Gemeenteraad Dreischor §tand der landbouwgewassen op 15 April 1948 SPORT f 1 4 I KERKNIEUWS Nedi. Herv. Kerk. Na ieen diensttijd: vam) 7 jaar nam Dis. P. N. Totosbeek Zondag 25 April afscheid, van Ide gemeente Zan- memaire, inaar aanleiding van de le Zandibr. v. Joh-, tooofidstuk 2 28(: „Blijft in Hem". Spreker bepaalde 2ijtai gemeente voor die laaitste maal bij die ernst van dit woocrdv zijin liOiordiers vermanend dit alleen voor toet verdere lieven vast te toouden, omdat toet geluk en rust sühiankt. Het gesprokene, dat aamdactotig ge volgd, werd, door een goed' bezette 'kerk, zowel v,an toier als ixiit omlig gende gemeenten, getuigde van toet node zien toeangaan vapi toam, welke «en plaats in veler harten gewonnen hadi. Na de prediking dankte Dis. Toinsbeek alle kerkelijke besturen voor de prettige samenwerking, de burgemeester vqor die v,rianldsctoap gedurende zijn verblijf iin Zonne- maire. Vervolgens sprak Dis. Cramer, namiens die Rinig, woorden van dank, broedier Halnse namens ide kenkèraadl Hij verzocht die scheidende leraar toe te zingen die bed© uit Pis. 121 4. Na aflqoip werd Jdruk gebruik gemaakt van die gelegenheid de f am. Totosheek persoonlijk die toand te drukken voor touln vertrek naar ,Winsen. l Vrijdagavond j.l. kwam .de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Na opening door Jde loco burgemeester en vaststelling der notulen, deelt de voorzitter mede, dat er van het Ministerie van Onder wijs, toestemming is verkregen tot het aanstellen van een boventallige onderwijzeres van bijstand aan de O.L. school, mits op 1 September a.s. het vereiste aantal leerlingen van 76 wordt verkregen. Ook doet spreker mededeling van de nieuwe vaststelling door Ged. Staten van de wethouders salarissen hetwelk voor deze gemeente vanaf 1 Januari 1947 thans is vastgesteld op f 200,— per wethouder. Als voornaamste punt. waarvoor deze vergadering is belegd, wordt aan de orde* gesteld de benoeming van een juffrouw voor de bewaar school. Uit de 3 sollicitanten is door B. en W. een alphabetische voor dracht opgemaakt, luidendemej. C. N. Barrevoets te Dreischor, mej. M. A. A. ten Haaf te Zierikzee, en mej. P. N. van Oeveren te Dreischor. Naar aanleiding van de sollicitanten merkt wethouder Klaasse op mej. Berrevoets van een langdurige ziekte herstellende is en dat hij het be twijfelt of zij wel in staat is de zorg van een 50 tal kinderen op zich te nemen, hoewel zij de sollicitatie verrichtte na overleg met haar huis arts. Mej. ten Haaf is hem onbekend doch het is zijn inziens een bezwaar dat zij woonachtig is te Zierikzee en zodoende iedere dag op en neer moet reizen, omdat het salaris het niet toelaat alhier een kosthuis te zoeken. Mej. van Oeveren is de enigste sollicitante die zijn mede werking heeft verzocht,en hoewel zij zeer slecht kan zien, acht hij dit de beste sollicitante, welke hij dan ook met deze aan de raad aanbeveelt Na stemming wordt mej. van Oeveren met algepene stemmen gekozen. Tot lid van het burgerlijk armbestuur wordt met 6 stemmen gekozen de heer J. J. Klaasse. no. 1 van de door het burgerlijk armbe stuur ingediende voordracht, waarop mede geplaatst was de heer H. Wagemaker, die 1 stem verwierf. Met algemene stemmen werd be sloten voor de ambtenaar te secre tarie een nieuwe jaarwedde-regeling vast te stellen, terwijl tevens be sloten werd aan te sluiten bij het Instituut Bestuurswetenschappen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de heer Doornenbal, de ambtenaar, ter secretarie, aan te wijzen om de samenkomsten bij te wonen. Als laatste punt wordt besproken, de verbouw van het oude of nieuwbouw van een ziekenhuis. Uit de uitvoerige besprekingen, die hierop volgen, blijkt dat wethouder Klaasse een warm voorstander is van een nieuw ziekenhuis te Zie rikzee, doch de andere raadsleden zijn hier enigszins huiverig voor. in verband