STAD EN PROVINCIE Vrouw levend verbrand Noodlottig schot De Zeeuwse Streekbeurs MOEDERLIEFDE SPORT Algemene Vergadering, SDKB RADIO PROGRAMMA Bij de wedulwie Fransen te Kloos- terzande, welke 86 jaar oud iwas, viel door onverklaarbare oorzaak ld© itn de kamer staande petroleum kachel om, waardoor baar kleren lln, vlam geraakten. Zij trachtte de buitendeur te be reiken, maar verbrandde levend. Ze werd dood voor de deur aangetrof fen. Door de politie werd een on derzoek ingesteld en de burge meester stelde zidh persoonlijk op de plaats van het ongeval op de hoogte. Aan de Aamseweg te Eist (Over- Betuwe):is een afschuwelijk ongeluk gebeurd. De twee en twintigjarig tweede luitenant A. B., met verlof op de boerderij vajn zJijln- ouders vertoevend, vermaakte zidh door met een zes millimeterbuks iop 'ek sters te- schieten. Geheel i|n het jagersverma-ak opgaande bemerkte (hij de zestigjarige H- v. d. B. hiiet iop. Hij schoot ien trof de oude main precies in het hootfid. Deze was op slag 'dood. Hij laat ©em hulp behoevende echtgenote 'achter. De belangstelling vqor Ide Provin ciale Zeeuwse Streekbeurs, die op 30 ien 31 Maart en 1 April te Goes zal worden gehouden, is zo groot, dat van de 191 verzoeken om een- stand er 84 moesten worden afge wezen, terwijl men het zeker wel wenselijk acht, weer zo spoedig mo gelijk een najaarsbeurs te organi seren, wat dan ook, «nar men ons mededeelde, jm September zal ge schieden- j In de Sdhuttershofzaal en de zaal van café „Juliana" zullen met de voorjaarsbeurs 107 venschilMide stands komen. Men tracht edhter nog meer zaalruimte ter beschikking te krijgen, opdat aan de afgeweze nen alsnog een stand kan worden gegeven. Wanneer ©dhter dit plan niet mocht gelukken,, zullen in to taal 49 fabrieken, 55 groothandela ren en 3 grossiers uit het gehele land aan de beurs deelnemen. Alle artikelen die op de beurs aanwezig zijn, kunnen geleverd wórden. Mag de beurs derhalve voor de bezoeker min of meer het karakter van een show 'dragen, de handelsman zal zaken kunnen doen. ZIERIKZEE. De vorige week al hier- gehouden SIMAVI-eollecte Ihieeft de mooie som van f 902,64 opge bracht. 1 i BROUWERSHAVEN. De 'Openbare school heeft j.l. Zatérdag in de ge heel gevulde zaal van hotel Rirn- gelberg alhier een goed geslaagde ouderavond gehouden. Onder leiding van het onderwijzend personeel' werd door die kinderen een aardig programma uitgevoerd, bestaande uit zang en dans, alsmede een blij spel fc 6 taferelen, getiteld „Hiet dappere Kleermakertje". De jeugdi ge dilettanten brachten er. heel wait van terecht. Wethouder Dekker dankte aan het slot namens de aan wezigen voor het gebodene. Er werd nog een verloting gehouden ten bate van een schoolreisje. Met de organisatie van de collecte voor SIMAVI (Steun In Medische Aangelegenheden Voor In heemsen) heeft zich alhier een co mité belast, bestaande uit de dames, A- M. Gast-Mol, voorzitster, R. Vermeu 1 en-W ij ks trasecret aresse, A. H. Dekker-Duinhouwer, penning- meesteres en C. d'en Boer-van der Wekken, lid. Door een 6-tal meisjes is deze collecte in de afgelopen week gehouden en heeft in totaal f 92,93 opgebracht. De hypnotiseur en goochelaar Theo Stultjens, heeft j.l. Vrijdag, Zaterdag en Zondag in hotel „Ja cob Cats" alhier een 3-tal voorstel)-. lingen gegeven, waaTvan de aanwe zigen zeer hebben genoten. Hij liet prachtige staaltjes van goochelkunst zien, terwijl zijin hypnose en tele pathie eveneens de bewondering op wekten. Zijn optreden bracht var- schillende malen sensatie. Vooral zijn hypnose was zeer goed. Een huiskamer, een bran dende kachel, ©en' fauteuil met twee zieke kinderen'. Ziedaar toneel ,en décor voor wat bij na een ontzettend drama zou zijin geworden in Den Haag. De kachel stond rood-glloieiend de fauteuil vatte vlam en de kamer stond al gedeeltelijk in brand, toian ide moeder van de zieke kleinen het onheil gewaar werd. Zonder zich te bedenken ging zij' de met rook en vuur gevulde ruimte in en