr. A.J.C.; W. C Roest van Lim burg, Hoof deomm. N.P.V.; Mej. M. Vendrik, voorzitster K.A.V.J. Ned.; L. Meilink, secr. Buiten leven N.J.G.; Jan Peters, Al'g. Secr. der N.J.G. Verliezen in Indonesië De regering mankt bekend, dat tot haar leedwezen in die afgelopen week de navolgen de verliezen zijn gerappor- teerd: Kon. Landmacht: Solid. M. M. B- Arts, uit Mill (Noord. Brabant); Sold;. J. Ide Hamer, uit 's-Heer Arend.skerke; Sold. N. Hendriks, uit Roggel (Lim burg); Sold. Ie kl. J. A. Ja cobs, uit Weert. Passagierslijsten Fm.s. Sibajak en Zuiderkruis Op; ons redactiebureau, Lange No- belstraat, liggen de passagierslijsten van het m.s. „Sibajak" dat om streeks 14 Juli ajs. te Rotterdam wordt verwacht en van het troe- pentramsportschip „Zuiderkruis", dat 'Omstreeks 13 Juli te Rotterdam wordt verlwacht, voor belangstel lenden ter inzage. Installatierede burgemeester Vermeulen Ik moge, aldus de burgemeester, bij mijn installatie aanvangen rnet ook vanaf deze plaats mijn eerbie dig© idajnk te betuigen aan H.K.H. de Prinses-Regentes, die mij, in in naam van HM. de Koningin» tot dit ambt heeft geroepen. In deze dank betrek ik gaarne Z.B- de Minister van Binnenlandse Zaken en de Commissaris der Koningin, die de Kroon in deze keuze hebben geadviseerd, alsmede allen die hier aan hun medewerking hebben ver leend. Moge ik het vertrouwien dat in mij werd gesteld, Waardig blijken te zijn en moge het mij gegeven zijn in mijn ambtelijk en persoon lijk leven veel vpor de gemeente Dreischor te kunnen dom. Gij vraagt U ongetwijfeld af, waarin zal dat bestaan en met U zullen vele inwoners van Drei schor deze vraag stellen. Ik zal U het antwoord hierpp schuldig blijven, want ik Wil eerst het terrein verkennen en mij van een en ander op de hopgte stellen. Vervolgens is er het college van! B. en W., dat het dagelijks bestuur der gemeente moet vormen en dat de belangrijke voorstellen voor de raad zal moeten - voorbereiden. Ik wil daar, in onderling overleg, 'trachten tot resultaten te komen. Tenslottte is het de gemeenteraad die deze voorstellen zal moeten aanvaarden en daardoor de verant woordelijkheid vpor d© ontwikkeling van Dreischor zal moeten dragen. Bovendien kunnen wij niet leven bij het wmselijke, maar zullen wij ons moeten beperken tot het moge lijke. De principiële basis Vooropgesteld dat ik zal trachten een onpartijdig voorzitter te zijln en een rechtvaardig burgemeester voor alle ingezetenen, zal men toch mogen verwachten, dat de stem die ik zal laten horen afgestemd zal zijn op eigen levensbeginselen: te weten het democratisch socia lisme. Socialisme, omdat ik mem dat het welzijn van de massa des volks zal moeten gaan boven dat van de en keling. Democratisch, omdat het niet de wil van de enkeling zal moeten zijn in de bepaling van 'de practi- sche politiek, maar ieder individu, dat 'geroepen is om mee te spreken, zijh stem moet kunnen laten horen. Mijn streven zal er op gericht zijln te zoeken naar datgene wat verenigt en te vermijden wat verdeelt. Wij moeten bouwen aain een be tere toekomst, waarbij Wij ons zelf tot bouwstenen kunnen maken m de liefde jegens elkander tot het ce ment. Dat is niet de gemakkelijkste en de kortste weg om te besturen, maar het is de enige waarmede vertrouwen kan worden gewekt. Het gebrek aan kleding en goiede huisvesting is vooir velen inpig ern stig. Het onderhoud van gebpuwen en woningen laat in het algemeen voor ide minst draagkrachtigen te wmsen over. Verder is er nog de achteruitgang, op moreel gebied. De hebzucht is gegroeid in een tijd toen de strijd om het allernpdigste slechts oog gaf voor het materiële. Zoals na elke oorlog heeft er ook thans leen* geestelijke vervlakking plaats gehad, waar We bovenuit moeten komen. Tegenover de materiële nood moet de gemeentelijke overheid zijn medewerking verlenen aan verschil lende rijksmaatregelen, als coinsu- mentencrediet, noodwet ouderdoms voorziening enz. Bij d©ze en ander© sociale zorg mag men zich echter niet bepalen tot het uitdelen van giften en gaven, maar zal er gees telijke en morele hulp bij geboden moeten worden. Van op dit gebied werkzame ker kelijke, humanistische 'en charita tieve instanties make men een dank baar gebruik en vuile dit van over heidswege aan. Zou het dan opk niet mogelijk zijn om gemeenschaps gevoel en burgerzin te kweken? Ik denk hierbij aan de burenhulp, die in eeft kleine gemeenschap op het platteland van zulk een onschat bare waarde is. Vo 1 ksw omingbouiwi door de gemeente met rijkssteun, zoals reeds ter hand is genomen, zal moeten worden! voortgezet. Opk zal voor andere groepen