STAD EN PROVINCIE KERKNIEUWS AANBESTEDING SPORT Coop. Veilings veren. Z'zee Distributiekring Zierikzee UITREIKING BONKAARTEN ZJER1KZEE. Bij' ide te Amers foort gehouden politie-examens slaagden voor het gewone dipl|oimia de agent H. J. Berrevoets en voor het diploma met aantekening de hoofdagent A. Pipping, beiden al hier. DREISCHOR. Mej. T. L. van Bongo is tot onderwijzeres 'bianoemid aain de O.L. school te Kattendijke (2VB,). OOST ERL AND. De meisjes vereni ging „De Zonnestraaltjes" hield Dinsdagavond in het Chr. Jeugdge- bouw haar jaarfeest en tevens twee jarig bestaan, onder bezielende lei ding van mevr. Versluis, die niet gebed, en een kort openingswoord de bijeenkomst opende. Na het „Lin- tenspel", dat herhaald werd, volgde het sprookjesspel „De twaalf ja gertjes'- dat op keurige wijze wierd opgevoerd:, evenals „Nicht Woelwa ter". Rhytihmiscbe oefeningen trok ken bijzonder de aandacht, maar „De Holland, Revue" vormde het hoogtepunt van dit feest. In kleu rige 'costuumpjes gestoken vertoon den de jepgdige dilettanten wat ons land zoal produceert. Namens de aanwezigen dankte de heer v. d. Zand© de talrijke medespelen dien voor het gebodene ien de heer en mevr. Versluis voor hun werkzaam aandeel bij deze uitvoering. Tevens werd, namens Baronesse Sühimsmel- pemninek v. d. Oye een woord van waardering gesproken- Mevr- Ver sluis en mej- Stoutjesdijk kregen een boekwerk als hulde voor hun vele bemoeiingen. Mej. J- Rotte zorgde voor de muzikale omlijsting. Ds- van den Broeek eindigde met dankgebed, waarna de bekende „Avondzang" werd gezongen. Spelenderwijs geraakte 'dezer dagen het 4-jarig zoontje van de heer C. P. Capelle in het diepe water van de z.g. Brouw'put, aain de Molenweg alhier. De molenaars knecht Thomas Stouten, die het omgeval opmerkte en zich direct te water begaf, slaagde er in, de kleine, die al water binnengfekre- gen had, op het droge te brengen, zodat idit ongeval met de schrik en een nat pak afliep. werd, verschillende malen gebruikt. De rekening over 1947 gaf ©en goad slot van f 37/7(2,15- De begroting 1948 werdi geraamd op een goed slot van f 3309. Betreffende de aan stelling van een wijkverpleegster deelde Dir. Bernhardt mede, dat na herhaalde oproep' zich 1 sollicitant heeft aangemeld, tegen een salaris van f 2000 per jaar. Daar deze mo menteel nog niet in het bezit is van het diploma Wijkverpleging doch hiervoor een cursus wenst te volgen, werd, de vergadering ge- 'Vraagd, of er bezwaren wanen, de kosten der te volgen cursus, door ide Vereniging te voldoen- De verpleegster mag 'dan vootr één jaar tijdelijk worden aangesteld, terwijl dan ook ide Rijkssubsidie wordt ver strekt. Daar niemand, der aauwezi- igen bezwaren hiertegen had;, wend aldus besloten. De benoemde ver pleegster zal iop 18 Mei a.s. in dienst treden. Het aftredende be stuurslid;, dhr. M. Moerland, werd bij acclamatie herkozen. Vervolgens stelde het bestuur enige wijzigingen in de Statuten en het Huishoudelijk Reglement voor. De Ver- w;oird.t op nieuw voor 29 jaar aangegaan- Het bestuur bestaat uit 7 leden. W,at het Huish. Regl. betreft. De jaar lijkse contributie bedraagt f 2,50. Zij, die eenmaal lid zijn gewfeestl iQioch na bedanken opniieuwl lid wensen te worden zullen f 5 boven de