redde door haar moedig gedrag het leven van haar beide kinde ren. De brandweer heeft later het huis van de ondergang gered. Moederliefde redeneert iniet: zij geeft alles, ook het laatste, zonder voorbehoud. Ingezonden BRUINISSE- Zaterdagavond hiel den' ide „Zeeverkenners" en het ven del „jPrihses Margriet" van de Pad vinders alhier hun jaarlijkse Pald- vindersrevue in het Ned. Herv. Ver. Gebouw. De opening geschiedde door Ds- Marsman, Ned. H'arv. Predikant alhier, die er zijn vreugde 'Over uitsprak dat zoveel jongens hun vrije Zaterdagmiddag bij1 de Padvinderij doorbrachten, waar meer te leren en te genieten was, dan op ide hoek van de straat of door het 'Op eigen initiatief zoeken van ver maak, dat maar al te dikwijls ont aardt in straatschenderijDe guitaar- muziék en de zang van Padvinders ^n Padvindsters bracht ai diiirect ile stemming in de volle zaal, die ver der de gehele avond zou heersen. De „Kabouters" voerden op „Het Wapen van de Elfenkoningin". Dit stukje werd zeer verdienstelijk op gevoerd en oogstte een gul applaus. Als verdere eenactars en toneelstuk- jes vermeldde het programma „De Blauwe Straal", „De Verkiezing" en „De Oom uit Amerika", alles onder regie van de heer M. Immerzeel, onderwijzer aan de O.L. School al hier. Ook deze stukken die goed werden opgevoerd, werd het ap plaus niet onthouden. De Volte- dansen door de Padvindsters vor men een nummertje dat eveneens altijd goed in de smaak valt, zodat Ds. Marsman in zijn slotwoord kon gewagen van een goed geslaagde uitvoering. Ter versteviging van de Kas van de Zeeverkenners werden in de pauze de gebruikelijke taar ten verloot. STAVENISSE. Vrijdag 19 Maart, werd, de traditie getrouw, een ouderavond gehouden, georgani seerd door de Oudercommissie der O.L. School. De voorzitter, de heer A. v. 't Veer, heette namens de commissie allen hartelijk welkom en noemt enkele facetten van het wel en wee d,er school in de vooraf gaande 'periode. In leerlingental i:s de school sinds verleden jaar, niet achteruit gegaan. Namens het ge meentebestuur voert de burgemees ter het woord, die constateert, da,t de school nog steeds met vele moei lijkheden heeft te kampen, maar daarbij daarbij gelijk de hulp van B:. en W. toezegt. Het hoofd der school, de heer Gidionse, krijgt ihierop het woord, die opmerkt, dat Stavenisse hem is meegevallen. Spe ciale wensen t.a,.v. het schoolge bouw leven er nog bij hem. Hij hoopt, 'dat enige verbeteringen aan-# gebracht zullen kunnen worden. Spir. staat hierna stil bij het on derwijs. Tlhans (wordt een uur land bouwonderwijs gegeven voor de jongens. Het plan bestaat a.s. win ter een landbouwcursus te geven. Verschillende liederen worden ge zongen, dooir ide leerlingen der hoogste klassen, terwijl een twleetal leerlingen uit de eerste klasse, o.l.v. mevr. Bironkhorst, zich evenmin on betuigd lieten. Dr- Bernhardi be sprak uitvoerig het tuberculose- vraagstuk en drong aan .op lichame lijke en huishoudelijke reinheid. De voorzitter en secretaris, aftre dend, werden bij' acclamatie her- mededeling kozen. Dir. Bernhardi dringt aan! op bezoek van de leerlingen der hoogste klas van een dooir de dorps gemeenschap te vertonen film. De voorzitter bracht hartelijk idamk aan allen, die tot'bet welslagen van de ouderavond hadden bijgedragen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ba- remdredht (toez.): Ds. D. Kalmijn te Dreischor. KORFBAL. Zaterdagavond hield de Schouwen Duivelandse Korfbalbond haar al gemene vergadering in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. In zijn uitvoerig open'ngs-wel oms'.woord wierp de voorzitter, de heer J. Th. Brouwer, een terugblik op de afgelopen competitie, die dank zij het buitengewoon gunstige weer, een vlot verloop had en herinnerde hij ook aan de winterse activiteit der verschillende verenigingen,- die zich uitte in gymnastiek- en toneel uitvoeringen, waarbij ook de Niwin en andere liefdadige doeleinden niet vergeten worden. Zo heeft