der bevolking de woning bouw gestimuleerd moeten worden. Waar algehele voorziening in het woningtekort de eerste jaren niet mogelijk i® door materiaalgebrek en financieringsmoieilijkheden, zal aan een doelmatige verdeling van de aanwezige Woonruimte zoveel mogelijk medegewerkt moeten war den. De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft onlangs de U bekende regeling afgekondigd voor woningverbetering en -split sing waarvan een zo ruim moge lijk gebruik moet worden gemaakt te'r verbetering van de woningtoe stand. Moeilijker is de voorziening in geestelijke behoeften. De stoffelijke en geestelijke belangen moeten hand in hand gaan bij dp ontwikkeling van de gemeenschapsgedachte. Om het geestelijk evenwicht te doen hervinden zal de ontwikkeling van het jeugdwerk van het grootste belang zijn. Ik noem' in dit verband het kerkelijk jeugdwerk, doch ook andere jeugdverenigingen, die in op bouwende zin Werkzaam zijn, ver dienen de belangstelling. Ik weet dat daaraan in Dreischor wordt geWierkt en dat er een goede sportvereniging bestaat. Deze heeft echter nog behoefte aan eein goed sportterrein., in de totstandkoming waarvan ik gaarne mijn medewer king zal verlenen. Onderwijs en landbouw Verder is het onderwijs in al zijn vormen van grote bete kenis. Ook de minst draagkracht^ gen moeten in staat worden gesteld de levensroeping te vervullen, waar- Voor de uitslag der stemming, op Woensdag 7 Juli a.s. in Uw gemeente, verwachten wij zo spoedig mogelijk telefonisch bericht. (Telef. 32, Z'zee) DE REDACTIE toe zij naar aard en aanleg in staat worden geacht. De landbouw en de typisch plaat selijke vlasserij, die de hoofdbron nen van Uw bestaan vormen, zullen dikwijls een onderwierp van ge meentebeleid uitmaken. Een gezonde ontwikkeling van deze bedrijven zal in het welbegrepen belang van de gemeenschap zijn, waarbij; niet al léén de 'belangen van de arbeiders, doch ook die van de bedrijven zelve een grote rol spelen. Stimulering daarvan door de plaatselijke over heid Zie ik als een belangrijke taak. i In dit velrband hebben we ook zijdelings contact met de polderbe sturen. op wier medewerking en sa menwerking ik hierbij gaarne een beroep doe. Verkeersbelangen Nog één zaak van algemeen be lang zou ik willen aanstippen» nj. de verkeersbelangen. Voor een1 be- hooirlijke ontwikkeling van de land bouw in de industrie zijn goede verbindingen noodzakelijk. Isole ment op dit gebied heeft nadelige financiële gevolgen. Een streven tot verbetering van het interlokaal veirkeer beveel ik gaarne in Uw aandacht aan. De wijze Waarop gij mij1 zijt te gemoet getreden, geeft hoop op een vruchtbare samenwerking. Moge zij op werkelijk goede iwijze tot stand kómen, met behoud van ieders eigen inzicht en overtuiging, maar met slechts één doel vopir ogen: de belangen der gemeente Dreischor. Ik beschouw het iJlis mijn taak U te bedanken voor de zorg, die gij wel hebt fwüllen besteden aan het gemeentelijk apparaat in de tijldl toen er geen burgemeester was. Ongetwijfeld Was dit voor U een moeilijke taak. Het overlijden van wijlen UW! vorigen burgemeester, mijnheer Mol, aan wie ik aangename herinneringen bezwaar, heeft een leemte doen ontstaan. Ik hoop dat het mij gegeven moge zijn zijn plaats op waardige Wijze in te ne men, zowel in het gemeentehuis als in uw harten. Dank aan gemeentepersoneel In het bijzonder wil ik dank brengen aan U, mijnheer de loco- burgemeester, voor de toewijding waarmede gij U van UW taak hebt gekweten. Zoals gij dopr het gemeentepert soneel terzijde werd gestaan, hoop ook ik pp hun steun en medewer king te kunnen rekenen. De heer Verj aal dank ik voor de waarne ming van het secretariaat en de heer Doorhehbal voor het gaande houden van de secretariezaken. Ik hoop hier toegewijde werklust te zullen vinden met bet personeel der gemeente en naast helder in zicht en kennis van zaken, ook hart voor de ingezetenen, wier'belangen aan hen zijn toevertrouwd. Ook in het bijzonder pp het ge bied van de politie en de brand weer, hoop ik op de medewerking van het gehele personeel te kunnen rekenen. Moge deze gouden draad van saamhorigheid en verbondenheid van het heden met het verleiden, ons in ide toekomst samenbinden, waar door wij straks ook in eendracht het gouden regeringsjubileum van HM. de Koningin en de intocht van de nieuwe Koningin kunnen vieren. Moge van de eendracht en sa menwerking ide gemeenteraad van Dreischor het voorbeeld geven, dain kan het niet anders, of wij zullen tezamen iets goeds voor Dreischor tot stand kunnen brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3