TURCO? STAD EN PROVINCIE TURCO i3 geschikt voor Ingezonden mededeling EEN LEKKERE VERSTERKING VOOR DE KINDEREN RADIO-PROGRAMMA AANBESTEDINGEN MARKTBERICHTEN KENT U REEDS HET Blauwe Wonderpoedev en een pak S-B STIJFSEL voor 50 CENT! TURCO is verktijgb. in de CENTRA-winkels van ZIERIKZEE. Dinsdagmiddag om streeks twee uur vond 'bij bet ver richten van werkzaamheden aan het eleetriciteitsnet einder Stevensluis een ongeluk plaats, waarbij de werkman C. W:., in dienst vain df P.Z.E.M.. een beenbreuk opliep. De man was met z.g.n. schaatsen in een paal van het net geklommen, die eerst vorige week was gezet. Blijkbaar was de paal door aan-wie- zigheid van loopzand niet stevig genoeg geplaatst, want eenmaal bo- ven, 'biegoin de paal te vallen, waar bij1 de werkman zich niet uit zijn netelige positie, koin 'bevrijden. De ontboden geneesheer, dokter Vleu gels Schutter, verleende de eerste hulp en adviseerde tot opneming in het Ziekenhuis te Noordgouwe. BURGH. De collecte vopir de reclassering, welke Zaterdag -ook hier is gehouden, heeft f37.30 op gebracht. HAAMSTEDE. In aansluiting op ons bericht vlam ide vorige week, de len wij mede, |da-t de glefoir. den Boer Maandagmiddag na een verblijf van ongeveer 21/2 jaar als Ö.V.W.-er in Indonesië in onze gemeente zijn teruggekeerd. Ter ere van hun thuiskomst was van het -gemeentehuis -en verschil lende particuliere woningen' de drie kleur uitgestoken, terwijl de buurt bewoners een erepoort' 'voor de wo ning had-den opgericht, waarop het „Welkom thuis" met margrieten symbolisch was aangerbaeht, daar Zij' b-eiden bijl de brigade' „Margriet" b'ehoiren. Bij monde van de heer A. L. v-an Zuijien werden zij door het Niiwiih- camité wei-kom geheten, onder aan bieding van een bloemenhulde. Ver der werden zij door een grp.ot aan tal burgers gelukgewenst met hun terugkomst, waaronder wethouder 'den Boer -hen inam-ens -het gemeen tebestuur verwelkomde. D-e kerkeraden vain de Herv. -en 'Gesref .Kerken zulten zich tot de gemeenteraad wenden met -een adres, waarin m-et het oog op de Zondagstilst enz. het vestigen van een Butlin Camp aldaar ten sterkste Wordt optraden. Die Zaterdag gehouden -eoliecte Vo-or de reclassering heeft in onze gemeente ruim f150.— opgebracht. De heer J .Frideridhs te Tho- 1-en is 'benoemd- als assistent bij- de Rijksvoorlichtingsdienst vjoio-r -de landbouw vopir W-estelijk' SchoUwen. DREISCHOiR. In het kad-er van de (v-erkieztogspro-pag-anda van de Partij van de Arbeid sprak Mia-anda-gaivond j.l. in -café Slager, v-oor id-e afdeling 'Dreischo-r de heer Kuilenburg uit Rotterdam. Op uitvoerige wijze schetste sprek-er het regeringsbe leid vanaf die bevrijding tot heden en d-e samenwerking tussen -dieK.V. P. en de P-.v.d-.A. Iin het bijzonder belichtte spre ker de sociale politiek van minister Drees -en -de financiële politiek van! minister Lieftinick. Beide personen verdienen de volste waard-erin® v-ooir hun werkzaamheden." Na ide beantw-o-ording vain -een viertal gestelde vragen sloot wet houder Klaasse, a-lls vop-rzitter, deze zeer slecht bezochte vergadering,. BRUINISSE. Tot secretaris dier gemeente Zierikzee werd, benoemd d-e heer G- Grolleman, sedert Febru ari 1947 secretaris der gemeente Bruinisse. De heer Gr olieman, -die thans 29 jaar ou-d- is, kwam na met goed. gevolg de H-B-.S. te Heenen veen te hebben -doorlopen -op de secretarieën van- 4 Friese platte landsgemeenten. Daarna- ging hij- naar Middelburg -en vandaar naar Hengelo (O.). Hierna-verliet hij -cl-e secretarie, om staf mediew-erk-er te worden aan de VUGA, doch blijk baar kon- hij toch zijn oude lief de niet vergeten, want hij solliciteerde in- begin Februari 1947 naar de b;- trekking va-n secretaris d-er ge meente Bruiiniss-e en w-erd, to-en -ook als zodanig benoemd. Zijn werk te Bruiniss-e,, waar -een grote achter stand was in te halen, tengevolge van -de -evacuatie -en -de verwoesting, trok algemeen -d-e aandacht. Hiet is d,an- ook voor onze gemeente jam roer -d,at Ide heer Grolleman reeds weer zo- spoed,ig zijn post verlaat, temeer -d-a-ar hij -oio-k nu ide tijd hém -d,at toeliet aandacht begon te be steden aan de samenleving buitan d-e muren van het gemeentehuis en veel -cultureel en so-ciaal werk in staat van voorbereiding was. De goede gedachte van -d-e heer van Weele, hoofd, id-er O-l. School alhier, iom na -d.