CALVÉ's GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Uitkering Fonds Noodgebieden - Benoeming gemeente secretaris en leraar lyceum Nieuwe gashouder Cr daat niets (roven Officiële bonnenlijst In die Dinsdagmiddag gehouden vergadering van id© gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Voorzitter: de burgemeester, Jhr. Mr. J. Schuurbequs Boieije. Ingeko men is een schrijven van Ged. Sta ten', inhoudende de mededeling dat zijl voornemens zijn de jaarwedde- regeling van' 'de ambtenaren van ide Burgerlijke Stand der gemeenten in Zeeland te herzien. Zij' sluiten een ontwerp- ini en vragen het oordeel van de raad hierover. Z.h.s. gaat de raad met het voorgestelde ac coord,. Inzake de vergoeding aan de ledien der Woanruimteoamm'issie zijn B- ten Wi. met de leden der plaat selijke commissie van iqordeel dat deze te laag is en daarom zullen zijl deze kwiestie andermaal bij G.S. aanhangig maken met verzoek hun standpunt te willen wijzigen. Nie mand is hier tegen.. Uit een schrij ven' van de Stichting „N e ld er- la n,d,s Volksherstel" blijkt dat van de 2e uitkering nit hel) Fonds Nioodgebieden van Nederl. Volksherstel, Zierikzee f 4959,72 ont vangt, te hestemm'en voor een kin derspeelplaats. Op een vraag van de heer v. d. Eijnde antwoordt de voorzitter dat de gemeente uit de Ie uitkering niets ontvangen heelt en dat B. en Wi. met de CJ3|. lover de speelplaats zelve nader zullen overleggen, waarna een vioopstel aan de raad zal volgen, ;al zal dit gedrag wel niet toereikend Zijh. C. Hack, caféhouder te Zierikzee, wendt zich met een schrijven tot de raad inzake het parkeerverbod op het Kraanpleim waarvan zijn zaak veel nadelige gevolgen onder vindt, weshalve hij opheffing van het verbod vioqr een gedeelte van het Rraanplein verzoekt. Aan jdit verzoek is bereids volldaan. De heer Groenendijk adviseert ook daar een grenslijn aan te brengen- C. van dien Hoek, pachter van dia Zelke, ver zoekt in verhand met ide overlast, welke hij ondervindt van spelende kinderen Zijln pacht van f 30 op f 5 te brengen. De Comm. v. Land- bouwaangelagenheden adviseert dit verzoek in te willigen1, waartegen B- en W. geen bezwaar hebben, waarna de raad het m.a.s. inwilligt. De Centrale Dienst Noord; Zee land,, geeft, onder verwijzing van een schrijven van de Min. van Bin nen 1. Zaken in overweging, in over leg met de brandweer, 7 sehui.m- b 1 u s a p p a :r a t e n op te stellen in de gemeentelijke gebouwen naast die 8 reeds aanwezige en wiel' 2 in Zuid,havenpoort bijl de trap, 2 in de Nobelponrt bij' de trap, 1 in de Noord,havenpoort bij ide trap, 1 in ide Timmerwerkplaats bij ide trap hm 1 in het Gebouw van de Centrale Dienst in de gang- Niemand is. hier tegen. Wegens vergevorderde leef tijd, verzoekt de heer C. de Looze niet meer in aanmerking te ko men voor herbenoeming als liidi van de Comm. van Toezicht op het M.O. De voorzitter deelt mede dat B. en W. in de volgende vergade ring, na ingewonnen advies, met een voordracht zullen komen. De Coöp. Aankoopver. „Sehou- wen-Duiveland" schrijft accoord te gaan met de verkoop van ©en deel van het Ze Ik et er rein. Over dracht van ean stuk terrein is ech ter niet mogelijk daar langs de haven geien open terrein beschikbaar is m het andere terrein geheel door haar benut wordt. Ged. Staten ver zoeken de raad haar gevoelen te doen kennen over de bezoldiging van het personeel van de Keurings dienst van Waren te Goes. De raad verklaart zich hiermede, accoiord. Over de rekeningen 1944, 1945 en 1946 en over de begrotingen 1946 en 1947 van het Burgerlijk Arm bestuur brengt die heer Linders na mens de coimlmiissie van loniderzoek rapport uit. De rekening 1944 wees in ontvangsten en uitgaven aan f 9722,14, die over 1945: f 12564,57 en die over 1946: f 41667,20, Ide be groting 1946: f 41155,60 en de be groting 1947: f 55676,62. Conform! het advies keurt ide raad deze re keningen en begrotingen goedi. Na mens de eoimtml. tot nazien der re kening 1947 van het Harmoiniegezel- schap „Kunst en Ee:r" brengt de heer Groenendijk rapport uit. De ontvangsten bedroegen f 2713,64 