de korfbalsport zich een vaste plaats veroverd in de samenleving op ons eiland, wat do-orde bevoegde instan ties niet altijd begrepen en gewaar deerd blijkt te worden, gelet o.a. op de activiteitvan vele gemeentebe sturen t.a.v. de sportterreinen. Niet temin- spoorde spr. de verenigings besturen' aan tot blijvende activi teit en verklaarde hij na het uit spreken van de beste wensen voor Donderdag 25 Maiart. HILVERSUM I (301 M.) 7 nieuws; 7.15 gymn.; 7.30 Neder lands kamerkoor; 7.45 morgengebed; 8 nieuws; 8.15 elavecimbel8.25 in leiding hoogmis; 8.30 plechtige hoog mis; 9.45 Brandenburgs concert; 10 N.C.R-V. koor; 10.15 morgendienst; 10.45 strijkorkest; 11 de Zonnebloem 11.45 gram.; 12 zang, cello en piano? i.2.30 weeroverzicht; 12.33 lunchcon cert; 12.55 zonnewijzer; 1 inieuws; I.25 gram.; 1.45 hors d'ioeuvire; 2 vocaal ensemble; 2.40 causerie voor de vrouw; 3 piano; 3.25 Nederlands© strijkkwartetten; 4 bijbellezing; 4.45 kerkelijke klassieke melodieën; 5 radio jeugd-journaal; 5.30 Ancojra- trio; 5.55 pianoduo; 6.15 land- en tuinbouw; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7 nieuws; 7.15 causerie; 7.30 aötu- ieSi geluid; 7.45 R.V.D.; 8 nieuws; 8.05 programma-proloog; 8.15 Ne derlands kamerkoor; 9.15 vraagge sprek; 9.30 familieeoimpetitite; 10 met band. en plaat voor u paraat; 10.15 de vaart der volken; 10.30 nieuws; 10.45 avondov©rdenking; 11 strijkkwartet; 11.30—12 slotacqooiri. HILVERSUM II (415 M.) 7 nieuws; 7.15 gram.; 7.30 oohteiniii- .nhythme; 7.50 dagopening; 8nieuws 8.15 gram.; 8.45 vioolconcert; 9,15 morgenwijding; 9.30 waterstanden; 9.35 arbeids vitaminen10.30 wan vrouw tot vrouw; 10.35 gram.10.50 voor de kleuters; 11 orgelconcert; II.45 -causerie; 12 Frans programma 12.30 weerpraatje; 12.33 in 't splbn- metje; 12.38 piano; 1 nieuws; 1.15 Vaudeville-orkest; 2 voor de vroiuw;' 2,20 solisten-concert; 3 voor zieken ©n gezonden/,4 u kunt het geloven of niet; 44)5 reprises; 4.40 oude Ne derlands© muziek; 5 A.VJR.O.-kaleii- doscoop; 5.20 welk dier dieze week? 5.30 symphcmiie of strings; 5.50 wii slaan op de tong tong; 6 nieuws; 6.15 sportpraatje; 6.30 'orgel -en zang; 7 het klokje van zeven; 7.05 I.R.Ö. en W.F.U.N, A.7.15 gram.; 7.30 radio voltemuziekschool; 8 nieuws; 8.05 lezing; 8.15 omroep orkest; 9.15 hoorspel10.25 ide speel doos; 10.45 rondom het Zuiderzee- vraagstuk; 11 nieuws; 11.15—12 strijkorkest. het a.s. verenigingsjaar, de verga dering voor geopend. Aan de K.V. „Die Gouwe" wend' toestemming verleend tot het orga niseren van seriewedstrijden op 2e Paasdag. Inzake de medische sport keuring werd besloten een afwach tende houding aan te nemen en op verzoek van de Haagse K.V. „HSV" zal gebracht werden deze zomer -een of meer 12-tallen dezer vereniging onderdak te verschaffen in de duin streek voor het spelen van enkele vriendschappelijke wedstrijden'. Voor de iop Hemelvaartsdag te Middel burg te houden seriewedstrijden zal getracht worden een gezamenlijke reisgelegenheid te vinden. De penningmeester, de heer M. C. Knuist gaf vervolgens een uitvoe rig overzicht van de financiën, waaruit bleek, dat de Bondskas er goed vooir staait. De boodscontribU- tie werd opnieuw op 60 cent per bondslid per jaar vastgesteld. Uit voering werd vervolgens van ge dachten gewisseld over de indeling van de competitie 1948, waarbij de financiële zijde vooral wat de rei zen betreft, van groot belang bleek. Voorlopig werden 28 twaalftallen opgegeven. De K.V. „W.I.Kf te Kerkwerve, die de wiens te kennen had gegeven als bondslid te wor den toegelaten, werd m.a.s. aange nomen. Besloten werd de le, 2e en 3e klasse te splitsen en de com petitie vooir eerstgenoemde te laten aanvangen op 17 April en voor laatstgenoemden opi 1 Mei e.s. Tegen het houden van een SDKB- avond in de loop van April, waar óp de kampioersprijzen 1947 zullen warden uitgereikt, verklaarden zich RODA, DSS en SSS. Bij voldoende

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1948 | | pagina 2