-e oorlog con tact te zoeken met Amerika is w-el zeer vruchtdragend gew-eest. Het contact wordt iniog steeds- onder houden em w-ederam stuurde dé be trokken -school, die Rumsom- Country Day School -een aan-ta-l kisten m-et kleding, waaruit -de meisjes in de ware zin -dies Woo-rds konden uit zoeken want er Waren jurk-en en mantels in overvloed.. Maar -ook ide jon-gens zijn iniet vergeten, terwijl een kist een zending anderkleding beva-tte. Vo-or die leerlingen- -en hun ouders -een wa-ar buitenkansje, wian-t textiel is in-o-g -een van die artikelen welke vooral voor -die schoolgaande jeug-d- altijd zeer welkom zijn. H-et herstel van- de -door oor logsgeweld getroffen- -panden -op -ons eiland, wordt momenteel ernstig vertra-agd, doordat aan de timmer lied-en id© houttoewijzingen v-oor herst-eï worden ingehouden. De oor zaak hiervan is -dat -een vorig jaar teveel hout voor -d.it werk is ge bruikt. D-e nieuwbou'w' ga-at gewoon door -en toewijzingen voor nieuw bouw Wor-dien w-el gehonoreerd. ANNA-JACOBAPOLDËR Zater dagavond hield de veren, vain d-e „School met de Bijbel" haar jaar lijkse 1-edien-verg. -onder -presidium van- -dhr. C. J- van Strien, in d-e con sistorie -der Ger- Kerk. Uit het jaar verslag van -die secr. bleek dat het 'leerlingenaantal zich nog steeds in stijgende lijin beweegt, zodat deze school nu 70 leerlingen telt. Uit het jaarverslag van -de p-enningm. bleek dait -er nog -een batig saldo was v-atn plm. f 5-00. Namens -de -coimmissis belast m-et het nazien der boeken deelde dhr. P. Balier mede dat dé ze in -orde waren bevond-an. Van het gemeentebestuur is nog geen definitief antwoord -ontvangen be treffende de verplaatsing der s-cb-ool naar de Noordw-eg. De uitgaven van de bezettingss-chade betreffende de schoolgebouwen zijn goedgekeurd. Kinderen, die overdag zo ge weldig beweeglijk kunnen zijn, hebben een krachtige voeding nodig. En ook nog bij talloze andere gelegenheden zal Moe der zoeken naar een verster kend voedsel, wat haar kind goed doet en graag gegeten wordt. Maak dan eens een lekkere kop De Gruyter's cacaomalt. De kin deren smullen er van en cacao malt is buitengewoon verster kend en voedzaam. Geef cacao malt iedere dag voor het naar bed gaan. Dat kan, want cacao malt is zonder bon. Van 11.Juni tot 17 Juni een extra tractatie er bij, want bij ieder busje De Gruyter's cacao malt 100 gram pepermunt (op bon) gratis. 315 D-e -diOicw het bestuur voorgestelde statuten-wijziging is m-et a-lig. st, verworpen. Het bestuurslid,idihir. A- L. Abralhamse, nam zijh herbe noeming voor -die tijd van één jaar aan. Na -d-e rota-dvraag sloot dhr. Abrahamse deze vergadering met diapikgebed. TjHOLEN. In- -een speciale raads zitting heeft -de burgemeester, mr. A. J. v. -d. Hoev-en, het ih-aengaan van -die hear W. L. Kl-ompe herdacht. De hele burgerij betreurt dit plot seling verscheiden, dankbaar her denkend wa-t die heer Klo-mp-e in het belan-g -der stad heeft gedaan. Het Britse militaire bestuur in Duitsland heeft de Russische bezet tingsautoriteiten verzocht haar ra diostation, dat uitzendingen naai de Russische zóne van Duitsland verzorgt, uit -de Britse sector van Berlijn te verwijderen. M-et het s.is. „Westerdam" kwa men te Rotterdam ongeveer 14.850 kg. goederen aan, w-elk'e in ide Ver. Staten verzameld zijn doior -de „Uni ted Service to Holland" -en welke bestemd zijn voor verdeling pnder de gemeenten van i-edere provincie in Nederland. Deze lading bestaat uit 320 pakken klaren, vo-adsel, snoepgoed, zeep en benodigdheden voior scholen e.