en de uitgaven f 3970,81, zodat lar een nadelig saldo ad f 1257,17 is. De commissie [mieent dat door bezui niging die uitgaven verlaagd kun nen worden. Zij adviseert tot goed keuring, waartoe conform besloten wordt. Aan de orde is dan de benoeming van 'een gemeentesecretaris tegen 1 November 1949 joif zoveel eerder indien Ide huidige functionaris de dienst voordien verlaat. Tot het tijdstip van- indiensttreding zullen Bi. en W. idie benoemde functionaris aanstellen ate hoofd,ambtenaar ter secretarie-wind,, secretaris'. B,. en W. bieden de volgende aanbeveling aan: 1. P. M. van Droioge, Commies ter secretarie te Heemstede; 2. A. Ate- ma, ihqofdicamlmlies tgr secretarie te Ooststellingwerf. Bij de le stem ming verkrijgt de heer van Droioge 3 stemmen, de heer Atelmla 3 stem men, de heer W, van Essen, hoofd commies a. h. Dep. van Binnen 1. Zaken te Den Haag 5 stemmen en de heer G. Grolleman, gemeentese cretaris t© Biruinisse 2 stemman. Bij de 2e stemming verkrijgt de heer van Drooge 2 stemman, de heer van Essen, 4 stemman ien de heer Grolleman 7 stemmian, zodat laatstgenoemde benoemd is. De voordracht voor ide beniojemimig van een 2e leraar in 'da oude talen aan het stedelijk Lyceum luidt: 1- Dir. H. Hielkema te Amsterdam2. Dirs- J. J. van Leeuwan te Rijswijk; 3- Drs. W. Janssen te Hoorn. De voorzitter deel't mede dat Drs. van Leeuwen inmiddels te Goes is be noemd,. Op verzoek van1 ide heer Groenendijk gaat de raad enige tijd in geheime zitting. Na die heropie- Aiing wordt tot de benoeming over gegaan, met het resultaat dat Drs. Janssen met 8 stemman wordt be noemd, tegen 5 op Dir. Hielkema. Ter vooibepeidtag van de uitvoe ring van het bouwplan 1948 adhtein B,. en W. het inodiig Idat de gemeente alsnog in het bezit komt van 2 percelen in deze gemeente, n.l. het door oorlogsgeweld beschadigde huis en erf aan die Ravenstraat C 433, groot 63 e.A. (eigenaar C- J. de Bil te Rotterdam) en ean ter rein aan de Motenstraat, groot 56 c.A. (eigenaar C. Tams te Dordrecht) Het Prijzenbuneau te Middelburg gaat met de gevraagde prijzen' ad f 500 en f 84 accoord, en B. en Wi. stellen voor tot aankoop' te beslui ten'. Tevens stelten zij1 voor aan die Hoge Molenstraat een stukje groind aan te kopen van J. C. Rombouts voor 'die som van f 30, zulks ter verbreding van genoemde straat. Zh:s- verenigt de raad zich hier mede. In de vergadering van 28 April j.l. werd, besloten' een strook grond aan de Gradhtweg aan te kopen voor uitbreiding van ide gemeente- gasfabriek. Deze uitbreiding is voor al nodig vooir ide gasberging daar de gasaftname sterk is toegenomen (in 1937 638)433 m3, in 1947: 1.437:257 m3). Van de 2 bestaande gashouders is die van 1882 ver ouderd, terwijl de andere, 'die veel geleden Iheeft van oorlogshandelin gen, niet meer voldoende is te achten. De gemiddelde dagafgifte Ingezonden mededeling PUDDING CUSTARD - MAÏZENA CP 8.027 vani 5400 m3 wordt verwiacht to stijgen tot 6000 m3, terwijl de ber- gingseapiaciteit der gemiddelde dag productie 33 pet. bedraagt tegen 70 pet. normaal. Dientengevolge is een nieuwe gashouder met een ca- pariteit van 3000 m3 nodig. Die kos ten worden geraamd op f 200.000 ien die gashouder kan in 1949-1950 gereed Zijln. B. en W- stellen voior tot die bouw van ean nieuwe gas houder over te gaan, welk voor stel de raad z.h.s. aanneemt. (Wohdt verwolga)- Concert van het Haags Kamer Symphonie Orkest Dat de bevolking van Schouwen- Duiveland goede muziek weet te waarderen, bleek uit de volle kerk, die Dinsdagavond met gespannen aandacht het concert van bovenge noemd' orkest beluisterde. De her innering aan de uitvoering van ver leden Herfst, toen hetzelfde orkest de Oratoriumverehiging assisteerde, heeft stellig tot dït girote aantal bezoekers 'bijgedragen. Een voor het publiek aangenaam feit was, dat thans het orkest op een podium was opgesteld, hetgeen voor velen het Contact hechter schijnt te ma ken. Ook, dat vooir hen die van bui ten de stad kwiamen, plaatsen ge reserveerd'waren, wierd vrijwel al gemeen gewaardeerd. En nu 'het concert zelf. Behoeven we nog- te zeggen, dat