met de hoge kosten, welke voor de gemeente ondragelijk zullen zijn. Op voorstel van de voorzitter wordt besloten geen definitief be sluit te nemen doch in beginsel aan de nieuwbouw medewerking te ver lenen en 'wanneer meer definitieve gegevens beschikbaar zijn een besluit te nemen. Na rondvraag slnit de voorzitter de vergadering. In het algemeen hebben de winter gewassen zich goed ontwikkeld door de zachte winter. Slechts in Zuid- Gelderland heeft het gewas plaat selijk ernstig van wateroverlast ge leden. De stilstand in de ontwikkeling van het grasland, mede door tekort aan ruwvoeder. kwam zeer ongelegen. Het koolzaad leed enige vorstschade. doordat het voor het invallen van de vorst reeds aan de groei was. De vorst remde de groei van de al te weelderige tarwe en rogge. Ook had de vorst een goede uitwerking op de ernstige opslag van zomer gewassen in Zyid-Groningen. Onkruid moet op vele plaatsen worden be streden. Er bestaat veel vraag naar chemische bestrijdingsmiddelen. In de Wieringermeer hebben de granen stormschade geleden. De tarwe, aanvankelijk aan de geile kant en dan vaak iets verkleurd, vertoonde gele slappe punten na de vorst. De stand is thans goed, in Noord-Groningen en in het Westen is het standcijfer zelfs 80. Op de lichte gronden blijft de stand iets achter in vergelijking biet, die op de klei. Latere zaai bleek algemeen wat minder gunstig, terwijl de vroeg gezaaide in Zeeland te dicht staat en minder mooi van'kleur is. On- kruidbestrijding met kalistikstof ver oorzaakte schade. indien zij vóór de vorst was. uitgevoerd. Op percelen waar haver de voorvrucht was, ver oorzaakte tie fritvlieg schade. Zomergewassen welke vroeg zijn gezaaid komen goed op. De aard appels zijn op de meeste plaatsen reeds gepoot en ook de bieten kwamen in Maart op vele plaatsen in de grond. De schade aan de zode van het grasland door de droge periode in 1947 is vrijwel overal hersteld en de ontwikkeling was zo gunstig, dat het jongvee en de paarden in half Januari reeds overdag in de wei konden worden gelaten, hetgeen ge zien de ruwvoederpositie een uit komst was. De jonge kunstweiden staan er goed voor. VOETBAL. Schouwen IZierikzee II 1 1 Schouwen, in witte shirts met rode kraag begint met: de Lange d; Fe- leüs en Snijders aRavia, A. de Looze en v. d. Wielen mVerloo, Verwest M. de Looze. Schults en Stoutjes- dijk vwaar tegenover v. d. Werve d Volkeri en Indenbosch a; Goed- gebuure, de Vin en Willemse m; Reinen, Verschuur. Krello, Berre voets en Verloo v. De Schouwen-aanvoerder wint de opgooi en laat zijn ploeg het eerst met de straffe wind mee, doch tegen de zon in spelen. Het begin is vrij zenuwachtig met enkele verkennings- aanvallen van weerszijden waar de verdedigingen wel raad mee weten. Een zuiver laag schot van Schults gaat net naast. Gevaarlijker breekt Reinen dan door die Krello een mooie kans geeft, maar die verkeerd staat opgesteld en mist Dan komt Schouwen gevaarlijk opzetten en als Volkeri góed gered heeft vangt Schults de bal op en schiet onder de lat, maar v. d. Werve slaat de bal tot hoekschop, die door buitenspel niets oplevert. Er wordt van weerszijden veel te hoog ge speeld en het plaatsen is ook niet best. Afwisselend gaat het spel op en neer met enkele hoekschoppen aan weerszijden, v. d. Werve ver richt weer enkele malen goed werk. Aan de andere kant is FeleUs, Krello net te vlug af. Verloo breekt dan ook eens mooi door doch hij schiet i.p.v. van voor te zetten en de Lange kan redden. Schouwen is lets in de meerderheid, maar door buitenspel gaan enkele kansen verloren en met een bril wordt gedraaid. Na de rust heeft Schouwen haar opstelling gewijzigd, o. a. door Stoutjesdijk in de verdediging te zetten en v. d. Wielen linksbuiten. Zierikzee zet enkele aanvallen op, maar ze zijn te tam om het de Lange moeilijk te maken. De Schouwen- aanvailen zijn