-d. De -distributie zal hier ter hand genomen worden-do or het Nederlandse Rode Kruis. Vrijdag 11 Juni. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 gram 8 nieuws; 8.15 operette-programma; 8.50 voio-r Ide huisvrpiuw; 9 lichte moirgenkl,anken; 9.30 symphoniemu- ziek; 10 morgenwijding; 10.20 gr.; 10.30 vo-or de vrouw; 10.45 pian-o; 11.15 voordracht; 11.30 orgel; 12.00 middagconcert; 12.30 weerpraatje; 12.33 sportagenda; 12.38 orkest Dic'k Willebrandts; 1 nieuws; 1.15 The seven wings; 2 kookkun-st; 2.20 ka mermuziek); 3 -ons vo-lk in zij-n -dich ters; 3.20 gram1.; 4 omroepkamer- ork-est; 4.30 tussen twaalf -en zestien 5 piano en orgel; 5.20 wij en de muziek; 6 nieuws; 6.15 VARA feli citeert; 6.30 vo-or de -strijdkrachten; 7 denk om -de booht; 7.15 accor deon-orkest; 7.30 waar is Uw G-od; 7.50 tien vo-or acht; 8 nieuws; 8.05 orgelconcert; 8.30 m-a -drie jaar; 9 men Vraagt9.30 schuldig of oin-scihulid'ig?; 9.50 op vleug'len van muziek; 10 w-eeko-verzi-cht; 10.15 Swing and s'wteet10.40 „Vandaag; 10.45 avondwijding; 11 -ni-euwls; 11.15 12 symph-on-isch concert. HILVERSUM II (415 M.) 7 ni-euw's7.15 oóhtendcoineert; 7.45 morgengebed; 8 n-ieuwis; 8.15 pluk ide dag; 9 viool en piano'9.30 wa terstanden; 9.35 schoolradio-; 10.25 gram.; 11 de Zonnebloem11.35 als de ziele luistert; 11.45 gram.; 12.03 piano; 12.30 weeiroverzicht; 12.33 Klaas van Beek; 12 55 Zonnewijzer; 1 nieuws; 1.20 -orkest Klaas va-n Bee-ck; 1.50 „Van man tot man"; 2 symphomis-ch middagconcert;3.15 vrolijke klanken; 4 studentenkoor; 4.30 n-a schooltijd; 5.15 -orkest zon der naam; 5.35 reportage; 5.45 wat bet buitenland' -leest; 6 -orkest zon der naam; 6.20 kamermuziek; 6.50 actualiteit; 7 nieuws; 7.15 Neder land' op- zee; 7.22 .appèl voojr de ex-politieke gevangenen; 7.30 -oude melodieën met nieuwe harmo nieën; 7.45 „Hoe spreken wie?"; 8 nieuws;; 805 ide gewicnje man; 8.12 d-e Zilvervloot; 8.35"rondetafelconfe rentie; 8.55 radi-o-philharmanisch or kest; 9.55 uit -d-e schatkamer va-n het oude testament; 11 nieuws; 11.15—12 internationale damsorlsxs- ten. In het gemeentehuis te Haam stede had Dinsdagmorgen door het gemeentebestuur -die aanbesteding plaats van -die bo-uw van idri-e Win- kelp-andem aan de Zuidstraat, n.L een viswinkel, -een schoenwinkel en een wagenmakerij1. De bouW staat onder leiding van de ajjglhiteot Ir. F. H. Klo-kke te Middelburg. Ingeschreven w-erdi idoor: Wi. J. V. dl. Maas voor f 65885, W-, Gilijam- se voor f 64670, C. A. Prince voor f 641350; M- J. v. d, W-erf voor f -58000 -en M- K. Dan-e voor f 51500, allen te Haamstede. D-e gunning is aangehouden. ROTTERDAM, 8 Juni, Aangevoerd 2893 dieren-, waaronder 268 paar den. 37 Veulens, 626 gébruiksvee, 100 vette ko-eien -en ossen, 62 g-ras- kalver-en, 840 nuchtere kalveren, 93 scha-pen, 340 biggen-, 88 bokk-en -en. geiten, 62 varkens, 277 lammeren. Prijzen per stuk: kalfkoeien 775, 650, 500; melkkoeien 775, 650, 500; vairekoeien 525, 425, 350; vaarzen 580, 430, 300; pinken 400, 300, 225; graskalveren 230, 140, 100; biggen 50, 40, 30; werkpaarden 800, 650 5400; hitten 575, 450, 300; slacht- paarden per kg. fl.40, 1.20, 1.00 Een partij van ongeveer negen duizend karaat diamant, ter waar de van -een mil-lioen dollar, -die -d-e Duitsers in ons land hadden ge kocht, is naar Nederland terugge voerd. - Waarin de nieuwste Amerikaanse vindingen op hef gebied van reinigingsmiddelen zijn toegepast en daardoor Duizend en Eén mogelijkheden biedt voor het schoonmaken van alles wat vet, vies en vuil is. Servies, glas en porcelein werk. Potten en Pannen. Gezins- en luierwas. Verfkwasten. Olie en levertraanflessen. Het ontvlekken van lopers, kleden, vloerbedekking etc. Tegels en marmer. Linoleum en houtwerk. Overalls en werkkleding. Autoradiateurs. Loop deze week eens een van onze winkels binnen en koop een pakje. Deze week ter kennismaking een pak TURCO PIET VAN 't HOF, Br'haven. BRAM BOLLE. Oosterland GERARD DE OUDE. Zierikzee D. JOPPE, Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2