contributie van het lopende ver- eniigingsjaar betalen. Over de uit breiding van het bestuur ontstond enige .discussie. In verband met de bijdrage ad f 400 per jaar van de Diaconie der Ned. Herv. Gem., wilde het bestuujr 2 leden der her beraad; hieraan toevoegen. Verschil lend© leden hadden hierover een andere zienswijze, daar zij meenden dat ide Diaconie iep deze voor waarde haar bijdrage had verstrekt. Na uiteenzetting van Dir. Bemhairdi weren met algemene stemtonen be noemd Ds. Sinke. De plaats voor het 2e nieuwe bestuurslid wildeman nog openlaten voor een mogelijke medewerking van ide Ger. Gem. Op voorstel van dhr. v. 't Veer werd besloten deze ook nu zien vervuld te krijgen,. Uit een voordracht van enkele personen werd ^met 44 stam men benoemd, dhr. C. Heïjboter Jz. Hierna volgde sluiting. ver. io. heeft otm de gegadigden op de wachtlijst bij; de gemeente te laten plaatsen. De voorz. acht dit betrekkelijk, daar voor „Beter Wonen" 17 woningen gereserveerd zijtot en zij vrij' is voor te dragen aan B. en W, wie zij; er in iwil hebben. De heer v. d. Doel wijst er ,op, dat men 17 gezinnen kan voordragen, die nu nog mjiet in Zierikzee wonen. De voorz. acht dit niet waarschijnlijk, doch over leg met B. en W. is in elk geval nodig, daar men zich aan de wet moet houden. De heer v. d- Eijnde merkt op dat de nu bekende men sen kunnen worden opgegeven, doch dat het hier in zekere zin ten woordenspel betreft. De heer Catshoek deelt mede dat hij de jongste vergadering van ide P. v. n. A. heeft bijgewoond ©n de men sen gewaarschuwd heeft tegen voor barigheid, doch dat de vergadering niet wilde afwachten. Ontevreden heid kan spr. echter begrijpen, daar. velen al lang wachten en vele hu welijken moesten en Worden uitge steld. Het standpunt van de advies commissie wil spr. evenWlel hier ook naar Voren brengen, die kijkt naar de volgorde van aanvragen; «n de urgentie. Van personeel van „Zee land ia" is tot heden nog geen aanvraag binnengekomen, dus staan (deze look niet op de wachtlijlst. Bo vendien behoeven noch de commis sie, noch de aanvragers met elke uitspraak Vain B. en W. in deze ac'c'oord te gaan. „Zeelapdia" pas seren acht spr. evenwel onjuist, want als Zij' niet het initiatief had genomen, waren er niet zoveel wo ningen gekomen. Spr. wil dan ook adviseren tot spoedig indiening van eventuele aanvragen voor haar per soneel. De voorzitter zal in dezfö geest aan „Zeelandia" schrijven. Weth. Gerritsen wijst op de huur prijs der wioningen (f 6,79 plus Wa terleiding), wat het aantal liefheb bers ervoor wel zal beperken. Wat vreemde gezinnen betreft hebben B. en W. bet in handen, of zij tdie een vestigingsvergunning wil len geven, wat, gezien de Wloning- toestand, niet zo'n vaart zal lopen. De voorzitter brengt nog naar vp;- ren dat 120 a 130 gezinnen; op een woning Wachten. De heer Gats- hoek informeert naar de voorwaar den van exploitatie voor „Beter Wonen''. Weth. Gerritsen' licht toe dat het Rijk 90 pet. van het ex ploitatietekort vergoedt voor dat aantal woningen dat ter plaatse vernietigd iis (hier 25) en voor meer woningen 75 pet., zodat het in het belang van de gemeente is het aantal woningen voor rekening van de gemeente voorlopig onder de 25 te laten. Vair. de bonw der 24 arbeiders woningen in 1948 zal voorlopig Wel niets komen, daar de groep N.