schaarser doch ge vaarlijker en eenmaal kan v. d. Werve maar net voor M. de Looze redden. De Lange boft als hij komt te vallen en de bal naast het lege doel vliegt. Zierikzee krijgt dan een strafschop te nemen, die de Vin op zettelijk niet benut. Zierikzee zoekt het- doel enkele malen te hoog en de Lange stompt een hard schot net over de lat. On danks het Zierikzee-overwicht neemt Schouwen de leiding, als Willemse hard terugspeeld en M. de Looze zijn kans ziet en de uitlopende v. d. Werve onhoudbaar passeert (1-0). Zierikzee werkt hard voor de gelijk maker. maar de voorhoede is niet gelukkig met schieten en enkele hoekschoppen zijn de enige resultaten v. d. Werve boft ook eens als M. de Looze mooi doorbreekt doch tegen hem aanbotst en de bal naast het beschoten doel gaat. Zierikzee wijzigt haar opstelling o.a. door Volkeri rechtbuiten en Goedgebuure rechtsback te zetten en is dan het meest in de aanval. Zij heeft ein delijk succes uit een aanval van links als Berrevoets de uitlopende de Lange het nakijken geeft (1-1). Het spel wordt er niet zachtzin niger op. Een mooi schot van A. de Looze veegt v. d. Werve fraai uit zijn doel. Zierikzee krijgt enkele vrije schoppen te nemen, die niets opleveren. Schouwen verdedigt stug en niet altijd sportief, wat haar strafschoppen kost, uit een waarvan de Vin onder tegen de lat schiet en Feleüs weg werkt, terwijl Berrevoets de andere tegen de Lange's voeten aanschiet. Met Zierikzee in de aanval komt het einde van de meer spannende dan fraaie wedstrijd, die vooral tegen het einde een ietwat rommelig karak ter droeg, waardoor scheidsrechter Brouwer het in deze vriendschap pelijke ontmoeting niet altijd gemak kelijk had. Een beetje straffer optreden zijnerzijds was dan ook niet kwaad geweest. Renesse IIDe Veteranen 1-7 De zeerfelle wind deed deze wedstrijd als kijkspel mislukken* De veteranen, waarvan enige de voet balschoenen te vroeg aan de wilgen hebben gehangen, waren na de rust heer en meester. Bakker doelpuntte 3, Stoel 2, Hanse Verseput 1 maal, J. v. Splunder redde de eer (1-7). Overigens was de achterhoede der Veteranen Hanse. Straaijer, Kooman veel te sterk voor de voorhoede der reserves, waarin alleen Lokker tot een dragelijke prestatie kwam. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter ELISABETH ADRIANA (Elsa) C. J. DEKKER M. L. DEKKER- Wagemaker Noordgouwe, 25 April 1948 Tijdelijk Ziekenhuis Noordgouwe. LEEN KOSTER Azn. en JOZIEN VISSER Jd. hebben de eer U kennis te f geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Donderdag 13 Mei a.s., des namidd. 3 uur, te Nieuwerkerk Zierikzee. Hofferstraat B 147 Nieuwerkerk. Stoofweg A 408 22 April 1948 Op 29 April a.s. hopen onze geliefde ouders, f behuwd- en grootouders Cornells J. Rademaker en Maatje M. Rademaker-- s Blom, I de dag te herdenken waarop zij voor 40 jaar S in het huwelijk zijn ge- I |j treden. Dat zij nog lang ge- 1 4 spaard mogen blijven, is de wens van hun dank- 5 bare kinderen, behuwd-' en kleinkind. Haamstede, 27 April f 2 Op 29 April hopen onze 5 geliefde zwagers en g zusters 1 P. v. MIEUWENHUIZE 2 en 2 E. C. v. NIEUWENHUIZE- BLOM I en g C. J. RADEMAKER 3 en e M.M. RADEMAKER-BLOM hun 40-jarige echtver- eniging te herdenken jj£ Uit aller naam, g N. P. BLOM 8 |j Burgh. 29 April a.s. hopen onze 3§ geliefde ouders M. VAN DEN HOEK en 1 K. W. VAN DEN HOEK— DE MEULMEESTER J hun 40-jarlge echtver- Jj eniging te herdenken. J Dat zij nog lang ge- 2 spaard mogen blijven, g is de wens van hun dank- g bare kinderen, behuwd- jE en kleinkinderen.- J Zierikzee, |j Zevengetijstraat 168b P Voor de zeer vele blijken van medeleven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante W. J. VAN WES TERVOORT, betuigen wij onze hartelijke daok. Uit aller naam, C. VAN WESTERVOORT. Scharendijke, April 1948.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 3