dit aan de stoutste verwachtingen voldeed? Bij1 het Verlaten van het gebouwi hoor den we niets anders dan: schitte rend, prachtig, subliem. Onze eigen mening wijktvan ideze appreciatie niet af. Opnieuwi trof ons de grote verscheidetnheiid vani klankeffecten, die men wist te bereiken, vooral fn inoj. 2 en 4 van het programma. En bovenal deal 2 van de Unvoi- lendete bekoord© ionsi.om zijn kleur rijk tonenspel. Met welke opmer king wij in genen dele zeggen wffil- len, dat Wij de macht der muziek ook niet in de overige nummers ondergingen. Nog niet lang geleden lazen wij, dat bij het muziekconcours te Sche- veningen men de indruk kreeg, dat bij sommige kunstenaars de man en1 het instrument één geheel geworden wanen. Hieraan moesten Wie denken, als we hoorden en zagen met hoe veel enthousiasme de leden van dit kamerorkest hun partij vervulden. Mevrouw Naberman heeft haar reeds beroemde naam met het zin gen vain „Deir Hirt a,uf dem Felsen" en niet minder met het Motet Exul- tate opnieuw bevestigd. Haar stem sclhijtat voller te zijn geworden, ze vulde het grote kerkgebouw tot in de uiterste hoeken. Ze werd op uitnemende wijze door het orkest begeleid. En dam tenslotte, aan wie danken voer het tijdvak van 13 t.m'. 26' Juni 1948. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 806: 440 Algemeen: 500 gram suiker, bo- terhamstrooisel enz., of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnaperingen 441 Algemeen: 225 gram huis houdzeep oif 180 gram toilet zeep' 442 Algemeen: 400 gram brood, of 1 rantsoen gebak 443 Algemeen: 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel 444 Algemeen: 400 gram brood, (geldig t.m. 19 Juni) 445 Algemeen: 1600 gram brood, (geldig t.m. 19 Juni) 447 Algemeen: 2 eieren 433 Reserve: 1200 gram brood, (geldig t.m. 19 Juni) 436 Reserve: 400 gram brood, (geldig t.m. 19 Juni) BONKAARTEN KD, KE 806: 940 Algemeen: 500 gram suiker, bo- terhamstroioisel enz., of 1000 gram jam, stroop enz., ,of 500 gram versnaperingen 941 Algemeen:. 450 gram huis houdzeep of 360 gram toilet zeep 942 Algemeen: 400 gram brood, of 1 rantsoen gebak 943 Algemeen: 100 gram bloelm of zelfrijzend, bakmeel of "kinder meel of kindierbiscuits 944 Algemeen: 400 gram brood, (geldig t.m. 19 Juni) 947 Algemeen: 2 eieren- 933 Reserve: 800 gram brood, (geldig tm. 19 Juni) 936 Reserve: 500 gram bloem of Zelfrijzend, bakmeel ,of kinder meel of kindieibiscuits TABAK- en VERSNAPERINGS- KAARTEN enz. QA, QB, QC 802: 61, 62, 65 Tabak: 2 rantsoenen siga retten of kerftabak 63 Versnaperingen: 200 gram ver snaperingen of 200 gram suiker, boterhamstroioisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. 66 Versnaperingen: 100 gram ver snaperingen of 100 gram sui ker,, boterhamstrooisel enz., of 200 gram jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op. Vrijdag 11 Juni worden gebruikt. N,iet-aangewezen zijn len vernie tigd, kunnen worden de bonnen: 392, 394, 395, 894, 895 Melk, 400, 401, 402, 407, 904, 906, 907 Re serve, 917, 919 Algemeen. we nu dit buitengewioine muzikale genoit? U weet het allen, het is de heer Luijkeeaar. Door zijn grote toewijding, dqoir Zijn innige liefde voor de Kunst hebben we Weder om een avond beleefd; die met een bijlzondere stift iin onze herinne ring 'gegrift is. Dat hij1 dit voor hem toch onbekende orkest zo voor treffelijk wist te leiden, tekent hem als ide geniale musicus. Het zal een grote voldoening vo,or hem geweest zijh, dat zijn streven, om ons eiland te doen genieten van wat waarlijk moioi en edel is, zfo goed geslaagd is. We willen nog even vermelden, dat daags tevoren enkele leerlingen1 der H.B.S. in de muziekschool op beZoek geweest Zijh om 'door de heer Luijfcemaar te worden ver trouwd gemaakt met de nummers van het programma. Dat dit op prijls gesteld werd, blijkt Wel. uit hun vraag, of de heer L. niet elke week een soortgelijke uiteenzetting van een of ander werk Wilde geven. Op ide avond van die dag was er in het ,.Huis van Nassau" voor dit doel behoorlijk veel belangstelling. C. A. SWENNE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3