- .Zeteland 105 woningen is toege wezen, Wlaarvian af gaan 60 stuks herbouw en financieringpregeliing '1947, 5 wioirden gereserveerd en 40 voor nieuwbouw zijn bestemd, waar van Renesse er 16, Oud-Vossemeer 16 ©n Oosten an|di 8 zijn toegewezen. Op zijn vtroegst in 1949 zal Zie rikzee dus kunnen houwen. De heer v. ld. Eijhde vraagt naar de mid- dei.starjc'swoningen, wlaairop de voorzitter antwoordt dat deze dit jaar wel gebouwd kunnen worden, daar hier particulieren geld in steken. De heer Groenendijk zou de namen willen opgevraagd ziem van hen Idie waarschijnlijk in de 17 huizen komen. Als deze een gewone aanvrage indienden, zouden Zij onderaan de lijst komen, wat niet juist zou zijn. De voorzitter is het hiermede eens. R- en W. kunnen id an naar bevind van zaken handelen. Niemand vraagt verder meer het woord over de 2 brieven en B. en W. zullen hamldelen in de geest als de raadsleden zich, hebben geuit. (Wordt vervolgd) BRUINISSE. Menigeen onzer her innert zich de dagen toen het „be vel," kwam Uw radio in tb leveren lof Uw oud, koper en menigeen vol deed ook, zij het met tegenzin, aan dat „bevel", want achter dat bevel stond, de dreiging van dwang- De kaart die U deze week van het Gemeentehuis hebt ontvangen, bevat geen „bevel" en zij dreigt U niet met „dwang", zij verzoekt U in UW eigen belang ,o,f dat .van UW naaste U te laten doorlichten. Hebt U al gevolg gegeven aan diit verzoek? Tot 4 Mei bestaat nog gelegenheid,. SCHERPENISSEDe schietvereni ging „Prinses Juliana" hield, in hotel Bijl alhier een leden vergadering. Besproken werd, de samenwerking tussen schietvereniging en Volks, weerbaarheid- De voorzitter lichtte deze zaak nader toe, waarna met 16 tegen 5 stemman werd besloten tot samenwerking. STAVENISSE. Vrijdagavond 23 April werd; in de Bewaarschool de Algemene Vergadering gehouden van de afdeling Het Groene Kruis, londier voorzitterschap van burge meester L- A. Verburg. Aanwezig 61 leden. Deze werden door de voorz- welkom geheten, waarop door Dr. Bernhardt een voordracht werd. gehouden over Tandvarzor- gitog. Uit het verslag over de toe stand; der Ver. over 1947 bleek, dat de Ver. op( 1 Jan. '47 347 leden telde. Sommige artikelen in het ma gazijn vragen enige aanvulling. 58 maal werd, van het materiaal ge bruik gemaakt. Ook de hoogtezon RECHTSZAKEN Bijzonder Gerechtshof te Middelburg Op een dezer dagen te Middel burg gehouden zitting van het Bij zonder Gerechtshof, diende o.m. die zaak contra H. J. Bongertman t© Goes, voorheen te Zierikzee. Verd, was tijdens dev bezetting een vol ijverig N.S.B.'er, die zich te onza liger ure op het glibberige pad, van die journalistiek begaf. Hij, lanceerde zijn weinig verheffende geestelijke producten in het minderwaardig ibetzblad, „De Zeeuwse Stroom". Uit drukkingen :iin zijn artikels als „ver- joodste regering", terreur van pas toor ien dominee" etc., waren sche ring 'en 'inslag. Voor deze feiten had, hij zielh thans tegenover zijn rechters te verantwoorden. B.bleek nog niets van zijn Welbespraaktheid te hebben verloren. Intussen moest hij het tenlaste gelegde wel toege ven. Ter zitting verklaarde hij ook schuldig te zijn aan het verraad van zekere C. te Noord,gouwe, die zich op beledigende wijze ©verbet Duits© leger had, uitgelaten. Ten gevolge van dit verraad werdi C. een half jaar van zijn vrijheid be roofd, Verdachte ontwikkelde een iomstandig verhaal, waarmede hij trachtte aan te tonen, dat hij thans op die dwalingen zijns weegs is teruggekeerd, De procureur-fiscaal eiste een gevangenisstraf van 7 'jaar m'et aftrek voorarrest en ontzet zetting uit de beide kiesrechten voor de tijd van 20 jaar. De ver dediging was in handen van mr. J- Zeelenberg, die de moeilijke jeugdl van v'erd- schetste. Allerlei tegen slag in zijn jeugd, is oorzaak, dat hij; ,op de verkeerde weg is terecht gekomen, SCHERPENISSE. Ned, Herv. Kerk: 10 uur jeesd,lenst, 2.30 uur Ds. Ko- reman. Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur leesd,lenst, 2 uur Dis. Visser- ST.rANNALANP, Ned;. Herv'. Kerk: 9.30 uur Dis. van Dijk, 2 uur idem, bed, H. Doop. Ger. Gem.: 9.30, 2 en, 6 uur student Heerschap van Rotterdam. r TH'OLEN. Niedu Herv. Kerk: 10 uur Ds. de Lint, 3 uur Ds. V- kt. Wiel. Ger. Kerk: 10 en 3 uur Ds. Hoekstra te Hoofddorp. Ger. Gem.: 10, 2.30 en 6.30 leesdiienst. Ghr. Ger. Kerk: 10, 2,30 en 6.30 uur leesd.ienst. Prot. Bonld: 3 uur Ds. den Boer. Gedeputeerde Staten van Zeeland! hebben Woensdag aanbesteed: het verbeteren van een gedeelte Prot- vineiale Weg tussen Hoosj esheul en Serooskerke- Inschrijvers' waren: J. M- Dekker, Brouwershaven f -44400; J- d© Oude, Biervliet, f 38200; ML Wr Knuist, Goes, f 34600; W. V. dl. Berg, Bruinisse, f 32344; D, Rentier, Niooindgouwe f 32218; J. Ie Comte, Sommelsdijk, f 312&0; M. P. Verjaal, Puttershoek, f 25800. P.V. Gevleugelde Vrienden" Uitslag der wedvlucht uit Veuf- viller. Afstand 123 km. Deelname 146 duiven. T. van Dienst 12 5 7 27 31; Fr. Maijs 3 11 12; A. BJom- maert 4 18 28; L. Simmers 6 8 29; J. Pankow 9 23 32; F. Hillebrand 10 14 16 20 24 26 30 37; F. Spren- gelmeijer 13 21; C. Berrevoets 15,,19; H. Merle 17; J. Vërmeule 22; L. A. Blommaeirt 25; L. Heijboer 33 34; J. Wiltenburg 35 36. Eerst aanko* mende duif 846 meter oer minuut; laatste prijswinnende duif 717 m. per minuut. „De Trouwe Duif" Wedvlucht uit St. Kath. Wavre op 24 April. Afstand 54 km. Los sing duiven 12.35 uur. D. Janseni 1 2 5 11; J. Vermeij 3 6 13 14 27; P- Nijs 4; M- Boot 7 8 18; L. M. A. de Heer 9 16 33; L. Soomers 10; A. Wagemaker 12 23 26; M. Xaze" laair 15 21 22 28 30; C. Soomers 17 24 31; I. Hage 19; L. Laban 20; J. Quiist 25; G. Soomers 29 32; J. Deurloo 34 37; J. Bongerd 35; B. Schot 36. Aankomst eerste, duif: I.29,4 uur; aankomst laatste duif: 1.36.17 uur. Veiling van 28 April. Spinazie f 1120, Rabarber f 10 —19, Asperges f 104—164, Prei' f 22 —32, Postelein f 60—57, Stoofsla f 1&—19, alles per 100 k,g. Kropsla ,f 8—16, Bloemkool f 10— 79, Bos Sjalotten, f 4, Bos Radijs f 3 —4, alles per 100 bos en stuks. SI -PHILIPSLAND: 3 Mei 1948 wijk A; 4 Mei 1948 wijk B- ANNA-JACOBA-PGLDER7 Mei '48. Geoirge Marshall, de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, heeft bekend gemaakt, dat zijn mi nisterie overweegt, militaire uitrus ting te leveren aan de onderteke naren van het Brusselse vijfmogend- heaenpact. De levering zou kunnen geschieden op basis van leen- en pacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3